کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترکیه - مصاحبه
دوستای عزیز، این تاپیکو ایجاد کردم جهت انتقال تمامی تجربیات کسایی که در آنکارا برای گرین کارت خانوادگی مصاحبه دارن. البته با اجازه مدیرانWink
امیدوارم همگی دوستان در هر چه پربار تر شدن این تاپیک، مشارکت داشته باشن.

بچه ها من امروز بعدازظهر با اجازه میرم آنکارا. دعام کنینSmile
رخصتWink
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، battosai ، farshid.a ، ASALI ، frozen mind ، AsemanAbee ، Blaze ، Tomas ، msar ، hamid_fs3
ممنون f1f جان ، با توجه به تعداد زياد متقاضي در انكارا ، وجود اين تاپيك لازم و ضروري بود ، اميدوارم كه خيلي زود خبرهاي خوبي از شما اينجا داشته باشيم Smile
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ASALI ، f1f ، الهه سابق ، frozen mind ، abdolreza ، Tomas ، msar
بچه ها صدای منو از آنکارا میشنوینWink
من امروز با پرواز ایران ایر که یه ایرباس A320 نسبتا قدیمی بود (اما پرواز خیلی راحتی بود) به آنکارا رسیدم. مطابق رزروی که قبلا کرده بودم (البته به پیشنهاد دوستمون studpk) به هتل Risiss اومدم و طبق انتظار، با برخورد بسیار گرم کارکنان هتل مواجه شدم. جای همتون خالی برای خوش آمدگویی یه دیس میوه آوردنCool. فعلا میرم یه استراحتی بکنم تا فردا.
مهاجر اعزامی از مهاجرسرا f1fBig Grin

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

F1

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، farshid.a ، mom ، الهه سابق ، dreamer60 ، pr.kia ، abdolreza ، frozen mind ، sasan_rock ، Tomas ، msar
به به نوش جوووونت ، ببينم ميوه ها رو كه خالي خالي نخوردي كه ؟ Smile
فكر كنم فردا بايد برين زيارت دكتر اونگان عزيز Smile
پس سعي كن امشب رو خوب استراحت كني ؛)

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: abdolreza ، الهه سابق ، frozen mind ، f1f ، mom ، Tomas ، msar
دریمر جان متاسفانه خالی خالی خوردم! اما جای تو و همه بچه ها خالیCool
الآن میخوام برم به خدمت دکتر اونگان برسم، که البته فکر کنم اون به خدمت من برسه!!!Big Grin
اگه مجال بده میخوام یکم راجب بد بینیش نسبت به ایرانیا کار کنم و بگم همه رو به یه چشم نبینهSmile
F1

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، frozen mind ، mom ، Blaze ، Tomas ، msar
F1f جان چي شد ، همه كارهاي مديكال به خوبي پيش رفت ؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، frozen mind ، mom ، Tomas ، msar
بچه ها من امروز رفتم کارای مدیکالو انجام دادم...
همونطور که قابل پیش بینی بود دکتر اونگان (البته خانمش) حسابی از خجالتمون دراومدBig Grin. کار مدیکال من صبح با آزمایشات شروع شد و همه چیز خوب پیش رفت و برای ساعت 4 نوبت زیارت دکتر رو گرفتم.
تو زمانی که تا ساعت 4 داشتم یه سر به آنکا مال زدم و الحق و الانصاف به معنای واقعی مال بود اما وقتی کار به ضرب و تقسیم و قیمت ها میرسید میفهمیدی که پای خصرت فیل درمیونهTongue
ساعت 4 به مطب رفتم و دکتر رو زیارت کردم. از اول خودش انگلیسی شروع کرد منم با یه سلام علیک گرم ادامه دادم گفتم خانم دکتر بحث شوهر شما تو ایران خیلی داغه، اونم با تعجب پرسید چطور مگه؟ گفتم به خاطر قضیه واکسنا. گفت چه افسانه هایی!Big Grin
همه سوالا رو ازم پرسید و معایناتو انجام داد و شروع کرد به آماده کردن دو تا واکسن. منم چیزی نپرسیدم چون فکر میکردم قاعدتا میخواد MMR و دیفتری کزاز رو بزنه چون فقط این دو تا رو نزده بودم. اما دل غافل که یکیش آبله مرغونه او یکی MMRSad!
بش گفتم چرا این کارو کردی من که تو کارتم نوشته قبلا گرفتم! گفت ما اصلا اون آزمایشا رو قبول نداریم! منم یکم تند شدم گفتم شما اینو نمیدونید که انستیتو پاستور، مرکز بسیار معتبر و قابل اعتمادیه و هر چی تو کارت من نوشته درسته. خواستم بگم اگه یه سری اتفاقات نیوفتاده بود الآن شما باید میومدید برای مدیکال ایران، اما دیدم بیشتر از این فایده نداره و اومدم بیرون. دکترم از حرف من خیلی عصبی و برافروخته شدBig Grin
خلاصه 250 دلار بی زبونو بخاطر کل کارای مدیکال از من گرفتن. به نظر من کارشون غیرمنصفانس و یه جور بهانه گیریه. توصیه من به دوستانی که بیش از یک ماه به مصاحبشون مونده اینه که به جای تست آنتی بادی خود واکسن رو تو ایران تزریق کنن و بهانه رو از این پزشک بی منطق بگیرن. یه بنده خدایی که از شیراز اومده بود این کار رو کرده بود و واکسن آبله رو نگرفت.
نکته جالب برای بعضی دوستانی که فکر میکنن اونگان وظیفه شناسه اینه که من دیفتری کزازو تو ایران نزده بودم، اما اونگان تزریقش نکردWink
F1

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، الهه سابق ، dreamer60 ، frozen mind ، comrun ، mom ، Blaze ، Tomas ، pariya2 ، msar
امروز f1f عزيز مصاحبشه ! اميدوارم بتونه يخ يك ضرب ويزا نگرفتن رو بشكونه و با دست پر برگرده هتل و بياد اينجا يه خبر خوب و مشتي به ما بده ! بروبكس دعا كنين Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Acaro ، mom ، abdolreza ، الهه سابق ، sasan_rock ، f1f ، frozen mind ، Tomas ، msar ، تینی وینی
الو F1F ؟ كجايي دادش ؟. چي شد ؟
نگران شديما ... Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، frozen mind ، farshid.a ، Tomas ، msar
سلام به همگی
من برگشتم، متاسفانه منم به طرز عجیبی برگه آبی گرفتم. شرح ماجرا رو به زودی براتون میگم. الآن هم روحی هم جسمی به شدت خستمSad
F1

پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، الهه سابق ، hasti_banoo ، frozen mind ، mom ، comrun ، farshid.a ، Blaze ، Tomas ، daad ، msar
درسته ولی آرزو بر جوانان عیب نیست!
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Acaro ، mom ، dreamer60 ، f1f ، frozen mind ، farshid.a ، Blaze ، Tomas ، wait for visa ، msar
انشاله هرچه زودتر کلیر میشید f1fعزیز
اینجا یه جورایی به من ثابت شد که ارمنستان با ترکیه فرقی با هم ندارن همشون تو اذیت کردن مثل همن
CAT: FAMILY F4
PD: NOV 2000
CASE NO: YRV2012XXXX
Interview visa: Aug 2012
تاریخ ورود:22/12/2012
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، dreamer60 ، الهه سابق ، Blaze ، Tomas ، msar
(2012-11-26 ساعت 14:05)farshid.a نوشته:  انشاله هرچه زودتر کلیر میشید f1fعزیز
اینجا یه جورایی به من ثابت شد که ارمنستان با ترکیه فرقی با هم ندارن همشون تو اذیت کردن مثل همن

بچه ها همگی لطف دارین. من که به شخصه تو این چند ساله هم از اطلاعات سایت خیلی استفاده کردم، هم وجود دوستان باعث دلگرمی و آرامش بوده. همگی زمانهای خیلی زیادیو منتظر بودیم. بعد از چند سال انتظار دو سال پیش خوشحال بودیم که کارنت شدیم، اما دل غافل که NVC با بی نظمی خودش هممونو سر کار گذاشته بود. حالگیری بدی بود! یادتونه؟ بعدشم که طعنه و کنایه های اطرافیان شروع شد. اینقد میگفتن که گاهی اوقات امر بر خودمم مشتبه میشدSad.
حالا که مصاحبه رو پشت سر گذاشتیم، خوردیم به پست Administrative Process که قضیه رو بدجوری مبهم میکنه. اما خیالی نیست، ما که به پوست اندازی عادت داریمWink. این نیز بگذردBig Grin.
راستی از این بچه های قدیمی کمتر خبری هست. خوشحال میشیم به فروم ما که یه زمانی مثل خانواده شون بود سری بزنن و مایه ی دلگرمی برای ما باشن. دوستانی مثل هستی بانو، فروزن، ساسان، Pay، شان، سعید، GBUSA و همه ی دوستانی که اسمشونو فراموش کردم.
هستی بانو رو که میدونم گاهی وقتا یه سری به سایت میزنه، اما به فروم خانوادگی ..... دوس داریم بیشتر سر بزنهBig GrinWink.
F1

پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، farshid.a ، hasti_banoo ، الهه سابق ، Blaze ، frozen mind ، Tomas ، msar ، Baharak mansouri
(2012-11-26 ساعت 17:52)f1f نوشته:  هستی بانو رو که میدونم گاهی وقتا یه سری به سایت میزنه، اما به فروم خانوادگی ..... دوس داریم بیشتر سر بزنهBig GrinWink.

من هستم در خدمتتون ولی از اونجا که اطلاعات به روزی از وضعیت کارنت شدن و کلیرنس و .. ندارم، شدم مثل مادربزرگها و بیشتر از تجربیاتم می نویسم.

هزار ماشالا اونقدر دوستان مطلع الان هستند که کمبودی حس نمیشه . ولی بازم اگر کمکی از من بر بیاد، دریغ نمی کنم (:-)
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، dreamer60 ، farshid.a ، الهه سابق ، Blaze ، frozen mind ، Tomas ، msar
این خستگی که آدم برگه رنگی چک شدن میگیره و ویزا نمیدن یه جورایی غیر قابل وصفه ، در مورد من که انگار یک کوه رو کنده بودم ، جون تو بدنم نبود ... هالی هم اونجا نبود ! فقط یه برگه بود اونم صورتی !!!

به قول دوستان جوون بودیم و آرزو داشتیم ...من یه پرنده ام !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، f1f ، الهه سابق ، farshid.a ، frozen mind ، Tomas ، daad ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان