کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین شیمی
همسر من مهندسی شیمی خونده ، به نظرتوون کدوم شهر برای کار تووی این رشته میتوونه خوب باشه و چطوری میشه کار پیدا کرد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
شماره کیس: **70
تعداد نفرات: 2 نفر
مصاحبه: 2 سپتامبر
وضعیت: کلیرنس
آپدیت ها: 2 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، nima24
با سلام و درود فراوان.
من رشته ام مهندسی شیمی هستش گرایش پتروشیمی.و تقریبا 2 دو سال سابقه کار دارم. به نظر شما عزیزان کدام شهر برای من مناسب است و ایا اصن برای من کار پیدا میشه؟؟
كيس نامبر:***٢
تاريخ مصاحبه:٣ آگوست
آپديتها:٢٦،١٣،٥،٤ آگوست
وضعيت:AP
معاف از سربازي و شغل مرتبط با پتروشيمي

بازمانده از لاتاري ٢٠١٥
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، msar
..........
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-05-22 ساعت 16:28)raminpetro نوشته:  با سلام و درود فراوان.
من رشته ام مهندسی شیمی هستش گرایش پتروشیمی.و تقریبا 2 دو سال سابقه کار دارم. به نظر شما عزیزان کدام شهر برای من مناسب است و ایا اصن برای من کار پیدا میشه؟؟

سلام دوست عزیز.به نظر من درهیوستون شانس زیادی برای کار دارید دوست من.
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، msar ، nima24 ، Nataliea
بادرودبه همه بچه های گل شیمی
من هم مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی خوندم.میخواستم بدونم واسه کارکردن درصنایع نفت وگاز وپالایشگاه ها کدوم شهرمناسبه ومیزان حقوقشون درچه حدیه؟
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Nataliea
سلام، من مهندسی شیمی نساجی گرایش علوم الیاف هستم از دانشگاه غیرانتفاعی کار قزوین. متأسفانه سابقه زیادی در رشته تحصیلی خود ندارم و تا الان به کارهای دیگه مشغول بودم. آیا بنظر شما ادامه تحصیل در این رشته در ارواین لس آنجلس امکان پذیره ، دانشگاهی در این زمینه هست؟ کار پیدا خواهم کرد؟ من در لاتاری ۲۰۱۵ قبول شدم و اول جولای وارد ارواین لس آنجلس میشم. اگر پیشنهادی دارید، لطفا برام بنویسید، ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2014-05-22 ساعت 16:28)raminpetro نوشته:  با سلام و درود فراوان.
من رشته ام مهندسی شیمی هستش گرایش پتروشیمی.و تقریبا ۲ دو سال سابقه کار دارم. به نظر شما عزیزان کدام شهر برای من مناسب است و ایا اصن برای من کار پیدا میشه؟؟

سلام
من هم شرایطم مشابه شما است خوشحال میشم اگه به نتیجه ای رسیدید به من هم بگید؟

پاسخ
(2015-04-29 ساعت 22:36)saeidsony نوشته:  بادرودبه همه بچه های گل شیمی
من هم مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی خوندم.میخواستم بدونم واسه کارکردن درصنایع نفت وگاز وپالایشگاه ها کدوم شهرمناسبه ومیزان حقوقشون درچه حدیه؟
باتشکر

با سلام
فکر کنم شهر هیوستن مناسبه ولی باز هم تحقیق کن
اگه مایل باشی با هم در ارتباط باشیم و همدیگر رو در مورد پیدا کردن کار بی خبر نزاریم

پاسخ
سلام منم مهندسی شیمی هستم با 9 سال سابقه در پتروشیمی و گاز. اسم انجمن مهندسین شیمیه ولی ظاهرا بیشتر مربوط به شیمیستها ست. من میخوان برم کالیفرنیا ممکنه شانسی برای کار اونجا داشته باشم
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
پاسخ
تشکر کنندگان: nima24 ، laleht ، Nataliea
(2015-06-06 ساعت 09:30)atefeh60 نوشته:  سلام منم مهندسی شیمی هستم با ۹ سال سابقه در پتروشیمی و گاز. اسم انجمن مهندسین شیمیه ولی ظاهرا بیشتر مربوط به شیمیستها ست. من میخوان برم کالیفرنیا ممکنه شانسی برای کار اونجا داشته باشم

سلام من هم مورد مشابه شما رو دارم و نمی دونم از کجا شروع کنم؟
از یک لحاظی کالیفرنیا خوبه از لحاظ دیگه تگزاس؟!!!
ولی اولاش باید هر کاری شد بریم جلو
اگه به جوابی رسیدین من رو هم بی خبر نزارین لطفا

پاسخ
تشکر کنندگان: laleht ، Nataliea
سلام به دوستان و همکاران عزیز

دوستانی که تجربه دارین میشه راهنمایی کنین سابقه کار با دستگاه انالیز حرارتی مثل TGA و DSC و ... بدرد کار پیدا کردن تو امریکا می خوره؟
من مهندس شیمی هستم ولی میخوام بدونم میشه کار دستگاهی انجام داد؟
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

پاسخ
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که بچه های شیمیست دور هم جمع شیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.
به عنوان اولین پست میتونم نتایجی که راجع به بازار کار آمریکا بدست آوردم به اشتراک بگذارم.
من مدتی هست فرصت های شغلی موجود برای یه شیمیست رو مطالعه میکنم. متوجه این نکته شدم که بیشترین درخواست مربوط به تسلط و آشنایی با کار با دستگاه یا به اصطلاح"دستگاهی" هست. کسانی که تسلط به uv, GC,IR و بخصوص HPLC دارند در اولویت هستند و بعد از اون آشنایی با تست های فیزیکو شیمیایی که کاربرد گسترده بخصوص در صنایع دارویی داره.
در مرحله بعد شیمیست آشنا به فرمولاسیون که در صنایع دارویی و آرایش بهداشتی بهش نیاز هست جزء اولویت ها به حساب میاد.
درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری ۲-۳ سال هم معمولا در حدود $ 65000 در سال هست. که رقم خوبیه.

در پست های بعدی سعی می کنم مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم و از تمامی دوستان شیمیست(در هر گرایشی) خواهش می کنم همکاری کنند و به تکمیل مطالب کمک کنند. شاید این صفحه کمک کوچیکی باشه برای تمرکز اطلاعات تخصصی.

با تشکر از همه دوستان

من بسیار تشکر می کنم ، تا چند ماه دیگه به امید خدا به امریکا می آیم . قصد دارم کل مطالب این پیج را مطالعه می کنم و با بقیه شیر بکنم اطلاعات خودم را . با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-27 ساعت 11:15)farnaz100 نوشته:  سلام به دوستان و همکاران عزیز

دوستانی که تجربه دارین میشه راهنمایی کنین سابقه کار با دستگاه انالیز حرارتی مثل TGA و DSC و ... بدرد کار پیدا کردن تو آمریکا می خوره؟
من مهندس شیمی هستم ولی میخوام بدونم میشه کار دستگاهی انجام داد؟

سلام
100 درصد تجربه دستگاهی برای کارپیدا کردن در امریکا عالی است .من در خدود 1 ماه است که در وبسایتهای کاریابی امریکا ، ایالتهای مختلف عضو شدم .
امیدوارم شما هم با سرچ کردن در زمینه کاری خود بهترین موقعیت رو کسب کنید .
تجربیات خودتون رو با ما هم شیر کنید . سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: banafsheh_000
از دوستان عزیزی که در حال حاظر ایلت متحده امریکا هستند ، شیمیست هستند و کار مرتبط پیدا کردن لطفا به ما هم کمک کنید تا همه دوستان شیمیست از تجربیات همدیگه استفاده کنیم .
تجربه من :
در خدود 1-2 ماه است نیوز لتر و جاب افرینگ این وبسایت ها را عضو شدم و هر روزه واسم می فرسته ، خیلی برای تهیه رزومه خوب و اداپته شدن با مشاغل مرتبط به من کمک کرده این کار ( try it Smile
craigslist
indeed
پاسخ
تشکر کنندگان:
شیمیست های عزیز ،

لطفا از تجربیات کاری خود در امریکا با ما شیر کنید:
نحوه پیداکردن کار ،مصاحبه کاری ،رزومه ، بهترین کمپانی ها و مشاغل برای شیمیست ها
شما مشغول به چه کاری هستید الان ؟

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان