کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان يك كمك فوري ميخوام. من الان با ويزاي دانشجويي هلندم. براي 24 دسامبر از آمستردام ميخوام برم لس انجلس. حالا رفت و برگشت لندن توقف داره البته فرودگاهم عوض نميشه. من بايد ويزاي ترانزيت بگيرم؟؟؟
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
(2012-12-13 ساعت 20:18)studpk نوشته:  دوستان يك كمك فوري ميخوام. من الان با ويزاي دانشجويي هلندم. براي 24 دسامبر از آمستردام ميخوام برم لس انجلس. حالا رفت و برگشت لندن توقف داره البته فرودگاهم عوض نميشه. من بايد ويزاي ترانزيت بگيرم؟؟؟

تا جاییکه شنیدم قبلا لازم بوده اما الان لازم نیست.
(2012-12-13 ساعت 20:39)peyman1355 نوشته:  درود بر همه دوستان

شايد جاي اين پرسش من اينجا نباشه، دوستان كدام تاپيك يا تاپيك ها رو براي پيدا كردن كار، انتخاب ايالت و شهر مناسب پيشنهاد مي كنند كه اطلاعاتشون به روز باشه ؟ چون به چند تاپيك سر زدم اما آخرين تاريخ پست هاشون مربوط به سال 2009 بود و ركود اقتصادي اون موقع !Smile

سپاسگزارم

شاید دوست من بهتر باشه شما اول ایالت خودتون رو براساس معیار های زیر انتخاب کنید و بعد برید توی تاپیک اون ایالت و در موردش به جزئیات بیشتر و با استفاده از اطلاعات دوستانی که در اون ایالت زندگی میکنند ، اطلاعات خودتون رو تکمیل کنید...
و اما معیار ها
1. بازار کار ( براساس جستجو در سایت هایی که برای کار یابی هست ، مثل مونستر و اندید و . . . )
2. هزنیه های پایین زندگی ( چون برای نقطه ورود یه مهاجر ، و با سرمایه های محدود اگه تشریف میبرید، بهتر هست نقطه ورودتون یه جایی باشه که بتونید تا چند ماه اول و نهایتا تا یک سال اول اگه برفرض کار گیرنیوردید بتونید از پس هزینه های زندگی بر بیاید و زندگی کنید )
3. ترجیحا آشنا داشته باشید اونجا ( تا قبل از اومدن سوشیال کارت و گرین کارت تقریبا اجاره خونه و خرید موبایل و ماشین و اخذ گواهینامه و باز کردن حساب غیر ممکن هست ، و تنها راهی که میمونه هتلی یا جایی مشابه هست، پس بهتر هست تا اون موقع پیش آشناتون باشید تا هزینه ها پایین بیاد)
4. ترجیحا امنیت ایالت رو هم باید در نظر بگیرید....
5. آب و هوا ( اگه شرایط خاصی دارید که نمیتونید آب و هوایی خاصی رو تحمل کنید باید این ایتم رو هم مد نظر داشته باشید و یا جاهایی که در سال ممکنه چند بار سونامی و طوفان میاد نرید)
6. اگه بچه دار هم هستید که در نظر گرفتن مدارس و جایی که برای اونها هم خوبه باشه به آیتم هاتون اضافه میکنه....
7. قوانین ایالتی و مهاجرتی برای مهاجرین در ایالت مورد نظر....( یعنی ممکن هست بعضی از ایالت ها قوانین و شرایطی داشته باشند که مناسبتر برای شما باشد که اون ایالت رو انتخاب کنید، با در نظر گرفتن اون قوانین میتونید تصمیم گیری بهتری داشته باشید)

بنابراین بعد از در نظر گرفتن این معیارها یک و یا چند ایالت رو انتخاب کنید و بعد به تاپیک اون ایالت های انتخابی برید از دوستان مهاجرسرایی که اونجا هستند اطلاعات مراحل بعد رو جویا بشید.

موفق باشید دوست عزیز
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
(2012-12-13 ساعت 23:26)Almond نوشته:  سلام دوستان
به نظر شما صرف داره که افراد برای اولین ورود ماشین خودشون رو با خودشون ببرند مثلا برای صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد؟ (منظورم به نسبت هزینه ایرفریت و هزینه های انجام کارهای اداری انتقال هستش )
و اگر مناسبه، غیر از دریافت گواهینامه بین المللی چه کارهای دیگری لازم هست؟ باید کاپوتازو اینجور چیزها هم انجام بشه؟

ميشه واضح تر توضيح بديد چيكار مي خوايد كنيد؟

مي خوايد مثلا پرايدتون رو بزاريد توي طياره فريتش كنيد آمريكا؟؟؟؟؟!!!!!......@!@!#$%@
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
(2012-12-13 ساعت 23:53)sadra_sepehr نوشته:  
به نظر شما صرف داره که افراد برای اولین ورود ماشین خودشون رو با خودشون ببرند مثلا برای صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد؟ (منظورم به نسبت هزینه ایرفریت و هزینه های انجام کارهای اداری انتقال هستش )
و اگر مناسبه، غیر از دریافت گواهینامه بین المللی چه کارهای دیگری لازم هست؟ باید کاپوتازو اینجور چیزها هم انجام بشه؟

مي خوايد مثلا پرايدتون رو بزاريد توي طياره فريتش كنيد آمريكا؟؟؟؟؟!!!!!......@!@!#$%@

صدرا جان، خیلی خنده داره بله! @@@@@@*&*&@!@@
البته در به صرفه بودنش شک داریم.
(2012-12-14 ساعت 00:16)Almond نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 23:53)sadra_sepehr نوشته:  

صدرا جان، خیلی خنده داره بله! @@@@@@*&*&@!@@
البته در به صرفه بودنش شک داریم.

#!%@$##$@ والا من كه كفم بريده حقيقتاً! ولي شما سه تا پول بليط رو حداقل بايد بديد فقط ماشين رو بياريد اينجا ، حالا ماليات و اينايي كه اينجا داريد هيچي ،‌ به نظر من براي اينكار ها وقتي خواستيد بيايد يه هماهنگي با من كنيد ، قول مي دم كاري كنم كه هزينه هاتون خيلي بياد پايين.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

سلام به تمامی دوستان
دیشب به LAX رسیدم در عرض نیم ساعت همه کارهام انجام شد و از فرودگاه خارج شدم رفتار پلیس ها در صورتی که انگلیسی بلد باشید بسیار مناسب است ولی اگر زبان مشکل داشته باشید کلا حوصلشون سر میره و یه جورایی بد اخلاق میشن !
کل خوردنی های ایران رو هم میشناسن و به فارسی می گن رو پسته ٫ تخمه و زرشک به نظر میاد حساس هستند.
دوستان هر نوع سوالی در رابطه به اولین ورود به LAX داشتید در خدمت هستم.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
(2012-12-14 ساعت 22:52)Saiban نوشته:  دوستان
واقعا کسانی که توی آمریکا کسی رو ندارند چیکار باید بکنند. از دوستان با تجربه خواهش میکنم روند ورود و پیدا کردن سرپناه و اقدامات بعدی رو توضیح بدند . در حال حاضر بزرگترین استرس ما اینه . چطور بدون هیچ ssn و سایر مدارک جایی رو اجاره کنیم در حالی که برای دریافت مدارک هم باید یه آدرس ثابت داد و آدرس هتل و اینجور جاها رو قبول نمی کنند ////

دوست عزيز مهاجرسرا برنامه وي‍ژه اي براي اينجور افراد داره كه بزودي اعلام عمومي ميشه. تا اون زمان ميتونيد با من به وسيله پيام خصوصي ارتباط برقرار كنيد تا كمكتون كنم.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

(2012-12-14 ساعت 22:55)sadra_sepehr نوشته:  
(2012-12-14 ساعت 22:52)Saiban نوشته:  دوستان
واقعا کسانی که توی آمریکا کسی رو ندارند چیکار باید بکنند. از دوستان با تجربه خواهش میکنم روند ورود و پیدا کردن سرپناه و اقدامات بعدی رو توضیح بدند . در حال حاضر بزرگترین استرس ما اینه . چطور بدون هیچ ssn و سایر مدارک جایی رو اجاره کنیم در حالی که برای دریافت مدارک هم باید یه آدرس ثابت داد و آدرس هتل و اینجور جاها رو قبول نمی کنند ////

دوست عزيز مهاجرسرا برنامه وي‍ژه اي براي اينجور افراد داره كه بزودي اعلام عمومي ميشه. تا اون زمان ميتونيد با من به وسيله پيام خصوصي ارتباط برقرار كنيد تا كمكتون كنم.

پيرو صحبت هاي مدير ارشد مهاجرسرا sadra_sepehr عزيز كمپاني immigrangel بعنوان اولين تيم خدمت رسان ايراني با بهره گيري از باتجربه ترين افرادي كه خود نيز روزي شرايط شما را داشتند و در بدو ورود به آمريكا يا كسي را براي حمايت از خود نداشتند و يا دوستان و بستگانشان فرصت كافي براي انجام كارهاي اوليه خود را نداشتند آماده ي ارائه ي كليه خدمات زير مي باشد.

1- ارائه آدرس ثابت براي كساني كه آدرس در آمريكا ندارند

2- پيكاپ از فرودگاه ورودي و رساندن شما تا هتل ، متل ، منزل اقوام و آشنايان و ...

3- اجاره شيك ترين و مناسب ترين هتل ها ، متل ها ، آپارتمان ها يا خانه ها مطابق با هزينه ي مورد نظر شما

4- دريافت شماره سوشيال سكيوريتي از اداره Social Security Administration ظرف مدت 48 ساعت

5- افتتاح مناسب ترين و كم هزينه ترين حساب بانكي مطابق با شرايط شما در مطمئن ترين بانك هاي آمريكايي مانند Chase Bank ، Bank Of America ، City Bank ، Well Fargo و غيره

6- افتتاح حساب كرديت كارت يا Secure Credit Card

7- خدمات صدور بليط و رزرو تورهاي مسافرتي مورد نظر شما

8- ارائه ي خدمات گردشگري و نشان دادن نقاط مختلف

9- خدمات ترجمه شفاهی خاص (همراهی در جلسات مختلف و مصاحبه ها - تماس با ادارات و موسسات) و يا ترجمه شفاهي عام

10- خدمات ترجمه کتبی (نوشتن نامه های رسمی و غیره)

11- دريافت كارت شناسايي ايالتي در سريعترين زمان ممكن

12- راهنمايي و انجام كليه مراحل مربوط به دريافت گواهينامه ي آمريكايي در كوتاه ترين زمان

13- ثبت نام دلبندان شما در بهترين و مطمئن ترين و ارزان ترين مدارس و كالج هاي آمريكايي

14- ارائه راهنمايي هاي و اطلاعات لازم در مورد فرهنگ و خصوصيات شهر يا محل اقامت شما

15- دريافت بيمه هاي خودرو ، سلامت ، مديكل ، مديكير ، عمر و غيره (در بعضي موارد رايگان و در بعضي موارد با ارزان ترين هزينه بيمه اي)

16- اجاره خودرو با ارزان ترين قيمت ها

17- راهنمايي و انجام كليه امور مربوط به خريد ، Finance يا Lease خودرو با بهترين شرايط

18 - راهنمايي و انجام كليه مشاوره های حرفه ای تر در مراحلی که در مهاجرسرا کسی پاسخگو نیست.

براي كسب اطلاعات بيشتر و همچنين راه هاي ارتباط با ما مي توانيد به تاپيك IMMIGRANGEL (ارائه خدمات براي سفر به آمريكا) در همين سايت مراجعه نماييد.
این همون برگه آبی معروف هست که باید در فرودگاه پر کنیم.....
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacati...n_form.xml
[/quote]

با سپاس از achi686 عزیز، دوستان خوبم سئوالات 14 و 15 این فرم تا حدی برای من مبهم هستند، اگر خواهش کنم کمی در مورد این دو سئوال توضیح می دهید؟ بی نهایت ممنون خواهم شد Smile
[/quote]
جواب سوال 14 نه هستش و مخصوص بازرگانا و تجار هستش.
سوال 15 شما بايد به ارزش تقريبي كالاها سوغاتيا و چيزايي كه همراهته اشاره كني مثلاً ارزش تابلو فرش طلا نقره و .... كه همراهته.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
سلام
دوستان آیا می توان در فرودگاه امریکا وقتی مدارک را می خواهیم به پلیس اداره مهاجرت تحویل بدیم ادرس قبلی را تغییر دهیم .
کلا" ادرسی را که در روز مصاحبه در سفارت از ما گرفتن و confirm کردند را چگونه می توان تغییر داد ؟
با سپاس فراوان
تشکر کنندگان: خانه ، Tomas ، KIMIA2005 ، EKAM ، philter ، niloo-kh ، saeid-ss ، powerb ، pari pariaaa ، alirezanz ، atlantis770
(2012-12-17 ساعت 12:47)mahdiyegh نوشته:  سلام
دوستان آیا می توان در فرودگاه آمریکا وقتی مدارک را می خواهیم به پلیس اداره مهاجرت تحویل بدیم ادرس قبلی را تغییر دهیم .
کلا" ادرسی را که در روز مصاحبه در سفارت از ما گرفتن و confirm کردند را چگونه می توان تغییر داد ؟
با سپاس فراوان

شما در ارسال فرمی آدرسی رو اعلام می کنید،
وقتی رفتید مصاحبه میتونید آدرس رو تغییر بدید
وقتی رفتید فرودگاه تو آمریکا میتونید آدرس رو تغییر بدید
وقتی وارد شدید می تونید برید سوشیال سکیوریتی و آدرس رو تغییر بدید.
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-12-17 ساعت 16:34)mahdiyegh نوشته:  با عرض سلام و سپاس فروان
ایا ما که ویزا را دریافت نموده ایم ولی گرین کارت نداریم بایدحتما بلیط رفت و برگشت بگیریم یا می توانیم بلیط 1 طرفه نیز بگیریم .
لطفا مرا راهنمایی نمایید
نه اصلاً لزومي به گرفتن بليط برگشت نيست . شما اگه ديگه اينجا كاري ندارين مجبور نيستين بليط برگشت بگيرين . ولي بليط يكسره معمولاً گرونتر از دو سره هستش و اگر فكر ميكنيد كه بعد از رفتن كارهاي نيمه كاره اي اينجا دارين كه بايد انجام بدين به صرفه تر هستش كه دو سره بگيرين .

در ضمن اينم بگم كه تا يكماه پيش كساني كه اونطرف بودن ميتونستن بليطشون رو از اينجا تهيه كنن و ريال پرداخت كنن ولي الان ديگه امكانش نيست . يعني اگر شما بليط يكطرفه از اينجا گرفتين و بعدش اونجا تصميم گرفتين كه به ايران برگردين بايد از همونجا اقدام كنيد و دلار بپردازين ، كه اينطور كه بعضي دوستان ميگن قيمتش بالاتر ميشه .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
خوب دوستان منم 4 شنبه ميرم لس آنجلس. پرواز مستقيم klm از آمستردام كه 11 ساعته.
يه موضوعي هم كه براي من پيش اومد ميگم شايد به درد بخوره. من اول از بريتيش بليط گرفتم آمستردام به لس آنجلس كه يك توقف لندن داشت (بدون تعويض فرودگاه) كه اومدم تو همين تاپيك پرسيدم كه ويزاي ترانزيت ميخواد يا نه. كه امير مهاجر عزيز گفتن نميخواد. حرفشونم كاملا درست بود. با اين تفاوت كه من چون الان با ويزاي موقت ساكن هلندم ويزاي ترانزيت شامل حالم ميشه. ولي ايرانيايي كه از ايران به مقصد آمريكا ميرن مشكلي ندارن.
ديگه من همه جور حدسي زده بودم جز اينيكي!! خوشبختانه تا 24 ساعت ميتونستم پروازو كنسل كنم و پولو پس بگيرم كه تلفني انجام شد.

پدر و مادرم هم امروز رسيدن LAX البته ويزاي توريستي بودن. كلا با اينكه زبانشونم آنچناني نيست راحت كاراشونو انجام داده بودن. ميگفتن صف مهاجرتيا موقع چك پاس خيلي شلوغتر بوده. بعدم چمدوناشونو گشته بودن. 500 گرم آجيل داشتن كه طرف پرسيده تخمه دارين؟بابام گفته من تخمه دوست ندارم اصلا پس نداريم :دي (عاشق استدلال بابام شدم) يك ميوه اي هم از ايران همراهشون بوده كه اسمشو مامانم گفت من نفهميدم تا حالا به گوشم نخورده بود گفت همين پرتقال كوچولوهاست ديگهههه!!! ازشون گرفتن انداختن دور. 2تا عطرم از فري شاپ ايران خريده بودن. گفته اينو بايد 100 دلار ماليات بدين چون از ايران خريدين. بابامم گفته كادوي تولد بچه هامه (يكيش منماااا :دي ) ديگه گذاشته ببرن. ديگه گفتن از همون لحظه ورود به فرودگاهم با اينكه همه چي تابلو داره مشخصه همه جا افيسرا وايسادن كمك ميكنن كجا بري چيكار كني..
حالا منم رفتم ميام اينجا ميگم چي شد
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
(2012-12-28 ساعت 16:49)ASALI نوشته:  به نظرتون برای اولین سفر ( برای مایی که میخواییم بریم و برگردیم )فقط بریم شهری که قراره توش زندگی کنیم یا اینکه بریم لاس وگاس و دیزنی لند و ... ؟؟؟ چون حداقل 2 ماه که باید بمونیم !!!

بستگی به جیبتون داره،اگه وضع مالیتون خیلی خوبه برید لاس وگاس و خوش بگذزونید، در غیر اینصورت برید همون شهری که میخواید برید و یه برآورد از شهر و کار و وضعیت خونه و .... بکنید که به نظر من حتی اگه وضعتونم خوب باشه مورد دوم خیلی منطقی تره.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان