کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن گواهی نامه بین المللی در ایران
با سلام خدمت همه دستان
الان تو ایران به 2 روش میشه گواهی نامه بین المللی گرفت
1 : سازمان جهانگردی و اتومبیلرانی که در تهران 3 تا دفتر داره
2 : یک سری از شرکتها که مدعی هستند گواهی نامه مارا میفرستند آمریکا ترجمه میشه و در تمام دنیا معتبر است و در اگر تو اینترنت عبارت ( گواهی نامه بین المللی 10 ساله ) سرچ کنید میاره
کسی میدونه کدوم بهتره و واقعا روش دوم معتبر هست ؟؟ Sad
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2014-07-03 ساعت 12:36)mahdii نوشته:  با سلام خدمت همه دستان
الان تو ایران به 2 روش میشه گواهی نامه بین المللی گرفت
1 : سازمان جهانگردی و اتومبیلرانی که در تهران 3 تا دفتر داره
2 : یک سری از شرکتها که مدعی هستند گواهی نامه مارا میفرستند آمریکا ترجمه میشه و در تمام دنیا معتبر است و در اگر تو اینترنت عبارت ( گواهی نامه بین المللی 10 ساله ) سرچ کنید میاره
کسی میدونه کدوم بهتره و واقعا روش دوم معتبر هست ؟؟ Sad

1- ایالات متحده برای خارجیها گواهینامه بین المللی صادر نمی کند (منبع)

2- قوانین ایالات مختلف برای گواهینامه بین المللی متفاوت است. برای مشاهده قوانین هر ایالت به اینجا مراجعه کنید.

3- برای نمونه در نیویورک، گواهینامه بین المللی جایگزین گواهینامه های دولتی نمی باشد بلکه بعنوان یک ترجمه رسمی از آن پذیرفته می شود (منبع)

با توضیحات بالا نتیجه این میشه که شما برای رانندگی موقت، بایستی گواهینامه معتبر دولتی از ایران، به همراه ترجمه رسمی و یا گواهینامه بین المللی (فقط یکیشون کافیه) داشته باشید.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdii ، قصه گو ، sunflower00 ، taherifar ، goliii
سلام منم خواستم یه کمکی کرده باشم !توی ایالت کالیفرنیا گواهینامه بین المللی لازم نیست داشته باشید بعد از امتحان آیین نامه که میتونید فارسی امتحانش رو بدید وقبول شدن باداشتن اصل گواهینامه (اصل ,نه ترجمه یا بین المللی ,البته داشتن ترجمه به همراه اصل بی ضرر نیست) میتونید موقتا رانندگی کنید البته موقتش نمیدونم دقیقا چند ماه...اما این خوبی رو داره که بعد با ماشین خودتون میتونید امتحان شهر رو بدید.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sunflower00 ، mohamad92 ، massi63 ، taherifar ، goliii
دوستان عزيز به اين نكته توجه داشته باشيد كه در برخي ايالات (از جمله ايالتي كه من در آن هستم) تنها گواهينامه بين المللي كافي نيست بلكه بايد علاوه بر گواهينامه بين المللي، اصل گواهينامه ايراني خودتان را همراه گواهينامه بين المللي داشته باشيد (با وجود اينكه حتي يك كلمه انگليسي در آن نيست). در غير اينصورت، قادر به اجاره ماشين نخواهيد بود و رانندگي با ماشين دوست و فاميل هم غيرقانوني خواهد بود.
همچنين، با در دست داشتن هر دو مورد مزبور، از گذراندن برخي كلاسها براي گرفتن گواهينامه آن ايالت هم معاف خواهيد بود.
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: goliii
من شنیدم که تو ایران 1دساله به مبلغ 90 تومان و 3 ساله 240 تومن گواهینامه رو بین المللی میکنن یعنی این کار و هزینه کردن بیهوده هست کسی اطلاع درست و دقیق داره در ضمن امتحان در امریکا برای تازه واردین به زبان انگلیسی هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-16 ساعت 00:57)majid.sp نوشته:  من شنیدم که تو ایران 1دساله به مبلغ 90 تومان و 3 ساله 240 تومن گواهینامه رو بین المللی میکنن یعنی این کار و هزینه کردن بیهوده هست کسی اطلاع درست و دقیق داره در ضمن امتحان در آمریکا برای تازه واردین به زبان انگلیسی هست ؟

همون يكسال كافيه چون توى اكثر ايالت ها ٣ ماه بيشتر اعتبار نداره
امتحان در بعضى ايالات فأرسى هم داره
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: goliii ، hosseinix
دوستان در لاس وگاس گواهينامه بين الملل كارايى داره؟ و آيا از زمان ورود به امريكا ٣ ماه شروع ميشه يا براى شروع اعتبارش بايد كار خاصى انجام داد؟ من ٣ ماه اول ورودم به امريكا كار زيادى باهاش ندارم و بعدش نيازش دارم. ضمنا بعضى دوستان نظرشون روى ترجمه همراه با مهر دادگسترى هست، به نظرتون ترجمه كنم يا بين الملل يا هر دو؟
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
من امروز رفتم گواهینامه تو سیاتل بگیرم .مدارکی لازم داشتن که قبول کنن من ساکن این ایالت هستم یکی پاسپورت بود یکی هم SSN  که متاسفانه چون نداشتم بهم گفتن گواهینامه بین المملی که داری به درد اینجا به عنوان یه مدرک نمیخوره باید بری و گواهینامه ایران رو ترجمه کنی.
فقط باید یاد آوری کنم حتما مدارک مورد نیازتون رو تو سایت راهنمایی رانندگیش چک کنین بدون اونها اصلا بهتون نگاه هم نمیکنن.
شماره کیس: ‎2016AS00007XxX‎
تاریخ رویت قبولی: 05 may
کنسولگری: Yerevan
تعداد افراد منظور در کیس :2
ارسال فرمهای سری اول:19 may
کارنت شدن کیس: ‎21 Apr
مصاحبه:9 June
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎ: