کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
سلام،

می خواستم بدونم ما چه چیزهای با ارزشی می تونیم با خودمون ببریم آمریکا؟ مثلا آیا میشه براحتی قالیچه ابریشم برد؟ در چه اندازه و چه قیمتی؟ طلا چطور و چقدر؟ پول هم ظاهرا نفری تا 10 هزارتا. به من گفته اند هر نفر تا 60 کیلو میتونه ببره. درسته؟ و یا اینکه هر چمدون نباید از 23 کیلو بیشتر باشه؟. نظر شما چی هست بخصوص آنهایی که الان آمریکا هستند؟

مرسی
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
پس خودم جواب خودم را می دهم:
1-در آمریکا وسائل برقی نسبت به ایران ارزانتر است. وسائل برقی در آمریکا با برق 110 کار میکنه. پس اگه خواستید چیزی با خودتون ببرید، مبدلش را هم ببرید. البته هر چه توان مصرفی دستگاه بالاتر باشه، مبدلش هم سنگینتره! پس بهتره خود دستگاه را از آمریکا بخرید.
2-پوشاک تقریبا هم قیمت تهران است ولی در حراجی هایش میتوتید اجناس خوب و با قیمت خوب تهیه کنید. ( قابل توجه اونهایی که در حراجی ژانویه میروند.)
3-لپ تاپ اونجا ارزونتر هست اضافه براینکه گارانتی هم داره. در خیلی جاها کیفشم هم همراه تخفیفش است.
4-بعضی گوشی های موبایل ایران با بعضی خطوط موبایل در آمریکا کار میکنه.
5-کت و شلوار گرونتره
6-خوراکی های ایرونی در کالیفرنیا فراوون است.
7-اگر سی دی ریت شده با خودتون میبرید جلوی چشم مامورین گمرک نگذارید.
8-نفری 10000 تا دلار
9-طلا، در حد وسائل شخصی
10-.................( نظر؟؟؟!!!)
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: هیوا ، samad ، mre ، afshin ، meweadl ، ali1339 ، kavoshgarnet ، Monica ، shabnam286 ، megaholding ، سارا کوچولو ، Lithium ، farzad24 ، 20reza ، ADONIS ، esi286 ، aadine ، بنيتا ، User ، shaan ، Donkey chance ، vahidansari ، پرستو ، مینو2 ، rayan.s ، viking ، gt.asshkan ، sohi ، sorena ، prsk ، thalkh ، alisarshar ، amiry ، REZA1390 ، majidgbox ، birahe ، ravian ، pefa ، moeen ، azin_sh ، bigarash ، Man ، armanbala ، batis2010 ، mohammad.maleki ، mom ، SANI HAGHIGHI ، ساری ، ASALI ، mohamad_counter ، shkhmo ، كاميلا ، SH1A2R3 ، arman_m ، naarestan ، atisland ، مانترا ، Afies ، kamilia modi ، kiasina ، sam11 ، ehsan_ati ، azadeh212 ، Asy ، سمانه777 ، peyman1355 ، Emma_a432 ، rrrraaaazzzz ، mohammadrezah ، r_ent ، Emad_L ، ali3923 ، HAZARA ، farshadsh ، victorygo ، babak82 ، sadeghi897 ، rouzbehdarvishi ، myou ، M0TRIX ، saeed_gh ، شهلا 1346 ، wait for visa ، New York ، mdtrmd ، iman63ir ، parsush ، Danoosh ، babak_1363 ، پروا ، مهرنگار ، fortminor ، Gerdoo ، armin1 ، soruosh ، Solmazzz ، mirzamemar ، پدی ، Sepasttian ، sh_aytak ، dariushfa ، میخک سفید ، kouroshd ، godot ، ::Mohammad:: ، مریم رف ، FMANIS ، byousefi_p ، mnpnus ، amin arefi ، maryam.zahedi68 ، jazirehh ، آنی ، mino2013 ، ابی هانی ، sce ، noobnoobi ، hushmandco ، mehrdad pharm ، nazanin farzad ، لاتاری ، neda_coop ، soli asali ، kasrafo ، آلیس-1980 ، AOC Kermani ، Mojtaba7300 ، Given ، Amin1357 ، آیدا اس ، nika ، javadi436 ، من نسترن ، alirz ، قصه گو ، ebi1988 ، Kingrazor ، mahdibashoma ، microsaeid ، niloo-kh ، moqadam ، daad ، pv-n ، سيبك ، mojan66 ، pari pariaaa ، peidaye penhan ، farshad varaste ، سوین ، Farshid22 ، gema ، anahita 62 ، manamilad ، Lemony ، rbrb-2015 ، حاجی واشنگتن ، jojo_hami ، شادی رستگار ، m.ghoreishi ، امین 13 ، Abdorrezaa ، foruzanfar ، Leila18 ، aryano ، sh_mm10 ، somayeh1363 ، msar ، maryam.azad ، omid2004 ، ریحانا ، M.d ، pedam700 ، samane1363 ، pouyasanat ، Amir.AA ، kaspi ، kpks ، maryammohajersara ، asbebarfi ، pouria1985 ، golia ، leader-m ، M0HSeN_US
7-اگر سی دی ریت شده با خودتون میبرید جلوی چشم مامورین گمرک نگذارید

با سلام
میشه در رابطه با این بند بیشتر توضیح بدید.یعنی چکار باید کرد منظور که جیمزباند بازی که نیست.اگه بفهمنن چی میشه. وچند تا سی دی میشه برد؟
این نیز بگذرد...
پاسخ
سلام،
میدونید که فقط در ایران غیر قانونی نیست. البته خیلی ها هم سی دی رایت شده برده اند و اونها نفهمیده اند. نمی خواهم نگرانتون کنم ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه. میتونید اگه لپ تاپ میبرید روی هارد کامپیوتر بریزید، یا به آدرس خودتون ایمیل کنیدو.... و یا راحتتر جایی بگذارید تا دیده نشود. یکی از دوستان من براحتی یک جلد کینگ برده بود. پس میشه برد. ولی با احتیاط.
لاتاری 2008
پاسخ
سلام ممنون از پگاه عزيز ، بحث خيلي خوبيه..

هر چي جزييات بيشتري تو اين بحث گنجونده بشه مفيدتر هم ميشه..
من خودم راجع به گوشي موبايل و سي دي نرم افزار و لباس .اقعا استفاده كردم و اگه توضيحات كاملتري باشه ممنون ميشم.

در مورد پول هم اصولا فكر نميكنم كسي جيباي ملت رو بگرده بنابراين من اين محدوديت رو نميفهمم و اصولا دليلش رو هم نميفهمم.شايد كنترل تورم باشه!.

مرسي.
شماره كيس : 14XXX
نامه اول : دوم خرداد
مصاحبه : سوم اردیبهشت
ويزا : ...

زندگي فرصت كوتاهيست براي بودن... شاد باشيد.
پاسخ
سلام،
ببینید هیچکی جیب هاتون را نمیگرده. ولی در هواپیما قبل از به سلامت رسیدن طی فرمی ازتون میپرسند که چقدر پول با خودتون آورده اید. حالا دیگه با خودتون است که راست بنویسید یا دروغ. اگه پولی هم خواستید با ایران رد وبدل کنید، خیلی از این صرافی ها در ازای گرفتن مبلغی این کار را انجام میدهند.
ضمنا" این سایت ها شاید بدرد دوستان بخوره. در مورد قیمت اجناس در آمریکا است:
http://www.fatwallet.com/ روی hot deal بزنید
www.amazon.com
http://www.kohls.com/kohlsStore/homepage.jsp این سایت هم قیمت های پایینی , جنس های خوبی داره

خداحافظ
لاتاری 2008
پاسخ
مرسي پگاه عزيز
با اين حساب من فكر كنم بايد لباسها و بخصوص كفشها مون رو در اولويت قرار بديم تا اونجا و ابتداي كار نخواهيم كه دغدغه لباس مناسب و.. داشته باشيم. بعدش هم همينطور از لوازم ضروري ادامه بديم تا محدوديت وزنيمون پر بشه.
:دي
شماره كيس : 14XXX
نامه اول : دوم خرداد
مصاحبه : سوم اردیبهشت
ويزا : ...

زندگي فرصت كوتاهيست براي بودن... شاد باشيد.
پاسخ
سلام.
بچه هائی که به آمریکا رفته اند و تجربه دارند می تونند خیلی در این زمینه کمک کنند.
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

پاسخ
سلام دوستان
ما 13 روز دیگه پرواز داریم . باور کننین از بس من هم دنبال این سئوالها بودم خسته شدم
اما از کسی که قراره پیششون بریم کلی سئوال پرسیدم
اره لباس خوب با تقریبا با لباس خوب تو ایران هم فیمته
مواد غذایی که واقعا با ایران برابره
خشک شویی تقریبا 10 $
نان 4$
شیر 5$
اتوبوس 1/50
اما در مورد طلا . اگه واقعا به اندازه مصزف شخصی باشه و حتی گردنتون باشه کاری ندارن اخه ما عروسای ایرانی ...
در مورد پول اصلا کاری به پولتون ندارن البته با توجه به اینکه نوع ویزاهای ما مهاجرتی .. پس چی اونجا برایم گشنگی بکشیم
در مورد لپ تاب . هر چیزی ایران هست گارانتی بین المللی نداره پس از همون جا بخرین
به سی دی هایی که تو کیف دستی میذارین کار دارن اما به بقیه نه
اما وسایل خونه .. راستش ما که حدود 300 کیلو کارگو داریم میفرستین به جز اون 100 کیلویی که داریم با هواپیما میبریم
آخه اونجا وسایلی که از جنس استیل باشه خیلی گرونه . مثلا قوری کتری قاشق قابلمه .. به هر حال با این گرونی که تو امریکا شده اگه وسیله ای دارین و قرار نیست بابت خریدش پولی بدین می ارزه که با کیلویی 2/5$ بفرستین امریکا .. میدونین که فرشش تو ایران یعنی کاملا ضرر در جنس . خوب بهتره ببرینش ..
در مورد فرش
اگه خدای نکرده شک کنن و فرش رو بخوان نگاه کنن فقط به یاد داشته باشبن که گمرک فرش ایرانی رو خوب میشناسه و اگه نوش ابرشم زیاد داشته باشه همونجا نگهش میداره
ما 13 روز دیگه اونجاییم اگه چیز مهمی پیدا کردم براتون میگم و مینویسم
مریم
شماره کیس: 11xxx
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: 24th June 2008
كليرنس:September 7th, 2008

پاسخ
سلام.امیدوارم این روز های آخر را نیز با خوبی بگذرونی خانم مریم.
اما چند سوال: ظاهرا در فرمی که قبل از پا نهادن در خاک امریکا می دن توصیه شده که اگر بیشتر از ده هزار دلار دارید اعلام کنید ، اینکه می گی در مورد پول هر چه قدر خاستید ببرید یعنی حتی بیشتر از $ 10000 ببریم موردی نداره ؟ تو فرم چی بزنیم ؟
- با چه شرکت هوائی عازم هستید ؟ بلیط یک طرفه گرفتید؟ یا رفت و برگشتی؟
- هزینه بلیط چه قدر شده؟
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

پاسخ
maryam نوشته: اما وسایل خونه .. راستش ما که حدود 300 کیلو کارگو داریم میفرستین به جز اون 100 کیلویی که داریم با هواپیما میبریم
آخه اونجا وسایلی که از جنس استیل باشه خیلی گرونه . مثلا قوری کتری قاشق قابلمه .. به هر حال با این گرونی که تو امریکا شده اگه وسیله ای دارین و قرار نیست بابت خریدش پولی بدین می ارزه که با کیلویی 2/5$ بفرستین امریکا .. میدونین که فرشش تو ایران یعنی کاملا ضرر در جنس . خوب بهتره ببرینش ..

من توصیه می کنم هر چه که می توانید سبکبار سفر کنید. اصلاً هم وسایل خانه با خودتان نیاورید. این وسایل (حتی استیل ها!) کیفیت آنچه که در اینجا هست را نخواهند داشت و مهم تر از همه آنقدر وسایل خانگی با طرح ها، شکل ها و کیفیت ها مختلف اینجا خواهید دید که حتماً دلتان از اینها خواهد خواست. شما به ایالات متحده آمریکا خواهید آمد نه یک کشور آفریقایی Big Grin . به زودی دلتان از این وسایل جدید خواهد خواست اما چون با مشقت وسایل تان را از ایران آورده اید دچار عذاب وجدان خواهید شد.Wink.
مخصوصاً تنها به اندازه استفاده یکی دو هفته لباس داشته باشید. قیمت ها، مدل ها و کیفیت لباس ها اصلاً قابل مقایسه نیستند. (مخصوصاً آنهایی که به شهر هایی مثل نیویورک و یا لس آنجلس می آیند، شهر هایی که مرکز مد و لباس هستند.) مد لباس همیشه در حال تغییر است.
در کل یادتان باشد که شما می خواهید بقیه عمرتان را اینجا کار و زندگی کنید و باید از هرچه که اینجا هست استفاده کنید. آوردن مقداری وسیله از ایران کمک چندانی به شما نخواهد کرد.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
این لینک هم مفیدند:
http://www.tsa.gov/travelers/airtravel/p...items.shtm
لاتاری 2008
پاسخ
با سلام

دمتون گرم . ایول . من از خوندن این تاپیک بسیار لذت بردم و.چقدر خوب می شد که ایرانی ها می تونستند تو همین مملکت مثل این سایت « هوای همدیگر بیشتر داشته باشند و این صمیمیت تو همین خاک .موفق و پیروز سرافراز باشید..
پاسخ
دوستان سلام:

پول نفری 10000 تا یا خانواده؟

اگر طلا داشتیم چیکار کنیم؟اخه طلای شخصی تا چه مقدار میتونیم ببریم؟مثلا من میخوام کادو طلا ببرم چی کار کنم؟
پاسخ
سلام دوستان
من می خوام یه قالیچه ابریشم ببرم . اونایی که رفتن می دونن مشکل پیش میاد یا نه؟ می تونم راحت ببرم؟گمرک ایرادی نمی گیره؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان