کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
سلام به دوستان عزیز
بابت این تاپیک زیبا و مهم متشکرم ، و اینکه داخل نشین ها هم میتونند استفاده کنند؟
موفق باشید و این کار بسیار عالی ادامه بدهید
پاسخ
(2012-11-08 ساعت 10:15)majid r نوشته:  من فكر ميكنم با توجه به هزينه درمان در آمريكا بهتره اگه از لحاظ دندان پزشكي هم مشكلي هست همين جا بر طرف بشه بهتر هست....
كه خداي نكرده اونجا دچار عوارض ناشي از پوسيدگي دندان و غيره نشويم

دوستان با توجه به بالا بودن تعرفه های دهان و دندان در امریکا حتما قبل از عزیمت درمانهای لازم واحتمالی رو در ایران انجام بدین . من از یکی از دوستام که الان داره تخصص میخونه امار گرفتم تقریبا معاینه وتشخیص اولیه بین 100 تا 150 دلار هزینه داره و همچنین روش درمانی (treatment plan) هم متفاوت هست و هزینه را افزایش میده.
ساکن
پاسخ
(2012-11-04 ساعت 10:32)itsmasoud نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 00:19)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-03 ساعت 23:25)nora نوشته:  طبابت بدون مجوز که جرم سنگین داره . تازه راه برای عده ای کلاه بردار که خودشونو دکتر جا بزنن هم باز میشه! اونجا آمریکاست سریع یک همچین کاری مشخص میشه.

بله میدونم جرمه. اما شما تصور بفرمایید پزشکان مهاجر ایرانی اینجا شناسایی بشن و از طریق نظام پزشکی اسم و رسم و اعتبارشون رو استعلام کنیم (که کار سختی نیست) و بعد دوستانه و با شناخت دو طرفه از خدماتشون استفاده کنیم. میدونم باز هم جرمه. ولی وقتی در این حد بمونه شاید مشکل ساز نباشه. مثلا شما اگر یه پزشک متخصص ایرانی بشناسید که تو شهر شما زندگی میکنه، حاضر نیستید برای مشورت از طبابت و تشخیص ایشون استفاده کنید و در قبالش پولی هم بپردازید؟ من اگر پزشک مورد نظر رو بشناسم این کارو میکنم و پزشک هم اگر بیمارشو بشناسه اگر طبابت کنه از نظر سوگندی که خورده و وجدان حرفه‌ای خلافی مرتکب نشده.
فقط همونطور که گفتین باید مراقب بود که پزشک قلابی تو پستمون نخوره.

امیرخان سلام
خیلی پیشنهاد خوبی ارایه کردی و من کاملا با شما موافقم.برای نسخه و دریافت دارو هر کشوری قانون خاصی داره که بز اساس مقررات سیستم درمانیش تعریف میشه و لیست داروهایی که باید با Rxپزشک تایید شده صادر بشه. در انتها این نکته رو یاد اور میشم که بچه های پزشکی به خاطر در ارتباط و حساس بودن مدرکشون خیلی خیلی شرایط سخت تری نسبت به بقیه رشته ها برای تایید مدرک دارن (خیلی از رشته ها نیازی به تایید ندارند) و این پیشنهاد شما واقعا میتونه خیلی کارایی داشته باشه.

آخه من شنیدم اونجا دارو بدون نسخه نمیدن البته برای بیماریهای معمولی مثل سرما خوردگی بدون نسخه میدن ولی بیماریهای خاص نه و "سو " کردن دکترها الان به صورت یه شغل در اومده اونجا

پاسخ
به نظرمن یه کار دیگه میشه انجام داد از پزشکان محترم و اعضای گرامی مهاحر سرا خواهش کنیم توصیه های پزشکی برای پیشگیری بیماریها ارائه بدن
در اونصورت این تاپیک شاید بتونه مثل یه دایره المعارف پزشکی عمل کنه و اگر قابل اجرا باشه بیماریها رو با عصاره های گیاهی که تقریبا تاثیر همون داروهای شیمیایی رو دارن پیش ببرن چون همونطور که میدونیم در ساخت داروهای شیمیایی از گیاهان هم استفاده میشه

در ضمن توصیه های پزشکی شبیه :

[90 درصد سکته های قلبی هنگام صبح به خاطر این است که ما قبل از خواب و یا عصر روز قبل آب تخورده ایم.

یک لیوان آب بعد ازبیدار شدن از خواب کمک میکند تا ارگانهای بدن فعال شود.

خوردن یک لیوان آب نیم ساعت قبل از غذا به هضم آن کمک میکند.

خوردن یا لیوان آب قبل از حمام به کاهش فشار خون کمک میکند.

یک لیوان آب فبل از خواب از سکته قلبی جلو گیری میکند.

این متن برای دوستان عزیز مهاجر سرایی میباشدBig Grin

از این قبیل توصیه ها فکر کنم جالب باشه. آیا این کار عملی هست یا نه دوستان نظر بدن لطفا

پاسخ
خدمت پزشکان عزیز مهاجر سرا ! میشه ما یک سوال پزشکی در غربت مطرح میکنیم ؟
جریان اینه که ما اینجا مجبور شدیم 1 دکتری بریم و خلاصه میکنم که اتی بیوتیک برای من تجویز کردن (سیپرو فلاکسیسین 500 ) و خلاصه 100 دلار ناقابل هم با تخفیف پیاده شدیم ! حالا بعد از 2 روز از شروع مصرف با اینکه من در خوردن انتی بیوتیک در ایران ید طولایی دارم و هیچوقت مشکلی نداشتم اما الان به شدت دچار ناراحتی معده شدم و در طول شبانه روز انگار یک وزنه 2 کیلویی در زیر قفسه سینه حمل میکنم ! جناب دکتر هم جواب ما رو نداد یعنی خانم منشی مرا پیچاند و بعد از 2 بار تماس فهمیدم مثل اینکه باید حضوری برم ! یعنی 1 ویزیت دیگه !
خلاصه موندم چه کنم نمیشه هم که قطع کنم مصرف رو و دکتر هم گفته که با این دارو داروی ضد نفخ نخروم.
ای اطبا محترم ایا راهی وجود داره ؟!
در ضمن چون دارو ارزون در بیاد دکتر لطف فرمودن و زنریک نوشتن حالا موثره در این عوارض ؟
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، امیر مهاجر ، hamedhamed ، mehdiii ، mohammadrezah ، rezagh ، HAZARA ، zina s ، sce ، آلیس-1980 ، taherifar
(2012-11-11 ساعت 11:45)soheilbadami نوشته:  خدمت پزشکان عزیز مهاجر سرا ! میشه ما یک سوال پزشکی در غربت مطرح میکنیم ؟
جریان اینه که ما اینجا مجبور شدیم 1 دکتری بریم و خلاصه میکنم که اتی بیوتیک

سهیل عزیز، سلام
داروهای آنتی بیوتیک دسته فلوروکینولون ها که سیپروفلوکساسین هم یکی از اونهاست، عارضه شایع شون مشکلات گوارشی مثل درد معده، تهوع و استفراغ ، و سوء هاضمه است. و ممکنه اگر قبلا از این دارو در ایران استفاده کردید و دچار عارضه نشدید بخاطر تفاوت های فارماکولوژیک برندها باشه(چون یه کم تخصصیه توضیح ندم بهتره!) . درسته، نباید همراهش داروی ضد نفخ و آنتی اسید مصرف کنید و بهتره برای کمتر کردن عوارضش دارو رو با یه لیوان پر از آب میل کنید. همچنین بهتره دارو رو با معده نسبتا خالی مصرف کنید. بنظرم اگر فقط سنگینی معده دارید نیاز به مراجعه مجدد نیست و دوره درمان را کامل کنید.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
سلام جسارتا ضمن تشکر ازخانم دکترshimaسوالی که هست اینه که سیپروفلوکساسین برای چه تجویزشده؟تادرصورت ادامه عدم تحمل ان راعوض کنید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2012-11-11 ساعت 19:01)پدی نوشته:  سلام جسارتا ضمن تشکر ازخانم دکترshimaسوالی که هست اینه که سیپروفلوکساسین برای چه تجویزشده؟تادرصورت ادامه عدم تحمل ان راعوض کنید

خواهش می کنم پدی جان، ما در مقابل اساتیدی چون شما حرفی واسه گفتن نداریم Smile
البته دوستمون سهیل ظاهرا جواب سوالشونو گرفتن و دیگه پیگیری نکردن! البته حتما بخاطر اختلاف ساعت اینجا و اونجاست.
یه نکته ای که هست اینه که تا اونجایی که من میدونم اونجا مثل اینجا! فرد نمی تونه بدون نسخه آنتی بیوتیک بگیره و اگر نیاز به جابجایی یا تغییر دارو وجود داشته باشه باید مراجعه مجدد به پزشک بکنه! حالا اگه به روشی بتونه بدون نسخه از داروخانه داروی جدید رو بگیره خب میشه درمان رو تغییر داد. وگرنه در صورت شدیدتر شدن و ادامه یافتن علایم باید مراجعه مجدد داشته باشند
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
راستی یادم رفت بگم که سیپروفلوکساسین درایران 1دلاره
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
در آمریکا و کانادا فروش آنتی بیاتیک بدون نسخه ممنوع است و به هیچ عنوان این دارو را بصورت Over-the-Counter یا OTC نمی توانید تهیه کنید. موردی پیش آمده بود که می خواستم آنتی بیاتیک را از طریق یکی از فامیل های نزدیکم که دکتر داروساز ساکن کانادا است برای همسرم تهیه و ارسال کنم که به هیچ عنوان انجام اینکار میسر نشد.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
بسیار ممنونم از بذل توجه اطبا محترم. راستش در ازمایش ما عفونت کشف نشد ولی به عقیده این دکتر چشم ابی انتی بیوتیک برای التهاب داده شده و میگوید بیشتر حالت سایکو سومتیک هست (البته بیراه نمیگند).
به هر حال یاد این قهوه تلخ افتادم از بس که هرچی نبات تو خونه داشتیم خوردم ! خدا به داد دیابت نوع 2 برسه !
مثل اینکه چاره ای نیست غیر از تحمل البته احساس میکنم درصدی از عوارضش کم شده امروز. خلاصه این بهشت موعود فعلا به ما نساخته ! تو 2 سال یک 6 کیلویی هم کاهش وزن داشتیم ! (یواش واش محو میشیم)
باز هم تشکر از راهنمایی دوستان

راستی ما زنریکش رو 11 دلار گرفتیم برندش فکر کنم 35 هست. بقول دوستم میگفت اگه کسی امریکا بیمه نباشه چکار کنه ؟ گفتم بمیره ! (دور از جان همه. شوخی بود)
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
در هنگام پرواز با هواپیما به امریکا برای مقابله با سندروم جت لاگ پیشنهاد و داروی مصرفی چه هست؟
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، hamedhamed ، bayat_r ، امیر مهاجر ، kasrafo ، mohammadrezah ، rezagh ، HAZARA ، taherifar
شاید این پست خیلی متناسب با تاپیک نباشه. سئوالم اینه:بیماری اتوایمیون کنترل شده که برای حال حاضردرمان داروئیش هم قطع شده و نیازی به تراپی بیشتر نداره آیا باید تو مدیکال ریپورت داده بشه؟ اصلا تو تستهای آز نمیاد چون تنها مشخصه اش آنتی بادیهاس که فکر نمیکنم جزو تست باشه. درسته؟
البته درسیرقهقرائی که عضونارسا میشه بدیهیه که هزینه سازه برای بیمه ودولت. ولی فعلا که باکورتن ارزانقیمت کاملا مهارشدوهیچ اثری ازش نیست.
از طرفی کنترل میخاد یعنی سه ماه یکبار چک آپ تخصصی و یک ویزیت متخصص و 5 سال یکبار بیوپسی(یافیبرواسکن سالانه)
با توجه به اینکه اینجا اوضاع کارو زندگیش خوبه + استرس باعث شعله ورشدن بیماری میشه فکر میکنید اصلا مهاجرتش درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، goliii ، taherifar
(2012-11-16 ساعت 13:24)rahbar نوشته:  شاید این پست خیلی متناسب با تاپیک نباشه. سئوالم اینه:بیماری اتوایمیون کنترل شده که برای حال حاضردرمان داروئیش هم قطع شده و نیازی به تراپی بیشتر نداره آیا باید تو مدیکال ریپورت داده بشه؟ اصلا تو تستهای آز نمیاد چون تنها مشخصه اش آنتی بادیهاس که فکر نمیکنم جزو تست باشه. درسته؟
البته درسیرقهقرائی که عضونارسا میشه بدیهیه که هزینه سازه برای بیمه ودولت. ولی فعلا که باکورتن ارزانقیمت کاملا مهارشدوهیچ اثری ازش نیست.
از طرفی کنترل میخاد یعنی سه ماه یکبار چک آپ تخصصی و یک ویزیت متخصص و 5 سال یکبار بیوپسی(یافیبرواسکن سالانه)
با توجه به اینکه اینجا اوضاع کارو زندگیش خوبه + استرس باعث شعله ورشدن بیماری میشه فکر میکنید اصلا مهاجرتش درسته؟

دلیل اینکه افراد معاینه میشن و تحت آزمایش قرار میگیرن اینه که یکسری بیماریهای خاص و مخصوصا واگیردار که برای سلامت عمومی جامعه شون تهدید به حساب میاد شناسایی بشن. همچنین بیماریهایی مثل سرطانها هم ممکنه واسشون مهم باشه. اما بیماری اتوایمیونی که الان با مصرف کورتون در مرحله خاموشی هست و کنترل شده احتمالا براشون مشکلساز نیست و تا اونجایی که من میدونم روراست بودن و ذکرش نباید مشکلی ایجاد کنه(مخصوصا اگه بیماریتون تظاهر پوستی یا عضلانی-اسکلتی هم داره). اما در مورد سوال دومتون همونطور که خودتون میدونید بیماریهای اتوایمیون با شرایطی مثل استرس و تغییرات محیط زندگی و خواب و ... میتونن دوباره شعله ور بشن. حالا شما بهتره شرایطتون رو بسنجید و ببینید اگه محل زندگیتون رو عوض کنید خیلی دچار بحران میشید یا نه؟ همچنین پیشنهاد می کنم با پزشک درمانگرتون مشورت کنید.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: goody ، rahbar ، mehdiii ، nahid.t ، sare ، kasrafo ، امیر مهاجر ، mohammadrezah ، HAZARA ، arezoo bj ، HRSH ، taherifar
ببخشید پزشکان محترم، یه سوال داشتم. تفاوت بین داروی ژنریک و برند در چیه دقیقا؟ چرا تفاوت قیمت بالایی دارن؟
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، rezagh ، HAZARA ، arezoo bj ، imanshirani ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان