کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2012-11-16 ساعت 19:22)Saeedv13 نوشته:  افشین
یادمه یه بار دنبال مفهوم شماره ها و ستاره های روی ویزات می گشتی؟ اینو تو سایت KCC پیدا کردم. گفتم شاید به درد بخوره:

ازتون تشکر می کنم.
البته یه توضیحی بدم اگر توی تصویر ویزای من هم دقت کنید ویزای مهاجرتی لاتاری چند تفاوت نسبت به این تصویر داره. البته شکل ظاهری همین هست.
فقط بازم سوال من برطرف نشده، چیزی که توجه من رو جلب کرده اون ستاره زیر عکس هست که کسی نمی دونه یعنی چی؟!
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2012-11-16 ساعت 23:30)afs نوشته:  البته یه توضیحی بدم اگر توی تصویر ویزای من هم دقت کنید ویزای مهاجرتی لاتاری چند تفاوت نسبت به این تصویر داره. البته شکل ظاهری همین هست.
فقط بازم سوال من برطرف نشده، چیزی که توجه من رو جلب کرده اون ستاره زیر عکس هست که کسی نمی دونه یعنی چی؟!
افشین جان تا جایی که من مطالعه کردم وقتی که جلوی annotation یک ستاره یا دوستاره باشه فرقی نداره معنیش اینه که ویزای شما بدون هیچ گونه توضیحات اضافه یا شرطی صادر شده و در فرودگاه به راحتی وارد خواهید شد.

ویرایش : افشین جان من الان متوجه شدم که شما منظورتون ستاره زیر عکستون در ویزا است. خوب هر چه تعداد ستاره ها بیشتر باشه بیشتر از شما سوال و جواب خواهند کرد. کلا تعداد ستاره ها میزان ریسک را مشخص می کنه حالا راست و دروغش را نمی دانم و اینکه چقدر معتبر است :

The stars below the photo in the USA visa indicates the "RISK" status when entry the United States, which means that if you have more stars, then you will go through more security check when entering the United States
The number of stars are determined based on several reasons like: nationality, age, status, sex, countries visited before and others but as I mentioned before, it is only an indication. A lot of two stars have entered the states without any problem especially those who were joining families, but 2 star will probably be interviwed when reaching the states in case they were alone
Three stars means that security check will happen when arriving to the states but at the end, it depends on the immigrant officer
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
دوستان شرمنده که اینرو اینجا میگم اما در این پیج موقعی که میخواهید متنی رو ارسال کنید ، در ابتدا باید قسمت افزودن پاسخ رو بزنید و بعد در عنوان ، تعداد کلمه های این تالار رو کم کنید تا بتونید ارسال کنید.........بنده به کمک امیر مهاجر عزیز تونستم یه پست ایجاد کنم........

دوستان بنده از یکی از دوستانم که در میامی در حال تحصیل هست چندتا سوال پرسیدم که برام یه فایلی فرستاد که یکی از دوستاش تهیه کرد بود و نکات مفیدی رو شامل میشد....گفتم بزارم تا دوستان استفاده کنند ازش......در ضمن من تاپیکی نزدیک تر از این تاپیک به این موضوع در انجمن برندگان 2013 پیدا نکردم و مجبور شدم اینجا بزارم ( تاپیکی که اطلاعاتی در بدو ورود و یا بعد از ورود وجود داشته باشد در برندگان 2013 نبود گرچه تاپیک هایی مشابه در تالارهای زندگی در امریکا بود.....)
[size=x-small]
what you need to do when you want to come:
1- ask your flight carrier to know about how much carry on, and luggage you can bring!
2- usually 1 laptop bag, 1 carry on and 1 luggage is for free.
3- put your laptop out of your bag when you are going through security gate, because they check it separately.
4- have your I-20 and all identification documents with yourself (don’t put them in your luggage !) you need them at the port of entery to US.
5- have your laptop with you inside the plane, so you can spend your time meanwhile flying.
6- wear a good lcoth in plane to be comfort and can sleep.
7- you should fill out 2 forms before arrving to US inside the plane
7-1- customs : about what you bring, and any food if you have. will return it after you get your luggage. some times they check the luggage and take all foods, some times they don’t care. depends on your chance !
7-2- I-94: very important document, need it all the time you are in US. fill them all with capital letters, and good hand writing ! have to return at the pasport control gate at US airport (before luggage pick up)
8- have your US address (I don’t know if you can put school address) and all your family members date of birth and full name available (in US calendar) at the passport control gate.
9- you should coordinate with a friend to pick you up after you get here, call him 3 days in advance. and remind him again before you leave iran.
9- you should have some some cash (poole naghd) just in case you decided to buy some thing in the airport.
10- have some 25 cents (quarters) to make a phone call after you arrived to call your friend to pick you up at the air port.

۱۱- ترجمهٔ رسمی گواهی نامه+ اصلش (+ بین‌ المللی محض اطمینان) بیارین
۱۲- کارت ملی‌ و شناسنامه کار بردی نداره، مگر بخواین رای بدین ! که اونم بعید می‌دونم.

what you need to bring/ don’t need to bring :
dont bring:
۱- آجیل، پسته، تخمه، …. اینجا فراوونه
۲- کبریت، نخ سوزن، واکس، مسواک اضافی، … آت و آشغال اینجا فراوونه ! مفت هم هست.
۳- not too much clothes ! اینجا لباس ارزونه ! لباس زمستونی هم واسه میامی کاربرد نداره ! چون هوا همیشه خوبه.
۴- کتاب، جزو، …
۵- پوتین ! تو میامی اصلا کاربرد نداره.
۶- پتو، بالش، کیسه خواب، چسب زخم، ظرف و ظروف همه رقم، قوری ، پلو پز، کتری، اتو، لوازم خانگی، قاشق چنگال، در باز کن، چاقو، لوازم تحریر،..... اینجا بهترش هست !
۷- کلیه وسایل برقی، بجز ریش تراش و وسایل باتری خور
۸- تازگی ها لواشک هم کشف شده !
۹- فروشگاه ایرانی‌ هم داریم، کشک،زرشک، چایی، حبوبات، سبزی خشک هم گیر میاد.
۱۰- کل پاچه هم پیدا می‌شه، اخیرا ۲ مورد زدیم تو رگ جاتون خالی‌
۱۱- برنج و کلیه مواد خوراکی

bring if you like:
۱- قلیون، تخته نرد، صنایع دستی‌، یادگاری
۲- نرم افزار
۳- هارد دیسک با اطلاعاتی‌ که براتون حیاتیه
۴- فقط کتابهای‌ ضروری !
۵- کت شلوار (حداقل ۱ دست، واسه مراسم رسمی‌، کنفرانس، پرزنتیشن …)
۶- لباس زیر، برای چند روز اول که هنوز خونه نداری
۷- قرص شربت اینجا هست ولی‌ آنتی‌بیوتیک نیست، کلا دکترش تا نمیری آنتی‌بیوتیک بهت تجویز نمیکنن
۸- عینکِ اضافی
۹- راکت پینگ پنگ، تنیس، ... اگر اهلش هستین. فقط اگر جای اضافی داشتین. اینجا هست ولی‌ باید بخرین !
۱۰- اینجا همه جا وایفای داره، اگر لپ‌تاپ دارین بیارین بهتره، واگر نه اینجا می‌خرین ارزون تر از ایران، و کیفیت بالاتر و هزینه کمتر.
۱۱- لباس لب دریا
۱۲- چیزهای یادگاری و مورد علاقتون
۱۳- هرچی‌ تو آمازون نبود و شما بهش احتیاج داشتین ! آمازون و ebay همه چی‌ دارن، سفارش بدی ۱ هفته‌ای میرسه به دستت ! پس بیخودی بار نکنین ! اینجا همه چی‌ هست.
۱۴- مبدل سر دوشاخه برق (۲۲۰ به ۱۲۰) یه دونه محض اطمینان
۱۵- بالش بادی، چشم بند، گوشی، هدفون در طول پرواز (احیانا دماغ گیر)
۱۶- پول !
۱۷- من خودم ترجیح میدم سبزی خشک از ایران بیارم ! البته به اندازهٔ نیازم. نه زیاد.
۱۸- زعفرون، بهتره از ایران بیارین، البته من یه گونی زعفرون دارم که هنوز مصرف نشده. (به کسی‌ هم نمیدم، رو من حساب نکنین)
۱۹- اگر سیگاری هستین، سیگار‌های که اونجا پیدا نمی‌شه ! البته مسئولیت با خودتونه ! شاید گمرک گیر بده !

important informations:
● اجازه کار: با visa F-1 فقط ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار درین ! اونم در محیط دانشگاه
● درامد: اگر بورس دارین (TA یا RA) به دکترا حدود ماهی‌ ۱۵۰۰$ میدان به مستر نصفش)
● هزینهٔ زندگی‌:
○ اجاره خونه:
ای روم (مشترک با همخونه خارجی‌): بین ۴۵۰ تا ۶۵۰
یی استودیو یا اففیکینکی: ۵۵۰-۷۰۰$ پهر مونته
آای ۱ خواب: (معمولا زوج‌ها مجبورا اینکارو بکنن) ۹۵۰ به بالا
ایو ۲ خواب: اگر هم خونه‌ای سراغ درین ۱۲۰۰ به بالا
و ۳ خواب: ۱۴۰۰ به بالا
○ ممکن قیمتا بیشتر بشه، بعداً نیای اینجا شاکی‌ بشی‌، بگی‌ فکر می‌کردم با اون قیمت گیرم میاد
○ اگر خودتون خونه بگیرین معمولا قرارداد ۱ ثلاث، و کل هزینه‌های یوتیلیتیس با خدتن (آب، برق، اینترنت، تلوزیون حدوداً ماهی‌ ۱۰۰$) ولی‌ اگر روم بگیرین با صاحبخونه اس. اجاره ماه به ماه پرداخت می‌شه، بدون قرارداد.
○ معمولا بچه‌ها طریقه miami.craigslist.org خونه پیدا می‌کنن.
○ ۱ هفته قبل از اومدن بگردین، زود تر فایده نداره،
○ وقتی‌ آمدین یا باید برین خونه یکی‌ تا خونه پیدا کنین یا برین هتل،
○ هتلو شعبی‌ ۶۰-۷۰$ در نظر بگیرین.
○ اگرهم میرین خونهٔ یکی‌ بیشتر از چند روز اونجا نمونین، که طرف از کار خیرش پشیمون نشه ! (قبلا خیلیا این کارو میکردن، ولی‌ چند مورد پیش اومد که طرف کلا پشیمون شد)
○ معمولا خونه یا وسایل برقی آشپز خونه رو دارن، فقط اینجا ظرف و ظرف باید بخرین، تخت خواب و میز سندلی‌. گاهی خونه مبله پیدا می‌شه.
○ معمولا کرایهٔ ۲ ماه از اجاره خونه رو باید پیش پیش پرداخت کنین ! نگی‌ نگفتی ! به عنوانه رهن، و کرایهٔ ماه آخر. (با ماه اول می‌شه ۳ ماه)
● هزینه اتومبیل:
lease: ماهی‌ ۲۵۰$ ماشین، ماهی‌ ۲۰۰$ بیمه، حدوداً ۲-۳۰۰۰$ پیش پرداخت، و با قرارداد حدوداً ۳ ساله. (انگار ماشینو اجاره کردین)(مثلا تویوتا کرولا صفر) بعدش باید ماشینو پس بدین.
○ فاینانس: ماهی‌ ۱۰۰$ بیشتر، ولی‌ انگار ماشینو دارین قسطی می‌خرین
○ دست دوم: از همون craigslist پیدا می‌کنین، ولی‌ بیمه اش ماهی‌ ۱۰۰$ می‌شه حدوداً. چون پوشش کامل نیاز ندارین.
○ بنزین ماهی‌ ۱۰۰$. بیمه ماهی‌ ۱۰۰$ یا ۲۰۰$ بستگی به ماشین، و … داره.اجباری!
○ معمولا بچه‌ها دوچرخه میگیرن چند ماه اولو.بعد پول پس‌انداز می‌کنن ماشین می‌خرن.
● هزینه خورد ‌و خوراک:
○ متوسط ماهی‌ ۲۰۰$ اگر خودتون آشپزی کنین، و بیرون بخورین جاهای عادی ۷$ به بالا هر وعده.
○ لباس: همون قدر که تو ایران هزینه می‌کردین یه ذره کمو‌ زیاد.
● هزینه تفریح:
○ هرچی‌ خودتون دوس درین، مرکز ورزشی دانشگاه مفتی، زمین ورزشم همه جا پیدا می‌شه، تنیس، پینگ پنگ،والیبال، بسکتبال، فوتبال,…
● تلفن همراه:
○ ماهی‌ ۵۰$ حدوداً
● شهریه دانشگاه هر ترم، با هزینهٔ بیمه و ….:
○ اگر بورس دارین: ترمی ۸۰۰$ تابستون ۵۵۰$
○ اگر ندارین: نمیدونم شاید ۸۰۰۰$
● اولش که میاین تا یک-۲ ماه حقوق نمی‌گیرین، حد عقل ۳-۴ هزار$ بیارین که کم نیارین.

در مورد پروسهٔ ثبت نام چیزی یادم نیست، باید از بقیه دوستان بپرسین.

این کل اطلاعاتی بود که من داشتم، اگر چیزی جا افتاده به من بگین اضافه کنم،
در موارد بالا سئوالی‌ داشتین از من نپرسین، از یه نفر دیگه بپرسین

دوست دارم کمکتون کنم، ولی‌ دنبال درد سر هم نیستم،
اینجا کسی‌ با کسی‌ تعارف نداره، حساب حساب کاکا برادر
رک و راست باشین خیلی‌ بهتره، بعداً دلخوری هم پیش نمیاد
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
تشکر کنندگان: afs ، studpk ، Saeedv13 ، amir82 ، payam62 ، enchantress_boy ، el333 ، mdna ، lottory ، sasbk ، roze ، bayat_r ، sayeh_m ، 2013selectee ، mooj ، usa lover ، Ali Sepehr ، honestly2002 ، mahmoodi.h ، omniali ، raham ، bmojtaba ، tandoreh ، lilac ، 3rip ، ehsan_ati ، Soap McTavish ، kasrafo ، Gole baba ، peyman1355 ، Tomas ، گل نهال ، far-dv2013 ، IN.USA@2013 ، مهدي پارس ، b_argi ، A.d ، hadiseh.t ، lilistar ، ashakibafar ، naser1959 ، opayamani ، mansour*** ، mori5050 ، رجبعلی ، iranzamin_99 ، mohajer13 ، e76779 ، ASALI ، mgolchin13 ، سمانه777 ، iman63ir ، rezazaman ، r_ent ، ابی هانی ، خانه ، امیر مهاجر ، maneia ، saljoogh ، afshin06 ، mitme ، صوفیا صوری ، armin1 ، ranebr ، kiasina ، nooshin kh ، مانترا ، مجید ملیح ، fire dragon ، niloofar khorshidsavar ، babak433 ، HRSH ، saeeds61 ، Emma_a432 ، arezoo bj ، شهلا 1346 ، afshin-b ، bardia9 ، nika ، amir0_0amir ، asal1907 ، tooska68 ، sadeghi897 ، mlo ، mrr777 ، mhz_ir ، shivarahbari ، مرآت74 ، KOUROSHAVIN ، mirzamemar ، mhb161 ، Fereshteh Esfahan ، shatsi ، lonelyman ، ali2316 ، ایلیا8118 ، حامد ، mrbonbon ، sweety.alireza ، mnajafinobar ، AFSHIN-PIC ، dana ، majorsoly ، refiusa ، h@med_nj ، ستاره سلمانزاده ، KIMIA2005 ، Gerdoo ، mreza_ce ، niko ، barmak ، mohammad19911991 ، hamedhamed ، manila ، afshinghwink ، NarcisJ ، sumya ، Hoormazd ، nooshshahnar ، naarestan ، Lemony ، behnam88 ، jazirehh ، Saiban ، rouzbehdarvishi ، rezajoon ، صني ، mino2013 ، hamid1357 ، Rasoul_j ، Championking ، soruosh ، hgbeigi ، noobnoobi ، amairmonre ، daad ، farshadsh ، AOC Kermani ، Mbf232 ، hosseinshokri ، nima-92 ، Ehsan1358 ، Niushagh ، elmira_fa ، gbtm ، Leila12020 ، kian_mousapour ، philter ، niloo-kh ، ashkanelecomp ، saeid-ss ، ali1982 ، uranus88 ، itsmasoud ، betsa ، amiz.abdollah ، Mojtaba7300 ، mehrdad pharm ، negar_karimi6 ، javadi436 ، ali1220 ، mehdi didam ، AsemanAbee ، zohre02 ، tenese ، zina s ، مرد آزاد ، بازگشت ، ghafari88 ، kage.omid ، powerb ، shervin4d ، aaraam ، pari pariaaa ، estanfordbineh ، الدورادو ، alirezanz ، nedaba ، nasam ، gema ، feidom30 ، Daneshjo ، remarya ، atlantis770 ، behe
سلام دوستان
من یک سوال داشتم. کسی می تواند کمک کند. آیا می شود چند روز بعد از ورود به آمریکا و قبل از گرفتن گرین کارت به کانادا رفت و مدتی آنجا بود و دوباره به آمریکا برگشت و گرین کارت را گرفت؟ من هم آمریکا و هم کانادا آشنا دارم. می خواهم تو این مدت تا صدور گرین کارت به هر دو سر بزنم.
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست
(2012-12-01 ساعت 01:01)mohammad_r نوشته:  سلام دوستان
من یک سوال داشتم. کسی می تواند کمک کند. آیا می شود چند روز بعد از ورود به آمریکا و قبل از گرفتن گرین کارت به کانادا رفت و مدتی آنجا بود و دوباره به آمریکا برگشت و گرین کارت را گرفت؟ من هم آمریکا و هم کانادا آشنا دارم. می خواهم تو این مدت تا صدور گرین کارت به هر دو سر بزنم.

دوست من ، سلام

بنده هم همین شرایط رو دارم . سوال شما رو به تاپیک مشابه در 2012 منتقل کردم .

اینجا رو ببینید .

بنده هم منتظر پاسخ از دوستان مطلع هستم

موفق باشید
2013AS0000007xx
ما از نظر روحیات، تمکن مالی، سطح تحصیلات، آستانه تحمل، شرایط تاهل، دانش زبان انگلیسی و شرایطی که ممکنه تو آمریکا برامون پیش بیاد متفاوتیم. پس به آسانترین راه، یعنی شنیدن تجربیات متفاوت دیگران که در شرایط متفاوتی هم اتفاق افتاده، هرگز اکتفا نکنید. سفرنامه حقیر
تشکر کنندگان: pooya.n ، خانه ، مانترا ، mohammad_r ، KIMIA2005 ، amairmonre ، daad ، niloo-kh ، saeid-ss ، ali1220 ، zohre02 ، pari pariaaa ، alirezanz ، nedaba
سلامممممممممممممم،

خوب منم بالاخره وقتش رسيد که جل و پلاسم رو جمع کنم از کليرنس و بيام اينجا خدمت دوستان عزيز Smile

2 تا سوال دارم:

1) الان که ديگه ما با ويزاي مهاجرتي داريم ميريم هم بايد عوارض خروج (55000 تومان) رو پرداخت کنيم یا لازم نيست؟؟؟

2) من پرواز کانکشنم فرودگاه Rome هست. ميخواستم بدونم بايد واسه ورود به فرودگاه رُم ويزاي ترانزيت گرفت اينجا يا لازم نيست؟؟؟

پی.اس: چقدر اينجا سوت و کوره!!! Sad
(2012-12-08 ساعت 14:17)ehsan_ati نوشته:  سلامممممممممممممم،

خوب منم بالاخره وقتش رسيد که جل و پلاسم رو جمع کنم از کليرنس و بيام اينجا خدمت دوستان عزيز Smile

2 تا سوال دارم:

1) الان که ديگه ما با ويزاي مهاجرتي داريم ميريم هم بايد عوارض خروج (55000 تومان) رو پرداخت کنيم یا لازم نيست؟؟؟

2) من پرواز کانکشنم فرودگاه Rome هست. ميخواستم بدونم بايد واسه ورود به فرودگاه رُم ويزاي ترانزيت گرفت اينجا يا لازم نيست؟؟؟

پی.اس: چقدر اينجا سوت و کوره!!! Sad
1-تا جاییکه من فهمیدم حتی با ویزای مهاجرتی تا زمانیکه گرین کارت ندارید باید پرداخت کنید(قبلاً اشتباه نوشته بودم الان اصلاح شده)
2- با پرواز کانکشن اجازه وارد شدن به کشور رو که به شما نمی دند پس ویزا نمی خواد شما فقط در فرودگاه میچرخید اگر فرصت کنید
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-12-08 ساعت 14:40)kasrafo نوشته:  به نظرم تا گرین کارت دستتون نیومده عوارض خروج (55000 تومان) باید داد, بعیده افسر فرودگاه دقت به تفاوت ویزاها کنه
دقیقاً حق با شماست چون صدرا سپهر هم اینجا توضیح داده اند
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-12-08 ساعت 14:17)ehsan_ati نوشته:  2 تا سوال دارم:

احسان جان امیدوارم اولین نفری باشی که اینجا یه سفرنامه خوب می نویسی.
موقع گرفتن بلیط اتفاقی من همین دوتا سوال رو از آژانس پرسیدم.

در مورد خروج گفت لازم نیست، اما خوب تجربه بچه های سفر رفته قبلی به نظرم قابل اتکا تره.
در مورد ویزای ترانزیت هم گفتند انگار چندسالی هست برداشته شده و بهش نیازی نیست، هرچند برای اطمینان می تونی از آژانس بپرسید چون قاعدتا باید دقیقش رو بدونند.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
دوستان عزیز در واقع من الان فهمیدم که اگه گرین کارت داشته باشیم ، احتیاجی به دادن عوارض خروج نیست....
اما یه موردی رو مطمئن هستم، شما در پاسپورتتون ، یه قسمتی هست که نوشته محل اقامت، که برای ماهایی که ایران زندگی میکنیم و پاسپورتمون از داخل صادر شده ایران هست و مجبور به پرداخت عوارض خروج هستیم، اما اگه شما محل اقامتتون یه کشور دیگه باشه و پاسپورتتون رو از سفارت اقدام برای صدور کنید و اقامت خودتون در اون کشور رو به سفارت نشود بدید، در محل اقامت در پاسپورت اسم کشوری که در آن اقامت دارید ذکر میشود و در این صورت دیگه عوارض خروج نخواهید داد....
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
(2012-12-09 ساعت 01:08)achi686 نوشته:  دوستان عزیز در واقع من الان فهمیدم که اگه گرین کارت داشته باشیم ، احتیاجی به دادن عوارض خروج نیست....
اما یه موردی رو مطمئن هستم، شما در پاسپورتتون ، یه قسمتی هست که نوشته محل اقامت، که برای ماهایی که ایران زندگی میکنیم و پاسپورتمون از داخل صادر شده ایران هست و مجبور به پرداخت عوارض خروج هستیم، اما اگه شما محل اقامتتون یه کشور دیگه باشه و پاسپورتتون رو از سفارت اقدام برای صدور کنید و اقامت خودتون در اون کشور رو به سفارت نشود بدید، در محل اقامت در پاسپورت اسم کشوری که در آن اقامت دارید ذکر میشود و در این صورت دیگه عوارض خروج نخواهید داد....

من در طول این دو سال اقامتم در آمریکا، یک بار به ایران سفر داشتم. در زمان بازگشت خروجی پرداخت نکردم. فقط به دلیل داشتن گرین کارت. پاسپورتم هنوز همانی است که چند سال پیش از ایران گرفتم .
(2012-12-09 ساعت 02:17)hasti_banoo نوشته:  
(2012-12-09 ساعت 01:08)achi686 نوشته:  دوستان عزیز در واقع من الان فهمیدم که اگه گرین کارت داشته باشیم ، احتیاجی به دادن عوارض خروج نیست....

من در طول این دو سال اقامتم در آمریکا، یک بار به ایران سفر داشتم. در زمان بازگشت خروجی پرداخت نکردم. فقط به دلیل داشتن گرین کارت. پاسپورتم هنوز همانی است که چند سال پیش از ایران گرفتم .

تجربه شخصي :

وقتي ويزاي مهاجرتي داشتم و سفرم به آمريكا بود عوارض خروجي دادم.

با گرين كارت اومدم ايران و يك سفر به گرجستان داشتم از ايران و به ايران برگشتم و عوارض ندادم و براي آمريكا اومدن با گرين كارت عوارض ندادم.

محل صدور پاسپورتم هم ايرانه.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
دوستان عزیز اینجا چقدر سوت و کور شده......
این همون برگه آبی معروف هست که باید در فرودگاه پر کنیم.....
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacati...n_form.xml
سلام دوستان
یه سوال داشتم ، اون پاکت زردی که هنگام دریافت ویزا تحویلمون میدن به تعداد نفراتمونه یا اینکه فقط یک پاکت زرد بهمون میدن ؟ با تشکر
C.N : 19XX, رویت قبولی :2می 2012، نفرات : 4 ،مصاحبه:ابوظبی ،1Nov. زمان کلیرنس:33 روز . دریافت ویزا :Big Grin مقصد: نیوهمپشایر
تشکر کنندگان: ali234 ، KIMIA2005 ، afshinghwink ، amairmonre ، daad ، godot ، philter ، niloo-kh ، saeid-ss ، zohre02 ، pari pariaaa ، alirezanz
(2012-12-10 ساعت 12:28)honestly2002 نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم ، اون پاکت زردی که هنگام دریافت ویزا تحویلمون میدن به تعداد نفراتمونه یا اینکه فقط یک پاکت زرد بهمون میدن ؟ با تشکر

براي هر نفر يك پاكت زرد دريافت مي كنيد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان