کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
سلام دوستان عزیز
میخوام در مورد تاپیک مشاوره پزشکی برای مهاجران باهاتون صحبت کنم، همونطور که میدونید با این شرایط و مبلغ اندکی که داریم با خودمون میبریم، بحث بیماری و هزینه های اون خیلی ترسناکه Sad ، خودتون بهتر میدونید که در بین اعضای فروم چندتا پزشک هم داریم، به ذهنم رسید که با ایجاد چنین تاپیکی میتونیم از پزشکانی که در این فروم هستند و البته در صورتیکه مایل باشند مشاوره بگیریم و کمتر هزینه پزشک بدیم و ...
بهرحال اینکار شاید باعث بشه برای بعضی از موارد حتی با دونستن چندتا نکته ساده از مراجعه به پزشک جلوگیری بشه و یا با راهنمایی صحیح بتونیم حداقل به پزشک مناسب یا کلینیک مناسب هم از نظر هزینه ها و هم از نظر اطمینان به جهت تسلط بر تخصصی که دارند مراجعه کنیم.
امیدوارم که همگی همیشه سالم و سربلند باشیدو این تاپیک همیشه آروم باقی بمونه Big Grin
پاسخ
خیلی جالبه!
البته در یک مرحله جلوتر و در صورت لزوم شاید بشه از طبابت حضوری پزشکهای متخصص هموطن هم استفاده کرد و هزینهٔ کمتری در مقایسه با ویزیت پزشکان آمریکا پرداخت.
من شنیده بودم پزشکان ایرانی با مدرک خودشون اجازه طبابت ندارند و در اینصورت شاید بشه ما از طبابتشون استفاده کنیم و این مسأله به نفع هر دو طرف بشه.
گر چه اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارم و حتی نمیدونم در صورت استفاده از چنین گزینه‌ای امکان تهیه دارو بدون نسخه وجود داره یا نه؟ آیا خود پزشک با ارائه کارت نظام پزشکی قادر خواهد بود از داروخانه بدون نسخه دارو دریافت کنه و به بیمارهای خصوصیش تجویز کنه؟
از صاحبنظران در این زمینه خواهش میکنم مشارکت کنند تا نتیجه خوبی بگیریم.
پاسخ
ط
(2012-11-03 ساعت 19:04)امیر مهاجر نوشته:  خیلی جالبه!
البته در یک مرحله جلوتر و در صورت لزوم شاید بشه از طبابت حضوری پزشکهای متخصص هموطن هم استفاده کرد و هزینهٔ کمتری در مقایسه با ویزیت پزشکان آمریکا پرداخت.
من شنیده بودم پزشکان ایرانی با مدرک خودشون اجازه طبابت ندارند و در اینصورت شاید بشه ما از طبابتشون استفاده کنیم و این مسأله به نفع هر دو طرف بشه.
گر چه اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارم و حتی نمیدونم در صورت استفاده از چنین گزینه‌ای امکان تهیه دارو بدون نسخه وجود داره یا نه؟ آیا خود پزشک با ارائه کارت نظام پزشکی قادر خواهد بود از داروخانه بدون نسخه دارو دریافت کنه و به بیمارهای خصوصیش تجویز کنه؟
طبابت بدون مجوز که جرم سنگین داره . تازه راه برای عده ای کلاه بردار که خودشونو دکتر جا بزنن هم باز میشه! اونجا امریکاست سریع یک همچین کاری مشخص میشه.
پاسخ
(2012-11-03 ساعت 23:25)nora نوشته:  طبابت بدون مجوز که جرم سنگین داره . تازه راه برای عده ای کلاه بردار که خودشونو دکتر جا بزنن هم باز میشه! اونجا آمریکاست سریع یک همچین کاری مشخص میشه.

بله میدونم جرمه. اما شما تصور بفرمایید پزشکان مهاجر ایرانی اینجا شناسایی بشن و از طریق نظام پزشکی اسم و رسم و اعتبارشون رو استعلام کنیم (که کار سختی نیست) و بعد دوستانه و با شناخت دو طرفه از خدماتشون استفاده کنیم. میدونم باز هم جرمه. ولی وقتی در این حد بمونه شاید مشکل ساز نباشه. مثلا شما اگر یه پزشک متخصص ایرانی بشناسید که تو شهر شما زندگی میکنه، حاضر نیستید برای مشورت از طبابت و تشخیص ایشون استفاده کنید و در قبالش پولی هم بپردازید؟ من اگر پزشک مورد نظر رو بشناسم این کارو میکنم و پزشک هم اگر بیمارشو بشناسه اگر طبابت کنه از نظر سوگندی که خورده و وجدان حرفه‌ای خلافی مرتکب نشده.
فقط همونطور که گفتین باید مراقب بود که پزشک قلابی تو پستمون نخوره.
پاسخ
(2012-11-04 ساعت 00:19)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-03 ساعت 23:25)nora نوشته:  طبابت بدون مجوز که جرم سنگین داره . تازه راه برای عده ای کلاه بردار که خودشونو دکتر جا بزنن هم باز میشه! اونجا آمریکاست سریع یک همچین کاری مشخص میشه.

بله میدونم جرمه. اما شما تصور بفرمایید پزشکان مهاجر ایرانی اینجا شناسایی بشن و از طریق نظام پزشکی اسم و رسم و اعتبارشون رو استعلام کنیم (که کار سختی نیست) و بعد دوستانه و با شناخت دو طرفه از خدماتشون استفاده کنیم. میدونم باز هم جرمه. ولی وقتی در این حد بمونه شاید مشکل ساز نباشه. مثلا شما اگر یه پزشک متخصص ایرانی بشناسید که تو شهر شما زندگی میکنه، حاضر نیستید برای مشورت از طبابت و تشخیص ایشون استفاده کنید و در قبالش پولی هم بپردازید؟ من اگر پزشک مورد نظر رو بشناسم این کارو میکنم و پزشک هم اگر بیمارشو بشناسه اگر طبابت کنه از نظر سوگندی که خورده و وجدان حرفه‌ای خلافی مرتکب نشده.
فقط همونطور که گفتین باید مراقب بود که پزشک قلابی تو پستمون نخوره.

امیرخان سلام
خیلی پیشنهاد خوبی ارایه کردی و من کاملا با شما موافقم.برای نسخه و دریافت دارو هر کشوری قانون خاصی داره که بز اساس مقررات سیستم درمانیش تعریف میشه و لیست داروهایی که باید با Rxپزشک تایید شده صادر بشه. در انتها این نکته رو یاد اور میشم که بچه های پزشکی به خاطر در ارتباط و حساس بودن مدرکشون خیلی خیلی شرایط سخت تری نسبت به بقیه رشته ها برای تایید مدرک دارن (خیلی از رشته ها نیازی به تایید ندارند) و این پیشنهاد شما واقعا میتونه خیلی کارایی داشته باشه.
ساکن
پاسخ
(2012-11-03 ساعت 19:04)امیر مهاجر نوشته:  خیلی جالبه!

دوستان من پزشک عمومی هستم و بنظرم فکر جالبی کردید. اینکه مدرک ما رو قبول ندارن درست نیست اما برای اینکه اونجا اجازه طبابت داشته باشیم باید یکسری امتحانات بدیم ( به اسم USMLE) که من از الان دارم میخونم! این پروسه حدود 1 سال طول میکشه و بعد میتونم اونجا کار کنم یا تخصص بگیرم.
حالا اگر دوستان مشکلی داشتند من در خدمتم اما همونطور که گفتید تا زمانی که اون 3 تا امتحان رو ندم اجازه تجویز دارو ندارم چون شماره نظام پزشکی اونجا رو ندارم. و در مواردی که نیاز به بستری و یا داروهای تخصصی باشه کاری نمیشه کرد. اما علمشو که دارمSmile))) و خوشحال میشم بعنوان یه مهاجرسرایی اگه زمانی نیاز به مشاوره داشتید کمکتون کنم.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
مهدي ايده خوبيه مرسي خيلي.
دكترا من ميخوام قبل از رفتن مثلا چكاپ كنم و آزمايش بدم.برم دكتر بگم چكاپ كامل مثلا؟ يا چيزاي خاصي هم هست كه مثلا خوبه كه بگم چك كنه؟
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
پاسخ
(2012-11-04 ساعت 12:01)Szsanazsz نوشته:  مهدي ايده خوبيه مرسي خيلي.
دكترا من ميخوام قبل از رفتن مثلا چكاپ كنم و آزمايش بدم.برم دكتر بگم چكاپ كامل مثلا؟ يا چيزاي خاصي هم هست كه مثلا خوبه كه بگم چك كنه؟

چکاپ کامل شامل آزمایش قند، چربی، فعالیت کبد، کم خونی و تعداد گلیول های سفید و قرمز و کلا بررسی سلول های خونی، عملکرد کلیه(اوره و کراتینین)، و آزمایش ادرار هست. اما اگر شرح حالی از علایم بیماریهای تیرویید رو هم داشته باشید آزمایش تیرویید هم اضافه میشه. و بقیه آزمایشات مثل هپاتیت ، HIV و یکسری بیماریهای خاص بستگی به درخواست خودتون و شرح حال و علایمتون داره و چون هزینه نسبتا بالاتری داره در چکاپ عادی نوشته نمیشن. ولی اگر کسی سابقه جراحی، و یا تزریق خون رو داره بهتره یکبار این دو آزمایش رو هم انجام بده.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
(2012-11-04 ساعت 12:12)shima1364 نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 12:01)Szsanazsz نوشته:  مهدي ايده خوبيه مرسي خيلي.

چکاپ کامل شامل آزمایش قند، چربی، فعالیت کبد، کم خونی و تعداد گلیول های سفید و قرمز و کلا بررسی سلول های خونی، عملکرد کلیه(اوره و کراتینین)، و آزمایش ادرار هست. اما اگر شرح حالی از علایم بیماریهای تیرویید رو هم داشته باشید آزمایش تیرویید هم اضافه میشه. و بقیه آزمایشات مثل هپاتیت ، HIV و یکسری بیماریهای خاص بستگی به درخواست خودتون و شرح حال و علایمتون داره و چون هزینه نسبتا بالاتری داره در چکاپ عادی نوشته نمیشن. ولی اگر کسی سابقه جراحی، و یا تزریق خون رو داره بهتره یکبار این دو آزمایش رو هم انجام بده.

شيما جون يك ساال پيش به دختر من خون تزريق كردن و من تا حالا چند بار ازش از گرفتم ولي نه براي اچ اي وي. ، براي هموگلوبينش
الان شما ميگي ازش از هپاتيت و اچ اي وي بگيرم؟؟؟؟؟
پاسخ
(2012-11-04 ساعت 18:27)مهتاب - 2251 نوشته:  شيما جون يك ساال پيش به دختر من خون تزريق كردن و من تا حالا چند بار ازش از گرفتم ولي نه براي اچ اي وي. ، براي هموگلوبينش
الان شما ميگي ازش از هپاتيت و اچ اي وي بگيرم؟؟؟؟؟

مهتاب جون شما Hb رو واسه این چک می کنی که ببینی کم خون هست یا نه. و اینکه نیاز داره تحت درمان باشه یا نه.
اینکه من گفتم واسه اینه که کلا چون بیماریهایی مثل اونهایی که گفتم انتقالشون خونی و تماس ج ن س ی هست بهتره در افرادی که سابقه تزریق خون (مخصوصا تزریق مکرر خون بدلیل یکسری بیماریها) یا تماس پرخطر یا مواردی داشتند که احتمال انتقال وجود داره چک بشه.
نه اینکه نگران باشید و اینو بدونید احتمالش خیلی خیلی خیلی کم و نادره. مخصوصا اینکه نمونه های خون در سازمان انتقال خون ایران کاملا از نظر سلامت بررسی میشه. اما بطور کلی ما بر طبق توصیه های کتابی و نظر اساتید این توصیه رو می کنیم.
من خودم توی بیمارستان کار می کنم و چون با خون و اینجور چیزا زیاد سروکار دارم این آزمایش رو انجام دادم و اعتقاد دارم بهتره هر فردی هرچند سال یکبار این آزمایش را هم انجام بده، ولی بدون استرس و نگرانی.Smile
سفرنامه
پاسخ
منهم با اجازه شیمای عزیز صرفا در حد تخصص خودم اعلام آمادگی میکنم
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2012-11-07 ساعت 21:09)پدی نوشته:  منهم با اجازه شیمای عزیز صرفا در حد تخصص خودم اعلام آمادگی میکنم

ممنون بخاطر اعلام آمادگی. میشه بفرمایید تخصصتون چیه ؟
پاسخ
من فكر ميكنم با توجه به هزينه درمان در آمريكا بهتره اگه از لحاظ دندان پزشكي هم مشكلي هست همين جا بر طرف بشه بهتر هست....
كه خداي نكرده اونجا دچار عوارض ناشي از پوسيدگي دندان و غيره نشويم
پاسخ
من متخصص بیماریهای داخلی هستم
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2012-11-07 ساعت 21:09)پدی نوشته:  منهم با اجازه شیمای عزیز صرفا در حد تخصص خودم اعلام آمادگی میکنم

نفرماید آقا/خانم دکتر! اجازه ما هم دست شماستSmile
سفرنامه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان