کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: چپ دستی یا راست دست؟
چپ دستم
56.85%
83 56.85%
چپ دست نیستم ولی چپـدستـ‌ها را دوست دارم
34.25%
50 34.25%
چپ دست نیستم، با چپ دستان هم کاری ندارم!
8.90%
13 8.90%
مجموع 146 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن چپـدست‌های مهاجرسرا
(2012-11-21 ساعت 12:08)امیر مهاجر نوشته:  چپ اندر قیچی هم داریما!
تعارف نکن عسلی جان. Big Grin

تو رو خدا جواب ایمیلتو زودتر بده Sadمنتظرم
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، msar
(2012-11-21 ساعت 02:00)shahrzad_a نوشته:  خوب بگید ببینم کی کتاب "مرغان شاخسار طرب" یا" پرنده خارزار" را خونده ؟؟ اسم فیلمش The Thorn Birds هست اما تا جایی که یادمه تو فیلم به مشکل چپ دستها اشاره ای نکرده !

من خوندم،،كالين مكالو ،،هنوزم مطمئنم بهترين كتابي بود كه خوندم، ولي چرا بايد به چپ دستها اشاره نكنه؟؟ نه واقعا چر؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، pooya.n ، r_ent ، مهتاب - 2251 ، kasrafo ، msar
(2012-11-21 ساعت 11:47)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-21 ساعت 02:49)ASALI نوشته:  روزایی که از دنده چپ پا میشی اعصاب نداریا !!!

میبینید هم چپ دستیهای عزیز؟!! میبینید؟!!!
ما همیشه مورد ظلم و تمسخر دیگران بودیم! ما نابغه بودیم و همیشه در تاریخ تحت فشار بودیم و تحقیر شدیم! Sad
هر چی بده یه چپ میذارن پشتش و هر چیزی که خوبه یه راست بهش میچسبونند!
تازه ماشین که از سمت راست واژگون میشه بازم میگم چپ کرده! این بی انصافی نیست؟!

امیر جان خودتو ناراحت نکن. ما چپ دستها همیشه در طول تاریخ مورد تبعیض قرار گرفتیم و این اولین بار نیست. حتی یادمه تو دفترچه کنکور چپ دست بودن توی زیرگروه معلولیت بود!!!!! اما مهم اینه که ما علیرغم تعداد کممون همیشه کلی آدم نابغه بینمون داشتیم و تازه علم هم برتری ما رو ثابت کرده.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، پروا ، pooya.n ، dreamer60 ، r_ent ، kasrafo ، ginjer ، msar
دوستان هم چپ دستي، من وقتي ميخوام چيزي نويسم بايد دفترم عمود بر دستم قرار بگيره! اين هم از محاسن چپدست بودنSmileهميشه گوشه دفترام روي دفتر همكلاسيام بود و خلاصه دعوا و ادامه ماجرااا ! آخه چرا ما هيچوقت سر نيمكت نميتونستيم بشينيم و ما رو به انتها منتقل ميگردند، ؟تازه روي تخته سياه اونروزا ويا وايتبرد اين روزا من كه فارسي رو اريب مينويسم،و انگليسي رو درست و صاف و جالبه دقت كردم همه كساني كه چپ دستن همين كارو ميكنن. سر ميز غذا هم كه اگه يكي ندونه تو چپدستيو طبق عادت با دست چپ قاشق بگيري خيلي كج كج نگاه ميكنه و لابد تو دل خودش مي گه ببين اينا هنوز تو همون دوره ناصرالدين شاه موندن كه نميدونن قاشق رو با دست راست بگيرن، من كه حساسم كه حتما حواسم باشه با دست راست بگيرم ولي خوب پيش مياد كه بي توجهي كنم! بي توجه به يك مساله ژنتيگي طبيعي،!! 
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، امیر مهاجر ، pooya.n ، kasrafo ، msar
سلام دوستان
من چپ دست نیستم ، ولی پسرم که 4 سالشه چپ دسته ، توپ رو هم با پایه چپش میزنه . مثل شیما جان ، مادر بزرگش هی میگه بادست راست کار کن .مربی های مهدکودکشم که اطلاع نداشتند ،سعی میکردند عادتش بدند که با دست راست کارهاشو انجام بده. خلاصه کلام چپ دست ها اکثرشون افراد باهوش و موفقی هستند . درود 100 درود به همه چپ دست ها
C.N : 19XX, رویت قبولی :2می 2012، نفرات : 4 ،مصاحبه:ابوظبی ،1Nov. زمان کلیرنس:33 روز . دریافت ویزا :Big Grin مقصد: نیوهمپشایر
پاسخ
تشکر کنندگان: پروا ، shima1364 ، امیر مهاجر ، pooya.n ، amir82 ، kasrafo ، msar
حتی قیچی رو هم واسه راست دستها ساختن:-( دقت کردید؟
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، pooya.n ، پروا ، dreamer60 ، مهتاب - 2251 ، kasrafo ، msar
(2012-11-21 ساعت 12:35)پروا نوشته:  دوستان هم چپ دستي، من وقتي ميخوام چيزي نويسم بايد دفترم عمود بر دستم قرار بگيره! اين هم از محاسن چپدست بودنSmileهميشه گوشه دفترام روي دفتر همكلاسيام بود و خلاصه دعوا و ادامه ماجرااا ! آخه چرا ما هيچوقت سر نيمكت نميتونستيم بشينيم و ما رو به انتها منتقل ميگردند، ؟تازه روي تخته سياه اونروزا ويا وايتبرد اين روزا من كه فارسي رو اريب مينويسم،و انگليسي رو درست و صاف و جالبه دقت كردم همه كساني كه چپ دستن همين كارو ميكنن. سر ميز غذا هم كه اگه يكي ندونه تو چپدستيو طبق عادت با دست چپ قاشق بگيري خيلي كج كج نگاه ميكنه و لابد تو دل خودش مي گه ببين اينا هنوز تو همون دوره ناصرالدين شاه موندن كه نميدونن قاشق رو با دست راست بگيرن، من كه حساسم كه حتما حواسم باشه با دست راست بگيرم ولي خوب پيش مياد كه بي توجهي كنم! بي توجه به يك مساله ژنتيگي طبيعي،!! 

پروا جان اینایی که گفتی مربوط میشه به جهت نوشتن در زبان فارسی.
در واقع با توجه به نقطهٔ شروع سطری که میخوای بنویسی، وقتی چپ دستی به طرف داخل بدن باید دستتو بیاری که کار سختیه و نا خود آگاه دفترتو ۹۰ درجه میچرخونی که راحت شروع کنی به نوشتن.
در حالیکه برای انگلیسی این مشکلو نداری.
راست دست‌ها ولی این مشکل رو آخرای سطر دارند که کمتر باهاش کار دارند.
البته نمیدونم نظریه‌ام چقدر درسته!
ولی در مورد غذا خوردن. من همیشه با دست چپ قاشق رو میگیرم و اصلا در این مورد احساس بدی ندارم. تازه به نظرم یه جورایی فان هم هست. چون یه دفعه یه نفر متوجه میشه میگه شما چپ دستی؟!! چه جالب!
اصلا هم چیز بدی نیست به نظرم!

(2012-11-21 ساعت 12:42)shima1364 نوشته:  حتی قیچی رو هم واسه راست دستها ساختن:-( دقت کردید؟

شیما جان، بدتر از اون چاقوهاییه که شیب برشش یه طرفه است و مخصوص راست دستهاست.
حالا شما تصور کن رفتی مهمونی و میخوای با این چاقو با دست چپ یه خیار پوست بکنی!
آبرو برامون نمیمونه چون آخر سر انگار یه موش خیارو جویده تا پوستشو بکنه! :‌D
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، pooya.n ، پروا ، mehdiii ، مهتاب - 2251 ، kasrafo ، ginjer ، msar
امیر باهات موافقم. من با دست چپ غذا خوردنو دوست دارم، یه جورایی متفاوته، تازه کسی هم نمی تونه کنارت بشینه :-D
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، pooya.n ، پروا ، mehdiii ، مهتاب - 2251 ، kasrafo ، msar
سلام
ولی من فقط غذا خوردنم به دلیل اینکه برای دیگران و کنار دستی هام میتونست مزاحمت ایجاد کنه شد مثل راست دستها. درسته که تا حدی اصالتم رو از دست دادم ولی راضیم کلا.
پاسخ
بچه‌ها نمیدونم هستی بانو رو میشناسید یا نه؟
از شخصیت های خاص و بسیار محبوب دوران خودشون بودند و یه مدت هم مدیر بودند.
اون بالا جزء ما چپ دستها رأی دادند! :‌)
باعث افتخاره! :‌D
پاسخ
دست چپان عزیز....سلام گرم مرا در این هوای سرد پذیرا باشید.....

من هم یک دست چپ هستم و دست چپ هم باقی خواهم ماند
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، پروا ، shima1364 ، ALI_AGHA ، mehdiii ، kasrafo ، msar
بچه ها ٦ نيش يادتونه؟ من مخصوص چپ دست هاشو دارم، Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kasrafo ، msar
(2012-11-22 ساعت 00:40)پروا نوشته:  بچه ها ٦ نيش يادتونه؟ من مخصوص چپ دست هاشو دارم، Smile

۶ تا نیش چیه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، پروا ، kasrafo ، msar
سلام منم راست دستمااااااااااااااااااا
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، dreamer60 ، کیانا ، frozen mind ، kasrafo ، msar
(2012-11-21 ساعت 21:24)امیر مهاجر نوشته:  بچه‌ها نمیدونم هستی بانو رو میشناسید یا نه؟
از شخصیت های خاص و بسیار محبوب دوران خودشون بودند و یه مدت هم مدیر بودند.
اون بالا جزء ما چپ دستها رأی دادند! :‌)
باعث افتخاره! :‌D

باعث افتخار منه که چپ دست هستم و یکی از شما . ولی این همه لقب برای من؟ (:-) لطف دارید امیر جان.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان