کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت کارولینای شمالی
دوستانی که تجربه دارن value palace بهتره یا extended stay؟
**2013AS57
مصاحبه ابوظبی هفته اول اوریل
تعداد کیس 4 نفر
نتیجه برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، msar
سلام بچه ها ما هم قصد داریم بعد از ورود به آمریکا به رالی بریم و کسی رو اونجا نداریم آیا کسانی که اونجا زندگی میکنن موسسه یا کسی رو میشناسن که در مورد خونه اجاره کردن و ماشین خریدن .... به ما کمک کنه و یه سوال دیگه اینکه من 2 تا بچه کوچیک دارم آیا میتونم قبل از اونها خودم به تنهایی بیام و مثلا" اونها یک ماه بعد از من وارد آمریکا بشن؟؟؟ ممنونم
کیس نامبر***2014as3.محل مصاحبه ایروان.تاریخ مصاحبه فوریه 2014.تعداد نفرات کیس 4 نفر.وضیعت پرونده ap.
پاسخ
تشکر کنندگان: dana ، Saeedv13 ، roeentan ، mamanraya ، kouroshd ، soli asali ، زری وحدتی ، msar
(2013-08-19 ساعت 11:03)Kamyar.A نوشته:  سلام بچه ها ما هم قصد داریم بعد از ورود به آمریکا به رالی بریم و کسی رو اونجا نداریم آیا کسانی که اونجا زندگی میکنن موسسه یا کسی رو میشناسن که در مورد خونه اجاره کردن و ماشین خریدن .... به ما کمک کنه و یه سوال دیگه اینکه من 2 تا بچه کوچیک دارم آیا میتونم قبل از اونها خودم به تنهایی بیام و مثلا" اونها یک ماه بعد از من وارد آمریکا بشن؟؟؟ ممنونم
سلام علیکم همشهریBig Grin
ما هم کسی رو نداشتیم برادر. یک هفته تو Value Place در شهر کوچیکی نزدیک رالی به نام Apex بودیم. دو هفته هم یک بنده خدایی لطف کرد یکی از اتاق های خونه اش رو مجانی به ما داد. بعد هم تو همون مجموعه آپارتمانی که خودش ساکن بود به واسطه آشنایی کارمندان آفیس با ایشون یک آپارتمان یک خوابه اجاره کردیم. در صورتی که همه میگفتن چون خانواده هستین باید اتاق خواب بچه ها جدا باشه و اگر بچه ها هم هم جنس نبودن باید 3 خوابه می گرفتیم. اینجا ایرانی ها با وجودی که منو و خانواده امو نمی شناختن، در زمان هایی که سرکار نمی رفتن خیلی به من کمک کردند. دلیلی نداره به شما کمک نکنن. منم با وجودی که خودم تازه واردم و هنوز زیاد به اوضاع و احوال وارد نیستم سعی می کنم به شما کمک کنم. در مورد خونه اجاره کردن سایت های معمول مثل rental، apartments و craiglist مثل بقیه جاها قابل استفاده ان. مجموعه های آپارتمانی تمیز و در زیپ کدهای خوب شهر هم هستند که اجاره هاشون از 650 برای یک خوابه ها و 900 دلار برای دو خوابه ها شروع میشه. ولی در تمام موارد باید در اینجا حضور داشته باشین. سوشیال سکوریتی رو گرفته باشین. برای عقد قرارداد کردیت شما رو با سوشیال چک می کنن. چون کردیت ندارین یا باید 2-3 ماه اجاره پیش بدین یا پرینت حساب بانکی خوبی ببرین که داخل فایلتون بذارن. اگر با خانواده تشریف میارین تمام افراد بزرگسال باید قرار داد اجاره رو امضاء کنند. برای ماشین خریدن اینجا سه تا دیلر ایرانی هست که من از یکیشون ماشین خریدم. دو تای دیگه رو ندیدم ولی تلفن هاشون رو دارم و یک ساعت دیگه با یکی از مهاجرسرایی ها میرم سراغشون تا اگر ماشین دلخواهش رو پیدا کنه برای خودش ماشین بخره. شما اگر برنده اصلی باشین می تونین تنهایی تشریف بیارین و بقیه اعضای کیس بعداً تشریف بیارند. البته سفر طولانی و خسته کننده ای هست. طوری که خانم من از همین الان عزا گرفته که اگر قرار باشه روزی روزگاری تنهایی با دخترها بیاد ایران و برگرده چه جوری بی خوابی ها و خستگی راه رو تحمل کنه. من سعی می کنم تا در چند روز آینده قسمت دوم سفرنامه آمریکامو بنویسم. فکر کنم در این صورت به خیلی از پرسش هایی که شما در ذهنتون دارین جواب بدم. با این وجود اگر باز هم سئوالی داشتین بفرمایین تا در در حد معلومات و تجربیات اندکم پاسخ بدم. موفق باشین. سعید
پاسخ
عمو جون عجب سفرنامه اي ميخ كوب شدم نيم ساعتهBig Grin
فقط حيف كه عكس نداشتSad مخصوصاً آوالون كه خيلي منتظر ديدارش بودمBig Grinكاشكي ديروز بخش از هردري ميگفتين قسمت دوم سفرنامه رو نوشتين زودتر ميخونديمش جا نميمونديم از بقيهCool
با عرض معذرت چندتا سؤال؛
١- بيمه رو ميشه بدون شماره لايسنس گرفت؟
٢-چرا سكيور كرديت نگرفتيد كه با دبيت پرداخت ميكنيد؟ منظورم اينه كه نميدن يا شما نگرفتيد؟
٣-اوضاع كار اونجا چجوريه؟ وقت شده بريد دنبالش؟
٤-با سوسك آلماني ها چجوري كنار اومدين؟ ما اينجا داشتيم بيچارمون كردن البته يه ماده اي بنام امحا بود زديم الان ديگه نيستن
"تشكر از عمو سعيد بابت همه چيز"
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، kouroshd ، mehdi110 ، pari pariaaa ، alirz ، msar
(2013-08-22 ساعت 18:46)A.R.R نوشته:  عمو جون عجب سفرنامه اي ميخ كوب شدم نيم ساعتهBig Grin
فقط حيف كه عكس نداشتSad مخصوصاً آوالون كه خيلي منتظر ديدارش بودمBig Grinكاشكي ديروز بخش از هردري ميگفتين قسمت دوم سفرنامه رو نوشتين زودتر ميخونديمش جا نميمونديم از بقيهCool
با عرض معذرت چندتا سؤال؛
١- بيمه رو ميشه بدون شماره لايسنس گرفت؟
٢-چرا سكيور كرديت نگرفتيد كه با دبيت پرداخت ميكنيد؟ منظورم اينه كه نميدن يا شما نگرفتيد؟
٣-اوضاع كار اونجا چجوريه؟ وقت شده بريد دنبالش؟
٤-با سوسك آلماني ها چجوري كنار اومدين؟ ما اينجا داشتيم بيچارمون كردن البته يه ماده اي بنام امحا بود زديم الان ديگه نيستن
"تشكر از عمو سعيد بابت همه چيز"
حالا عکس می گیرم میذارم تو همین تاپیک. در مورد سئوالات:
1- با این روشی که من گرفتم نه. شماره پرمیت شما همون شماره گواهینامه تون میشه. یعنی میشه رفت امتحان آیین نامه رو داد و پرمیت رو گرفت و بعد با شماره اش بیمه خرید.
2- تقاضای کردیت کارت کردم. کارمند بانک مثلاً اولش اومد لطف کن تقاضای کردیت کارت عادی داد. گفت اگر موافقت کردند که بهتر. اگر نکردند تقاضای سکیور می کنیم. دو هفته ای گذشت و خبری نشد. 2-3 روز پیش رفتم تقاضای سکیور کردم.
3- نه هنوز. همچنان درگیر سر و سامون دادن به کارهای اولیه هستیم.
4- با سوسری ها هم همچنان درگیریم. هر هفته از آفیس یکی رو می فرستند و مشتری دایمی طرف شدیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، el333 ، itsmasoud ، kouroshd ، roeentan ، sce ، soli asali ، mehdi110 ، dana ، pari pariaaa ، alirz ، زری وحدتی ، msar
عمو جان اگر براتون مقدور بود يه لطفي كنيد يك مقدار هم در مورد هزينه هاي اونجا مثل خوراكي ها بنويسيد يه كم دستمون بياد هزينه هاي ماهانه اش چجوريه و اينكه يه مقداري هم تونستيد در رابطه با مناطق خوبش جهت زندگي بنويسيد بررسيشون كنيم.Smile

عمو در مورد بيمه درماني چه كردين؟ اونم اونجا خيلي مهم اگر اطلاعاتي داريد ممنون ميشم اونم برامون توضيح بديد.

"تشكر مجدد"
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، kouroshd ، nika ، mamanraya ، soli asali ، mehdi110 ، pari pariaaa ، زری وحدتی ، msar
[عکس: attachment.php?aid=3197]

[عکس: attachment.php?aid=3198]

[عکس: attachment.php?aid=3199]

[عکس: attachment.php?aid=3200]

[عکس: attachment.php?aid=3201]

[عکس: attachment.php?aid=3202]

[عکس: attachment.php?aid=3203]

[عکس: attachment.php?aid=3204]

[عکس: attachment.php?aid=3205]

[عکس: attachment.php?aid=3206]

[عکس: attachment.php?aid=3207]

[عکس: attachment.php?aid=3208]

[عکس: attachment.php?aid=3209]

[عکس: attachment.php?aid=3210]

[عکس: attachment.php?aid=3212]

[عکس: attachment.php?aid=3213]

[عکس: attachment.php?aid=3215]

[عکس: attachment.php?aid=3216]

[عکس: attachment.php?aid=3217]

[عکس: attachment.php?aid=3218]

[عکس: attachment.php?aid=3219]

[عکس: attachment.php?aid=3220]

[عکس: attachment.php?aid=3221]

[عکس: attachment.php?aid=3222]

[عکس: attachment.php?aid=3223]

[عکس: attachment.php?aid=3224]

[عکس: attachment.php?aid=3225]

[عکس: attachment.php?aid=3226]

[عکس: attachment.php?aid=3227]

[عکس: attachment.php?aid=3228]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
سلام بر تنها فعال اين بخش عمو....(فاميل بازي تو بخش خصوصيBig Grin)
چند تا سؤال فنيBig Grin

كدوم يك از اين مناطق براي زندگي بهتره Cary,Apex,Morrisville,Knightdale,North of Raleigh

دويوم/ يه نظرتون براي يه نفر ٢٤-٢٥ ساله مجرد با ليسانس مهندسي عمران رالي ميتونه جاي مناسبي باشه؟
(البته نظر شخصيتون ميخوام بدونم)

سِيوم/ هزينه اجاره يه آپارتمان بدون سوسريTongue اونجا چند در مياد؟!Big Grin البته تو يه منطقه مناسب و مورد تأييد.

عمو سعيد اگر جواب بدي كه متشكر ميشم.Cool
[/u]
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، soli asali ، mehdi110 ، Saeedv13 ، mhb161 ، pari pariaaa ، msar
(2013-09-03 ساعت 23:33)A.R.R نوشته:  سلام بر تنها فعال اين بخش عمو....(فاميل بازي تو بخش خصوصيBig Grin)
چند تا سؤال فنيBig Grin

كدوم يك از اين مناطق براي زندگي بهتره Cary,Apex,Morrisville,Knightdale,North of Raleigh

دويوم/ يه نظرتون براي يه نفر ٢٤-٢٥ ساله مجرد با ليسانس مهندسي عمران رالي ميتونه جاي مناسبي باشه؟
(البته نظر شخصيتون ميخوام بدونم)

سِيوم/ هزينه اجاره يه آپارتمان بدون سوسريTongue اونجا چند در مياد؟!Big Grin البته تو يه منطقه مناسب و مورد تأييد.

عمو سعيد اگر جواب بدي كه متشكر ميشم.Cool
[/u]
سلا

اگر تو سایت www.bestplaces.net رالی رو سرچ کنین 16 زیپ کد براش پیدا می کنین. این زیپ کدها رو در سایت www.areavibes.com وارد کنید تا رتبه هر کدومشون رو بهتون بده و بشه با هم مقایسه شون کنین. زیپ کدهای 27607، 27608 و 27612 به ترتیب با نمره های 88، 86 و 86 بهترین قسمت های شهر هستند. نمره خود رالی در بین شهرهای مختلف 82 هست. آپارتمانی که ما اجاره کردیم در زیپ کد 27612 هست. 27612 در قسمت شمال غرب رالی هست. ما نزدیک باز شدن مدرسه ها خونه گرفتیم و بازار نقل و انتقالات داغ بود. به نظرم اگر شما زمان دیگه ای از سال برای اجاره اقدام کنید بتونین یک آپارتمان یک خوابه رو با 650 دلار در ماه در یک نقطه خوب شهر اجاره کنید.
Cary،Apex و Morrisville شهرهای نزدیک رالی هستند. Cary کلاً به رالی چسبیده و مثلاً وقتی دارین داخل یک خیابون حرکت می کنین یهویی بهتون میگن خوب شما داخل کری هستین الانTongue. هندی ها تو کری اقلیت مهمی هستند و چون تحصیل کرده زیاد دارند و اهل جرم و جنایت نیستند و آدم های آرومی هستند خیلی از آمریکایی ها این شهر رو برای زندگی خانوادگی و بزرگ کردن بچه ها ترجیح می دن. Apex هم یک شهر کوچک نزدیک رالی هست که ما یک هفته اول کار در هتل Value Place این شهر بودیم. به نظرم خلوت تر از کری هست. Morrisville رو اسمش رو شنیدم ولی از وضع و اوضاعش بی خبرم. اون یکی دیگه رو اسمشم نشنیدم راستش. در مورد این که اوضاع برای رشته های عمران چه جوریه راستش اطلاعات زیادی ندارم. ساخت و ساز تو بافت قدیمی رالی و به خصوص کری رونق داره. یک دوستی دارم که فوق لیسانس عمرانش رو از تگزاس گرفته و اینجا دانشحوی دکترای NC State هست. این دفعه که دیدمش اگر یادم بمونه اوضاع و احوال کار و بار رو ازش می پرسم ولی یه بار به من گفت به تگزاس بر نمی گرده و می خواد همینجا شانسش رو امتحان کنه. می گفت آب و هواش بهش نمی سازه. مخصوصاً شهر سن آنتونیو رو خیلی بد می گفت ازشTongueBig Grin.
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، frozen mind ، mhb161 ، azadeh2014 ، Soap McTavish ، farzad47 ، itsmasoud ، amin arefi ، amir82 ، soli asali ، Rock ، pari pariaaa ، alirz ، moony ، msar ، golia ، copol
(2012-11-11 ساعت 11:09)mohammadali1 نوشته:  من نزدیک رالی زندگی میکنم توی شارلوت. چند بار رفتم رالی ولی کلا خودم شارلوت رو به رالی ترجیح میدم. شارلوت کلا شهره با صفا تریه همه جاش سبزه ولی مهمترین خاصیتی که داره اینه که همه صمیمین با همدیگه و مهربونن امکان نداره تو خیابون راه بری هر کی رد بشه احوالپرسی نکنه. کلا اصلا کسی اهمیت نمیده تو از کجایو نژاد پرستی وجود نداره. در صورتی که چندتا از دوستام توی رالی دارن اذیت میشن. کلا نظره من اینه که توی ایالت کارولینای شمالی شارلوت تکه :دی

مردم جنوب شرق کلا خونگرم و صمیمی هستن. جنوب شرق آمریکا از کارولینای شمالی شروع و به فلوریدا ختم میشه. به نظرم خونگرم ترین اونا رو میشه در جورجیا دید.

من رالی رو ندیده ام، اما به چپل هیل که شهری دانشگاهی در نزدیکی رالی است رفته ام. اون منطقه انگار قطعه ای از بهشت روی زمینه.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2013-08-19 ساعت 09:12)mamanraya نوشته:  دوستانی که تجربه دارن value palace بهتره یا extended stay؟
سلام دوست من خیلی خوشحالم که عمو سعید اومده رالی من در طول اقامتم در اونجا هم value place بودم همدر extended stayهرچقدر پول بدی اش میخوری

برای اقامت یک هفته value place قیمتش مناسب تره و امکاناتش خیلی کمه ولی برای اقامت بیشتر extended پیشنهاد میشه چون اکثرا استخر وسایل بدن سازی و صبحانه وماشین ظرفشویی فر قهوه جوش تستر باربی کیو و وسایل پخت وپز و دی وی دی پلیر داره که فضای اتاق واشپزخانه دوبرابر فضای ولیو پلیس است که اگر بیش از یکماه قرار دادببندی قیمتش همان هفتگی ولیو پلیس میشود.
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
پاسخ
دوستان اونجا برف هم مياد؟ منظور رالي و شهرهاي اطرافشه
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، moony ، msar
(2013-09-25 ساعت 00:39)soli asali نوشته:  دوستان اونجا برف هم مياد؟ منظور رالي و شهرهاي اطرافشه
بله عزیزم بعضی وقتها سرماش سوز داره
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، moony ، زری وحدتی ، msar
(2013-09-26 ساعت 21:09)amirhr123 نوشته:  
(2013-09-25 ساعت 00:39)soli asali نوشته:  دوستان اونجا برف هم مياد؟ منظور رالي و شهرهاي اطرافشه
بله عزیزم بعضی وقتها سرماش سوز داره

سوزش و کتری ندارم Smile
چه قدر برف میاد ( چند سانت ) ؟
معمولا چقدر از سال برف هست ؟
پیست اسکی داره اصلا ؟
من به خاطر اسکی اینو پرسیدم
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، زری وحدتی ، msar
رالی در Wake County واقع شده. این کانتی داری 20 کتابخانه عمومی هست که عضویت در آن مجانی است. شما می توانید کتابی را از یک کتابخانه گرفته و به کتابخانه دیگر تحویل دهید. همچنین می توانید از طریق اینترنت مدت زمان در احتیار داشتن کتاب خود را تمدید کنید. این عمل هر دو هفته یک بار قابل انجام است. برای دیدن لیست کتابخانه ها به این آدرس مراجعه کنید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان