کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رشته عمران و معماری
(2010-02-17 ساعت 07:56)samin نوشته:  سلام

كسي سايت معماران لوس انجلس يا معماران ايراني لوس انجلس را دارد؟
من آدرس سایتش رو ندارم ولی میدونم که انجمن دارن که شماره اش رو می تونی از 08 ایرانیها بگیری. موفق باشی

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، rouzbehdarvishi ، taherifar
دوستان حقوق یه مهندس عمران اون ور آب تو چه حدودیه؟(محاسبه و نظارت)
من دوست دارم اگه از ایران برم فوق لیسانسم رو بگیرم تو همون کشور مشغول به کار بشم(اگه آمریکا باشه که عالی میشه)
میخواستم بدونم یه مهندس عمران از دانشگاه آزاد که معدلش هم بالا نیست اونجا میتونه کاری تو راستای رشته خودش انجام بده؟اگه آره با چه حقوقی؟
شنیدم باید از همون کشور مدرکت رو بگیری تا بتونی کار خوبی پیدا کنی.بر فرض اگه فوق رو اونجا بگیرم حقوقش چقدره؟
ممنون میشم دوستانی که اون ور آب هستن اطلاعاتی درباره این موضوع دارن راهنمایی کنن
مرسی

اکنون از فراوانی آسمان ها بی درنگ نعمت بی کران خدا را به سوی خود می کشانم همه راه ها گشاده و چاره ها بسیار
"همه درها باز میشوند"
آهنگ فرانسوی

پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، taherifar
دوستانی که رفتن آمريکا لطف کنن يه توضيحی از وضعيت کار يابی، شرايط لازم، مراحلی رو که بايد پشت سر بذاريم و همچنين حداقل حقوق يک مهندس عمران رو واسه ما شرح بدن؟ دوستان تو اين تاپيک کم کاری نکنين. از همه واجب تر وضعيت کارمون تو آمريکاست.
شماره کيس: 2012AS00029xxx
کنسولگري: آنکارا
ارسال فرمهاي اوليه: دسامبر 2011
اعلام کارنت شدن کيس: April
مصاحبه: May 14
کليرنس : 12 June
دريافت ويزا: 6 july
تعداد نفرات کيس : 2 نفر
جمع تقريبي هزينه ها تاکنون:7000عکس،120 DHL،ترجمه مدارک 280 بليط و هتل 3.5 ميليون، دکتر 235 دلار، سفارت 660 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، bahram.s.p ، taherifar
سلام دوستان
تقریبا اکثر دوستانی که قبل از رفتن حضور فعالی در تاپیک های مختلف دارن بعد از رفتن حضورشون کمرنگ میشه. یا کلا نایاب میشن. میدونم که اوضاع چجوریه و زمانی آدم میرسه اونطرف اینقدر درگیر امور مختلف میشه که وقت امدن به اینترنت رو نداره یا درگیره کار پیدا کردنه یا رفتن سر کار. اما خواهشم از دوستان این که اگه شده هرچند کوتاه واقعیاتی که بعد از مهاجرت در خصوص موضوع این تاپیک رو تجربه کردین با بچه هایی که هنوز نیومدن در میون بذارین تا با چشم بازتری به مهاجرت بپردازن. مدت کوتاهیست که من آمدم آمریکا اما اگه از شرایط اینجا خبر داشتم به گونه ای دیگر عمل می کردم. الان هم نتیجه تحقیاتم رو در انجمن معماران مهاجرسرا زیر شاخه (آمریکا/ زندگی و کار در آمریکا/ اشتغال و کار در آمریکا) نوشتم. میدونم هنوز ناقص و خواهشم از بچه های معماری اینه که تجربیاتشون رو در زمینه کار معماری و ادامه تحصیل در این تاپیک با بقیه به اشتراک بگذارن تا راه حلی برای کلاف سردرگم کار معماری بیابیم.
ممنون
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، shkhmo ، atisland ، Orchin ، bahram.s.p ، taherifar
مرسی از این تاپیک
من معماری ام والان امریکام ولی تازه اومدم.
هر اطلا عاتی بدست بیارم با کمال میل شیر می کنم
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: حامدحامد ، ساری ، shkhmo ، atisland ، Orchin ، 3pideh ، taherifar
(2010-02-17 ساعت 07:56)samin نوشته:  سلام

كسي سايت معماران لوس انجلس يا معماران ايراني لوس انجلس را دارد؟

با درود
http://www.siap.org
من میخواستم عضوش بشم اما روش عضویتش بنظرم باید با ارسال نامه باشه حالا شما یه سر بزن اگه راه دیگری پیدا کردی یه خبر بده.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
با سلام خدمت دوستان با معرفت مهاجرسرا

من مهندس عمران هستم و 6 ماهه امریکام. 2 ماهه که دنبال کار میگردم هر کاری که فکر کنین، با فوق لیسانس، با لیسانس، اتوکدکار، حتی یک دونه مصاحبه هم دعوت نشدم.
اینجا برای کار کردن بهتره امتحان EIT یا همون FE رو بدین که برای امتحان دادن اول باید مدرکتون رو بفرستید که ارزیابی بشه که حدود 400 دلار خرجشه. بعدش امتحان بدین که سالی 2 بار برگزار میشه و 100 دلار هم هزینه اون امتحانه.

بدون اینها هم میشه کار گیر آورد ولی من نتونستم. اگه کسی پول داشته باشه و بتونه بره یه مستر یا دکترا از اینجا بگیره خیلی عالیه. چون که اینجا هم مثل ایران باید پارتی داشته باشی که البته معادل امریکایی پارتی، کانکشنه. همه میگن کانکشن داشته باشید. اگه برین دانشگاه خود به خود کانشکن هم درست میشه.

من که فعلا دارم کارهای دیگه مثل بانک و این چیزها رو روشون کار میکنم تا بتونم اون امتحان ها روبدم. البته برای کار هم همچنان دارم اپلای میکنم .ولی زیاد امیدوار نیستم.

از دوستان خیلی خیلی با معرفتی که احیانا رفتن امریکا و امتحان رو پاس کردن خواهش میکنم بیان و بگن قدم به قدم چیکار کردن. خیلی کمک میکنه و دعای عده کثیری از هموطن هاتون رو همیشه با خودتون دارین.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، sezar ، babakped ، shkhmo ، Orchin ، honey62 ، sorena ، ranebr ، پروا ، taherifar
(2012-05-03 ساعت 21:07)hamed_gh نوشته:  
(2012-04-27 ساعت 11:13)یاشار و ماری نوشته:  با سلام خدمت دوستان با معرفت مهاجرسرا

من مهندس عمران هستم و 6 ماهه امریکام. 2 ماهه که دنبال کار میگردم هر کاری که فکر کنین، با فوق لیسانس، با لیسانس، اتوکدکار، حتی یک دونه مصاحبه هم دعوت نشدم.
اینجا برای کار کردن بهتره امتحان EIT یا همون FE رو بدین که برای امتحان دادن اول باید مدرکتون رو بفرستید که ارزیابی بشه که حدود 400 دلار خرجشه. بعدش امتحان بدین که سالی 2 بار برگزار میشه و 100 دلار هم هزینه اون امتحانه.

بدون اینها هم میشه کار گیر آورد ولی من نتونستم. اگه کسی پول داشته باشه و بتونه بره یه مستر یا دکترا از اینجا بگیره خیلی عالیه. چون که اینجا هم مثل ایران باید پارتی داشته باشی که البته معادل امریکایی پارتی، کانکشنه. همه میگن کانکشن داشته باشید. اگه برین دانشگاه خود به خود کانشکن هم درست میشه.

من که فعلا دارم کارهای دیگه مثل بانک و این چیزها رو روشون کار میکنم تا بتونم اون امتحان ها روبدم. البته برای کار هم همچنان دارم اپلای میکنم .ولی زیاد امیدوار نیستم.

از دوستان خیلی خیلی با معرفتی که احیانا رفتن امریکا و امتحان رو پاس کردن خواهش میکنم بیان و بگن قدم به قدم چیکار کردن. خیلی کمک میکنه و دعای عده کثیری از هموطن هاتون رو همیشه با خودتون دارین.

با سلام

امتحان FE فقط برای رشته مهندسی‌ عمران نیست و خیلی‌ دیگه از رشته‌های مهندسی‌ می‌تونم شرکت کنن ولی‌ گفته می‌شه برای مهندس عمران امتیاز مثبت خوبی‌ که پاس کرده باشه

امتحان در ۲ بخش، عمومی‌ و تخصصی است، برای آگاهی‌ از مباحث این امتحان به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.ncees.org/Documents/Public/FE...202009.pdf

از همه مهمتر اینکه مدارک دانشگاهی ایران چه سراسری چه آزاد مورد تأیید هستند (ABET) و احتیاجی نیست مبلغی رو برای ارزیابی بدید

برای ثبت نام به سایت http://www.ncees.org مراجعه کنید و مدارک لازم و ریز نمرتتون رو به همراه مبلغ حدودا ۲۵$ به اون‌ها بفرستین،بعد اونها با نامه به شما اعلام می‌کنن که مدارک شما مورد تایید هست و می‌تونین برای امتحان ثبت نام کنید ، سپس مجددا به سایت اونها میرید و برای نزدیکترین زمان ممکن ثبت نام می‌کنین و هزینه امتحان که فکر می‌کنم ۱۰۰$ باشه رو پرداخت می‌کنید

نکته مهم دیگه اینکه نیازی به ریزنمرات مهر و موم شده نیست، یک نسخه ریز نمرات تایید شده کافی‌ است

این امتحان ۲ بار در سال و در آوریل و اکتبر برگزار می‌شه

من خودم یک ماه پیش این امتحان رو دادم و منتظر نتیجشم

بازم سوالی باشه در خدمتم

با سلام جواب امتحانتون چي شد؟
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Orchin ، taherifar
1 -عزيزان من در آمريكا شغل مهندسي به ندرت گير مي آيد مگر اينكه خودتان شركت بزنيد . اصولا" بار اجتماعي كه " مهندس " در ايران دارد در آمريكا نيست . در آنجا يك مهندس يك ليسانس به حساب مي آيد ولا غير . تنها مدركي كه احترام خاصي دارد دكتري است آنهم از همه نوعش يعني دكتراي تاريخ همانقدر ارزش دارد كه دكتراي عمران يا برق .
2 - در مورد دانشگاهها نيز چند نكته اي بگويم . اولا" شهريه هاي دانشگاهها سرسام آور است بطور متوسط ترمي 15000 تا 20000 دلار در هر ترم آنهم تازه دانشگاههاي متوسط دليلش هم اينست كه سوبسيد را از روي " تحصيل " برداشته اند . اون عزيزي كه نوشته ترمي 1500 دلار خواهش مي كنم اسم دانشگاه را بنويسه تا من از اشتباه بيرون بيام .
3 - هاروارد دو نوع دانشجو مي پذيرد يا بايد در طول تحصيل شاگرد ممتاز از دانشگاه طراز اول باشي يا از خانواده هاي سرشناس .
4 - اگرچه با ويزاي دانشجويي حق كار كرذن نداري ولي همه كار مي كنند و مسئله اي نيز تا بحال بوجود نيامده . با درس خواندن كار هم ميشود كرد و آنقدر سنگين نيست .
5 - گرفتن پذيرش سخت نيست گرفتن ويزا سخت است . داشتن پذيرش دليلي بر گرفتن ويزا نيست برادر من فارغ التحصيل صنعتي شريف بود با بورسيه 5 ساله از "بركلي" ولي در دوبي به او ويزا ندادند و او آلان در لندن است .
6 - كلا" يك چيز را ايرانيان بايد مد نظر داشته باشند و آن اينكه No matter what " you do you must be the best ".
7 - كلك بازي و دور زدن و پيچوندن در خارج جواب نمي دهد اين كارها مخصوص كشورهاي عقب افتاده است . در آمريكا اگر كار بلد باشي سريعا" كار پيدا ميكني .
8 - البته در آمريكا هم كلك و حقه و دور زدن قانون هست اما در سطوح بسيار بالا و بر سر مبالغ بسيار زياد نه در سطح مردم معمولي .
اگر سوالي باشد در خدمتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، shkhmo ، Orchin ، ساری ، honey62 ، taherifar ، bozorg
(2012-07-02 ساعت 10:20)shahroozshahrooz نوشته:  1 -عزيزان من در آمريكا شغل مهندسي به ندرت گير مي آيد مگر اينكه خودتان شركت بزنيد . اصولا" بار اجتماعي كه " مهندس " در ايران دارد در آمريكا نيست . در آنجا يك مهندس يك ليسانس به حساب مي آيد ولا غير . تنها مدركي كه احترام خاصي دارد دكتري است آنهم از همه نوعش يعني دكتراي تاريخ همانقدر ارزش دارد كه دكتراي عمران يا برق .
2 - در مورد دانشگاهها نيز چند نكته اي بگويم . اولا" شهريه هاي دانشگاهها سرسام آور است بطور متوسط ترمي 15000 تا 20000 دلار در هر ترم آنهم تازه دانشگاههاي متوسط دليلش هم اينست كه سوبسيد را از روي " تحصيل " برداشته اند . اون عزيزي كه نوشته ترمي 1500 دلار خواهش مي كنم اسم دانشگاه را بنويسه تا من از اشتباه بيرون بيام .
3 - هاروارد دو نوع دانشجو مي پذيرد يا بايد در طول تحصيل شاگرد ممتاز از دانشگاه طراز اول باشي يا از خانواده هاي سرشناس .
4 - اگرچه با ويزاي دانشجويي حق كار كرذن نداري ولي همه كار مي كنند و مسئله اي نيز تا بحال بوجود نيامده . با درس خواندن كار هم ميشود كرد و آنقدر سنگين نيست .
5 - گرفتن پذيرش سخت نيست گرفتن ويزا سخت است . داشتن پذيرش دليلي بر گرفتن ويزا نيست برادر من فارغ التحصيل صنعتي شريف بود با بورسيه 5 ساله از "بركلي" ولي در دوبي به او ويزا ندادند و او آلان در لندن است .
6 - كلا" يك چيز را ايرانيان بايد مد نظر داشته باشند و آن اينكه No matter what " you do you must be the best ".
7 - كلك بازي و دور زدن و پيچوندن در خارج جواب نمي دهد اين كارها مخصوص كشورهاي عقب افتاده است . در آمريكا اگر كار بلد باشي سريعا" كار پيدا ميكني .
8 - البته در آمريكا هم كلك و حقه و دور زدن قانون هست اما در سطوح بسيار بالا و بر سر مبالغ بسيار زياد نه در سطح مردم معمولي .

پس ما که لیسانس عمران داریم در آمریکا باید چی کار کنیم؟
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، atisland ، Saiban ، taherifar
(2012-04-27 ساعت 11:13)یاشار و ماری نوشته:  با سلام خدمت دوستان با معرفت مهاجرسرا
......

با سلام

امتحان FE فقط برای رشته مهندسی‌ عمران نیست و خیلی‌ دیگه از رشته‌های مهندسی‌ می‌تونم شرکت کنن ولی‌ گفته می‌شه برای مهندس عمران امتیاز مثبت خوبی‌ که پاس کرده باشه.....

حامد عزیز خیلی متشکرم.
راستش من که میرم سایت ncees از اونجا میرم abet میبینم که مدرک کشور ما جزو تایید شده ها نیست و باید 400 دلار بدیم تا ارزیابی بشه. در حال حاضر 400 دلار برای ما پول زیادیه و وقتی دیدم شما میگین 25 دلار دوبار امیدوار شدم و رفتم و چیزی دستگیرم نشد. اگه امکان داره و فرصتش رو دارید بیشتر توضیح بدین که مثلا کدوم صفحه بریم یا از کجا شروع کنیم.

خیلی خیلی ممنونم.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، rouzbehdarvishi ، Saiban ، taherifar
(2012-07-16 ساعت 22:43)یاشار و ماری نوشته:  
......

با سلام

امتحان FE فقط برای رشته مهندسی‌ عمران نیست و خیلی‌ دیگه از رشته‌های مهندسی‌ می‌تونم شرکت کنن ولی‌ گفته می‌شه برای مهندس عمران امتیاز مثبت خوبی‌ که پاس کرده باشه.....

حامد عزیز خیلی متشکرم.
راستش من که میرم سایت ncees از اونجا میرم abet میبینم که مدرک کشور ما جزو تایید شده ها نیست و باید 400 دلار بدیم تا ارزیابی بشه. در حال حاضر 400 دلار برای ما پول زیادیه و وقتی دیدم شما میگین 25 دلار دوبار امیدوار شدم و رفتم و چیزی دستگیرم نشد. اگه امکان داره و فرصتش رو دارید بیشتر توضیح بدین که مثلا کدوم صفحه بریم یا از کجا شروع کنیم.

خیلی خیلی ممنونم.

با سلام

متأسفانه من اشتباه کرده بودم و حرف شما صحیح است. یا باید مدرکتون رو ارزیابی کنید با abet یا در حال تحصیل در یک دانشگاه امریکی باشید. برای اینکه اشتباهی‌ نشه من پست قبلیمو تصحیح می‌کنم و دوباره میزارم.
---------------------------------------------
با سلام

امتحان FE فقط برای رشته مهندسی‌ عمران نیست و خیلی‌ دیگه از رشته‌های مهندسی‌ می‌تونم شرکت کنن ولی‌ گفته می‌شه برای مهندس عمران امتیاز مثبت خوبی‌ که پاس کرده باشه

امتحان در ۲ بخش، عمومی‌ و تخصصی است، برای آگاهی‌ از مباحث این امتحان به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.ncees.org/Documents/Public/FE...202009.pdf

اگر تنها مدرک شما از دانشگاهی از ایران هست باید مدرک شما اول توسط ABET ارزیابی بشود تا بتونید این امتحان رو بدهید(هزینه ای نزدیک به 400 دلار) یا اینکه دانشجو و یا فارغ التحصیل دانشگاهی از آمریکا باشید که با مدرک آمریکاییتون اقدام کنید. دقت کنید قوانین هر ایالت برای اینکار متفاوت است پس حتما شرایط ایالت خود را در سایت چک کنید یا با آنها تماس بگیرید و شرایط خود را مطرح کنید.

برای ثبت نام به سایت http://www.ncees.org مراجعه کنید و مدارک لازم و ریز نمرتتون رو به همراه مبلغ حدودا ۲۵$ به اون‌ها بفرستین،بعد اونها با نامه به شما اعلام می‌کنن که مدارک شما مورد تایید هست و می‌تونین برای امتحان ثبت نام کنید ، سپس مجددا به سایت اونها میرید و برای نزدیکترین زمان ممکن ثبت نام می‌کنین و هزینه امتحان که فکر می‌کنم ۱۰۰$ باشه رو پرداخت می‌کنید

این امتحان ۲ بار در سال و در آوریل و اکتبر برگزار می‌شه

من خودم دو ماه پیش این امتحان رو دادم و پاس شدم ولی چون هنوز دانشجو هستم و مدرک دانشگاهی ندارم نمیتونم قبول شدنم را ثبت کنم و باید تا گرفتن مدرکم صبر کنم ول پاس شدن امتحانم تا آن زمان معتبر خواهد ماند.

بازم سوالی باشه در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، honey62 ، taherifar
سلام دوستان
من وقتی که لاتاری برنده شدم ترم آخر کاردانی معماری بودم، تا چند ماه آینده وارد آمریکا میشم و دوست دارم در رشته معماری ادامه تحصیل بدم و تمام تلاشمو بکنم که در دانشگاه تاپ درسمو ادامه بدم. حالا میخوام بپرسم که بعد از ورود به آمریکا چه کارایی باید انجام بدم؟ چه دوره هایی رو باید بگذرونم؟اصلا این کار(ادامه تحصیل در دانشگاه تاپ معماری) امکان پذیر هست؟
شماره کیس:2012AS00051xxx
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم ها:13 august
تاریخ کارنت شدن: 6 april
تاریخ مصاحبه:13 jun
جمع تقریبی هزینه ها:30000 T عکس + 500.000T ترجمه مدارک + 70.000T + T37000 پست DHL & TNT + بلیت و هتل 880.000
تاریخ دریافت ویزا: 14 jun Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، rouzbehdarvishi ، taherifar
سلام دوستان من 18 سالمه.می خواستم بدونم اگه بخوام برای دانشگاه(تحصیل در رشته معماری یا شهر سازی)برم آمریکا،و بعد از تحصیل برگردم ایران،هزینه سالانه،البته بجز هزینه اجاره خانه،چه قدر هستش؟؟؟؟؟؟
(ممنون)
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2012-07-02 ساعت 10:20)shahroozshahrooz نوشته:  .
سلام
میدونید دلیل اینکه دبی بهش ویزا نداده چیه؟
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان