کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین شیمی
سلام بر دوستان عزیز و فعال و خیلی تشکر میکنم بخاطر راه اندازی این تایپیک حقیقت خانم من هم فوق لیسانس شیمی فیزیک هستند و به داروسازی علاقه وافری دارند و یکی از دلایل مهاجرتشان ادامه تحصیل و کارکردن در این رشته است ممنون میشیم دوستان با تجربه اطلاعاتشون را در اختیار دوستان قرار بدهند.به امید موفقیت همه دوستان
خانوادگيF2A,تاريخ ارسال مدارك: 23ژانويه 2013 ,دريافت كيس نامبر:28 آگوست 2013,تاريخ واريز88$:20Feb,2014 تاريخ واريز 230$:6Mar,2014 ارسال فرم اسپانسر و جوينت اسپانسر و فرم DS-261 . تاریخ مصاحبه 1 ماه آپریل نتیجه برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، مانترا ، itsmasoud ، msar
من شیمیست نیستم ولی از اونجایی که تایپیک مرتبط با رشتم اینجا نبود گفتم بیام اینجا حضورمو اعلام کنم! Big Grin
من تا 1 ماه دیگه اگه خدا بخواد مهندسی شیمی م رو میگیرم! :|
DV-2013 - DV-2014 - DV-2015 - DV-2016 - DV-2017 - DV-2018 - DV-2019 - DV-2020 - DV-2021 - DV-2022 - DV-2023 - DV-2024 - DV-2025 - DV-2026 ...STOPPED!

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲

🎈🎈🎈
پاسخ
تشکر کنندگان: barooni_sho ، itsmasoud ، msar ، Nataliea
(2013-01-03 ساعت 06:04)sam11 نوشته:  سلام بر دوستان عزیز و فعال و خیلی تشکر میکنم بخاطر راه اندازی این تایپیک حقیقت خانم من هم فوق لیسانس شیمی فیزیک هستند و به داروسازی علاقه وافری دارند و یکی از دلایل مهاجرتشان ادامه تحصیل و کارکردن در این رشته است ممنون میشیم دوستان با تجربه اطلاعاتشون را در اختیار دوستان قرار بدهند.به امید موفقیت همه دوستان

سلام دوست من. خیلی از شیمیست ها تمایل به ادامه تحصیل در داروسازی دارند. برای این منظور اگر بخواهید از فوق شیمی به phd داروسازی تغییر رشته بدین کار یه کم سخت میشه. من به چند استاد ایمیل زدم به این منظور ولی استقبالی نکردند. شاید بعد از اقامت این پروسه راحت تر بشه. برا دانشجوی اینترنشنال شیمی یه کم سخته اپلای گرفتن در داروسازی.

(2013-01-03 ساعت 06:19)reyhaneh_h نوشته:  من شیمیست نیستم ولی از اونجایی که تایپیک مرتبط با رشتم اینجا نبود گفتم بیام اینجا حضورمو اعلام کنم! Big Grin
من تا 1 ماه دیگه اگه خدا بخواد مهندسی شیمی م رو میگیرم! :|

خوش اومدی خانم مهندس آینده Wink
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: reyhaneh_h ، itsmasoud ، neda_coop ، sam11 ، msar
من یه شیمیست با سابقه کار بیش از 10 سال در ایران در سنتز و فرمولاسیون فراورده های آرایشی و بهداشتی هستم. ولی اینجا بعد از 6 ماه هم نتونستم کار مرتبط پیدا کنم. تجربه من را به خاطر بسپارید:
- جمله ای که همیشه می بینید: good communication skills پس زبانتان را کاملا قوی کنید
- چیزهای لازم: رفرنس کاری، سابقه کاری امریکا و مدرک امریکا که ما اینها را نداریم پس اولش دنبال کار در حد تکنسین و آنالیزور باشید نه سنتز من و فرمولاتور و مدیر. تا میتونید کار با دستگاههای آنالبز را یاد بگیرید: تیتراسیون اتو ماتیک، hplc ، gc و اتومیک. با این شغل میشه درامد حدود 40000 در سال را داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، Saeedv13 ، صوفیا صوری ، itsmasoud ، mohajer13 ، ffrfar ، neda_coop ، sam11 ، msar ، Nataliea ، pedram7
هی وای من ... !!! پس چرا من این تاپیک رو ندیدم ؟
معرفی میکنم : علی هستم دانشجوی مهندسی شیمی (مهندسی تکنولوژی صنایع شیمی ) دانشگاه آزاد تهران شمال ...
خیلی خوشحالم از آشناییتون ...
به امید روزی که همه ما در ایالات متحده آمریکا سر کار مورد علاقمون مشغول باشیم ...
Lottery 2011 =Failed
Lottery 2014 =Failed
Lottery 2015 =Failed
Lottery 2016 =Failed
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، soheila_chem ، sharareh amini ، Fifi2015 ، ffrfar ، sam11 ، msar
سلام
من هم مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی هستم از دانشگاه علوم و تحقیقات فارغ التحصیل شدم.از برندگان لاتاری 2013 هستم.خیلی دوست دارم اطلاعاتی در مورد کار در آمریکا بدانم.با تشکر از این که این تاپیک رو را انداختین.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، msar
من مهدسی هستم فوق لیسانس پلیمر و گرین کارتم دارم
اما نمیدونم اوضاع کار پلیمر در امریکا چگونه است؟
باید چه کنم؟
چه کاری میتونم پیدا کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان... من مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند خوندم... میخوام بدونم وضعیت شغلیه رشته ی من اونجا چطوره؟ Tongueاصلان تحویل میگیرن مهندس شیمیا رو؟Big Grin... حداقل حقوق ماهانه ی یه مهندس شیمی چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان من هم شیمیست هستم و حدود 9 سال در ارتباط با دارو و تجهیزات پزشکی کار کردم
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، msar ، Nataliea
دوستان عزیزم سلام. عرض کنم خدمتتون که مهندسی شیمی با شیمی تفاوت های اساسی داره و بنده شخصا هیچ اطلاعی در زمینه مهندسی شیمی ندارم. اما در زمینه شیمی اگه خدا قبول کنه اندک مطالبی میدونم. در مورد بازار کار شیمی باید عرض کنم که من چند ماهی است که کانادا هستم و خیلی بررسی و تحقیق کردم. واقعیت این هست که شیمی جزء رشته های با درآمد بالا محسوب میشه اینجا و بازار کارش هم خوب هست اما نه برای خارجی ها. بیشتر برا خود کانادایی ها یا کسانی که از کشورهایی با وضعیت بهتر از کشور ما می آیند. یا کسانی که چند سال از اقامتشون در کانادا گذشته و یک دوره مرتبط با شیمی را در این کشور گذروندن...
در کل اینجا هم مدارک و سابقه کار کانادایی رو قبول دارند بخصوص برای شیمی...
اما باید عرض کنم اگر شیمی دستگاهی بدونید و واقعا متخصص و با تجربه در این فیلد باشید شانس شما برای کاریابی در شیمی خیلی بالاتر از سایرین خواهد بود چون در این صورت شما یک استثنا به حساب میایید
فکر می کنم امریکا هم مشابه کانادا باشه. به خواست خدا به بعد از اینکه به امریکا رفتم و شرایط واقعی کار رو در اونجا مشاهده کردم، نتایج رو براتوم میذارم. Smile شاد یاشید و پیروز

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، Ali_Kh ، hamid.eng ، ffrfar ، msar ، Nataliea ، banafsheh_000
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که بچه های شیمیست دور هم جمع شیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.
به عنوان اولین پست میتونم نتایجی که راجع به بازار کار آمریکا بدست آوردم به اشتراک بگذارم.
من مدتی هست فرصت های شغلی موجود برای یه شیمیست رو مطالعه میکنم. متوجه این نکته شدم که بیشترین درخواست مربوط به تسلط و آشنایی با کار با دستگاه یا به اصطلاح"دستگاهی" هست. کسانی که تسلط به uv, GC,IR و بخصوص HPLC دارند در اولویت هستند و بعد از اون آشنایی با تست های فیزیکو شیمیایی که کاربرد گسترده بخصوص در صنایع دارویی داره.
در مرحله بعد شیمیست آشنا به فرمولاسیون که در صنایع دارویی و آرایش بهداشتی بهش نیاز هست جزء اولویت ها به حساب میاد.
درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری 2-3 سال هم معمولا در حدود $ 65000 در سال هست. که رقم خوبیه.

در پست های بعدی سعی می کنم مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم و از تمامی دوستان شیمیست(در هر گرایشی) خواهش می کنم همکاری کنند و به تکمیل مطالب کمک کنند. شاید این صفحه کمک کوچیکی باشه برای تمرکز اطلاعات تخصصی.

با تشکر از همه دوستان

سلام چطوری میتونیم مهارتها رو تقویت کنیم. چون من تو دانشگاه به طور حرفه ای کار با وسایل را یاد ندادم. یعنی یادمون ندادن. فقط یه با کار می کردیم با دستگاهها. با یه بار هم که آدم بلد نمیشه!!!
شماره کیس: ***2014AS00001، تاریخ رویت قبولی: 14 MAY، کنسولگری: زدم ابوظبی!!، تعداد افراد منظور در کیس : خودمWink، ارسال فرمهای سری اول: 23 JUNE،
کارنت شدن کیس: 13 AUGUST، دریافت نامه دوم: 21 OCTOBER، مصاحبه: اواخر DECEMBER، دریافت کلیرنس:-، دریافت ویزا:-، ورود به آمریکا:-، دریافت گرین کارت:-،جمع تقریبی هزینه‌ها:-
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، msar
سلام
من شیمی کاربردی خوندم و لیسانس گرفتم. از مهر هم میرم برای ارشد شیمی فیزیک نو دانشگاه یزد. میخواستم بدونم میشه چندتا واحد تو دانشگاه یزد برای ارشد بخونم بعد اگر خدا خواست و ویزا گرفتم برم آمریکا تو یه دانشگاهی و ما بقی واحدها رو تو اون دانشگاه بگذرونم و مدرک ارشد بگیرم؟؟؟ امتحان میگیرن ازم چجوریه؟؟ اصلا میشه یا نمیشه؟؟
شماره کیس: ***2014AS00001، تاریخ رویت قبولی: 14 MAY، کنسولگری: زدم ابوظبی!!، تعداد افراد منظور در کیس : خودمWink، ارسال فرمهای سری اول: 23 JUNE،
کارنت شدن کیس: 13 AUGUST، دریافت نامه دوم: 21 OCTOBER، مصاحبه: اواخر DECEMBER، دریافت کلیرنس:-، دریافت ویزا:-، ورود به آمریکا:-، دریافت گرین کارت:-،جمع تقریبی هزینه‌ها:-
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، msar
ممنون از اين تاپيك عالي
من هم شيميست هستم و اميدوارم امسال برنده بشم ........هورااااااااااااا
و ازتجربيات شما عزيزان استفاده كنم
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، soheila_chem ، msar
(2013-09-08 ساعت 11:43)sharareh amini نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که بچه های شیمیست دور هم جمع شیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.
به عنوان اولین پست میتونم نتایجی که راجع به بازار کار آمریکا بدست آوردم به اشتراک بگذارم.
من مدتی هست فرصت های شغلی موجود برای یه شیمیست رو مطالعه میکنم. متوجه این نکته شدم که بیشترین درخواست مربوط به تسلط و آشنایی با کار با دستگاه یا به اصطلاح"دستگاهی" هست. کسانی که تسلط به uv, GC,IR و بخصوص HPLC دارند در اولویت هستند و بعد از اون آشنایی با تست های فیزیکو شیمیایی که کاربرد گسترده بخصوص در صنایع دارویی داره.
در مرحله بعد شیمیست آشنا به فرمولاسیون که در صنایع دارویی و آرایش بهداشتی بهش نیاز هست جزء اولویت ها به حساب میاد.
درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری 2-3 سال هم معمولا در حدود $ 65000 در سال هست. که رقم خوبیه.

در پست های بعدی سعی می کنم مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم و از تمامی دوستان شیمیست(در هر گرایشی) خواهش می کنم همکاری کنند و به تکمیل مطالب کمک کنند. شاید این صفحه کمک کوچیکی باشه برای تمرکز اطلاعات تخصصی.

با تشکر از همه دوستان

سلام چطوری میتونیم مهارتها رو تقویت کنیم. چون من تو دانشگاه به طور حرفه ای کار با وسایل را یاد ندادم. یعنی یادمون ندادن. فقط یه با کار می کردیم با دستگاهها. با یه بار هم که آدم بلد نمیشه!!!

اگر میتونید دوره کارآموزی پیدا کنید در یک شرکت شمیایی. خیلی میتونه مفید باشه براتون Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، msar ، Nataliea
سلام.من سه ماه است که به همراه خانواده ام به امریکا اومدیم.و من لیسانس شیمی هستم و دنبال کار هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، ffrfar ، bigarash ، msar ، Nataliea

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان