کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین شیمی
دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که بچه های شیمیست دور هم جمع شیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.
به عنوان اولین پست میتونم نتایجی که راجع به بازار کار امریکا بدست آوردم به اشتراک بگذارم.
من مدتی هست فرصت های شغلی موجود برای یه شیمیست رو مطالعه میکنم. متوجه این نکته شدم که بیشترین درخواست مربوط به تسلط و آشنایی با کار با دستگاه یا به اصطلاح"دستگاهی" هست. کسانی که تسلط به uv, GC,IR و بخصوص HPLC دارند در اولویت هستند و بعد از اون آشنایی با تست های فیزیکو شیمیایی که کاربرد گسترده بخصوص در صنایع دارویی داره.
در مرحله بعد شیمیست آشنا به فرمولاسیون که در صنایع دارویی و آرایش بهداشتی بهش نیاز هست جزء اولویت ها به حساب میاد.
درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری 2-3 سال هم معمولا در حدود $ 65000 در سال هست. که رقم خوبیه.

در پست های بعدی سعی می کنم مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم و از تمامی دوستان شیمیست(در هر گرایشی) خواهش می کنم همکاری کنند و به تکمیل مطالب کمک کنند. شاید این صفحه کمک کوچیکی باشه برای تمرکز اطلاعات تخصصی.

با تشکر از همه دوستان
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، مانترا ، sam11 ، صوفیا صوری ، ffrfar ، sharareh amini ، ghasoo ، Fifi2015 ، msar ، Nataliea
خیلی خوبه، فقط فکر کنم تعدادمون کمه تو مهاجرسرا. امیدوارم به مرور پربار بشه و بشه اطلاعات خوبی از اینجا به دست آورد.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، sam11 ، مانترا ، صوفیا صوری ، ghasoo ، ffrfar ، msar ، Nataliea
(2012-10-29 ساعت 09:42)mohajer13 نوشته:  خیلی خوبه، فقط فکر کنم تعدادمون کمه تو مهاجرسرا. امیدوارم به مرور پربار بشه و بشه اطلاعات خوبی از اینجا به دست آورد.

بله دوست عزیز. اگه بخواهیم به جامعه آماری استخراج شده از برندگان 2013 که توسط افشین عزیز تهیه شده اکتفا کنیم، تعداد شیمیست ها خیلی خیلی کم هست. اما من امیدوارم برندگان سالهای قبل و سایر دوستان هم رشته هم تو این تاپیک به ما کمک کنن. شاید ایندکس پر باری بشه برای استفاده شیمیست هایی که قصد زندگی در امریکا دارند.

پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، ghasoo ، Fifi2015 ، ffrfar ، msar ، Nataliea
منم شیمی خوندم ولی ؟ هیچوقت دنبال کار توی رشته ی خودم نبودم ..نمیدونم منظورتون از شیمیست چیه ؟حتما شما در مورد کسانی صحبت میکنید که دکترای شیمی دارن یا فوق دکترا ..مطمئنا لیسانس شیمی از دانشگاه آزاد جزو گروه شیمیست ها قرار نمیگیره Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، soheila_chem ، Spiritual ، مانترا ، sam11 ، ghasoo ، ffrfar ، msar
(2012-10-29 ساعت 11:19)laili نوشته:  منم شیمی خوندم ولی ؟ هیچوقت دنبال کار توی رشته ی خودم نبودم ..نمیدونم منظورتون از شیمیست چیه ؟حتما شما در مورد کسانی صحبت میکنید که دکترای شیمی دارن یا فوق دکترا ..مطمئنا لیسانس شیمی از دانشگاه آزاد جزو گروه شیمیست ها قرار نمیگیره Smile

خانم لیلی شما چرا دنبال کار تو رشته خودتون اونجا نگشتید؟ واینکه الان به چه کاری مشغولید؟ البته اگه صلاح دونستید جواب بدید. مرسی
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، sam11 ، صوفیا صوری ، ghasoo ، msar ، Nataliea
(2012-10-29 ساعت 12:19)mohajer13 نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 11:19)laili نوشته:  منم شیمی خوندم ولی ؟ هیچوقت دنبال کار توی رشته ی خودم نبودم ..نمیدونم منظورتون از شیمیست چیه ؟حتما شما در مورد کسانی صحبت میکنید که دکترای شیمی دارن یا فوق دکترا ..مطمئنا لیسانس شیمی از دانشگاه آزاد جزو گروه شیمیست ها قرار نمیگیره Smile

خانم لیلی شما چرا دنبال کار تو رشته خودتون اونجا نگشتید؟ واینکه الان به چه کاری مشغولید؟ البته اگه صلاح دونستید جواب بدید. مرسی

دوست خوبم شیمیست به کسی اطلاق میشه که حداقل لیسانس شیمی داشته باشه. حالا اگه مدرک بالاتری هم داشت خوب گاهی اوقات امتیازه مثبته و گاهی منفی.(گاهی اوقات فرد با مدرک دکترا Overqualified محسوب میشه و کار به آسونی پیدا نمی کنه)

مطالبی که من در بالا به عوان فرصت های شغلی ذکر کردم برای یک لیسانس شیمی هست. اشاره ای هم به دانشگاه نشده چون اکثر دانشگاه های ما(جز چند مورد خاص) برای کشورهایی مثل امریکا و کانادا ناشناخته است و خیلی براشون فرقی نمی کنه. مهم برای اونها وارد بودن به کار و تجربه است. البته تجربه شرکت های بزرگ و بین المللی و یا شرکتهای امریکایی
من شرایط مورد نیاز برای استخدام در حرفه شیمیست در یکی از داروسازیهایی امریکا رو در زیر براتون میذارم. همونطور که میبینید مدرکی بالاتر از لیسانس نخواسته:

Job Qualifications

- Bachelor's degree or equivalent in Chemistry or related field.
- Experience in pharmaceutical analysis and CGMP.
- Two to Three years experience with analytical method development and validation for pharmaceutical products.
- Knowledge of operating and interpreting the results from most commonly used analytical instruments such as HPLC, GC, UV-VIS, IR, Dissolution testing etc.
- Experience of working with solid dosage forms, tablets, capsules and other oral products.
- Ability to work independently with minimal supervision and within a group with appropriate team spirit.
- Excellent oral and written communication skills[/undefined].

حتما یک استارتی برای وارد شدن به گروه شیمیست های شاغل در امریکا وجود داره. به کمک هم کم کم راه هاشو پیدا می کنیم دوست من...

پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، laili ، مانترا ، sam11 ، ghasoo ، Fifi2015 ، ffrfar ، msar ، Nataliea
دوستان من و شوهرم هم فوق و دکترای تجزیه هستم. و تازه برای مصاحبه رفتیم که زود براتون مینویسم.
شماره کیس: 2012AS00026xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2011 10,Aug
تاریخ کارنت شدن کیس: احتمالا March 2012
تاریخ مصاحبه:11 March
تاریخ دریافت کلیرنس:یک ضرب :Big Grin
جمع تقریبی هزینه ها:
تعداد همراهان: 1 نفر

پاسخ
تشکر کنندگان: مانترا ، soheila_chem ، mohajer13 ، sam11 ، msar ، Nataliea
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری 2-3 سال هم معمولا در حدود $ 65000 در ماه هست. که رقم خوبیه.

65000$ در ماه ؟؟؟؟ یعنی 780000$ در سال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی همچین حقوقی تو امریکا داریم ؟؟؟؟ من امروز استعفا می دم !

آیا مهندسین شیمی هم شیمیستند ؟ نفت و گاز زمینه پر درآمدی براشون می تونه باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، صوفیا صوری ، ghasoo ، msar
خوب فکر کنم من نباید فعلا اینجا باشم چون هنوز لیسانسمو نگرفتم! من دانشجوی ترم 6 شیمی محض هستم، دانشگاه تربیت معلم!

(2012-11-01 ساعت 03:36)shahrzad_a نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری 2-3 سال هم معمولا در حدود $ 65000 در ماه هست. که رقم خوبیه.

65000$ در ماه ؟؟؟؟ یعنی 780000$ در سال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی همچین حقوقی تو آمریکا داریم ؟؟؟؟ من امروز استعفا می دم !

فکر کنم منظورشون سال بود نه ماه!
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، sam11 ، ghasoo ، msar
همسر من فوق شیمی فیزیک داره و ما 1/5 ماه دیگه مصاحبمونه! مرسی از اینکه این صفحه رو راه انداختین. امیدوارم این تاپیک بتونه به بچه های شیمی کمک کنه.
اولین سئوال؟ واسه معادلسازی مدرک باید چیکار کرد؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، sam11 ، صوفیا صوری ، ffrfar ، ghasoo ، msar

65000$ در ماه ؟؟؟؟ یعنی 780000$ در سال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی همچین حقوقی تو آمریکا داریم ؟؟؟؟ من امروز استعفا می دم !

آخ معذرت میخام 65000-70000 در سال! اگه در ماه بود که یه ثانیه هم اینجا نمیموندم Smile مهندسین شیمی جزء مهندسی ها دسته بندی میشن.

(2012-11-01 ساعت 03:39)bigarash نوشته:  خوب فکر کنم من نباید فعلا اینجا باشم چون هنوز لیسانسمو نگرفتم! من دانشجوی ترم 6 شیمی محض هستم، دانشگاه تربیت معلم!

دوست عزیز شما شیمیست آینده هستین. خوشحال خواهیم شد در کنار ما باشید و به پر بار شدن تاپیک کمک کنین. ضمنا ممنون از اصلاح سال به ماه. Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، sam11 ، bigarash ، ghasoo ، ffrfar ، msar
(2012-11-01 ساعت 10:37)مانترا نوشته:  همسر من فوق شیمی فیزیک داره و ما 1/5 ماه دیگه مصاحبمونه! مرسی از اینکه این صفحه رو راه انداختین. امیدوارم این تاپیک بتونه به بچه های شیمی کمک کنه.
اولین سئوال؟ واسه معادلسازی مدرک باید چیکار کرد؟

دوست عزیز به این انجمن خوش اومدین. امیدوارم مصاحبه خوبی در پیش رو داشته باشین. باید عرض کنم در کشور کانادا (ایالت کبک) سازمانی هست به نام ordre de chimiste du canada که مدارک دریافت شده خارج از کانادا و امریکا رو معادلسازی میکنه ومعمولا بعد ۲ تا ۳سال به شما اجازه میده تحت عنوان شیمیست کار کنید وقبل اون شما زیر نظر یک شیمیست اجازه کار دارید. مگر اینکه اصلا نخواهید کارمرتبط بگیرین که در اون صورت نیازی به عضویت در این سازمان نیست. در مورد امریکا هنوز اطلاعی به دست نیاوردم ودر حال تحقیق هستم به محض گرفتن جواب حتما در این تاپیک مطرح میکنم.

پاسخ
تشکر کنندگان: مانترا ، mohajer13 ، sam11 ، صوفیا صوری ، ghasoo ، Fifi2015 ، ffrfar ، msar
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که بچه های شیمیست دور هم جمع شیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.
به عنوان اولین پست میتونم نتایجی که راجع به بازار کار آمریکا بدست آوردم به اشتراک بگذارم.
من مدتی هست فرصت های شغلی موجود برای یه شیمیست رو مطالعه میکنم. متوجه این نکته شدم که بیشترین درخواست مربوط به تسلط و آشنایی با کار با دستگاه یا به اصطلاح"دستگاهی" هست. کسانی که تسلط به uv, GC,IR و بخصوص HPLC دارند در اولویت هستند و بعد از اون آشنایی با تست های فیزیکو شیمیایی که کاربرد گسترده بخصوص در صنایع دارویی داره.
در مرحله بعد شیمیست آشنا به فرمولاسیون که در صنایع دارویی و آرایش بهداشتی بهش نیاز هست جزء اولویت ها به حساب میاد.
درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری 2-3 سال هم معمولا در حدود $ 65000 در سال هست. که رقم خوبیه.

در پست های بعدی سعی می کنم مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم و از تمامی دوستان شیمیست(در هر گرایشی) خواهش می کنم همکاری کنند و به تکمیل مطالب کمک کنند. شاید این صفحه کمک کوچیکی باشه برای تمرکز اطلاعات تخصصی.

با تشکر از همه دوستان

سهیلا جان! جایی رو سراغ داری که آنالیز دستگاهی رو به صورت کلاس برگزار کنن و مدرک بدن؟ جایی که معتبر باشه مدرکش و بشه ازش استفاده کرد واسه اونور؟ضمنا معادلسازی کبک رو آمریکا هم قبول میکنه؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، صوفیا صوری ، ffrfar ، msar
(2012-11-01 ساعت 13:19)soheila_chem نوشته:  

آخ معذرت میخام 65000-70000 در سال! اگه در ماه بود که یه ثانیه هم اینجا نمیموندم Smile مهندسین شیمی جزء مهندسی ها دسته بندی میشن.

(2012-11-01 ساعت 03:39)bigarash نوشته:  خوب فکر کنم من نباید فعلا اینجا باشم چون هنوز لیسانسمو نگرفتم! من دانشجوی ترم 6 شیمی محض هستم، دانشگاه تربیت معلم!

دوست عزیز شما شیمیست آینده هستین. خوشحال خواهیم شد در کنار ما باشید و به پر بار شدن تاپیک کمک کنین. ضمنا ممنون از اصلاح سال به ماه. Smile

ممنون از شما
برای من باعث افتخاره که همراه شما باشم
خواهش میکنم!
پاسخ
تشکر کنندگان: soheila_chem ، ffrfar ، msar
(2012-11-01 ساعت 15:54)مانترا نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که بچه های شیمیست دور هم جمع شیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.
به عنوان اولین پست میتونم نتایجی که راجع به بازار کار آمریکا بدست آوردم به اشتراک بگذارم.

با تشکر از همه دوستان

سهیلا جان! جایی رو سراغ داری که آنالیز دستگاهی رو به صورت کلاس برگزار کنن و مدرک بدن؟ جایی که معتبر باشه مدرکش و بشه ازش استفاده کرد واسه اونور؟ضمنا معادلسازی کبک رو آمریکا هم قبول میکنه؟

مانتزای عزیز موسسه ره آوران آفاق صنعت یکی از معتبرهاست. اما این که امریکا قبولش کنن نمی دونم. تا جایی که من میدونم تاییدیه صلاحیت از نفت و فنی حرفه ای و ... داره من کلاس سه روزه تئوری GC , HPLC اش رو رفتم خوبه ولی نمیدونم کارگاه عملی داره یا نه! این آدرس سایتش هست.
http://www.afaghsanatgroup.com/

اگه آشنا دارین یه شرکت تحقیقاتی پیدا کنین برین کارآموزی. بیشتر یاد میگیرین.

اما سوال دوم: شک دارم قبول کنن. یه لینک میزنم به بچه های کبکی می پرسم ازشون Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان: مانترا ، mohajer13 ، sam11 ، Fifi2015 ، ffrfar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان