کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كليرنس برندگان ٢٠١٣
نمیدونی چه سخته دل بریدن
ولی دل بستن آسونه ...

این تنها دلتنگی من توی این دقایقه !!

چون هنوزاعتقاد دارم خودش میبردت هرجا دلش خواست ، احتمالا" قصه ویزاگرفتن من رو خیلیها نمیدونن ، پس میگم برای اونهائی که اونجا نبودن و ندیدن و نشنیدن ، فقط میخوام به یک نتیجه برسم و اون اراده قادر مطلقه ... و البته ثبت در تاریخ مهاجر سرا
دو روز بعد از کلیر شدن و بعد از 9 ماه انتظار ، تک و تنها در آنکارا بودم ( پنج شنبه ) چون همسرم بعد از 9 ماه بلاتکلیفی کلا" منصرف شده بود ، از طرفی چون به سفارت ایمیل زده بودم و درخصوص لزوم و نحوه تمدید مدیکال پسرم سوال کرده بودم و اونها جوابی نداده بودن ، پسرم رو هم نیاورده بودم ( آخه دکتر اونگانِ محترم !! در اولین سری مدیکال ، علی رغم تمام مدارک پزشکی مبنی بر بیماری مادرزادی ریه پسرم که منشاء داخلی داشت ، از او تست سل گرفته بود که این نوع تست ، حد اقل 45 روز برای جواب زمان میبرد ، ضمن اینکه بعد فهمیدم اعتبار جواب آقای دکتر ، سه ماهه بوده نه شش ماهه !!! به هر حال چون تمدید مدیکال پسرم و آماده شدن جوابش 45 روز زمان میبرد و این تاریخ ، یعنی چند روز بعد از 30 سپتامبر ، و عدم امکان صدور ویزا برای او ، به سفارت ایمیل زدم و کسب تکلیف کردم که جوابی نیومد !!؟؟
به تنهائی برای مدیکال رفتم ، روز بعدجواب گرفتم ، و تا دوشنبه منتظر شدم بعد پاسخ را به سفارت بردم ، خانم محترم دریافت کننده مدارک در سفارت فقط پرسید همسرتون نمیخوان از امتیازشون استفاده کنن؟ و من جواب دادم به دلیل انتظار بیش از حد فعلا" پشیمون شدن !!! بعد مدارک رو از من گرفت و قبض پست رو داد ...
آها .. آدرس هتل رو هم خواست ، البته من از قبل دو تا کارت هتل با خودم همراه کرده بودم ولی جلوی سفارت هرچی دنبالشون گشتم هیچ کارتی پیدا نکردم !!! لذا از یک دوست دیگه کارت هتل اتاب رو گرفتم و ارائه کردم در حالی که خودم در هتل الیت بودم ( مثل اینکه آدرس کلا" با من مشکل داره !!! بعد میگم چرا ) به هر حال خانم محترم ایرانی درسفارت ، مدارک رو به عنوان مدارک کامل از من قبول کرد !! قشنگ تراینکه ، هر دو تا کارت هتل همان شب ، از لا بلای مدارکم بیرون افتاد ، کارتهائی که یک ربع دنبالشون میگشتم !!!
دو روز بعد بچه های هتل اتاب ( علیرضای عزیز که نتونست ویزا بگیره ) با دسپاچگی و ناراحت به اتاقم زنگ زد که بدو بیا اینجا ومن رفتم ...
پاس سفید و برگه آبی برگشته بود با دو تیک اضافه !!! نقص آدرس در یو اس و مدیکال همسر و فرزند !!! و من مات و مبهوت !!! بچه ها چقر حالشون گرفته بود بماند ، و مستر بن بن چقدر قر زد بماناد ... قضیه آدرس رو که همه فهمیدن اما از مدیکال حرفی نزده بودم ...
بن بن میگفت حتما" باید مدیکال اونها هم باشه و مدارکت کامل باشه ، تازه بعدا" میتونید تصمیم بگیریدکه کی بره و کی نره !!! و توی اون اوضاع من قدرت فکرکردن نداشم ...
سریع زنگ زدم برای بلیط همسر و پسرم ، همسرم 24 ساعت مقاومت کرد و من 7 / 8 تا کارت 4 لیری مصرف کردم تا راضی به اومدن بشه ، اما خوردیم به تعطیلات تهران و عدم امکان تهیه بلیط ... و بعد هم اطلاعیه سفارت ... و کنسل کردن بلیط و آمدن زن و فرزند !!!
دیگه پرونده ویزا برای من بسته شد ، قصد داشتم با پرواز یکشنبه برگردم که دیدم همه بچه ها به اتفاق گفتن حالا که اینجائی یکبار دیگه دوشنبه برو ، همه ما میخواهیم بریم سفارت و اعتراض کنیم و غیره ... همینجا بگم که خیلیهاشون ویزا نگرفتن !!! اما انگار فقط اونجا بودن که من رو راضی کنن
چون من اصلا" اطلاعیه سفارت رو بلوف یا شوخی یا حالا هرچی نمیدونستم ، و اصلا" هم حال موندن نداشتم اماخب موندم ...
به هر حال بعد از لطف دوستان و دریافت چند تا آدرس ، یکی را در برگه آبی نوشتم و دوشنبه هم حدودای ساعت یازده ، سلانه سلانه به طرف سفارت راه افتادم ...
نزدیکیهای سفارت دیدم چند تا از بچه ها شاد و خندان دارن به طرف هتل برمیگردن که چی ؟ که سفارت داره پاسها رو میگیره ، پس ویزاها تو راهه !!!
من هم رفتم و پاسم رو دادم البته بدون مدیکال خانواده ، در حالی که همه بخصوص بن بن جان ، میگفتن چون نقص مدرک داری باز هم سفید بر میگرده !!!! ولی دیگه مهم نبود فقط میخواستم تموم بشه این قصه ...
همون روز بعد از ظهر حدود ساعت 3 ، خسته و نا امید روی تخت هتل افتادم ، تا چشمام گرم شد تلفن اتاقم زنگ زد ، یه خانمی پشت خط شروع کرد به انگلیسی حرف زدن ، فکر کردم رزروشن هتله ، یه کم با تحکم ، گفتم آی کنت اسپیک انگلیش ، آی ام اسلیپینگ ، بای !!! و تق گوشی رو گذاشتم !!! این کلمات از اون کلمه های انگلیسیه که قبل از همه یاد گرفته بودم ، به هر حال چون بقیه حرفاش رو نفهمیدم ، گوشی روگذاشتم تا بخوابم !!
چند ثانیه بعد دوباره گوشی زنگ خورد این بار گوشی رو برداشتم و خانمه این بار با آرامش حرف زد و من تونستم کلمه امباسی رو تشخیص بدم بلافاصله خواب که هیچ هوش هم از سرم پرید و خبر دار ایستادم !!! خانمه گفت آر یو هاو آدرس این یو اس؟؟ با لکنت گفتم بله هو !! وار !!! هرچی شما بگین ... بعد گفت اوکی بای ، بعد فکر کنم گفت خواب خوبی داشته باشین .... ولی دیگه خواب کجا بود ؟؟؟ پریدم هرچی آدرس رسیده بودرو بر داشتم سه سوته رفتم سفارت ، ولی کسی راهم نداد ، کسی هم فارسی بلد نبود !!!
تازه اونجا فکر کردم منکه آدرس دادم دیگه واسه چی زنگ زدن ؟؟؟ یی هو یادم اومد چی بگم رفتم به مامور جلوی در گفتم : یور آفیسر کال می فور آدرس !! خودم کیف کردم اولین باری بود که اینقدر مسلط حرف میزدم ، از بچگی استعداد داشتم دیگه . . . .
خلاصه آدرس رو بردم تو ، اما از خانم ایرانی خبری نبودبعد از 10 دقیقه یه خانم دیگهاومد کلی تمرین کردم که چی بهش بگم ، خلاصه با یه جون کندنی انگلیسی حرف زدم ، خانمه یه نگاهی کرد و گفت : ور منه !!! گفتم اوکی !! تمام ؟ گفت بله تمام ...
آخرش ما نفهمیدیم این زبان به چه درد ما خورد ؟؟
به هر حال تا چهار شنبه کلی پاس سفید برگشت ، کلی ای پی شدن ، کلی ایمیل اومد برای بچه ها و باز جو استرس و اضطراب و ....
البته برای کسانی که قبل از اطلاعیه سفارت مدارک داده بودن چند تایی ایشود هم داشتیم ، ولی اونهائی که روز دوشنبه کذایی و همراه من پاسها رو داده بودن ، همه و همه سفید !!!! حتی بدون ایمیل برای رفتن به پی تی تی !!!
فقط یک زوج مسن دیدم که سه شنبه پاسهاشون رو داده بودن و دو روز بعد ایشو شدن !!
پاس من چهارشنبه هم نیومد ، پنج شنبه هم تا ظهر خبری نیومد و در حالی که من 99.99 درصد منتظر پاس سفید بودم ، یکی از دوستان ( محمد ر ) بچه اصفهان ، الکی شماره من رو تو سیس سرچ کرد و در کمال ناباوری گفت ایشود شدی !!!! دیروز !!!
تازه اونجا بود که یه کم درصدم بالا رفت و به 1 در صد رسید اما چون یک مورد ایشود شده داشتیم که مجددا" ای پی شده بود ، نمیتونستم به اون ایشود اطمینان کنم ...
رزروشن هتل ، یه دخترخانم مهربون بود که وقتی دید من ایشود شدم و دو روز هم هست که بد جوری منتظر پست هستم ( آخه ما یو پی اسی بودیم ) دیگه تحملش رو از دست داد و به یو پی اس زنگ زد و سوال کرد و اونها گفتن تا ساعت 4 میاد ، من ازش تشکر کردم و همراه محمد ، در لابی بیرونی هتل نشستیم ، بعد از چند دقیقه یک پسر کیس خانوادگی که دو سه روزی بود با هم آشنا شده بودیم هم به ما پیوست این بار همراه با یک دختر خانم اصل آمریکائی ، از دوستان خانوادگی همین دوستمون بود ، که لیسانس زبان فارسی داشت و در ترکیه تاریخ عثمانی میخوند ، خلاصه قرار شد تا اومدن پست ، حکم بزنیم و با ذکریا جلسه چهار به علاوه یک برگذار کنیم ، ولی دریغ از یک ماشین پست !!!
ناگهان دیدم دختر خانم رزروشن تند تند به شیشه میزنه و من رو صدا میکنه !!! من هم با تردید بلند شدم که چی میگی ؟؟ ناگهان مامور پست رو در کنارش دیدم !! آقا پیاده قدم رنجه فرموده بودن !!!!! لذا از دید چشمان منتظر ما غیب گردیده بودند !!!
دختر آمریکائی از من زودتر پرید و به داخل هتل رفت من هم به دنباش ، پاکت رو که دیدیم متوجه شدیم که با ویزاست !! ولی باید رویت میکردم و رویت هم کردم ... بعد از این قصه طولانی !!!
جالب تر از همه اینکه اولین کسی که به من تبریک گفت و خواهرانه بغلم کرد همین دختر آمریکائی اصل بود !!! ( دختری بنام الی ) که من این خیر مقدم رو به فال نیک میگیرم ، با خودم میگم در آخرین دقایق این انتظار 9 ماهه و در حالی که کوچکترین امیدی به دریافت ویزا نداشتم ، چطور شد که در حضور نمایده رسمی و قانونی بلاد کفر ، ویزای من اومد ؟؟ و چرا او اولین نفری بود که با مهربانی بغلم کرد و با زبان شیرین فارسی به من گفت به آمریکا خوش اومدی ؟؟؟؟؟
البته قبلا" هم مشابه چنین چیزهایی برام پیش اومده که همش کشک بوده ، پس زیاد هم روش حساب نمیکنم ، فقط در حد یک اتفاق ، جالب بود !!

همه این اراجیف رو گفتم تا در تاریخ مهاجر سرا هم ثبت بشه که

خودش میبردت هرجا دلش خواست

پس نگرانی و استرس رو از خودتون دور کنید و راضی باشید به هر آنچه خواست اوست ، این تنها و تنها و تنها راه آرامش است ...
نه ویزای یو اس ، نه هیچ کس و نه هیچ چیز دیگه ، اگر طالب آرامش هستید ...

خیلیها میخوان به خیلی چیزها برسن ، اما ته تهش که بپرسی چرا ؟؟؟ میگن به خاطر اینکه من از بدست آوردن فلان چیز به آرامش میرسم ، بنابر این ، ته خط همه این خواستنها و تلاشها و زحمتها ، همین آرامشه است ، پس حالاکه یک راه امن ، کوتاه ، بی دردسر ، راحت و بی هزینه برای رسیدن به آرامش وجود داره ، چرا امتحانش نمیکنید ؟؟؟

آرامش واقعی در دلهای شماست ، جهان را برای بدست آوردنش در ننوردید ، اگر به اونجا برسید ، بی شک همه درها به رویتان باز میشود ، در حالی که شما تازه درک میکنید به هیچ دری و به هیچ کلیدی نیاز ندارید واگر جهان هستی و قادر مطلق از دری میراندتان یا به دری میبردتان ، این همان نقشه هستی ست برای شما ، پس به آن گردن نهید که گردنکشی دربارگاه الهی سودی ندارد

حق یارتان

تا یار چه را خواهد و میلش به چه باشد ؟؟؟

هرچند دل کندن از کسانی که با دغدغه هاشون از دور و نزدیک همراه شدم ( اسم نمیبرم چون میترسم باز کسی رو از قلم بندازم ) خیلی سخته ، اما دل کندن هم یک قصه از قصه های بیشمار زندگیه و باید خوند و گذشت ......

با عشق به همتون ، قدمهاتان استوار ، دلهاتان گرم ، نفسهاتان برقرار ، آرامشتان همیشه در کنار
خودش میبردت هرجا دلش خواست /// به هر جا برد بدون ساحل همونجاست
**18 / آنکارا ، دسامبر 2012 / صدور ویزا همراه با چند تیک اضافه !! 24 سپتامبر
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، b_argi ، shaso ، studpk ، Sonaen60 ، abloom_ma ، پدی ، kasrafo ، afshinghwink ، SabreAyob ، hosseinshokri ، nasim19 ، Mojtaba7300 ، shatsi ، itsmasoud ، meisam14 ، zanganeh ، alvan ، soruosh ، far-dv2013 ، گل نهال ، ali1220 ، gifa ، alireza2753 ، ali1982 ، AsemanAbee ، gbtm ، lilistar ، mhb161 ، rose_2000 ، bigharar ، alihmh ، nnhh ، ma300me ، mehrdad pharm ، somayeh8159 ، mehrana ، nedaba ، afs ، Arash R ، EKAM ، e76779 ، nooshshahnar ، Soap McTavish ، rozelo ، ostokhan ، SHABAH51 ، نوروز ، soheil_zk ، roeentan ، itex ، daria ، afshin4749 ، AFSHIN-PIC ، Saeedv13 ، mehdi110 ، khmp ، so_ar ، کاوه شیز ، payam62 ، soli asali ، سو سو ، hamedhamed ، s.s.h ، laili ، ROYAAA ، nooshin nasiri ، hoseinizadehir ، ALNB ، jjbahale ، deineath ، Aida.s ، امیر مهاجر ، Mehrdadordi ، Maryam3023 ، raham ، mlo ، USA2013 ، noura ، amin arefi ، bayat_r ، r91 ، آلیس-1980 ، mrr777 ، leila_2013 ، rouzbehdarvishi ، ikamaly ، majid194 ، پروا ، montazer59 ، آیدا اس ، hsevensky2013 ، fereshtehind ، maaarabi ، ensan ، omid05 ، mamalino10 ، sh_aytak ، tata1344 ، reza_top60 ، rezagh ، siyavash ، amir82 ، رجبعلی ، behnoush b ، elmira_fa ، Hedieh20 ، exxedus ، miladtorfi ، 3rip ، Mahbaran ، lilac ، hamedmas ، ARSHIYA USA ، bmojtaba ، ronmony ، H-K ، mrbonbon ، niloo-kh ، sepideh_ ، maria2000 ، mrpahlevani ، MAHDI2012 ، armin1 ، fairy ، shayesteh ، arash bon ، A.d ، ani_sheiton ، amirfarahan ، SK89 ، feyzgostar ، پرستوی مهاجر ، afshin sadeghi 2 ، lovelybugatti ، elni ، DIVE ، shiraz2013 ، zepehr ، Ario79 ، valencia ، y.n ، pari pariaaa ، mohamadir ، m.sabet ، aidaz ، m_nikparvaz ، babak12 ، rezahoorjandi ، mahssa ، lighter ، mehdi2014 ، ffrfar ، قصه گو ، a.rahaa ، candle ، salar5452 ، medexk ، hooman.s ، mizan ، morvarid65 ، pari1392 ، k1_m_1358 ، goldeneagle ، Hassan2014 ، Nooshinsalamat ، farhad9000 ، reasonable ، lot2013 ، ALIARAD ، sardar ، آزاده_امین ، ahmad120 ، ebrahim1e ، m.ghoreishi ، Siamak ، lotfe.kh ، APOLO5321 ، matin86 ، tamana2016 ، romance33 ، amairmonre
(2013-10-01 ساعت 14:07)mehdi didam نوشته:  
نمیدونی چه سخته دل بریدن
ولی دل بستن آسونه ...

چون هنوزاعتقاد دارم خودش میبردت هرجا دلش خواست ، احتمالا" قصه ویزاگرفتن من رو خیلیها نمیدونن ، پس میگم برای اونهائی که اونجا نبودن و ندیدن و نشنیدن ، فقط میخوام به یک نتیجه برسم و اون اراده قادر مطلقه ... و البته ثبت در تاریخ مهاجر سرا
دو روز بعد از کلیر شدن و بعد از 9 ماه انتظار ، تک و تنها در آنکارا بودم ( پنج شنبه ) چون همسرم بعد از 9 ماه بلاتکلیفی کلا" منصرف شده بود ، از طرفی چون به سفارت ایمیل زده بودم و درخصوص لزوم و نحوه تمدید مدیکال پسرم سوال کرده بودم و اونها جوابی نداده بودن ، پسرم رو هم نیاورده بودم ( آخه دکتر اونگانِ محترم !! در اولین سری مدیکال ، علی رغم تمام مدارک پزشکی مبنی بر بیماری مادرزادی ریه پسرم که منشاء داخلی داشت ، از او تست سل گرفته بود که این نوع تست ، حد اقل 45 روز برای جواب زمان میبرد ، ضمن اینکه بعد فهمیدم اعتبار جواب آقای دکتر ، سه ماهه بوده نه شش ماهه !!! به هر حال چون تمدید مدیکال پسرم و آماده شدن جوابش 45 روز زمان میبرد و این تاریخ ، یعنی چند روز بعد از 30 سپتامبر ، و عدم امکان صدور ویزا برای او ، به سفارت ایمیل زدم و کسب تکلیف کردم که جوابی نیومد !!؟؟
به تنهائی برای مدی
مبارکتون باشه دوست صبور . حداقل بعد از این همه انتظار یک هورا به شما بدهکار هستیم.
هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا برای mehdi didam
کیس نامبر:2013AS9059تعداد: 2 نفر- مصاحبه: آنکارا ،دوم جولای-
جا مانده از لاتاری 2013
تبريك اقاي mehdi didam واقعا هورا داره ،،، هوراااااااااااااااااااااااااااااااااا انشالله هميشه موفق باشيد
كيس نامبر:*2013as 282، [مصاحبه:٩ ژانويه-٨ ماه انتظار .-آنکارا....٢٩ اگوست كلير [/php]
اين داستان ويزا گرفتن شما يه هوررراي بزرگ نياز داره.
هورااا،هورااا،هوراااااااااااا آقاي mehdi didim موفق باشيد.
2014AS4XXX | سفارت: ابوظبي | کارنت: ٩ژانويه | مصاحبه: ١٨مارس | ویزا : ٢٨ آگوست | ورود به آمریکا: ١٧ ژانويه ٢٠١٥ | سوشال ٤ روز بعد از ورود | گرين كارت ١٥ روز بعد از ورود | ساكن: Newport Beach CA
دوستان من یک مطلبی رو نوشتم و می خوام ترجمه کنم و بفرستم به kcc و سفارت
شما هم بخونید و ببینید اگر لازم تندتر یا آرومتر بنویسم راهنماییم کنید. ممنون

با سلام و خسته نباشید به شما عزیزان در سفارت امریکا .......یا کی سی سی......
من یکی از برندگان لاتاری 2013 هستم که موفق به گرفتن ویزا نشدم. و این نامه برای شما می نویسم نه برای تقاضای ویزا و نه برای گله و شکایت بلکه برای روشن شدن یک سری ابهامات .
برای من چند سوال پیش اومده که نمی تونم جواب آنها رو پیدا کنم و به خاطر همین از شما کمک می خواهم تا جواب آنها رو پیدا کنم.
اول از همه مگر شما از تعداد ویزاهایی که دارید صادر می کنید مطلع نیستید؟ با توجه به اینکه کشور شما یکی از بزرگترین و با برنامه ترین کشور هاست. پس فرض اینکه اطلاعی از تعداد ویزاهای صادر شده نداشته باشید محال است.
پس اگر اطلاع داشتید چرا تا روزهای آخر همچنان وقت مصاحبه می گذاشتید و از افراد برنده شده مدارک و پول ویزا دریافت می کردید؟ با یک حساب ساده شما باید دو ماه آخر از کسی مصاحبه نمی کردید؟
و از همه مهمتر اگر ویزا در حال اتمام بود چرا روز 17 و 18 سپتامبر افراد زیادی رو کلییر کردید؟
و سوال دیگر چرا با تمام شدن ویزاها باز هم پاسپورتهارو تحویل گرفتید تا آنها رو سفید تحویل پست بدهید و افرادرو در فشار روحی و روانی بیشتری قرار دهید؟
لطفا و خواهشا پاسخ سوال ما رو بدهید تا حداقل اگر ویزا نگرفتیم و اگر دچار صدمات مالی و روحی شدیم بدانیم که این وسط چه کسی کوتاهی کرده است. |آیا ما مقصر بودیم که به شما اعتماد کردیم و یا شما مقصر بودید که کارتون حساب و کتاب نداشت.
جا مانده از لاتاری 2013
(2013-10-01 ساعت 16:52)alihmh نوشته:  دوستان من یک مطلبی رو نوشتم و می خوام ترجمه کنم و بفرستم به kcc و سفارت

با سلام و خسته نباشید به شما عزیزان در سفارت آمریکا ..........یا کی سی سی......
من یکی از برندگان لاتاری 2013 هستم که موفق به گرفتن ویزا نشدم. و این نامه برای شما می نویسم نه برای تقاضای ویزا و نه برای گله و شکایت بلکه برای روشن شدن یک سری ابهامات .
برای من چند سوال پیش اومده که نمی تونم جواب آنها رو پیدا کنم و به خاطر همین از شما کمک می خواهم تا جواب آنها رو پیدا کنم.
اول از همه مگر شما از تعداد ویزاهایی که دارید صادر می کنید مطلع نیستید؟ با توجه به اینکه کشور شما یکی از بزرگترین و با برنامه ترین کشور هاست. پس فرض اینکه اطلاعی از تعداد ویزاهای صادر شده نداشته باشید محال است.
پس اگر اطلاع داشتید چرا تا روزهای آخر همچنان وقت مصاحبه می گذاشتید و از افراد برنده شده مدارک و پول ویزا دریافت می کردید؟ با یک حساب ساده شما باید دو ماه آخر از کسی مصاحبه نمی کردید؟
و از همه مهمتر اگر ویزا در حال اتمام بود چرا روز 17 و 18 سپتامبر افراد زیادی رو کلییر کردید؟
و سوال دیگر چرا با تمام شدن ویزاها باز هم پاسپورتهارو تحویل گرفتید تا آنها رو سفید تحویل پست بدهید و بیشتر افرادرو در فشار روحی و روانی بیشتری قرار دهید؟
لطفا و خواهشا پاسخ سوال ما رو بدهید تا حداقل اگر ویزا نگرفتیم و اگر دچار صدمات مالی و روحی شدیم بدانیم که این وسط چه کسی کوتاهی کرده است. |آیا ما مقصر بودیم که به شما اعتماد کردیم و یا شما مقصر بودید که کارتون حساب و کتاب نداشت.
دوست عزیزم سلام
نمونه این نامه رو برای کی سی سی فرستادم.
جوابشون این بود که ما مجاز به ورود به این مسئله نیستیم و باید از طریق سفارت پیگیری کنید..!!!؟؟؟؟؟؟Sad
به سفارت هم نامه دادم ولی اصلا نگاهش نکردن...
راستی هوراااا دیشب آپدیت شدم....
زندگی شما تنها زمانی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید . برایان تریسی
2013 - قبولی+ مصاحبه + کلیرنس + اتمام سهمیه ویزا
2014 - شرکت نکردم
2015 - ناقبول
2016- شاید ..اگه بشه چی میشه
ﺑﺎﺑﻚ ﺟﺎﻥ
ﻧﻆﺮ ﻣﻦ ﺑﻌﺪ اﺯ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻣﺪﺕ اﻧﺘﻆﺎﺭ و اﻳﻤﻴﻞ و....... اﻳﻨﻪ:
اﻭﻝ ﺳﻔﺎﺭﺕ
ﺩﻭﻡ ﺳﻔﺎﺭﺕ
ﺳﻮﻡ ﺳﻔﺎﺭﺕ

ﺑﻌﺪ اﺯ اﺭﺳﺎﻝ ﻓﺮﻣﻫﺎ ﺑﻪ ﻛﻲ سي ﺳﻲ و اﻧﺘﺨﺎﺏ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﻲ ﺩﺳﺖ ﺳﻔﺎﺭﺗﻪ
اﻟﺒﺘﻪ ﺩﺭ ﭼﺎﺭﭼﻮﺏ ﻗﻮاﻧﻴﻦ و ﺿﻮاﺑﻄ. ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺑﺎﺿﺎﻓﻪ ﺗﻌﺪاﺩﻱ ﺗﺒﺼﺮﻩ و ﻫﻤﻴﻨﻂﻮﺭ ﻧﻆﺮ اﻓﻴﺴﺮ
ﻛﻲ ﺳﻲ ﺳﻲ ﻓﻘﻄ ﺩﺭ ﻛﻠﻴﺎﺕ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺩﺧﻴﻠﻪ
ﺳﻔﺎﺭﺕ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﻧﻬﺎﻳﻲ ﺭﻭ ﻣﻴﮕﻴﺮﻩ
اﻟﺒﺘﻪ اﻳﻦ موﺿﻮﻉ ﺭﺑﻂﻲ ﺑﻪ اﺗﻤﺎﻡ وﻳﺰا ﻧﺪاﺭﻩ

ﻓﻬﻤﻴﺪﻳﻦ ﭼﻲ ﺷﺪ ﺁﺧﺮﺵ??!!!
Rolleyes

پ.ن. اﺯ ﺷﻮﻕ ﺷﻨﻴﺪﻥ ﻭﻳﺰاﻱ ﻣﻬﺪﻱ ﺩﻳﺪﻡ اﻧﮕﺎﺭ ﻛﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻪ ﻋﻘﺐ ﺑﺮﮔﺸﺘﻪ
ﻣﺜﻞ ﺩﻭ ﻣﺎﻩ ﻗﺒﻞ و ﻣﺎ ﻫﻨﻮﺯ ﺩاﺭﻳﻢ ﺭاﺟﻊ ﺑﻪ ﻭﻳﺰا و ﻛﻠﻴﺮﻧﺲ ﻣﺒﺎﺣﺜﻪ ﻣﻲ ﻛﻨﻴﻢ!
Rolleyes
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
(2013-10-01 ساعت 16:59)b_argi نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 16:52)alihmh نوشته:  دوستان من یک مطلبی رو نوشتم و می خوام ترجمه کنم و بفرستم به kcc و سفارت

با سلام و خسته نباشید به شما عزیزان در سفارت آمریکا ..........یا کی سی سی......
و سوال دیگر چرا با تمام شدن ویزاها باز هم پاسپورتهارو تحویل گرفتید تا آنها رو سفید تحویل پست بدهید و بیشتر افرادرو در فشار روحی و روانی بیشتری قرار دهید؟
دوست عزیزم سلام
نمونه این نامه رو برای کی سی سی فرستادم.
جوابشون این بود که ما مجاز به ورود به این مسئله نیستیم و باید از طریق سفارت پیگیری کنید..!!!؟؟؟؟؟؟Sad
به سفارت هم نامه دادم ولی اصلا نگاهش نکردن...
راستی هوراااا دیشب آپدیت شدم....

مطمئنا اونها جواب درست وحسابی به نخواهند داد ولی همینکه یک ایمیل بزنیم برای ثانیه ای هم شده به این موضوع فکر می کنند و اگر تعداد این نوع ایمیل ها زیاد باشه اثر آن بیشتر خواهد بود.
تازه ما 30 سپتامبر آپدیت شدیم دلتون بسوزه!!!!!!!!!!!!!
جا مانده از لاتاری 2013
(2013-10-01 ساعت 14:07)mehdi didam نوشته:  
نمیدونی چه سخته دل بریدن
ولی دل بستن آسونه ...

چون هنوزاعتقاد دارم خودش میبردت هرجا دلش خواست
سلام دوست خوبم ،
این ارسال شما ، کلی شوک به من وارد کرد !!! مُردم و زنده شدم تا آخر خوندمش !!! . صمیمانه بهتون تبریک میگم و از دور شما رو میبوسم . امیدوارم زندگی خوبی رو آغاز کنی و هرگز برو بچه های هم دوره ایت رو که خیلی هاشونم ناکام موندن رو فراموش نکنی .
یه توصیه خیلی خیلی مهم برات دارم که باید اونو بخوبی گوش بدی و فراموش نکنی ؛
دوست خوبم ، با این وضعیت زبان انگلیسی ، مشکل بتونی خیلی خیلی توی آمریکا دوام بیاری !!! پس برو و به شدت روی زبان انگلیسی خودت کار کن . وگرنه ، اطمینان داشته باش که بعد از مدت کوتاهی ، همین عامل باعث بازگشت شما به ایران خواهد بود . پس برو و حسابی روش کار کن . برای راهنمایی شما هم میگم که کلاس لازم نیست . یه کتاب مکالمه روزمره به همراه CD بگیر و فقط و فقط جمله گوش کن و بلند بلند تکرار کن و اونا رو حفظ کن . یا مجموعه آموزش زبان انگلیسی نصرت رو دانلود کن و فقط و فقط گوش کن و بلند بلند تکرار کن تا در ضمیر ناخودآگاهت بشینه . کلاس هیچ فایده ای نداره . بخصوص کلاسهای ایران که فقط تکیه بر گرامر دارن و گرامر هم دوزار به درد شما نمیخوره . فراموش نکن و اینو انجام بده که به مشکل برنخوری . اینا روی بحث ارتباط خیلی حساس هستن و این ممکنه باعث بشه که کاری رو نتونی بدست بیاری .
بازم بهت تبریک میگم و امیدوارم که همیشه موفق و بهروز باشی .
ارادتمند شما ، افشین
Big Grin
بنده هم با اينكه برنده سري دوم بودم و ٦ ماه ديرتر از بقيه توي اين سايت اومدم، الان كه ميبينم نزديك ٢ ماه آنلاين بودم اينجا و از اولين تاپيكهايي كه سر ميزدم هميشه با اينكه هنوز مصاحبه نشده بودم، همين تاپيك بود. چقدر با هوراي بچه ها شاد ميشدم، هنوز يادم نرفته روزي كه كلير شده بودم ساعت ٩ صبح و من تا ١٢ خواب بودم و همه توي تاپيك نوشته بودند شماره ها شبيه كيس گل نهال هست، يكي پيداش كنه و من با ايميلي كه اميرمهاجر شماره ها را واسم فرستاده بود از خوشحالي جيغ زدم، و چقدر كه بچه ها به من لطف داشتن و هورا كشيدن، خيلي دلم ميخواست كه واسه همشون هورا بكشم، چه نقشه هايي كه واسه سي سپتامبر داشتم!! ولي باورم نميشد كه ٢٠ سپتامبر امسال، همون ٣٠ سپتامبر هر ساله شد و فاجعه شد?. با خودم ميگفتم امسالم مثل پارساله و شايد يه نفر ويزا نگيره، اصلاً فكر اينهمه ويزا نگرفته را نميكردم. تمام اينروزها با اومدن به مهاجرسرا جون ميگرفتم و چه دوستاني كه اينجا پيدا كردم و تك تك بچه هاي اينجا واسم مهم بودند و اصلاً نميخواستم اينطوري با تاپيك خداحافظي كنم.
براي جمع بندي و قفل كردن اين تاپيك بر خودم واجب دونستم كه يه آماري از ويزا نگرفته هاي ٢٠١٣ ارائه بدم، همينطور كه همه ميدونيد امسال بعلت اتمام ويزا، يه عده اي از سفارتهاي مختلف كلير شدند ولي متأسفانه وقتي پاسپورتهاي خود را تحويل سفارت دادند، ديگر ويزا نگرفتند. من اسامي كسايي كه كلير شدند ولي موفق به اخذ ويزا نشدند را ميگذارم تا اگه كسي خواست بتونه ازشون راهنمايي بگيره: البته برخي از اينها، ستاره دار ويزا گرفته اند يعني بعضي از افراد كيس، ويزا را گرفته اند:
از ابوظبي: ali_gh, *nima-92*، همراه، يلدا اهوازي, ali 2013, so-ar, sh-p, hamed13, mehdi389, شهره اكبري ،saeed_gh, roham2012, fereshtehind, alvan* , payampars, *dpt, fardad1390, saraus2013
از آنكارا: soroshnia, aminkhoshgele, Tir-tapar,heidari1248,Arash R, abshar_wf, *iraj im ,nora hashemi, marsha, *smpf, siyavash ,payam62, fatimamolaee, ashkanelecomp, hosa
از ايروان: babash
از بمبئي: DIVE
از مونترال: amirazimi
كه ١٨ كيس از ابوظبي، ١٣ كيس از آنكارا و ٣ كيس هم از ايروان، بمبئي و مونترال هستند، كه در مجموع ٣٤ كيس و حدوداً ٥٠ نفر بدون ويزا موندند.
برخي ديگر از دوستان ، اصلاً كلير نشدند و ده روز پاياني هم كه ويزا تمام شد و ديگه كلير نشدند، طبق منتظرسرا:
از ابوظبي ٥ كيس شامل ٩ نفر، از آنكارا ٣٠ كيس شامل حدوداً ٥٨ نفر، از ايروان ١٠ كيس شامل ١٤ نفر، از فرانكفورت ١ كيس كه در مجموع ٤٦ كيس كه حدود ٨٠ نفر هستند، اصلاً كلير نشدند.
در كل طبق مهاجرسرا حدود ١٣٠ نفر بدون ويزا موندند و آمار مهاجرسرا يك دوم يا يك سوم كل برندگانه و با اين حساب ميشه حدس زد كه حدود ٣٥٠ نفر بدون ويزا موندند.
با همه اين اوصاف، حدود ٨٠٪ از برندگان لاتاري موفق به ويزا شدند.
البته اينها آماري از مهاجرسرايي هاست و ممكنست از اين تعداد بيشتر باشند كه عضو مهاجرسرا نيستند.
نتيجه گيري: تا لحظه اي كه ويزا نگرفته ايد به كسي راجع به رفتنتون نگيد.
به محض كلير شدن، پاسپورتهاتون را به سفارت برسونيد تا به اتمام ويزا نرسيد.
بنظر من، امسال بدليل كليرهاي ٢٠٠-٣٠٠ روزه سفارتها و مخصوصاً سفارت آنكارا، باعث شد كه كي سي سي تا ماههاي آخر متوجه اتمام ويزا نشه و همه را كارنت كنه.
براي تمام كسايي كه ويزا نگرفتن، آرزو دارم كه موندنشون هزار برابر مفيدتر از رفتنشون باشه. براي خانواده هايي كه يكي از اعضاي كيس ويزا نگرفته اميدوارم كه هرچه سريعتر از طريق ويزاي خانوادگي به فاميلشون بپيوندند، و در آخر براي همه كسايي كه ويزا گرفته اند، سفر خوبي را آرزومندم و اميدوارم از فرصت پيش اومده به بهترين شكل ممكن، استفاده كنند و قدرشو بدونند.
شاد باشيد و ايام به كام.
[عکس: 2013-Montazersara.jpg?1]
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: afshin4749 ، Saeedv13 ، rezagh ، b_argi ، ikamaly ، mehdi110 ، alihmh ، sce ، AsemanAbee ، Sonaen60 ، khmp ، فندق ، shatsi ، mohamadtj ، shiraz2013 ، so_ar ، کاوه شیز ، maryami2k4 ، sayeh_m ، zanganeh ، nasim ، gbtm ، mhb161 ، hamid3330 ، AFSHIN-PIC ، tata1344 ، mehrana ، s.s.h ، payam62 ، farshad_m ، رجبعلی ، nooshin nasiri ، shervin4d ، Arash R ، laili ، roeentan ، studpk ، dana ، ali1982 ، farshadsh ، Niushagh ، ParsTrader ، honey rahmati ، aghaghia ، proje ، mino2013 ، پدی ، DIVE ، babak_1363 ، Pishoo_25 ، yalda91 ، artam2 ، arian307 ، maryam_a ، alirezass ، SabreAyob ، Ehsan1358 ، e76779 ، javid737 ، deineath ، Shahabpk ، somayeh8159 ، el333 ، USA2013 ، Aida.s ، mehrdad pharm ، amp123 ، Farshid22 ، Mehrdadordi ، nedaba ، Chosey ، sophia ، Maryam3023 ، raham ، noobnoobi ، nooshshahnar ، manila ، amirfarahan ، امیر مهاجر ، MONA FB ، amin arefi ، ghoghnoos ، bayat_r ، Given ، آلیس-1980 ، abshar_wf ، daria ، leila_2013 ، enchantress_boy ، SOROUSHSOFT ، rouzbehdarvishi ، honey62 ، mohssen ، Leila12020 ، mehdi didam ، afshinghwink ، majid194 ، negarita ، nina22 ، maaarabi ، Szsanazsz ، آیدا اس ، ma300me ، پروا ، azar44 ، far-dv2013 ، tiba ، hsevensky2013 ، kiana11 ، omid05 ، zepehr1 ، armin1 ، afshin06 ، nyayesh ، ensan ، abloom_ma ، soruosh ، sh_aytak ، EKAM ، K22 ، siyavash ، m_yek ، amir82 ، ani_sheiton ، pooya.n ، behnoush b ، Hedieh20 ، elmira_fa ، n51 ، masoud z ، exxedus ، azar1348 ، Mojtaba49 ، 3rip ، azem2014 ، Mahbaran ، powerb ، 5ina ، shimoda ، ARI66 ، nika ، ابی هانی ، babaye yaas ، mazerati ، nima-92 ، arash 111 ، javadi436 ، lilac ، مهرنگار ، Fardaye Roshan ، rezajoon ، sh-p ، majorsoly ، 2014families lottery winners ، rose_2000 ، noura ، mrbonbon ، mpas89 ، elni ، bigharar ، meisam14 ، niko ، niloo-kh ، bagheri.274 ، sepideh_ ، پرستوی مهاجر ، Hadi2014 ، نوروز ، سو سو ، afs ، fairy ، Soap McTavish ، mahmoodfuny ، feyzgostar ، mrr777 ، seeker ، azifa ، rtt ، Morteza1350 ، pari pariaaa ، amiz.abdollah ، itex ، Ario79 ، 20142ddc ، himmlisch ، maxima2012 ، zohre02 ، HOMAYON53 ، daad ، tenese ، morteza.gh ، NEURON ، 2013selectee ، nasam ، Ali.US ، احمد رضا آبدار ، mehdi389 ، y.n ، H Pier ، Setare99 ، قصه گو ، Narvan ، afshin-b ، farzaam3 ، moqadam ، alitab ، mohamadir ، nimaaa ، Reza20002 ، sharifian ، aidaz ، ghazaleh12324 ، Lucy.GH ، reza_norouzi ، lighter ، p.arsa ، mehdi2014 ، ffrfar ، zepehr ، mizan ، حاجی واشنگتن ، k.shiary ، ALIARAD ، Shahram914 ، ahmad120 ، ebrahim1e ، lotfe.kh ، ostokhan
عجب سال عجیبی بود. انگار همه چی از ابتدا برای گروه 2013 متفاوت رقم می خورد

توی این مدت طولانیه انتظار اونم نه یک انتظار ساده بلکه انواع و اقسام انتظار از جمله انتظار برای کارنتی با دل نگرانی های مخصوص خودش , انتظار برای نامه دوم با مشکلات و اضطراب های خاص خودش , انتظار برای رفتن به مصاحبه و استرس جمع آوری مدارک و استرس روز مصاحبه و تهیه بلیط و اضطرابی که حتی برای گرفتن بلیط و تعیین مدت روزی که باید در نظر گرفته بشه برای ماندن در کشور مقصد و انجام مدیکال که خود این داستان مصاحبه پر بود از استرس و انتظار , انتظار بعدی که از نظر من واقعا انتظار کبری بود و اون هم انتظار برای کلیرنس که برای بعضی ها مدتش کم بود و برای بعضی ها مدتش طولانی تر بود و استرسش بیشتر .

در طول تمام این انتظار ها و اضطراب ها که بعضی هاشو گفتم و بعضی هاشو حتی نمی دونم چه طوری باید برای دیگران توضیح داد مثلا فکر اینکه بعد از این مدت طولانیه زندگی کردن در کشور زادگاهت چطوری می شه ( که البته می شه ولی سخته ) همه چی رو رها کرد و به سرزمین دیگه ای رفت و زندگی و شخصیتت رو از نو ساخت.

بله در طول تمام اینها دل خوشیمون این بود که خوب سر انجام همه چی خوب پیش می ره و تمام بچه هایی که تو این مدت با هم دوست شده بودیم ( چه اون هایی که بعد آشنایی حضوری دیده بودیمشون و چه اون هایی که فقط از طریق این سایت و دنیای مجازی دوست بودیم ) و با هم , هم هدف بودیم ویزا رو می گیریم و این گروه 2013 با هم مهاجرتمون رو ادامه می دیم
ولی متاسفانه سرنوشت گروه 2013 به خوبی و خوشی تموم نشد و چنان اتفاق های بدی در این روز های اخر افتاد که هر روزش برای همه بچه ها پر از استرس و ناراحتی و ناراحتی و ناراحتی بود....

واقعا اونقدر ناراحت کنندست که هیچ حرفی نمی شه زد فقط مدام از خدا می خوام که به دوستاییم که نتونستند ویزارو بگیرند خدا توان بده که این مرحله بد و ناراحت کننده رو پشت سر بذارند و بتونند با آرامش برای ادامه زندگی حالا چه در ایران و چه در کشور دیگه ای برنامه ریزی کنند (مانند بعضی از دوستان که همسرشون و فرزندانشون الان اونطرف هست و خودشون موفق نشدن ویزا بگیرن و می دونم که الان دارن سعی می کنند که از ناراحتی خارج بشن و به فکر پیوستن به عزیزاشون هستند که مطمئنا شدنی خواهد بود)

بدونید که در هر کجا از برنامه ریزیتون می تونید رو کمک ما حساب کنید.

من در مهاجرسرا دوستانی پیدا کردم که حالا حالا ها قراره در دنیای واقعی با هم دوست بمونیم و این برای من خیلی با ارزش هستش.

همینجا می خوام از مدیران گل مهاجرسرا چه اونهایی که قبلا و در سال های قبل مدیر بودن و این سایت رو برای استفاده ما حفظ کردن و هم مدیرانی که در این سال بدون هیچ چشم داشتی همیشه در صحنه حاضر بودن و تمام تلاششون رو می کنند که این سایت رو از بلایای طبیعی و غیر طبیعی حفظ کنند و صحیح و سالم دادنش دست بچه های 2014 (البته با حفظ سمت ) تشکر فراوان کنم از جمله عمو سعید گل که افتخار دیدنشون رو نداشتم ولی مثل یک دوست خوب دوسش دارم و براش ارزوی سلامت و موفقیت دارم... امیر مهاجر گل که هم دیدمش هم قراره حالا حالا ها با هم دوست باشیم حتی شده از راه دور ... مامان سایه عزیز و علیرضای گل و گل نهال خانم همیشه در صحنه و زحمت کش و همینطور داش مهدی خودم البته با چنتا i اضافه Wink که علاوه بر دوستی همخونه هم هستیم و... و صد البته صدرا ی عزیز .
همینطور برای مدیرای جدید خانوم اقاقیا و خانم زری وحدتی ویزایی یک ضرب و سلامتی و موفقیت ارزو می کنم.

هدیه , امیر82 ,مهدی , پویا ( +پدرام ) , ساناز , افشین , امیر دراگون, مهندس بیات , محمد فضلی ,فرهاد ,صادقی جان, نوید ,نوشین و شهرام عزیز , مهسا وسیامک عزیز و همه دوستانی که الان اسمشون یادم نمیاد و همه بچه های 2013بهترین ها رو برای همه شما دوستان آرزو دارم ....

زندگیتون پر از شادی

رضا
2013AS59XX // ابوظبی اول اپریل // 1 نفر // کارنت : بولتن مارچ(12 FEB ) // هیوستون Wink کلیرنس:May 14 سفرنامه

13 بیت برای پایان لاتاری 2013

تلخ و شیرین، روزگاران هم گذشت
چرخ ما هم از سر گردون بگشت

شادمانــــی و شعف زان ابتـــــدا
هم نشین شد روز و شب برجان ما

شد به ما آن سرزمین همچون بهشت
صد سپاس بی کران زین سرنوشت

کای خدا این آرزو تعبیـــــــر شد
آنچه جویای اش بُدم تقـــــدیر شد

لحظه لحظه جانمان در انتظـــــار
تا کـــه آید عاقبت فـــــرجام کــار

دوستـــی های عمیـــق و دلنشین
گاه گاهی روبهــــــان اندر کمین

اشک شوق چشـــم من از بهـــرتو
رود جانــــم شد پرآب از نهــرتو

تا به پایان آمـــدی این روزگــار
آن یکی جا مانـده و آن یک سوار

یک عزیزی بر غم سنگیــن نشست
آن یکی هم بار هجــــرت را ببست

شادی اندر خـــانه ای جـــاری بشـــد
سهــــم یک عــــده فقط زاری بشــــد

ای عجب از اینهمـــه اوج و فـــــرود
پیش از این،مانند آن دیگــــــر نبــــود

عاقبت ای روزگــــــار خوش مرام
گویم این بیت و دگـــر هم والسلام

هر چه بـود اینجا به پایان اش رسید
سوت پایان میــــــــزند اینک سعیـد
2013AS81xx/Yerevan/3Person/Int:W1 June/Visa:Soon
جامانده از ویزا در آخر سپتامبـــــر
شبــه سفـــرنامه

زندگـــی را با بازیهای عجیب اش بپذیر Cool
F2a:5th November 2013  .....اپروو شده بعد از 18 ماه Tongue
نامه کامپلیت: 11 آگوست 2015
نامه مصاحبه: 2 فوریه 2016
وقت مصاحبه: اواخر مارچ 2016 آنکارا
تشکر کنندگان: گل نهال ، Saeedv13 ، mhb161 ، سو سو ، AsemanAbee ، Sonaen60 ، mehrana ، hamedhamed ، رجبعلی ، Arash R ، laili ، roeentan ، gifa ، studpk ، dana ، ali1982 ، farshadsh ، honey rahmati ، AFSHIN-PIC ، پدی ، mino2013 ، babak_1363 ، yalda91 ، maryam_a ، alirezass ، mohammad_r ، Ehsan1358 ، rezagh ، e76779 ، javid737 ، Shahabpk ، so_ar ، el333 ، Aida.s ، mehrdad pharm ، Farshid22 ، ojee ، nedaba ، سلی ، sophia ، Chosey ، امیر مهاجر ، raham ، noobnoobi ، nooshshahnar ، manila ، MONA FB ، ghoghnoos ، amin arefi ، bayat_r ، Given ، mehdi110 ، zanganeh ، آلیس-1980 ، black_jay ، lonelyman ، ikamaly ، rouzbehdarvishi ، Leila12020 ، mehdi didam ، afshinghwink ، b_argi ، majid194 ، nina22 ، Szsanazsz ، پروا ، آیدا اس ، zepehr1 ، payampars ، armin1 ، afshin06 ، alireza2753 ، karma110 ، mamalino10 ، احمد حبیبی ، soruosh ، sh_aytak ، yashim ، m_yek ، amir82 ، HRSH ، Ghormeh Sabzi ، ma300me ، behnoush b ، Hedieh20 ، elmira_fa ، amirfarahan ، n51 ، exxedus ، azar1348 ، Mojtaba49 ، azem2014 ، Mahbaran ، itsmasoud ، 5ina ، shimoda ، nika ، babaye yaas ، mazerati ، arash 111 ، lilac ، مهرنگار ، Fardaye Roshan ، sh-p ، amairmonre ، noura ، shatsi ، niloo-kh ، sce ، bagheri.274 ، sepideh_ ، maria2000 ، نوروز ، afs ، lingni ، Soap McTavish ، feyzgostar ، mrr777 ، پرستوی مهاجر ، mirman ، pari pariaaa ، Ario79 ، himmlisch ، maxima2012 ، daad ، SANIJ ، aliroz ، sgkco24 ، babak433 ، احمد رضا آبدار ، reasonable ، Ahoora13 ، Setare99 ، قصه گو ، afshin-b ، mohamadir ، lucky girl ، nimaaa ، gema ، shadi79 ، MEHR52 ، Lucy.GH ، Lucy.GH ، shaya ، rezahoorjandi ، ghasoo ، lighter ، mehdi2014 ، ffrfar ، HERMES7 ، kimfar ، nasim ، smart3461 ، babak12 ، aidaz ، shanks ، mizan ، Nooshinsalamat ، DIVE ، ALIARAD ، alireza_iv ، ahmad120 ، m.ghoreishi ، APOLO5321 ، romance33 ، ostokhan
یاران و همراهان نازنین
مدت ها بود که آرزو داشتم با عبور آخرین برنده 2013 از جاده پر پیچ و خم ویزا و رسیدن همه به مقصد جشن بزرگی ترتیب بدیم، غریو شادی ما گوش فلک رو پر کنه، شعر های پیروزمندانه بسراییم، با خوشحالی و سرمستی و خاطره ای خوش این تاپیک رو قفل کنیم و برای آیندگان به یادگار بذاریم. ولی افسوس و صد افسوس که نشد و آخرین پل این جاده فرو ریخت و چند نفر از بهترین دوستان ما از ادامه راه بازماندند. ما مثل تیمی بودیم که بازیمون رو باختیم و باید مثل بازنده ها زمین رو ترک کنیم. ولی بازنده ای بودیم که موقع ترک زمین تماشاچی ها به افتخارمون بلند شدند و با ناراحتی ازمون تشکر و خداحافظی کردند چرا که سهم اندکی در باختمون داشتیم و شکست در این بازی یک طرفه به ما تحمیل شد. جا داره اینجا از تمام دوستانی که با ما در این تاپیک همراه بودند، با شادی های ما هورا کشیدند و در غم و ناراحتی ما رو تنها نذاشتند مخصوصاً برندگان لاتاری 2014 و بچه های گل و نازنین کیس های ازدواجی- نامزدی تشکر کنم. مطمئنم اگر خیر و صلاح بازماندگان لاتاری 2013 در رسیدن به آمریکا باشه حتماً این اتفاق در شرایط بهتری برایشان اتفاق خواهد افتاد و این دوستان که در تمام مراحل سعی خودشون رو کردند نباید به هیچ وجه خودشون رو سرزنش کنند. همه 2013ایهایی که ویزا گرفتن به این دوستان که شوک وارده رو تحمل کردند و مثل کوه در مقابل مشکلات تا آخر ایستادگی کردند افتخار خواهند کرد. از اونجایی که انسان های موفق همیشه از شکست ها پل پیروزی درست می کنند بهتر دیدم مواردی رو برای برندگان 2014 و آیندگان به یادگار بنویسم. باشد که با آگاهی آیندگان افراد کمتری به سرنوشت بازماندگان لاتاری 2013 دچار شوند:
برنامه لاتاری با اطلاعات افراد معمولی خارج از سیستم وزارت امور خارجه آمریکا یک برنامه کاملاً غیر قابل پیش بینی است. این برنامه یک فرآیند طولانی و نفس گیر هست که متقاضی ویزا کنترل اندکی بر قسمت های کوچکی از اون داره و در اکثر مدت زمان طی شده باید به انتظار تصمیم و حرکت طرف مقابل باشه. بنابر این در قسمت هایی که در کنترل شما هستند با استفاده از اطلاعات موجود در مهاجرسرا و سایت های رسمی وزارت امور خارجه آمریکا مثل وبسایت سفارت ها مراحل را بدون عیب و نقص انجام دهید و از هر عاملی که باعث تاخیر حتی چند ساعته در گرفتن ویزا می شود جداً خودداری کنید. مواردی که الان به ذهن آشفته من می رسند عبارتند از: پر کردن صحیح فرم های DSP-122 و DS230، آماده کردن تمام مدارک برای روز مصاحبه بی کم و کاست، خودداری از عقب انداختن تاریخ مصاحبه مگر در صورت وجود شرایط اضطراری و حیاتی و مراجعه بلافاصله به سفارت پس از کلیر شدن برای اخذ ویزا. مورد آخر به خصوص به این جهات اهمیت دارند:
1- در صورتی که مشمول پروسه کلیرنس شوید چک های شما هر یک دارای تاریخ انقضای مشخصی هستند. اگر در گرفتن ویزای خود تعلل کنید بعید نیست با کلیرنس مجدد مواجه شوید.
2- سقف ویزای ماهانه سفارت ها محدود است. به خصوص اگر پیش از سپتامبر کلیر شدین حتماً حتماً و هر چه سریع تر برای گرفتن ویزا اقدام کنید.
3-گذشته از سقف ویزای ماهانه هر سفارت، سهم ویزای هر کشوری هم محدود هست و اگر از حد مجاز (7 درصد کل ویزاهای لاتاری) بیشتر شود برنامه صدور ویزا برای آن کشور بلافاصله متوقف می شود. در صورت عدم رعایت موارد 2 و3 ممکن است به همان سرنوشتی دچار شوید که برندگان کلیر شده در سپتامبر 2013 به آن گرفتار آمدند.
4- منطقه خاور میانه که ما در قسمتی از آن قرار گرفته ایم همیشه صحنه منازعات س.ی.اسی پیش بینی نشده بوده. تا قبل از وقوع اتفاقات جدید دست به کار شوید.
اما نکته آخر این که تا وقتی ویزا نگرفتید از فروش ملک و ماشین و گرفتن مرخصی بدون حقوق یا استعفاء از محل کار و ... خودداری کنید. حتی اگر ویزا گرفتید و پول کافی در اختیار دارید هم از فروش مایملک و لوازم زندگی خود چشم پوشی کنید. سفر اول را بدون دست زدن به زندگی اول خود انجام بدین تا اگر شغل مناسبی پیدا نکردین و یا زندگی در اینجا رو نپسندید (که برای خیلی ها اتفاق افتاده) با کوله باری از تجربه و خیالی آسوده به ایران برگردید. هر چه تعداد کمتری از اطرافیان شما از برنده شدن شما با خبر باشند شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت.
حتما مواردی بوده که به علت عدم تمرکز کافی من از قلم افتاده. سایر موارد را دوستان دیگر در تاپیک های مرتبط به تدریج بیان خواهند کرد. از این که بیشتر از این چیزی برای کمک به هموطنان و به خصوص دوستانم در لاتاری 2013 ندارم شرمسارم. از خداوند برای همه دوستان زندگی شاد و تن سالم در هر نقطه از این کره خاکی آرزومندم. خدا نگهدار همگی. سعید. 7 مهرماه 92.
تشکر کنندگان: گل نهال ، soli asali ، gbtm ، سو سو ، AsemanAbee ، Sonaen60 ، tata1344 ، mehrana ، pooriنام کاربری ، hamedhamed ، mhb161 ، payam62 ، رجبعلی ، کاوه شیز ، shervin4d ، saeed_gh ، ROYAAA ، laili ، mani.iht ، Arash R ، roeentan ، mahsa3017 ، gifa ، ffrfar ، studpk ، dana ، farshadsh ، ali1982 ، amjad ، zavosh ، Niushagh ، honey rahmati ، فندق ، amiz.abdollah ، AFSHIN-PIC ، kopol ، aghaghia ، alvan ، dove ، mehdi389 ، پدی ، hoseinizadehir ، babak_1363 ، mino2013 ، bijanih ، میخک سفید ، s.s.h ، KIMIA2005 ، maryam_a ، drkahani ، artam2 ، itex ، yalda91 ، arian307 ، hedilamar ، alirezass ، ALNB ، habibi ، houmanmir ، mohammad_r ، Ehsan1358 ، rezagh ، b@b@k ، e76779 ، jjbahale ، Shahabpk ، javid737 ، so_ar ، deineath ، mpas89 ، somayeh8159 ، el333 ، mhz_ir ، Aida.s ، mohammad.behrouzi ، mehrdad pharm ، mohamadtj ، امیر مهاجر ، ojee ، Mehrdadordi ، سلی ، nedaba ، Chosey ، USA2013 ، sophia ، amairmonre ، lingni ، n51 ، Maryam3023 ، raham ، ari_kiana ، noobnoobi ، mlo ، nooshshahnar ، kasrafo ، manila ، DIVE ، ghoghnoos ، amin arefi ، bayat_r ، Given ، mehdi110 ، zanganeh ، آلیس-1980 ، abshar_wf ، leo800 ، mamanraya ، iman63ir ، leila_2013 ، enchantress_boy ، lonelyman ، rouzbehdarvishi ، SOROUSHSOFT ، honey62 ، Emma_a432 ، mohssen ، Leila12020 ، marjani ، lilistar ، ikamaly ، mehdi didam ، afshinghwink ، b_argi ، majid194 ، nina22 ، maaarabi ، Szsanazsz ، آیدا اس ، پروا ، far-dv2013 ، f1f ، shaso ، hsevensky2013 ، kiana11 ، zepehr1 ، Ahmad0756 ، payampars ، armin1 ، nyayesh ، khmp ، afshin06 ، Biz Biz ، Mojtaba7300 ، rozelo ، alireza2753 ، omid05 ، ensan ، abloom_ma ، shayesteh ، karma110 ، احمد حبیبی ، soruosh ، 2013selectee ، nnhh ، sh_aytak ، EKAM ، daria ، amiro0008 ، mahdibashoma ، reza_top60 ، yashim ، سی سی ، siyavash ، angella59 ، m_yek ، amir82 ، meysam1986 ، kage.omid ، nahid.t ، ani_sheiton ، BLACK_DAY ، pooya.n ، ma300me ، Ghormeh Sabzi ، behnoush b ، Hedieh20 ، romance33 ، elmira_fa ، amirfarahan ، htity ، exxedus ، PARVIN_OMID ، azar1348 ، am4366 ، marsha ، MEHDIREZAEI ، m123 ، Mojtaba49 ، miladtorfi ، مهتاب - 2251 ، 3rip ، azem2014 ، Mahbaran ، powerb ، itsmasoud ، shilan ، ashkan1188 ، marigol61 ، 5ina ، shimoda ، mohammad19911991 ، dm_april ، ARI66 ، montazer59 ، pari pariaaa ، nika ، ابی هانی ، babaye yaas ، ali_gh ، mazerati ، nima-92 ، talayeh2013 ، javadi436 ، lilac ، farmiz ، shiraz2013 ، Sam2014 ، arash bon ، مهرنگار ، saeid-ss ، Fardaye Roshan ، rezajoon ، sh-p ، vmware ، الا ، shiraz mamali ، Championking ، hadiseh.t ، bmojtaba ، seperelia ، rose_2000 ، kamalir36 ، Parniyan2013 ، noura ، pooyani ، mrbonbon ، سمانه777 ، shatsi ، MARYAM2 ، farzadsmile ، saeeds61 ، maria_mk ، araaaash ، bigharar ، hana_fd ، meisam14 ، niko ، niloo-kh ، sce ، yami ، bagheri.274 ، soheil_zk ، meisam_sms ، sepideh_ ، maria2000 ، hosseinshokri ، پرستوی مهاجر ، تی تی موسوی ، mrpahlevani ، masuodrh ، khder ، نوروز ، ramin5165 ، Hamilton ، my2220 ، hossein jon ، afs ، fairy ، Soap McTavish ، sadeghi897 ، ronmony ، aliagha ، immigrant2us ، sadfar ، H Pier ، SHABAH51 ، mahmoodfuny ، SK89 ، arash 111 ، feyzgostar ، mrr777 ، azifa ، amohammadiazar ، mama2030 ، tenese ، lovelybugatti ، alenkila ، zepehr ، fardad1390 ، mirman ، Morteza1350 ، aberirae ، Ario79 ، IN.USA@2013 ، shlahni ، himmlisch ، maxima2012 ، philadelphia ، morteza.gh ، SANIJ ، ramin_red ، ghafari88 ، aliroz ، sgkco24 ، farshad_m ، nasam ، سانازی ، Ali.US ، babak433 ، Farshid22 ، احمد رضا آبدار ، godot ، sargol2001@yahoo.com ، reasonable ، lighter ، y.n ، hamedmas ، Setare99 ، قصه گو ، afshin-b ، MEHR52 ، nedali ، بازگشت ، mohamadir ، arash1392 ، miladfr12 ، nimaaa ، aidaz ، mohammad_sepah ، rbrb-2015 ، Nooshinsalamat ، owen2015 ، gema ، armin021 ، Mahmood129 ، Lucy.GH ، Lucy.GH ، shaya ، masoudyara ، rezahoorjandi ، ghasoo ، mehdi2014 ، hadi472 ، HERMES7 ، Ali DV-2013 ، nasim ، babak12 ، a.rahaa ، reza_norouzi ، AB2014 ، shanks ، mizan ، حاجی واشنگتن ، مهمان آشنا ، hosseinmm ، k.shiary ، pari1392 ، taherifar ، abbas41 ، dv2016 ، lot2013 ، ALIARAD ، Shahram914 ، alireza_iv ، ali-2015 ، خورشید۱۵ ، ARSAMNEW ، mehr22 ، ahmad120 ، ebrahim1e ، Siamak ، m.ghoreishi ، APOLO5321 ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان