کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نقل مکان و تغییر آدرس پستی در آمریکا
نمی دونستم با ویزای کار اومدید. حق با شماست (:-) من که قصد دارم تماس بگیرم ببینم برای اون فیلد آخر چه باید کرد. گاهی چاره فقط اینه که مستقیما از خودشون بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، ara1980 ، romance33 ، taherifar
البته من با ویزای توریسیتی اومده بودم :دی
ممنون میشم هستی بانو جان به منم بگین. وسط اسباب کشی ببین به چه چیزا آدم باید فکر کنه هااا
راستی بیمه ماشین هم باید آدرسش عوض بشه .من شهرم عوض شد و بیمه ماشینم 100 دلار کمتر شد .
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، ara1980 ، romance33 ، آلیس-1980 ، taherifar
من شنیده بودم کسائی که آدرس عوض میکنن وقتی به DMV گزارش میدن باید یه کاغذ change address هم بگیرن که اندازه ی همون گواهینامه است و مهر DMV داره که آدرس جدید رو روش مینویسن و اون و با گواهینامه همیشه با هم یه جا قرار بدن .چون اگه پلیس بگیره و تغییر آدرس نداده باشیم جریمه ی سنگینی داره ظاهرا ...
دفعه ی اول و دوم که ما خونه عوض کردیم من از DMV این کاغذ رو گرفتم ولی این بار آخر آنلاین تغییر آدرس دادم و دیگه کاغذی در کار نبود ..خودم توی یه کاغذ آدرس جدید رو نوشتم گذاشتم تو کیفم .Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، Danoosh ، frozen mind ، ara1980 ، romance33 ، Saeedv13 ، آلیس-1980 ، taherifar
منم آنلاین عوض کردم ، رسیدی ندارم. اصلا یادم نیست confirmation داد یا نه. ولی اخیرا برای registration renewal ماشین نامه برام اومده از DMV . مگه همونو با خودم داشته باشم . خیلی محتوای کیف من کم بود که اینم اضافه شد! (:-)
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، frozen mind ، ara1980 ، romance33 ، soruosh ، آلیس-1980 ، taherifar
در خصوص Anumber برای کسانی که نامه خوش آمد گویی ندارن عرض کنم که برای یادآوری
شماره رجیستر داخل ویزای شما که به منزله گرین کارت هست
قبلش صفر اضافه کنین تا تعداد ارقام نه تا بشه (تا این لحظه هشت تا هست و یک صفر میخواد)
و یک A‌اولش بذارین میشه Alien number
البته برای تغییر آدرس در سایت مهاجرت خودش A را بیرون فیلد گذاشته پس شما فقط اولش صفر را اضافه کنید.

کلا هم سایتش قاطه.
ضمنا فیلد هایی که مربوط نمیشن غیر از فیلد آخر و فیلد آخر تب قبلی همگی باید N/A نوشته شود. (منظورم اینه فیلدی غیر از اون دو تا نباید خالی باشه) البته نگران نباشین خودش بهتون گیر میده :دی
کانفیرمیشن رو ذخیره کنید.
برا ی هر کدام از اعضای خانواده جدا انجام دهید.
پی دی اف را ذخیره کنید. اگر لازم شد در آینده با کانفیرمیشن میتونید چاپ مجدد بگیرید. البته اگه مثل الان قاط نزنه!! :دی
پاسخ
تشکر کنندگان: ara1980 ، frozen mind ، storagemeter ، romance33 ، آلیس-1980 ، taherifar
aنامبر همان شماره رجیستری توی ویزای مهاجرته که بعد از ورود اولش یه صفر اضافه میکنند و به این شکل مینویسندA#095959595
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، lilac ، romance33 ، taherifar
تغییر آدرس برای گرین کارت به هیچ عنوان جواب نخواهد داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، آلیس-1980 ، taherifar ، karmen
سلام دوستان،
ما برای تغییر آدرس داریم فرم آنلاین AR-11 رو پر میکنیم، https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action....Residence
ولی توی فرم پرسیده: Last port of entry در صورتیکه این اولین باره که ما وارد میشیم، کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟ آیا این فرم اصلا درسته یا من دارم اشتباه پر میکنم؟ و استاتوس ما Permanent Resident میشه یا ویزیتور؟ چون هنوز که گرین کارت نگرفتیم..

بسیار ممنون میشم از راهنماییتون،
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، آلیس-1980 ، taherifar
(2013-04-01 ساعت 22:05)Ghazal1363 نوشته:  سلام دوستان،
ما برای تغییر آدرس داریم فرم آنلاین AR-11 رو پر میکنیم، https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action....Residence
ولی توی فرم پرسیده: Last port of entry در صورتیکه این اولین باره که ما وارد میشیم، کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟ آیا این فرم اصلا درسته یا من دارم اشتباه پر میکنم؟ و استاتوس ما Permanent Resident میشه یا ویزیتور؟ چون هنوز که گرین کارت نگرفتیم..

بسیار ممنون میشم از راهنماییتون،

دوست عزیز
درود بر شما
لطفا همون اولین port خودتون رو وارد کنید و شما بعد از ورود LPR هستین یا همونlawful Permanent ResidentSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: MEHDIREZAEI ، آلیس-1980 ، taherifar
سلام، من آدرس اولیه که دادم مربوط به نیویورک هستش و الان دارم میرم تگزاس و به یه هتل، یعنی حالا بعد رسیدن تو ده روز باید آدرس هتل رو به عنوان آدرسم تو اون سایت تغییر بدم؟ یا اینکه این موارد مربوط به بعد از اجاره خانه هستش؟! یکی از دوستان همین جا لطف کردن آدرس خودشون رو دادن تا ما اون آدرس اولیه رو به یه آدرس تو تگزاس تغییر بدیم، من این آدرس رو باید به بانک و سایر سازمانها باید بدم تا زمان اجاره خونه برای خودمون؟ یا آدرس هتل محل سکونت رو؟ واقعا گیج کننده شد این اول کاری....
سه هزار و خورده ای، آنکارا، اول مارچ، آ-پی، بالاخره از شر 20 مارچ راحت شدیم! 1 جولای، خیره انشالله..Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان راهنما و شرایط تغییر آدرس در لینک زیر هست که طبق قوانین مهاجرتی حداکثر بعد از 10 روز از نقل مکان باید تغییر آدرس اعلام بشه:

http://www.uscis.gov/addresschange
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2016-01-06 ساعت 11:03)sheghi نوشته:  دوستان راهنما و شرایط تغییر آدرس در لینک زیر هست که طبق قوانین مهاجرتی حداکثر بعد از 10 روز از نقل مکان باید تغییر آدرس اعلام بشه:

سلام آیا میشه قبل از ورود به امریکا ادرس مربوط به گرین کارت توی این سایت تغییر داد؟
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 15:59)Norton1 نوشته:  
(2016-01-06 ساعت 11:03)sheghi نوشته:  دوستان راهنما و شرایط تغییر آدرس در لینک زیر هست که طبق قوانین مهاجرتی حداکثر بعد از 10 روز از نقل مکان باید تغییر آدرس اعلام بشه:

سلام آیا میشه قبل از ورود به آمریکا ادرس مربوط به گرین کارت توی این سایت تغییر داد؟

دوست عزیز اطلاعات بنده در حد مطالعه سفرنامه های دوستان و سایتهای مرتبط با پروسه لاتاری هست، خودم هنوز تو لیست انتظار قبولی هستم. نظر خودم رو خدمتتون عرض میکنم ولی بهتره مدیران و پیشکسوتان تکمیل و تاییدش کنند.
آدرس اصلی اولیه شما ، آدرسی خواهد بود که در فرودگاه به آفیسر خواهید گفت و با آپدیت آدرس توسط آفیسر تمام مکاتباتتون به اون آدرس انجام میشه.
برای گرین کارت هم از اونجایی که لازم هست تو سایت درخواسستون رو ثبت کنید و پرداخت مبلغ رو انجام بدین، آدرس جدید رو هم باید در ضمن تکمیل اطلاعات اعضای کیس وارد کنید و اکثر عزیزان ثبت نام در سایت و آپدیت آدرس رو قبل از رفتن انجام دادن و بعد از چند روز پس از ورود به بلاد کفر و دریافت دبیت کارت اقدام به پرداخت مبلغ کردند. لینک تاپیکی که مدیر @behdadK@  و @siamak@ در این مورد با جزئیات تهیه کردند رو میتونید در تاپیک اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت 2016 مشاهده کنید.
ضمنا فایل راهنمای تصویری پرداخت 165 دلار که توسط @azar1348@ عزیز تهیه شده رو میتونید تو پست @babak12@ عزیز مشاهده کنید.
موفق و شاد باشید
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، storagemeter ، Norton1 ، babak12
سلام دوستان
ببخشید فردی که تو لاتاری برنده میشه باید تو فرم ds_260 آدرس کی رو بنویسه اگه کسی رو تو آمریکا نداشته باشه؟ بعدش که میره فرودگاه آدرسشو تغییر بده هنوز خونه نگرفته که آدرس بده پس گرین کارت و سوشل نامبرش کجا میره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان