کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزاي توريستي یونان
من براي سفر توريستي از طريق سفارت يونان اقدام كردم ميخواستم بدانم كه مي توانم بدون ورود به يونان مستقيم برم ايتاليا. چون قصد سفر به ايتاليا را داشتم ولي ارژانس مسافرتي گفت كه ايتاليا وقتاش پر است ولي از طريق يونان ميتونه برامون وقت نزديك و ويزا بگيرد ولي چون ٢ تا بچه كوچك دارم چند تا پرواز برامون سخته مي خواستم ببينم مي تونيم مستقيم به روم بگيريم يا حتما بايد ورود به اتن داشته باشيم ممنون از اطلاع رساني خوبتون در سايت هم متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، msar
(2012-09-06 ساعت 16:21)الهه جوهري نوشته:  من براي سفر توريستي از طريق سفارت يونان اقدام كردم ميخواستم بدانم كه مي توانم بدون ورود به يونان مستقيم برم ايتاليا. چون قصد سفر به ايتاليا را داشتم ولي ارژانس مسافرتي گفت كه ايتاليا وقتاش پر است ولي از طريق يونان ميتونه برامون وقت نزديك و ويزا بگيرد ولي چون ٢ تا بچه كوچك دارم چند تا پرواز برامون سخته مي خواستم ببينم مي تونيم مستقيم به روم بگيريم يا حتما بايد ورود به اتن داشته باشيم ممنون از اطلاع رساني خوبتون در سايت هم متشكرم

با سلام
بنده چند وقت پیش خواستم برای ویزای هلند اقدام کنم که جالب اینجاست دقیقا برعکس حرف شما رو به من گفتن ! ( از نظر سفارت مربوطه )
آژانس مسافرتی به من گفت می تونیم از سفارت ایتالیا برای شما اقدام و ویزای شینگن را بگیریم ولی حتما بعد از اخذ ویزا باید اولین ورود شما به ایتالیا باشه !!
یعنی اول باید می رفتم ایتالیا بعد می تونستم برم هلند . همچنین این موضوع درباره ویزای توریستی است ، درباره ویزاهای دیگر اطلاعاتی ندارم .
ولی پیشنهاد من این هستش که دوباره پرسه جو کنید شاید راه حلی باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، اليس ، msar
(2012-09-06 ساعت 16:21)الهه جوهري نوشته:  من براي سفر توريستي از طريق سفارت يونان اقدام كردم ميخواستم بدانم كه مي توانم بدون ورود به يونان مستقيم برم ايتاليا. چون قصد سفر به ايتاليا را داشتم ولي ارژانس مسافرتي گفت كه ايتاليا وقتاش پر است ولي از طريق يونان ميتونه برامون وقت نزديك و ويزا بگيرد ولي چون ٢ تا بچه كوچك دارم چند تا پرواز برامون سخته مي خواستم ببينم مي تونيم مستقيم به روم بگيريم يا حتما بايد ورود به اتن داشته باشيم ممنون از اطلاع رساني خوبتون در سايت هم متشكرم

با سلام
شما میتونید مستقیم وارد ایتالیا بشید اما یادتون باشه که با این کار دیگه هیچ موقع یونان به شما ویزا نمیده و میگه این وسط چه سودی برای من داشته ؟
چون عملاً این ویزا را برای ورود ارز به کشورشون صادر میکنند
اما شما فقط مهر یونان در پاسپورت بخوره مشکلی نیست و میتونید بعد از پایان مدت ویزا از هرکشوری خواستید خارج بشید و خروج از یونان مهم نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Caspianbiz ، HAZARA ، Danoosh ، msar
(2012-10-12 ساعت 14:57)mohamad2157 نوشته:  

با سلام
شما میتونید مستقیم وارد ایتالیا بشید اما یادتون باشه که با این کار دیگه هیچ موقع یونان به شما ویزا نمیده و میگه این وسط چه سودی برای من داشته ؟
چون عملاً این ویزا را برای ورود ارز به کشورشون صادر میکنند
اما شما فقط مهر یونان در پاسپورت بخوره مشکلی نیست و میتونید بعد از پایان مدت ویزا از هرکشوری خواستید خارج بشید و خروج از یونان مهم نیست

سلام،دوست من با ويزاي يونان فقط به يونان ميشه رفت،ولي اگر از كشورهاي ديگه كه عضو شنگن هستن ويزا بگيريد ميتونيد اول به اون كشور وارد نشيد ما به دفعات اين كار رو انجام داديم و تا الان هم به مشكل نخورديم البته اين موضوع هميشه صحت نداره
پاسخ
چه مداركي جهت دريافت ويزاي يونان لازمه؟
پاسخ

علت ایجاد منطقه شنگین همین برداشتن محدودیت های رفت و امد بوده.بنابراین شما با ویزا شنگین هر کشوری می تونین به هر منطقه از شگین وارد شین البته مقصد این حق رو داره به هر دلیل از ورود شما ممانعت کنه و بخواد از مرز ویزاتون وارد شین اما معمولا این اتفاق نمیفته و با چند تا سوال جواب ساده اجازه ورود میدن.

قانونی هم مبنی بر اینکه اگه ویزا از کشوری بگیرین ولی به اونجا سفر نکنین و بعدا دیگه هرگز بهتون ویزا ندن وجود نداره!

در ضمن بلغارستان هنوز شنگین نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: Caspianbiz ، storagemeter ، mahannn4779 ، Danoosh ، msar
یونان هم بدک نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-02-25 ساعت 20:29)یه مهاجر نوشته:  

علت ایجاد منطقه شنگین همین برداشتن محدودیت های رفت و امد بوده.بنابراین شما با ویزا شنگین هر کشوری می تونین به هر منطقه از شگین وارد شین البته مقصد این حق رو داره به هر دلیل از ورود شما ممانعت کنه و بخواد از مرز ویزاتون وارد شین اما معمولا این اتفاق نمیفته و با چند تا سوال جواب ساده اجازه ورود میدن.

قانونی هم مبنی بر اینکه اگه ویزا از کشوری بگیرین ولی به اونجا سفر نکنین و بعدا دیگه هرگز بهتون ویزا ندن وجود نداره!

در ضمن بلغارستان هنوز شنگین نیست!
با ويزاي يونان نميشه وارد كشورهاي اروپايي ديگه شد،درسته كه عضو شنگن هست ولي با اون ويزا فقط و فقط يونان ميشه رفت ولي اگر از كشورهاي ديگه ويزا گرفته بشه ميشه يونان هم رفت،

پاسخ
سلام . دوستانی که ویزا یونان گرفتند من یک سوال دارم
سند ملکی استعلام میشه ؟! و حدود قیمتش براشون مهمه ؟
پاسخ
(2014-09-17 ساعت 16:28)katyy نوشته:  سلام . دوستانی که ویزا یونان گرفتند من یک سوال دارم
سند ملکی استعلام میشه ؟! و حدود قیمتش براشون مهمه ؟

بله استعلام میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من 27 ساله و مجرد هستم و کارمند یک بانک خصوصی معتبر ، یک ویزای اروپا 2015 (کرواسی ) دارم (شینگن نیست) امسال می خوام برای ویزای شینگن اقدام کنم حالا چه از طریق یونان یا ایتالیا یا فرانسه ، به نظر شما کدوم کشور بهتره و من با این شرایط چقدر شانس ویزا شدن دارم ، از لحاظ گردش حساب و پرینت موجودی هم مشکلی نیست . ممنون میشم از راهنماییتون .
پاسخ
تشکر کنندگان:
من مهر 94 ویزای یونان رو گرفتم کشورهای اروپای شرقی خیلی سخت نمیگیرم من رومانیا هم رفتم و خیلی راحت ویزا گرفتم حدود 2000 یورو هم بیشتر تو حسابم نبود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان