کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پذيرش از هاروارد يا MIT
سلام بر دوستان عزيز

من فوق ليسانس معماري با معدل ١٦ دارم ' و حدود ٥ ساله كه عضو رسمي هيئت علمي دانشگاه آزادم
فكر مي كنين بتونم براي phd معماري از دانشگاه هايي مثل هاروارد يا MITً پذيرش بگيرم

ممنون مي شم اگه راهنماييم كنين
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
مدرک بین المللی زبان انگلیسی : نمره‌ ی یکی از آزمون های TOEFL ( تافل ) یا IELTS ( آیلتس )
آزمون GRE General ( جی آر ای عمومی )
مدارک تحصیلی : مدرک کارشناسی ( دانشنامه ) برای پذیرش کارشناسی‌ارشد یا دکترای پیوسته
رزومه : ( Resume & CV ) .
مقالات علمی ، نوشتن کتاب : ضروری نیست اما توصیه می‌شود .
ریزنمرات تحصیلی : ( Official Transcript )
توصیه نامه از اساتید : ( Letter of Recammandation ) .
انگیزه نامه : ( Statement of Purpose ).
به موارد بالا مبلغ شهریه فکر کنم حدود 100 هزار دلار و یکم شانس هم اضافه کن....... در ضمن برای اینکه بری تو سایتش یه vpn هم می خوای Big Grin
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora ، hhhh.friends ، pr.kia ، battosai ، storagemeter ، Dr Sara ، msar ، maral-map ، سيلوا بگلي
مدرسه معماری هاروارد:
http://www.gsd.harvard.edu/#/academic-pr...index.html

هزینه ها:
http://www.gsd.harvard.edu/#/gsd-resourc...costs.html
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، pr.kia ، msar ، maral-map
سلام و سپاس از لطف شما جهت راهنمايي
اينكه عضو هيئت علمي دانشگاه هستم ، امتياز مهمي براشون هست يا خير؟
با تشكر مجدد
پاسخ
تشکر کنندگان: jafarhosaini ، msar
(2012-12-02 ساعت 11:43)hhhh.friends نوشته:  سلام و سپاس از لطف شما جهت راهنمايي
با تشكر مجدد

شما چون هیت علمی هستید از CV بسیار بالایی نسبت به افراد عادی برخوردارید .این امتیاز مهم می باشد نه صرفا"هیت علمی بودن.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-12-02 ساعت 11:43)hhhh.friends نوشته:  سلام و سپاس از لطف شما جهت راهنمايي
با تشكر مجدد
هیات علمی بود با توجه به درجه شما ، مشخص می کنه که شما معلم خوبی هستید
برای اینکه درجه علمی تون رو ثابت کنید باید مقالات معتبر داخلی یا خارجی داشته باشید
این رو به خاطر داشته باشید که با یک فاکتور نمی شه کاری کرد!!مگر اینکه واقعا اونقدر معروف باشید که اون یک فاکتور کافی باشه مثلا استاد اول اکسفورد در رشته خاصی باشید خوب این ادم راحت توی دانشگاه برتر امریکا می تونه تدریس کنه یا حتی به مطالعات مشترک بپردازه
اگر هم می خوایی پذیرش بگیری (هر دانشگاهی) هر چقدر معروف تر باید با ادمهای قویتری رقابت کنی
این فرم زیر و رو کن http://www.applyabroad.org/forum/forum.php
در هر صورت به نظرم کار نشد نداره اما الزامی نداره که ادم اینقدر سخت برای خودش هدف بزاره ، قدم به قدم برید بهتره ، مثلا یک دانشگاه زیر 100 در اروپا یاامریکا در رشته موردعلاقه تون ارشد بخونید اونوخت توانتون برای خواندن دکتری خیلی بیشتر می شه
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، storagemeter ، vesal_20x ، msar
(2012-11-28 ساعت 18:47)hhhh.friends نوشته:  سلام بر دوستان عزيز

من فوق ليسانس معماري با معدل ١٦ دارم ' و حدود ٥ ساله كه عضو رسمي هيئت علمي دانشگاه آزادم
فكر مي كنين بتونم براي phd معماري از دانشگاه هايي مثل هاروارد يا MITً پذيرش بگيرم

ممنون مي شم اگه راهنماييم كنين

خیر دوست عزیز نمیشه ... مدارک ایران چه در دانشگاه تهران چه شریف هیچکدوم رو قبول نمیکنن ... من واقعن برام خیلی سخته کسی رو نا امید کنم اما میدونید اعتماد به نفس زیاد هم زیاد خوب نیست . آقا میخواد بره هاروارد یا mit Smile))
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، vesal_20x ، msar
دوست عزيز
بهتر بود فوق ليسانست رو توي يه دانشگاه معتبر خارجي ميگرفتي تا گرفتن پذيرش دكتري برات راحتتر بشه انطوري كه شنيدم گرفتن پذيرش از دانشگاههاي قديمي و پر سابقه امريكا مثل هاروارد پرينستون كلمبيا شيكاگو بركلي و... كار چندان راحتي نيست البته گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي جديد التاسيس مثل تگزاس ميتونه كار راحتتري باشه ضمن اينكه در رنكينگ جهاني هم رتبه خيلي خوبي دارند پس با اسم دانشگاههاي پر سابقه ي عمدتا ايالات شرقي وقت خود را تلف نكنيد و بجاي ان براي قدرت هاي جديد دانشگاهي مثل تگزاس و پورتلند و حتي ايداهو اقدام كنيد ضمنا ميتونيد به نوشته هاي بنده در مورد ايالت ايداهو مراجعه كنيد كه در حال تكميل است با نام ايداهو از سير تا پياز
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، amir82 ، battosai ، mahnam7 ، el333 ، msar
سلام.میشه در مورد cv بیشتر توضیح بدین؟ چجوری بایدباشه تا قبول کنن؟من دیپلم دارم. درسم خیلی خوبه معدلم بالاست. میخوام انشاالله معماری بخونم. کلی ماکت و تری دی کار کردم اونم در سطح بالا. طوری که بعضی اساتید ممعماری دیده بودن کارامو اصلا ب
اور نمیکردن کار خودمه . بهم میگفتن اگر واقعا کار خودت باشه روزی یه زاها حدید دیگه میشی :دی به نظرتون از اونا میتونم استفاده کنم؟چرا میگین هاروارد نمیشه پذیرش گرفت؟ به خاطر ایرانی بودنمونه یا کلا سخت گیرن؟از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم زبان هم خیلی عالیه میتونم نمره بالایی بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: vesal_20x ، کسرا ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان