کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حفظ فرهنگ ایرانی یا انطباق با فرهنگ آمریکایی؟
جیبی یو اس آی عزیز.
نکته ای که من می خواستم به آن اشاره کنم این بود که هویت با فرهنگ متفاوت است اگرنه اگر کسی شب و روز هم کله پاچه بخورد هیچ ایرادی ندارد.
هویت یک مفهوم ماهوی است که شامل ظاهر و باطن می شود در حالی که فرهنگ فقط نماد است.
مثلا کسی که هویت مذهبی اسلامی دارد یعنی این که آن فرد مصداق یک فرد مذهبی است و ظاهر و باطن و رفتار او نیز با آن همخوانی دارد. در این صورت ما می گوییم آن فرد هویت مذهبی و یا هویت اسلامی دارد.
کسی که هویت ایرانی دارد یعنی فردی که ظاهر و باطن و رفتارهای او مصداق بارز یک فرد ایرانی باشد. هویت ملی شامل عادات روزانه و عادات رفتاری و طرز فکر و اعتقادات عامی است که در بین مردم یک کشور رواج دارد.
بنابراین اگر شما از آن کشور بخواهید به یک کشور دیگر مهاجرت کنید حفظ هویت ملی تقریبا نشدنی و محال است زیرا هویت ملی شما با هویت ملی کشوری که می خواهید در آن زندگی کنید همخوانی نخواهد داشت.
این که برخی از ما مهاجران می گوییم که ما هویت ایرانی خودمان را حفظ کرده ایم چرت و پرت محض است و خودمان هم نمی دانیم که چه می گوییم مگر این که فقط در یک جمع ایرانی هم سنخ خودمان زندگی و کار کنیم و اصلا هیچ کاری به جامعه و مردم امریکا نداشته باشیم.
ولی فرهنگ نماد ملی ما است و بیشتر ایرانی هایی که در امریکا و یا کشورهای دیگر زندگی می کنند به فرهنگ خودشان علاقه دارند و آن را حفظ می کنند. فرهنگ شامل زبان, ادبیات, هنر و دیگر چیزهایی است که نماد یک ملیت است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-09-07 ساعت 18:06)yami نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 17:17)GBUSA نوشته:  آرش جان ، هویتی که من بعنوان هویت ایرانی می شناسم ، هویتی است بسیار مهربان ، با عاطفه ، علاقه مند به فرزند و خانواده ، کمک کننده به هم نوع و هموطنش بویژه در مراحل سخت زندگی ...

این «کمک کننده به هم نوع و هموطنش بویژه در مراحل سخت زندگی» رو بلانسبت خیلی از دوستان و حضار محترم اینجا، فکر کنم همچین برای قافیه اومدی هااا!؟
قربانت برم، قبلا هم گفتم بازم میگم، کدام کمک؟ من که از ایرانیهای اینجا از اونایی که دیدم به شخصه و شناختم، 95 درصدشون یا دنبال بلانسبت خر مرده میگردن نعلش رو بکشن مخصوصا از بین تازه واردها (که به عینه به تور دو تا شون خوردم) و یا ماشالا تو خونسردی و فکر خودشون بودن به خیلی از مللی که ما به عنوان خونسرد و بی تفاوت میشناسیم، گفتن زکی! البته بحث فضولی جداست که ما ایرانیها عموما (و نه خصوصا) ید طولایی درش داریم.
بهمون بر نخوره، تو همین مهاجرسرای خودمون، چقدر عضو داریم که صرفا خواننده هستن و به هیچ قیمتی حاضر نیستن در بحثها شرکت کنن و تجربیات خودشون رو در اختیار بقیه بذارن؟ خیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی
کسی که حرف و سخن و دانسته توی مغز رو که از نظر فلسفی چیزی جز باد هوا نیست حاضر نیست شیر کنه، میشه ازش انتظارات دیگه داشت؟ اگه همکاری و به فکر همدیگه بودن به اونی که بی هیسپنیک ها و هندی ها و چینی ها و ویتنامی ها هست، میگن، تکلیف ما مشخصه. من آدم میشناسم اینجا میگه نزدیکترین فک فامیلم هم آمریکا زندگی میکنن، اما دریغ از یک سلام علیک گهگاهی و حال احوالپرسی. از ملتی که سلام علیک خشک خالی رو هم از همدیگه مخصوصا دوست آشنا دریغ کنه به بهانه اینکه ممکنه بعدا انتظار و توقع کمک ایجاد کنه، دیگه چی میشه انتظار داشت؟؟؟

اینو واقعا درست گفتی به نظر من و چه ازار دهنده هست.
اصلا میدونید عملی کردن کدوم ضرب المثل فارسی جامعه ما رو به این روز انداخت ؟ " دیگی که برای من نجوشه ...... " من که از این فرد گرایی افراطی بشدت متنفرم. ازین که سرتو بندازی صاف توی زندگی و منافع خودت و اصلا ندونی دور و برت چه خبره. جالب این که همینها وقتی هزار تومن از دست میدن چنان داد و فریاد و طلب کمک میکنن که بیا و ببین.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، ParsTrader ، yami ، الهه سابق ، Danoosh ، sooso ، msar ، lighthouse ، maryam.azad
حفظ فرهنگ ايرانی يا انطباق با فرهنگ آمريکايی!

اما فرهنگ آمريکايی چی هست اصلا. فرهنگ آمريکايی امروز از رويارويی فرهنگ اروپايی که خودش رو برتر ميدونسته با فرهنگ های ديگه که اتفاقا يکيش ايرانيست بوجود اومده.
فرهنگ اصولا اکتسابيست. اين ماييم که فرهنگ رو ميسازيم و بقيه کسبش ميکنن. مثلا مسلمانی که 50 سال پيش آمريکا رفته مطمئنا در مقابل جامعه مذهبی خشک آمريکايی اون موقع مشکل داشته.خوب راحت ترين کار ممکن انطباق بوده اما اون روی ارزش ها و فرهنگ خودش ايستاده و با تلاش،مقاومت و ايجاد يک حرکت و جنبش مدنی به اونچيزی که ميخواسته رسيده و يه فصل جديدی رو در فرهنگ آمريکايی باز کرده و از اون روز ببعد اون فرهنگ هم جزيی از فرهنگ آمريکايی شده. فرهنگی که امروز توسط فرزندانش کسب ميشه
شما به جنبش های مدنی سياه پوست ها، زنان، مسلمانان و غيره در آمريکا دقت کنيد. دقيقا اين چيزيست که آمريکا رو از بقيه کشور های دنيا متفاوت ميکنه. اون چيزيست که آمريکايی بهش افتخار ميکنه و اعتقاد داره اين قانون اساسی آمريکاست که باعث اين تفاوت شده. پس در جامعه مولتی کالچر امروز آمريکا، در نتيجه تلاش گذشتگان، بنظر من از "يا" نبايد استفاده کرد.پس اگه چيزی در فرهنگ آمريکايی امروز وجود داره و يک مهاجر احساس ميکنه با ارزش هاش در تضاده و باعث پسرفتش ميشه باز راحت ترين کار ممکن کنار گذاشتنشه. گرچه همون قانون اساسی اين اجازه رو بهش ميده که فرهنگ و ارزش های خودش رو جزيی از فرهنگ آمريکايی بکنه
من اينجا همش رو يه چيز دارم تاکيد ميکنم "قانون". بنظر من اون چيزی که خيلی مهم تر از انطباق با فرهنگ آمريکايی يا حفظ فرهنگ ايرانيه .قانون مند بودنه
بايد قانون مند بودن رو ياد بگيريم.
اين چيزيست که من در غرب ديدم و ياد گرفتم
شما ميتونی ايرانی باشی. کاملا فرهنگ ايرانی خودت رو حفظ کنی حتی با تمام خوبيها و بديهاش اما قانون مند باشی و در نتيجش در اون محيط مولتی کالچر پيشرفت ميکنی و به همه جا هم ميرسی.
و در نگاه يک غربی هم آدم محترمی هستی که به ارزش ها پايبنده
و يا ميشه همه جوره با جامعه غربی منطبق شد.همه ارزش ها رو کنار گذاشت اما بی قانون بود . در نتيجه طرف فقط درجا خواهد زد و به هيچ جا نخواهد رسيد و از نگاه يک غربی يه انگل خواهی بود. حالا چه فرقی ميکنه انگل آمريکايی باشی يا ايرانی!
پاسخ
(2012-09-08 ساعت 15:36)ehsan99 نوشته:  حفظ فرهنگ ايرانی يا انطباق با فرهنگ آمريکايی!

اما فرهنگ آمريکايی چی هست اصلا. فرهنگ آمريکايی امروز از رويارويی فرهنگ اروپايی که خودش رو برتر ميدونسته با فرهنگ های ديگه که اتفاقا يکيش ايرانيست بوجود اومده. ...

دوست من مولتی کالچرم کجا بـــــــــــــود؟؟؟ اینا جاش بیوفته از صد تا از پاپ هم کاتولیک تر هستن!!! از فاندامنتالیست هم فاندامنتالیسترن!!! فقط نه اینکه کمی قانون قاعده اینجا رعایت میشه، اجازه نمیده که این مسائل زیاد رو بشه و راحت بتونن عین بعضی جوامع نژادپرست اروپایی بیان کنن. همین الانش دقت میکنم تو کالج، سیاه با سیاه میگرده، هسپنیک با هسپنیک، مسلمان با مسلمان، یک عده هم مثل من یا آسیایی ها هم که منحصر به فردیم و عده مون کمه وسط دست و پا ولو هستیم!!!
باندبازی که در دانشگاههای اینجا بین دانشجوها هست هیچ جای دیگه پیدا نمیشه!!! برای عضو شدن در گروههای قانونی و غیرقانونی دانشجویی چه کارهایی که نمیکنن، نمونه اش رو در فیلم آمریکن پای میتونین ببینید. کمی مبالغه هست ولی در همون حده!!!
پاسخ
حرفهای دوستامون خیلی مفید هست همه رو خوندم
میگم کاش دنیا به سمتی می رفت که بجای این ""یا"" اون به ریشه ها فکر می کردیم، منظورم فرهنگ نیست، منظورم خصلتها و اخلاقیات
چون اگه ارزشهای ذاتی و اخلاقی سر جاشون باشه تطابق فرهنگها، احترام به اونا و سازگاری راحت تر میشه
البته نمیدونم جای این حرف تو این تاپیک بود یا نه
.
.
2013as4### یک نفر ,"خواستن توانستن است",مصاحبه:W2 Feb انکارا,صورتی،کلیرنس27Mar
Seattle
پاسخ
تشکر کنندگان: mana_s ، shani ، inanna ، msar ، maryam.azad
واي جه موضوع خوبي
خاهش ميكنم دقيق به سؤال من جواب بدين
من يه ادم مذهبي ام و به عقايد مذهبيم بايبندم
قصدم اين بود كه براي تخصص روانبزشكي بيام امريكا و اونجا بمونم يعني اقامت
اما نميدونم جقد ميتونم با شرايط اونجا كنار بيام
اولين مساله حجابه، اينكه ميشه با حجاب كامل رزيدنت شد يا بعنوان يه بزشك كار كرد يا ازادانه زندكي كرد؟
بعدش مساله اينه كه اكه من صاحب فرزند بشم جقد ميتونم بجمو مطابق اسلام بار بيارم يعني به بجم القا كنم كه ارتباط حساب شده اي با نامحرم داشته باشه يا نماز بإخوانه يا حجاب كنه
مساله بعدي اينه كه اكه من بعنوان يه خانم محجبه بخام مثلا ارايشكاه برم يا استخر يا اينجور جاها جايي براي امثال من هست يا نه
خاهش ميكنم صادقانه جواب بدين اكه مطمين بشم كه تو امريكا جايي براي افراد مذهبي نيست قطعا برنامه ي زندكيمو تغيير ميدم
ميخام اونايي كه تجربه دارن واقعيتو بكن
پاسخ
تشکر کنندگان: shani ، msar ، maryam.azad ، maryam.azad
(2014-05-11 ساعت 02:28)Dr Sara نوشته:  واي جه موضوع خوبي
اولين مساله حجابه، اينكه ميشه با حجاب كامل رزيدنت شد يا بعنوان يه بزشك كار كرد يا ازادانه زندكي كرد؟
بعدش مساله اينه كه اكه من صاحب فرزند بشم جقد ميتونم بجمو مطابق اسلام بار بيارم يعني به بجم القا كنم كه ارتباط حساب شده اي با نامحرم داشته باشه يا نماز بإخوانه يا حجاب كنه
مساله بعدي اينه كه اكه من بعنوان يه خانم محجبه بخام مثلا ارايشكاه برم يا استخر يا اينجور جاها جايي براي امثال من هست يا نه
خاهش ميكنم صادقانه جواب بدين اكه مطمين بشم كه تو امريكا جايي براي افراد مذهبي نيست قطعا برنامه ي زندكيمو تغيير ميدم

برای افراد مذهبی مثل شما بهترین جا زندگی در کشورهای مذهبیه .
جائی که من هستم مردمش با روسری سر کردن افراد به ظاهر مشکلی ندارن ولی زیاد هم باهاشون قاطی نمیشن .سالنهای ورزشی فقط مخصوص خانمها اینجا هست ولی استخر و آرایشگاه خیر .
یکی از چیزهائی که افراد مذهبی مثل شما رو اینجا ممکنه اذیت کنه وجود سگه ..و رستورانهائی که اکثرا گوشت حلال ندارن .
تربیت بچه رو هم خوشبختانه در قرن بیست و یکم حتی در کشورهای مذهبی فرزندتون طوری که من و شما فکر میکنیم فکر نمیکنه و خودش راهش و عقیده اش رو انتخاب میکنه .
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، battosai ، Rock ، shimoda ، Dr Sara ، azadeh2014 ، r-g ، shani ، dv2016 ، قصه گو ، msar ، lighthouse ، maryam.azad ، MiladCr7
(2014-05-11 ساعت 02:28)Dr Sara نوشته:  واي جه موضوع خوبي

شما میتونید بدون مشکل در اینجا زندگی کنید و رزیدنت بشید همونطور که حدود دو میلیون مسلمان دارن اینجا زندگی میکنن ولی خوب اینجا در اقلیت هستید و بغیر از شهرهای بزرگ ممکنه در جاهای دیگه به ندرت برخوردهای نامناسب ببینید. ولی در شهرهای بزرگ این مسئله جاافتاده هست. البته به لحاظ قانونی فارق از دین و نژاد و... تحت حمایت قانون هستید. ولی در مورد نحوه تربیت فرزندتون دیگه بستگی به شما داره ولی اینو بدونید که بچه ها در اینجا خیلی زود مستقل میشند و شما خیلی دخالتی در زندگیشون نمیتونید داشته باشید. در هر صورت شما میتونید برای تحصیل به اینجا بیاید و اگه دیدید نمیتونید زندگی کنید به یه کشور مذهبی برید یا به ایران برگردید. با مدرک تخصص روانپزشکی از آمریکا احتمالاً مشکلی در پیدا کردن شغل در کشورهای دیگه دنیا نخواهید داشت.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، Dr Sara ، shani ، قصه گو ، msar ، maryam.azad ، MiladCr7
مرسی از جواباتون
همش منطقیه و فک میکنم من باید یه تجدید نظری تو برنامه های زندگیم داشته باشم
اما در مورد شغل بنظر شما کسی مطب یه روانپزشک خارجی مسلمون محجبه میره؟ یا تو بیمارستانها برخورد بدی میشه؟
در مورد سختی هایی هم که گفتین همرو میدونم اما راستش من با اینکه مذهبیم اما مذهبی روشنفکرم و خیلییی از قوانین اجباری کشورو قبول ندارم. از سیستمای آموزشی و بهداشتو درمانم بشدت ناراضی ام. علت اینکه قصد مهاجرت داشتم اینه ک دلم میخاست حداقل بچه ی من تو یه محیط سالم از نظر فکری و آموزشی رشد کنه و زندگیش محدود به یادگرفتن تست کنکور نشه اما نه به قیمت اینکه از فرهنگ اسلامی دور بیفته. راستش اگه اینجا اوضاع خوب بود شاید هیچوقت فکر مهاجرت به سر من و خیلیا نمیزد...
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، mohammadg846 ، قصه گو ، msar
(2014-05-11 ساعت 18:00)Dr Sara نوشته:  مرسی از جواباتون
اما در مورد شغل بنظر شما کسی مطب یه روانپزشک خارجی مسلمون محجبه میره؟ یا تو بیمارستانها برخورد بدی میشه؟
در مورد سختی هایی هم که گفتین همرو میدونم اما راستش من با اینکه مذهبیم اما مذهبی روشنفکرم و خیلییی از قوانین اجباری کشورو قبول ندارم. از سیستمای آموزشی و بهداشتو درمانم بشدت ناراضی ام. علت اینکه قصد مهاجرت داشتم اینه ک دلم میخاست حداقل بچه ی من تو یه محیط سالم از نظر فکری و آموزشی رشد کنه و زندگیش محدود به یادگرفتن تست کنکور نشه اما نه به قیمت اینکه از فرهنگ اسلامی دور بیفته. راستش اگه اینجا اوضاع خوب بود شاید هیچوقت فکر مهاجرت به سر من و خیلیا نمیزد...

به نظر من شما اشتباه بزرگی خواهید کرد اگر فقط بخاطر ترس از دور افتادن فرزندتون از فرهنگ اسلامی اونو به اینجا نیارید. در هر صورت اینجا من افرادی رو دیدم که متولد اینجا هستند و به دین و ایمونشون هم خیلی پایبندند. مشکلی هم در بیمارستان نخواهید داشت و با حجاب هم میتونید همه کاری رو انجام بدید. من سابقه برخورد با روانپزشک نداشتم ولی پزشک و پرستار محجبه زیاد دیدم.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، Danoosh ، shani ، قصه گو ، msar ، maryam.azad ، MiladCr7
ﻭاﻗﻌﻴﺖ اﻳﻦ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ دﻛﺘﺮ ﺳﺎﺭا و ﻛﻼ اﻓﺮاﺩ ﻣﺬﻫﺒﻲ اﺯ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﻛﻮﭼﻜﺘﺮﻳﻦ ﻟﺬﺗﻲ ﻧﺨﻮاﻫﻨﺪ ﺑﺮﺩ. ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻳﻚ ﻣﺪﺭﻙ ﺁﻣﺪﻥ ﻫﻢ اﺷﺘﺒﺎه ﻣﺤﺾ ﻫﺴﺖ.
ﺷﻤﺎ اﻳﻨﺠﺎ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻛﻨﻴﺪ, ﻣﺘﻞ اﻳﺮاﻥ ﻧﺨﻮاﻫﻴﺪ ﺗﻮﻧﺴﺖ ﻏﺮاﻳﺾ اﻧﺴﺎﻧﻲ ﻓﺮﺯﻧﺪﺗﻮﻥ ﺭﻭ ﻛﻨﺘﺮﻝ و ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻛﻨﻴﺪ. ﻳﻚ ﺭﻭاﻧﭙﺰﺷﻚ ﻫﺴﺘﻴﺪ و ﺑﻬﺘﺮ اﺯ ﻣﺎ ﻣﻴﺪﻭﻧﻴﺪ.
ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﺑﺮاﻱ ﺷﻤﺎ ﻣﻴﺘﻮﻧﻪ ﺷﻬﺮﻫﺎﻱ ﻣﺬﻫﺒﻲ ﺗﺮﻛﻴﻪ و ﻳﺎ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎﻱ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﻳﺎ ﻛﻮﻳﺖ ﻳﺎ ﻗﻂﺮ و ﻋﻤﺎﻥ باشه. ﺑﺸﺮﻃﻲ ﻛﻪ البته ﺑﺘﻮﻧﻴﺪ ﻭﻳﺰاﺷﻮنو ﺑﮕﻴﺮﻳﺪ. شنیدم کشورهاب عربی ویزای تحصیلی براحتی به ایرانیها نمیدن.
ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺷﻐﻠﺘﻮﻥ ﺑﺎﻳﺪ ﻗﺒﻮﻝ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ اﻳﻨﺠﺎ ﺑﺨﻮاﻫﻴﺪ ﻣﻂﺎﺑﻖ اﺻﻮﻝ اﻋﺘﻘﺎﺩﻳﺘﻮﻥ ﻃﺒﺎﺑﺖ ﻛﻨﻴﺪ, ﻫﻢ ﺑﻪ ﺑﻴﻤﺎﺭ ﺁﺳﻴﺐ ﺧﻮاﻫﻴﺪ ﺯﺩ و ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﺷﻐﻠﻲ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ.
پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer ، shani ، Dr Sara ، dv2016 ، قصه گو ، msar ، lighthouse ، maryam.azad ، MiladCr7
(2014-05-11 ساعت 20:07)jMaster نوشته:  
(2014-05-11 ساعت 18:00)Dr Sara نوشته:  مرسی از جواباتون

به نظر من شما اشتباه بزرگی خواهید کرد اگر فقط بخاطر ترس از دور افتادن فرزندتون از فرهنگ اسلامی اونو به اینجا نیارید. در هر صورت اینجا من افرادی رو دیدم که متولد اینجا هستند و به دین و ایمونشون هم خیلی پایبندند. مشکلی هم در بیمارستان نخواهید داشت و با حجاب هم میتونید همه کاری رو انجام بدید. من سابقه برخورد با روانپزشک نداشتم ولی پزشک و پرستار محجبه زیاد دیدم.
'
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
من نگفتم فقط بخاطر مدرک میخام مهاجرت کنم. بیشترین چیزی که مد نظرمه اینه که بچه های آیندم تو محیط بهتری رشد کنن البته در حال حاضر مجردم ولی همیشه این دغدغه رو دارم و بشدت از اوضاع تربیتی و آموزش تو ایران ناراضی ام. میخام بدونم واقعا آمریکا همین چیزیه که تو فیلما نشون میدن؟ یعنی نوجونا راحت رابطه ی جنسی دارن؟ یا تو مدارس هیچ نظارتی روی رفتارهاشون نمیشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ofrfar ، mohammadg846 ، قصه گو ، msar
(2014-10-31 ساعت 23:49)Dr Sara نوشته:  من نگفتم فقط بخاطر مدرک میخام مهاجرت کنم. بیشترین چیزی که مد نظرمه اینه که بچه های آیندم تو محیط بهتری رشد کنن البته در حال حاضر مجردم ولی همیشه این دغدغه رو دارم و بشدت از اوضاع تربیتی و آموزش تو ایران ناراضی ام. میخام بدونم واقعا آمریکا همین چیزیه که تو فیلما نشون میدن؟ یعنی نوجونا راحت رابطه ی جنسی دارن؟ یا تو مدارس هیچ نظارتی روی رفتارهاشون نمیشه؟

کاربر "قصه گو" پستی گذاشتن که تا حدودی پاسخگوی سوال شماست

http://www.mohajersara.com/thread-1901-p...#pid555212

ایشون نوشتن
"خداوندا، هيچ چيز قابل مقايسه نيست....فقط هر لحظه و هر ثانيه شكرت رو به جا ميارم، نه تنها براي خودم ، كه براي نسل فردايي كه اينجا پرورش پيدا مي كنه.
فيلم هاي هاليوودي تصويري از مدارس ارائه مي دادن كه مي گفتم اينا كي درس مي خونن! بسكه حواشي زياده! اما وضعيت مدارس از همون لحاظ (؟) هم از ايران بهتره.
هر روز يه بهانه واسه خوشحال بودن. "
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، ofrfar ، قصه گو ، msar ، maryam.azad
من که به یک درصد قید بندهایی که دکتر سارا بهش معتقده نیستم، حاضر نیستم اینجا بچه داشته باشم!!

حالا دکتر سارا بره حساب کتاب بکنه که اوضاع چطوره.

خانم دکتر، سه روز راننده اتوبوس مدرسه بودم، از تو اتوبوس چیزهایی پیدا کردم که گفتم چند روز دیگه بیشتر اینجا بمونم ...

خلاصه عرض کنم، مسئله روابطی که شما اینقدر بهش حساس هستید در اینجا بعنوان یک رفتار طبیعی و غریزی شناخته شده است که در مدارس صرفا بهداشت این رفتارها رو آموزش میدن و نه سرکوبش رو.

ماشالا که روانشناس هستید... بهتر از ما باید این چیزها رو بدونید.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، lighthouse

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان