کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه های ابوظبی
سلام به همگی Cool
این یه سفرنامه کوتاه از مسافرت من به امارات هست.
من به تازگی محل کارم رو عوض کردم و فعلاً اینترنت ندارم! Sad
گفتم امشب یه مختصری بنویسم بهتره.
جواب سوالات آرزو رو هم در انتها میدم.
من به همراه برادرم در صبح روز 1 شنبه 14 مهر 87 با ایران ایر به دوبی پرواز کردیم.
پرواز 30 دقیقه تاخیر کرد و ما به ساعت محلی 7:45 به زمین نشستیم. توی فری شاپ فرودگاه خرید کردیم. و بعدش خودمون با یه تاکسی به هتل رفتیم. دمای هوا 32 درجه سلسیوس و رطوبت بالای 70 درصد! من که مردم! Wink
از نظر من امارات اصلاً به درد تفریح نمیخوره! من فردای اون روز ساعت 10:30 در پلی کلینیک دبی نزدیک سیتی سنتر بودم که گفتند دکتر نیومده. رفتم سیتی سنتر و یه ساعت بعد برگشتم. دکتر اومده بود. ابتدا یه خانمی آزمایش خون، قد و وزن و فشار خون ازم گرفت. بعد نیم ساعت یه آقای گردن کلفت (!) عکس قفسه سینه ام رو گرفت. بعد 15 دقیق آقای دکتر سلیمان عزیز هم که کلی شوخ طبع بود معاینه ام کرد و واکسن های MMR و آبله مرغان رو زد به جفت بازوهام! من کلاً در عرض یک ساعت و نیم کارم تموم شد و مبلغ 650 درهم تقدیم کردم جیرینگی!
فردای اون روز ساعت 4:15 از خواب بیدار شدم و ساعت 4:45 از جلوی هتل با ماشین یه آقای ایرانی به همراه آقای دکتری که شاید نخواد اسمشون رو بگم به سمت یه هتل دیگه رفتیم تا یه خانوم و آقایی رو که زن و شوهر بودند رو سوار کنیم. آقای ه آقای دکتر و آقای سین آقایی بودن که با همسرشون اومده بودن.
توی راه کلی حرف زدیم. ساعت 8 صبح یه مامور دم در سفارت خیلی محترمانه مدارکمون رو به صورت کلی چک کرد. بعد با یه دستگاه اسکن دم در سفارت چک شدیم. بعد داخل سفارت موبیل و وسایل اضافی رو تحویل داده و در گیت مربوطه دوباره از دستگاه رد شده و چک شدیم. پس از عبور از فضای باز سفارت وارد سالن اجتماعات شدیم که اونجا هم از دستگاه عبور کردیم. من ساعت 8:30 شماره ام روشن شد و رفتم باجه 9. یه خانم ایرانی بود. گفت مدارک و من مدرک لیسانس با ترجمه و شناسنامه با ترجمه و مدارک اسپانسر رو دادم. یه کم بعد گفت سابقه کارت رو هم داری؟ گفتم آره اون رو هم دادم. گفت مدارک مالیاتی اسپانسر. من هم مدارک سال 2007 رو بهش دادم. دور یه عددی تو صفحه سوم خط کشید. بعد یه برگه در آورد یه سری آیتم رو توش تیک زد که نشون میداد مدارکم کامله. یه برگه کوچیک داد گفت برو صندوق پرداخت کن بیا. منم رفتم 2800 درهم سلفیدم! یه برگه بهمداد با یه رسید بردم تحویل خانم ایرانی دادم. گفت بشین صدات میکنم. یه ساعت بعد شماره ام برای باجه 7 ظاهر شد. یه خانم ایرانی دیگه بود. گفت مدارکم کامله. میخوام تو آمریکا کجا برم؟ منم گفتم پیش دوستم. گفت مجرده؟ گفتم آره. گفت یه کم انگلیسی حرف بزنیم. همین سوالها رو و یه سرس سوال ساده دیگه رو انگلیسی پرسید منم تپق نزدم! خدا رو شکر! گفت اون جعبه کنار دستم رو درش رو باز کنم یه نور سبز رنگ داشت. گفت 4 تا انگشت دست چپ ، بعد دست راست و بعد دو شستم رو روش بزارم. اسکن انگشتام که تموم شد گفت تبریک میگم شما ویزات حاضره! Big Grin اینجا رو امضا کن. منم امضا کردم. قسم هم نخوردم! فقط یه روز طول میکشه. برو فردا ساعت 2 بعد از ظهر خودت یا یه نفر رو بفرست که بیاد با این کارت کوچولوی آبی رنگ بیاد ویزات رو بگیره. من فردا ساعت 14:45 ویزام رو به همراه پاکت زرد رنگ گرفتم و الانم در خدمت شما هستم. سوالی داشتین بپرسین. با کمال میل جواب میدم.
به امید موفقیت همه دوستان. مخصوصاً افشین عزیز که فردا مصاحبه داره. Wink
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
تشکر کنندگان: Masoud ، mahan ، leili ، mohammad_usa
سلام agsone

می خواستم بدونم که در موردی که ازت
AN ORIGINAL, CURRENT JOB LETTER رو خواسته بودن چیکار کردی؟

من ۲ سال سابقه کاری دارم. می خواستم بدونم اگر من نامه سابقه کار را از شرکتی که کار می کردم به زبان انگلیسی بگیرم و مهر انگلیسی هم داشته باشه ایا این کافیه یا بازم باید مورد تایید امور خارجه و کار قرار بگیره؟ البته من مدرک فوق لیسانسم را دارم وامیدوارم که اگه نامه کار بخواد همین انگلیسی رو قبول کنن.

ممنون میشم اگه جواب بدی
سلام.ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار کفایت میکند.
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
تشکر کنندگان:
سلام دوستای خوبم Cool
باور کنید من بی معرفت نیستم. من هنوز تو شرکت جدید کامپیوتر هم ندارم!
ولی خب سعی میکنم به سرعت به همه سوالاتتون با ذکر شماره جواب بدم:
1-من تو نیروی زمینی ارتش خدمت کردم، مدارک ترجمه شده اش رو هم داشتم ولی نخواستن. خدمتم هم کاملاً عادی و 20 ماه بود. پس شما هم ترجمه کنید و ببرید
2- سابقه کار نیازی به تایید وزارت کار نداره. یک برگه تحت عنوان گواهی سابقه کار از شرکتتون بگیرین و ترجمه رسمی اش رو به تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه برسونین. همین.
3- گواهی عدم سوء سابقه نیازی نیست. پس بی خیال! Big Grin
4- من از ترجمه رسمی مدارک هم کپی گرفتم. به افسر هم دادم ولی خودش گفت نیازی نیست. تمام ترجمه های رسمی که ازتون میخواد رو به انضمام همه مدارک اسپانسرتون پیش خودش نگه میداره و برنمیگردونه.
5- CV سابقه کار نیست. رزومه کاری هست. فکر نمیکنم لازم باشه. ولی بد هم نیست اگه یه رزومه کاری به زبان انگلیسی پیشتون باشه.
ببینید دوستان خوبم، هر مدرکی که به نظر کسانی که مصاحبه شدن بهتون پیشنهاد شده که ببرین رو همراهتون داشته باشین. وقتی با خیال راحت برین مصاحبه، ارزشش بیشتر از داشتن استرسه. درسته؟ تهیه هیچ کدوم از این چیزا هم زمان زیادی نمی بره. پس با اطمینان خاطر برین.
ایشالا همگی ویزا بگیرین. اگه سوالی رو جواب ندادم باز هم بپرسین تا بگم.
از پیامهای تبریک همه دوستای خوبم وااااااقعاً ممنونم. Wink
تشکر کنندگان: Masoud ، leili ، davi johnes ، copol
سلام مجدد به همه دوستان گُل خودم Cool
باور کنید من هر چند روز یه بار به سایت سر میزنم و فراموشتون نکردم.
1- من با تور مسافرتی "نسیم شب پرواز" واقع در بلوار کشاورز به دبی رفتم. هواپیما یی ایران ایر به مدت 4شب و 5روز که شد 580 هزار تومن. هتل سه ستاره Montreal
2- هزینه واکسیناسیون شد 650 درهم (مطب دکتر سلیمان در روبروی سیتی سنتر)
3- هزینه رفت و آمد از دبی به ابوظبی اگر خودتون بخواین با تاکسی برین میشه 260 درهم رفت و 260 درهم برگشت! تعجب نکنین! بله! خیلی گرونه. در اصل هر کیلومتر 2 درهم هزینه اش هست (پدرم در اومد تا بفهمم!) و ابوظبی در 130 کیلومتری دبی واقع شده. پس بهتره با هماهنگی تور لیدرتون یه ماشین جمع بشین (4 نفر) و با هم برین (استانداردش! نفری 150 درهم رفت و برگشت)
4- من فرصت زیادی برای گشت و گذار در دبی نداشتم اما یه چیز جالب. لطفاً به حرفم خوب گوش کنین. یه ماشین با راننده در اختیار به مدت 11 ساعت هزینه اش فقط 500 درهمه! بازم تعجب کردین! باور کنید مفته! وقتی خودتون تاکسی گرفتین و دیدین شد 1000 درهم به حرف من ایمان میارین! یه چیزه دیگه. اگه دوست دارین رانندگی کنین گواهینامه بین المللی بگیرین (25000 تومن سه سوته) و راحت اونجا ماشین کرایه کنین و رانندگی کنین.
5- Emirates Mal و City Center جاهای خوبی برای خرید هستن. (تجربه شخصی)
6- من اصلاً تفریح خاصی نکردم! Sad پس در مورد تفریحات از دوستانی که موفق شدن سوال کنین. (روزی نیم ساعت میرفتم استخر هتل!)
7- بازم سوالی داشتین خوشحال میشم جواب بدم. Big Grin
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان عزيز و تشكر بخاطر لطف همگي و عذرخواهي به خاطر تاخير در نوشتن.
سفرناممو خدمتتون عرض مي كنم تا شايد بتونم از اين راه به دوستان عزيز كمكي كرده باشم.
من روز 14 اكتبر سه شنبه وقت مصاحبه داشتم با پروازه امارات جمعه صبح ساعت 4 راهي دوبي شدم.پرواز تاخير داشت ،حدود ساعت 7 صبح بوقت امارات به دوبي رسيدم. هوا بسيار گرم و غباري بود بعد از مشقتي زياد و ايستادن در صف طولاني تاكسي راهي هتل شدم. خوشبختانه اتاقمو بهم دادن (تحويل اتاق معمولا ساعت 12 است). اتاقمو تحويل گرفتم و بعد يه دوش عازم كلينيك MIDEAST واقع در خيابان رقه شدم. متاسفانه من تصور مي كردم كه اونجا شنبه و يكشنبه تعطيله ولي با كمال تعجب ديدم پنجشنبه و جمعه تعطيلنSad. يعني من ميتونستم دو روز ديرتر بيام دوبي. خيلي ناراحت شدم برگشتم هتل تا فردا . فردا دوباره به كلينيك رفتم پشت در كلينيك مداركو كه لازمه به فارسي زده كه شامل:
پاسپورت،برگه واكسيناسيون انيستو پاستور(در صورتيكه واكسن در ايران زده باشين)، نامه دوم (كه اصلا مهم نيست من نداشتم) ، عكس، مبلغ 650 درهم (توجه كنين فقط درهم).
اونجا همه دستوپا شكسته فارسي بلدن اگه زبانتون خب نيست نگران نباشيد. قد و وزن رو اندازه مي گيرن آزمايش خون و عكس از قفسه سينه.
بعد از اين آزمايشها پيش دكتر ميرين. دكتر فكر كنم هنديه كه سوالاتي راجب بيماريهاي گذشته، فشار خون و... مي كنه سوالاتو با فارسي نه چندان خوبي ازتون مي پرسه. بعد يه برگه ميدن كه فردا جوابه آزمايشو بگيرين. آزمايشها تقريبا يه صبح تا بعد از ظهر طول مي كشه. بعدش مي تونين برين CITY CENTER نزديكه بچرخين بد نيست.
يكشنبه جواب آزمايشو گرفتم. تا روز مصاحبه جاتون خالي تفريح كردم. تو كلينيك با چند نفر كه براي ويزا ازدواج اومده بودن تاكسيو هماهنگ كردم. روزه دوشنبه يه سري به ساحل زدمو زود برگشتم كه زودتر بخوابم و براي فردا آماده باشم. صبح ساعت 5 با همراهان عازم ابوظبي شديم. حدود ساعت هفت رسيديم تقريبا نفر سوم بوديم. اونجا دو رديف نيمكت هست كه افرادي كه ويزاي غير از مهاجرتي هست(دانشجويي ، توريستي و غيره) با ما مهاجرتي ها جدا باشن. خلاصه بعد از بازرسي بدني و تحويل موبايل و كيف وارد سفارت شدم.از محوطه سفارت مي گذرين و وارد ساختمان مي شين. اول كه وارد مي شين دست چپ باجه اي بايد مداركو (منظورم فقط نامه دوم است اگه مثل من نامه نداشتين پرينتي كه از كي سي سي براتون فرستادنو ميدين) بدين و شماره بگيرين بعد كم كم شروع مي كنن شماره هارو خوندن شماره ويزاهاي مهاجرتي از 1 و 2 و.. شروع مي شه و ماله مابقي از حولو حوشه 300 . شماره هارو بترتيب نمي خونن پس حواستون جمع باشه. بعد از حدود نيم ساعت شماره منو خوندن به باجه مربوطه رفتم يه هندي با لهجه بد فارسي اول پاسپورت بعد شناسناممو خواست بعد مدارك اسپانسر يعد ديپلم من، گفتم من مدرك بالاتر هم دارم دادم اونم فقط فوقمو برداشت و ليسانسمو برگردوند بعد مدارك پزشكي و عكس ازم گرفت بعد گفت برو بشين تا صدات كنيم. حدود نيم ساعت بعد صدام كردن رفتم به باجه مربوطه يه خانم ايراني افسر مصاحبه بود اول خيلي بهم تبريك گفت و بعد گفت مداركت كامله و مشكلي نداره بعد گفت اشكالي نداره انگليسي صحبت كنيم منم گفتم نه مشكلي نيست به انگليسي پرسيد اسپانسرم چه نسبتي با من داره كه گفتم بعد پرسيد كجاي آمريكا مي خواهي بري و براي چي منم جواب دادم بعد ازم انگشت نگاري كرد و به من يه شماره داد و گفت فردا ساعت 2 بيا ويزاتو بگير. به همين سادگي . فردا هم باز با چند نفر كه اونها هم ويزاشون درست شده بود رفتم و ويزامو گرفتم.
نكات مهم:
1- كرايه تاكسي تا ابوظبي 500 درهم است اما افرادي هستن كه 4 نفرو جمع مي كنن با 150 درهم مي برن اگه كسي خواست بگه من شماره يكيشونو بدم اونجا تماس بگيرين.
2- تاكسي تو دبي واقعا مشكل گير مي ياد گاهي وقتا 1 ساعت منتظر تاكسي مي شدم پس هتلتونو يه جايي انتخاب كنين كه به مراكز تفريحي نزديك باشه حوصلتون سر نره.
3- اصلا استرس نداشته باشين . مخصوصا وقتي ميرين پيشه افسر كاملا آروم باشين. اونجا يكي بود خيلي اضطراب داشت افسر هم بهش شك كرد گفت دوباره بايد مداركو چك كنيم برو 2 تا 3 ماه ديگه بيا البته ويزاي ازدواج بود. پس خيلي راحت برخورد كنين.
اگه سوالي باشه در خدمتم.
با تشكر
تشکر کنندگان: Masoud ، leili ، mohammad_usa
سلام به همگي
ميخواستم بپرسم كه سفر كردن از كدوم طريق را پيشنهاد مي كنيد
1- سفر با تور هاي تفريحي كه به دي ميرن
2- سفر به صورت عادي

در هر دو صورت هزينه ها به چه صورتي تحميل ميشه؟؟
اونجا چه كار بايد كرد؟؟؟
چن روز زودتر بايد رفت ؟؟؟
و چيزايي كه لازم ميشه Smile
لطفا كسايي كه اين سفر را تجربه كردن راهنمايي كنندو ما به مشكل برخورديم .
سلام
1- بله ايران زدم و خيلي كم شد پايين 5 تومن شد. حتما ايران بزنين ارزونتر.
2- من هنوزم نامه دوم دريافت نكردم يعني نرسيده دم خونه. شما به كي سي سي ايميل مي زنين و ميگين نامه دوم رو دريافت نكردين. فايلشو مي فرستن.
3- من پايان خدمت بردم ولي ازم نخواستن. برگه سوئ پيشينه هم نوشتن از ايرانيها نمي خوان ولي من شنيدم از بعضيها خواستن. من كه نداشتم.
4- بله فوقو حتما بايد به تاييد وزارت علوم و وزارته خارجه برسونين. دارترجمه خودش اين كارو مي كنه. گواهي كار خير از شركتتون بگيرين كافيه.
قربانه شما اگه سوالي بود در خدمتم.
Smileیه روزی میرسه که همه چیز اونیه که ما میخواستیم.Wink
تشکر کنندگان: ماهديس
سلام بر همه
ماهم ازبرندههاي 2009 هستيم وفكرميكنم كيس نامبر(2009as9xx)ماهم جزو اولين كيس نامبرهايي بود كه ازايران وقت مصاحبه( 20 اكتبر) داشت همه جيزخيلي عالي بوداول اينكه كافيه 2 روزقبل از مصاحبه اونجا باشيد تا بتونيد ازمايشاتتون را انجام بدين ونيازي به وقت قبلي نداره ازمايشات هم شامل ازمايش خون,عكس از قفسه سينه ,وزن وقدومهمتراز همه تزريق همه واكسنهايي كه ازبجكي زديدلازم به توضيح كه اكر كارت واكسنتونو داريد حتما همراه ببريد جون ممكنه يه 300-400 درهمي صرفه جويي كنيد نكته دوم اينكه اكر متاهليدوخانمتون زير35 سال سن داره واكسني تحت عنوان سرطان رحم بهش تزريق ميكنن كه به تنهايي 750 درهم قيمتشه( البته بعدها ما فهميديم كه كويا اين واكسن براي خانمهاي زير 22 اجباري) به هر حال اكر با همسرتون ميريد براي ازمايش بي بالاي 1100 درهم رو به تنتون بماليد نكته مهم ديكه اينكه حتما 5 قطعه عكس همراهتون باشه جون فقط 2 تا از اوناروبايد بدين به ازمايشكاه در صورتي كه توي نامه دومي كه براي ما اومده بود نوشته بود براي ازمايشات يه عكس كافيه به هرحال فرداش ساعت 12.5 نفري 2تا باكت بهمون دادن كه تو يكيش جواب ازمايشات و توي ديكري عكس قفسه سينه بود (كه البته اين عكس به هيج دردي نميخوره وتو سفارت فقط باكت جواب را ازتون ميكيرن)واما فرداش ساعت5 صبح ماشين اومد در هتل دنبالمون(همون نفري 150 درهم) وساعت 7.5 ما سفارت بوديم جلوي سفارت اون روز خيلي شلوغ بودونكته جالب اينكه متاسفانه بيشترين استرس از طرف همون ايرانيهايي كه تو صف هستند براي همديكه درست ميشه مثلا خانم من كه با روسري بود خيليها بهش ميكفتن ممكنه بخاطر اين مساله ردت كنن وازاينجور حرفها
بالاخره يكي يكي وارد سفارت شديم وبعداز كرفتن شمارمنتظرمونديم تا صدامون كردن كسي كه با ما مصاحبه كرد يه خانم ايراني بود كه كويا عاشق كامران و هومن بودوجندتا از عكسهايي كه بااونا كرفته بود تو اتاقكش زده بود بكذريم بعد از كرفتن مدارك فقط ازما برسيد كدوم ايالت ميريد؟ما هم كفتيم كاليفرنيا بعد هم يك بركهA4 به ما داد كه توش هزينه هاي مربوطه را تيك زده بود و به ما كفت ببريد صندوق برداخت كنيددر قسمت صندوق يك خانم امريكايي بسيارخوش برخورد يك فيش 5750 درهمي به ما داد (درصورتي كه توي نامه دوم به ما كفته بودن هزينه هر نفر2795 درهم يعني مجموعا5590 درهم)وبعداز برداخت رسيد را به همون خانم ايراني تحويل داديم و به ما كفت منتظر باشيد تا دوباره صداتون كنن بعداز حدود يك ساعت دوباره صدامون كردن(البته رفتيم يك باجه ديكه)اون باجه يك خانم امريكايي بود كه به خوبي فارسي صحبت ميكرد به ما كفت مداركتون كامله وبعدازانكشت نكاري يك بركه ابي به ما داد وكفت هر وقت كيس نامبرتون را در سايت ديديد خودتون يا هر كس ديكه كه باسبورتاتون را با اين بركه ابي بياره ويزاتون را بهش ميديم ازش برسيدم جندروز بعدازاعلام كيس نامبرمون وقت داريم بيايم ويزامونو بكيريم؟كفت60 روز
فرداي اون روز ما بركشتيم ايران و درست 7 روز بعد يعني 27 اكتبر كيس نامبر ما در سايت اعلام شد و روز 3 نوامبر ويزامونو كرفتيم وتا 2 مي بايد از كشور خارج بشيم(6 ماه)

در ضمن دوستان در هر زمينه اي سوال داشته باشيد خوشحال ميشم بتونم كمكتون كنم

كيس نامبر:2009AS9XX
وقت مصاحبه:20 اكتبر
جواب كليرنس:27 اكتبر(7 روز بعد)
دريافت ويزا:3 نوامبر
تشکر کنندگان: Masoud ، sousangerd ، ezbob74 ، leili ، mohammad_usa ، ghafari88
سلام به دوستان عزیز
من، همسرم، و پسرم از برندگان لاتاری 2009 هستیم ما 18/Des /2009 وقت مصاحبه در ابوظبی را داشتیم. روز یکشنبه تاریخ 24/9/87 با هواپیمایی ماهان (ایرباس 300) ساعت 6:15 فرودگاه امام پرواز داشتیم که به ما گفته شده بود سه ساعت زودتر در فرودگاه باشیم که اصلاً احتیاج به سه ساعت زودتر رفتن نبود. اگر یک ساعت قبل از پرواز آنجا باشید کافی است. در ضمن هزینه تاکسی تلفنی تا فرودگاه 15هزار تومان می شود. ما ساعت 6:15 دقیقه پرواز کردیم که یکربع از پرواز ما نگذشته بود که خلبان اعلام کرد که بعلت نقص فنی باید به فرودگاه امام برگردیم. (البته هواپیما هم تکانهای شدید می خورد که ما خودمان متوجه شده بودیم و خلبان مجبور شد کل باک بنزینش را خالی کند تا بتواند بنشیند) بعد از نشستن روی باند هواپیما 30 الی 40 نفر کنسل کردن چون ماهان قبول نکرد هواپیما را عوض کند فقط نقص فنی آنرا بطرف کرد و قبول هم نداشت که حتماً در چند روز آینده پرواز داشته باشیم بعضی ها که مثل ما مجبور بودن با همین هواپیما سفر را در ساعت یکربع به یازده ادامه دادند و ما ساعت 12:15 به فرودگاه امارت رسیدیم آنجا بعد از اسکن چشم و چک کردن پاسپورت ها و رد کردن چمدانها از گیت از فرودگاه خارج شدیم چون خیلی تاخیر داشتیم تاکسی هتل هم نبود مجبور شدیم تاکسی گرفتیم (کرایه 30 درهم) و به هتل رسیدم دوشنبه همسرم با کلینک ها تماس گرفت. قرار شد به پلی کلینک که نزدیک سیتی سنتر است رفتیم آنجا یک منشی خوش اخلاق و تپلی داشت که اصلاً فارسی بلد نیست صبحت کند. بعد از اینکه در سیتی سنتر دلارها را چنج کردیم به مطب دکتر برگشتیم و منشی کلیه مدارک که داشتیم از جمله کارت زرد رنگی که از انیستوپاستور گرفته بودیم پاسپورتهایمان و معرفی نامه سفارت و کارت واکسن پسرم که ترجمه شده بود بعد من را به اتاقی برد فشار خون ، قد ، وزن، تعداد ضربان قلب و یک سرنگ خون (برای HIV) گرفت و همه را در برگه سفیدی می نوشت و بعد به اتاقی رفتم و توسط یک فرد سیاهپوست که اون هم فارسی بلد نبود عکس از قفسه سینه ام گرفت و همین موارد در مورد همسر و پسرم تکرار شد فقط از پسرم خون و عکس گرفته نشد. بعد خانم منشی گفت من بروم پیش دکتری خوش برخورد لبنانی که از ناحیه پا مشکل داشت و فارسی را می توانست صحبت کند. اول من تنها رفتم در بین صبحتها همسرم هم داخل شد.
دکتر سوالهای زیر را کرد: 1) عمل جراحی کرده ای؟ (سزارین جزو عمل جراحی است) 2) بیماریهای دیابت، فشار خون، ناراحتی کلیه، ناراحتی قلبی، آسم، تیروئید و غیره را داشتید؟ 3) آیا فکر قتل کرده اید؟ 4) آیا همسرت را دوست داری 5) آیا دوست داری همسرت را بکشی 5) بعد کتابی را نشان داد که روی آن چند حروف زیر بودن که در بین آن یک عدد نوشته بود باید شماره را می گفتی 6) در صفحه بعد کتاب به حروف انگلیسی خیلی ریز (HNMOCZ) را نشان داد که باید می خوانیدم و روی تخت دراز کشیدیم و ضربان قلب و چیزهای عمومی را چک کرد. بعد گفت نوبت همسرم شد که تمام سئوالات بالا را هم از همسر کرد بعد اضافه یک سوال اضافه که *) آیا زن صیغه ای داشتید؟ و همه موارد را در مورد پسرم را هم اجرا کرد دکتر شوخی بود از من سوال کرد که پسرم عمل جراحی داشته گفتم نه گفت مگر ختنه نشده؟ ما به خنده گفتیم بله . گفت پس یک عمل جراحی داشته. و یک شکلات به پسرم داد. و در آخر به من و همسرم یک واکسن آبله مرغان زد و به پسرم واکسن HIB زد (و سوال کردیم که آیا تب به همراه دارد گفت نه و همین طور هم بود.) و بعد از سه ساعت در مطب بودن کلیه جوابها و عکس فقسه سینه درون یک پاکت بزرگ کرد و دربش را هم بسته اسم هر سه نفر ما را (انگلیسی) رویش نوشت تحویل همسرم داد و مبلغ 1900 درهم گرفت (نفری 550 درهم من و همسر و 800 درهم برای پسرم) البته ناگفته نماند که من و همسرم واکسنهای MMR و کزاز را در تهران زده بودیم و تایید آنرا از انیستو پاستور گرفته بودیم کارت واکسن پسرم را ترجمه کرده بودیم. همه اینها هزینه را کمتر خواهد کرد. و اصلاً فکرش نمی کردیم که چهار ساعته کار ما انجام شود خلاصه پلی کلینک هم ارزانتر بود و هم افرادش همکی خوش اخلاق بودند و عکس برای پسرم همان 2 تا را می خواست دیگر کلینک ها 3 تا عکس از همه می خواستند. بعد به سیتی سنتر رفتیم آنجا همه چیز است اما خیلی گران در ضمن ما 80 درهم دادیم سه تا پیتزا و چیزها دیگر خریدم هیچ کدام را نتوانستیم بخوریم اصلاً پیتزاهای خوشمزه ای ندارد. اگر خواستید غذای ایرانی بخورید به تاون تاور طبقه سوم آنجا کلیه غذاهای ایرانی از جمله اکبر جوجه، پیتزا سیب، طباخی سنتی و غیره بود. با قیمت تقریباً مناسب و روبه دریا و می توانید در بالکن کشتی ها را هم ببینید. که منتظر زیبایی است. و برای خرید هم به بازار چینی ها و day to day که در خیابان ناصر واقع شده است بروید در day to day همه فروشنده ها فارسی زبان هستند و اگر هم $ دارید می توانید بعد از خرید صندقدار آنرا به نرخ روز چنج می کند و مشکلی درهمی ندارید. یک چیز جالب اینکه اسباب بازی الفبای عمو فرودس هم در day to day بود. روز چهارشنبه با لیدرمون هماهنگ کردیم قرار شده روز پنجشنبه ساعت 8:30 و نفری 200 درهم ما را به ابوظبی ببرد. روز پنجشنبه ساعت 8:15 بطرف ابوظبی حرکت کردیم حدوداً 2 ساعت راه است و ساعت 9:20 به سفارت رسیدیم ساعت 9:30 درب سفارت را باز کردن و پاسپورت و کاغذی که برایمان ارسال کردن را چک کردن بازرسی بدنی شدیم وارد بعد داخل اتاقی شدیم و خانمی مهربان کپل دوباره ما را گشت کیف همسرم و موبایلش را گرفت ویک شماره به من داد کیف من را باز گردانند. (کلاً کیف خانم ها را نمی گیرند نه مُردیم، دیدیم در یک جا دنیا به خانمها احترام می گذارند.Shy) بعد که داخل سفارت شدیم داخل سفارت مثل بانکهای ایران است خانمها پشت پیشخوان هستند و مراجعین از این طرف شروع به صبحت می کند مدرک می دهند. ما را راهنمایی کردن به صندوق یک خانم انگلیسی خوش اخلاق و خوش برخورد با لبخند زیبای که داشت یک شماره به ما داد و گفت منتظر بمانیم تا شماره ما اعلام شود. شماره ما اعلام شد (هم به زبان انگلیسی و هم عربی) و پشت کیشه ای رفتیم که خانم فارسی زبان بود و کلیه مدارک که خواسته بودن را گرفتند و اصل تمام مدارک ها (اصل شناسنامه ، پاسپورت، عقدنامه، مدرک تحصیلی، برگه ارسالی اسپانسر) عکسها و کپی مدارکها و کپی صفحه اول پاسپورت من را هم خواست. وبعد گفت مبلغ 8607 درهم برای سه نفرمان به صندوق پرداخت کنیم.( فقط درهم قبول می کنند حتماً درهم ببرید) بعد از مدتی دوباره شماره ما اعلام شد یک خانم انگلیسی با موهای مجعد کوتاه و بٌرنزه و خیلی هم خوش اخلاق و خوش برخورد خنده رو که کنسول هم بود شروع به مصاحبه کرد کلیه مدارکی که اصل بود به ما بازگرداند و برگهای سفیدی را داد جایش را مشخص کرد که امضاء کنیم و من و همسرم این کار را کردیم و همسرم بجای پسرم امضاء کرد و اسکن از اثر انگشت انجام دادیم و سئوال کرد که کجا می خواهید زندگی کنید؟ و در آمریکا می خواهید چه کاری بکنید؟ همسرم چون انگلیسی بلد بود جواب می داد. خلاصه رسید به شغل همسرم که هی سئوال چه کار می کنی؟ کارت دولتی است؟ و هر چه گفت همسرم جواب داد ولی بعد از دیدن شغل همسرم که دولتی بود خنده اش جمع شد و یک خانم فارسی زبان آمد و سئوال کرد که دقیق شغل همسرم چیست و از چه کسی حقوق می گیرد. که همسرم جواب داد ولی کنسول متقاعد نشد و برگه آبی را امضاء کردSad و به ما گفت که تمام مدارک کامل است فقط باید کمی بیشتر در مورد کیس شما تحقیق شود و وقتی دید که من و همسرم ناراحت هستیم دوباره گفت هیچ مشکلی نیست چندماه دیگر oK ای خواهد شد(کنسول خیلی ناراحت شد از اینکه دید ما ناراحت شدیم و دائماً می گفت درست می شود.) و خانم فارسی زبان هم همه را به فارسی ترجمه کرد. ما برگه آبی را گرفتیم همراه پسرم از سفارت خارج شدیم. (یک چیزی که فراموش کردم بگویم اینکه در سفارت اصلاً بوفه نیست حتماً چیزی برای خوردن مخصوصاً اگر بچه دارید ببرید فقط نوشیدنی است که 3 درهم می باشد. و اثر انگشت پسرم که شش ساله بود را نگرفتن) و ما به دفتر هواپیمایی ماهان در رقه رفتیم و بلیط (چاتربود) هواپیما را برای شنبه okی کردیم.
چند نکته : 1) هوای امارات سرد است لباس گرم ببرید. 2)اگر کارمند هستید مطمئن باشید که FBI چک می خورید و برگه آبی میگیرید. 3) کرایه اتوبوس خیلی کمتر می شود 2 درهم و کرایه تاکسی بیشتر چون ورودی 3 درهم است 4) اگر خواستید تاکسی تلفنی بگیرید شماره ای روی تاکسی های دوبی است با آن شماره تماس بگیرید برایتان تاکسی ارسال می کنند. 5) درهم ببرید چون دلار هیچ جای آنجا قبل نمی کند و ضرر می کنید. و دائماً باید در صرافی ها باشید. 6) در رقه میدان ناصر کشتی های است که 100 درهم می گیرند و یک ساعت روی آب می چرخاند در شب می توانید روی کشتی شام بخوری که خیلی زیبا است . 7) اگر بچه دارید حتماً به پارک ساحل جمیرا بروید خیلی برای بچه جالب است. و حتی بزرگترها
امیدوارم موفق باشید استرس نداشته باشید اگر خواستید می توانید با جیمیلم تماس بگیرید. (bestnews2050@gmail.com) به امید دیدار شما در آمریکا . bay
Cool
یک سوال آیا میدانید که واکسن HIB چیست؟
تشکر کنندگان: persia ، leili ، mohammad_usa ، mahan ، WIKIMAN ، ezbob74 ، hoda ، javan134
هموفيلوس آنفلوآنزا تيپ ب
تشکر کنندگان:
سلام
haemophilus influenzae type b vaccine یکی از کاربردهاش پیشگیری از نوعی مننژیت است
موفق باشید
تشکر کنندگان:
با سلام

ابتدا تبریک می گم که توانستید بالاخره مرحله مصاحبه را با موفقیت طی کنید .
شماره کیس من 2009AS12*00 و فکر کنم مارچ یا آوریل نوبت مصاحبه باشه . چند تا سوال داشتم .
کارت زرد پاستو را باید ترجمه کنم یا اصلش کفایت می کنه ؟
راجع به تعیین زمان مصاحبه تو نامه دوم چیزی نوشته شده بود یا نه ؟
کسی بود که احیانا تو مرحله مصاحبه رد بشه و علتش چی بود؟
اسپانسر رو چکاز کردید ؟
باز هم تبزیک می گم و آرزوی موفقییت می کنم
تشکر کنندگان:
توضیح دهید واکسن mbi چیست؟
تشکر کنندگان:
مطمئنید که دقیقا mbi هست اسمش ؟
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:
منم تابحالmbiنشنیدم شاید جدیده کسی از دوستان میدونه چیه؟
من دارم تحقیق میکنم شاید تونستم جوابو پیداکنم
تشکر کنندگان:
شاید منظورتونBmi بوده که در مورد وزن انسان میباشد که هرکس وزنش پایینتر از حد استاندارد باشه یعنی bmiاون پایینه ولی گمون نمیکنم ربطی به واکسن داشته باشه شایدم واکسن داره ماخبر نداریم خب ما که دکتر نیستیم.پیشنهاد میدم به انستیتو پاستور زنگ بزنی از اونا بپرسی اینهم شماره تلفن : 9-66953311 بین ساعات کاری 13- 8 صبح
به نظر من لازم نیست تو بحث فوق تخصصی واکسن وارد بشید بگذارید دکتر تا دلش میخواد واکسن بزنه مهم ویزای آمریکا جونه که باید اونو بگیرید
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان