کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی برای خروج
سلام دوستان من می خوام با یه خانوم آمریکایی ازدواج کنم . اما سربازی نرفتم و مشکل خروج از کشور دارم.اینم بگم که درسمو تو دانشگاه تموم کردم.راهی برام وجود داره؟ یا باید صبر کنم تا سربازی رو انجام بدم بعد ازدواج کنم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
یک راهش اینه که با وثیقه برای ادامه تحصیل پاسپورت بگیری ولی مشکل اینجاست که که در کل زمان بررسی پرونده ات باید در خارج از کشور بمونی و احتمالا مشغول به تحصیل باشی. بدرد مایه دارها میخوره کلا با این وضع دولار. من جای شما باشم یک بارکی سربازی رو میرم و این دندان لق رو از زندگی ام میکنم میندازم دور!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، volkan19831122 ، msar
دوست عزیز شما اگه الان هم با این خانم ازدواج کنی و همین الان هم اقدام کنی، خوشبینانه 1 سال کارتون طول میکشه. اگرم اون خانم گرین کارتی باشن که 3 سال کارت طول میکشه. این وسط میتونی یه فکری به حال سربازیت بکنی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، amjad ، msar
(2012-10-22 ساعت 05:14)elahenadafy2 نوشته:  دوست عزیز شما اگه الان هم با این خانم ازدواج کنی و همین الان هم اقدام کنی، خوشبینانه 1 سال کارتون طول میکشه. اگرم اون خانم گرین کارتی باشن که 3 سال کارت طول میکشه. این وسط میتونی یه فکری به حال سربازیت بکنی

برای تشکیل پرونده از نامزدش کپی پاسپورت اینو خواهند خواست، بجاش چی بده؟؟؟ Cool

* یه نفر هست که الان پیداش میشه میاد فحش و بد و بیراه که میشه، خوب هم میشه!! تا نیومده من برم!! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
راست میگیا. ولی جالبه که یکی از بچه های همینجا که کیسشم ازدواجیه اصلا کپی پاسپوتو یادش رفته بود بفرسته، اونا هم چیزی نگفتن و قبل از اینکه NVC مدارکشو بفرسته سفارت، یهو گفتن کپی پاسپورت. البته یه ریسکه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، msar
بهترین کار اینه که ایشون اقدام کنه یک سری مدارک رو برای USCIS ناقص ارسال کنه که تو اپروال دومشون RFE بخوره بهشون اگر اشتباه نکنم برای اون ۶ ماه فرصت میدن بعدش مدارک رو تو USCIS کامل کنه وقتی که کیسش رفت NVC اونجا هم باز یه سری مدارک رو ناقص بده خلاصه اونقدر کش بده که سربازیش تموم بشه کارت پایان خدمت بعد گذرنامه بعد هم مدارک رو کامل کنه

البته خیلی از ما ناخواسته درگیر همین مسایل شدیم حالا اگر ایشون از قصد کنه که سربازی بره و تموم بشه داستانش جداست و براش باید یک تاپیک مهم ایجاد کرد Big GrinTongue

یک نکته رو هم یادم رفت بگم : اگر تونستی ۲ سال جریان رو بعد از ازدواجت کش بدی کیست رو میتونی به IR1 تغییر بدی دیگه گرین کارت کاندیشنال و ۲ ساله نخواهد بود. برات آرزوی موفقیت می کنم
حتما ما را هم در روند کارهات قرار بده تا مثل وکیل ها دقیق راهنماییت کنیم که هر بار که مدارک ارسال کردی به RFE بخوری !
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، volkan19831122 ، msar
فکر کنم بهترین جوابو Acaro بهت داد دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: Acaro ، girl ، msar
Acaroجان
تا جایی که میدونم کپی پاسپورت جزو اصای ترین مدارک هست و من تا حالا ندیدم که کیس کسی بدون اون از اپروال اول به مرحله بعدی رفته باشه.
در مورد ازدواج و گرفتن گرین کارت دایم، چون ایشون در این مدت با همسرشون زندگی نخواهند کرد و جدا خواهند بود بعید میدونم که شامل حال گرین کارت دائم باشن.
این روشها قفط مسئله رو پیچیده تر میکنه و راحتترین راه اقدام زمانی هست که مدارک کامل مهیاست. اگه واقعا هم کسی به هر دلیلی نمیتونه منتظر باشه حداقل بهتره پاسپورت دانشجویی یا زیارتی بگیره و با اون اقدام کنه و بعد ارسال مدارک بعدی رو کش بده که معقول تره.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
جناب یامی خیلی‌ تعجب نکنید، کیس من بدون پاسپورت اپرو شد و همین چند ماه پیش همسرم زنگ زد بهشون گفت همسرم شماره پاسپورتشو نداده بود اونا هم با تعجب گفتن راست میگی‌ یه کپی بفرستین Smile)

البته همونطور که الاهه جان گفت ریسک این کار.. ما نمیدونستیم وگرنه حتما همون موقع میفرستادم. فکر نکنید خیلی‌ هم دقیقن اونا. اگه دقیق و کار بلد بودن الان پرونده من ۱ سال و ۷ ماه تو nvc خاک نمی‌خورد..
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، yami ، msar
(2012-10-22 ساعت 16:13)girl نوشته:  جناب یامی خیلی‌ تعجب نکنید، کیس من بدون پاسپورت اپرو شد و همین چند ماه پیش همسرم زنگ زد بهشون گفت همسرم شماره پاسپورتشو نداده بود اونا هم با تعجب گفتن راست میگی‌ یه کپی بفرستین Smile)

البته همونطور که الاهه جان گفت ریسک این کار.. ما نمیدونستیم وگرنه حتما همون موقع میفرستادم. فکر نکنید خیلی‌ هم دقیقن اونا. اگه دقیق و کار بلد بودن الان پرونده من ۱ سال و ۷ ماه تو nvc خاک نمی‌خورد..

به نکته خیلی خوبی اشاره کردید و البته فکر کنم جوابش رو هم خودتون دادید ولی اجازه بدید من کمی مسئله رو باز کنم.

اول اینکه به نظر میرسه که مورد شما یک مسئله کاملا شانسی بوده، یعنی نمیشه گفت برای هر کسی قراره اتفاق بیوفته. اصلا بحث بگیر نگیر یا نظر مثلا افسر مهاجرت هم نیست که حالا بگه میخوام یا نمیخوام. این یک مورد اشتباه فرد بررسی کننده پرونده بوده. اگه بالفرض پرونده ایشون رو همان فردی که پرونده شما رو بررسی کرده بگیره که حتما دیگه حواسش جمعه! بقیه هم که حواسشون جمع بوده که تا حالا همچین اتفاقی زیاد مرسوم نبوده؟!

مورد دوم اینکه من حدود یک سال پیش یک مقاله ای رو مطالعه میکردم که متاسفانه نه لینکش رو الان دارم و نه تیترش یادم هست که سرج کنم ولی خلاصه ای از اونی که یادم مونده بهتون میگم.
مرکز اصلی اداره مهاجرت در یکی از این ایالتهای شمالی هست. سالها بود که هیچ کس بجز کارکنان اجازه ورود به اونجا رو نداشتن و خوب اونها هم که قسم خوردن که رازدار باشن و کسی از داخل اون سازمان تقریبا اطلاعی نداشت. ظاهرا همون موقع استثنا اجازه میدن که تعدادی از خبرنگاران و وکلای مهاجرت از داخل سازمان بازدید کنن. خبرنگار یا وکیل که مقاله رو نوشته بود به تلی از پرونده های خاک خورده و پراکنده در ساختمان اشاره میکنه که باور نکردنی هست. نویسنده تاکید میکرد که بخاطر کمبود نیروی انسانی و تعداد زیاد پروندها و تنوع پرونده ها، بنا به تجربه شخصی خودش به نظر میرسه که اگه پرونده ای در همان بار اول بررسی تائید نشه، احتمالا به این تل پرونده های مورد دار می پیونده تا زمانی که فرد دوباره مدارک کافی بفرسته و با این فشار کاری و تعداد زیاد پرونده های کامل، معلوم نیست که کی مسئول پرونده دوباره بیاد اون پرونده ناقص رو که متقاضی الان مدارک تکمیلی رو فرستاده پیدا کنه و دوباره به جریان بندازه.

من خودم به شخصه به این قضیه تا حد زیادی ایمان دارم و به عینه زیاد دیدم که پرونده ای که مورد و نقص داشته باشه، در ادامه قضیه خیلی به مشکل بر میخوره. دوستانی که بخاطر سهل انگاری وکلاشون کارشون به شدت طولانی شده دلیل بر همین ماجرا هستن چرا که منطقی هست که حتی اگه اشتباهی بوده اونا سریعا مدارک رو فرستادن ولی کماکان پرونده شون بسیار کند شده.
من نمیدونم که پرونده شما چرا در NVC گیر کرده ولی بعید نیست که مال شما هم به خاطر همین نبودن کپی پاسپورت در مرحله اول باشه. احتمالا مدارک بجز NVC به جای دیگری هم میره که NVC منتظر جواب اون هست تا جواب خودش رو اضافه کنه و چون اون محل (بالفرض چکهای خاص امنیتی) اطلاعات پاسپورتتون رو نداره تا بیاد به NVC بگه که این اطلاعات ناقصه و اونم به شما بگه، قضیه اینجوری کش میاد.

یک مورد دیگه هم این هست که این آقا باید در اطلاعاتش باید قید کنه که نظامی هست چون سرباز سربازه و از نظر اینجا زیاد فرقی بین کادر و وظیفه در حال انجام وظیفه وجود نداره و همین ممکنه براش مشکلات عدیده ای درست کنه.

* ضمنا من یه یک موردی خیلی دارم حساس میشم!!! و اونم علاقه بخش زیادی از دوستان به ترغیب بقیه به پذیرش ریسک در مورد ویزا و گرین کارت هست!!!
کلا دوزاریم کجه و متوجه نمیشم که چرا خودمون که اینجا اومدیم که کارمون رو با دقت و وسواس چند برابر انجام بدیم و بقولی آب رو فوت کرده بخوریم چرا به بقیه همینجوری میگیم، میشه، حله، نگران نباش، ایشالا درست میشه، بقیه هم اینجوری بودن، حالا اقدام کن ببین چی میشه و ....
در ضمن کاملا هم متوجه هستم که همین دوستان چقدر از دست به عصا بودن من در این قضایا متنفر هستن و همین باعث میشه که بر شدت ترغیب بقیه به پذیرش ریسک اضافه کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، volkan19831122 ، msar
نه دوست عزیز، اشتباه نکنید، کسی کسی رو به پذیرش ریسک ترغیب نمیکنه. برعکس، چون ما بچه های ازدواجی و نامزدی، طعم تلخ دوری از همسرامونو چشیدیم و میدونیم چه عذابیه، دیگرانو درک میکنیم و سعی میکنیم بهشون راه حلهایی بدیم که زودتر بتونن به همسراشون بپیوندن.
منظور شما از دوستانی که از دست به عصا بودن شما متنفر هستن رو هم اصلا نمیفهمم. کلا شما توی انجمن ازدواج و نامزدی کم میایید و هنوز انقدر پست اینجا نذاشتید که کسی متوجه دست به عصا بودن شما بشه. البته توی این چند ماه اخیر که من اینجا هستم، پست زیادی توی این انجمن ازتون ندیدم و گرنه شاید قبلاترها توی این انجمن خیلی هم فعال بوده اید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Acaro ، girl ، volkan19831122 ، msar
(2012-10-22 ساعت 15:39)yami نوشته:  Acaroجان
تا جایی که میدونم کپی پاسپورت جزو اصای ترین مدارک هست و من تا حالا ندیدم که کیس کسی بدون اون از اپروال اول به مرحله بعدی رفته باشه.
در مورد ازدواج و گرفتن گرین کارت دایم، چون ایشون در این مدت با همسرشون زندگی نخواهند کرد و جدا خواهند بود بعید میدونم که شامل حال گرین کارت دائم باشن.
این روشها قفط مسئله رو پیچیده تر میکنه و راحتترین راه اقدام زمانی هست که مدارک کامل مهیاست. اگه واقعا هم کسی به هر دلیلی نمیتونه منتظر باشه حداقل بهتره پاسپورت دانشجویی یا زیارتی بگیره و با اون اقدام کنه و بعد ارسال مدارک بعدی رو کش بده که معقول تره.

yami عزیز با عرض ارادت فراوان ولی در زمان ارسال پکیج I-130 نیازی به کپی یا ترجمه پاسپورت نیست ولی برخلاف فرمایش شما کیس های ازدواج با سیتی زن بدون پاسپورت اپرو میشن و فقط در مرحله NVC است که کپی پاسپورت یا ترجمه اون رو می خوان (یا شاید بنده اشتباه می کنم)

بهر حال هدف راهنمایی دوستمون است و برعکس شما من فکر نمی کنم این روش ها باعث پیچیده شدن بشه … کیس شما سالها می تونه تو NVC بمونه به شرطی که از آخرین تماس شما (تلفنی یا از طریق ایمیل) بیش از یکسال نگذشته باشه.

ایشون بعد از اینکه سربازیشون رو رفتن می تونن در ترکیه یا جای دیگری یه مسافرت با همسرشون داشته باشن و برای اینکه چرا با هم زندگی نکردن خیلی کامل توضیح بدن که همسرشون دوست نداشته ایران زندگی کنه دلایلش هم خیلی واضح و قابل قبوله. در عوض می تونه مدارکی ارایه کنه که با هم در تماس بودن و این رابطه ادامه داشته مثل ریز تلفن ٫ ایمیل ٫ چت و …

مسله بعد اینه که ایشون یه سنگی تو تاریکی میندازن حالا اگر شد که چه بهتر نشد هم که فرقی نمی کنه چاره دیگه ای ندارند مجبور هستند سربازی برن.

شما در متن و لینک زیر چیزی که به پاسپورت یا کپی یا ترجمه یا حتی داشتن آن برای Beneficiary/Applicant اشاره کند٫ می بینید ؟

[عکس: 49087082074485290678.jpg]

منبع هم سایت USCIS : >> لینک مربوط <<
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، volkan19831122 ، msar
دقیقا Acaro درست میگه. منم کپی پاسپورت نفرستادم
پاسخ
تشکر کنندگان: Acaro ، msar
دوستان به هر حال ایشون واسه اینکه بتونن با نامزدشون ازدواج کنن باید به یه کشور سوم تشریف ببرن و واسه این کار نیز به پاسپورت دارن.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Acaro ، الهه سابق ، volkan19831122 ، msar
اگر خانمی که ایشون قصد ازدواج باهاشون رو دارند. ایرانی-آمریکایی باشه مشکلی ندارند قادر هستند در ایران ازدواج کنند. ممکنه بگید خوب شاید برای عقد دایم پایان خدمت می خواد که خوب نمی خواد مگر اینکه قانون جدید گذاشته باشند اگر هم به فرض پایان خدمت بخوان ایشون دفترچه اعزام بگیره مشکلی نداره.
ولی اگر آمریکایی باشند که خوب کار سخت میشه. ایشون هم دیگه دانشجو نیست که بتونه پاسپورت دانشجویی بگیره.
از صاحب تاپیک هم خبری نیست که اطلاعات بیشتری بده
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان