کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
(2012-12-01 ساعت 22:29)fariba_a نوشته:  شیما جان
ما که کیس لاتاری هستیم و واکسن هپاتیت ب را باید بزنیم دیگه احتیاج به آزمایش هپاتیت نداریم، درسته؟ با زدن سه نوبت واکسن هپاتیت ب تا چند سال به هپاتیت ایمن هستیم؟ من حدود 10 سال پیش سه نوبت واکسن هپاتیت ب را در یک بیمارستان درجه یک تهران زدم، ولی متاسفانه با آزمایشی که انستیتو پاستور تجریش ازم گرفت اصلا نشانه هایی از ایمنی به هپاتیت ب در خونم وجود نداشت و مجبور شدم سه نوبت دیگه واکسن بزنم.

فریبای عزیز
برای اطلاعتون عرض کنم که اگر کسی حتی هپاتیت هم داشته باشه تزریق واکسن عارضه ای نداره (البته اثری هم نداره). واکسن معمولا برای 10 سال ایمنی میده و بعد از اون بهتره یکبار سطح آنتی بادی خونتون رو چک کنید و اگر زیر 10 شده بود یه دوز یادآور بزنید و یا در مواردی 3 دوره رو تکرار کنید.

در مورد آلپرازولام: آلپرازولام کلا یه داروی ضداضطراب و از دسته بنزودیازپین ها هست و خصوصیت این دسته دارویی وابستگی به اونهاست! و بهتره طولانی مدت مصرف نشه.
این دارو با دوزهای 0.5 و 1 میلی گرم وجود داره و یکی از عوارض اون کاهش فشار خون هست (هایپوتنشن) و نه اثر اصلیش. احتمالا چون فشار خونتون زیاد بالا نبوده و در کنارش شرایط دیگه ای بوده که پزشکتون ترجیح دادن واستون این دارو رو تجویز کنن . به دکتر اونگان هم میتونی بگی و میتونی نگی، ولی گفتنش مشکلساز نیست و داروی معمولیه
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
(2012-12-01 ساعت 22:59)bayat_r نوشته:  
(2012-12-01 ساعت 22:47)fariba_a نوشته:  شیما جان گفتی آلپرازولام منو یاد یه موضوعی انداختی. من شبی یک نصفه آلپرازولام 50 میخورم ( به عنوان داروی کمکی برای کنترل فشار خون ). آیا آلپرازولام هم مثل آرامبخش های دیگه وابسته کننده است؟ باید به دکتر اونگان بگم شبی نصف یک قرص آلپرازولام 50 میخورم ؟

پزشکان محترم

بی ربطه اما این دارو چطوری کنترل میکنه؟ فشاری که دو هفته است همش پایینه هم دارویی داره یا نه؟

مهندس جان
در مورد آلپرازولام توی پست قبلیم توضیح دادم . اما اینکه گفتی فشاری که 2 هفته است همش پایینه، یعنی چنده؟
اگر واقعا چندین بار فشار خونتون رو اندازه گیری کردید و پایین بود ( حدود 90/60 و پایینتر) اونموقع باید بررسی شه.
علل شایع: مصرف کم مایعات، از دست دادن مایعات، مصرف بعضی داروها(مثل همین آلپرازولام) بیماریهای قلبی، حاملگی، پرکاری و یا کم کاری تیرویید، کاهش قند خون، ....
کارهایی که خودت میتونی بکنی: مصرف بیشتر مایعات و کمتر الکلWink، مصرف بیشتر میوه جات و سبزیجات و عدم تغییر ناگهانی پوزیشن بدن.

به طور کلی دنبال دارو واسش نگرد و اگر ادامه دار بود و مطمئن شدی واقعا فشارت پایینه (اندازه گیری فشار) برو پیش یه دکتر واسه معاینه و انجام تست های بیشتر Cool

اما فکر میکنم همه درد و مرض هایی که ما مهاجرسرایی ها الان داریم تا موقع گرفتن ویزاست!Big Grin
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
(2012-12-02 ساعت 11:36)shima1364 نوشته:  مهندس جان
در مورد آلپرازولام توی پست قبلیم توضیح دادم . اما اینکه گفتی فشاری که 2 هفته است همش پایینه، یعنی چنده؟
اگر واقعا چندین بار فشار خونتون رو اندازه گیری کردید و پایین بود ( حدود 90/60 و پایینتر) اونموقع باید بررسی شه.
علل شایع: مصرف کم مایعات، از دست دادن مایعات، مصرف بعضی داروها(مثل همین آلپرازولام) بیماریهای قلبی، حاملگی، پرکاری و یا کم کاری تیرویید، کاهش قند خون، ....
کارهایی که خودت میتونی بکنی: مصرف بیشتر مایعات و کمتر الکلWink، مصرف بیشتر میوه جات و سبزیجات و عدم تغییر ناگهانی پوزیشن بدن.

به طور کلی دنبال دارو واسش نگرد و اگر ادامه دار بود و مطمئن شدی واقعا فشارت پایینه (اندازه گیری فشار) برو پیش یه دکتر واسه معاینه و انجام تست های بیشتر Cool

اما فکر میکنم همه درد و مرض هایی که ما مهاجرسرایی ها الان داریم تا موقع گرفتن ویزاست!Big Grin

ممنون من برای مادرم می خوام دو هفته است که فشارش 10/6 هست و هی میره بالا و میاد پایین.
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2012-12-02 ساعت 12:42)bayat_r نوشته:  [quote='shima1364' pid='244794' dateline='1354431979']

ممنون من برای مادرم می خوام دو هفته است که فشارش 10/6 هست و هی میره بالا و میاد پایین.

همونطوری که گفتم اگه مادرتون دارو مصرف می کنن ممکنه عارضه جانبی یکی از اونها باشه و دارو باید جایگزین بشه. و اگه قبلا فشارشون همیشه 12 و به بالا بوده و الان بطور ناگهانی افت کرده و ادامه داره بهتره به پزشک مراجعه کنن و چکاپ انجام بدن که شامل یکسری آزمایشات خونی و معاینات پزشکی و احیانا نوار قلب هست.
اما خودتون سر خود دارو برای بالا بردنش شروع نکنید چون باید اول علتش تشخیص داده بشه.
سفرنامه
پاسخ
سلام دوستان کسی که عمل قلب باز انجام داده باشه و دریچه فلزی داشته باشه و داروهای قلبی مصرف میکنه و از برندگان لاتاری باشه امکان داره در مرحله چکاپ پزشکی دچار مشکل بشه و دکتر اونگان ردش کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، Tomas ، jazirehh ، HAZARA ، taherifar
سلام به تمام پزشکان محترم
فقط اگه لطف کنین بگین معادل قرص مترونیدازول 250 در اینجا چیه ممنون میشم
و نیز بصورت ازاد میشه تهیه کرد یا نه
پیشاپیش از راهنماییتون تشکر می نمایم
2012AS0056XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:2011 ,16 Jul
ارسال فرمها: 2011 , August 7
کنسولگری: آنكارا
تاریخ کارنت شدن:
تاریخ دریافت نامه دوم:april,23
تاریخ مصاحبه:june,6
تاریخ دریافت کلیرنس:
تاریخ دریافت ویزا:
هزینه ها: 60000 عكس + ترجمه 280000 + 102000 TNTو ارامکس +
هتل و بلیط 2100000
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Tomas ، mohammadrezah ، HAZARA ، taherifar
(2012-12-03 ساعت 02:43)iner_eye نوشته:  سلام دوستان کسی که عمل قلب باز انجام داده باشه و دریچه فلزی داشته باشه و داروهای قلبی مصرف میکنه و از برندگان لاتاری باشه امکان داره در مرحله چکاپ پزشکی دچار مشکل بشه و دکتر اونگان ردش کنه؟

البته من پزشك نيستم سو تفاهم نشه احياناًSmileSmile
نه دوست عزيز پزشك معتمد اصلاً مجاز به رد يا قبولي كسي نيست يعني اصلاً كارش اين نيست فقط خلاصه پرونده پزشكي شما رو ميفرسته سفارت
ولي حتماً بهش بگيد عمل قلب باز داشتيد و خلاصه پرنده رو بهش نشون بديد شايد بر فرض مثال عكس X ray واسه شما مضر باشه و اين گونه موارد.
در مورد پروندتون هم اگر داروهايي كه مصرف ميكنيد گرون نباشه و خودتون از پس تامينش در آمريكا بر بياييد عمل قلب يا بيماري شما هيچ تاثير منفي در پرونده شما نخواهد داشت
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
پاسخ
(2012-12-05 ساعت 04:08)fm5206 نوشته:  سلام به تمام پزشکان محترم
دکتر نیستم ولی دکترها رو دوست دارم Smile

این جواب شما شاید باشه :

http://www.overthecounterpharma.com/metr...e250mg.htm

http://www.drugs.com/metronidazole.html#ixzz10OjnM2tO
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
(2012-12-01 ساعت 17:15)shima1364 نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 17:58)sam_sabz نوشته:  با عرض سلام خدمت پزشکان محترم

1- میخواستم در مورد تست قفسه سینه برای مصاحبه یه توضیح کامل بدید .

2- من تنبلی چشم دارم آیا در مصاحبه ( سال دیگست 2014Wink) مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون

سام عزیز

عکس قفسه سینه برای مصاحبه در کنارتستهای آزمایشگاهی و معاینه جهت چکاپ انجام میشه و می تونه تغییرات مربوط به بعضی بیماریها مثل عفونت و سل، سرطان ریه، بعضی بیماریهای شغلی ، مشکلات و بزرگی قلب و ... را نشون میده. و اگه سابقه مشکل خاصی ندارید نگرانش نباشید و یه مرحله از چکاپه.

در مورد دوم، مشکلی که پیش نمیاد و فقط در سابقتون ذکر میشه. یعنی الان دچار آمبلیوپی شدید ؟( یعنی اگر چشم سالمتون رو ببندید با چشم تنبلتون دید ضعیفی دارید و در حالتی که چشم سالمتون بازه مشکلی احساس نمی کنید؟)
اگر اینطوره که در معاینه چشم متوجه میشوند و بهتره سابقه تنبلی چشم رو به پزشک بگویید و نگران نباشید . چون بخاطر تنبلی چشم و بیماریهای غیرواگیر و غیر خطرناک و غیر مرگبار کسی رو رد نمیکنن و تا اونجایی که من میدونم این مشکلات نکته منفی هم بحساب نمیاد!

ممنون بابت راهنمایی کاملتون
در مورد چشمم : اونی که تنبل هست باهاش همه چیز رو تار میبینم و حتی نوشته رو از فاصله بیست سانتی نمی تونم بخونم . ( همه چیز رو میبینم اما تار) در مورد چشم سالمم هم که بقول دوستان چشم عقاب هستش!Big Grin
بازم تشکر
... .
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، rouzbehdarvishi ، Tomas ، HAZARA ، آلیس-1980 ، taherifar
(2012-12-05 ساعت 04:08)fm5206 نوشته:  سلام به تمام پزشکان محترم

فلاژیل
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
دوستان گل- من امروز به این تاپیک سر زدم متاسفانه مشغله نمیذاره همه جای مهاجرسرا بگردم-شیماخانم گل که از طریق مهاجرسرا افتخار آشنایی باهاشونو دارم و پدی عزیز و بقیه دوستان زحمت زیادی تو این تاپیک میکشن و بدون شک با حضور پر حرارت و معلومات بروزشون نیازی به ما نخواهد شد ولی به هر حال با اجازه آقا mehdiii , در حد تخصص خودم - کودکان - در خدمتم....
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
دوستان سلام

در صورت کم بودن ویتامین D در بدن بهترین راه برای حل مشکل چیست؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: achi686 ، Tomas ، HAZARA ، taherifar
(2012-12-02 ساعت 11:12)shima1364 نوشته:  
(2012-12-01 ساعت 22:29)fariba_a نوشته:  [quote='shima1364' pid='232131' dateline='1352040118']
[quote='مهتاب - 2251' pid='232112' dateline='1352037448']
[

شیما جان
ما که کیس لاتاری هستیم و واکسن هپاتیت ب را باید بزنیم دیگه احتیاج به آزمایش هپاتیت نداریم، درسته؟ با زدن سه نوبت واکسن هپاتیت ب تا چند سال به هپاتیت ایمن هستیم؟ من حدود 10 سال پیش سه نوبت واکسن هپاتیت ب را در یک بیمارستان درجه یک تهران زدم، ولی متاسفانه با آزمایشی که انستیتو پاستور تجریش ازم گرفت اصلا نشانه هایی از ایمنی به هپاتیت ب در خونم وجود نداشت و مجبور شدم سه نوبت دیگه واکسن بزنم.

فریبای عزیز
برای اطلاعتون عرض کنم که اگر کسی حتی هپاتیت هم داشته باشه تزریق واکسن عارضه ای نداره (البته اثری هم نداره). واکسن معمولا برای 10 سال ایمنی میده و بعد از اون بهتره یکبار سطح آنتی بادی خونتون رو چک کنید و اگر زیر 10 شده بود یه دوز یادآور بزنید و یا در مواردی 3 دوره رو تکرار کنید.

در مورد آلپرازولام: آلپرازولام کلا یه داروی ضداضطراب و از دسته بنزودیازپین ها هست و خصوصیت این دسته دارویی وابستگی به اونهاست! و بهتره طولانی مدت مصرف نشه.
این دارو با دوزهای 0.5 و 1 میلی گرم وجود داره و یکی از عوارض اون کاهش فشار خون هست (هایپوتنشن) و نه اثر اصلیش. احتمالا چون فشار خونتون زیاد بالا نبوده و در کنارش شرایط دیگه ای بوده که پزشکتون ترجیح دادن واستون این دارو رو تجویز کنن . به دکتر اونگان هم میتونی بگی و میتونی نگی، ولی گفتنش مشکلساز نیست و داروی معمولیه

سلام شیما جان
از پاسختون خیلی خیلی متشکرم.
یک سوال دیگه درمورد آلپرازولام دارم. یکی از علل بالا بودن فشارخونم اینه که من آدم پراضطرابی هستم ولی ظاهرم اصلا اینو نشون نمیده و دکتر قلبم در هر نوبت معاینه که شش ماه یک باره، بهم تاکید میکنه که شبی نصف آلپرازولام 0.5 را هیچوقت قطع نکنم. سوالم اینه که در آزمایشات خونی که در مطب دکتر اونگان میگیرند که حتما آزمایش اعتیاد هم شاملش میشه، آلپرازولام مشکل ساز نشه و خدایی نکرده آزمایش را مثبت نشان نده؟
خیلی خوشحالم که مهاجرسرا اینقدر اعضای تحصیلکرده و پرباری داره.
همیشه موفق باشید.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، bayat_r ، mehdiii ، achi686 ، mohajer13 ، Tomas ، امیر مهاجر ، mohammadrezah ، HAZARA ، zina s ، taherifar
(2012-12-08 ساعت 13:49)kasrafo نوشته:  دوستان گل- من امروز به این تاپیک سر زدم متاسفانه مشغله نمیذاره همه جای مهاجرسرا بگردم-شیماخانم گل که از طریق مهاجرسرا افتخار آشنایی باهاشونو دارم و پدی عزیز و بقیه دوستان زحمت زیادی تو این تاپیک میکشن و بدون شک با حضور پر حرارت و معلومات بروزشون نیازی به ما نخواهد شد ولی به هر حال با اجازه آقا mehdiii , من و همسرم در حد تخصص خودمون - کودکان - بخصوص مشکلات خونی - در خدمتیم....

جناب دکتر معمولا بستگان که از خارج میان ایران بلافاصله بچه هاشون اسهال میگیرن.حالا علت چی هست و این شامل همه میشه بماند که شما بهتر میدونید.به نظرشما این مشکل برای بچه های ما که آمریکا میبریمشون(مال من احتمالا موقع رفتن بین 3- 3.5 سالش میشه، پسر) پیش میاد؟آیا بیماری خاصی هست که تهدیدش کنه ؟بیماری خاصی هست که ایران نباشه و اونجا باشه؟داروهای عمومی میتونین معرفی کنید که فی المجلس با خودمون ببریم که ضرورتاً استفاده کنیم؟
ببخشید فکر کنم اندازه یه کتاب ازتون جواب خواستم لطفاً در حد وقتتون جواب بدین.
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، Tomas ، HAZARA ، taherifar
دوست عزیز: اینجا را واسه اطلاعات کلی مطالعه فرمایید. با توجه به واکسیناسیون انجام شده قبل از سفر معمولا اکثر بیماریهای رایج و خطرناک پوشش داده شده و از این نظر نگرانی نیست. اما به نظر من با توجه به شیوع بعضی بیماریهای خاص در فصول خاص و در ایالتهای خاص ( مثلا ویروس نیل غربی در دالاس در تابستان گذشته ) قبل از رفتن به آ.م.ر.ی.کا به آدرس http://www.cdc.gov بروید و یک آگاهی کلی از محل اقامت پیدا کنید. فی المجلس داروی خاصی جز داروهای ضد تب و شربتهای ضد حساسیت لازم نیست. البته خود والدین میتوانند با تجربه ی قبلی از فرزندشان پیشبینی لازم را بکنند.....
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان