کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج زن ایرانی با مرد امریکایی
دوستان اطلاعات خودتونو از قوانین و مقررات ازدواج در ایران و امریکا در اختیار بگذارید.

ایا بعد از ازدواج میشه زوج که امریکایی هست در ایران زندگی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان تا به حال کسی در ایران ازدواج به فرد خارجی داشته؟
پاسخ
ازدواج در ایران دردسر داره ایشون اول باید ویزای ایران را بگیرد بعد در صورتی که مسلمان نیستند باید مسلمان شوند و .....
بهترین راه ازدواج در یک کشور دیگر است البته اگر ایشون ایرانی و مسلمان نیستند
ولی اگر قصدتون اقامت در ایران است باید همان مراحل بالا انجام شود و بعد از ازدواج با شما قادر هستند در ایران اقامت داشته باشند
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011 ، sadeghi897 ، msar ، copol
(2012-11-12 ساعت 18:10)Acaro نوشته:  ازدواج در ایران دردسر داره ایشون اول باید ویزای ایران را بگیرد بعد در صورتی که مسلمان نیستند باید مسلمان شوند و .....
بهترین راه ازدواج در یک کشور دیگر است البته اگر ایشون ایرانی و مسلمان نیستند
ولی اگر قصدتون اقامت در ایران است باید همان مراحل بالا انجام شود و بعد از ازدواج با شما قادر هستند در ایران اقامت داشته باشند

ایشون از قبل مسلمان شده اند. ما میتونیم با داشتن ویزای توریستی در مدتی که ایشون میتونند در ایران باشند اقدام به ازدواج کنیم؟

من در یکی از پست ها خوندم که بعد از ازدواج شرعی و قانونی به همسر کذرنامه ی ایرانی میدن، این قضیه واسه مرد خارجی هم صدق میکنه؟

و اینکه کلا امکان اقامت در ایران برای ایشون وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، msar
خوب پس مشکلی نیست بله اگر ایشون مسلمان شدند بعد از طی یک سری مراحل اداری می توانید در ایران ازدواج کنید و بعد از آن درخواست اقامت و تابعیت ایران را برایش بکنید.
فکر کنم برای اطمینان و اطلاع از روند کار باید به وزارت امور خارجعه مراجعه کنید.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، sadeghi897 ، msar
(2012-11-12 ساعت 18:42)Acaro نوشته:  خوب پس مشکلی نیست بله اگر ایشون مسلمان شدند بعد از طی یک سری مراحل اداری می توانید در ایران ازدواج کنید و بعد از آن درخواست اقامت و تابعیت ایران را برایش بکنید.
فکر کنم برای اطمینان و اطلاع از روند کار باید به وزارت امور خارجعه مراجعه کنید.

خب در صورتیکه تابعیت ایران را را بگیرند، تابعیت خودشونو از دست نمیدن؟ اقامت میشه برای مدت طولانی باشه؟
پاسخ
تابعیت خودشون حفظ میشه برای اقامت طولانی هم مشکلی پیش نمیاد چون بعد از ازدواج با شما و اخذ تابعیت ایران ایشون ایرانی شناخته خواهند شد و از کلیه مزایای ایرانی بودن بهره مند میشن !

برای اطلاعات بیشتر >> این لینک << را مطالعه کنید.

ویرایش : برای پیگیری و شروع درخواست تابعیت باید به قسمت اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور مراجعه کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: free_soul ، الهه سابق ، malaysia ، sadeghi897 ، msar
پس چه جوریه که در سایت ها نوشته فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی شناسنامه ندارن؟!
وقتی فرزند نتونه ایرانی بشه ، باباش میتونه بشه S:
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، msar
احتمال زیاد مال مواردی است که در خارج از ایران ازدواج صورت گرفته و ازدواج مطابق با قوانین اسلام - شیعه نبوده به همین خاطر ایران این ازدواج ها را به رسمیت نمی شناسد و بدیهی است که برای فرزند شناسنامه صادر نخواهد شد.
شما چون با قانون ایران و در داخل ایران ازدواج خواهید کرد این مورد برای شما صدق نخواهد کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، sadeghi897 ، msar
راه دیگری غیر از گرفتن تابعیت ایران نداره؟ اخه اینجوری خیلی از منافعشو از دست میده Sad
پاسخ
دوست من چه منافعی ؟ من که براتون توضیح دادم ایشون مشکلی نخواهند داشت
اگر منظورتون اینه که با این روش نمی توانند فرمانده یا رییس جمهور بشن که خوب بله حق با شماست
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، الهه سابق ، sadeghi897 ، msar
دوست من من اون لینکی که فرستادیدو مطالعه کردم و فکر میکنم عملا شانس خیلی کمی دارم

ملاحظه بفرمایید:

) درصورت ازدواج با مردان خارجي با محدوديت هاي ذيل مواجه خواهند شد:

انجام ازدواج هيچگونه تعهدي الزام آور براي دولت مبني بر صدور مجوز اقامت براي مرد خارجي ايجاد نخواهد نمود
انجام ازدواج هيچگونه مزيتي براي كسب تابعيت ايراني براي مرد خارجي ايجاد نخواهد نمود
در صورت تشخيص دولت و عدم صدور پروانه اقامت و يا تمديد آن مرد خارجي موظف به خروج از كشور بوده و در صورت عدم خروج اخراج گرديده و اجازه ورود مجدد را نخواهد داشت.
برابر قوانين مدني اكثر كشورها صدور شناسنامه كشور متبوع مرد براي فرزندان الزامي بوده و با توجه به اينكه دولت ج.ا.ا تابعيت مضاعف را نپذيرفته است، در صورت اثبات صدور شناسنامه خارجي براي فرزندان امكان صدور شناسنامه ايراني وجود نخواهد داشت.
با توجه به اينكه ولايت قانوني و شرعي فرزندان به عهده پدر مي باشد، درصورتيكه مرد خارجي قصد بازگشت به كشور متبوع و يا خروج به مقصد كشور ديگري را داشته باشد، به عنوان ولي قهري مي تواند جهت خروج فرزندان خود از كشور اقدام نمايد.
پاسخ
تشکر کنندگان: malaysia ، الهه سابق ، sadeghi897 ، msar
این مواردی که گفته شده در بدترین حالت است یعنی اینکه ۱۰۰٪ با ازدواج اقامت ایران کسب بشه وجود نداره این مورد بیشتر برای اتباع افغانی و پاکستانی اعمال میشه در مورد شما فکر نمی کنم اینطور باشه
برای اینکه خیالتون راحت بشه به بخش اتباع خارجی وزارت کشور مراجعه کنید یا تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، sadeghi897 ، msar
واقعا ممنونم از کمکتون، مراجعه واسم مقدور نیس چون شهرستان هستم ولی حتما اگر خوب پاسخگویی کنند تماس میگیرم.چون متاسفانه در ایران ما هر کسی پشت یه میز نشسته و قراره به صورت تلفنی چیزی جواب بده انگاری که مدیر کله و قراره به رعیتاش جواب بده !
پاسخ
تشکر کنندگان: Acaro ، mercedeh2011 ، الهه سابق ، sadeghi897 ، msar
آره یکی از دوستان ما هم با یه آقای خارجی ازدواج کرده و ایران زندگی میکنن، ولی اون آقا شناسنامه یا پاس ایرانی نتونسته بگیره. نمیدونم چجوره ولی حتی ازدواجشون هم ثبت قانونی نشده
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، volkan19831122 ، Acaro ، sadeghi897 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان