کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن فرناندو ولی، ایالت کالیفرنیا
(2013-07-26 ساعت 10:36)پدی نوشته:  برای شروع با توجه به اینکه پسرم را می خواهم برای آمادگی پزشکی به دانشگاه بفرستم در منطقه ولی جایی هست که تحصیل را در این زمینه شروع کنه؟

سیستم دانشگاه رفتن در امریکا به اینصورت است که بعد از گرفتن دیپلم کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند وارد کالج میشوند . دوره های کالج بین دو تا سه سال است و بعد از اتمام آن میتوان مدرک فوق دیپلم دریافت کرد .هر کس بسته به رشته ای که میخواهد ادامه دهد یکسری واحد را باید بگذراند که قابل انتقال به دانشگاه است این واحدها شامل یکسری واحد عمومی و یکسری واحد تخصصیست . توجه داشته باشید که کسی مستقیم از دبیرستان وارد دانشگاه نمیشود و باید اول به کالج برود .رشته های پزشکی را معمولا اکثر کالجها دارند مگر اینکه طرف رشته ی خاصی را بخواهد بخواند مثل رشته های هنری که بعضی کالجها ندارند . بنابراین نگران تحصیل فرزندتان در سن فرناندو ولی و رشته پزشکی نباشید .از طرفی لزومی هم ندارد که درست چسبیده به کالج خانه بگیرید چون هر جای ولی که ساکن شوید میتوانید با حداکثر نیم ساعت رانندگی خودتان را به کالج مورد نظر برسانید . یکی از دوستان من میخواست پزشکی بخواند و در Pierce College که در وودلندهیلز است مشغول تحصیل شد . یک کالج دیگر هم در منطقه رسیداست به نام Everset College که خاص رشته های مربوط به پزشکی بود . البته من زیاد اطلاعی از رشته های موجود در این کالجها ندارم فقط در مورد اورست کالج میدیدم دانشجویانش با لباسهای مخصوص بیمارستان بودند.میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت این کالجها بروید :

http://www.everest.edu/campus/reseda/
http://www.piercecollege.edu/
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، romance33 ، amir0_0amir ، پدی ، itsmasoud ، el333 ، Mahsa S ، زری وحدتی ، gbtm ، mhb161 ، adonis2006 ، karma110 ، M@hdi
من تعریف encinoرا از نظر امنیت و قیمت مناسب خانه شنیده ام.تراکم ایرانیان در آنجا چطوری است؟
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، romance33 ، زری وحدتی ، mhb161
درود به همه دوستان
دوست عزیز rasarasa ممنون بابت این تاپیکی که راه انداختید و اطلاعاتی که در اینجا گردآوری کردین... دوست عزیز شما در مورد قیمت خانه های یک اتاق خوابه، دو و همچنین در مورد خانه های ویلایی صحبت کردین برای افرادی که به طور خانوادگی تشریف میارن اونجا، اما در مورد استودیوها و یا خانه هایی که اتاق مستر به افراد مجردی مثل من بخوان بدن، هیچ اطلاعاتی رو اینجا نگفتین، ممنون میشم کمی در مورد مطالب بالا راهنمایی کنین تا افراد بیچاره ای( مجرد منظورمه ) مثل من هم بتونن از زحمات شما فیضی ببرن... Big GrinBig GrinBig Grin
در ضمن نظرتون در مورد Homestay در این مناطق چیه؟ به صرفه هست چه از نظر هزینه اجاره و چه از نظر فرهنگ و غیره؟ آیا با حسابی که شما فرموده بودین اکثراً ایرانی هستند، اصلاً خانواده آمریکایی در این مناطق سن فرناندو ولی زندگی میکنند؟
با تشکر فراوان
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، پدی ، el333 ، romance33 ، Lemony ، rasarasa ، زری وحدتی ، mhb161 ، adonis2006
(2013-07-28 ساعت 14:23)پدی نوشته:  من تعریف encinoرا از نظر امنیت و قیمت مناسب خانه شنیده ام.تراکم ایرانیان در آنجا چطوری است؟
با سلام
انسینو یکی از بهترین مناطق ولی محسوب میشه و قیمت خانه هاش بخصوص در قسمت جنوب بلوار ونچورا نسبت به سایر مکانهای ولی گرانتره و ضمنآ بدلیل نزدیکی به مرکز شهر لس آنجلس طرفدارای خودش رو داره . ایرانی های بسیاری در این محله زندگی میکنن و به طبع فروشگاهها و رستوران های ایرانی در این محله به وفور یافت میشه .

پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، romance33 ، kiana11 ، mrbonbon ، پدی ، زری وحدتی ، maryam_a ، mhb161 ، adonis2006
این یه عکس از سن فرناندو ولی از یه منظره یه خونه توی وست هیلز، سندل وود.
من اینجا بیست روز بودم درسته که دسترسیش به فروشگاه و اینا سخته و اگر شما محل کارت در دان تاون لس آنجلس باشه هر روز کلی ترافیک تو 101 باید تحمل کنی. اما آرامشش می ارزه... مخصوصاً اگر تو یه خونه خوب زندگی کنی.

[عکس: 79276769780104306335.jpg]
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2013-07-29 ساعت 11:22)bayat_r نوشته:  این یه عکس از سن فرناندو ولی از یه منظره یه خونه توی وست هیلز، سندل وود.
من اینجا بیست روز بودم درسته که دسترسیش به فروشگاه و اینا سخته و اگر شما محل کارت در دان تاون لس آنجلس باشه هر روز کلی ترافیک تو 101 باید تحمل کنی. اما آرامشش می ارزه... مخصوصاً اگر تو یه خونه خوب زندگی کنی.

تعداد ایرانیها در اینجا بیشتر یا وست وود؟
چون میخام جایی کار کنم که ایرانی توش زیاد باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، kiana11 ، پدی ، زری وحدتی ، mhb161 ، adonis2006
با سلام به دوستان خوب مهاجرسرایی، می خواستم بدونم آیا کسی واقعأ !!!!!! تأکیدم روی واقعأ به این خاطر هست که از روی شنیده ها نمی خوام کسی جواب بده، کسی واقعأ خودش یا خوانواده اش اطلاع داره که اگه یه مدرک از فنی حرفه ای یا سازمان میراث فرهنگی (ترجمه شده اش) رو با خود به لس آنجلس یا یکی از همین شهرهای سن فرناندو ولی ببریم، می تونیم توی یه کالج یا ادالت اسکول یه دوره ی کوتاه چند ماهه ببینیم و در رابطه با همون رشته جایی مشغول به کار بشیم؟ یا کلأ مدرک از ایران رو قبول ندارن و همون رشته رو باید از اول اول دوره اش رو شروع کنیم و مدرک بگیریم؟ چون مدرک فنی حرفه ای و میراث فرهنگی بین المللی هستند و توی استرالیا و کانادا اعتبار دارند، اما شرایطش توی آمریکا رو نمی دونم. اگه کسی میدونه خوشحال میشم کمک کنه. ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، mhb161 ، adonis2006
با توجه به جمع بندی این تاپیک ،فکر کنم ولی از مناطق خوب برای شروع زندگیست.واقعا فکر کنم بی دلیل نیست که اغلب کسانی که تازه مهاجر هستند بیشتر به اینجا(کل لس انجلس)ودالاس می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، Mahsa S ، amir0_0amir ، romance33 ، dana ، زری وحدتی ، nooshshahnar ، maryam_a ، noura ، mhb161 ، adonis2006
(2013-07-28 ساعت 20:23)mrbonbon نوشته:  درود به همه دوستان
دوست عزیز rasarasa ممنون بابت این تاپیکی که راه انداختید و اطلاعاتی که در اینجا گردآوری کردین... دوست عزیز شما در مورد قیمت خانه های یک اتاق خوابه، دو و همچنین در مورد خانه های ویلایی صحبت کردین برای افرادی که به طور خانوادگی تشریف میارن اونجا، اما در مورد استودیوها و یا خانه هایی که اتاق مستر به افراد مجردی مثل من بخوان بدن، هیچ اطلاعاتی رو اینجا نگفتین، ممنون میشم کمی در مورد مطالب بالا راهنمایی کنین تا افراد بیچاره ای( مجرد منظورمه ) مثل من هم بتونن از زحمات شما فیضی ببرن... Big GrinBig GrinBig Grin
در ضمن نظرتون در مورد Homestay در این مناطق چیه؟ به صرفه هست چه از نظر هزینه اجاره و چه از نظر فرهنگ و غیره؟ آیا با حسابی که شما فرموده بودین اکثراً ایرانی هستند، اصلاً خانواده آمریکایی در این مناطق سن فرناندو ولی زندگی میکنند؟
با تشکر فراوان

درود بر شما علت اینکه من در مورد سوالاتی که شما مطرح کردید صحبتی نکردم اینست که من در زمینه هایی که خودم تجربه نکردم اطلاعات کافی ندارم و اطلاعاتم محدود به تجارب خودم است . بهتره کسانی که اتاق و استودیو اجاره کرده اند جواب بدهند . ولی تا جایی که دوستانم رو دیده ام اجاره ی یک استودیو یا یک اتاق در یک خانه حداقل۷۰۰ دلار خرج دارد . در مورد هوم استی هم نظر خاصی ندارم چون نه خودم تجربه کردم نه اطرافیانم امیدوارم کسی که تجربه کرده جوابتون رو بده . ولی مطمئنم که زندگی با یک خانواده آمریکایی در پیشرفت زبان و آشنایی با فرهنگ آمریکایی خیلی موثر خواهد بود .
در مورد سوال آخرتون هم باید بگم هر چقدر هم یک ملیتی یک شهر آمریکا را تسخیر کرده باشند امکان ندارد جمعیت آن عده از مهاجرها از تعداد آمریکاییهای آن شهر بیشتر باشد فراموش نکنید که ما داریم در مورد یکی از شهرهای آمریکا حرف میزنیم . بنابراین این شهر هم مثل هر شهر دیگری پر از آمریکایی است . امیدوارم کسی که شرایطش به شما شبیه تره جواب سوالات شما رو کاملتر بده .
موفق باشید .

پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، roeentan ، dana ، پدی ، mrbonbon ، Lemony ، el333 ، زری وحدتی ، amir0_0amir ، usa lover ، maryam_a ، mhb161 ، adonis2006 ، shekari ، M@hdi
دوست گرامی با درود ، خیلی از این تاپیک سود بردم .. من 2 هفته دیگه عازم امریکا هستم و اول میرم خونه داییم که در san celemente هستش ولی میخوام تو منطقه ولی یه خونه اجاره کنم ... انشاالله رفتم هر کاری داشتین در خدمتم ....

با سپاس فراوان ... بدرود
شماره کیس: 2013A47XX، تاریخ رویت قبولی: 1jun، تعداد :4، ارسال فرمهای سری اول: 5j مصاحبه نیمه اول اسفند برگه آبی کلیر 26 آپریل ،ورود 14 آگوست. فعلا در san clemente کالیفرنیا هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، Lemony ، romance33 ، پدی ، زری وحدتی ، amir0_0amir ، mrbonbon ، mhb161 ، adonis2006
(2013-07-30 ساعت 13:18)sweety.alireza نوشته:  دوست گرامی با درود ، خیلی از این تاپیک سود بردم .. من 2 هفته دیگه عازم آمریکا هستم و اول میرم خونه داییم که در san celemente هستش ولی میخوام تو منطقه ولی یه خونه اجاره کنم ... انشاالله رفتم هر کاری داشتین در خدمتم ....

با سپاس فراوان ... بدرود
موفق باشید . انشالله بعد از رفتنتون به ولی بیاید اینجا و تجاربتون رو با دوستان به اشتراک بگذارید که بقیه هم بتونند استفاده کنند . به نظر من هیچکس به اندازه یک مهاجر تازه نفس نمیتونه به بقیه مهاجرها کمک کنه . ولی حیف که خیلی از دوستان مهاجرسرایی بعد از اینکه سوالات خودشون تموم میشه و در آمریکا جا میافتند دیگه سری به مهاجرسرا نمیزنند جهت کمک و پاسخگویی به دیگران و اشتراک تجاربشون. امیدوارم بعد از مهاجرت به ولی شما و بقیه دوستان رو بیشتر در این تاپیک ببینم . حتما همه تون حرفهای زیادی برای گفتن خواهید داشت .
پاینده باشید

پاسخ
(2013-07-30 ساعت 13:18)sweety.alireza نوشته:  دوست گرامی با درود ، خیلی از این تاپیک سود بردم .. من 2 هفته دیگه عازم آمریکا هستم و اول میرم خونه داییم که در san celemente هستش ولی میخوام تو منطقه ولی یه خونه اجاره کنم ... انشاالله رفتم هر کاری داشتین در خدمتم ....

با سپاس فراوان ... بدرود

سلام دوست عزیز
به سلامتی.امیدوارم که در اونجا زودتر سر و سامون بگیرید و دوستان منتظر رو از تجاربتون بی بهره نگذارید.شاد و سربلند باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، زری وحدتی ، amir0_0amir ، Lemony ، rasarasa ، maryam_a ، mhb161 ، adonis2006
درود بر علیرضا عزیز
یادش بخیر فرودگاه بعد از مصاحبه...چه زود گذشت...آقا ما هم 1 ماه دیگه عازم ولی هستیم...رفتی اونجا بیا بنویس چه کردی و ما رو بی خبر نذار...قربونت
2013AS4xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، rasarasa ، sweety.alireza ، maryam_a ، adonis2006
(2013-07-30 ساعت 21:31)amir0_0amir نوشته:  درود بر علیرضا عزیز
یادش بخیر فرودگاه بعد از مصاحبه...چه زود گذشت...آقا ما هم 1 ماه دیگه عازم ولی هستیم...رفتی اونجا بیا بنویس چه کردی و ما رو بی خبر نذار...قربونت

ایشالا به سلامتی بری.موفق باشی.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، پدی ، mhb161 ، adonis2006
آقا تعداد ولی آبادی ها داره زیاد میشه.فکر میکنید برای ما هم جا باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، nooshshahnar ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان