کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-2
(2016-10-26 ساعت 13:24)lady65719 نوشته:  
(2016-10-24 ساعت 17:00)shahr2831 نوشته:  
(2016-10-22 ساعت 13:50)lady65719 نوشته:  ما 24 آگوست مدارکمون به ان وی سی دلیور شد نامه دریافت مدارک هم از ان وی سی دریافت نکردیم، همسرم به ان وی سی ایمیل زد و مساله رو پیگیری کرد گفتند پروسه بررسی مدارک کامل شده و ما مدارک رو به سفارت فرستادیم و منتظریم تا سفارت وقت مصاحبه بده، نمی دونم چرا اینقدر کار ما طول کشید کسی تجربه ای داره؟
در ضمن دوستانی که کلیر شدید تبریک میگم انشاالله که آینده پر از موفقیت پیش رو داشته باشید،
از دوستان میشه در مورد واکسن هپاتیت که پروسه اش شش ماه طول میکشه توضیح بدین که در ایران زدین یا چیکار کردین؟
در مورد پروسه کلیرنس همسر من هیئت علمی دانشگاهه و مقالات بسیاری چاپ کرده ایا امکان داره به این دلیل کلیرنسش زودتر انجام بشه؟

سلام  تبریک می گم که این مرحله را هم پشت سر گذاشتید. ما همه واکسن ها را در آنکارا زدیم بنابراین راجع به واکسن هپاتیت که در سه نوبتدطی شش ماه باید زده بشه چیزی نمی دانم اما بسیار بعید است که به خاطر این واکسن مدیکال شما به مشکل بربخورد. در آنکارا از من پرسید که آیا هماتیت را در سالهای قبل زده ای و من هم گفتم زدم )واقعا ۳ سال قبل زده بودم) و قبول کرد. در مورد آبله مرغان هم پرسیدند که آیا گرفته ام که گفتم گرفته ام و این واکسن را هم بهم نزدند. البته من پزشک هستم و خودم را هم آنجا معرفی کردم که فکر می کنم باعث شد کلا راجع به واکسن های خودم و دخترم (چون با او من هم دوباره داخل مطب رفتم) خیلی ساده تر گرفت. اما به نظر من زدن نوبت های واکسن هپاتیت را در پاستور از همین الان شروع کنید و اگر هم در شهرستان هستید در یک مرکز بهداشت بزنید و گواهیش را ببرید پاستور، در پاستور قبول می کنند و در کارت انگلیسی واکسن برایتان می نویسند.  راجع به هیات علمی بودن هم متاسفانه اینطور که من متوجه شدم برای کلیرنس بیشر یک نتکته منفی است تا مثبت. من هم هیات علمی هستم و چهار ماه دوره کلیرنس طول کشید. این را هم فراموش نکنیم که افرادی که در کتگوری eb2/niw هستند عموما افراد قوی از لحاظ علمی هستند وگرنه درخواستشان از این طریق قبول نمی شد.

پاسخ هایتان بسیار عالی و کمک کننده هستند برای من، واقعا از راهنمایی هاتون سپاسگزارم،
جسارتا ممکنه بفرمایید هزینه انجام آزمایشات در آنکارا چقدر بود؟

اولا خواهش می کنم. من الان وقت بیشتری برای پاسخ به دوستان دارم چون در آنکارا بیکار! و منتظر پاسپورت هایمان هستم که از پست بگیرم. متاسفانه در ایران آنقدر سرم شلوغ است که خیلی فرصت توضیح پیدا نمی کنم!
ثانیا کل هزینه واکسن و آزمایشات من، همسرم و دخترم (دخترم آزماش نداشت) روی هم رفته شد حدود 750 دلار (رقم دقیقش یادم نیست).
کتگوری ویزا: EB-2  زیرگروه: NIW
تاریخ مصاحبه: 16 ژوئن 2016 - آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP
دوخطی:  29  آگوست 2016
OR شدن: 4 اکتبر 2016
دریافت ایمیل درخواست اطلاعات بیشتر: 5 اکتبر ۲۰۱۶
ارسال اطلاعات درخواستی از طریق ایمیل: 6 اکتبر ۲۰۱۶
دریافت ایمیل اتمام پروسه کلیرنس: 18 اکتبر 2016
تحویل پاسپورتها به دفتر پستی در آنکارا: صبح 24 اکتبر
ایمیل از سفارت مبنی بر دریافت مدارک: عصر 26 اکتبر
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
Issued  :  سوم نوامبر ۲۰۱۶  
دریافت پاسپورتها از دفتر پستی: چهارم نوامبر
ورود به آمریکا: 24 نوامبر 2016
دریافت گرین کارت در آمریکا: 29 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: chemistnobel ، lady65719
جناب
shahr2831
زمان مصاحبه تان چه مدت بعد از دریافت ایمیل جهت تعیین زمان مصاحبه بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-28 ساعت 16:36)lady65719 نوشته:  جناب
shahr2831
زمان مصاحبه تان چه مدت بعد از دریافت ایمیل جهت تعیین زمان مصاحبه بود؟

ایمیل تعیین وقت مصاحبه 29 اپریل رسید و تاریخ مصاحبه 16 ژوئن بود.
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. ببخشید من هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم. میشه لطفا یکی از دوستان بگه معنی دقیق دوخطی شدن و OR شدن چیه؟ منظور در سایت سفارت است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی بالاخره ویزای ما هم ‎issued‎ شد! خدا را شکر. این لحظه را برای همه دوستان آرزو می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015 ، EB3 ، chemistnobel ، lady65719 ، algh90
(2016-11-03 ساعت 17:05)shahr2831 نوشته:  سلام به همگی بالاخره ویزای ما هم ‎issued‎ شد! خدا را شکر. این لحظه را برای همه دوستان آرزو می کنم.

تبریکات فراوان. شروع زندگی جدید رو تبریک میگم! Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-03 ساعت 23:29)hnv2000 نوشته:  
(2016-11-03 ساعت 17:05)shahr2831 نوشته:  سلام به همگی بالاخره ویزای ما هم ‎issued‎ شد! خدا را شکر. این لحظه را برای همه دوستان آرزو می کنم.

مبارکه دوست عزیز، روزهای خوبی رو براتون آرزو میکنم
شما کتگوری eb2 بودین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
تبریک میگم ایشالا روزهای شیرینی پیش رو داشته باشین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-04 ساعت 15:29)مریم خورشید نوشته:  
(2016-11-03 ساعت 23:29)hnv2000 نوشته:  

مبارکه دوست عزیز، روزهای خوبی رو براتون آرزو میکنم
شما کتگوری eb2 بودین؟

سلام بسیار سپاسگزارم. بله ما هم eb2 زیر گروه NIW بودیم. سعی کردم در امضا مراحل بعد از مصاحبه را بیاورم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز shahr2831
یک سوال داشتم. به نظرتون کیس مشابه شما در ابوظبی بعد از مصاحبه چقدر باید منتظر بمونه؟ کلا ابوظبی الان چقدر از آنکارا کندتر عمل میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
۷
(2016-11-06 ساعت 01:58)hnv2000 نوشته:  دوست عزیز shahr2831
یک سوال داشتم. به نظرتون کیس مشابه شما در ابوظبی بعد از مصاحبه چقدر باید منتظر بمونه؟ کلا ابوظبی الان چقدر از آنکارا کندتر عمل میکنه؟

سلام در این مورد هیچ اطلاع مستندی ندارم. ولی فکر می کنم بین سفارت های مختلف فرق زیادی از نظر زمان کلیرنس وجود ندارد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام و عرض تبریک مجدد آقای shr
لطفا ما رو هم در تجربیاتتون شریک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015 ، aristotel

به شما تبریک عرض میکنم. اگر امکان دارد وکیل خود را به بنده معرفی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان
من از مدیر سایت و مدیر این بخش هم عذرخواهی می کنم که موضوع مربوط به بخش EB3 رو اینجا مطرح می کنم چون بخش مربوطه بسته شده به ناچار اینجا باید جواب دوستان رو بدم همینجا از این عزیزان مخصوصا جناب lordsaroman خواهش می کنم این بخش رو فعال کنند شاید اطلاعات من بدرد دوستان بخوره چون پاسخ دادن به صورت خصوصی هم کار تکرارای واسه من میشه هم بعدها بدرد بقیه ایندگان نمی خوره
دوست عزیزم جناب طاها taha که ایمیل زده بودید لطفا از اون آدرس استفاده نکنید چون ایمیل کاری من هست و بشدت شولوغه در ضمن اگه این ادرس رو خودم اعلام کردم که نزد خودتون امانت ولی اگه از جایی توی این سایت پیدا کردین لطفا بگید که حذفش کنم
در پاسخ سوالتون باید به شما و همه دوستان بگم اولا حتما صفحات مربوط به بخش EB3 که جناب lordsaroman زحمت تهیه اش رو کشیدن بخونید اگه جواب نبود من در خدمتم چون نمی خوایم اطلاعات تکراری درج بشه. ضمنا من قبل از اشنایی و استفاده از اطلاعات این سایت پروسه ام رو شروع کردم و بعدها و تقریبا سال پایانی پروسه ام بخش EB3 این سایت رو دیدم ولی همه رو خوندم واسه همین میگم اطلاعات بخش EB3 اون رو بخونید.
من یه توضیح کوچیک میدم کتگوری های مهاجرتی هر کدوم با خلاصه یک یا چند حرف انگلیسی شروع میشه که مطالعه و تسلط به اون خیلی به اینکه شما کدوم راه رو هدف قرار بدید و به نتیجه برسید خیلی مهمه مثلا کتگوری DV که مربوط به لاتاری هست یا کتگوری F که مخفف فامیلی (خانوادگی) هست بقیه رو خودتون پیدا کنید همش تو این سایت هست.
اما کتگوری EB که مخفف Employment Base هست و پنج گرید یا درجه داره که به معنی مهاجرت بر پایه استخدام هست که درجه یا دسته بندی اون از یک تا پنج هست

EB1 مربوط به نخبگان قهرمانان و ... هست من با این پروسه زیاد اشنا نیستم فقط میدونم راه خوبیه اگه انگیزه داشته باشی به نظر من با هوش نسبتا خوب می تونی بگیری در ضمن این کتگوری و کتگوری EB2 ( که مربوط به Professionals هست ) نیاز به معطلی تو صف ویزا نداره و بلافاصله پس از تشکیل پرونده پروسه مهاجرت شروع و نهایت شش یا نه ماه طول میکشه. کتگوری EB3 مربوط به Skilled Workers هست . کتگوری EB4 رو نمیدونم اصلا هست یا نه و اگه هست مربوط به چه سطحی از تخصص هست. کتگوری EB5 مربوط به Unskilled Workers هست که بازم من زیاد چیزی از اون نمی دونم فقط می دونم مربوط به کارهای بسیار معمولی مثل کار در فست فود هست و رقابت در اون بدلیل شدت تقاضا بسیار بالاست.
از کتگوری EB3 تا EB5 باید برن تو صف ویزا چون سهمیه کم و تقاضا بالاست و هر کسی اقدام کنه ممکنه تصادفا ظرفیت ویزا رو بالا ببرن و یک یا دوساله ویزا بگیره (باشرط اخذ شرایط و تهیه مدارک) ممکن هم هست چهار یا پنج سال تو نوبت باشه که این موضوع هم به کشور ها هم میشه مثلا الان توسط زمان مورد نیاز برای متقاضیان کار پرستاری از کشور فیلیپین برای امریکا حدود ده سال هست یعنی تو نوبت هستند ولی برای ایران حدود دو سال هست

در جواب دوستم zariraja باید بگم اولا امیدوارم ویزا امارات شما خیلی زود اماده بشه چون برای ما که داستان شد و به بدبختی گرفتیم. در خصوص زمان نگران نباشید پروسه شما فرصت کافی برای رفتن برای تجدید مدیکال و مراجعه به سفارت داره و اصلا نگران نباشید. ما الان دو ماهه اومدیم فلوریدا

در جواب دوست عزیزم Behroozn باید بگم جواب شما تقریبا مشابه طاها هست.

سوال دیگه ای بود بفرمایید زنده باشم و روزگار اجازه بده حتما جواب میدم

ارادتمند همه هموطنان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-13 ساعت 09:46)soroosh17 نوشته:  عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان
من از مدیر سایت و مدیر این بخش هم عذرخواهی می کنم که موضوع مربوط به بخش EB3 رو اینجا مطرح می کنم چون بخش مربوطه بسته شده به ناچار اینجا باید جواب دوستان رو بدم همینجا از این عزیزان مخصوصا جناب lordsaroman  خواهش می کنم این بخش رو فعال کنند شاید اطلاعات من بدرد دوستان بخوره چون پاسخ دادن به صورت خصوصی هم کار تکرارای واسه من میشه هم بعدها بدرد بقیه ایندگان نمی خوره
دوست عزیزم جناب طاها taha که ایمیل زده بودید لطفا از اون آدرس استفاده نکنید چون ایمیل کاری من هست و بشدت شولوغه در ضمن اگه این ادرس رو خودم اعلام کردم که نزد خودتون امانت ولی اگه از جایی توی این سایت پیدا کردین لطفا بگید که حذفش کنم
در پاسخ سوالتون باید به شما و همه دوستان بگم اولا حتما صفحات مربوط به بخش EB3 که جناب lordsaroman  زحمت تهیه اش رو کشیدن بخونید اگه جواب نبود من در خدمتم چون نمی خوایم اطلاعات تکراری درج بشه. ضمنا من قبل از اشنایی و استفاده از اطلاعات این سایت پروسه ام رو شروع کردم و بعدها و تقریبا سال پایانی پروسه ام بخش EB3 این سایت رو دیدم ولی همه رو خوندم واسه همین میگم اطلاعات بخش EB3 اون رو بخونید.
من یه توضیح کوچیک میدم کتگوری های مهاجرتی هر کدوم با خلاصه یک یا چند حرف انگلیسی شروع میشه که مطالعه و تسلط به اون خیلی به اینکه شما کدوم راه رو هدف قرار بدید و به نتیجه برسید خیلی مهمه مثلا کتگوری DV که مربوط به لاتاری هست یا کتگوری F که مخفف فامیلی (خانوادگی)  هست بقیه رو خودتون پیدا کنید همش تو این سایت هست.
اما کتگوری EB که مخفف Employment Base  هست و پنج گرید یا درجه داره که به معنی مهاجرت بر پایه استخدام هست که درجه یا دسته بندی اون از یک تا پنج هست

EB1 مربوط به نخبگان قهرمانان و ... هست من با این پروسه زیاد اشنا نیستم فقط میدونم راه خوبیه اگه انگیزه داشته باشی به نظر من با هوش نسبتا خوب می تونی بگیری در ضمن این کتگوری و کتگوری EB2 ( که مربوط به Professionals هست ) نیاز به معطلی تو صف ویزا نداره و بلافاصله پس از تشکیل پرونده پروسه مهاجرت شروع و نهایت شش یا نه ماه طول میکشه. کتگوری EB3 مربوط به Skilled Workers هست . کتگوری EB4 رو نمیدونم اصلا هست یا نه و اگه هست مربوط به چه سطحی از تخصص هست. کتگوری EB5 مربوط به Unskilled Workers  هست که بازم من زیاد چیزی از اون نمی دونم فقط می دونم مربوط به کارهای بسیار معمولی مثل کار در فست فود هست و رقابت در اون بدلیل شدت تقاضا بسیار بالاست.
از کتگوری EB3 تا EB5 باید برن تو صف ویزا چون سهمیه کم و تقاضا بالاست و هر کسی اقدام کنه ممکنه تصادفا ظرفیت ویزا رو بالا ببرن و یک یا دوساله ویزا بگیره (باشرط اخذ شرایط و تهیه مدارک) ممکن هم هست چهار یا پنج سال تو نوبت باشه که این موضوع هم به کشور ها هم میشه مثلا الان توسط زمان مورد نیاز برای متقاضیان کار پرستاری از کشور فیلیپین برای آمریکا حدود ده سال هست یعنی تو نوبت هستند ولی برای ایران حدود دو سال هست

در جواب دوستم zariraja باید بگم اولا امیدوارم ویزا امارات شما خیلی زود اماده بشه چون برای ما که داستان شد و به بدبختی گرفتیم. در خصوص زمان نگران نباشید پروسه شما فرصت کافی برای رفتن برای تجدید مدیکال و مراجعه به سفارت داره و اصلا نگران نباشید. ما الان دو ماهه اومدیم فلوریدا

در جواب دوست عزیزم Behroozn باید بگم جواب شما تقریبا مشابه طاها هست.

سوال دیگه ای بود بفرمایید زنده باشم و روزگار اجازه بده حتما جواب میدم

ارادتمند همه هموطنان

سلام دوست عزيز، ممنون که پاسخ دادید.
پس با این توضیحات باید کتگوری شما EB3 از نوع skilled workers بوده باشه. آیا درست متوجه شدم یا اشتباه میکنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان