کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
(2012-11-16 ساعت 16:09)mrr777 نوشته:  ببخشید پزشکان محترم، یه سوال داشتم. تفاوت بین داروی ژنریک و برند در چیه دقیقا؟ چرا تفاوت قیمت بالایی دارن؟

نام ژنریك دارو همان نام ماده موثره موجود در دارو هستش ولی نام تجارتی اسمیه كه ممكن است هر كارخانه سازنده ای برای یك دارو استفاده کنه. مثلا داروی آلپرازولام که یکی از اسمهای تجاری اش زاناکس هست
تفاوت قیمت بعلت تفاوت کارخانه ها و کشور سازنده و اینهاست. مثلا همین داروی آلپرازولام که آرامبخشه اگه برید داروخانه ممکنه 5 نوع مختلفش رو داشته باشه که یکی مال کارخانه ابوریحانه یکی رازی یکی.. و یکی هم مثل زاناکس مال کارخانه فایزر امریکاست!
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
(2012-11-16 ساعت 16:09)mrr777 نوشته:  ببخشید پزشکان محترم، یه سوال داشتم. تفاوت بین داروی ژنریک و برند در چیه دقیقا؟ چرا تفاوت قیمت بالایی دارن؟
سلام،داروی ژنریک اسم اصلی‌ و علمی‌ دارو است و برند نامی‌ است که کارخانه تولید کننده روی آن دارو گذشته است.پس ایندو در اصل تفاوتی‌ ندارند .مثلا advil نام برند برای بروفن است و ایندو یکی‌ هستند
.
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
(2012-11-08 ساعت 19:04)shima1364 نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 21:09)پدی نوشته:  منهم با اجازه شیمای عزیز صرفا در حد تخصص خودم اعلام آمادگی میکنم

نفرماید آقا/خانم دکتر! اجازه ما هم دست شماستSmile

سلام دوستان من پزشک عمومی هستم و خوشحال می شم اگه بفرمایید ار کجا شروع به خوندن واسه usmle کردید و چطور پیش میرید ؟ منم می خوام بخونمRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedhamed ، achi686 ، kasrafo ، rezagh ، fire dragon ، HAZARA ، آلیس-1980 ، taherifar
(2012-11-17 ساعت 14:57)anna91 نوشته:  
(2012-11-08 ساعت 19:04)shima1364 نوشته:  
(2012-11-08 ساعت 00:59)mehdiii نوشته:  [quote='پدی' pid='234263' dateline='1352306355']
منهم با اجازه شیمای عزیز صرفا در حد تخصص خودم اعلام آمادگی میکنم

نفرماید آقا/خانم دکتر! اجازه ما هم دست شماستSmile

سلام دوستان من پزشک عمومی هستم و خوشحال می شم اگه بفرمایید ار کجا شروع به خوندن واسه usmle کردید و چطور پیش میرید ؟ منم می خوام بخونمRolleyes
سلام دوست عزیز
این منابعی هست که بچه ها یی که قبلا امتجان دادن استفاده کردند و موفق بودند:
برای usmle step 1:
Kaplan Usmle Step 1 Lecture Notes 2012 Edition

First Aid 2012

و برای step 2:
Kaplan Step 2 Ck Lecture Notes 2011-12 Latest Edition (Kaplan CK
Complete brand NEW SET 2012
در ضمن این سایتم چک کن البته refrence های دندان هست ولی step 1 خیلی فرقی نداره.
http://www.dentalarticles.com/nbde/
ساکن
پاسخ
سلام دوستان
يه سوال دارم ميخوام ببينم آياواكسن مننژيت ( پلي ساخاريد مننژوكك MPSV4 ) كه براي حجاج در هلال احمر تزريق ميكردند ( كه معمولا هم سنشان بالاي 55 سال است ) براي كودكان زير 6 سال مضر نيست ؟ يعني كلا دو نوع واكسن مننژيت داريم يكي توام ( MCV4 ) كه براي افراد زير 55 سال مي زنند و اون يكي كه پلي ساخاريد MPSV4 براي افراد بالاي 55 سال . حالا هلال احمر فقط نوع دوم را دارد از جاي ديگه هم گير نياوردم . آيا به نظرتون زدنش براي بچه ها مشكل داره ؟
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، taherifar
(2012-11-15 ساعت 19:39)Szsanazsz نوشته:  در هنگام پرواز با هواپیما به آمریکا برای مقابله با سندروم جت لاگ پیشنهاد و داروی مصرفی چه هست؟

با اجازهٔ پزشکان گرامی.
ساناز جان. البته که من پزشک نیستم. ولی تا جاییکه میدونم سندروم جت لگ بیماری نیست (سندرومه). در واقع اثر ناشی از تغییر ناگهانی تایم زونه که باعث میشه تنظیمات خواب و بیداری بدن بهم بریزه. این اجتناب ناپذیره. تنها کاری که میشه کرد اینه که سعی کنی به خودت کمک کنی زودتر با تایم زون جدید سازگار بشی.
در این رابطه ویکیپدیا مطلبی گذاشته برای مدیریت کردن این مشکل:
Management

‪Light is the strongest stimulus for re-aligning a person's sleep-wake schedule and the careful control over exposure and avoidance of bright lights can speed adjustment to a new time zone.[4] Melatonin is used to adjust the circadian clock but there are issues regarding the appropriate dosage and dosage timing, in addition to the legality of the substance in certain countries.[4] In addition, its effects may not carry-over beyond its immediate use, and there are questions regarding how effective it may actually be.[2] ‪There are also concerns regarding its use by people with the symptoms of severe mental illness, severe allergies, autoimmune diseases, immune system cancers, or pregnant women.[5] For athletes, anti-doping agencies may also prohibit or limit its use.[4] Timing of exercise and food consumption have also been suggested, though their applicability in humans and practicality for most travelers are not yet certain and no firm guidelines exist.[4][2] There is very little data supporting the use of diet to adjust to jet lag.[2] While there is data supporting the use of exercise, it is hard to determine if the exercise is responsible, or the accompanying exposure to sunlight, and the intensity of exercise that may be required is significant, and possibly difficult to maintain for non-athletes.[2] Use of these strategies can occur both before departure and after landing. Individuals ‪may also differ in their susceptibility to jet lag and ability to adjust to new sleep-wake schedules more quickly.[4]
‪Short-acting sleep medications can be used to improve sleep quality and timing, and stimulants can be used to promote wakefulness, though both these interventions are not generally used in non-military situations and research results on their success at adapting to jet lag are inconsistent. Among the stimulants, only caffeine may be readily available to the general public.[2]
‪For time changes of less than three hours, jet lag is unlikely to be a concern, and if travel is for short periods (three days or less) retaining a "home schedule" may be better for most people.[2] Sleeping on the plane is only advised if it is the destination's normal sleep time.[2]
پاسخ
(2012-11-18 ساعت 13:05)lilistar1 نوشته:  سلام دوستان
يه سوال دارم ميخوام ببينم آياواكسن مننژيت ( پلي ساخاريد مننژوكك MPSV4 ) كه براي حجاج در هلال احمر تزريق ميكردند ( كه معمولا هم سنشان بالاي 55 سال است ) براي كودكان زير 6 سال مضر نيست ؟ يعني كلا دو نوع واكسن مننژيت داريم يكي توام ( MCV4 ) كه براي افراد زير 55 سال مي زنند و اون يكي كه پلي ساخاريد MPSV4 براي افراد بالاي 55 سال . حالا هلال احمر فقط نوع دوم را دارد از جاي ديگه هم گير نياوردم . آيا به نظرتون زدنش براي بچه ها مشكل داره ؟
با تشكر

دوست عزیز،
اگر میتونید واکسن نوع MCV4 رو پیدا کنید چون این نوع برای کودکان بالای 2 سال مورد استفاده است و علاوه بر این نوع که نسل جدیدتری از واکسن هست دوره protection طولانی تر و بهتری دارد. همچنین بنابه دلایل مختلفی واکسن نوع MPSV4 برای کودکان توصیه نمی شود .
بنابراین بهتره تلاشتون رو برای پیدا کردن MCV4 بکنید.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
مطالبی که دوستان گفتن راجع داروی اصل و زنریک میخواستم تجربه شخصی ام رو بگم که من از انتی بایاتیک زنریک استفاده کردم و کلی اذیت شدم حال اینکه در ایران چنین مشکلاتی نداشتم به گمونم اگر 2 برابر میدادم و برند میگرفتم فکر کنم مشکل خیلی کمی پیدا میکردم. تجربه به من ثابت کرده که مخصوصا در امریکا هیچ ارزونی بی علت نیست و تصورم اینه که اینها از نظر ساید افکت باید فرقهایی داشته باشن و البته اگر از دوستان پزشک و داروساز اطلاعاتی علمی داشته باشن برای تجارب اینده حتما مفید خواهد بود که راهنمایی کنن.
..................

این موضوع جت لگ هم باور کنین داروش رو تو هواپیما میدن شیشه اش هم سبزه و توش اب انگور سفید هست!
کمک میکنه شما چند ساعت خوب بخوابی و تقریبا تنظیم بشید.البته عادت به میزان خواب در شبانه روز هم تاثیر داره. مثلا من خودم چون بین 5 تا 6 ساعت بیشتر نمیخوابم هیچوقت جت لگ منو چندان ازار نمیده.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
سلام به تمام پزشکان محترم
زیاد مزاحم نمیشم
فقط اگه لطف کنین بگین معادل شربت اکسپکتورانت در اینجا چیه ممنون میشم
و نیز بصورت ازاد میشه تهیه کرد یا نه
پیشاپیش از راهنماییتون تشکر می نمایم
2012AS0056XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:2011 ,16 Jul
ارسال فرمها: 2011 , August 7
کنسولگری: آنكارا
تاریخ کارنت شدن:
تاریخ دریافت نامه دوم:april,23
تاریخ مصاحبه:june,6
تاریخ دریافت کلیرنس:
تاریخ دریافت ویزا:
هزینه ها: 60000 عكس + ترجمه 280000 + 102000 TNTو ارامکس +
هتل و بلیط 2100000
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، HAZARA ، taherifar
با عرض سلام خدمت پزشکان محترم

1- میخواستم در مورد تست قفسه سینه برای مصاحبه یه توضیح کامل بدید .

2- من تنبلی چشم دارم آیا در مصاحبه ( سال دیگست 2014Wink) مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون
... .
پاسخ
(2012-11-30 ساعت 17:58)sam_sabz نوشته:  با عرض سلام خدمت پزشکان محترم

1- میخواستم در مورد تست قفسه سینه برای مصاحبه یه توضیح کامل بدید .

2- من تنبلی چشم دارم آیا در مصاحبه ( سال دیگست 2014Wink) مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون

سام عزیز

عکس قفسه سینه برای مصاحبه در کنارتستهای آزمایشگاهی و معاینه جهت چکاپ انجام میشه و می تونه تغییرات مربوط به بعضی بیماریها مثل عفونت و سل، سرطان ریه، بعضی بیماریهای شغلی ، مشکلات و بزرگی قلب و ... را نشون میده. و اگه سابقه مشکل خاصی ندارید نگرانش نباشید و یه مرحله از چکاپه.

در مورد دوم، مشکلی که پیش نمیاد و فقط در سابقتون ذکر میشه. یعنی الان دچار آمبلیوپی شدید ؟( یعنی اگر چشم سالمتون رو ببندید با چشم تنبلتون دید ضعیفی دارید و در حالتی که چشم سالمتون بازه مشکلی احساس نمی کنید؟)
اگر اینطوره که در معاینه چشم متوجه میشوند و بهتره سابقه تنبلی چشم رو به پزشک بگویید و نگران نباشید . چون بخاطر تنبلی چشم و بیماریهای غیرواگیر و غیر خطرناک و غیر مرگبار کسی رو رد نمیکنن و تا اونجایی که من میدونم این مشکلات نکته منفی هم بحساب نمیاد!
سفرنامه
پاسخ
من حدود يكماه پيش براي بار سوم رفتم امريكا و در ايران كلي چك اپ انجام دادم و واكسن انفولانزا رو هم تزريق كردم و بعد از اينكه واكسن رو در ايران زدم بلافاصله سرما شديد خوردم و با اين شرايط رفتمامريكا اونجا سوار ماشين با دوستم بودم كه حالم بد شد و دوستم مجبور شد زنگ بزنه ٩١١ وبلافاصله آمبولانس اومد ومنو بردن به اورژانس بيمارستان تارزانا و اونجا كلي چك آپ كردن و mriبعد از سه چار ساعت مرخص كردن و گفتن سينوسها چركي شده و انتي بيوتيك دادن بعد از يك هفته فعلا صورتحساب امبولانس فقط ١٢٠٠ دلار اومده و واي به صورتحساب كلي كه فكر ميكنم بالاي چهار هزار دلار بياد ومن شغلي در امريكا ندارم و ضمنا اسپانسر هم نداشتم حالا سوالم اينه ايا موقع سيتي زني اين مبلغ رو بايد پرداخت كنم يا لازم نيست . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، achi686 ، امیر مهاجر ، mohammadrezah ، rezagh ، HAZARA ، zina s ، taherifar
(2012-11-04 ساعت 19:11)shima1364 نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 18:27)مهتاب - 2251 نوشته:  شيما جون يك ساال پيش به دختر من خون تزريق كردن و من تا حالا چند بار ازش از گرفتم ولي نه براي اچ اي وي. ، براي هموگلوبينش
الان شما ميگي ازش از هپاتيت و اچ اي وي بگيرم؟؟؟؟؟

مهتاب جون شما Hb رو واسه این چک می کنی که ببینی کم خون هست یا نه. و اینکه نیاز داره تحت درمان باشه یا نه.
اینکه من گفتم واسه اینه که کلا چون بیماریهایی مثل اونهایی که گفتم انتقالشون خونی و تماس ج ن س ی هست بهتره در افرادی که سابقه تزریق خون (مخصوصا تزریق مکرر خون بدلیل یکسری بیماریها) یا تماس پرخطر یا مواردی داشتند که احتمال انتقال وجود داره چک بشه.
نه اینکه نگران باشید و اینو بدونید احتمالش خیلی خیلی خیلی کم و نادره. مخصوصا اینکه نمونه های خون در سازمان انتقال خون ایران کاملا از نظر سلامت بررسی میشه. اما بطور کلی ما بر طبق توصیه های کتابی و نظر اساتید این توصیه رو می کنیم.
من خودم توی بیمارستان کار می کنم و چون با خون و اینجور چیزا زیاد سروکار دارم این آزمایش رو انجام دادم و اعتقاد دارم بهتره هر فردی هرچند سال یکبار این آزمایش را هم انجام بده، ولی بدون استرس و نگرانی.Smile
شیما جان
ما که کیس لاتاری هستیم و واکسن هپاتیت ب را باید بزنیم دیگه احتیاج به آزمایش هپاتیت نداریم، درسته؟ با زدن سه نوبت واکسن هپاتیت ب تا چند سال به هپاتیت ایمن هستیم؟ من حدود 10 سال پیش سه نوبت واکسن هپاتیت ب را در یک بیمارستان درجه یک تهران زدم، ولی متاسفانه با آزمایشی که انستیتو پاستور تجریش ازم گرفت اصلا نشانه هایی از ایمنی به هپاتیت ب در خونم وجود نداشت و مجبور شدم سه نوبت دیگه واکسن بزنم.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، HAZARA ، zina s ، taherifar
(2012-11-16 ساعت 16:25)shima1364 نوشته:  

نام ژنریك دارو همان نام ماده موثره موجود در دارو هستش ولی نام تجارتی اسمیه كه ممكن است هر كارخانه سازنده ای برای یك دارو استفاده کنه. مثلا داروی آلپرازولام که یکی از اسمهای تجاری اش زاناکس هست
تفاوت قیمت بعلت تفاوت کارخانه ها و کشور سازنده و اینهاست. مثلا همین داروی آلپرازولام که آرامبخشه اگه برید داروخانه ممکنه 5 نوع مختلفش رو داشته باشه که یکی مال کارخانه ابوریحانه یکی رازی یکی.. و یکی هم مثل زاناکس مال کارخانه فایزر آمریکاست!
شیما جان گفتی آلپرازولام منو یاد یه موضوعی انداختی. من شبی یک نصفه آلپرازولام 50 میخورم ( به عنوان داروی کمکی برای کنترل فشار خون ). آیا آلپرازولام هم مثل آرامبخش های دیگه وابسته کننده است؟ باید به دکتر اونگان بگم شبی نصف یک قرص آلپرازولام 50 میخورم ؟
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
(2012-12-01 ساعت 22:47)fariba_a نوشته:  شیما جان گفتی آلپرازولام منو یاد یه موضوعی انداختی. من شبی یک نصفه آلپرازولام 50 میخورم ( به عنوان داروی کمکی برای کنترل فشار خون ). آیا آلپرازولام هم مثل آرامبخش های دیگه وابسته کننده است؟ باید به دکتر اونگان بگم شبی نصف یک قرص آلپرازولام 50 میخورم ؟

پزشکان محترم

بی ربطه اما این دارو چطوری کنترل میکنه؟ فشاری که دو هفته است همش پایینه هم دارویی داره یا نه؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، HAZARA ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان