کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در آنکارا مراجعه کرده اید نکات مهم سفر و مصاحبه خود را در این تاپیک در اختیار سایر اعضاء قرار دهید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال2012 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال2011 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
با سلام و عرض تبريك به همه دوستاني كه در DV2013 قبول شدن

با اجازه شما سروران عزيز بر طبق عادت ديرينه من در تاپيك سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا 2012 ، ليست اولين كيس نامبرهايي كه به مصاحبه در سفارت US در آنكارا دعوت شدن رو اينجا مي ذارم . ظاهراً اولين تاريخ مصاحبه در روز پنجشنبه 1 نوامبر 2012 مصادف با 11 آبانماه 91 مي باشد .

تعداد مصاحبه شوندگان : 10 نفر

2013AS413 DV 11/1/2012 8:30
2013AS927 DV 11/1/2012 8:30
2013AS557 DV 11/1/2012 8:30
2013AS676 DV 11/1/2012 8:30
2013AS925 DV 11/1/2012 8:30
2013AS264 DV 11/1/2012 8:30
2013AS164 DV 11/1/2012 8:30
2013AS740 DV 11/1/2012 8:30
2013AS1 DV 11/1/2012 8:30
2013AS839 DV 11/1/2012 8:30

نكته جالب توجه اون كيس شماره 1 لاتاريه !!! آفرين باعث افتخار هستي اي ايراني Big GrinBig GrinBig Grin بنازم به اين شماره آسي كه اُوردي بايد در ركوردهاي گينس ثبتش كنن Tongue

براي همه دوستان آرزوي ويزاي يه ضرب و موفقيت در زندگي جديد رو دارم SmileSmile
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

با سلام خدمت دوستان عزیز در سایت مهاجرسرا . نظر به اینکه از اطلاعات این سایت کامل استفاده را برده‌ام، بر خود لازم دانستم تا چند مورد را به عرضه دوستان برسانم .

۱-دوستان مجرّد و همچنین خانواده‌های محترمی که قصد سفر زمینی‌ به آنکارا را دارند ، بهترین مرز برای عبور ، مرز بزرگان می‌باشد . ما در شمالغرب ایران ۳ تا مرز زمینی‌ با ترکیه داریم که امنترین اونها مرز بزرگان می‌باشد . (به دلیل اتفافاتی که ظرف چندروز اخیر بین ترکیه و سوریه افتاده )

۲- از مرز تا آنکارا را میشود با ۸۰ لیره رفت . اتوبوس‌ها خیلی‌ راحت هستند و مدت زمان تقریباً ۱۷-۱۸ ساعت میباشد

۳- هزینهٔ خروج زمینی‌ ۱۱ تومان و عوارض هم ۲ تومان می‌باشد که مجموعأ ۱۳ تومان میشود .

۴- در یکی‌ از تاپیک‌ها خوندم که یکی‌ از دوستان قصد داشتن تا برنج و پلوپز با خودشون ببرن . از دوستان عزیز خودم تقاضامندم از انجام دادن این جور کارها خودداری کنن . چند وقت پیش ، یکی‌ از هموطنانمان عزیزمون در یک اتاق از یک هتل ۳ ستاره ، مشغول پخت غذا با گاز پیکنیک بودن که از کارمندای هتل فهمیدن و عذر اون خانواده محترم را خواستن و یک مدت به ایرانی‌‌ها اتاق نمی‌دادن .

۵- هزینهٔ بنزین اینجا خیلی‌ زیاد هست ، حدود ۵ لیره . ماشین شخصی‌ نیارین .
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
برای رفتن مرز زمینی مشکلی نداره ولی چنانچه برگشت را بخواهید از مرز زمینی انجام بدید و انشالله ویزا را گرفته باشید سه راهی خوی به ویزای امریکا گیر میدن برای همسر من چنین اتفاقی افتاد سه راهی خوی کلی سوال و جواب از ایشون کردند 3 ماه بعد هم اداره حفاظت واطلاعات شهرمون با ما تماس گرفت و از ما خواست برای پاره ای از توضیحات به انجا بریم و دوباره کلی سوال و جواب حالا خودتون فکر استرس و نگرانی هم که بهتون دست میده بهش اضافه کنید حالا خود دانید !!!!! برای چند دلار ارزانتر که در کل مهاجرت تاثیر چندانی نداره ارزش اینهمه استرس را داره؟ تازه بلیط همسر من هواپیما بود ولی به دلیل کاری کنسلش کرد فکر کرد زمینی بیاد زودتر میرسه بلیط هوا پیما چهار شنبه 1 شب بود ایشون زمینی سه شنبه حرکت کردند (اگر اشتباه نکنم )که اینطور هم نشد تازه به خاطر کنسلی ایران ایر 50هزارتومن بیشتر نداد که در مجموع ما همه جوره از نظر زمان و استرس و پول ضرر کردیم
من مي خوام سفرناممو اينجا تو يك پست بنويسم و كم كم كاملش كنم. شايد بتونم يك ذره از كمك هايي كه مهاجرسرا به من كرده جبران كنم..

ما ساعت 7 شب رسيديم آنكارا.با اتوبوس 442 اومديم كيزيلاي و بعد هم كه يه تاكسي البته مسافت خيلي كم بود. حالا از هتل بگم كه من واقعا راضيم و اصلا فكرشو نميكردم كه اينقدر خوب باشه. من هتل رو از سايت booking.com رزرو كردم. Risiss Otel اتاق 2 تخته شبي 80 دلار با صبحانه و اينترنت. وقتي رسيديم انگار منتظرمون بودن. فوري اومدن چمدونارو آوردن و فقط پاسپورتو گرفتنو يكي راهنماييمون كرد تا اتاق. يعني حتي يك لحظه معطل نشديم. اتاق هم واقعا تميز و نوساز. و وسايل بهداشتي هم كامله (از مسواك و خمير دندون و شامپو تا ست اصلاحو و حوله و ...). خلاصه تلويزيون رو تنظيم كرد. پسورد اينترنتو داد و رفت. بعد چند دقيقه هم برامون يك ظرف ميوه خيلي خوشگلو تزيين شده آوردن كه خستگيمون در رفت. سيستم گرمايش و سرمايش هم خيلي خوبه. اتاق هم خيلي ساكته و صدايي از خيابون نمياد. تنها موضوعي كه هست مثل هتلاي ديگه دقيقا دم سفارت نيست و مثلا تا مطب 30 دقيقه پياده رويه. كه براي ما مهم نيست چون به پياده روي طولاني عادت داريم :دي
سايت هتل هم http://www.ankararisissotel.com/

روز دوم ساعت 7:30 رفتيم از رسپشن هتل پاسپورتارو بگيريم كه بهمون گفت خيلي عجله دارين؟اول بفرماييد صبحانه بعد پاسها رو مي ديم. ما هم رفتيم رستوران هتل كه يك ميز به زيبايي و با سليقگي هرچه تمامتر و خيلي مفصل چيده بودن يك نفر برامون غذاهاي گرمو توضيح داد كه چي هستن. خلاصه بعدش دوباره رفتيم رسپشن كه تا از كارمند رستوران مطمئن نشد كه صبحانه خورديم پاسهارو نداد :دي لازمه بگم تمام صحبت هاي ما با كارمنداي هتل انگليسي بود و كاملا مسلط بودن. حتي وقتي مادرم اول شروعركرد با تركي آذري صحبت كردن، كارمنده گفت "كن يو اسپيك انگليش؟" :دي
بعدهم از روي نقشه گوگل كه پرينت گرفته بودم (مسير كاملا مستقيم) راه افتاديم سمت مطب. ساعت 8:30 رسيديم اونجا رفتيم طبقه 4 كه گفتن 9 منشي مياد. وقتي منشي اومد فقط پاس و 2 تا عكس پشت نويسي دادم بهش كه بعد گفت برو طبقه 5. اونجا هم دوباره پاس و پرينت وقت دكتر و نامه مصاحبه گرفت. بعد هم 47.5 دلار پرداخت كردم و آزمايش خون و عكس فقسه سينه انجام شد. بعدش دوباره برگشتم طبقه 4 كه گفت ساعت 1 بيا. اونموقع ساعت 9:45 دقيقه بود.
رفتيم پياده تو خيابونا به وقت گذروني و پيدا كردن محل سفارت كه حسابي آفتاب خورديم و كلافه از گرما. ساعت حدود 1 برگشتيم مطب كه اينبار پاسپورت و كارت واكسن رو گرفت. بعد يه كم انتظار اسممو خوند رفتم تو اتاق دكتر نشستم تااومد. گفت شغلت چيه و جواب دادم. (چون اولش باهاش سلام و احوالپرسي انگليسي كردم ازم پرسيد راحتي با انگليسي كه تاييد كردم و نفهميدم فارسيش چه طور بود) خلاصه تمام واكسن ها رو از روي كارت واكسن وارد پروندم كرد. در مورد آبله مرغان پرسيد كه گفتم 7 سالگي گرفتم و ديگه هيچي نگفت. نه ازم خواست جاشو نشون بدم نه حتي تست آنتي بادي پاستور كه دستم بود نگاه كرد. بعد از اون يك معاينه كلي بود و كارش كه تموم شد ازم خواست بشينم و رفت. با خودم گفتم الان با 3-4 تا واكسن برميگرده كه فقط با يكي برگشت يعني آنفولانزا.
تزريق كرد و تمام. رفتم دوباره پيش منشي كه 70 هزيده ويزيت و 30 واكسن دادم و گفت ساعت 3 فرداش برم براي جواب. سي دي عكس هم بهم داد. جمعا هزينه مديكال من شد 147.5.

روز سوم ساعت 3 گفته بودن برم نتيجه آزمايش رو بگيرم. رفتم دوباره مطب همون طبقه 4. يك قبضي كه ديروز بهم داده بودن نشون دادم و پاكت رو براي روز مصاحبه بهم داد و روش هم برگه چسبونده شده بود كه گفت اين در واقع كارت واكسن براي خودتونه. از روي پاكت جدا كنين و لازم نيست بدين به سفارت. بقيه روز هم با اجازتون يه كم به خريد و گشت و گذار تو همون خيابون مطب تا كيزيلاي گذشت Big Grin هوا هم بسيار عاليه و لذت بخش..طبق پيش بيني ها تا حدود 10 نوامبر هم همينطور خواهد بود و بعد زمستوني ميشه.

و بالاخره رسيديم به روز مصاحبه
روز قبل مصاحبه به رسپشن هتل سپرده بودم كه ساعت 6 بيدارمون كنه كه اونم نامردي نكرد به جاي 6، يك ساعت زودتر 5 صبخ زنگ زد البته من كه تا 6:30 خللي به خوابم وارد نشد. ساعت حدود 7 از هتل دراومديم كه دقيقا 7:30 دم سفارت بوديم. وقتي رسيديم 3-4 نفر بيشتر نبودن و هنوز صفي در كار نبود. به همه مي گفتن اونطرف خيابون جلوي يك دكه وايسيم تا صدا كنن. ديگه تا حدود 7:50 هونجا شلوغ شد و همه اومده بودن. بعد مامور سفارت اون زنجيرو براي جدا كردن مهاجرتيا از توريستيا گذاشت تو پياده رو جلوي سفارت. اول 2 سري تركارو صدا كرد. بعد از اينكه اونا وارد سفارت شدن، اينبار به انگليسي مهاجرتيا و كيسهاي لاتاريو صدا كرد. ما همه رفتيم سمت راست زنجير براي ويزاهاي مهاجرتي وايساديم. اينو بگم كه مهم نبود كه مثلا من زود رسيده بودم مهم اين بود كه وقتي صدا كردن بتوني سريع خودتو به صف برسوني اگه حوصله معطل شدن نداري.

مامور يكي يكي صدا ميكرد بريم جلو در سفارت پاس رو چك مي كرد، اسمو تو ليست علامت ميزد و پاسو برميگردوند و ما تو صف وارد شدن به اتاق چك وسايل منتظر مي شديم. نوبت من كه شد بعد از صداي تق در، رفتم تو و مداركمو كه تو پوشه و اونم تو نايلون بود گذاشتم رو دستگاه و بعد از در سمت راست رفتم تو حياط سفارت. من صف سمت راست وايسادم. صف سمت چپ هم كه مال تركا بود. اينجا خيلي معطل شديم. هر كس كه ميرفت داخل، ميز سمت چپ اصل مداركو تحويل ميداد و وقتي كارش تموم ميشد نفر بعدي ميتونست وارد بشه. مداركي كه من دادم: پاسپورت، 2 قطعه عكس پشت نويسي شده (اسم و فاميل، شماره كيس و تاريخ تولد)، اصل شناسنامه، اصل مدرك ليسانس كه آخرين مدركم هست، مدارك مالي كه فقط گواهيهاي بانكو با اينكه فرستاده بودم اصلشو بازم تحويل دادم. خانمه ازم پرسيد كه آيا ترجمه مداركو فرستادم كه جوابم مثبت بود. گفت زبان مصاحبه چي باشه؟ فارسي انتخاب كردم. بعد شماره بهم داد و وارد سالن انتظار شدم.

اين سالن خيلي شلوغ بود ولي دقيقا همون چيزي بود كه تو سفرنامه ها خونده بودم. اولين بار رفتم باجه 7 براي انگشت نگاري، بار دوم باجه 4 براي پرداخت 330 دلار كه آماده داشتم و بعد از كلي انتظار بالاخره باجه 6 مصاحبه. يك آقاي كم مو اما تقريبا جوون با قيافه خيلي آروم و مهربون. با اينكه فارسي انتخاب كرده بودم و وقتي هم رفتم جلو گفتم سلام، خودش شروع كرد انگليسي حرف زدن و سلام و احوالپرسي. ديگه منم ديدم با لهجش مشكلي ندارم همون انگليسي ادامه دادم. ولي فكر ميكنم اين فقط به خاطر محل زندگي فعلي من بود. همون اول هم برگه آبي رو روي ميز ديدم كه يه چيزاييو روش علامت زده بود اما نتيجه غير از تصور من شد.. از اينجا به بعد رو به صورت مكالمه ميذارم كه خوندنش راحتتر باشه:
*چند بار و براي چي لاتاري شركت كردي؟
- بار دومم بود و فكر ميكنم با توجه به رشتم بازار كار در آمريكا برام بهتر هست و موقعيتهاي بهتري ميتونم پيدا كنم.
*اونجا ميخواي چيكار كني؟
-چون درسم داره تموم ميشه ميخوام دنبال كار بگردم تو رشته خودم البته همزمان تو فكر خوندن دكترا هم هستم.
*دكترا در آمريكا ميخواي بخوني؟
-(تعجب كردم اين چه سواليه) گفتم خوب آره
*يعني بايد واحداتو انتقال بدي آمريكا تا اينجا كه خوندي؟
-نه نيازي نيست چون در حال نوشتن تز هستم و مدركمو ميگيرم.
*هلند چيكار مي كني؟
-...
*ميدوني كه حداكتر تا 1 مي وقت داري وارد آمريكا بشي، چطوري ميخواي بري با درست؟
-...(اينجا بود كه گل از گلم شكفت و سعي كردم ديگه به اون برگه آبي روي ميز توجه نكنم)
*در سوئد به چه زبوني درس خوندي؟
-انگليسي
*سوئدي هم ياد گرفتي؟
- بله
*الان هلندي هم بلدي؟
- بله دارم ياد ميگيرم.
*(گواهي از حساب مشترك ايران رو نشونم داد) اين حساب شخصيته؟
-پس اندازمه ولي موقع خروج مشتركش كردم با مادرم كه اسمش هست رو گواهي كه اگه لازم داشتم بتونه برداشت كنه بفرسته واسم. (سري تكون داد و حرفمو تاييد كرد)
*حساب دلاري هم داري؟
-خير يك حساب هلند هست به يورو. (اين آخرين حرف در مورد مدارك مالي من بود.)
*ميخواي كجاي آمريكا بري؟ چرا؟
-كاليفرنيا پيش خواهرم. حداقل اولش.
* يكسري سوالات راجع به خواهرم كه چيكار ميكنه و اينا...
*صاحبخونه هاي خواهرت كجايين؟
-آمريكايي.
*يعني ايراني-آمريكايي؟
-خير آمريكايين و اسمشونو گفتم. بعدش هم گفتم اينا همونايين كه آدرسشونو تو فرمم دادم.
*ميتوني پيش خواهرت بموني؟
- بله حداقل تا يك مدتي تا بتونم زندگيمو را بندازم.
*ميدوني چيكاره هستن صاحبخونه ها؟
-بله ...
*خودت كار ميكردي؟ توضيح ميدي؟
-بله دوسال از ... تا ... و بقيه توضيحات راجع به كار شركت به زبان خيلي خيلي ساده.
*كار ديگه چي؟
- خير
*مادرت چيكارست؟
-....
*تو در ... فقط به دنيا اومدي يا همونجا بزرگ شدي؟
-...
*تا حالا ازدواج نكردي؟
-خير
*ميتونم ريز نمراتتو ببينم؟
-(من به شكل علامت تعجب) ليسانس يا فوق؟
*(يك كم فكر كرد)فوق ليسانس.
- شانس آوردم كه همراهم بود و نشونش دادم. بعد از روش يك سري چيزارو وارد كامپيوتر كرد.
وقتي پوشه رو باز كردم ديد كه مدارك همه طبقه بندي شده تو قسمتهاي جداست، خنديد بهم گفت خوشم اومد كه اينقدر منظم هستي Big Grin
*خواهرت خوشحاله كه داري ميري پيشش؟گفتي كي رفته؟
- خيلييييييي .....
*از اونجا راضيه؟
-همش بهم ميگه چرا نمياي
*پس خيلي خوشحال شده وقتي گفتي قبول شدي.
-معلومه Smile
*دست راستتو ببر بالا و قسم بخور كه هر چي تو فرما نوشتي و هرچي تو مصاحبه اظهار كردي راست بوده.
-قسم خوردم و بعد فرم رو داد امضا كنم گفتم ميشه امضاي انگليسيمو كه سويد استفاده ميمنم بزنم؟گفت هيچ فرقي نداره هرچي دوست داري فارسي يا انگليسي.
من فكر ميكردم اولش بايد قسم بخورم اين آخرش يادش افتاد.
بعد پاسمو نگاه كرد و به نظرم تاريخشو چك كرد. بعد بهم گفت همه چيز عاليه شما تا آخر اين هفته ويزاتو ميگيري. گفتم واقعا يعني تمومه؟؟؟؟ گفت بله و "ولكام تو يو اس" و اميدوارم خيلي بهت خوش بگذره Smile

من كه اشك تو چشام جمع شده بود از ذوقم نيمدونستم چي بگم. گفت اين شناسنامتو بگير پيش خودت. الانم برو يو پي اس آدرس هتلتو بده. رفتم يو پي اس كارت هتلو دادم ديدم خانومه ميگه كارت كارت!!! آخر فهميدم بايد يك كارتي از افيسر ميگرفتم. دوباره رفتم پيش آفيسره گفتم اينطوري شده. اونم از بغليش كه همون خانومه مو مشكيست پرسيد و با كلي عذرخواهي كارتو بهم داد. بهش گفتم اين اصل ليسانس من بايد بمونه اينجا؟؟؟(با يه حالت دو به شك) گفت نه فكر نميكنم و پسش داد Big Grin
بعد از اونم كه رفتم يو پي اس 17 لير دادم و يك قبض بهم داد و بعدش هم خوشحال و خندون از سفارت زدم بيرون و هنوزم باورم نميشه كه واقعا تموم شد هوراااااااا
سعي كردم همه سوالاتيو كه يادم مياد بنويسم اما ترتيبشون ديگه يادم نيست. براي بعضي از سوالاتم توضيح ميدادم كه بين حرف من دوباره چيزي مي پرسيد و مجبور بودم بيشتر توضيح بدم امابه هر حال اصلياش همينا بود. به اميد ويزاي يك ضرب همتون Smile
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: saljoogh ، reza6966 ، payam62 ، amir82 ، IN.USA@2013 ، mgolchin13 ، sayeh_m ، امیر مهاجر ، enchantress_boy ، afs ، mdna ، achi686 ، mitme ، aziking ، lilac ، ParsTrader ، AsemanAbee ، far-dv2013 ، Ali DV-2013 ، mehdiii ، hamedhamed ، peyman1355 ، ابی هانی ، hana_fd ، Soap McTavish ، roeentan ، bardia9 ، lilistar ، rezagh ، rose_2000 ، kasrafo ، soroush253 ، Szsanazsz ، el333 ، ASALI ، سمانه777 ، مانترا ، kavirr ، مهتاب - 2251 ، کاوه شیز ، r_ent ، rira1982 ، f1f ، m2013 ، farmiz ، ani_sheiton ، ehsan99 ، bayat_r ، ensan ، princesess ، شوصب ، shima1364 ، صوفیا صوری ، 3pideh ، m@ry@m75 ، omniali ، farokhi21 ، Emma_a432 ، talayeh2013 ، naarestan ، tatoole ، mrr777 ، aliamini2267 ، sadeghi897 ، mohajer13 ، sasbk ، oghs ، رجبعلی ، new ، 3rip ، armin1 ، amir_cool_2001 ، e76779 ، tamara ، peralans ، noura ، ashakibafar ، niko ، A.d ، mirzamemar ، bmojtaba ، usa lover ، DIVE ، somayyeh ، shani89 ، MTC ، HRSH ، m.mehr ، Gerdoo ، tiba ، kouroshd ، yashim ، homayoon13 ، مرد آزاد ، victorygo ، bikhab ، pooyash ، شهلا 1346 ، Alirezaa2013 ، HAZARA ، guiti ، joker_boy_884 ، mohammad hossein safi ، sgkco24 ، ARSHIYA USA ، Rouzbeh1976 ، rahimina ، daria ، BSFF ، گل نهال ، ali_am76 ، mazerati ، puya2000100 ، Niushagh ، ojee ، amohammadiazar ، manila ، mohssen ، Saeedv13 ، yalda25 ، OXyGeNziX ، mehrdad pharm ، pooyani ، banafsh14 ، shadi2014 ، shadi20 ، raihaneh.az90 ، milo2007 ، zepehr1 ، k98k ، smh1614 ، mnaaddiiaa ، Natasha9 ، .YAS ، armstrong ، 327 ، آلیس-1980 ، manamilad ، poopak16 ، Hassan2014 ، بازگشت ، سلام مهاجر ، asemane.n ، powerb ، lilasafa ، gaandolf ، ffrfar ، remarya ، King Eagle ، Hamid_110 ، estanfordbineh ، Lemony ، Maryrhm ، m007 ، miyu ، r.bazargan ، ashkansoso65 ، goliii ، t_arian_n ، rezasadeghi ، msar ، khaterehtb ، Rira_1982 ، Danoosh
(2012-11-02 ساعت 20:28)IN.USA@2013 نوشته:  
(2012-11-01 ساعت 22:57)studpk نوشته:  

studpk جان این هتل چند ستارس ؟ اینترنت وایرلس داره ؟

بله اينترنت وايرلس داره كه من داخل اتاق با سرعت خوب استفاده مي كنم دائم مثل الان Big Grin ولي راستشو بخواين ما هنوز نفهميديم اين هتل چند ستاره داره! به نظر من اصلا ستاره نداره. در واقع يك هتل كوچيكه با تنها 35 اتاق. اما اگه به تجربه خودم بخوام بگم كه زياد در كشورهاي مختلف هتل رفتم، اينجا ميتونه از نظر كيفيت اتاقها و سرويس و مديريت با يك هتل 4 ستاره خوب مقايسه بشه. نكته اي كه توجه منو جلب كرد واسه انتخاب اينجا اين بود كه تمام نظرات در booking.com از اينجا راضي بودن و منم الان با چيزايي كه نوشته بودن موافقم. مثلا تصور نكنين كه الان وارد يك هتل با لابي مجلل خواهيد شد ولي به بهترين وجهي به همه خوشامد ميگن و رسيدگي مي كنن كه اين به نظر من مهمتره
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
خب بچه ها سلام از آنکارا..................یه راست میخوام برم سر اصل موضوع .ما امروز صبح وقت دکتر داشتیم 1 ساعت زودتر رسیدیم مطب مستقیم رفتیم طبقه 4 منشی ازمون پاسارو همراه 2 قطعه عکس گرفت البته از پسرم یکی گرفت یکی دیگه هم گفت واس 3 روز بعد که میاین واس جواب آزمایش بیارین و بعد گفت که برین طبقه 5 اونجاهم ازمون کیس نامبر رو گرفت ولی خدایی هیچ کدوم این برگه کانفرمیشن وقت دکتررو نخواستن یعنی یه زمونی زودتر رسیدین میتونین برین و کاراتونو انجام بدین منشی دکترم خیلی خانم خوش برخوردی بود خلاصه نشستیم و یه برگه آوردن که امضا کنم تو متنش راجع به اینکه اگه باردارید خبر بدید و مسئولیت عکس پای خودتونه و از این حرفا بود که به فارسیم نوشته بود و اینکه میخواید آزمایشتونو خانم انجام بده یا آقا یا اینکه فرق نمیکنه منم امضاش کردم عکس و خون رو که واسه من و همسرم انجام دادیم هزینشم 95 دلار 2 نفرمون شد.
بعد گفتن برین ساعت 3:45 دوباره اینجا باشین ما هم از مطب اومدیم بیرونو جای همه خانما خالی حسابی بوتیکای خوشگل اونجارو گشتیم و چندتا خریدم کردیم (یعنی کردمBig Grin )ناهارم همونجا برگرکینگ خوردیم و چرخیدیم تا 3 وقتی برگشتیم مطب دوباره رفتیم طبقه 4 منشی کارت واکسنای بین المللی رو ازمون گرفت و گفت که منتظر شین صداتون کنم راستی اصلا خوششون نمیاد کسی که رفته داخل اتاق دکتر و معاینه شده بیاد بیرون و با کسایی که تو سالن انتظار نشستن صحبت کنه ولی اصلا با صحبت کردن افراد منتظر برای عکس و خون مخالفتی نمیکن. وقت معاینه دکتر که رسید منشی یکی یکی انفرادی صدامون زد اول شوهرخان رفت بعد من .منشی به اتاق راهنماییم کرد و به من گفت که اینجا استراحت کنین تا دکتر بیاد یکی دو دقیقه منتظر شدم وبعد خانم دکتر اومد خداییم اسمش بد در رفته خیلیم با شخصیت و مهربون بود میدونین نمیخوام به کسی بی احترامی کرده باشم ولی اگه به کسی روی خوش نشون ندین چطور انتظار دارین اون به روتون بخنده اگه با دید مثبت برین به دیدن خانم دکتر میبینین که این ترسها و چیزایی که راجع به دکتر خوندین راجع به شما صدق نمیکنهWink و مطمئن باشین اگه واکسنی بهتون تزریق میشه به خاطر خودتونه و حتما لازم بوده دکتر تموم واکسنای منو وارد کارتم کرد من تموم واکسنارو من جمله آنفولانزا ,مننژیت,ام ام آر و دیفتیری کزاز و همینطور هپاتیت زده بودم دکتر ازم چندتا سئوال پرسید که مثلا آیا ناراحتی روحی داری سیگار میکشی بیماری خاصی داری سابقه بستری شدن در بیمارستان و ......بعد گفت عینک یا لنز استفاده میکنی.............قد و وزنمو پرسید و بین بیماریهایی که میپرسید گرفتم یا نه آبله مرغان هم بود که من گفتم گرفتم و هیچ دلیل و مدرکی نخواست بعد یک سری معاینات ساده رو انجام داد پاسمو داد به خودم و گفت پسرتم اینجاس گفتم بله گفت منشی راهنماییش میکنه منشی گفت پدر یا مادر هر کدوم میخوان برن باهاش واس پسرم همینارو پرسید ما برا پسرم آنفولانزا نتونسته بودیم بزنیم و آبله مرغان هم نگرفته بود بعد انجام معاینات روتین تست رو انجام داد گفت دست نرنه نخارونه حموم عیبی نداره 2 تا هم واکسن بهش زد که کل هزینه بعد از ظهرمونم شد 450 دلار در نهایت خداحافظی کردیم و منشی گفت که 3 روز بعد اینجا باشین حالا رفت تااااااااااااا 3 روز بعد و بعد از اون به سلامتی مصاحبس که باز خبرشو بهتون میدم............................. راستی بچه ها ببخشین اگه مطالبم تکراری از سالای قبل بود ولی خیلی دوس داشتم چیزایی که یادم مونده رو بنویسم واس همین کوچولو رو خوابوندمو دست به کار شدم امیدوارم به دردتون بخوره و همگی موفق باشینSmile
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
همين الان متوجه شدم كه هتل risiss چهار ستاره بوتيك هست و من اشتباه كردم كه گفتم اين طفليا يك ستاره هم تو آسمون ندارن. گفتم بوتيك يعني چي؟ گفت يك مفهوم جديدي هست براي هتل ها تو تركيه يعني 4 ستاره اي كه تو منطقه خوب شهر هست و خوب راستم ميگه. حالا اگه كسي اطلاعات بيشتري واسه اين كلمه بوتيك داره بگه..
(2012-11-03 ساعت 13:20)studpk نوشته:  همين الان متوجه شدم كه هتل risiss چهار ستاره بوتيك هست و من اشتباه كردم كه گفتم اين طفليا يك ستاره هم تو آسمون ندارن. گفتم بوتيك يعني چي؟ گفت يك مفهوم جديدي هست براي هتل ها تو تركيه يعني 4 ستاره اي كه تو منطقه خوب شهر هست و خوب راستم ميگه. حالا اگه كسي اطلاعات بيشتري واسه اين كلمه بوتيك داره بگه..

«بوتیک هتل» یک‌اصطلاح تلفیقی است‌که در آمریکای‌شمالی و بریتانیا برای توصیف نوع متمایزی از هتل‌ها بکار گرفته می‌شود (هم‌اکنون این اصطلاح در سراسر دنیا به صورت یک استاندارد استفاده می‌شود). واژه «بوتیک» که از زبان فرانسوی وام گرفته شده در اصل برای نام‌گذاری فروشگاه‌هایی بکارگرفته می‌شد که بصورت تخصصی کالاهای نایاب و گران‌قیمت را در مقیاسی کوچک (در برابر فروشگاه‌های بزرگ و به اصطلاح زنجیره‌ای)، عرضه می‌کردند.
توضیحات بیشتر را میتوانید در اینجا ببینید.
دوستان سلام
بالاخره بعد از چند روز تونستم تاپیک سفرنامه 2012 رو تر و تمیز کنم که البته کار سختی هم بود چون صدها تبریک و تشکر و صحبت های اضافی بود . البته عسلی عزیز قبلا" مقداری از سفرنامه ها رو جمع کرده بود ولی فقط اصلی ها بود و یه تعدادی از سوالهایی که بچه ها پرسیده بودن نبود . من فکر میکنم تمام سوالهاتون در مورد سفر به آنکارا (البته چند تایی هم استانبول ) رو میتونین الان پیدا کنید . یه کاغذ و قلم بردارین و از چیزهایی که فکر میکنید به دردتون میخوره نُت بردارین . به هر حال امیدوارم که بتونین ازش استفاده کنید . اگر عمری باقی باشه امسال از همون اول حواسم به تاپیک سفرنامه های 2013 ها هست و نمیذارم که از صحبت های اضافی و بی ربط با عنوان تاپیک , پر بشه و از همه شما دوستای خوبم به خاطر همکاریتون پیشاپیش تشکر میکنم .
این هم سفرنامه های 2012 ها
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
(2012-11-07 ساعت 12:30)bamboo نوشته:  
(2012-11-02 ساعت 02:54)studpk نوشته:  
(2012-11-02 ساعت 02:50)ASALI نوشته:  
(2012-11-01 ساعت 22:57)studpk نوشته:  
چند تا سوال داشتم:
آیا کارت واکسنتون از ایران بود یعنی فقط همون کارت زردرنگ همراهتون بود؟ و آیا داخل کارت مهر تاییدیه ای از دکتری در ایران برای گرفتن آبله مرغان داشتید؟

شما فقط مدرک لیسانس را فرستادید دیگه، یعنی لازم نبود دیپلم (یا پیش دانشگاهی)را هم بفرستید؟چون من فقط آخرین مدرک تحصیلیمو ترجمه و ارسال کرده ام.

2تا عکستون را با مدارک زودتر ارسال نکرده بودید؟

خيلي ممنون دوست عزيز Smile
كارت واكسنو از پاستور گرفته بودم و براي آبله مرغون فقط نوشته بودن 7 سالگي. تست هم تو پاستور داده بودم اما نشون ندادم و دكتر هم ازم نخواست.

من قبل از مصاحبه ترجمه ديپلم و پيش دانشگاهي هم همراه ليسانس فرستاده بودم كه البته فقط وسواس الكي بود و هيچ موردي نداشت. ولي به نظرم بهتره براي روز مصاحبه همراهتون باشه اما به هر حال روز مصاحبه هم از من فقط اصل ليسانس رو گرفت.

2 قطعه عكس هم فرستاده بودم قبل مصاحبه اما بازم از همه تحويل مي گرفتن.
تشکر کنندگان: asal1907 ، AsemanAbee ، hamedhamed ، lilac ، r_ent ، HAZARA ، shani89 ، آلیس-1980 ، estanfordbineh ، t_arian_n ، msar
دوستاي خوبم همين الآن ويزامو ماشين يو پي اس واسم آورد دارم ذوق مرگ ميشم.خدا اين لحظه رو نصيب همتون ميكنه به زودي زود. 3 شنبه مصاحبه داشتم 4شنبه پاسم تحويل پست شد و الان رسيد.
روش چك كردن در سايت يو پي اس:
ميريد به سايت http://ups.com.tr/
سمت چپ صفحه روي "click here for tracking in English" كليك كنين. بعد در جاي خالي جلوي "domestic" شماره تركينگ يا takip number رو از روي رسيد پست وارد ميكنين و اينتر ميزنين. تا قبل اينكه سفارت پاستونو تحويل بده، تو صفحه مينويسه كه نميتونه بسته اي با اين مشخصات پيدا كنه از زماني كه تحويل داده ميشه ميتونين مراحلو ببينين. براي من اينظوري بود كه ساعت 16:46 ديروز پاسم به پست تحويل داده شده و 2 مرحله ديگه هم بعد از اون تا 19:20 طي شده. امروز ساعت 10:35 ماشين يو پي اس راه افتاد و من ميتونستم روي عكس ماشين كليك كنم و دقيقا ببينم كه هر لحظه ماشين كجاست Big Grin
يك نكته اينكه براي ديدن ماشين در هر لحظه، اول بايد صفحه تركينگ رو رفرش كنين بعد دوباره روي ماشين كليك كنيد وگرنه ماشينو جاي ثابت ميبينين.

اينم عكس صفحه تركينگ براي من البته هنوز اطلاعات اينكه بسته تحويل من شده توش آپديت نشده.
[عکس: 04481797598550624337.jpg]

اگر عكسو نميبينين اينم لينكش: http://upcity.ir/images/04481797598550624337.jpg
سلام دوستان عزیزم..... نوبت اداء دین من هم تا بخشی فرا رسیده و گفتم تا بخش اول سفرنامم رو شروع کنم تا اون دوستانی که قرار هست بعد از من تشریف ببرند، شاید نکاتی کوچیک ولی هرچند تکراری و فقط با این فرق که با آخرین آپدیت و یا تغییرات از اونا استفاده کنند.
قسمت اول
حرکت به سمت فرودگاه....
[عکس: 01971985093661276619.jpg]
با توجه به اینکه در واقع من پروازم ساعت 5.30 صبح با ایرلاین ماهان بود، تصمیم گرفتم با آژانس برم....( علت این تصمیم هم در واقع این بود که چون اگه میخواستم ماشین ببرم، باید تنها میرفتم و در صورتی که اتفاقی توی جاده میوفتاد ، کسی نبود بهم کمک کنه و چون پول و مدارک هم همراهم بود، تصمیم به این شد که بی دردسرتر از آژانس استفاده کنم و قبل از ساعت حرکتم زنگ زدم ماشین رو رزرو کردم و تاکید بر اینکه پیکان و یا پراید نباشه تا یهو ماشین وسط جاده خراب نشه و منو نزاره....) با توجه به ساعت پروازم تصمیم گرفتم ساعت 2.30 ماشین بیاد دنبالم.....در واقع تا فرودگاه برای مسیر من 45دقیقه تا یک ساعت راه هست و نهایتا من ساعت 3.30 رسیدم فرودگاه.........
در فرودگاه:
پس از بازرسی اولیه توسط دوستان نیروی انتظامی ، رفتم و کارت پرواز رو تهیه کردم و قبل از رفتن به گیت برادران سپاه، باید برید حواله ارز مسافرتی رو به بانک بدید و ارز را دریافت و بعد، از گیت سپاه رد بشید.....
نکته: برخی از مسافران حضوری تشریف اورده بودند و میخواستند ارز تهیه کنند که بانک عامل در فرودگاه، میگفت حتما باید با حواله بیاید تا بتون پول رو بده......آدرس این بانک ملت هم توی فرودگاه امام خمینی ، کنار کافی شاپ، یه راه پله به سمت پایین هست که تابلوی محل دریافت ارز رو هم مشاهده میکنید....میرید اون طبقه پایین و پایین حوالتون امضا میکنید که مبلغ 300 دلار دریافت شد و تاریخ و امضا میکنید و تحویل مسئول مربوطه داده و ارز مورد نظر رو دریافت میکنید
موبایل :
در خصوص سیم کارت هم که بنده یه شارژ 20.000 تومانی برای یه خط ایرانسل خریدم و شارژ کردم و قبل از خروج باید کد رومینگ رو حتما بزنید تا فعال بشه ( شاید اون دوستانی که توی سفرنامشون اشاره کرده بودن ، این شارژ و بقیه موارد کارنمیکنه به خاطر این بوده که رومینگ رو قبل از خروج از ایران فعال نکرده بودند.......) کد فعالسازی هم هست *#111*1# و با این کار خط ایرانسل من در آنکارا بدون هیچ مشکلی کار میکنه....حالا تا اینجا که بحث موبایل باز شده بزارید بگم ، که هزینه های تلفن زدن خیلی زیاد در میاد، من 3 دقیقه با ایران حرف زدم نزدیک 10.000 تومان از شارژم کم کرد....اگه شما زنگ بزنید حدود دقیقه ای 3000 تومان و اسمسی حدود 500 تومان و اگه به شما هم زنگ بزنند از ایران یه هزینه کم میکنه به ازای هر دقیقش....به نظر من این گزینه اصلا صرف نمیکنه و دوستان تحقیق بیشتری در مورد خط تلفن اگه میخوان همراهشون ببرند بکند...مثلا توی انکار باز بهتر از شرکت های رقیبشون، شرکت وودافون هست که میگن بهتر و ارزون تر هست اما فکر کنم اون هم دقیقه ای 2 لیر هست..... من که به شخصه از وایبر بیشتر استفاده میکردم و کارامو انجام میدادم.....
در فرودگاه:
گیت خروجی پرواز ماهان شماره 11 ثبت شده بود، که بنده از گیت 11 از گیت برادران سپاه گذشتم و بعدش دوباره نزدیک گیت 11 که انتهایی ترین خروجی سالن ترانزیت برای سوار شدن به هواپیما هست، منتظر سوار کردن مسافرین شدم و نهایت نیم ساعت مونده به پرواز، سوار هواپیما شدیم. ساعت 5.30 که پرواز بلند شد ، ساعت 8 به وقت ایران نشت ( به ساعت محلی آنکارا ساعت 6.30 – یک ساعت و نیم عقب تر هست ساعت محلی آنکارا)...
آنکارا:
بعد که از هواپیما بیرون میاید تابلو های انگلیسی ویزا و یا پاسپورت رو که دنبال کنید مسیر حرکت رو به شما نشون خواهند داد...ابتدا یه راهروی مستقیم میاید و سپس از پله برقی به طبقه پایین تشریف میبرید و گیت های چک کردن ورودتون رو میبیند که دوستان صف بسته اند ..... پس از گیت چک کردن ورودتون و زدن مهر ورود به خاک ترکیه ، بعدش بارتون رو اگه تحویل به قسمت بار داده باشید ، تحویل میگیرید.....
نکته: دوستان من خودم وسایلم رو بالا بردم و هیچ ساکی رو به بار تحویل ندادم، اما جالب اینکه قبل از ما برسیم، بارها رسیده بود. بنابراین دوستانی که نگران معطل شدند هستند باید بگم که اون چیزی که اون روز برای ما اتفاق افتاد ، خیلی سریع و زودتر از خودمون، بارها رسیده بود.بعد از تحویل گرفتن بارتون، اگه خریدی از دیوتی فیری دارید ، برید و انجام بدید و بعد از سالن فرودگاه خارج بشید........
صرافی:
نکته: ازصرافی های داخل فرودگاه اصلا استفاده نکنید چون نه نرخشون مثل داخل شهر بود و نهایتا یه حق کمیسیون هم ازتون کم میشه که برای یکی دیدم نزدیک 40 لیر بود.....
صرافی ها همون DOVIZ های معروف در سرتاسر شهر و بانک ها هم با پاسپورت چنج می کنن...در ضمن من در حال حاضر حساب کردم با نرخ دلار و لیر در تهران،به صرفه هست که پولتون رو بیارید ترکیه لیر کنید یعنی دلار رو تو ترکیه به لیر تبدیل کنید چون اون میزانی که دلار کاهش پیدا کرده، لیر کم نشده.....تنها 5 لیر نفری کافیست تا به شهر برسید و در اولین صرافی پولتون رو تبدیل کنید...
اتوبوس از فرودگاه به شهر:
وقتی از سالن فرودگاه خارج شدید سمت راست تشریف ببری ( از دوست عزیزمون که کارمند فرودگاه بود پرسیدم اتوبوس های ایگو کجاست با دست راست ، سمت راست رو نشون میداد و بعد میگفت میری لفت .... من مونده بودم که این دوست عزیز دست چپ و راستش رو هم بلد نیست . این حاکی از این هست که دوستان در هیچ جا حتی فرودگاه از زبان انگلیسیی خوبی برخوردار نیستند) و حدود 100 تا 150 متر که برید همون اتوبوس های EGO به شماره 442 به رنگ آبی رنگ رو میبینید ...تشریف میبرید و ابتدا 5 لیر داده و سپس سوار میشوید.....
نکته: یه اتوبوس های دیگه ای به نام حاواش HAVASH هست که 10 لیر گرفته و تا میدون اولوس ULUS بیشتر نمیره و نهایتا باید باز از اونجا تا میدون کیزیلای ، 10 لیر هم تاکسی بدید.....پس موکدا پیشنهاد میکنم که اگه میخوای از اتوبوس استفاده کنید از ایگو استفاده کنید . مدت زمانی که ایگو از فرودگاه تا میدون کیزیلای ( با احتساب ترافیکی که ما توش موندیم، و اینکه واکنش خود ترک ها به اون ترافیک نشون میداد که ترافیک خیلی زیاد بوده و به کاراشون سر موقع نرسیدن ) یک ساعت طول کشید...آخرین ایستگاه ایگو 442 میدون کیزیلای هست .....دوستان توجه کنند همونجا که پیاده میشن از ایگو تو میدون کیزیلای ، همونجا میتونن سوار شوند و به فرودگاه ( فکر کنم میشد Hvarlini ) برید. پس برای برگشت این هم یه گزینه هست. فقط اینطور که من متوجه شدم این ایگو 442 یه کمی تو شهر میچرخه البته برای اون دوستانی که میخوان صبر کنند تا دکتر باز کنه و یا دیرتر کمی برند هتل ، جنبه تماشایی هم داره. نشونه میدون کیزیلای هم، داشتن تمامی فروشگاه های مارک دار و تراکم بافت اداری و تجاری هست.
{این عکس اتوبوس های ایگو 442 هرچی میگردم نیست شده}

از میدان کیزیلای به سمت سفارت:
خلاصه از اینجا به بعد رو میخوام برم روی نقشه و عکس هایی که دوستان سال قبل گرفته بودند و تمامی آنها رو آپلود کرده بودند که عکس های بسیار مفید و گویایی تمامی موارد هست....
وقتی از اتوبوس پیاده شدید شما در میدان کیزیلای هستید. طبق نقشه اگه بخوایید به سمت سفارت و مطب دکتر حرکت کنید ، باید مخالف جهت ای که اتوبوس ایستاده حرکت کرده و برگردید......اگه دقت کنید میبینید که بلوار اتاتورک یه شیبی داره ، این شیب در سمت سفارت و مطب دکتر بیشتر و بالاتر از سمت مخالف بلوار اتاتورک هست...بنابراین وقتی از اتوبوس پیاده شدید برگردید و به سمتی که خیابون شیب داره تشریف ببرید.

[عکس: 584e488f011.jpg]

آب و هوا:
در این روزها خیلی هوا خوب و بهاری هست...اما کمی خنک، چون من گرمایی هستم به شدت...اما برای خانواده هایی که بچه دارند حتما یه کاپیشن و یا ژاکت بیارید تا سرما نخورند و مریض نشوند و برای خودتون هم یه ژاکت و یا سویشرت همراه داشته باشید حتما اگه سرمایی هستید.....

از کیزیلای به سمت سفارت :
از میدان کیزیلای تا سفارت حدود 25 دقیقه پیاده روی داره ، که اگه بارتون زیاد باشه و یا بچه داشته باشید و یا اهل پیاده روی نباشید سخت هست چون شیب هم داره این خیابون، اما در غیر اینصورت خیلی راه زیادی نیست.....
سپس بنده ساعت 6.30 به وقت محلی به آنکارا و در ساعت 7 سوار اتوبوس ، و ساعت 8 به میدون کیزیلای رسیدم و باتوجه به هتلم که رویال انکارا هست یه هتل 4 ستاره ساعت 8.25 به هتل رسیدم و بعد هتل گفت که داره اتاق ها رو تمییز میکنه و یه ساعتی طول میکشه تا تحویل بده و من گفتم عجله ای ندارم و فقط یه ساکم رو تحویل بگیرند و من میرم کارای دکترم رو شروع کنم و میام. بعد خانم رسپشن پیشنهاد داد صبحانه رو بخرم، من که تو هواپیما تقریبا یه صبحونه کامل خورده بودم، تنها رفتم یه کافی بخورم و ببینم چی دارن و سریعا ساعت 9 به سمت مطب دکتر رفتم و ساعت 9.15 اونجا بودم.
هتل:هتل های خیابون جانف کندی بسیار موقعیت خوبی دارند و دقیقا روبروی خیابون سفارت و خود سفارت هستند، پیاده تا سفارت 5 دقیقه راه هست.
این نما، نشونه ای هست برای تقاطع خیابان جانف کندی ( که روبروی کوچه منتهی به سفارت هست ) و خیابان اتاتورک....این برج رو که دیدید بدونید باید به خیابان روبروش برید برای سفارت....

[عکس: 09396437496424054850.jpg]

این یکی عکس هم که نمای بیرونی سفارت امریکا هست که در روبروی برج عکس قبلی می باشد...
[عکس: 71810917161919012975.jpg]

این عکس هم که کوچه سفارت هست که اولین در فکر کنم گیت 2هست ، این درب رو رد می کنید و گیت بعدی که گیت چهارم هست ورودی برای روز مصاحبه هست .....
[عکس: 25117841716557682998.jpg]

هتل:
کلا هتل ها همونطور که قدیم گفته شده بود باید 2 ستاره ازشون کم بشه ...مثلا مال من که 4 ستاره هست در حد 3 ستاره معمولی ویا اگه داشتیم 2 ستاره ....
[عکس: 70878997729590841059.jpg]
[عکس: 29608015894344422437.jpg]
یکی دیگه از دوستان اتیپ بلوار هست....اون سه ستاره هست و اون هم یه هتل بسیار معمولی هست. کلا باید اینرو مد نظر داشته باشید که هتل هاش خیلی جالب نیست اگه با ذهنیت هتل های کشور های دیگه بخواید بهش نگاه کنید.......تو هتل رویال ، حتی ظرف و بشقاب و لیوان و کارد و چنگال هم نیست...حالا نمیدونم بگم میارن یا نه و تا به حالا نگفتم( البته من گفتم بعدش و بشقاب ولیوان و . .. اورد )، اما آدم های خیلی خوبی داره کلا ...همه میخوان کمکت کنن با زبون بی زبونی........این خصلتشون باعث میشه کم و کسری ها رو به راحتی فراموش کنی و یه خاطره خوبی ازشون داشته باشی تو ذهنت........هتل ما کتری برقی اینها هم که نداره، اما یه ال سی دی داره ، نمای اتاقش به بیرون بد نیست

[عکس: 30068987259094168336.jpg]

...اتاق خیلی جادارنیست...من که قسمت استخر و سونا و جکوزی و جیم نرفتم....ولی عکساش تو وب سایت هتل آنکارا رویال هست....
[عکس: 24204788851411752576.jpg]

در ضمن من هتل رو شبی 64$ گرفته بودم...اینجا هتل های 3 ستاره که به نظر من داغون هستند زیر 50$ نیست.......در ضمن اتاقاش مجهز به سیفتی باکس هست و از اون بهتر من گفتم مدارک مهمی دارم ، رسپشن گفت هر وقت خواستی میتونی به ما بدی و بری.....و وقتی احتیاج به مدارکم ندارم، تحویل رسپشن میدم.....کلا اگه انتظارمون رو کم کنیم ، روی هم رفته جای بدی نیست و خوب هستش ، فقط بدون توجه به قیمت هتل ها در آنکار...
[عکس: 20821936142606710570.jpg]

[عکس: 59873238793885926558.jpg]
[عکس: 40405524039185691418.jpg]
[عکس: 10278818698795991830.jpg]

مطب دکتر:
در خیابون اتاتورک که سفارت رو رد کردید به سمت سربالایی که تشریف ببرید، به این عکس ها بترتیب میرسید.....( این عکس ها رو دوستان سال بالاییWinkBig Grin گذاشته بودند که بنده استفاده کرده و بسیار راهنمای خوبی برام بودند.....
[عکس: 28439667924241526044.jpg]

این عکس هم در ابتدا 10 قدم قبل از رسیدن ورودی به دکتر هست...
[عکس: 36781720629416080744.jpg]

ب اینجا که رسیدید باید برید داخل
[عکس: 74110830906558431709.jpg]

و وقتی وارد راهرو شدید ، کمی جلوتر باید به سمت چپ بپیچید....
[عکس: 40580886677457773965.jpg]

سپس با آسانسور سمت راستی که برای طبقات زوج هست ، به طبقه چهارم رفته و دو قطعه عکس و پاسپورتتون رو تحویل میدید، بعد یه عکس رو برمیداره ، یه عکس دیگه رو با پاسپورتتون به همراه یه کاغذ که یه کلمه دو سه حرفی نوشته رو بهتون میده و میگه برید طبقه پنجم برای تست خون و ایکس ری. بعد از اینکه به طبقه پنجم رفتید، ابتدا اون یکی قطعه عکس باقیمونده به همراه پاس و شماره کیستون رو میگیره و بعد منتظر میشینید تا صداتون کنه. وقتی صداتون کرد برگه حاوی کیس نامبرتون رو پس میده و یه 47.5 دلار ناقابل میگره. توجه کنید که این میزان رو خرد و دلار ببرید.چون ماها خورد نداشتیم و خودش با نرخ 1.7 تبدیل میکنه و ( نرخ امروز 1.78 بود ) مابقیش رو بهتون میده. و بعد از تحویل پول میشیند تا صداتون کنه....بعد از صدا کردنتون ، ابتدا یه خانم تست خون و بعد پیش یه آقایی که کامل مسلط هست به فارسی میرید برای عکس قفسه سینه و باید نفستون رو حبس و بعد عکس رو میندازه.آقایون لباسشون رو در میارن و خانم ها یه کاوری هست که بهشون میدن تا بپوشن.....بعد که اینکارا تموم شد دوباره با پاس و یه برگه پرینت شده شما رو به طبقه 4 میفرستند . در این قسمت ما بدون هیچ وقفه ای ( برخلاف دوستان سال پیش که صبح عکس بود و عصر برای معاینه و واکسن میومدن) برای مرحله بعدی آماده شدیم، که کارت واکن رو میگره و منتظر میمونید تا صداتون کنند....بعدش دیدم خانم دکتر اونگان اومد و سلام کردم به انگلیسی و اون به فارسی جواب داد....بعد گفت به انگلیسی مسلط هستی و گفتم تقریبا و بعد دیالوگ هامون همه انگلیسی بود....ابتدا کارم رو پرسید و بعد گفت جراحی یا بیماری خاصی داشتم و بعد کلی بیماری ها رو تند تند سوال میکرد و یه دفعه وسطش آبله مرغون رو پروند و منم گفتم متاسفانه .....
تا همینکه گفتم متاسفانه سرش اوورد بالا و دید چی میخوام بگم، منم گفتم ، متاسفانه گرفتم و جاش هم روی صورتم مونده و یه خنده ای کرد و یه نگاه به تیتر وارد شده در کارت واکسن انداخت همه تیک ها رو زد و بعد معاینه تنفس و ضربه به پهلو ها و معاینه حلق و چشم و نهایتا ازم امضا گرفت و گفت برو.....و و بدین سان من هیچ واکسنی ازش دریافت نکردم و جون سالم بدر بردم....برخورد تمامی منشی ها محترمانه و خیلی مودب بود خودم خانم دکتر هم به نظر میرسید خیلی حوصله نداشت ولی خوشرو بود و میخواست سریعتر گویا تموم بشه وبره.....نهایتا فردا به من گفتن ساعت 3 برم و جوابم رو بگیرم......کل هزینه ام شد 47.5 به خاطر عکس و تست خون و یه 70 دلار به خاطر معاینات .....که جمعا شد 117.5 دلار........
یه نکته: من توی مطب پرسیدم و شنیدم کسانی که تییتر آبله مرغونشون دم مرز بود بهشون گیر میداد که یا بزنند و یا تست آنتی بادی بدهند و منم اینو متوجه شدم...دکتر ازم برگه تست آنتی بادی آبله مرغون رو نگرفت ولی نگاه به تیترش که خانم دکتر طاهرنژاد نوشته بود انداخت........اما من هم یه طوری برنامه ریزی کرده بودم که بهش این مجال رو ندم بتونه بهم واکسن اضافه بزنه....مثلا ام ام آر 3 بار، یه بار در بچگی که خانم دکتر طاهرنژاد گفت بهتر هستش دوبار رو با فاصله یه ماه بزنم و یه ماه و نیم قبل از مصاحبه....آنفولانزا دقیقا یه ماه قبل از مصاحبه ....مننژیت هم که نزده بودم و کزاز و دیفتری هم فکر کنم 2 ماه مونده به سفرم زدم.....
نکته: افرادی بودند که کمک دیگران میکردند ولی به نظر من اصلا هیچ فرایند پیچیده ای نداره که نتونید حتی دوتادکتر معاینات رو انجام میدادند، یکشون فارسی بلد بود اون یکی شون رو که من ندیدم، گویا بلد نبود....منشیشون از نفرات میپرسیدند میتونی انگلیسی صحبت کنی و اگه نه میفرستاند پیش خانم دکتر اونگان که فارسی هم بلد بود......جای نگرانی نیست و اصلا ارزش نداره به خاطر اینکاره پیش پا افتاده به کسی پولی بدید......اینجا مثلا یکی بود میگفت من جواب آزمایشو میگرم 20 دلار، من که برام توجیی نداشت ...مگه یه جواب گرفتن چه کاری داره؟ اگه ما قرار باشه از پس این کارهای به این سادگی برنیایم که باید امریکا بریم.......هیچی ولش......خلاصه برخوردها خوب و مناسب و اگه هوشیارانه عمل کنید میتونید از دست اونگان هم فرار کنید............
دوستان امروز ویزای من هم توسط یو پی اس رسید.....
اما فقط یه نکته....
اونم اینکه من تا آخرین لحظه توی سایت یو پی اس رو چک کردم و میزد که اطلاعات شما کافی و یا معتبر نیست .... و به این معنی بود که هنوز سفارت هنوز تحویل پست نداده است...اما در کمال ناباوری رسپشن زنگ زد و گفت بیاید براتون یو پی اس ویزاتون رو آورده است..... ما داشتیم حاظر میشدیم که از هتل بریم بیرون و بسیار شانس اووردیم که نرفته بودیم و تونستم ویزارو دریافت کنم.....
روز اول که مصاحبه داشتم، روز دوم گویا سفارت به پست تحویل داده بوده و روز سوم بدستم رسید.....
و نکته ی دیگه این که کیس من که باتوجه به دورقمی بودن، یه 01 هم جلوی کیس نامبرم هست و در واقع به مشابه کیس نامبرهای چهار رقمی شده ....البته اون جوری که پیگیر شدم ، متوجه شدم این دو رقم برای فرد اول و یا اینکه همراه کیس برنده می باشد....چون فکر کردم اشتباهی کد کیس نامبرم در ویزام وارد شده....
امیدوارم دوستانی که هنوز موفق به اخذ ویزا نشده اند به زودی ویزای خودشون رو دریافت کنند....
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان