کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام و بالاخره سفرنامه ما
جمعه شب ساعت 3.20 دقیقه فرودگاه امام بودیم و هوا خیلی سرد بود. پرواز ما ترکیش بود که خیلی عالی و راحت بود 3 ساعت و نیم تو راه بودیم تا به فرودگاه استانبول رسیدیم تا بارهامونو تحویل گرفتیم و سوار تاکسی شدیم 6 صبح بود بعد طرف سوئیت رفیتم که خیلی تمیز و عالی بود تا ساعت 10 خوابیدیم و بعد با تاکسی به بیمارستان آمریکایی رفتیم بیمارستان فوق العاده تمیز با کارکنان بسیار مودب و مهربان. به محض ورود به پذیرش رفتیم و گفتیم که وقت قبلی داشتیم راهنماییمون کردن و رقتیم طبقه 2 سمت چپ و مدارک رو تحویل دادیم و یک فرم پر کردیم بعدش صدامون کردن برای تست خون و قد و وزن بعد از اون رفتیم خدمت جناب دکتر که سوالاتی رتجع به فرمی که پر کرده بودیم ازمون پرسید و از واکسنامون و وقتی به mmrرسید پرسید که آیااین رو هم زدید همون موقع بود که گفتم ای وای که ما فقط یه مرحله زدیم و می خواد گیر بده که چرا 2 مرحله ای نسیت ولی بهمون گفت اصلا چرا زدید برای شما که لازم نیست!!!!!!!!!!!!! بعد در مورد آبله مرغان پرسید و اسمش رو به فارسی هم پرسید که گفتیم تو بچگی گرفیتم و تست رو که برده بودیم هم نشونش دادیم و گفت ok و تند تند چک مارک میزد بعدش هم معاینه و همه این مراحل برای همسرم هم تکرار شد بعد از اون 3 طبقه رفیم پایین برای عکس قفسه سینه که اون رو هم انجام دادیم و نفری 332.5 لیر که برای ما که دو نفر بودیم شد 665 لیر و گفت که 2 شنبه بیاید و جوابش رو بگیرید . از بیمارستان تا میدان تکسیم پیاده اومدیم و مغازه ها رو نگاه کردیم و بعد با تاکسی برگشتیم سوئیت و تو 2 روزی که تا گرفتن جواب وقت داشتیم یه سری به ایا صوفیه و مسجد های دیگه و گشت کشتی توی خلیج و... زدیم و طی این مدت اسکندکباب و دونر کباب و چند مدل دیگه که اسماشون یادم نیست رو هم امتحان کریدیم که مزه های خوبی داشتن و به پول ما گرون بودن.
دوشنبه ساعت 4.30 رفتیم بیمارستان و جواب ها رو گرفتیم و شب با پرواز ترکیش به آنکارا برای مصاحبه رفتیم که این پرواز مه خیلی راحت و خوب بود. به آنکارا که رسیدیم سوار اتوبوس های هاواش شدیم که نفری 5 لیر می گرفت تا میدون کیزلای . وقتی رسیدیم رفتیم به سوئیت آتروپات که نزدیک هتل ددمان بود سوئیت خوبی بود یا بهتره بگم بد نبود با اینترنت و تلفن وقتی رفتیم خانم و آقایی بودن اونجا که همون روز مصاخبه داشتن و می گفتن که همه کلیرنس خوردن . بهر حال وسایل و مدارکمون رو برای فرداش که ما مصاحبه داشتیم آماده کردیم. صبح ساعت 7 صبحانه خوردیم و آماده شدیم و 7.45 از سوئیت زدیم بیرون و با تاکسی که 6 لیر شد 5 دقیقه ای به سفارت رسیدیم البته پیاده هم راهی نبود ولی استرس داشتیم که هر چه زودتر به سفارت برسیم وقتی مارسیدیم زیاد شلوغ نبود و ما نفر سوم بودیم بعد از ما خیلی ها اومدن که اکثرا ایرنی بودن ولی نمی دونم که چرا نمی خواستن ارتباط برقرار کنن و حتی از اینکه بهشون نگاه کنی و لبخند بزنی هم فرار می کردن. نگهبان اومد و به ترتیب پاس ها رو نگاه می کرد و اسم رو از روی لیستش چک مارک میزد و وارد وی شدیم از ورودی اول وسایلمون چک می شد گذشتیم و توی حیاط باز توی صف ایستادیم هوا خیلی سرد بود و خانمی که مدارک رو تحویل می گرفت دیر اومد وقتی اومد یک ی یکی باید می رفتیم تو و مدارک که شامل شناسنامه و 2 قطعه عکس و مدرک دانشگاه و مالی بود تحویل گرفت و یک شماره داد و ما رو به سالن انتظار راهنمایی کرد جایی که صندلی ها پشت به باجه ها بودن ، کم کم خواندن شماره ها شروع شد و دفعه اول برای امضای فرم هایی که ایمیل کرده بویدم و بعد گرفتن اثر انگشت و بعد پرداخت پول و در آخر لحظه موعود مصاحبه که 5 دقیقه بیشتر طول نکشید. جوان خوش برخورد و مهربانی بود و همش لبخند می زدبعد از سلام و احوالپرسی گفت که قسم می خورید و ما هم دست راستمون رو بالا بردیم و قسم خوردیم بعد سوالات شروع شد:
حسابدارید؟ بله/ خوبه
چه خوب شرکتی که توش کار می کنید کارش چیه ؟........ /خیلی هم خوب
بعد همین سوالات رو از همسرم و اینکه سربازی کجا بوده و چی کار میکرده و....
و بعد گفت من مدارک مالی شما رو برسی کردم و قانع شدم شما برای تاسیس یک زندگی جدید در امریکا مشکلی ندارید فقط یک سوال برای خودم می تونم بپرسم؟ گفتیم بله و گفت چرا این بانک ها رو انتخاب کردید و چرا پولهاتون رو نمیزارید توی یک حساب که سود بهش تعلق بگیره که من جواب دادم چون حقوق هامون رو می ریزن به این بانک ها و اینکه برای داشتن سود خوب پولهامون از یکسال به بالا باید بلوکه بشه و دسترسی نداریم و گفت چه جالب و بعد با خنده گفت مدارک شما از نظر ما کامله ولی فرایند اداری ما هنوز کامل نشده و برگه های آبی رو رو کرد و گفت سایت رو چک کنید و بعد از دیدین شمارتون یکیتو بیاد و ویزا ها رو بگیره و ما تشکر کردیم و دوباره با تاکیید گفت مدارک شما مشکلی نداشت روند اداری ما یکم طول می کشه فکر کنم فکر کرد که ما ناراحت شدیم که دوباره تکرار کرد ولی ما اصلا ناراحت نبودیم چون مصاحبه خیلی شیرینی بود و تازه می دونیم که برای دریافت جواب خیلی وقت داریم البته که اگه یک ضرب می گرفتیم خیلی زیاد خوشحال می شدیم ولی کلیرنس خوردن نگرانی نداره چون همه این فرایند رو طی میکنن یکی زودتر و یکی دیرتر بعد هم که به سوئیت برگشتیم و 2 روز بع رو هم به گردش و خرید گذروندیم . و حالا هم به جمع منتظران کلیرنس پیوستیم.
برای همتون آرزوی مسافرت به یادموندنی، مصاحبه خوب و شیرین و ویزای یک ضرب دارم ولی اگه هم کلیرنس خوردین اصلا نگران نباشید این نیز بگذرد...
موفق باشید
شماره کیس: 2013AS7XX /تاریخ قبولی:3may /کنسولگری:آنکارا /تعداد افراد کیس :2نفر /تاریخ ارسال فرمها:10may /کارنت شدن کیس: 13aug /نامه دوم : 20sep /مصاحبه : nov ،كليرنس : یک نفر 185 روز و یک نفر 288 روز
سلام دوستان . نوبت ما هم شد تا سفر نامه خودمونو بنویسیم
من 4روز پیش مصاحبه داشتم تو انکارا
اول از همه واکسنامو همش و زدم و تو پاستور تجریش بینلملل کردم وکارت واکسن دوران بچگیمو هم بردم وارد کارت بینلملل کردم و مثل بقیه دوستان از 1ماه قبل مصاحبه وقت دکتر گرفتم و بعد مدارکمو 1ماه قبل مصاحبه به انکارا پست کردم و 18 روز قبل مصاحبه از انکارا به من ایمیل یاد اوری مصاحبه اومد و تو اون ایمیل تاریخ مصاحبه رو یاد اوری کرده بود و گفته شده که موقع امدن به مصاحبه 330 دلار هزینه مصاحبه رو با خودتون بیارید وکفته شده که چه مدارکی رو با خودتون بیارین ....
بعد از کرفتن این ایمیل من بلیط هواپیما رو از ایران ایر خریدم و برای 2 روز هتل اوزیلهان رو رزرو کردم که رفتم انکارا بعد 2 روز خودم هتل رو هر روز حساب میکردم که خیلی ارزونتز در میاد تا این که از ایران هتل رزرو کنید
دکتر:
دوستان توجه داشته باشن امپول mmr رو حتما نوبت اول و دوم با هم 1ماه فاصله داشته باشه اگه غیر این باشه دوباره امپول میخورین من ابله مرغان هم گرفته بودم تست انتی بادی تو ایران دادم و 1/5 ماه قبل مصاحبه هم واکسن انفولانزا رو زدم و وارد کارتم کرد م و تو انکارا پس از این که ازمایش خون دادم و عکس از قفسه سینه کرفت بعد منشی دکتر کفت برید ساعت 3/5 بعد از ظهر بیایید که من رفتم و ساعت 3/5 امدم و دکتر من رو معاینه کرد و هیچ امپولی هم نخوردم و کلا 117 دلار هزینه پزشکی من شد بعد منشی دکتر انگان به من یه سی دی داد و گفت برو فردا ساعت 3/5 بیا و من فرداش اومدمو به من یه پاکت با یه کاغذ سفید که حکم همون کارت زرد رو داره رو به من داد و گفت که سی دی و این کاغذ سفید رو با خودت ببر امریکا و به فرودگاه تحویل بده و این پاکت و هم نباید باز کنید و باید به سفارت تحویل بدی.
مصاحبه :
خوب بالاخره نوبت من هم شد تا برم برای مصاحبه اول از هر کاری من مثل بقیه دوستان وارد سفارت شدم و مدارکمو به یه خانم تحویل دادم و از من پرسید فاسی یا انگلیسی که من فارسی رو انتخاب کردم بعد یه شماره به من داد و وارد سالن شدم و باجه های مصاحبه پشت به ما هستش و یه شماره انداز جلومون هستش که 4 مرتبه شمارتون اعلام میشه 1- برای باجه اصلاح فرمهاتون 2- برای باجه انگشت نگاری 3- برای باجه پرداخت پول 330$ و 4- مصاحبه
که هر بارم شمارتون اعلام میشه یه دینگ صدا میده بعد شمارتون میاد رو صفحه و جلوی شمارتون شماره باجتونو میزنه مثلا شماره من بود 407 به این صورت 4 بار اعلام شد :
7 <--- 407 یعنی این که شما باید بری باجه 7 ... شماره ها هم به ترتیب اعلام نمیشه همش در هم ورهمه!!!!
دوستان من اسپانسر نداشتم تمکن مالی 86 میلیون معادل 70 هزار دلار از بانک پاسارگاد برده بودم که 1 ماه قبل مصاحبه گرفته بودم و اخرین مدرکم فوق دیپلم مکانیک بود و دانشجوی مهندسی مکانیک بودم(بدون پیش دانشگاهی) و سربازی وزارت دفاع بودم و 5ماه رفته بودم و 13ماه کسری خدمت داشتم و کار هم نداشتم افیسری که با من مصاحبه کرد یک پسر جوان کم مو و کمی ته ریشم داشت و خیلی هم خوش اخلاق و خنده رو بود و اول به من کفت که دسته راستتو ببر بالا و ایا قسم میخوری که همه گفته هات چی اینجا چی توی فرمهات راسته منم گفتم بله قسم میخورم که همه گفته هام راسته و فرمامو به من داد و اول امضا کردم و یه برگه تعهد نامه بود که کسایی که از 18 تا 26 سال دارن در زمان جنگ باید تو امریکا برن سربازی :دی ما هم امضا کردیم بعد سوالاتی که افیسر از من پرسید این بود:
افیسر: رشتت چی هست ؟ من : مکانیک
افیسر: استوار 1 بودی مکه نه ؟ من : نه گروهبان 1 بودم
افیسر: یعنی به خاطر فوق دیپلمت کروهبان شدی من : بله
افیسر:پس اینطور" پروندتون هیچ مشکلی نداره فقط احتیاج به یه سری مراحل اداری داره که 4 تا 6 هفته دیگه این سایت رو چک کنید و هر وقت شمارتو دیدی با پاسپورت و این برگه ابی و با قبض پرداخت 330$ پول بیا ویزانتو بگیر
و به این ترتیب بود که ما هم تو دام FBA CHEKE گیر کردم به جمع منتظران پیوستیم ..... در اخر میخواستم از سایت مهاجرسرا و دوستان گل مهاجر سرایی تشکر ویژه ای داشته باشم که خیلی به من کمک کردند از همتون ممنونم برای من هم دعا کنید که هر چه زود تر کلیر بشم ... دوستان اگه سوالی بود پیام خصوصی بدین همه جوره در خدمتم..
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

دوستان سلام

یک اتفاقی پیش اومد که حتما و حتما دقت کنید.

اگه یادتون باشه موقع ثبت نام گرین کارت ؛ من نام و نام حانوادگی مو برعکس زده بودم... تو سفر نامه هم نوشتم که هم افیسری که مدارک رو چک می کرد و هم اونی که مصاحبه کرد به هر 2تای اونا گفتم که من همچین اشتباهی کردم اونا هم گفتن مشکلی نیست ولی در نهایت دوباره ویزا با همان اشتباه روز اول من صادر شد..یعنی اسم و فامیل جابجا تو ویزا خورد....اولش فکر کردم که مشکلی نیست...ولی جمعه رفتم و به سفارت گفتم....اونا هم تمام مدارک من که شامل پاکت زرد بود و پاسمو گرفتن گفتن ساعت 4:30 بیا .....ساعت 11 که برگشتیم هتل رسپشن هتل پرید اومد گفت کجابودین ؟؟ هر 15 دقیقه از سفارت زنگ زدن..و چون شما نبودین گفته هر 15 دقیقه بازم زنگ میزنم تا با برنده لاتاری صحبت کنم....خلاصه که پریدم و تلفن زدم سفارت و بعد از کلی کلنجار رفتن با اپراتور که می خوام با افیسر صحبت کنم اونم می گفت نمیشه...چون سفارت تعطیله و کسی اونجا نیست بالاخره با خانوم امریکایی صحبت کردم و گفت پاس خانومت رو هم 4 بیاز که ویزای اونو باطل کنیم و یکی دیگه باید صادر بشه..چون ویزای شما باطل شده و اگه ویزای اون دوباره صادر نشه ویزاش درست نیست.....خلاصه 4 رفتیم و مشکل با باطل کردن ویزای اول و صدور ویزای درست و جدید حل شد...
[undefined=undefined]پس حتما و حتما تمام اسپل و تاریخ تولد و .... هر اطلاعات کلی که دارین رو کامل چک کنید که احیانا اشتباه نباشه....وگرنه تو ورود به آمریکا به مشکل بر می خورید.[/undefined]
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
سلام ،

دوستان ، دل تنگه این مهاجر سرا شدیم . ما یه خورده زود سفر رو شروع کردیم .

ما هفته اول دسامبر مصاحبه داریم ولی با توجه به تست PPD بچه ها و شرایط خاصی که داریم از 22 نوامبر راه افتادیم و در حال حاضر در استانبول بسر میبریم .

خیلی خیلی هم خوش میگذره .

راستش ما استانبول زیاد میایم و اینجا احساس خانه داریم . خواهر همسرم تو استانبول تو یک شرکت توریستی مسافرتی معروف " سف... تراول" ( اسم کامل نمیبرم که تبلیغ نشه ) بعنوان مدیر رزرواسیون کار میکنه و این از چند جهت به ما کمک کرد .

قبل از همه چیز مثل همیشه ما از منزل ایشون استفاده میکنیم تازه خودمون کم بودیم (4 نفر) هیچی ، یه میهمان که یکی از دوستانمان است با خودمون آوردیم . یعنی پول هتل و غذا تقریبا صفر .

- من هیچ کاری برای بلیط ها چه تهران به استانبول و چه استانبول آنکارا بجز پول دادن انجام ندادم .
- با توجه به اینکه شرکتشون تو آنکارا هم آفیس دارد برای رزرو هتل ددمان و ترانسفر فرودگاهی هم کل زحمت گردن ایشون بود .
- برای تست PPD بچه ها ، جمعه باهامون به مرکز انجام تست اومد و با کمک زبان ترکی کلی کارمون راحت انجام شد . کل خرجش شد 20 لیر . پول تاکسی هم ندادیم چون از خونه خواهر خانم تا مرکزی که خودش هماهنگ کرده بود 300 متر فاصله داشت و پیاده رفتیم .

2 شنبه میریم جواب تست بچه هارو میگیریم و 4شنبه هم بیمارستان آمریکایی های استانبول برامون وقت گرفته و میریم برای مدیکال .

بقیه سفر رو بعد از 4 شنبه مینویسم .

با آرزوی موفقیت .
سعید
شماره کیس: 2013AS000016XX
تاریخ رویت قبولی: JUN 16th 2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
ارسال فرم های سری اول: Jun 21
دریافت توسط کی سی سی:14 Jun 26 ,cnfrmd Aug
کارنت شدن کیس: Aug 15
تاریخ مصاحبه :هفته اول دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: عکس +پست 80 +ترجمه 170+واکسن 140
سلام بر دوستان عزیز
نوبت این شد که سفرنامه ام رو براتون بنویسم تا شاید برای دوستانی که میخوان برن مصاحبه بتونه کمکی باشه و به نوعی دین خودمو به مهاجرسرا ، بچه های خوب و فعالش و مدیران ارزشمندش ادا کنم. چرا که خودم به واسطه سفرنامه های بچه های 2012 در آنکارا واقعا احساس میکردم در تهران هستم و اصلا گیج نزدم و یک کلمه آدرس نپرسیدم و به راحتی همه جاهارو پیدا کردم و کارامو به خوبی و روان انجام دادم.

خلاصه وضعیت:

مجرد
لیسانس مهندسی صنایع
معافیت خرید خدمت
پرواز ماهان
مدیکال دکتر اونگان
هتل آنکاراپلازا (رزرو از تهران آژانس ج.ب.)
بدون اسپانسر
اسناد مالی: گواهی موجودی 45 میلیونی پاسارگاد + سند خونه

رویت قبولی:1May / کنسولگری:ANKARA / افراد: فقط خودم Big Grin
فرمهای سری اول: 10 MAY با آرامکس / رسیدن مدارک: 15 MAY / دریافت تایید رسیدن فرمها: 23 MAY / کارنتی: 13 AUG / نامه دوم: 21 Sep / مدارک سری دوم: 16 OCt به سفارت آنکارا بدون دریافت تاییدیه

هزینه ها:
پست95000+عکس27000+واكسيناسيون69700+ترجمه220000+بلیط541000+هتل آنکاراپلازا 210$+مدیکال اونگان 117.5$+37لیر+سفارت 330$
ایالت انتخابی: ویرجینیا

حمل و نقل از ابتدا تا برگشت:

من روز دوشنبه صبح ساعت 5:30 با ماهان سر وقت حرکت کردم و ساعت 6:30 در آنکارا نشستیم. از در سالن فرودگاه که بیرون میاید بدون هول شدن سمت راست از توی پیاده رو 157 قدم (نخندید خوب! شمردم!) میرید تا به ایستگاه اتوبوس های EGO میرسید و اتوبوس شماره 442 رو سوار میشید. هزینه اش 5 لیر و 25 قروش هست (هر 1 لیر 100 قروشه) که از من همون 5 لیر رو گرفت و 25 قروشش رو نخواست. یه نظر من استفاده از اتوبوسهای Ego میتونه بهتر از هاواش باشه چون Ego میبره به خود کیزیلای ضمنا بردن بار باهاش سخت نیست چون کلا شلوغ نمیشه و میشه یه ردیف دو صندلی رو برای بارای خودتون اشغال کنید. فقط باید حواستون باشه در وسط راه که در ترمینال آشتی نگه میداره اشتباهی پیاده نشید. من به راننده گفتم "کیزیلای میدانی" که همون میدون کیزیلایه و اون هم گفت که رسیدیم بهت میگم و گفت. بعد از 1 ساعت و 5 دقیقه رسیدم میدان کیزیلای و از اونجا 7 لیر با تاکسی اومدم هتل آنکاراپلازا. اگر نخواستید برید هتل و این هزینه رو هم انجام بدید و از همونجا که توی کیزیلای پیاده شدید صاف برید به کوقولوپارک (پارک قو چسبیده به مطب دکتر اونگان) ، اونور میدون کیزیلای و در همون روبروی ایستگاهی که پیاده شدید اتوبوس شماره 112 رو سوار شید که صاف میبردتون پارک قو دم مطب دکتر اونگان پیادتون میکنه.
برای برگشتن از کیزیلای به فرودگاه هم من از هتل تا کیزیلای رو پیاده اومدم و از اونجا دوباره اتوبوس Ego شماره 442 رو سوار شدم و با 5 لیر برگشتم فرودگاه که بهش میگن Havalimani و من در زیر براتون عکس حرکت اتوبوس 442 از کیزیلای به سمت فرودگاه رو میذارم سعی کنید رو موبایلتون بریزید و با خودتون ببرید.

[عکس: 48608103455455167657.jpg]

برای رفتن به آنکامال و قبر آتاتورک از ایستگاه متروی توی میدون کیزیلای میتونید استفاده کنید. برای رفتن به آنکامال خط قرمز رو سوار شید و ایستگاه چهارم که اسمش Akkopru هست پیاده میشید و برای آنیت کبیر یا همون قبر آتاتورک خط متروی سبز رو سوار میشید و ایستگاه سوم که اسمش Tandogan هست پیاده میشید.
عکس ایستگاههای متروی آنکارا رو براتون در زیر آوردم که استفاده کنید و با خیال راحت دیگه لازم نباشه دنبال ایستگاهها بگردید. پیشنهاد میکنم این عکس رو هم در موبایلتون همراه داشته باشید.

[عکس: 99326574476852160289.jpg]

لینک نقشه گوگل مپ برای موارد مورد نیاز در آنکارا

معاینات:

من بعد از هتل و گذاشتن وسایلم به همراه مدارک رفتم مطب دکتر اونگان. زود رسیدم و هنوز منشی نیومده بود چون اون ساعت 9 میاد. در مطب پاسم و 2 تا عکس رو گرفت و فرستاد طبقه بالا برای آزمایش خون و ایکس ری قفسه سینه که جمعا 47.5 دلار شد. بعدش برای معاینه نشستم که بعد از نیم ساعت پاسم رو داد و گفت برو ساعت 3 بعدازظهر بیا. این به این دلیل بود که افراد زیادی اونجا بودن و نمیشد پشت سر هم معاینه کنه. ضمنا به حرف زدن در اتاق انتظار حساس هستن مخصوصا حرف زدن با کسی که از اتاق معاینه اومده بیرون. چون دوست ندارن کسی بدونه دکتر چی میپرسه و از پیش برای سوال آماده باشه یا اینکه جهت دار پاسخ بده یا چیزی رو مخفی کنه.
عصر که رفتم متاسفانه 2 ساعتی معطل شدم ولی همچنان با روی خوش رفتم برای معاینه. دکتر که کارت واکسنم رو دید فهمید که اینکاره ام و مثل همه مهاجرسرایی های پیگیر ، ته و توی پروسه رو درآوردم.
سوالات:
-سیگار میکشی؟ نه من ورزشکارم
(البته دوستانی که سیگار میکشن بهتره بگن چون مشکلی ایجاد نمیکنه فقط اگر سیگاری باشید و بگید که سیگار نمیکشید توی عکس قفسه سینه ممکنه موارد مشکوکی در اثر سیگار دیده بشه که اگر بگید سیگاری نیستید ممکنه مشکوک به سل تشخیص داده بشه و داستان درست کنه)
-بیماری مادرزادی داری؟ نه
-عمل جراحی داشتی؟ نه
یهو برگشت و سرنگی رو پر کرد گفتم این چیه؟ گفت واریسلا (آبله مرغون) گفتم من Immune (ایمن) هستم و حداقل ایمنی که 80 هست و من 400 ام که 5 برابرشه! گفت من بحثی ندارم و جواب آزمایشات از ایران رو قبول ندارم. گفتم من نگرانم زونا بگیرم پس تست میدم واکسن نمیخوام. گفت باشه و ازم تست گرفت که البته نه تست خون بلکه تست ادرار که 37 لیر شد! که اصلا به تست تیتر آنتی بادی ربطی نداره! خلاصه گفت فردا سه شنبه ساعت 3 بعدازظهر بیا جوابتو بگیر.
دوستان در مورد دکتر اونگان حرفهای ضد و نقیضی شنیده بودم و از اونجایی که کلا به راحتی در مورد آدما قضاوت نمیکنم هیچوقت دوست نداشتم از قبل ذهنیت بدی راجع بهش داشته باشم. همونطور که مادرترزا میگه:
If you always try to judge people, you won’t have enough time to love people
اگر همیشه بخوای راجع به آدما قضاوت کنی دیگه فرصت نخواهی یافت دوسشون داشته باشی
خلاصه من متاسفانه به نتیجه بدی رسیدم و اون اینکه آدم مثبتی نیست. یکی اینکه تست ادرار صرفا برای اینکه من هزینه واکسن آبله مرغون رو نپذیرفتم انجام گرفت و دوم اینکه وقتی اومدم بیرون منشی اش گفت 150 دلار میشه که منم دادم ولی بعد 5 دقیقه که دیدم ارقام جور درنمیاد (چون میدونستم که معاینه 70 دلار هست نه 150) به منشی خیلی مودبانه گفتم فکر کنم اشتباهی رخ داده چون من فقط ویزیت شدم و ویزیت در سایت دکتر 70 دلار هست و بعدش خیلی مصنوعی گفت: اااااه ه ه ه ه ه ه راست میگی اشتباه شده!!! منم که به واسطه کارم با بیش از صدوپنجاه نفر برای استخدامشون در شرکتمون مصاحبه کردم و از حالت چهره طرف میفهمم طرف چند چنده! خلاصه 80 دلار رو برگردوند و من احساس خیلی بدی بهم دست داد برای دوستان ایرانی که در مطب بودن و اصلا از فضای دکتر و معاینات خبر نداشتن و همشون هم کیس خانوادگی بودن. از یه خانواده 4 نفری 1700 دلار گرفت!!! فکر کنید! Sad

مصاحبه:

نکات:

-دوستان توصیه میکنم شب مصاحبه غذای سنگین و یا ریسک دار نخورید چون من شب قبل مصاحبه اسکندر کباب خوردم که سنگینه و از طرفی هم مسائل مصاحبه باعث شده بود نتونم خوب بخوابم و تا صبح 4 بار بیدار شدم!
-صبح هم با اینکه زمان مصاحبه رو نوشته 8:30 ، ساعت 7:30 اونجا باشید. من 7:30 اونجا بودم و اولین نفر وارد سفارت شدم و کارام خیلی روند پیش رفت.
-اگر هوا بارونی نبود چتر نبرید چون بازرسی اش اونجا داستان میشه. ادکلن هم نبرید بررسی اش وقتتونو میگیره. لپ تاپ و لوازم الکترونیکی رو اصلا راه نمیدن ولی موبایل رو تحویل میگیرن که بازم توصیه میکنم موبایل هم اصلا نبرید.
-بد نیست مدارکتون رو توی فولدرهای (پوشه دگمه دار) مختلف با رنگ بندی متفاوت بذارید تا وقتی که خواستید مدرکی رو بدید سریع قابل دسترسی باشه. مثلا مدارک دکتر فولدر آبی رنگ ، مدارک اصل فولدر زرد رنگ ، کپی یا سری دوم ترجمه مدارک که قبلا ارسال شده و فقط برای احتیاط برده میشه فولدر سبز.
-روی فولدر مدارک اصلی حتما برچسبی چسبونده بشه تا بدونید چیا توشه و وقتی بهتون برگردوند قبل خروج از سفارت چک کنید همشو برگردونده باشن. یکی از دوستان شناسنامه اش رو بهش نداده بودن و خودشم چک نکرده بود ، 3 روز طول کشید بتونه پس بگیره. چون ورود مجدد به سفارت به راحتی نیست. تا اصل مدارکتون رو چک نکردید از سفارت خارج نشید.
-برای حفظ سکوت و آرامش شماره شما خونده نمیشه و فقط صدای دیلینگ هست که می شنوید پس حواستون به مانیتورشون باشه. البته اگه رد بشه دوباره شمارتون میاد رو صفحه ولی خوب بهتره این اتفاق نیفته تا کارتون یوقت عقب نیفته.
یه خانومی در در ورودی سالن مصاحبه اصل مدارک من (به ترتیب پاسپورت ، عکسها ، مدیکال ، مدرک تحصلی ، شناسنامه و کارت معافیتم) رو گرفت و شماره بهم داد که با اون می فهمید کی برید باجه چند. ترتیب مدارک در نامه تایید مصاحبتون یک هفته قبل مصاحبه میاد و نگرانی نداره. سعی کنید به همون ترتیب مدارک رو به اون خانوم دم در سالن تحویل بدید.
سه بار شماره من روی مانیتور اومد و به ترتیب اصلاح یا آپدیت فرم ، انگشت نگاری و پرداخت 330 دلار انجام شد و دفعه چهارم برای مصاحبه شماره ام روی مانیتور اومد.
مصاحبه من کمتر از 1 دقیقه طول کشید چون همه چی در کیسم شفاف بود و هیچ سوالی راجع به گواهی تمکن ، دوستم در امریکا ، چیکار میخوام بکنم؟ کجا میخوام برم و غیره نپرسید. فقط گفت کارت برای ما روشن نیست و براتون سوالاتی میفرستیم با ایمیل پاسخ بدید و برامون بفرستید که همون فرم 9 سوالی هست یا به قول برخی دوستان 10 سوالی. خلاصه برگه آبی رو داد و گفت توی سایت چک کنید و هروقت شماره کیستون در سایت بود فقط پاسپورتتون رو بیارید و ویزا رو دریافت کنید.
متاسفانه اون روز تا ساعت 11:30 که اونجا بودم هیچ کس سفید نگرفت و همینطور برگه آبی بود که تحویل بچه ها میشد. البته همونطور که میدونید و در جدول بچه های 2012 اومده کلیرنس بچه ها به راحتی میاد و جای نگرانی نداره. باید کارهایی که در پیش رو هست رو انجام بدید ، زبانتون رو قوی کنید و دوره هایی که به ایجاد اشتغالتون در اونجا کمک میکنه رو ثبت نام و پیگیری کنید چون هزینه آموزش در اینجا در مقایسه با اونجا مثل شوخی میمونه و خیلی ارزونتره. دوستانی که بعد یکسال و In State شدن (چون بعد یکسال موندن در یک ایالت شما مقیم اون ایالت محسوب میشید و هزینه دانشگاه یک سوم و یا بعضا تا یک چهارم میشه) میخوان درس بخونن سعی کنن موارد مورد نیاز رشته و مقطع ادامه تحصیلشون (تافل ، آیلتس ، GRE ، GMAT و غیره) رو همینجا حل کنن تا متحمل هزینه زیاد در اونجا نشن.

پاسخ به سوالات متداول:

1) به هیچ عنوان ترجمه ها نیازمند تایید امورخارجه و دادگستری نیست و من هم تایید نکرده بودم.
2) به نظر من انتخاب زبان فارسی برای مصاحبه بهتره چون دانستن زبان در این نوع ویزا امتیاز نیست ولی اگر سوتفاهمی پیش بیاد و از کلمه اشتباهی استفاده بشه میتونه داستان درست کنه! Big Grin
3) بهتره تغییرات فرمها در ارسال سری دوم مدارک فرستاده بشه تا قبل مصاحبه بررسی شده باشه وگرنه احتمال کلیرنس خوردن رو افزایش میده خصوصا اگر تغییرات اساسی باشه.

2نکته:

-دوستان هر سوالی دارن لطفا همینجا بپرسن چون ممکنه سوال دوستان دیگه هم باشه.
-لطفا برای نقل قول روی این پست ، کل نوشته رو نگه ندارید و فقط دو یا سه خط اول رو بذارید باشه که تاپیک شلوغ نشه.
در آخر برای همه دوستای گلم در مهاجرسرا آرزوی شادی و سلامتی دارم و امیدوارم هورای همتون رو برای دریافت ویزای یکضرب ببینم و برای دوستانی که مثل خود من کلیرنس میخورن در تاپیک کلیرنس هوراشونو از ته دل بشنوم. ایشالا برای دریافت ویزا که رفتم باز مواردی که مفید باشه رو در قالب یک سفرنامه مثل همین خواهم نوشت.

دوستون دارم Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: bayat_r ، nora ، payam62 ، mehdiii ، amir82 ، shima1364 ، fire dragon ، achi686 ، sayeh_m ، studpk ، afs ، zina s ، tatoole ، رجبعلی ، roeentan ، bmojtaba ، mrr777 ، Ali.2013 ، el333 ، armin1 ، hamedhamed ، hadiseh.t ، lilistar ، Championking ، enchantress_boy ، mrbonbon ، Hedieh20 ، Emma_a432 ، r_ent ، escutcheon ، AsemanAbee ، dali ، rira1982 ، princesess ، ashakibafar ، 3pideh ، mdna ، asal1907 ، ensan ، IN.USA@2013 ، sasbk ، ali234 ، far-dv2013 ، bardia9 ، Saeedv13 ، اردوان ، m2013 ، ابی هانی ، m@ry@m75 ، usa lover ، hasti_banoo ، raham ، Szsanazsz ، hoj_s000 ، f1f ، مهتاب - 2251 ، aziking ، itsmasoud ، somayyeh ، Danoosh ، nooshshahnar ، Setare99 ، Gole baba ، mgolchin13 ، mitme ، goody ، lilac ، victorygo ، پرستو ، ParsTrader ، mohajer13 ، amirhr123 ، Artin_xx ، ani_sheiton ، ASALI ، rouzbehdarvishi ، niko ، Gerdoo ، امیر مهاجر ، گل نهال ، ARSHIYA USA ، sanaz2013 ، saeed_gh ، peyman1355 ، emad iran ، saeeds61 ، Soap McTavish ، mehdi110 ، yashim ، ali usa ، شهلا 1346 ، pooyash ، HAZARA ، b_argi ، rezad ، iman63ir ، ali5980 ، unique ، nina22 ، so_ar ، kavirr ، babak_1363 ، miladswat ، mirzamemar ، SK89 ، athenaa ، ali_am76 ، shatsi ، sobhan2006 ، SANIJ ، نیما121 ، bigbang0661 ، hamedapple ، amin arefi ، farshadsh ، shani89 ، آلیس-1980 ، powerb ، remarya ، Lemony ، miyu ، t_arian_n
سلام صداي منو از امريكا ميشنوين ... فكر كنم من تنها كسي باشم كه انقدر اتيشش تند بود كه 4 روز بعد از مصاحبه اش امريكا باشه ....
خلاصه اولين 2013 ءي خودش و رسوند بيصبرانه منتظر بقيه هستم تا به ديار استكبار بپيوندن
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
سلام ،

من امشب آمدم آنکارا . البته نه برای مصاحبه . تاریخ مصاحبه ام هفته دیگه است . یکی از دوستان باید پاسپورتاشون رو تا امروز به سفارت کانادا در آنکارا میرسوند و من این کارو براشون کردم . خوب یکسری مزایا هم داره . امروز تقریبا 4- 5 کیلومتر پیاده روی کردم و سری به محل سفارت آمریکا زدم ( البته بعد از انجام کار دوستم در سفارت کانادا ) . یه سر هم به هتلی که برای هفته دیگه رزرو کردیم ( ددمان) زدم تا جاشو یاد بگیرم و مسیر رو تا سفارت چک کنم . خوب تو مسیر هتلهای دیگه مورد بحث در مهاجر سرا رو هم دیدم . من هیچ جا قبلا در مورد هتل BEST نخونده بودم . دقیقا روبروی سفارت آمریکاست . ظاهرش هم بد نبود . به نظرم از هتل الیت و اوزیلهان بهتر میومد . ظاهر هتل ددمان خوب به نظر میرسه ولی من از منطقه خوشم نیومد . پر از بار و هتل و دیسکو و ... این چیزاست . منم که متاهل و خانواده دوست Smile . هتل ریکسوس به نظرم هم جاش خوب و نزدیک سفارت بود و هم ظاهر آراسته ای داشت .

راستی رفتم اون درب معروف ورودی سفارت (Gate4) رو دیدیم . یه زنجیر کشیده بودن وسط پیاده رو و به زبانهای مختلف منجمله فارسی روی 2 تا تابلو دو طرف این زنجیر صف مهاجرتی و توریستی رو از هم جدا کرده بود .

من امشب (دوشنبه 26/11) تا فردا ظهر آنکارا هستم . بعد میرم استانبول پیش خانواده تا 4 شنبه برم مدیکال تو استانبول و هفته دیگه با اونها بیام آنکارا برای مصاحبه . اگر از دوستان کسی فکر کرد امشب یا صبح کاری از دست من اینجا براش بر میاد دستور بدن تا در صورت امکان کمک کنم .

مخلصیم - سعید
**- آپديت شده در تاريخ 29 نوامبر -**
**- آخرين آپديت در 30 نوامبر (فقط فايل سوم آپديت شده) -**

با سلام خدمت تمام دوستان مهاجرسرايي
من با اين که فعاليت خيلي کمي در سايت داشتم در حد حداکثر 2 پست ولي اطلاعات بسيار زياد و کاملي از اين سايت به دست آورده‌ام که بسيار ما را در سفر به ترکيه و انجام امور مربوط به مديکال کمک کرد، حالا نوبت اداي دين ما شده است. فعلاً يک سري نقشه و مکان‌هاي به درد بخور رو به صورت تصوير براي دوستان آماده کرده‌ام که تو اين پست اون‌ها رو مي‌گذارم تا براي دوستاني که به آنکارا مي‌آيند مفيد باشد. فايل اول نقشه قسمتي از آنکارا هست و مسير حرکت اتوبوس‌هاي اگو 442 با رنگ آبي توش مشخص شده و همچنين مسير حرکت دُلموش 541 (ميني‌بوس که در ايستگاه اتوبوس آريامان نگه مي‌دارد و کرايه‌اش 2 لير ترک براي هر نفر است) با رنگ قهوه‌اي روشن مشخص شده و چهار قسمت به رنگ‌هاي قرمز به صورت مستطيل انتخاب شده که محدوده چهار تا فايل بعدي رو که با کيفيت بهتر هستن نشان مي‌دهد. چهار فايل بعدي مکان‌هاي مشخص شده در فايل‌ اول هستن که در آن‌ها جاي بعضي از هتل‌ها و مراکز خريد مشخص شده و در نهايت فايل ششم که نقشه کلي متروي آنکارا هست. توضيحاً ايستگاه‌هاي مترو در نقشه با حرف M و ايستگاه‌هاي اتوبوس با نشان اتوبوس مشخص هستند.
خيابان‌هايي که به رنگ سبز يشمي در آمده‌اند بيشتر مغازه و فروشگاه هستند و رنگ صورتي بيشتر رستوران و کافه و ... مي‌باشند.

فايل اول - قسمت سمت راست نقشه آنکارا
اينم لينکش
http://upcity.ir/images/39836556567747379997.jpg

فايل دوم
اينم لينکش
http://upcity.ir/images/40326603321946957434.jpg

فايل سوم
اينم لينکش
http://upcity.ir/images/52052264996550177227.jpg

فايل چهارم
اينم لينکش
http://upcity.ir/images/75364179155078663180.jpg

فايل پنجم
اينم لينکش
http://upcity.ir/images/67919177435859345729.jpg

فايل ششم
اينم لينکش
http://upcity.ir/images/01568746065775935791.jpg

ضمناً دوستاني که از برنامه جي پي اس MotionX استفاده مي‌کنند يک پيام خصوصي بدهند به همراه آدرس اي ميل تا Waypoints ها را برايش ارسال کنم فقط در مورد نقشه آنکارا چون حدود 80 مگابايت شده اون رو شرمنده نميتونم ارسال کنم بايد خودتون زحمت گرفتنش رو بکشيد. Big Grin
(2012-11-27 ساعت 12:09)r_ent نوشته:  دوستانی که رفتن مصاحبه،‌انگار دیگه از هیچکس ریز نمرات نخواستن،‌نه؟
فکر کنم studpk و آچی هم خودشون ارائه داده بودن!
درسته؟؟؟
دوستان عزیز من فکرمیکنم بیشتر از کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد ودکتری هستند تا کنون خواسته اند ان هم در موارد نادر به علت این که جعلی یا افتخاری نباشد...........
4700 : کیس نامبرـ تعداد 3 نفر ـ تاریخ مصاحبه 13 مارچ ـویزا یک ضرب از انکاراShy
تشکر کنندگان: hamedhamed ، r_ent ، HAZARA ، farshadsh ، shani89 ، آلیس-1980 ، t_arian_n
(2012-11-27 ساعت 12:09)r_ent نوشته:  دوستانی که رفتن مصاحبه،‌انگار دیگه از هیچکس ریز نمرات نخواستن،‌نه؟
درسته؟؟؟

سلام دوست عزیز
از من ریزنمرات نخواست و اونجور که من دستگیرم شد معمولا ریز نمرات برای مقاطع بالاتر از لیسانس مورد نیاز میشه و طی صحبت با آچی عزیز به این نتیجه رسیدیم که این کار بیشتر برای تشخیص گرایش شماست چون توی مقاطع بالاتر از لیسانس گرایش مهمه مخصوصا در رشته های دوگانه تخصصی. مثلا شما میگید من ارشد فیزیک کاربردی خوب از کجا بدونه لیزر یا چه میدونم گرایشهای حساسش نباشید؟
من چون برای ادامه تحصیل ریزنمراتم رو هم ترجمه کردم تا با خودم ببرم اونور ، اونا رو با خودم به سفارت بردم برای احتیاط ولی اصلا نیاز نشد چون من لیسانس بودم و رشته ام هم مهندسی صنایع بود که تفاوت گرایش درش حساسیتی ایجاد نمیکنه. Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
من امروز صبح رسیدم استانبول
در فرودگاه استانبول
1- چرخ دستی ها با سکه یک لیره قابل استفاده می باشند منم که سکه نداشتم همه چی آویزوون

یکی از آشناهای ما که تو استانبول زندگی میکنه با پرواز بعد از من وارد میشد( اختلاف حدود یک ساعت و نیم )و یکی از چمدونهاش دست من بود که اضافه بار نخوره و از اونجا که من نزدیک دو ساعت الاف بودم تا ایشون تشریف بیاورند و با دوتا چمدون و یه کیف لپ تاپ و یه جعبه شیرینی خامه ایی 2 کیلیویی و یه کاور کت و شلوار جلوی فری شاپ پرسه میزدم

2- بعد از نیم ساعت که خسته شدم وسایلو غیر از لپ تاپ کنار یه ستون گذاشتم و کمی فاصله گرفتم تا بطریهای نوشیدنی رو زیارت کنم وقتی برگشتم کت و شلوار نبودند Sad . کت و شلوار و سه تا پیرهن و دو تا کراوات همه تو یه کاور با هم به فنا رفتند و پیگیریهای ما از پلیس محترم فرودگاه به نتیجه ایی نرسید.

3- از فرودگاه که میایید بیرون به تاکسیها اهمیتی قایل نشده و دست چپ پس از حدود بیست قدم مسافت اتوبوسهای HAVAS که اتوبوسهای بزرگی هستند و هر 25 دقیقه می آیند شما را مستقیم تا میدون Taksim می رسونن (نفری 10 لیر ) - زمان نیم ساعت تا 40 دقیقه (البته من یه چرتی هم زدم این وسط )
از میدان تاکسیم تا بیمارستان آمریکاییها راهی نیست ولی هنوز چک نکردم

بیمارستان فردا ظهر
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
درسته؟؟؟

من چون مدرک فوق لیسانسم دستم نبود، مجبور بودم ریز نمرات، گواهی دانشگاه رو براشون ارسال کنم چون توی فرم ها نوشته بودم که فوق لیسانس هستم....
اما روزی که سفارت رفتیم موقع تحویل اصل مدارک دیگه مدرکی از فوق لیسانسم ارائه نکردم و تنها اصل لیسانسم رو ازمدارک تحصیلیم تحویل دادم.....
هنگام مصاحبه ، آفیسر نگاهی به ریزنمرات فوق لیسانسم که براش 20 روز قبل ارسال کرده بودم ، کرد و پرسید این چیه که گفتم ریزنمرات فوق لیسانسم هست...بعد که پرسید چی خوندی و چه گرایشی و کمی دقت کرد ،دیدم نمراتم رو به صورت اجمالی نگاهی کرد و بعد گفت لیسانست چی بوده و تخصصتون در لیسانستون چی بوده که فکر کنم منظورش گرایشم بود که بهش گفتم گرایشم برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها بوده و بعد گفت ریز نمرات لیسانست رو میتونی بهم نشون بدی؟ من هم که همینطوری کلی مدارک برده بودم تا در موقع ضرورت ارائه بدم، این همراه بودن ریز نمرات لیسانسم بدردم خورد و گفتم بله همراهم هست...ترجمه شدش رو بهش نشون دادم بعد که نگاهی به گرایشم کرد و یه نگاه کلی روی ریز نمراتم انداخت.....
اما من پیشنهاد میکنم حتما حتما با خودتون اینجور مدارک رو اگه دارید ترجمه کنید و ببرید و حتی اگه نگرفتید و وقت دارید تا مصاحبه تهیه کنید و ببرید....شما که دارید اینهمه هزینه مالی و زمانی میکنید خوب شرط عقل حکم میکنه ریسک مشکلات به این سادگی رو کم کنید و مدارک رو ببرید......
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
سلام
من و همسرم mdna امروز مصاحبه داشتیم و برگه آبی گرفتیم.
احتمالا بخاطر خدمت سربازی من بود. بهرحال ما انتظار بیشتری نداشتیم و کلا برنامه ریزی ما براساس کلیرنس انجام شده است و امیدوارم که طبق برنامه ام کلیرنس در زمان مناسبی به اتمام برسد.
راستی اینجا با سایه خانم نازنین و شوهر آرام و خوش برخوردشون ، پیمان گل و مهربون و همسر متین و آرامشون و کوچولو خوش خندشون ،و مهسا عزیز و همسرخوبش آشنا شدیم که باعث خوشحالی ما شد.
یک موضوع دیگر
نقشه ای که فرستاده بودم قبل از آمدنم به آنکارا تهیه شده بود که بعد از بازدیدم متوجه شدم نیاز به اصلاح دارد بعد از برگشتن حتما ورژن جدیدش را البته در یک سایت دانلود مناسب برایتان میفرستم.
براي دوستاني که مايل هستند به صورت رسمي در مصاحبه شرکت کنند دو لينک مي‌گذارم يکي براي خانم‌ها يکي براي آقايان که کاملاً توضيح داده چطور بايد براي يک مصاحبه رسمي لباس پوشيد و به نظر من خيلي در نظر مصاحبه کننده تأثير گذار مي‌باشد.

براي خانم‌ها
http://www.execstyle.com/eBook/Womens_In...quette.pdf

براي آقايان
http://www.execstyle.com/eBook/Interview...quette.pdf

و توضيحاً اين که در چند پست قبل نقشه‌هايي از آنکارا و مراکز خريد گذاشته بودم که آن‌ها نيز به روز رساني شده و جاهاي جديدي بهش اضافه شده.
سلام دوستان ،

یک مرحله دیگه از سفر ما امروز سپری شد و میخوام اطلاعاتش رو باهاتون share کنم . شاید به دردتون بخوره .

خوب من دیروز که از سفر شخصیم از آنکارا به استانبول برمیگشتم ، خبر نگران کننده ای از خانوادم در استانبول دریافت کردم . راستش همسرم رفته بود جواب تست PPD دوتا دخترامو گرفته بود . دختر بزرگترم که 6 سالشه روی دستش هیچ اثری از حساسیت یا التهاب نبود که نتیجش طبیعی بود ولی دختر کوچکترم که 1 سالشه روی دستش حساسیت و التهاب دیده شده بود و نتیجه اندازه گیری این التهاب از طرف مرکز انجام تست 12 میلی متر اعلام شد. پرستار گفته بود که ما در ترکیه تا 15 میلی متر رو طبیعی میدونیم ولی آمریکا 10 رو میپذیره و بالای 10 رد . این خبر من رو برای چند لحظه برآشفت ولی بعد از چک کردن سایتهای مختلف دیدم که حتی اگر این تست مثبت هم فرض بشه در نهایت یک عکس قفسه سینه از بچه به هزینه هامون اضافه میشه . خوب ما که مطمئن بودیم که بچه خدای ناکرده سل نداره و اگر عکس میگرفتن همه چیز نرمال بود .
با همه این تفاسیر 3شنبه شب که رسیدم استانبول مدارک بیمارستان رو دبل چک کردم و آدرس بیمارستان رو هم روی گوشیم ذخیره کردم . ساعت 1 امروز نوبت داشتیم . یه تاکسی گرفتیم و بعد از Doviz و پول چنج کردن سر ساعت رسیدیم بیمارستان .
از اطلاعات سوال کردم ، گفت تشریف ببرید طبقه 1 سالن چک آپ . به اونجا مراجعه کردم و اسمم رو گفتم . توی یه برگه نگاه کرد و وقت من رو پیدا کرد . بعد همه پاسپورتهارو ازم گرفت و برای هر نفر 2 تا فرم بهم داد و گفت اطلاعات هر نفر رو وارد کنم . من هم به اینکارو کردم . بعد فرمهارو تحویل گرفت و گفت منتظر بمونید .
ایرانی اونجا زیاد بود و منجمله دوست خوبمون Fire Dragon که محبت داشت به ما و جلو اومد و با هم آشنا شدیم . هر دوی ما یه روز تو هفته آینده مصاحبه داریم . خیلی جالب بود . براش آرزوی موفقیت دارم .
خوب اینو بگم که کل پروسه برای ما که 4 نفر بودیم حدودا 3-4 ساعت طول کشید . البته اونجا هم شلوغ بود . 5 بار مارو صدا زدن . اول برای تست چشم و بینایی و قد وزن و همچنین نمونه خون از من و همسرم . بار دوم برای معاینه با دکتر . و بار سوم برای تزریق واکسنها . بار چهارم برای امضاء و پول و بار آخر برای عکس قفسه سینه . توضیح اینکه بچه ها تست خون و عکس قفسه سینه ندارن .
خلاصه در مورد تست PPD بیخود نگران بودیم چون اونجا این تست رو فقط از دختر بزرگم خواستن و من هم چیزی راجع به تست سل دختر کوچکترم نگفتم و اونها هم نپرسیدن . انگار برای این سن 1 ساله اصلا نمیخواستن !!!!!
نکته های معاینه این بود که دکتر چند بار در مورد روند واکسیناسیون ازم تایید گرفت و گفت توی ایران همه این واکسنها رو میزنن . گفتم بله واجبه برای همه . کارتهای واکسن رو پذیرفت و جالبه که نتیجه تست آنتی بادی آبله پاستور رو هم پذیرفت و ضمیمه مدارک کرد . نتیجه معاینه و واکسنهای مورد نیاز برای ما جالب نبود :

1- همسرم هیچ واکسنی نیاز نداشت .
2 - من و دختر 6 ساله ام هر کدوم 2 تا واکسن . من TD و آنفولانزا . دخترم هپاتیت A و Pneumococcal
3- از همه دلخراشتر و وحشتناکتر دختر یکسالم 6 تا واکسن !!! 20 روز پیش شده 1 سالش و گفت وقت MMR یک سالگیش رسیده . آبله مرغون و آنفولانزا و هپاتیت A و Pneumococcal و یکی دیگه که یادم نیست . داشتم آتیش میگرفتم . نه بخاطر هزینش آخه یه دختر بچه 1 ساله 6 تا واکسن تو 1 روز !؟ از دکتر سوال کردم گفت باید بزنه و مشکلی نیست .
وقتی اومدیم از مطبش بیرون پرستار صدامون زد و گفت ما هم پیشنهاد نمیکنیم هر 6 تا رو باهم بزنید . با مشورت با پرستار قرار شد 3 تاشو امروز زدن و 3 تا دیگش رو جمعه میبرم براش بزنن . الان هم بیدار نشستم که بچه ها تب نکنن Sad .
بعد از تزریقات رفتیم پول دادیم که با توجه به این تعداد واکسن ( 10 تا ) حدس میزنین که چقدر پیاده شدم . بدون اون سه تا واکسن که باید جمعه پولشو بدم تا الان 1500 تا ازم گرفتن Sad((( فکر کنم 200 300 تا دیگه هم جمعه باید بدم .
خوب ، اینم از شانس ما بود که دقیقا همه واکسنهای مورد نیاز 1 سالگی بچه که تو ایران مفتی میشه زد دقیقا مصادف بشه با مدیکالمون و براش این همه پول پرداخت کنیم . اشکال نداره میگم این بچم خیلی خارجی واکسینه شد . Smile تو بیمارستان آمریکایی ها با کلی واکسنای رنگارنگ .
بعد از پرداخت پول گفت برید طبقه -1 و عکساتون رو بگیرید و برید به سلامت .
جواب هم همون جمعه آماده میشه که ما بعدش بریم آنکارا مصاحبه .

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان