کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
Smile 
بعد از دریافت ویزای مهاجرت , در اولین سفر به آمریکا , مدارک مهاجرتی در فرودگاه تحویل و روند فعال سازی گرین کارت آغاز می شود . برای تبادل نظر در مورد تهیه بلیط , امور گمرکی و امور مربوط به دفتر مهاجرتی در فرودگاه از این تاپیک استفاده کنید .

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان 2012 اینجا را کلیک کنید .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: kasrafo ، gulu ، el333 ، ali234 ، amir82 ، bardia9 ، SOROUSHSOFT ، saljoogh ، afshin4749 ، Ali DV-2013 ، فیروزه ایکدر ، aziking ، afs ، achi686 ، mooj ، pooya.n ، Danoosh ، Omid-Aria ، lilistar ، امیر مهاجر ، AsemanAbee ، goody ، Saeedv13 ، mohajer13 ، maneia ، tatoole ، bayat_r ، sara79 ، peyman1355 ، مانترا ، pooyash ، ASALI ، r_ent ، ابی هانی ، صوفیا صوری ، گل نهال ، mazy ، shkhmo ، پروا ، مجید ملیح ، farshadsh ، شوصب ، Emma_a432 ، Hoormazd ، arezoo bj ، Solitude ، amir0_0amir ، mhr.714 ، parastoo mohajer ، ikamaly ، myou ، sce ، mirzamemar ، sadeghi897 ، ali usa ، NarcisJ ، ali2316 ، nafnaf ، حامد ، Rouzbeh1976 ، majid.s ، farhad1985 ، shayangh ، Ehsan1358 ، AFSHIN-PIC ، iman63ir ، سمانه777 ، t.alireza ، byousefi_p ، fereydoooon ، KIMIA2005 ، Gerdoo ، niko ، afshinghwink ، afshin-b ، valencia ، KOUROSHAVIN ، hamedhamed ، nina22 ، رجبعلی ، emad iran ، sepideh_ ، maman zina ، naarestan ، lonelyman ، soruosh ، rezajoon ، jazirehh ، mehrdad pharm ، rouzbehdarvishi ، e76779 ، mino2013 ، oghs ، mohammadrezah ، ava 63 ، sam110 ، bahram2014 ، amairmonre ، daad ، godot ، محبت ، لاتاری ، setareh2013 ، shatsi ، AOC Kermani ، hosseinshokri ، saeid-ss ، ma300me ، Niushagh ، ojee ، ashakibafar ، amitis1392 ، Mbf232 ، kian_mousapour ، philter ، negarX ، niloo-kh ، shahryar7021 ، itsmasoud ، romance33 ، مهرنگار ، mehdi389 ، Hedieh20 ، Mojtaba7300 ، plv ، اریوبرزن ، mehrdad360 ، mohammad mm ، zohre02 ، maziar irani ، ali_gh ، alirz ، pari pariaaa ، آلیس-1980 ، 20142ddc ، Natasha9 ، ghafari88 ، بازگشت ، kage.omid ، we are one ، SabreAyob ، Alikalashi ، zanganeh ، mahdibashoma ، قصه گو ، marjanen ، nasam ، rezahoorjandi ، alirezanz ، nedaba ، hadi472 ، امین 13 ، kiasina ، hamedrouhi ، taherifar ، atlantis770 ، shiraz mamali ، msar ، ahmad120 ، Iaccept ، Siamak
لینک های زیر به پست هایی هست که در این تاپیک نوشتم. مطالعه کردن اون ها رو به شما که تصمیم به خواندن این تاپیک کردید پیشنهاد می کنم:

تصویر نامه و کارت سوشال سیکیوریتی
تصویر نامه و گرین کارت
شرح گرفتن گواهینامه رانندگی مریلند ۱
شرح گرفتن گواهینامه رانندگی مریلند ۲
امضا و انگشت زدن در فرم صدور گرین کارت در بدو ورود
نکاتی در مورد تماس تلفنی بعد از اقدام به ارسال رزومه
رعایت نکات امنیتی در زمان استفاده از سوشال سیکیوریتی نامبر
معرفی کردیت و کردیت کارد
اطلاعات متفرقه

این پاکت معروف زرد رنگی هست که موقع دریافت ویزا به شما تحویل می دهند.
از شما خواسته می شه که این پاکت رو بدون بازکردن به افسر اداره مهاجرت در فرودگاه ورودی وقتی به امریکا پا می گذارید تحویل دهید

[عکس: Yellow1.jpg]

[عکس: Yellow2.jpg]
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: reza6966 ، کاوه شیز ، اناهیتا ، saljoogh ، raham ، achi686 ، el333 ، Ali DV-2013 ، mooj ، sayeh_m ، mahdi/sh ، DEMAR001 ، Szsanazsz ، honestly2002 ، Soap McTavish ، پروا ، sasbk ، Almond ، pooya.n ، Danoosh ، Ali Sepehr ، MAHDI2012 ، ali234 ، amir82 ، bardia9 ، ALI_AGHA ، lottory ، ranebr ، lilistar ، aziking ، kiasina ، امیر مهاجر ، armin1 ، HB_USA ، peyman1355 ، rira1982 ، Setare99 ، maneia ، new ، AsemanAbee ، farshid.a ، mohsen-usa ، goody ، ensan ، hoj_s000 ، ehsan_ati ، mojgan rezaee ، mgolchin13 ، parsush ، mortezajn ، r_ent ، shima1364 ، Saeedv13 ، mohajer13 ، bmojtaba ، tatoole ، رجبعلی ، bayat_r ، sadeghi897 ، sara79 ، khmp ، saeedproo ، moti1369 ، ASALI ، مانترا ، payampars ، سمانه777 ، iman63ir ، ابی هانی ، moon_rose ، farokhi21 ، kasrafo ، afshin06 ، mitme ، moji1361 ، صوفیا صوری ، mahsa 662547 ، pr.kia ، IN.USA@2013 ، گل نهال ، mercedeh2011 ، escutcheon ، مهدي پارس ، مهتاب - 2251 ، shkhmo ، delir ، شهلا 1346 ، farshadsh ، niloofar khorshidsavar ، babak433 ، نازنین 932 ، HRSH ، شوصب ، arezoo bj ، barmak ، rezagh ، athenaa ، hamid1357 ، majid5980 ، lot2013 ، mhr.714 ، wushu kung fu ، Solitude ، hamed. ، a_r_m80 ، alih ، parastoo mohajer ، muhammadinfo ، pouya.m.t ، ikamaly ، immigrant2us ، mrr777 ، mhz_ir ، shivarahbari ، مرآت74 ، CYB3R ، babak_1363 ، mirzamemar ، naarestan ، Niushagh ، ali usa ، hana_fd ، shatsi ، احمد رضا آبدار ، NarcisJ ، soheila_chem ، lonelyman ، elnaz_joon ، ali2316 ، admiral.arash ، ایلیا8118 ، شادی رستگار ، pooyash ، elham_ces ، daad ، حامد ، Rouzbeh1976 ، majid.s ، farhad1985 ، shiirin ، sakoosha ، zombi ، mohammad.behrouzi ، behnam88 ، hosseinshokri ، majid194 ، so_ar ، mnajafinobar ، AFSHIN-PIC ، fayadegar ، DIVE ، KOUROSHAVIN ، bardia mousapour ، BEROLIN ، t.alireza ، hushmandco ، fereydoooon ، alirezass ، سمنانی ، KIMIA2005 ، Gerdoo ، mreza_ce ، lilac ، niko ، حمیدرضا مرتضوی ، a.rahaa ، afshinghwink ، sophia ، afshin-b ، Hedieh20 ، valencia ، mohammad19911991 ، mitramin ، maryami2k4 ، hamedhamed ، صني ، amohammadiazar ، godot ، mlo ، ashkan1188 ، maman zina ، H Pier ، ali_am76 ، nooshshahnar ، Lemony ، jazirehh ، soruosh ، میخک سفید ، rezajoon ، shaso ، babak.n ، Mohammad Ahmadi ، fara2014 ، Ehsan1358 ، rouzbehdarvishi ، e76779 ، mino2013 ، saeed_gh ، jake ، manila ، SK89 ، aghaghia ، alvan ، New York ، sce ، Championking ، mohammadrezah ، kiana11 ، sam110 ، Lady ، farzad47 ، shiraz mamali ، noobnoobi ، آنی ، shang ، HodHod Golestani ، zanganeh ، amairmonre ، محبت ، Mbf232 ، لاتاری ، پرستوی مهاجر ، مهرنگار ، AOC Kermani ، Leila12020 ، mhb161 ، rezad ، behzad_gh ، saeid-ss ، golshad ، powerb ، Danial_4139 ، mohssen ، elmira_fa ، ashakibafar ، ffrfar ، gbtm ، Given ، kian_mousapour ، sadfar ، babash ، philter ، niloo-kh ، negarX ، ali1982 ، ora ، dove ، s.s.h ، Sarbedaran ، shahryar7021 ، itsmasoud ، hsevensky2013 ، aydinaghajani ، romance33 ، mehdi389 ، amiz.abdollah ، Mojtaba7300 ، mehrdad pharm ، اریوبرزن ، k98k ، mehdi didam ، ali1220 ، قصه گو ، BirdMan ، zohre02 ، maziar irani ، bahram2014 ، ali_gh ، behfaza ، alirz ، pari pariaaa ، آرتا ، maryam.zahedi68 ، آلیس-1980 ، 20142ddc ، بازگشت ، ghafari88 ، y.n ، javadi436 ، tenese ، feel ، malavan ، Mana Moli ، ojee ، saeedemon ، we are one ، میر رضا روشندل ، mahdibashoma ، sani1348 ، mr.amir007 ، M.Ho ، vahidbaq ، mirsamh ، m_yek ، estanfordbineh ، nasam ، rezahoorjandi ، Sanaz Jam ، farhad_syd ، alirezanz ، nedaba ، manamilad ، asalkhan00m ، shiva.usa ، زری وحدتی ، Ramin geologist ، artam2 ، shanks ، feidom30 ، remarya ، hamedrouhi ، atlantis770 ، Ali.re1 ، ahmad120 ، milade ، msar ، Iaccept ، Siamak ، matin.sh
من بعنوان یک عضو کوچک از مهاجر سرا در مورد تهیه بلیت تجربیاتی دارم که امیدوارم برای دوستان مفید باشد
همانطور که برای تهیه هر چیزی معمولا به دنبال کسی که اطلاعات یا آشنایی بیشتری در مرد اون وسیله دارد می رویم در مورد بلیت هم فکر می کنم خوبه بین دوستان و آشنایان و یا از طریق آنها بدنبال یک شرکت مسافرتی معتبر و یا یک کارمند فروش بلیت خارجی با تجربه با حوصله و دلسوز باشید که شما را به آنها معرفی کنند.
سپس مسیر و شرایط خودتان را صادقانه با انها در میان بگدارید و بهشان فرصت بدبد تا بهترین ایرلاین و پرواز را برای شما جستجو و رزروکنند من خودم چون با پرواز زیاد سر و کار دارم فکر می کنم این بهترین راه هست.
به اون فرد یا آژانس اطلاعات کافی بدید و خیلی در قید و بند تاریخ دقیق نباشید در خیلی از مواقع با تغییر یک روز می توانید پروازی مناسب با شرایطی مناسب تهیه کنید به یاد داشته باشید معمولا از زمان رزرو پرواز تا صدور معمولا چند روز فرصت دارید که کاملا تصمیم بگیرید اگر رزروی به نطرتان خوب بود آن را رزرو کنید و بعد در مورد صدورش تصمیم بگیرید .به یک موضوع دقت کنید که بعد از صدور امکان تغییر بلیت یا کنسلی را با حداقل جریمه داشته باشید و حتما بخواهید که اطلاعات کافی در این مورد به شما بدهند .
در مورد مسیر های غیر مستقیم به مدت انتظار بین دو پرواز هم در رفت و هم در بــــــــرگشـــــــت دقت داشته باشد .
به یاد داشته باشید یک آژانس مسافرتی خوب و معتبر چون امکان جستجو در چندین ایرلاین راداره بهتر از مراجعه به مثلا یک ایرلاین خاص است .
این تصور هم که مثلا آژانس ها می تونند شرایط مختلف داشته باشند هم درست نیست سیستم رزرواسیون سراسری و شرایط رزرو و کنسلی هم سراسری است و هیچ آژانسی حق ندارد سر خود شرایطی برای رزرو ایجاد کنه معمولا در انتهای بلیت این شرایط به انگلیسی قید شده .
اگر تفاوتی می بینید معمولا در کلاس پروازی هر ایر لاین است .

یک امتیاز دیگر سپردن کارتان به یک آژانس این است که معمولا ساعات کاریشان بیشتر از دفاتر ایر لاین است و انعطاف بیشتری هم دارند در مواقعی حتی از خارج کشور هم با ایمیل می توا نید از آنها بخواهید که مثلا پرواز برگشت شما را ساماندهی کنند . در مواردی می توانید از آژانس ها تخفیف هم دریافت کنید یعنی از سود خودشان به شما تخفیف می دهند.

در حال حاضر بلیتهای بین المللی هنوز با نرخ ا ر ز مرجع محاسبه می شود فکر می کنم هر چه زودتر بلیطتان را رزرو کنید بهتر است.البته مد نظر داشته باشید اگر هر زمانی بلیطتان را تغییر دهید باید نرخ روز آن بلیت را پرداخت کنید و اگر همان کلاس پروازی که داشته اید در تاریخ جدید جا نداشته باشد باید ما به التفاوت کلاس جدید پروازی را نیز پرداخت کنید .البته اکثر ایرلاین ها اگر شما در مسیر رفت از همان تاریخ استفاده کنید برای برگشت اضافه بها نرخ جدید مشمول شما نمی شود (مگر آنکه کلاس پروازی عوض شود )
پس اگر بلیت تهیه می کنید سعی کنید در همان تاریخ سفر کنید.

نکنه دیگر اینکه بعضی از آژانس ها بلیت های ایرلاین ها را خودشان رزرو و خودشان صادر می کنند بعضی از آژانس ها فقط رزرو می کنند و بعد از ایرلاین بلیت را دریافت می کنند البته تفاوت زیادی نمی کند ولی اگر بلیتی می خرید از آژانس بپرسید که خودشان مستقیما صادر می کنند و به قول خودشان "استاک" اون ایرلاین را دارند یا خیر این باعث میشه راحتتر روی اون رزرو مانور بدهند و هر وقت بخواهید برایتان صادر کنند و ب دست شما بدهند .

ببخشید طولانی شد .......در مورد تهیه بلیت هر سوالی دارید اگر خودم بدانم برایتان می نویسم و یا از دوستانی که اطلاع دارند می توانم برایتان بپرسم.
همگی موفق باشید.
تشکر کنندگان: afs ، پدی ، mdna ، Ali DV-2013 ، pooya.n ، frozen mind ، Danoosh ، الهه سابق ، Saiban ، MAHDI2012 ، achi686 ، amir82 ، bardia9 ، farshadsh ، safajoo ، lottory ، new ، lilistar ، aziking ، kiasina ، nima1348 ، امیر مهاجر ، maneia ، payam62 ، AsemanAbee ، نادره ، فیروزه ایکدر ، mohsen-usa ، goody ، DIVE ، hoj_s000 ، ehsan_ati ، mgolchin13 ، parsush ، r_ent ، Saeedv13 ، mohajer13 ، رجبعلی ، bayat_r ، sara79 ، khmp ، ASALI ، peyman1355 ، مانترا ، سمانه777 ، ابی هانی ، ranebr ، kasrafo ، afshin06 ، mk_2002ir ، moji1361 ، mitme ، saeed_gh ، tabim4 ، صوفیا صوری ، mercedeh2011 ، مهتاب - 2251 ، مجید ملیح ، fire dragon ، HRSH ، saeeds61 ، afshin-b ، arezoo bj ، barmak ، شهلا 1346 ، ali3923 ، amir0_0amir ، parastoo mohajer ، Mamadreza ، shivarahbari ، armin1 ، sayeh_m ، babak_1363 ، mirzamemar ، byousefi_p ، hana_fd ، elnaz_joon ، ali2316 ، ایلیا8118 ، babak433 ، mhr.714 ، ikamaly ، شادی رستگار ، dv.usa ، حامد ، Rouzbeh1976 ، farhad1985 ، mrbonbon ، shayangh ، پروا ، sakoosha ، androjuic ، sahar2311 ، behnam88 ، hosseinshokri ، so_ar ، MEHDIREZAEI ، AFSHIN-PIC ، مرآت74 ، iman63ir ، BEROLIN ، hushmandco ، fereydoooon ، nasim ، KIMIA2005 ، mreza_ce ، lilac ، afshinghwink ، Hedieh20 ، hamedhamed ، Soheila.talebi ، milad_aae ، mlo ، ashkan1188 ، sepideh_ ، lingni ، maman zina ، remarya ، nooshshahnar ، m-samet ، soruosh ، jazirehh ، میخک سفید ، rezajoon ، shaso ، Mohammad Ahmadi ، rouzbehdarvishi ، Rasoul_j ، Ehsan1358 ، manila ، sam110 ، hgbeigi ، el333 ، aghaghia ، nyayesh ، alvan ، shiraz mamali ، amairmonre ، n51 ، daad ، godot ، Mbf232 ، لاتاری ، shatsi ، AOC Kermani ، Leila12020 ، nima-92 ، zepehr ، saeid-ss ، mehrzad978 ، valencia ، elmira_fa ، ffrfar ، Given ، گل نهال ، kian_mousapour ، philter ، niloo-kh ، negarX ، ashkanelecomp ، ali1982 ، Sarbedaran ، mehdi389 ، maria2000 ، Mojtaba7300 ، اریوبرزن ، mohammadg846 ، zohre02 ، maziar irani ، ali_gh ، pari pariaaa ، hosein1204 ، آلیس-1980 ، Natasha9 ، selki ، feel ، kage.omid ، moqadam ، sarafraz ، saeedemon ، mohsenmb ، aaraam ، peyman.bahrami61 ، M.Ho ، shadi2014 ، m_yek ، blueskysam ، nasam ، rezahoorjandi ، lotus_8491 ، estanfordbineh ، alirezanz ، nedaba ، atlantis770 ، msar
(2012-10-25 ساعت 23:16)Almond نوشته:  از روی این عکس یه سوال برای من بوجود آمد ممنون میشم راهنمایی بکنید. برای ویزا آفیس در ارمنستان ما ایرانی ها باید گواهی ع د م س و پ ارائه بدهیم؟ اون خطی که روی کاغذ سفیده نوشته: Issued by p*o***l*i*s8*o*f*ir اون چیه؟ در چه مورده؟

خیر. نه در ایروان و نه در سفارت های دیگه گواهی عدم سوء پیشینه از ایران لازم ندارند.
اون موردی هم که فرمودید اگر به صفحه 3 پاسپورت خودتون نگاه کنید در بخش محل صدور (محل صدور پاسپورت در حقیقت)، این پلـیــس ایران از اونجا اومده.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2012-10-26 ساعت 00:13)afs نوشته:  
(2012-10-25 ساعت 23:16)Almond نوشته:  از روی این عکس یه سوال برای من بوجود آمد ممنون میشم راهنمایی بکنید. برای ویزا آفیس در ارمنستان ما ایرانی ها باید گواهی ع د م س و پ ارائه بدهیم؟ اون خطی که روی کاغذ سفیده نوشته: Issued by p*o***l*i*s8*o*f*ir اون چیه؟ در چه مورده؟

خیر. نه در ایروان و نه در سفارت های دیگه گواهی عدم سوء پیشینه از ایران لازم ندارند.
اون موردی هم که فرمودید اگر به صفحه 3 پاسپورت خودتون نگاه کنید در بخش محل صدور (محل صدور پاسپورت در حقیقت)، این پلـیــس ایران از اونجا اومده.

سلام. ضمن تبریک بابت ویزای یکضرب. شما واکسیناسیون رو کامل کرده بودید یا نه؟ چون جلوی Annotation عددی نوشته که توضیحش رو توی سایت وزارت امور خارجه اینطور نوشته بود:
9 FAM 40.11 N12.5-2 Waiver Under INA 212(g)(2)(B)
(CT:VISA-1452; 07-19-2010)
INA 212(g)(2)(B) (8 U.S.C. 1182(g)(2)(B)) provides a waiver in any case where the panel physician determines that a required vaccination is medically inappropriate. In such cases, the panel physician will indicate on page two of the Form DS-2053, Medical Examination for Immigrant or Refugee Applicant (for use with TB Technical Instructions 1991) or Form DS-2054, Medical Examination for Immigrant or Refugee Applicant (for use with TB Technical Instructions 2007), if the vaccine history is incomplete and which type of waiver is requested. You must refer to Form DS-3025, Vaccination Documentation Worksheet, and may then authorize a waiver in accordance with INA 212(g)(2)(B) (8 U.S.C. 1182(g)(2)(B)) for any of the following reasons (see 9 FAM 40.11 N10.3 for definitions of below categories):
(1) Not age appropriate;
(2) Contraindication;
(3) Insufficient time interval between doses;
(4) Seasonal administration; or
(5) Vaccine unavailable.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
سلام .مبارک ویزا باشه...جالبه پاکت های ما گوشه اش بریده بود و داخل ان پیدا بود....نکته ای مهمی که یادآوری کنم .وقتی ویزا و پاکت را دریافت می کنید دقیقا انرا چک کنید.اسپل اسامی و تاریخ صدور و اکسپایر ویزا..ما وقتی ویزا را دریافت کردیم تاریخ صدور و اکسپایر ویزای همسرم با بقیه تفاوت داشت البته 10 روز ..و به علت تمام شدن زمان لاتاری 2012 سفارت کاری نکرد ...البته مشگل خاصی هم پیش نیومد..موفق باشید
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

(2012-10-26 ساعت 10:57)MAHDI2012 نوشته:  سلام .مبارک ویزا باشه...جالبه پاکت های ما گوشه اش بریده بود و داخل ان پیدا بود....نکته ای مهمی که یادآوری کنم .وقتی ویزا و پاکت را دریافت می کنید دقیقا انرا چک کنید.اسپل اسامی و تاریخ صدور و اکسپایر ویزا..ما وقتی ویزا را دریافت کردیم تاریخ صدور و اکسپایر ویزای همسرم با بقیه تفاوت داشت البته 10 روز ..و به علت تمام شدن زمان لاتاری 2012 سفارت کاری نکرد ...البته مشگل خاصی هم پیش نیومد..موفق باشید

بله در راستاي فرمايشات آقا مهدي پاكتهاي ما آنكارايي ها گوشه اش بريده بود و يكسري از مدارك ترجمه شده اي كه خودمون براشون فرستاده بوديم مثل شناسنامه داخلش هست. در ضمن در روي اون برگه روي پاكت قسمت Occupation يا همون شغل براي من و همسرم يه رشته بي ربط به كارمون نوشته . نمي دونم براي بقيه هم همينطوره يا درسته . به هرحال ديگه من پيگيريش نكردم !
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

(2012-10-26 ساعت 11:39)gulu نوشته:  
(2012-10-26 ساعت 10:57)MAHDI2012 نوشته:  سلام .مبارک ویزا باشه...جالبه پاکت های ما گوشه اش بریده بود و داخل ان پیدا بود....

بله در راستاي فرمايشات آقا مهدي پاكتهاي ما آنكارايي ها گوشه اش بريده بود و يكسري از مدارك ترجمه شده اي كه خودمون براشون فرستاده بوديم مثل شناسنامه داخلش هست. در ضمن در روي اون برگه روي پاكت قسمت Occupation يا همون شغل براي من و همسرم يه رشته بي ربط به كارمون نوشته . نمي دونم براي بقيه هم همينطوره يا درسته . به هرحال ديگه من پيگيريش نكردم !

بله پاکت های ایروان همه گوشه دار هستند.
البته من شانس این رو داشتم که محتویات داخل پاکت رو ببینم. چون امضای بخش دوم فرم 230 را در زمان مصاحبه از من نگرفتند در زمان مراجعه برای گرفتن ویزا فرم مجددا به من داده شد تا امضا کنم و دقیقا همه مدارکی که قبل از مصاحبه ارائه می کنید، به علاوه نتیجه تست پزشکی و همون چیزی که در پرونده مصاحبه شما قرارداره در این فرم گذاشته می شه.

در مورد شغل هم، بله چیزی که روی پاکت برای من نوشته شده به شکلی کاملا بی ربط هست!

(2012-10-26 ساعت 04:46)2013selectee نوشته:  سلام. ضمن تبریک بابت ویزای یکضرب. شما واکسیناسیون رو کامل کرده بودید یا نه؟ چون جلوی Annotation عددی نوشته که توضیحش رو توی سایت وزارت امور خارجه اینطور نوشته بود:
9 FAM 40.11 N12.5-2 Waiver Under INA 212(g)(2)(B)
(CT:VISA-1452; 07-19-2010)
INA 212(g)(2)(B) (8 U.S.C. 1182(g)(2)(B)) provides a waiver in any case where the panel physician determines that a required vaccination is medically inappropriate. In such cases, the panel physician will indicate on page two of the Form DS-2053, Medical Examination for Immigrant or Refugee Applicant (for use with TB Technical Instructions 1991) or Form DS-2054, Medical Examination for Immigrant or Refugee Applicant (for use with TB Technical Instructions 2007), if the vaccine history is incomplete and which type of waiver is requested. You must refer to Form DS-3025, Vaccination Documentation Worksheet, and may then authorize a waiver in accordance with INA 212(g)(2)(B) (8 U.S.C. 1182(g)(2)(B)) for any of the following reasons (see 9 FAM 40.11 N10.3 for definitions of below categories):
(1) Not age appropriate;
(2) Contraindication;
(3) Insufficient time interval between doses;
(4) Seasonal administration; or
(5) Vaccine unavailable.

متشکرم. راستش من به ظن خودم سعی کردم واکسن هایی که لازم هست رو بزنم. اما نتیجه این شد که دقیقا همین توضیحی هست که شما گذاشتیید. البته پزشک واکسنی به من تزریق نکرد.
لطفا این پست رو بخونید:
http://mohajersara.com/thread-5604-post-...#pid224418
درود به دوستان چند تا پرسش داشتم، ممنون میشم کمک کنید.

1. بعد از ورود به امریکا میانگین چه قدر طول میکشه گرین کارد بیاد؟
2. میشه قبل از گرفتن گرین کارد به ایران برگشت؟
3. اگه فصلی دو هفته در امریکا موند؟ کافیه؟ یعنی کلا تو سال میشه دو ماه تقریبا. گیر نمیدن؟ اگه گیر میدن و بخوای احتمال ریسک رو بیاری پایین از فرم Reentry Permit استفاده کنی میشه؟ یعنی از این فرم چند بار کلا میشه استفاده کرد؟ میشه سالی 4 بار این فرم رو پرد کرد؟

با سپاس

(از "پاسخ سریع" نمیتونید پاسخ بدید دوستان، از دکمه "افزدون پاسخ" استفاده کنید و در اون صفحه تایتل رو کوتاه کنید.)
(2012-10-29 ساعت 21:44)Mohammad MG نوشته:  درود به دوستان چند تا پرسش داشتم، ممنون میشم کمک کنید.

1. بعد از ورود به آمریکا میانگین چه قدر طول میکشه گرین کارد بیاد؟
2. میشه قبل از گرفتن گرین کارد به ایران برگشت؟
3. اگه فصلی دو هفته در آمریکا موند؟ کافیه؟ یعنی کلا تو سال میشه دو ماه تقریبا. گیر نمیدن؟ اگه گیر میدن و بخوای احتمال ریسک رو بیاری پایین از فرم Reentry Permit استفاده کنی میشه؟ یعنی از این فرم چند بار کلا میشه استفاده کرد؟ میشه سالی 4 بار این فرم رو پرد کرد؟

با سپاس

(از "پاسخ سریع" نمیتونید پاسخ بدید دوستان، از دکمه "افزدون پاسخ" استفاده کنید و در اون صفحه تایتل رو کوتاه کنید.)

سلام
۱. عمدتا کمتر از یک ماه گرین کارت میاد .
۲.بله میتونین برگردید و گرین کارت شما به آدرس پستی که دادید فرستاده میشه .
۳. تا جایی که من اطلاع دارم وقتی شما پاس سفید بگیرید به مدت ۲ سال میتوانید خارج از آمریکا باشید برای اطلاع بیشتر این تاپیک را مطلالعه کنید http://mohajersara.com/thread-3694.html
موفق باشید
2012
ورود به آمریکا:Sep 15th
San Jose,CA
ممنون میشم قسمت اول پرسش سومم هم پاسخ بدید.

3. اگه فصلی دو هفته در آمریکا موند؟ کافیه؟ یعنی کلا تو سال میشه دو ماه تقریبا. گیر نمیدن؟
تشکر کنندگان: ghorbat ، Tomas ، farshadsh ، KIMIA2005 ، afshinghwink ، daad ، saeid-ss ، zohre02 ، niloo-kh ، آلیس-1980 ، alirezanz ، nedaba ، msar
(2012-10-30 ساعت 10:15)Mohammad MG نوشته:  ممنون میشم قسمت اول پرسش سومم هم پاسخ بدید.

3. اگه فصلی دو هفته در آمریکا موند؟ کافیه؟ یعنی کلا تو سال میشه دو ماه تقریبا. گیر نمیدن؟

چرا گیر میدن. آفیسر اگه احساس کنه شما امریکارو به عنوان خونه اصلیتون در نظر نگرفتین گرین کارد شما رو باطل میکنه. گرین کارد ویزای توریستی نیست که شما باهاش بخوای هر 3 ماه 2 هفته بیای و بری.
اینجا رو بخون.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
سلام دوستان

شاید این تاپیک محلی برای جنگ دعواهای گرفتن و اقدام کردن پاس سفید یا همون travel document نباشه با این حال من یک توضیح مختصر میدم امیدوارم مشکل دوستان حل بشه و این بحثو جدال ختم به خیر بشه (آمین)

دوستان انهأ که ویزا گرفتن و در این فکران که بدون ورود به آمریکا می‌تونن اقدام به گرفتن پاس سفید کنن این رو بدونن که اینکار غیر ممکنه چون قبل از ورود این فقط ویزا هست با زمان و شرایط محدود و بعد از ورود گرین کارت موقت می‌شه یعنی‌ شما زمانی‌ تبدیل به یک permanent resident در آمریکا میشی‌ که گرین کارت داشته باشی‌ و داشتن گرین کارت مستلزم ورود شما به آمریکا هست و کلید خوردن پروسهٔ اقامت شما

برا اقدام کردن پاس سفید نمیخواد منتظر ssn یا گرین کارت باشین چون گرین کارت که در پاس شما موجوده و ssn هم ضرورتش در فرم نیومده پس میتونید در همون روزهای اول ورود اقدام کنید

معمولا پروسه گرفتن پاس سفید از حد اقلّ ۲۰ روز تا ۳ماه طول میکشه البته بیشتر طول کشیده هم ولی‌ خیلی‌ موردش کم اتفاق افتاده شما میتونید فرمشو I-۱۳۱ پرینت کنید و کامل اونو پر کنید مدارک مورد نیاز هم بهش پیوست کنید و با مراجعه به نزدیکترین اداره پست اونو پست کنید برا پرداخت هزینه هم میتوانید از همون اداره پست money order بگیرید یا از فروشگاه‌های بزرگ مثل والمارت، money order همون حواله پول خودمونه و بعد منتظر زمان انگشت نگاری باشید وقتی‌ زمان و مکان انگشت نگاری مشخص شد یعنی‌ شما ۸۰% راه رو طی‌ کردید

امیدوارم این چند جمله کمکی‌ به شما برای رسیدن به جواب کرده باشه

به امید دیدار

تشکر کنندگان: sadfar ، parsush ، bardia9 ، sasbk ، afs ، ehsan_ati ، reza6966 ، shkhmo ، el333 ، lottory ، Szsanazsz ، hamid1357 ، r_ent ، frozen mind ، پروا ، Saeedv13 ، ghorbat ، mooj ، صوفیا صوری ، Danoosh ، kasrafo ، mohsen-usa ، Tomas ، achi686 ، امیر مهاجر ، peyman1355 ، ashakibafar ، AsemanAbee ، mohajer13 ، ASALI ، iman63ir ، ابی هانی ، mk_2002ir ، مانترا ، fire dragon ، farshadsh ، babak433 ، saeeds61 ، arezoo bj ، مجید ملیح ، lot2013 ، amir0_0amir ، asal1907 ، sadeghi897 ، parastoo mohajer ، mhz_ir ، shivarahbari ، babak_1363 ، mirzamemar ، naarestan ، byousefi_p ، mhb161 ، shatsi ، ali2316 ، mhr.714 ، farhadfsh ، حامد ، hosseinshokri ، AFSHIN-PIC ، soheila_chem ، majorsoly ، hushmandco ، shaso ، shayangh ، KIMIA2005 ، afshinghwink ، Afshinfar ، سمانه777 ، KOUROSHAVIN ، hamedhamed ، emad iran ، NarcisJ ، sumya ، sahar jabbari ، azar1348 ، Lemony ، soruosh ، میخک سفید ، jazirehh ، mnajafinobar ، honey rahmati ، sam110 ، amairmonre ، لاتاری ، مهرنگار ، Man manam ، saeid-ss ، Ehsan1358 ، daad ، philter ، niloo-kh ، ashkanelecomp ، AOC Kermani ، amiz.abdollah ، Mojtaba7300 ، اریوبرزن ، zohre02 ، ali_gh ، pari pariaaa ، مرد آزاد ، آلیس-1980 ، Natasha9 ، Mana Moli ، M.Ho ، rezahoorjandi ، alirezanz ، nasam ، rezasadeghi ، remarya ، aaraam ، atlantis770 ، ahmad120 ، msar
سلام خدمت دوستای گل مهاجرسرایی !!!!Wink اولاً باید به دلیل غیبت زیاد در این سایت از دوستان معذرت خواهی کنم !!Sad ولی خب دیگه یه غربته و هزارتا داستان !!! ( منظورم از غربت خودم نیست !!! کشور غریب بودنه Tongue ) یه چند وقتی هست که در یه شهری ساکن شدم و متاسفانه هنوز برای منزل اینترنت نگرفتم و دسترسی به اینترنتم با گوشیمه که اونم فقط در حد چک کردنه ایمیل هست و بس !!! امیدوارم تا چند وقت دیگه شرایط ردیف بشه و بتونم زیاد بیام تو سایت و در خدمت دوستان باشم چون واقعاً ماها به این سالت مدیون هستیم !!! البته اطلاعات زیادی که نداریم ولی بلاخره جاهایی شد از لابلای حرفامو یه چیزی به درد دوستی بخوره !!! من در حال حاضر در ایایت فلوریدا در شهری به اسم سیفتی هاربر (Safety Harbor ) هستم نزدیک تمپا ( Tampa ) هست . اگر دوستان در رابطه با اینجا سئوالی دارن من در خدمت هستم . چون من فعلاً زیاد تو سایت نمیتونم بیام بهتره برام ایمیل هم بزنین تا زودتر متوجه بشم !!!! در پایان ارادت مجدد خودمو به تمام مدیران و بچه های سایت بلاخص بروبچه های 2012 اعلام میکنم و مخلص هر چی مهاجر و مهاجر سرایی هم هستیم دربست Wink
کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

افشین
یادمه یه بار دنبال مفهوم شماره ها و ستاره های روی ویزات می گشتی؟ اینو تو سایت KCC پیدا کردم. گفتم شاید به درد بخوره:
[عکس: visa2.jpg]

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان