کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سنتا مونیکا کالج - Santa Monica College
با سلام خدمت دوستان خوبم.

مدتها ازین سایت دور بودم و شاید همچنان هم دور خواهم بود ولی خب با توجه با ادای دینی که به دوستان و این سایت باید می کردم می خوام این بار نحوه ثبت نام در کالج سنتا مونیکا رو براتون مفصل توضیح بدم.
لطفا سوالاتتون رو در همین تاپیک بپرسین و از ارسال پیام خصوصی پرهیز کنید چون من با ۴۰ ساعت کار در هفته و ۱۴ واحد کالج خیلی اگر فرصت کنم به این تاپیک سر بزنم و جواب سوالاتتون رو بدم. حسن دیگه ای که پرسیدن سوالاتتون توی خود تایپیک داره اینه که شاید دوستان دیگه همین سوال رو داشته باشند و از سوالات تکراری جلوگیری می شه.
  • درباره کالج

[عکس: tcuut53prkwe4cn8zumo.gif]

سنتا مونیکا کالج یک کالج عمومی دوساله‌است که در سنتا مونیکا کالیفرنیا قرار دارد. در حال حاضر کالج بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد که در بیش از ۹۰ رشته تحصیلی تحصیل می کنند، ضمناً کالج دارای بیشترین شاگرد خارجی در بین تمام کالج‌های آمریکا است، یعنی حدود ۳۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور مختلف.
سنتا مونیکا کالج علاوه بر campus اصلی شامل چهار campus دیگه هست ولی عموم کلاسها در main campus برگزار می شه.

لینک : نقشه و آدرس campus های سنتا مونیکا کالج

• نام نویسی

ثبت نام در سنتا مونیکا کالج ۵ مرحله شامل :
  1. Apply (درخواست برای ثبت نام)
  2. Orientation (آشنایی)
  3. Assessment (ارزیابی)
  4. Counseling (مشاوره)
  5. Enroll (ثبت نام)
  • Apply (درخواست برای ثبت نام)

برای نام نویسی در سنتا مونیکا کالج، ابتدا باید مهلت ثبت نام را از اینجا مطلع شوید. در مرحله بعدی باید فرم آنلاین مربوط به ثبت نام را تکمیل کنید. پس از اتمام فرم آنلاین و دریافت شماره دانشجویی شما یکی از مهمترین مراحل برای ورود به کالج را تکمیل کردید. من در مراحل بعدی نحوه تکمیل فرم را ضمیمه خواهم کرد. برای تکمیل فرم بر روی [عکس: applynow.gif] کلیک کنید سپس در صفحه جدید با کلیک بر روی Start Application تکمیل فرم را آغاز کنید.
پس از اتمام این مرحله به شما یک شماره منحصر که شماره دانشجویی شما خواهد بود، داده می شود. این شماره کلمه کاربری برای ورود به corsair connect می باشد که برای انتخاب واحد، چک کردن ایمیل smc ، استفاده از سروسی اینترنت کالج و ... به کار می رود. برای ورود به اینجا بروید.
[عکس: z62yh7lanqwxftvzd5me.png] کلمه عبور پیش فرض برای ورود، تاریخ تولد شماست. سعی کنید هرچه سریعتر آن را تغییر دهید.

* در اینجا می توانید سوالات متداول در مورد کلمه کاربری و رمز عبور را پیدا کنید.

• Orientation (آشنایی)

در این مرحله بعد از ثبت نام آنلاین باید با دیدن ویدئو هایی مشخصی در این قسمت با محیط کالج آشنا شوید. این مرحله اجباریست و بدون انجام آن نمی توانید در هیچ کلاسی ثبت نام کنید.

• Assessment (ارزیابی)

خب کم کم می توانید خودتون رو یک دانش آموز سنتا مونیکا کالج به حساب بیارید. البته یک قدم مهم پیش روی شماست ! امتحان تعیین سطح برای دروس زبان انگلیسی و ریاضی. البته شما می تونید برای دروس شیمی، أناتومی و بیولوژی با تعیین وقت قبلی هم امتحان بدهید ولی دروس زبان انگلیسی و ریاضی اجباری هستند.

با در دست داشتن دو کارت شناسایی معتبر در تاریخهای زیر به محل مربوطه مراجعه کنید.
برای اطلاع از زمان و مکان آزمون تعیین سطح از این لینک استفاده کنید.
شما دوبار فرصت دارید که امتحان تعیین سطح بدید و بعد از دوبار یک بار هم فرصت دارید آزمون challenge test بدین که تشریحی هستش و به مراتب سخت تر.
چارت تعیین سطح را از پایین دانلود کنید.

.pdf   Placement_Chart_Fall_2010.pdf (اندازه 291.51 KB / تعداد دانلود: 488) -->
.pdf   Placement_Chart_Fall_2010.pdf (اندازه 291.51 KB / تعداد دانلود: 488)

در مورد امتحان هم مفصل تر خواهم نوشت و لینک نمونه سوالات رو هم براتون بعدا خواهم گذاشت ولی حتما این نکته رو فراموش نکنید که آماده سر جلسه امتحان برید. شاید با کم کاری برای امتحان یک سال عقب بیفتید !

ادامه دارد ....

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
سپاس فراوان دوست عزیز،
من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد ایران را دارم. می‌خوام که مستر ادامه تحصیل بدم و در اواخر ماه می ۲۰۱۲ هم به کالیفرنیا آمده‌ام.
آیا امکان ادامه تحصیل در سطح MASTER هم در این کالج هست؟
با چه شرایطی میشه شهریه را بعد از تحصیل پرداخت کرد، یا وام گرفت؟
آیا حتما باید مدرک زبان انگلیسی مانند تافل یا چیز دیگری داشت؟
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، WIKIMAN ، msar
با سلام
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، msar
(2012-09-08 ساعت 22:43)Shezem نوشته:  سپاس فراوان دوست عزیز،
من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد ایران را دارم. می‌خوام که مستر ادامه تحصیل بدم و در اواخر ماه می ۲۰۱۲ هم به کالیفرنیا آمده‌ام.
آیا امکان ادامه تحصیل در سطح MASTER هم در این کالج هست؟
با چه شرایطی میشه شهریه را بعد از تحصیل پرداخت کرد، یا وام گرفت؟
آیا حتما باید مدرک زبان انگلیسی مانند تافل یا چیز دیگری داشت؟

سلام. اولا از همه برای تاخیر در پاسخ به سوالاتتون معذرت می خوام.

در خصوص سوال شما باید بگم که سنتا مونیکا کالج، کالج دو ساله اس و حداکثر مدرکی که میگیرید، AA Degree هستش که شاید چیزی معادل فوق دیپلم خودمون باشه. بیشتر کسانی که به کالج میان دنبال مدرک نیستد و بیشتر به دنبال انتقال واحدهای پاس شدشون به Univercity هستند.
شما اگر گرین کارت داشته باشین و یک سال از ورودتون به آمریکا گذشته باشه (in-state) باشین، عملا هیچ هزینه ای برای کلاس ها پرداخت نمی کنید و ایالت کالیفرنیا هزینه هاتون رو میده و تنها مبلغی که باید پرداخت کنید مربوط به Health fees و دریافت کارت دانشجویی و عضویت در شورای دانش آموزی (Associated Students) میشه که دومی اختیاری هستش.
اگر حداکثر مدرکی رو که اعلام کنید دریافت کردین دیپلم باشه می تونید از FAFSA استفاده کنید و در این صورت علاوه بر هزینه مجانی کالج سالانه ۵۵۰۰ دلار بهتون وام بلاعوض (grant) داده بشه. علاوه بر همه اینها شما می تونید انواع دیگری از وام ها رو بگیرین که بعدا مفصل توضیح میدم.

شما برای ورود به کالج هیچ مدرک زبانی نمی خواین و فقط باید امتحان زبان و ریاضی بدین تا تایین سطح بشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، exxedus ، Lemony ، alitab ، mehdi2014 ، msar
(2013-06-12 ساعت 22:48)Carrot نوشته:  سلام دوست عزیز
اگر امکان داره در مورد کمک هزینه گرفتن در این کالج اطلاعات بدید و اگر لطف کنید و یک استعلام کنید تا ببینید این کالج از اعتبار کافی برخوردار است برای ادامه تحصیل در مراحل بالاتر مثلا فوق لیسانس در دانشگاه های برتر بعد از تموم کردن دوره لیسانس در این کالج
و آیا اگر یکی در رشته مشابهی که در این کالج است در ایران در دوره کارشناسی (پیام نور) نصف واحدها رو گذرانده باشه آیا ریزنمرات را قبول خواهند کرد در این کالج برای خواندن ادامه دروس؟

در مورد کمک هزینه بعدا به طور مفصل توضیح خواهم داد.
این کالج همونطور که گفتم کالج دوساله اس و شما باید واحداتون رو انتقال بدین به یک دانشگاه تا بتونید مدرک لیسانس بگیرید. این کالج یکی از بهترین کالجهای لس آنجلس هست و تمامی دانشگاههای UC ، Cal State و همچنین دانشگاه USC واحدهایی رو که پس کردین رو قبول می کنند ازتون. در مورد واحدهایی که در دانشگاههای ایران پس کردین باید به University مقصد تماس بگیرید و سوال کنید. ولی دانشگاههای UC و USC می دونم احتمال اینکه واحداتون رو قبول کنند خیلی کمتر از دانشگاههای Cal state هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، ParsTrader ، exxedus ، Lemony ، alitab ، mehdi2014 ، msar
با سلام
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، Lemony ، msar
(2013-08-01 ساعت 21:57)Carrot نوشته:  
(2013-07-22 ساعت 13:33)WIKIMAN نوشته:  
(2013-06-12 ساعت 22:48)Carrot نوشته:  سلام دوست عزیز
اگر امکان داره در مورد کمک هزینه گرفتن در این کالج اطلاعات بدید و اگر لطف کنید و یک استعلام کنید تا ببینید این کالج از اعتبار کافی برخوردار است برای ادامه تحصیل در مراحل بالاتر مثلا فوق لیسانس در دانشگاه های برتر بعد از تموم کردن دوره لیسانس در این کالج
و آیا اگر یکی در رشته مشابهی که در این کالج است در ایران در دوره کارشناسی (پیام نور) نصف واحدها رو گذرانده باشه آیا ریزنمرات را قبول خواهند کرد در این کالج برای خواندن ادامه دروس؟

در مورد کمک هزینه بعدا به طور مفصل توضیح خواهم داد.
این کالج همونطور که گفتم کالج دوساله اس و شما باید واحداتون رو انتقال بدین به یک دانشگاه تا بتونید مدرک لیسانس بگیرید. این کالج یکی از بهترین کالجهای لس آنجلس هست و تمامی دانشگاههای UC ، Cal State و همچنین دانشگاه USC واحدهایی رو که پس کردین رو قبول می کنند ازتون. در مورد واحدهایی که در دانشگاههای ایران پس کردین باید به University مقصد تماس بگیرید و سوال کنید. ولی دانشگاههای UC و USC می دونم احتمال اینکه واحداتون رو قبول کنند خیلی کمتر از دانشگاههای Cal state هست.

یک سوال دیگه دارم اگر ممکنه جواب بدید
من تا 3 ماه دیگه میخوام بیام / اگر اومدنی ریزنمراتم رو ترجمه کنم (چهار ترم) و اگر تونستم از چند تا از استادام رکامندیشن بگیرم بیارم / و من مستقیم نمیتونم تو دانشگاه های ایالتی اونجا ثبت نام کنم / باید یک سال صبر کنم تا این-استیت شم و بعدش ثبت نام کنم / سوالم از شما اینه که اگر یک سال دیگه ریزنمراتم رو ببرم دانشگاه نمیگه از تاریخ صدورش یک سال گذشته وقبول نمیکنیم؟؟؟

حتما این کار رو بکنید و از ریز نمراتتون ترجمه داشته باشید. شما برای ثبت نام نیاز دارید که apply بکنید. قبولی شما خیلی مربوط میشه به اینکه در چه مقطعی هستید و نمراتتون چنده و همچنین نمرات TOEFL و اگر مقطع بالاتر از لیسانس می خواین apply کنید، GRE خیلی مهم هستش. این - استیت بودن لزوما برتری برای قبولی ایجاد نمی کنه و تنها مزیتی که داره اینه که شما پول کمتری نسبت به دانشجوی اینترنشنال پرداخت می کنید. در مورد تاریخ صدور هم مشکلی نیست. Shy
از همین الانم دانشگاههایی که می خواین apply کنید رو مدنظر بگیرید و deadline برای apply همه رو چک کنید.

چند تا دانشگاه ایالتی نزدیک لس آنجلس :‌

http://www.calstatela.edu
http://www.csun.edu
http://www.csulb.edu
http://www.fullerton.edu
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Lemony ، mino2013 ، alitab ، shadi79 ، mehdi2014 ، msar
در مورد امتحان هم مفصل تر خواهم نوشت و لینک نمونه سوالات رو هم براتون بعدا خواهم گذاشت ولی حتما این نکته رو فراموش نکنید که آماده سر جلسه امتحان برید. شاید با کم کاری برای امتحان یک سال عقب بیفتید !

ادامه دارد ..

دوست گرامی بحث رو ادامه ندادید
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، mino2013 ، storagemeter ، msar
با سلام خدمت دوستان عزيز ميخواستم بدونم اين كه ميگن مدارك بالاتر از ديپلم رو نكنيد يعني براي پذيرش دانشگاه رو نكنيم يا كلا تو مصاحبه سفارت؟اگر اسپانسر تو پروسه گرفتن ويزا داشته باشيم نميتونيم وام يا كمك هزينه بگيريم ؟ نمره هايي كه تو دانشگاه ايران گرفتيم تاثيري تو گرفتن وام داره يا نه؟
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دقیقا چه سوال هایی ؟ نمونه سوال با جواب نداره؟ من میخوام بیام اونجا ولی نمیدونم چطور خودم رو آماده کنم...سایتش هم رفتم ویدیو ها رو هم دیدم...ولی خود سوال ها میخوام ببینم چه جوریه... مرسی..Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، msar
با عرض سلام و آرزوی موفیقیت برای شما
1.میخواستم بدونم این کالج چه رشته هایی رو ارائه میده؟
2.با مدرک کالج میشه وارد بازار کار شد؟
3.کسی که داخل ایران هست و شهروند آمریکا نیست چه قد شانس داره برای قبولی در پذیرش؟
4.پذیرش در روند گرفتن ویزا موثر هست؟
5.هزینه کالج در هر ترم چه قدر هست و یا اینکه کل هزینه دو سال یکجا دریافت میشه؟
6.گفتید برای ورود به کالج نیازی به مدرک زبا نیست؛برای اخذ ویزا چه طور؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان