کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترکیه - مصاحبه
دوستان یک سوال
آیا ساختن اکانت تو سایت سفارت آنکارا الزامی یا نه

دوستان کسی اطلاعاتی در این زمینه داره
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اردیبهشت امسال نامه دعوت به مصاحبه من برای خردادماه اومد و من اونموقع برای اولین بار به این سایت مراجعه کردم. الان که می نویسم ویزام تایید شده و فقط می خواستم یکسری اطلاعاتی که فکر می کنم مفید باشه رو با شما درمیون بگذارم.
پرونده من از طریق مادرم در سال 2009 باز شد و تاریخ مصاحبه 9 ژوئن 2016 یعنی 7 سال طول کشید.
مادرم تو این مدت اوایل سالی یکی دو ماه آمریکا بودند و بعد هم 2 سال پاس سفید داشتند و بعد از دو سال هم بیشتر اوقات سال در آمریکا بودند. در دو سال اخیر یک سال و نیم آمریکا حضور داشتند.
با توجه به سن ایشون که 65 ساله هستند شغلی ندارند و دایی من که سیتیزن هستند اسپانسر شدند.
"مادرم در زمان مصاحبه در آمریکا نبودند. بلکه بعد از سفر به ایران به کشور دیگه ای مسافرت کرده بودن تا بعد از دیدن اقوام به آمریکا برگردن."
در نامه ای که از سفارت آمریکا در آنکارا دریافت کردم از من مدارک domicile خواسته شده بود. با توجه به اینکه مادرم شاغل نیستند و همراه دایی م زندگی می کنند مدارکی از قبیل قبض و اجاره نامه و حتی تراکنش بانکی زیاد نداشتند و "هیچ مشکلی هم ایجاد نشد" مدارکی که ارائه دادم شامل این بود که اسپانسر در سه سال اخیر براشون مالیات داده بود و از نوامبر سال گذشته ماهیانه پول بیمه پرداخت کردند به انضمام مراجعات به پزشک و حضور و غیاب کلاس زبان....
این حرف هم که با روزنامه عکس بگیرند به هیچ عنوان و اصلا و ابدا سندیت نداره...
نگران نباشید و استرس نداشته باشین اگر مدارک مالی و مالیات ها و .... اسپانسر درست باشه و پتیشنر هم در حد قابل قبولی حضور داشته باشه مشکلی پیش نخواهد اومد.
هیچ مدرک اضافه ای از من در حین مصاحبه درخواست نشد.
برداشت من این بود که در مورد ویزاهای مهاجرتی تصمیمات قبل از مصاحبه برحسب مدارک گرفته می شه و ربطی به سوالات مصاحبه کننده نداره.
اگر بهتون گفتن دو سه روز دیگه می تونین ویزا رو بگیرین بهشون اطمینان کنین کارگزار هواپیمایی ماهان به من گفت امکان نداره و بیشتر تمدید کن و .... اما دقیقا ظرف دو روز من ویزا رو گرفتم و به خاطر راهنمایی غلط ایشون مجبور شدم روزهای بیشتری بمونم و هزینه اقامت بدم. ترجیحا از ابتدا پروازتون رو برای سه روز بعد از مصاحبه تنظیم کنید چون هزینه تغییر بلیط به ازای هر نفر حدود 100 دلار میشه.
امیدوارم همه موفق باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1344 ، maymary1220 ، Elyzed ، storagemeter ، باب
سلام دوستان ، من ماه ديگه بايد براي مصاحبه به آنكارا برم ، زنگ زدم به آژانس هاي مسافرتي و هواپيمايي براي رزرو بليط هوابيما و هتل ولي به من گفتند كه تا اطلاع ثانوي به دليل شرايط فوق العاده در تركيه نميتونن و اجازه ندارم به مقصد تركيه رزرواسيوني انجام بدن ... ميخواستم ببينم كساني كه اين روزها در آنكارا مصاحبه دارن از چه طريقي خودشون رو به تركيه ، آنكارا و سفارت مي رسونن ؟ ... كساني كه در تركيه هستند آيا اوضاع اونجا آرومه و امن هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-22 ساعت 17:16)Elyzed نوشته:  سلام دوستان ، من ماه ديگه بايد براي مصاحبه به آنكارا برم ، زنگ زدم به آژانس هاي مسافرتي و هواپيمايي براي رزرو بليط هوابيما و هتل ولي به من گفتند كه تا اطلاع ثانوي به دليل شرايط فوق العاده در تركيه نميتونن و اجازه ندارم به مقصد تركيه رزرواسيوني انجام بدن ... ميخواستم ببينم كساني كه اين روزها در آنكارا مصاحبه دارن از چه طريقي خودشون رو به تركيه ، آنكارا و سفارت مي رسونن ؟ ... كساني كه در تركيه هستند آيا اوضاع اونجا آرومه و امن هست ؟

سلام

با پرواز ماهان و با دردست داشتن وقت سفارت راحت به آنکارا سفر کنید. اگر به ماهان زنگ بزنید دقیقا همین جمله من رو تکرار میکنند ، درضمن آژانس معتبری رو برای پرواز خودتون انتخاب کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: واهیک آقاجانی ، Pargosha ، Elyzed ، storagemeter
(2016-06-15 ساعت 00:15)alireza88 نوشته:  دوستان یک سوال
آیا ساختن اکانت تو سایت سفارت آنکارا الزامی  یا نه

دوستان کسی اطلاعاتی در این زمینه داره

بله شما باید اونجا اکانت بسازی و بعدش اداره پست نزدیکتو انتخاب کنی تا پاسپورتت پست بشه به اون آدرس .
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza88
سلام دوستان
ما هفته ی دیگه آنکارا مصاحبه داریم.میخواستم بدونم از اون جایی که مدارک رو سال پیش فرستادیم لازمه که تکس ریترن جدید و i864 جدید ببریم یا نه؟سوال بعد اینکه تو ایمیلی که سفارت برای ما فرستاده نوشته برای هر نفر یک کپی از i864 داشته باشیم.آیا لازمه چون پست کردیم و نداریم دیگه.
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: Nov. 2003
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت NVC Welcome letter: آگوست ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-261 و پرداخت ۱۲۰ دلار: دوم سپتامبر ۲۰۱۵
تاریخ ارسال مدارک : ۷ اکتبر ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-260 و پرداخت ۳۲۵ دلار: ۲۷ نوامبر ۲۰۱۵
نامه کامپلیت : ۲۹ مارچ ۲۰۱۶
تاریخ مصاحبه: هفته دوم نوامبر ۲۰۱۶
تاریخ کلیرینس : دو نفریکضرب پدرم ap...
ورود:۱۵ دسامبر ۲۰۱۶
ssn:دو هفته بعد از ورود
گرین کارد:یک ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-03 ساعت 19:12)arminkh نوشته:  سلام دوستان
ما هفته ی دیگه آنکارا مصاحبه داریم.میخواستم بدونم از اون جایی که مدارک رو سال پیش فرستادیم لازمه که تکس ریترن جدید و i864 جدید ببریم یا نه؟سوال بعد اینکه تو ایمیلی که سفارت برای ما فرستاده نوشته برای هر نفر یک کپی از i864 داشته باشیم.آیا لازمه چون پست کردیم و نداریم دیگه.

درود
بله، سفارت از شما تکس ریترن اخیر (2015) را میخواد! به همراه فرم i864 از اسپانسر و احیاناً کواسپانسر...
دست پر برین و دست پر برگردید Wink
کتگوری:F2A
ارسال مدارک: 28 اکتبر 2014
سرویس سنتر: ورمانت← انتقال به سرویس سنتر کالیفرنیا: آگوست 2015
اپروو:1 اکتبر 2015
دریافت کیس نامبر: 11 نوامبر 2015 ← (سفارت: آنکارا)
پرداخت $120: 30 نوامبر 2015
پرداخت $325: 16 دسامبر 2015
تکمیل DS260 فرم :22 دسامبر 2015
ارسال مدارک: 30 دسامبر 2015 ← رسید مدارک: 13 ژانویه 2016
نقص مدارک: 13 مارچ 2016 ← رسید مدارک: اپریل 2016
کامپلیت: جولای 2016
مصاحبه: 11 اکتبر 2016
پروسه ap ... در انتظار آپدیت
پاسخ
تشکر کنندگان: arminkh
(2016-11-03 ساعت 19:12)arminkh نوشته:  سلام دوستان

از ما i864 نخواستن ولی tax 2015 حتما باید داشته باشید
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: arminkh
سلام.از خزینه مصاحبه ویزای مهاجرت خانوادگی(f2b) کسی خبر داره؟نرخ جدیدی که اعلام شده منظورمه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، يك ماه پيش مصاحبه داشتم ،همراه دو فرزندم و همسرم، اونجا گفتن به من و بچه هام ويزا مي دن ولي همسرم مراحل اداري داره و گفتن حدودا ٤ ماه. من هم گفتم كه با همسرم مي گيرم، توي سايت كه چك مي كنم براي من و همسرم administrate زده و براي بچه ها ready. تعجب كردم كه چرا منو هم از ready خارج كرده ، حالا منتظرم و اميدوارم درست بشه البته بعد از انتخابات رياست جمهوري كمي نگرانم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان ما دیروز رفتیم مصاحبه بهمون برگه تبریک دادن و گفتن تا چهارشنبه ویزا میرسه پست.اما الان تو ceac زده ap.نکنه عوض شده نظرشون؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-15 ساعت 16:42)arminkh نوشته:  دوستان ما دیروز رفتیم مصاحبه بهمون برگه تبریک دادن و گفتن تا چهارشنبه ویزا میرسه پست.اما الان تو ceac زده ap.نکنه عوض شده نظرشون؟

ایشود شد Big Grin
مثل اینکه اول اینجوری میشه بعد درست میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sasa-t
(2016-11-15 ساعت 18:10)arminkh نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 16:42)arminkh نوشته:  دوستان ما دیروز رفتیم مصاحبه بهمون برگه تبریک دادن و گفتن تا چهارشنبه ویزا میرسه پست.اما الان تو ceac زده ap.نکنه عوض شده نظرشون؟

ایشود شد Big Grin
مثل اینکه اول اینجوری میشه بعد درست میشه.

مبارک باشه.برو حالشو ببر
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza88 ، arminkh ، amir1344 ، Sasa-t
دوستان عزیز
ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنین.
برای روز مصاحبه باید دوباره فرم I-864 رو پر کنیم ببریم؟
پتیشنر ما اصل فرم رو برای NVC فرستاده و کپی نگرفته ازشون. تنها چیزی که از ساپورت مالی داریم کپی فرم های مالیاتیشونه(w-2) و رسید Affidavit of Support
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-21 ساعت 11:34)Sudeh نوشته:  دوستان عزیز
ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنین.
برای روز مصاحبه باید دوباره فرم I-864 رو پر کنیم ببریم؟
پتیشنر ما اصل فرم رو برای NVC فرستاده و کپی نگرفته ازشون. تنها چیزی که از ساپورت مالی داریم کپی فرم های مالیاتیشونه(w-2) و رسید Affidavit of Support

فکر نکنم دیگه نیاز باشه منم فقط کپی فرم مالیات بردم ولی اونم ازم نخواست.... اما کپی ها همراهتون باشه اوکیه
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان: Sudeh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان