کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
(2012-07-10 ساعت 12:09)zaherbin نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 11:50)armanbala نوشته:  سلام دوستان
خدمت شما عرض كنم كه منظور بنده اين بود كه سعي كنيد وسايلي كهواستفاده روزمره داريد با خود بياوريد چون اينجا دلارها خيلي زود تموم ميشه
اون بالشي كه دوستمون تو والمارت قيمت گرفته از اين بالش كوچك هاي رو مبلي يا تزييني هست منظور بنده بالشي بود كه كفه مرگمونو بزاريم و بتمكيم!! بنده در bed bath and beyound بالشي كه گرفتم ارزونترينش بود كه عرض كردم والا تا ٤٠ دلار هم بالش بود
مبل ashley هم خوشگله هم ارزون ولي تخت خواب lkea هم خيلي جنس خوبه هم نسبتا منسب
خدمتتان عرض كنم دو عدد تخت يكي كينگ و يكي فول همراه يك دراور و يك ميز شام و چهار صندلي و دو تا مبل sopha و love seat همراه با سه ميز مبل ها شد ٣٥٠٠دلار
خونه هم همه جوره اجاره ميشه كرد ولي زير ١٠٠٠ دلار در هيوستون خيلي جاي خوبي نيست حالا اگه كسي مثل من بخواد بچش مدرسه خوبي بره بايد در منطقه اي بگيره كه قيمتهاش كمي بالاست
اينجا يه چيزش خوبه كه ميشه يه خونه را با يه قيمت اجاره براي دو يا سه سال اجاره كرد و بديش اينه كه اگر وسط خواستي پاشي بايد يا تا آخرش اجاره رو بدي يا يكي پيدا كني بزاري جاي خودت
يه مغازه بزرگ اينجا هست بنام phoinicia كه فقط غذاهاي حلال و خاور ميانه اي ميفروشه لواش و بربري هم ميشه خريد قند و چاي احمد و ماست موسير و سبزي قورمه سبزي و پياز داغ آماده فقط خيلي گرونه مثلا مورد آخري بسته اي ٨.٥ دلار
توجه
حتما كتري و قوري با خودتون بياريد اينجا قوري هست ولي كتري خوب نيست معموليش هم خيلي گرونه٤٥ دلار
خلاصه عرض كنم آدم يه بار والمارت يا تارگت يا همين فينيشيا ميره حد اقل صدو پنجاه دلاري ميوفته و براي ما كه دلار خريديم نزديك دو هزار تومن اين عدد ها خيلي بزرگه
مشکل حساب کردن همزمان با ایران تا چند ماه گریبان گیر شماست.
حل میشه برادر من
خیلی جالبه این مورد کتری و قوری برای من داستانی شده من یه 4-5 سالی بود که می خواستم کتری و قوری بخرم Rolleyesهر دفعه یه چیزی می شد که آخرین بارش این بود که فروشنده گفت وی ام اف دیگه کتری و قوری نداره Sadخلاصه پارسال تابستون گفتم اگه لاتاری برنده نشم می رم هر مارک کوفتی بود می خرم که دیدم برنده شدم خلاصه چون کتری و قوری من خیلی داغون شده بود تو فامیل معروق شده بود حالا می بینم باز هم باید از ایران کتری و قوری بخرم بیارم خیلی برام جالبه
البته ما هنوز منتظر کلیرنس هستیم به امید کلیر شدن همه دوستان عزیز
Big Grin
پاسخ
سلام سلام سلام Smile
من اين تاپيك رو چند روز پيش خوندم به طور كامل حالا ميخوام يه جمع بندي بكنم براي خودم لطفا دوستان با تجربه نظر بدن كه آيا برداشت من درست بوده يا نه !! Cool
1- توي هواپيما 2 تا فرم ميدن بهمون كه ما بايد يكيشو پر كنيم و اطلاع بديم كه چه چيزايي همراهمونه....
2- اگر 10000$ بيشتر داريم وارد آ م ر ي ك ا ميكنيم بايد اعلام كنيم تا اگر اتفاقي بهمون گفتن چقدر داري... دروغ نگفته باشيم تا مشكلي پيش نياد.
3- طلا 150 گرم.... نقره 3 كيلو !!!! به خودمون آويزون كنيم جوري كه تابلو نباشه !! ( شامل حال من نميشه )
4- اشياء قيمتي هم بايد بگيم داريم اما بهتره زياد ارزشش رو بالا نبريم! ( شامل حال من نميشه )
5- فقط وسايل برقي كه با برق اونجا كار ميكنه رو ببريم چون ترانس و كانورتور و اينجور چيزا كه 220 رو به 110 تبديل ميكنه سنگينه!
6- دارو هاي خاصي كه مصرف ميكنيم به خصوص آنتي بيوتيك حتما ببريم.
7- وسايلي از قبيل لوازم خياطي... ابزار الات در حد معمول.... لوازم آرايشي .... لوازم بهداشتي براي مصرف شخصي
8- چاي ساز يا كتري و قوري
9- لباس ها بر اساس اينكه به كدوم ايالت ميريم و هواش سرده يا گرمه...
10- كيف و كفش و دمپايي
11- كتاب هاي زبان و ساير كتاب ها ( بر اساس اولويت بندي و علاقه)
12- چاشني هاي غذا ( زعفران و زرشك و ادويه جات و ... )
13- ميوه هاي هسته دار .. مواد غذايي ... تخم گياهان ... ممنوع هستند.
14- مدارك دانشگاهي ترجمه شده و كلا مداركي كه داريم....
15- تبديل 2 شاخه به 3 شاخه
16- يه مقدار ظرف و ظروف و قاشق چنگال و قاشق چايخوري و كارد ميوه خوري.
17- ميتونيد با شركت هايي كه فريت بار انجام ميدن هم وسايل منزل خودتون رو بفرستيد.
18- لپتاپ.. هارد اكسترنال و نرم افزار و ...
..........
درست بود؟؟؟
حالا دوستان.... يكي مثل من كه اونجا كسي رو نداره و تا بخواد خونه پيدا كنه احتمالا مجبوره بره هتل يا متل هم ميتونه فريت بار انجام بده؟؟؟ ((( من بيشتر كتاب ميخوام بفرستم چون مجرد بودم و وسايل چنداني نداشتم. )))
دوستان اعلام كرده بودند كه هيچي نيار اينجا همه چيز هست.... من با اين نظر كاملا موافقم اما ... من خودم ترجيح ميدم در اوايل زندگي و حداقل تا زماني كه كار پيدا نكردم و به دلار حقوق نگرفتم و ميخواهم دلارايي رو خرج كنم كه دونه اي 2000 تومن ( تقريبا) خريدم خرج كنم ... وسايل ابتدايي رو با خودم ببرم اگه بتونم!
سشوار، بابيليس، اتو مو، اتوي لباس ( مهم) اما اينهايي كه من دارم 220 هستند Sad
دوستان ما اگه روي لپ تاپمون نرم افزارهايي داشته باشيم كه اينجا خريده باشيم ( قفل شكسته) اونجا نميشه ازش استفاده كرد؟؟ من رشتم گرافيكه كلي از اين نرم افزارها لازم دارم....

اميدوارم به خاطر طولاني بودنش من رو ببخشيد... تازه نميدونم كه آيا همه سوالام و پرسيدم يا نه!

‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
(2012-07-13 ساعت 11:11)schaghayegh نوشته:  سلام سلام سلام Smile
من اين تاپيك رو چند روز پيش خوندم به طور كامل حالا ميخوام يه جمع بندي بكنم براي خودم لطفا دوستان با تجربه نظر بدن كه آيا برداشت من درست بوده يا نه !! Cool ..............

دوست عزیز.یه چیزائی مثل اتو فروشگاه والمارت میفروشه ۸،۹ دلار.خیلی هم خوب بود من خریدم راضی هستم.
یا اتوی مو فروشگاه راس میفروشه ۸ دلار.واقعا ارزش نداره که بخوای اضافه بار براشون بدی تازه میای اینجا و همه وسایل کند کار میکنن.چون ولتاژ برقش میاد پایین.من خودم اتوی مو آوردم مونده تو کمد واقعا نمیشه ازش استفاده کرد.چون کند کار میکنه.
۱:حواستون باشه بغل دستی شما تو هواپیما نبینه.چون ممکن هست دزد باشه و بفهمه چقدر پول همراهتون هست.
۲:درسته.البته اگه بتونید از فرودگاه ایران قسر در برید.چون نباید بیشتر از ۵۰۰۰ دلار خارج کنید.Big Grin
۳:اندازه طلا رو تاحالا نشنیده بودم.تو فرودگاه کسی نپرسید چند گرم طلا بهت آویزون هست یا چقدر نقره.شیاد قانون جدید هست من خبر ندارم!!
۴:درسته
۵:درسته
۶:درسته
۷:درسته
۸:کتری قوری درسته ولی چای ساز به همون قضیه تبدیل برق میخورید.
۹:درسته
۱۰:دمپایی پلاستیکی فراموش نشه.اینجا همه دمپایی ها لا انگشتی هست.
۱۱:درسته
۱۲:درسته
۱۳:فقط تخمه آفتابگردون میتونید بیارید.
یه چیز مثل لیمو اامانی رو اگه خواستید بیارید.هسته هاش رو در بیارید.خورد کنید داخل کیسه کنید و تو جیب یکی ازلباسهاتون بگذارید.میوهای خشک هرگز نیارید.جلوتون میندازن سطل اشغال.
۱۴:درسته.(قابل توجه دوستان هر دانشگاه یا کالجی که رفتید مدرکتون رو ندید.همونجا بایستید و بگید کپی کنند و تحویلتون بدند)
۱۵.تبدیل برق نکن اینجا فروشگاه تبدیل رو داره که هر وسیله ۲۲۰ رو به ۱۲۰ تبدیل کنی.دونه ۵،۶$ هست.اگه ارزونتر گیر آوردی تو ایران بخرید.خیلی کوچک و سبکم هست.نمیدونم تو ایران چطوری هستش.
۱۶.بسیار کار درستی میکنید.قاشق چایخوری و کارد میوه خوری اولین چیز بگذار تو چمدون.
۱۷:ارزش وسایل زندگیتون رو بسنجید.واقعا ارزش دارن که فریت کنید یا نه.؟؟
۱۸:نمیدونم چونکه از همینجا لپ تاپ خریدم.
۱۹:اگه چای خور هستید،استکان چای خوری اینجا به شیکی استکانهای که تو ایرانه نیست.با خودتون بیارید.جا داشتید،لیوان دسته دار هم واسه خودتون بیارید.
۲۰:به فکر شیک بودن چمدون نباشید.هرچی چمدون شیک هست فقط وزن اضافه داره.به جای اون میتونید بار با خودتون بیارید.از این چمدونها که باهاش مکه میرن.پارچه ای هست.از اونها بیارید.مثل چی بار توش جا میشه.
۲۱:پتو بالشت نیارید .بار اضافی هست.میتونید اینجاارزون هم بخرید .بجاش ملافه بیارید.
۲۲:آبکش کوچولو پلاستیکی بیارید.
۲۳: اگه همبرگر تو خونه درست میکنید قالب گردش که پلاستیکی هست رو از ایران بیارید.وزن نداره.
۲۴:پارچ تصفیه آب با خودتون بیارید+چند فیلتر.چونکه اینجا خیلی گرون هست.مخصوصا فیلترش خیلی گرون هست
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
در مورد وسایل برقی فراموش نکنین که هم ولتاژ برق متفاوته و هم فرکانس برق . ( کاش اصطلاحات دقیق رو بلد بودم) برق ایران 50 HZ و امریکا 60 Hz هست . تا جایی که من عقلم رسید و تونستم برای خودم تعبیرش کنم یعنی موتور با برق ایران 50 دور در دقیقه !!(فکر کنم ) میزنه ولی در امریکا 60 دور. تمام ترانس ها ولتاژ رو تبدیل می کنن نه فرکانس رو . بنابراین اگه ترانس مناسب با ولتاژ بخرید به خوبی کار می کنند و حتی حرارتی ها به خوبی داغ می شوند و اصلا ضعیف نیستند. اما عمر کوتاهی خواهند داشت چون بیش از توانشون کار می کنن. بنابراین در نهایت یه راه حل کوتاه مدت خواهند بود.
مقایسه برق کشورهای مختلف
اگه خواستید ترانس بخرید حتما ازینجا بخرین چون خیلی سنگینه. Ebay قیمتهای خوبی داره .
در مورد اتوی مو ( مو فرفری ها به گوووووووووووش) Remington اوتوهای Dual Voltage داره .کیفیت اتو عالیه . اینجا 40 دلار و 2 سال پیش تو ایران تو میدان محسنی دیدم 77000 تومان ( نمی دونم هنوز هست یا نه ؟) اگه خواستید لینکش رو میدم بهتون. یا از ایران بخرید یا از اینجا و با خودتون همه جا ببرید.

تبدیل های دو شاخه یه سه شاخه و دو شاخه اونجوری به اینجوری هم از home depot می گیرین 50 سنت یا سه تاشو از فروشگاه یه دلاری می گیرین 1 دلار .
لوازم پلاستیکی کلا گرونه اینحا اما خیلی چیزها رو از 1 دلاری می تونین تهیه کنین. مثل آبکش یا سطل آشغال . اما دمپایی پلاستیکی ایران اینجا یا نیست یا گرونه .
اگه لپ تاپ دارین بیارین . تو بار هم نمیره و رو دستتونه تو هواپیما. اما اگه ندارین , نخرین بیاین اینجا با گارانتی اینجا بخرین.
نرم افزار ها تا وقتی استفاده commercial نکنین ازشون خوبه . اما اسمش رو هم جلوی کارفرما و هیچ کسی نیارین. اما به طور کلی کسی دنبال سو کردن یه آدم نیست تا وقتی لقمه های بزرگی مثل شرکتی که کپی رایت رو رعایت نکرده. هستند.

(2012-07-10 ساعت 10:55)علیرضا م نوشته:  من امروز رفتم یک پاشنه کش بلند جنس خوب خریدم به قیمت 4هزارتومن به عبارتی2دلارBig GrinBig GrinBig Grin،چون فکرمیکردم ممکنه این نمونه رو اونجا نتونم پیداکنم

من از IKEA خریدم 99 سنت ! ازین بلند ها کی دیگه لازم نیست خم شم . پاشنه کش می شه Shoe Horn

(2012-07-10 ساعت 11:50)armanbala نوشته:  سلام دوستان
خدمت شما عرض كنم كه منظور بنده اين بود كه سعي كنيد وسايلي كهواستفاده روزمره داريد با خود بياوريد چون اينجا دلارها خيلي زود تموم ميشه
اون بالشي كه دوستمون تو والمارت قيمت گرفته از اين بالش كوچك هاي رو مبلي يا تزييني هست منظور بنده بالشي بود كه كفه مرگمونو بزاريم و بتمكيم!! بنده در bed bath and beyound بالشي كه گرفتم ارزونترينش بود كه عرض كردم والا تا ٤٠ دلار هم بالش بود

کاملا موافقم دلار ها زود تمام میشه. اما منم از والمارت بالش خریدم 2 دلار . با رو کش کتان و پرترش هم بود 8 دلار . Bed & Bath and beyond جای لوکس و گرونیه. جنساش خوبه البته و همه چیش هوس انگیزه. اما واقعا گرونه. باز اگه از کارت های 20% تخفیفش استفاده کنین یه چیز!
پاسخ
کلا یه چیزی یادتون باشه که کسی که اومده اینجا و چند ساله جا افتاده جاهایی که میره خرید می کنه فرق می کنه . بعضی ها هم که کلا اهل کلاس گزاشتنن و از اول عمرشون ظاهرا همه خریدهاشون رو از nordstrom پایین تر نکردن ! بنابراین وقتی می گین فلانی فلان چیز رو از کجا بخرم میگه همین سر خیابون از BED ,BATH and Beyond !!! گول نخورین .سال اول خیلیییییییییی خرج دارین و دلارهاتون N برابر ارزش داره. از طرفی بار سنگین اوردن منطقی نیست. می دونم که انگلیسی ها می گن ما اونقدر پولدار نیستیم که جنس ارزون بخریم. اما شرایط روزهای اول یه کم فرق داره و باید با حداقل هزینه زندگی رو شروع کنین.

این سایت ها رو هر چند وقت یه بار چک کنین چون مدام عوض می شن :

یک دلاری
99سنتی

اما مواد خوراکی رو اصلا پیشنهاد نمی کنم ازینجا بخرین

(قیمتها مربوط به عمده فروشی هست تعجب نکنین . چون تعداد کم رو شیپ نمی کنند.تو فروشگاه همه چی 1 دلاره)
پاسخ
به نظر من فقط باید اینا رو بیارید:
  • کتاب ضروری
  • لباس ضروری
  • مدارک
  • داروهای ضروری (سرماخوردگی، آنتی بیوتیک، ضد حساسیت، ضد اسهال، مسکن)
  • طلاها
  • عینک اضافی (اگه استفاده میکنید)
  • گواهینامه بینل
  • لپتاپ (و سی دی ها / هارد)
  • گوشی سیمکارت خور با شارژرش و مبدل پریز
  • مینیمم خواراکی (سبزی خشک، آلو خشک، کشک خشک، نبات، قند، زعفرون، چایی از این چیزهای خاص)
  • یک قابلمه
  • ظرف و لیوان و قاشق یک بار مصرف
  • چاقو
  • اگه چایی خور شدیدید یک قوری آهنی کوچیک و استکان
  • دمپایی
  • یک صابون
  • یک پتوی سبک
  • حوله حمام
  • خمیر دندون و مسواک

بقیه چیزها رو میتونید از همینجا ارزونتر گیر بیارید. اومدید اینجا هم هول نشید و برید والمارت 700 دلار خرید کنید. اگه دیدید چیزی ضروریه کم کم میتونید بخرید. لوازم برقی نیارید.

توی آمریکا یه چیزی هست به اسم گاراژ سل. از اونجا همه چیز رو مفت میتونید بخرید.
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
(2012-07-14 ساعت 23:23)b2012 نوشته:  به نظر من فقط باید اینا رو بیارید: کتاب ضروری+ لباس ضروری+ مدارک +داروهای ضروری (سرماخوردگی، آنتی بیوتیک، ضد حساسیت، ضد اسهال، مسکن) + طلاها+ عینک اضافی (اگه استفاده میکنید)+گواهینامه بینل + لپتاپ (و سی دی ها / هارد) + گوشی سیمکارت خور با شارژرش و مبدل پریز+ مینیمم خواراکی (سبزی خشک، آلو خشک، کشک خشک، نبات، قند، زعفرون، چایی از این چیزهای خاص)+یک قابلمه+ ظرف و لیوان و قاشق یک بار مصرف + چاقو+ اگه چایی خور شدیدید یک قوری آهنی کوچیک و استکان + دمپایی+یک صابون+ یک پتوی سبک+حوله حمام

بقیه چیزها رو میتونید از همینجا ارزونتر گیر بیارید. اومدید اینجا هم هول نشید و برید والمارت 700 دلار خرید کنید. اگه دیدید چیزی ضروریه کم کم میتونید بخرید. لوازم برقی نیارید.

میشه در مورد این گاراژ سل توضیح بدین و سایتشو بزارین.

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، Shezem ، schaghayegh ، shkhmo ، godot ، mohammadrezah ، آلیس-1980
(2012-07-14 ساعت 23:39)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-07-14 ساعت 23:23)b2012 نوشته:  به نظر من فقط باید اینا رو بیارید: کتاب ضروری+ لباس ضروری+ مدارک +داروهای ضروری (سرماخوردگی، آنتی بیوتیک، ضد حساسیت، ضد اسهال، مسکن) + طلاها+ عینک اضافی (اگه استفاده میکنید)+گواهینامه بینل + لپتاپ (و سی دی ها / هارد) + گوشی سیمکارت خور با شارژرش و مبدل پریز+ مینیمم خواراکی (سبزی خشک، آلو خشک، کشک خشک، نبات، قند، زعفرون، چایی از این چیزهای خاص)+یک قابلمه+ ظرف و لیوان و قاشق یک بار مصرف + چاقو+ اگه چایی خور شدیدید یک قوری آهنی کوچیک و استکان + دمپایی+یک صابون+ یک پتوی سبک+حوله حمام

میشه در مورد این گاراژ سل توضیح بدین و سایتشو بزارین.

چشم. الان یه تاپیک مفصل دربارش درست میکنم.
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frozen mind ، كاميلا ، schaghayegh ، cmbt ، shkhmo ، mohammadrezah ، آلیس-1980
(2012-07-12 ساعت 12:59)shahab2012 نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 07:50)bita-p نوشته:  ما یک سری از وسایلمون رو از سایت آمازون خریدیم و خیلی راضی هستیم .مثلا مبل یک ست کامل خریدیم ۶۵۰ دلار! تلوزیون هم از والمارت on lineخریدیم ۷۰۰ دلار که اگر همون رو از خود فروشگاه والمارت میخریدیم میشد ۱۵۰۰ دلار.چاقو تیز کن هم مدل های ایران من اینجا ندیدم.کتری از ایکیا خریدیم ۱۰ دلار

سلام دوست عزيز
مي شه بگيد علت نصف شدن قيمت تلويزيون چي هست؟ اگه اينطوري باشه چرا افراد همه چي رو آن لاين نمي خرن؟
ممنون
ببخشید که در جواب میدم.همین الان دیدم.راستش علتش رو ما هم نمیدونیم ولی روزی که رفته بودیم تی وی رو تحویل بگیریم متوجه شدیم که سفارش رو از ایالت دیگه ای آوردن و مدل تلویزیون ما توی خود فروشگاه فروخته نمیشود و مسول بخش الکترونیک که یک پسر ایرانی بود گفت اگر این مدل موجود بود قیمتش ۱۵۰۰ بود. البته خودش هم از قیمت تعجب کرده بود.ولی به نظر میرسه این روشی ست برای جذب مشتری که فروشگاههای زنجیره ای اعمال میکنند.لپ تاپ هم که از کاستکو onlineخریدیم همین بود.یعنی ارزانتر از خود فروشگاه.

پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، SH1A2R3 ، masih sh ، schaghayegh ، honey62 ، hoda2012 ، shkhmo ، sam11 ، mohammadrezah ، آلیس-1980
میدونم این سوال تکراریه ولی اگه جواب بدین ممنون میشم:

ایا موارد زیر رو میشه با خودمون ببریم؟

1- سبزی خشک

2-گردو بدون پوست ولی بسته بندی نشده

3-ادویه جات

2012as55XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62 ، Serendipity ، shkhmo ، mohammadrezah ، آلیس-1980
(2012-07-15 ساعت 09:47)SH1A2R3 نوشته:  میدونم این سوال تکراریه ولی اگه جواب بدین ممنون میشم:

1- سبزی خشک

3-ادویه جات

سلام
سبزی خشک و گردو رو می تونید ببرید ولی حتما باید بسته بندی با مارک داشته باشن اگه بدون بسته باشه یا حتی بسته بندی بدون مارک باشه دور میریزن( تجربه ما و فامیل ) می تونید ببرید بدید براتون بستی بندی کنن بعضی از خشک بار فروشیها این کارو می کنن
ادویه جات رو نمیدونم
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، كاميلا ، SH1A2R3 ، honey62 ، shkhmo ، sam11 ، مانترا ، آلیس-1980 ، امین 13
(2012-07-15 ساعت 11:08)saba.m نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 09:47)SH1A2R3 نوشته:  میدونم این سوال تکراریه ولی اگه جواب بدین ممنون میشم:

1- سبزی خشک

3-ادویه جات

سلام
سبزی خشک و گردو رو می تونید ببرید ولی حتما باید بسته بندی با مارک داشته باشن اگه بدون بسته باشه یا حتی بسته بندی بدون مارک باشه دور میریزن( تجربه ما و فامیل ) می تونید ببرید بدید براتون بستی بندی کنن بعضی از خشک بار فروشیها این کارو می کنن
ادویه جات رو نمیدونم
سلام.من یک ماه و نیم پیش از LAXوارد شدم هم مغز گردو داشتم و هم سبزی خشک بدون بسته بندی و در کیسه فریزر.هیچ مشکلی‌ نبود.از من هم سوال کرد و من هم گفتم،فقط پرسید چه نو سبزی هستند که من اسماشون را گفتم.دیگه حتا نگاه هم نکرد.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، schaghayegh ، SH1A2R3 ، honey62 ، mitr.p ، shkhmo ، sam11 ، ali234 ، آلیس-1980
خواستم فقط جهت آگاهی دوستانی که اینجا کلی فهرست نوشته‌اند که اینو ببرم، اونو نبرم ! بگم که، من هیچکدام از این‌ چیزهایی که شما نوشته‌اید را با خودم نیاوردم، و فقط لباس و لوازم خصوصی‌ام، و لپتاپ و گوشی‌ام را و صد البته مدارکم را با خودم آوردم و زندگیم هم داره میگذره Big Grin
تو این یک و ماه و نیم پس از ورودم به آمریکا که قرمه سبزی و فسنجون و زرشک پلو نخوردم، چیزیم هم نشده Wink ، چیزی هم اگه بخواهم ، میرم می‌خرم ، حالا یه‌خورده گرون یا ارزونتر. به دردسر بارکشی‌اش به نظر من نمی‌ارزه. تازه، مگه اون گردو و آلو و زرشک چقدر دوام میاره؟ تموم میشه دیگه. حالا اگه کتریِ روگازی نیست، بجاش کتری برقی هست!
فقط تنها چیزی که دلم می‌سوزه نیاوردم، سبزی خشک شده معطر بود،که وزنی هم نداشت، البته جا براش تو چمدونم پیدا نکردم.و هنگامی که کوفته و دلمه می‌پختم، کمی توش میریختم که طعمش عالی می‌شد . تازه اون را هم اگه کمی حوصله کنم، میرم سبزی‌اش را می‌خرم و خودم خشک می‌کنم.
کامیاب باشید Wink Smile
اینجا در آمریکا همه‌چیز هست، نگران نباشید. اگر هم نبود، خب اندکی به سبک اینجا زندگی باید کرد. بهش می‌گویند «سازگاری با محیط جدید»!
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
خانم هایی که رفتن اونور اب ایا وسایل زیر رو اگه بیاریم اونجا کار میکنه/؟
1- موصاف کن
2- اپیلیدی
3-سشوار
4-بابلیس
اخه ما خانمها بدون اینها نمیتونیم زندگی کنیم.!!!!!!!!!!!Big GrinTongue
2012as55XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، schaghayegh ، shkhmo ، sam11 ، ali234 ، Nardin etemadi ، آلیس-1980
(2012-07-15 ساعت 14:02)SH1A2R3 نوشته:  خانم هایی که رفتن اونور اب ایا وسایل زیر رو اگه بیاریم اونجا کار میکنه/؟
1- موصاف کن
2- اپیلیدی
3-سشوار
4-بابلیس
اخه ما خانمها بدون اینها نمیتونیم زندگی کنیم.!!!!!!!!!!!Big GrinTongue

روی دستگاه برقی‌تان را وارسی کنید، ببینید جایی نوشته که هم با برق ۲۲۰ و هم۱۱۰ ولت کار می‌کنه. بعضی از دستگاه‌ها کلید عوض کردن ولتاژ از۱۱۰ به ۲۲۰ یا برعکس دارند..
اگر اینگونه باشه، پس کار می‌کنه.

2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، كاميلا ، honey62 ، schaghayegh ، mitr.p ، shkhmo ، sam11 ، ali234 ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان