کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
سلام به همگی دوستان مقیم پورتلند.من و خانمم تا ده روز آینده راهی پورتلند هستیم و تصمیم داریم استارت مهاجرت را از پورتلند بزنیم.میخواستم از دوستان عزیز بپرسم آیا کسی اطلاعاتی در خصوص فوداستمپ و بیمه مجانی واسه اوایل کار دارد،برای کیسهای لاتاری؟ممنون میشم از راهنمائیتون و اینکه اگر هست باید به چه اداره ای مراجعه کرد واسه دریافتش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال
ببخشید اگر کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
من توی فرم 260 آدرس آریزونا رو دادم. آدرس یکی از آشناهام. الان کا دارم میرم تحقیق کردم پرتلند رو انتخاب کردم. میگن تو فرودگاه میتونی آدرستو عوض کنی ولی سوال من اینه.
لزوما اولین لندینگ که نباید آریزونا باشه؟ من تو فروردگاه که آدرس محل اقامتمو ندارم. ممکنه برم یه جای موقت بعد دنبال خونه باشم.
شما میشه لطف کنید بگید چی کار کنم؟
شماره کیس: ‎2016AS00007XxX‎
تاریخ رویت قبولی: 05 may
کنسولگری: Yerevan
تعداد افراد منظور در کیس :2
ارسال فرمهای سری اول:19 may
کارنت شدن کیس: ‎21 Apr
مصاحبه:9 June
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎ:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-02 ساعت 16:14)alireza21mehr نوشته:  یه سوال
ببخشید اگر کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
من توی فرم 260 آدرس آریزونا رو دادم. آدرس یکی از آشناهام. الان کا دارم میرم تحقیق کردم پرتلند رو انتخاب کردم. میگن تو فرودگاه میتونی آدرستو عوض کنی ولی سوال من اینه.
لزوما اولین لندینگ که نباید آریزونا باشه؟ من تو فروردگاه که آدرس محل اقامتمو ندارم. ممکنه برم یه جای موقت بعد دنبال خونه باشم.
شما میشه لطف کنید بگید چی کار کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز،توی فرم i-94 تو هواپیما آدرس را میتونید یک یک هتل انتخاب کنید و بعد تو سایت عوضش کنید.هم واسه گرین کارت و سوشال.به آفیسر تو فرودگاه هم تغییر آدرس را اعلام میکنید.اینکه شما تو فرم 260 هر آدرسی نوشتید و الان کجا وارد بشید فرقی نداره دوست عزیز.سوالی بود من در خدمتتونم.من یک ماه پیش اومدم.این هم ایمیلم
babak.nikahval.bnb@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز،توی فرم i-94 تو هواپیما آدرس را میتونید یک هتل انتخاب کنید و بعد تو سایت عوضش کنید.هم واسه گرین کارت و سوشال.به آفیسر تو فرودگاه هم تغییر آدرس را اعلام میکنید.اینکه شما تو فرم 260 هر آدرسی نوشتید و الان کجا وارد بشید فرقی نداره.سوالی بود من در خدمتتونم.من یک ماه پیش اومدم.این rهم ایمیلم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-10-03 ساعت 03:47)babak61 نوشته:  سلام دوست عزیز،توی فرم i-94 تو هواپیما آدرس را میتونید  یک هتل انتخاب کنید و بعد تو سایت عوضش کنید.هم واسه گرین کارت و سوشال.به آفیسر تو فرودگاه هم تغییر آدرس را اعلام میکنید.اینکه شما تو فرم 260 هر آدرسی نوشتید و الان کجا وارد بشید فرقی نداره.سوالی بود من در خدمتتونم.من یک ماه پیش اومدم.این rهم ایمیلم

خیلی ممنون از پاسخ شما.
ممنون که وقت یذارین. یه سوال . چقدر قبل از انقضای ویزا باید امریکا باشیم. ما انقضای ویزامون 6 دسامبره. ممنون.
شماره کیس: ‎2016AS00007XxX‎
تاریخ رویت قبولی: 05 may
کنسولگری: Yerevan
تعداد افراد منظور در کیس :2
ارسال فرمهای سری اول:19 may
کارنت شدن کیس: ‎21 Apr
مصاحبه:9 June
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎ:
پاسخ
(2016-10-05 ساعت 12:31)alireza21mehr نوشته:  
(2016-10-03 ساعت 03:47)babak61 نوشته:  سلام دوست عزیز،توی فرم i-94 تو هواپیما آدرس را میتونید  یک هتل انتخاب کنید و بعد تو سایت عوضش کنید.هم واسه گرین کارت و سوشال.به آفیسر تو فرودگاه هم تغییر آدرس را اعلام میکنید.اینکه شما تو فرم 260 هر آدرسی نوشتید و الان کجا وارد بشید فرقی نداره.سوالی بود من در خدمتتونم.من یک ماه پیش اومدم.این rهم ایمیلم

خیلی ممنون از پاسخ شما.
ممنون که وقت یذارین. یه سوال . چقدر قبل از انقضای ویزا باید آمریکا باشیم. ما انقضای ویزامون 6 دسامبره. ممنون.

ازنظرقانونی شما 5 دسامبرهم میتونید امریکا باشیدولی احتیاط حکم میکنه حداقل یک هفته زودتربیایید بالاخره حوادث غیرمترقبه همیشه ممکنه پیش بیان.موفق باشید
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
FOODSTAMP و بیمه اورگان هلت OHP برای لاتاری ها نیست برای ریفیوجی ها هست. مگر اینکه بچه داشته باشند و روندش هم طولانی هست فقط وقت خودتون هدر میدید. در ضمن هر جا شما سر کار میروید و برای سی تی زن شیپ ازتون توی فرم ها سوال میشه که آیا از اینجور چیزها استفاده کردید؟
یادتون باشه یکی از شرایط شما برای مصاحبه داشتن نامه تمکن مالی هست. یعنی شما توانایی دارید ولی از اوبا کیر میتونید استفاده کنید که برای دونفر بهترین حالتش بین 165 تا 250 هست و اگرهم برید سر کار که از ظریق کار بیمه میشید تونم همین حدوداست.
دندان پزشکی هم از 30 دلار هست تا 120 دلار.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol
(2016-10-06 ساعت 00:32)Norton1 نوشته:  FOODSTAMP و بیمه اورگان هلت OHP برای لاتاری ها نیست برای ریفیوجی ها هست. مگر اینکه بچه داشته باشند و روندش هم طولانی هست فقط وقت خودتون هدر میدید. در ضمن هر جا شما سر کار میروید و برای سی تی زن شیپ ازتون توی فرم ها سوال میشه که آیا از اینجور چیزها استفاده کردید؟
یادتون باشه یکی از شرایط شما برای مصاحبه داشتن نامه تمکن مالی هست. یعنی شما توانایی دارید ولی از اوبا Word Filtered میتونید استفاده کنید که برای دونفر بهترین حالتش بین 165 تا 250 هست و اگرهم برید سر کار که از ظریق کار بیمه میشید تونم همین حدوداست.

ممنون دوست عزیر بابت راهنماییتون.شما خبر دارید کلاسهای زبان تو کالج تو داوونتون پورتلند کجاها برگزار میشه با چه هزینه هایی و واسه ماها که سطح ربان پایینی داریم چطوری میشه یه کار معمولی راحت تر گیر آورد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیر ایرانی ساکن پورتلند موافق راه اندازی گروه تو تلگرام هستید به منطور انتقال اطلاعات جهت بهره وری بیشتر ایرانیان مقیم پورتلند..فقط دوستان ساکن پورتلند لطفا پاسخ بدهند و اینکه اگر اینجا راحت نیستید لطفا ایمیل کنید واسه من.ممنون میشم .babak.nikahval.bnb@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-06 ساعت 01:43)babak61 نوشته:  
(2016-10-06 ساعت 00:32)Norton1 نوشته:  FOODSTAMP و بیمه اورگان هلت OHP برای لاتاری ها نیست برای ریفیوجی ها هست. مگر اینکه بچه داشته باشند و روندش هم طولانی هست فقط وقت خودتون هدر میدید. در ضمن هر جا شما سر کار میروید و برای سی تی زن شیپ ازتون توی فرم ها سوال میشه که آیا از اینجور چیزها استفاده کردید؟
یادتون باشه یکی از شرایط شما برای مصاحبه داشتن نامه تمکن مالی هست. یعنی شما توانایی دارید ولی از اوبا Word Filtered میتونید استفاده کنید که برای دونفر بهترین حالتش بین 165 تا 250 هست و اگرهم برید سر کار که از ظریق کار بیمه میشید تونم همین حدوداست.

ممنون دوست عزیر بابت راهنماییتون.شما خبر دارید کلاسهای زبان تو کالج تو داوونتون پورتلند کجاها برگزار میشه با چه هزینه هایی و واسه ماها که سطح ربان پایینی داریم چطوری میشه یه کار معمولی راحت تر گیر آورد؟

حالا نمیدونم چرا میگید داوونتون چون شب ها زیاد امن نیست چون دیسکو و کازینو ها اونجا تراکمشون بیشتر. کلاس زبان اگر توی Pccیا بهتر از اون Ccc برید خوبه و هزینه هر درس هم بین 25 تا50دلار هست . برای کلاسهای ESL باید ثبت نام کنید. وقتی پاتون بذارید توی کالج همه چی می فهمید و خیلی راحت راهنماییتون می کنند.
برای کار هم بهتره به استفینگ گروپ ها مراجعه کنید مثل terra staffing group. یا experes که فکر کنم کارهای کارخونه ای میتونید بگیرید و معمولا روزی هشت تا 10 ساعت 5 یا 6 روز در هفته و حدود ساعتی 10 دلار و معمولا یا همش سرپا هستید با نشسته. البته همه کارها اینجا معمولا سرپا هست حتی بانک که میرید مثل ایران چیزی بهنوان صندلی برای کارمند بانک وجود نداره. به نظر من در کل اگر هدف مهم و بالایی دارید مثل بخاطر اینده بچه ها یا ادامه تحصیل که بهترین هدف هست و اگر اینجا درس بخونید بهترین و راحترترین کارها ر دارید مهاجرت کنید. اگر فقط برای زندگی هست مشکلات زیاد هست تا راه بیفتید مگر اینکه زبان خوب داشته باشید یا پول خوب که پول خوب منظور مثلا چند صد هزار دلار هست. این نظر منه. من که خودم دارم توی فروشگاه Ross صندوقدارم و بقیه وقتا درس میخونم تا سال دیگه برم دانشگاه برای ادامه تحصیل.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
البته روند کارها و ادارات و غیره راحت هست و خیلی خوب راهنمایی می کنند میگ ویم مشکلات زیاد است خوب طبیعیه چون احتمالا دارید برای همیشه مهاجرت میکنید و یک تغییر بزرگ میباشد که هر تغییری جذابیت ها و مشکلاتی دارد.

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
البته همه اینا از عینک بنده بود.

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من در ایالت اورگون زندگی میکنم. اگه سوالی بود در خدمتم.
من در شهرستان multnomah هستم شهر پورتلند.
از دانشگا ه های مشهور و محبوب این ایالت می توان psu , ou , osu نام برد.
همچنین کالج های خوبی هم داره
pcc, mhcc که من با هر دوشون سرکار داشتم.
بیشتر دانشجویان دوست دارند برند psu چون در مرکز شهر قرار داره و اون دو دانشگاه دیگر 90 تا 120 مایل فاصله از پورتلند داره
خالی از لطف نیس ک بگم osu, ou از تاپ دانشگاه های این ایالت هست.
از شرکت های معتبری ک در این ایالت هستند میتوان نام برد
کامپیوتر : فایرفاکس ، اینتل و مایکروجیپ
دیگر : ادیداس ، نایک، بوینگ . کلومبیا اسپورت کمپانی
در پایان باید به دوستانم عرض کنم برای امدن به امریکا شما یکی از دسته ها زیر هستد که در موردش بیشترفکر کنید
1- داشتن زبان عالی و مدرک لیسانس به بالا
2- سرمایه گذار بودن
اگر قصد دارید با زبان و تحصل اینجا زندگی کنید خیلی عالی هست اما در جریان باشید که باید یک مقطع تحصیلی رو اینجا بگذرانید مثلا شما لیسانس دارید برای داشتن کار خوب بهتر هست که ارشد رو اینجا بگذرونید (تافل و جی ار ای در برخی رشته ها نیاز هست)
حد اقل کار در این ایالت 40 ساعت در هفته هست
مبلغ مینیم حقوق 9.25 $
پرداخت حقوق ماهیانه
در کل میتوان با پرداخت ماهی 1800$ یه زندگی راحت داشته باشید. (ریز خواست عرض میکنم)
من زیاد در این وبسایت قبل از اومدن سرچ میکردم. و الان در موقعیت شهروندی هستم. کسی سوالی داشت خوشحال میشم جواب بدم.
عکس زیر نمایی از واتر فال در نزدیکی اپارتمان بنده است.[عکس: Multnomah_Falls_with_Visitors_-_Near_Por...A_-_02.jpg]
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، dv2017
(2016-10-31 ساعت 03:27)ali.nemati نوشته:  سلام دوستان
من در ایالت اورگون زندگی میکنم. اگه سوالی بود در خدمتم.
من در شهرستان multnomah هستم  شهر پورتلند.
از دانشگا ه های مشهور و محبوب این ایالت می توان psu , ou , osu نام برد.
همچنین کالج های خوبی هم داره
pcc, mhcc که من با هر دوشون سرکار داشتم.
بیشتر دانشجویان دوست دارند برند psu  چون در مرکز شهر قرار داره و اون دو دانشگاه دیگر 90 تا 120 مایل فاصله از پورتلند داره
خالی از لطف نیس ک بگم osu, ou از تاپ دانشگاه های این ایالت هست.
از شرکت های معتبری ک در این ایالت هستند میتوان نام برد
کامپیوتر : فایرفاکس ، اینتل و مایکروجیپ
دیگر : ادیداس ، نایک، بوینگ . کلومبیا اسپورت کمپانی
در پایان باید به دوستانم عرض کنم برای امدن به آمریکا شما یکی از دسته ها زیر هستد که در موردش بیشترفکر کنید
1- داشتن زبان عالی و مدرک لیسانس به بالا
2- سرمایه گذار بودن
اگر قصد دارید با زبان و تحصل اینجا زندگی کنید خیلی عالی هست اما در جریان باشید که باید یک مقطع تحصیلی رو اینجا بگذرانید مثلا شما لیسانس دارید برای داشتن کار خوب بهتر هست که ارشد رو اینجا بگذرونید (تافل و جی ار ای در برخی رشته ها نیاز هست)
حد اقل کار در این ایالت 40 ساعت در هفته هست
مبلغ مینیم حقوق 9.25 $
پرداخت حقوق ماهیانه
در کل میتوان با پرداخت ماهی 1800$ یه زندگی راحت داشته باشید. (ریز خواست عرض میکنم)
من زیاد در این وبسایت قبل از اومدن سرچ میکردم. و الان در موقعیت شهروندی هستم. کسی سوالی داشت خوشحال میشم جواب بدم.
عکس زیر نمایی از واتر فال در نزدیکی اپارتمان بنده است.[عکس: Multnomah_Falls_with_Visitors_-_Near_Por...A_-_02.jpg]

سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییهاتون، نمیدونم در این مورد که سوال میکنم اطلاعی دارید یا نه، بهرحال من و شوهرم ساکن لس آنجلس هستیم اینجا برای افراد بالای ۶۵ سال قانونی به نام capi داره که ماهانه ۸۸۰ دلار تا زمانی که سیتیزن بشیم به شوهرم پرداخت میکنند، میخواستم بدونم آیا پرتلند هم همچین قانونی داره یانه،؟ ممنون میشم اگر میتونید جواب سوال من رو بدهید بازهم ممنونم و امیدوارم از منظره زیبایی که نزدیک آ پارتمانتون هست حسابی لذت ببرید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، a.behzadi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان