کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه های ابوظبی
اییییییییییییییییییییییییییییی خدااااااااااااااااااااااااااSad(
هر روز یه چیز تازه در میاد
بابا ول کنید تا به حال کسی ازOFAC license حرفی نزده بودBig Grin
استرس الکی وارد میکنید
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: ali1339
الهام جون مدارکت ناقصه چرا شلوغش میکنی؟ دفعه قبل هم که مدرک مهدکودکتو یادت رفته بود.
اگر حواستو جمع می کردی الان این مشکلاتو نداشتی! Wink
-------

راستی یاد نوارای شهر قصه افتادم، اونجا که خانم گوینده میخواست بره کلفت بشه و بعد:
مدرک انگلیسی: بفرمایین
دیپلم آشپزی: بفرمایین
گواهی گلدوزی: بفرمایین
دیپلم تحصیلات عالیه: بفرمایین
....
....
مدرک.... بفرمایین
دیپلم ... بفرمایین
تشکر کنندگان:
پیام تو هم مدارک مهد کودکت رو ترجمه نکردی که ببری؟ Big GrinBig GrinBig GrinBig Grinافسر بهت گیر میده هاااااااااااااااااااااا بعد ویزا نمیگیری افسرده میشی.... ولی خدایی اونجا که گفتید تو فرم DS230 باید از دبستان شروع کنیم وبنویسیم تا آخرین مدرک تحصیلی .... خیلی با حال بود.... حالا پیام من و شما که اسم مهد کودکمون رو ننوشتیم چیکار کنیم؟؟؟ یه ایمیل بزنیم به KCC اطلاع بدیم..................
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
تشکر کنندگان:
نه من مدرک مهد کوکمو گم کردم و میگن المثنی هم صادر نمیشه. فکر کنم دوباره باید برم یه دوره مهد بگذرونم.
الهام من یه اشتباه بزرگ دیگه هم مرتکب شدم و اونم اینه که نگفتم بچه بودم کلاس سفالگری رفتم. نمی دونم چی میشه خدا کنه افسرش گیر نباشه.
تشکر کنندگان:
اییییییییییییییی واییییییییییییییی چه اشتباه بزرگی !!!! پیام حواست کجا بود؟
حالا من میگم قبل از قسم خوردن تو سفارت حتما این موضوع رو به افسر بگو Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
شاید بهت رحم کرد و اشتباهت رو نادیده گرفتBig Grin

الان این دوستان لاتاری 2010 که پستهای ما رو می خونند با خودشون فکر میکنند ما داریم جدی حرف می زنیم
آخه اینها تازه واردند خبر ندارند که بعضی اوقات ما اینجا شوخی هم می کنیم.............Big GrinBig Grin
تشکر کنندگان:
اینا رحم ندارن که، تازه این که چیزی نیست،
یکی از دوستام به دلیل اینکه معدل شفاهی دیپلمشو 3 صدم اشتباه گفته بود، از همون سفارت فرستادن گوانتانامو. جدیدا شنیدم تیربارونش کردن. Sad
----
میگم الان سیل فحش و ناسزاست که بباره!
تشکر کنندگان: matrix
سفرنامه maxwell2002
لول از هر چیز هزینه ها رو به تفکیک می نویسم :
1- بلیط هواپیما با ماهان نفری 257 هزار تومان
2- ویزا نفری 90 هزار تومان
3- هزینه مدیکال در پلی کلینیک با داشتن کارت انسیتو پاستور نفری 550 درهم
4- هزینه سفارت برای دو نفر 5738 درهم

روز شنبه 30می ,ساعت 12:30 پرواز داشتیم . پرواز خوب بود و بدون تاخیر انجام شد. فرودگاه دوبی هم خیلی خلوت بود. ماهان از این نظر که بدون هیچ هزینه ای می تونی تاریخ بلیط رو تغییر بدی نسبت به بقیه ایرلاینها برتری داره. در دوبی 3 تا کلینیک هست که کارهای مدیکال رو انجام میدهند که با هر سه تماس گرفتیم قیمتها متفاوت بود و پلی کلینیک که روبروی سیتی سنتر هست از همه ارزونتر می گیره .البته تمام پرسنل به انگلیسی صحبت می کنند ولی یکی از اون تای دیگه به فارسی صحبت می کنند و برای کسانی که انگلیسی نمی دونند جای مناسبی هست . وقت قبلی لازم نیست بگیرید. ما ساعت 10 صبح اونجا بودیم مدارکی که لازم هست شامل
1- پاسپورت
2- 2 قطعه عکس
3- نامه اول و در صورت دریافت نامه دوم
4- کارت انسیتو پاستور
منشی یک خانم فلیپینی هست نامه اول رو نشون دادیم و اون نامه دوم رو خواست که گفتیم دریافت نکردیم . توی نامه اول فقط اسم من که برنده اصلی بودم ذکر شده بود و اسمی از همسرم نبود که خانم منشی گفت ممکنه که شما دوتا کیس نامبر جدا داشته باشین و به خاطر این که مشکلی براتون پیش نیاد من مدیکال هر کدوم رو جدا جدا میزارم. اولین کاری که انجام میشه این هست که قد, وزن, فشار خون رو اندازه گیری می کنند و بعد هم آزمایش خون و عکس از قفسه سینه . حدود یک ساعت و نیم طول می کشه تا جواب این ها اماده بشه. بعد از اماده شدن جوابها رفتیم توی اتاق دکتر و شروع کرد به معاینه کردن و پرسیدن یکسری سوالات که تا اونجایی که یادم می یاد سوالها رو می نویسم. تا یادم نرفته بگم که دکتر سلیمان خیلی خوش برخورد هست و فارسی هم صحبت می کننه. اولین سوالی که کرد این بود که ایا تا حالا جراحی انجام داده اید که من گفتم لوزه. در مورد بیماریهای مختلف مانند انفولانزای خوکی , دیابت, مالت, تیروئید,....پرسید که جواب تمام این ها منفی بود. در ضمن سوال کرد که ایا تا حالا به خودکشی , قتل همسر فکر کرده اید. بعد از این سوالها معاینه بدنی انجام داد و یک واکسن بهمون زد. خانم منشی تمام مدارک رو توی پاکت گذاشت و مهر و موم کرد. برای هرکدام یک پاکت. روز پنج شنبه 4 جون وقت مصاحبه داشتیم. ساعت 9:30 به سفارت رسیدیم. دو تا صف بود یکی واسه مهاجرت یکی هم واسه بقیه ویزاهها مانند دانشجویی و ویزیت . مدارک رو نشون گارد دادیم و دوباره نامه دوم را خواست که ما نداشتیم و گفتیم نامه دوم به دستمون نرسیده . نکته مهمی که باید ذکر کنم این هست که در خصوص لاتاری پول رو داخل سفارت مییگیرند ولی در مورد بقیه ویزاها پول رو باید قبلا توی بانک پرداخت کرده باشی و فیش همراهت باشه. توی صف که بودیم یه خانم به ما گفت پول رو پرداخت کردید ما گفتیم نه توی سفارت از ما میگیرند اون خانم که خودش رو بسیار حاذق توی زمینه ویزا می دونست با قاطعیت تمام گفت نه زود برید یه بانک پیدا کنید وگرنه رد می شین حالا از ما اصرار از اون هم انکار. یک استرس حسابی به وارد کرد. از گارد پرسیدیم که این حرف درسته یا نه گفت نمی دونم ولی گفت که اگه نیاز باشه می تونید از سفارت خارج بشید و برید پول رو پرداخت کنید و دوباره برگردید. بعد از این حرف گارد دلمون اروم شد و نوبتمون شد که بریم توی سفارت.چند سری بازرسی انجام میشه تا به سالن اصلی برسید. به سالن اصلی که رسیدیم اول گارد ما رو فرستاد به اولین کانتر که یک خانم امریکایی بود .مدارکی رو که ازما خواست اینها بودند: نامه اول و نامه دوم. نامه دوم رو نداشتیم و بهش گفتیم و گفت میل KCC یا سفارت ابوظبی رو که تاریخ و ساعت مصاحبه رو اعلام کردند بدید و ما هم ارائه کردیم. بعد از تحویل اینها یک فیش بهومن داد که روش یک شماره نوشته شده بود و نوع ویزا و گفت برید بنشینید تا شمارتون اعلام بشه .در مورد پول پرداختی پرسیدیم که باید قبلا پرداخت میکردیم یا اینجا گفت که برای کیس های لاتاری چون هزینه ها ی هر کیس فرق میکنه همینجا باید پرداخت کنید ولی برای اطمینان بیشتر میرم دوباره می پرسم و رفت که سوال کنه وقتی که برگشت گفت مطمئن باشید که هزینه همینجا ازتون گرفته میشه و استرس نداشته باشید. این خانوم خیلی خوش اخلاق و با حوصله هست و به حرفاتون با دقت گوش می دهد و خیلی هم اروم صحبت می کنه که شما کاملا متوجه بشه اگه احساس کنه که متوجه نشده اید دوباره توضیح میدهد. القصه ما رفتیم نشستیم تا شماره اعلام بشه .اونروز روز خلوتی واسه سفارت بود بعد از نیم ساعت شماره ما اعلام شد و رفتیم به گیشه مربوطه که این دفعه یک خانم ایرانی بود و تند تند مدارک رو از ما خواست خیلی عجله داشت به طوری که ما یکم حول شدیم. بهت نمیگه چه مدارکی باید بدی ولی اگه مدرکی اضافه بزاری سریع عکس العمل نشون میده که این چی هست گذاشتی . اول مدارک من رو خواست که برنده اصلی بودم که به ترتیب زیر تحویل دادم:
1- ترجه شناسنامه
2- پاسپورت و کپی از تمام صفحات
3- دو قطعه عکس
4- اصل مدارک تحصیلی و یک سری ترجمه که من از دیپلم دادم تا فوق لیسانس
5- ترجمه گواهی کار اگه شاغل باشید
6- مدارک پزشکی
7- مدارک اسپانسر
در حین این که مدارک رو میدام سوال هم می پرسید که ایا تاحالا امریکا رفتی؟ کجا کار میکنی؟ کارت خصوصی هست یا دولتی؟ اسپانسر چه نسبتی باهات داره؟ و روی یک کاغذ تیک میزد. این کارها که تموم شد یه کاغذ داد به همسرم که پول رو پرداخت کنیم که اول برای یک نفر هزینه رو نوشت بعد خودمون گفتیم که ما دو نفر هستیم کاغذ رو برگردوندیم و همه رو دو برابر کرد. همسرم که واسه پرداخت پول رفت , خانم ایرانی مدارک همسرم رو خواست که من بهش دادم به ترتیب زیر:
1- ترجمه شناسنامه
2- پاسپورت و کپی از تمام صفحات
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه گواهی کار
5- مدارک پزشکی
تمام مدارکی که خواست همین ها بودو فیش پرداخت پول رو هم از ما گرفت. از همسرم هیچ مدرک تحصیلی حتی دیپلم و یا کارت پایان خدمت رو نخواست. و این رو هم پرسید که کار شوهرم چی هست ؟ دولتی هست یا خصوصی .بعد از اتمام این سوالها گفت که به فارسی می خواهید مصاحبه بشوید یا انگلیسی که من گفتم انگلیسی و روی پرونده نوشت مصاحبه به انگلیسی و گفت برید بنشینید تا دوباره شمارتون اعلام بشه .بعد از گذشت 20 دقیقه شماره ما اعلام شد و این دفعه یک خانوم امریکایی مهربون بود.اول اصل تمام مدارک رو پس داد و گفت به این ها نیازی نیست و همچنین فیش پرداخت پول رو پس داد. بعد شروع کرد به سوال کردن و همزمان وارد کامپیوتر می کرد. از من شروع کرد که کارم چی هست؟ دولتی هست یا خصوصی ؟ توی کدوم شهر است؟ از شوهرم هم همین سوال ها رو کرد اضافه بر این که خدمت سربازی انجام داده یا نه که جواب همسرم منفی بود و گفت که خرید خدمت داشته و اون سوال کرد که چطوری میشه سربازی رو خرید و همسرم توضیح داد. بعد قیمت خرید رو پرسید. و پرسید که تا حالا امریکا رفته اید که جوابمون مثبت بود از هردوتامون اثر انگشت گرفت بعد فرمهای اولی رو که فرستاده بودیم بهمون داد و گفت که باید قسم بخورید و امضا کنید من امضا کردم ولی همسرم چون دوتا امضا داره و امضای توی عقدنامه با امضایی که قبلا کرده بود فرق داشت به افیسر گفت که دوتا امضا داره کدوم رو انجام بده افیسر گفت هیچ فرقی نمی کنه فقط امضا کن. ما قسم خوردیم و امضا کردیم و برگه ها رو پس دادیم و بعد افیسر گفت که ویزای شما اپروو شده و چون امروز پنج شنبه هست و سفارت جمعه و شنبه تعطیل هست یک شنبه ساعت 2 اینجا باشید تا مدارک رو تحویل بگیرید و روی یک کاغذ روز و تاریخ رو نوشت بهمون تحویل داد به همین راحتی البته الان میگیم راحته اونجا یه خورده ادم دلهوره داره ولی جای هیچ نگرانی نیست . روز یک شنبه هم رفتیم و پاسپورت ها و دو پاکت تحویل گرفتیم. ویزامون تا دسامبر اعتبار داره. و اون پاکتهایی که بهمون دادند یه گوشه اش باز هست بطوری که می تونی داخلش رو ببینی. تمام مدارکی که تحویل دادیم , فرمهای اولیه که پر کردیم, مدارک پزشکی و چند تا کاغذ دیگه توش هست . پاکتها رو به هیچ عنوان نباید باز کنیم و در هنگام ورود به امریکا به افیسر مهاجرت تحویل بدهیم. این هم از سفرنامه ما به ابوظبی .امیدوارم که همه چیز رو به طور کامل نوشته باشم. اگه هر سوال دیگه ای هم دارید خوشحال میشم بپرسید تا جواب بدهم
با ارزوی این که همه ویزاتون رو بگیرید.
تشکر کنندگان: seravin ، arshkarshk ، hoda ، admin ، ghafari88 ، pr.kia
سلام به همگی
مرسی بخاطره وقت و اطلاعاتی که در اینجا می گذارید .
من با این صحبت هایی که اینجا شد و اینکه اکثرا گفتن برای کسانی که اسپانسر ندارن سفارت ابوظبی خیلی بهتره تصمیم گرفتم یه ایمیل بزنم به KCC و محل مصاحبه ام رو از آنکارا به ابوظبی تغییر بدم .
نظر شما دوستان چیه ؟ به نظرتون من که اسپانسر ندارم این کار بهتره یا نه ؟
تشکر کنندگان:
salam intoram nist ke abudhabi bedoone sponser be kasi visa bede shoma bayad dar soorate nadashtane sponser printe hesabe banki bebarid va officer ro razi konid
تشکر کنندگان:
قطعا یه حساب مالی پر با خودم می برم
سوال اول :می خواستم ببینم با توجه به تجربیات دوستان ارزشش و داره محل مصاحبه آنکارا رو به ابوظبی تغییر بدم ؟
یه سوال دیگه هم داشتم ...
سوال دوم :آیا اینکه به KCC ایمیل بزنیم و بخوایم یه اطلاعاتی که اشتباه تو فرم اول نوشتیم رو اصلاح کنیم ذهنیت بدی واسه اونا ایجاد نمی کنه ؟ یا بهتره همون روزه مصاحبه به آفیسر بگیم و اونجا اصلاح کنیم ؟
من 2 مورد رو به نظرم اشتباه نوشتم ... اول تو قسمت petitioer اسم اسپانسرم رو نوشتم و دوم اینکه من دانشجو سال آخره دانشگاهم ولی 6-5 ترم بعد از مصاحبه درسم تموم میشه و میخوام تا اون موقع از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم ولی تو فرم یک بالاترین مدرک تحصیلی رو نوشتم مدرکم دانشگاهیه ولی موقع مصاحبه هنوز دانشجوام
حالا به نظرتون به KCC ایمیل بزنم و درخواست تغییر بدم یا همون روز مصاحبه بگم ؟
از همه دوستان ممنون میشم نظرشون رو درباره سوال هایی که پرسیدم رو بگن
دم اونایی که جوابمو می دن گرم Big Grin
تشکر کنندگان:
حامد عزیز
چه آنکارا و چه ابوظبی فرقی نمیکنه درهر صورت شما باید مدارکی که نشون بده تمکن مالی دارید همراه ببرید.
و اما در مورد سوالاتتون:
به نظر من روزه شک دار نگیرید. یک ایمیل خرجی نداره و کار سختی هم نیست.
یه ایمیل بزنید و تمام اشتباهاتتون رو بنویسید و از اون ایمیل پرینت بگیرید و روز مصاحبه همراهتون ببرید و زمان مصاحبه قبل از اینکه قسم بخورید اشتباهاتتون رو با کنسول مطرح کنید و اگر لازم بود پرینت ایمیل رو نشون بدید.
اینطوری هم خیالتون راحته و هم ایرادی به شما نمیگیرن.
حتما اینکار رو انجام بدیدWink
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان: Arta
دوست عزيز من هم مخواستم مصاحبه را از انكارا به ابوظبي تغيير بدم ولي جواب دادن 2ماه طول ميكشه و شايد وقت مصاحبه از دست بره براي همين كفتن همون انكارا باشم بهتره .
تازه من خونم دبي ولي بايد برم انكارا Sad
This Visa bulletin things killing me, waiting to comes current.
تشکر کنندگان:
سلام تامی جان
کیس نامبر من 2010AS4### و حساب کردم 4-5 ماه دیگه زمان مصاحبه ام میشه واسه همین وقت دارم
آخه تو سفرنامه ها و تجربیات دوستان در اینجا کسی از ابوظبی ناراضی نبوده مخصوصا موردهایی مثل من که اسپانسر ندارن ولی میتونن حساب درشتی جورکنن
کسه دیگه نظری نداره ؟
راستی تامی میشه متن ایمیلی که به kcc زدی و جواب اون هارو واسم بزاری
ممنون
تشکر کنندگان:
من فکر می کنم اگه الان میل بزنی بت جواب می دن 4 تا 6 هفته دیگه دوباره میل بزن و تا اونموقع ممکنه کیست ارسال شده باشه سفارت و کلی داستان ...
بهتره همون آنکارا بمونی و رو موجودی، سند وکالتی و ... کار کنی.
مطمئن باش اگر تو مصاحبه مدرک ساپورتت کافی نباشه بت وقت میدن تا ترمیمش کنی و اونموقع باید به آب و آتیش بزنی Smile
این پست رو هم یه نیگا بندازید
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9#pid12489
شماره کیس: 2010AS00002xxx
نامه قبولی: می 2009
کنسولگری: Abu Dhabi
نامه دوم : سپتامبر 2009
مصاحبه: 6 اکتبر 2009
ویزا: روز مصاحبه
سفر به آمریکا: 29 اکتبر 2009
دریافت گرین کارت: 13 نوامبر 2009
CoolCool
تشکر کنندگان:
دوست عزيز حامد .
فكر كنم تا 30 septamber بيشتر وقت نيست .
بعد ويزا نيست كه مضاحبه باشه حتمأ دنبال كارات باش .
This Visa bulletin things killing me, waiting to comes current.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان