کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
شهلا خانوم خيلي ممنون براي معرفي گود ويل !
واقعا خدمات خوبي ميدن هم كلاس زبان هم برگزاري دوره هاي كاراموزي با حقوق و معرفي به شركتهاي مرتبط
من فردا قراره برم ببينم چي ميشه
پاسخ
دوستان عزیز پورتلندی کسی از اوضاع کالج اونجا و نحوه این استیت شدن و زمان ثبت نام ترم پاییز اطلاع داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، dana ، soli asali ، zohre02 ، mohamadir ، pari pariaaa ، moony ، msar
با سلام خدمت دوستان
طی تحقیقات و خوندن فرومها متوجه شدم پورتلند و ایلات اورگان آروم و خوش آب و هوا هستند(البته اگر اشتباه می کنم تصحیح نمایید) من میخوام بدونم وضعیت کار چه جوریه . من دکتری روابط بین الملل دارم و همسرم ارشد زبانشناسی. نمیدونم اوضاع کار تو این رشته ها چه جوریه اگر کسی از دوستان اطلاعی داره بهمون بگه. البته ما برنده 2014 هستیم.
کیس نامبر:2014AS2### تاریخ مصاحبه: 12 مارس ابوظبی.آپ دیتها 13 و 19و 23 مارس- 15 مي 4 نفر - 20 مي و 5 جون نفر اصلي با ايميل-8و16 جولاي 4 نفرمان. 7 اگوست نفر اصلی 8 آگوست خودم.17 آگوست 4 نفر
پاسخ
(2013-06-10 ساعت 21:31)alisarvareharchiabi نوشته:  با مدرک ایران هیچی اما شما میتونید همین رشته هایی رو که گفتین رو در اونجا بگذرونید .
ممنون از پاسختون. فقط بفرمایید اوضاع کار چه جوریه و میشه امیدوار به پیدا کردن کار بود؟
کیس نامبر:2014AS2### تاریخ مصاحبه: 12 مارس ابوظبی.آپ دیتها 13 و 19و 23 مارس- 15 مي 4 نفر - 20 مي و 5 جون نفر اصلي با ايميل-8و16 جولاي 4 نفرمان. 7 اگوست نفر اصلی 8 آگوست خودم.17 آگوست 4 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، زری وحدتی ، soli asali ، zohre02 ، mohamadir ، pari pariaaa ، msar
تو زمینه کارهای صنعتی و خدماتی اگه تشخصص داشته باشین چرا کار هست. فقط باید بگردین و جدیت به خرج بدین. اینجوری هم نیست که فقط کار در حد رستوران باشه. بسته به سطح زبانتون داره و اینکه چطوری بتونین کارفرما رو مجاب کنین. و البته در ابتدا باید کمی سطح توقعتون رو بیارین پایین.
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: arffx ، soruosh ، .wall street ، hushmandco ، زری وحدتی ، dana ، soli asali ، zohre02 ، mohamadir ، pari pariaaa ، amin arefi ، moony ، shanks ، p.arsa ، msar ، copol
(2013-06-10 ساعت 21:13)atin90_v2 نوشته:  دوستان عزیز پورتلندی کسی از اوضاع کالج اونجا و نحوه این استیت شدن و زمان ثبت نام ترم پاییز اطلاع داره؟

سلام
پسر من ترم تابستانی ثبت نام کرده از 20 ژون شروع میشه و یک و نیم ماه هست شما برید توسایت و آنلاین ثبت نام کنید
PCC مخفف
portland community college ترم یک تابستانی 20 دلاره و ترمهای بعد 67.10 دلار تا ترم 4 و بعد از 4 شهریه بیشتر میشه از ترم 6 زبان میتونید همزمان واحدهای دانشگاهی بردارید و اگر در سایت fasa ثبت نام کنید بخشی از شهریه را به شما برمیگردانند
پاسخ
(2013-06-12 ساعت 16:24)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2013-06-12 ساعت 07:55)mitme نوشته:  تو زمینه کارهای صنعتی و خدماتی اگه تشخصص داشته باشین چرا کار هست. فقط باید بگردین و جدیت به خرج بدین. اینجوری هم نیست که فقط کار در حد رستوران باشه. بسته به سطح زبانتون داره و اینکه چطوری بتونین کارفرما رو مجاب کنین. و البته در ابتدا باید کمی سطح توقعتون رو بیارین پایین.

شما فقط میای پست میذاری میخوای حال منو بگیری. میشه بفرمایید چه جوری میشه کارفرما رو مجاب کرد ؟ به نظر من نباید امیدواری الکی داد.

سلام.
دوستان عزیز برای اینکه بتونید توی امریکا زندگی کنید یکسری از توانایهارو باید داشته باشید .اگر نداری باید تمرین کنید تایاد بگیرید .
1.زبان انگلیسی
2.اعتماد به نفس
3.روابط عمومی خوب
4.تخصص شما
این چهار اصل خیلی مهمه .اگرمیخواید کارفرما از شما راضی باشه بستگی به توانایهای شما داره که چگونه بامشتری یا همکاران خودتون ارتباط برقرار کنید.
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
با سلام
پاسخ
تشکر کنندگان: Nasimmmm ، godot ، soli asali ، mohamadir ، msar
(2013-06-12 ساعت 08:23)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-06-10 ساعت 21:13)atin90_v2 نوشته:  دوستان عزیز پورتلندی کسی از اوضاع کالج اونجا و نحوه این استیت شدن و زمان ثبت نام ترم پاییز اطلاع داره؟

سلام
پسر من ترم تابستانی ثبت نام کرده از 20 ژون هست تا اول مهر شما برید توسایت و آنلاین ثبت نام کنید
PCC مخفف
portland community college ترم اول 20 دلاره و ترمهای بعد 60 دلار و بعد از 4 ترم گذارندن زبان میتونید همزمان واحدهای دانشگاهی بردارید و اگر در سایت fasa ثبت نام کنید شهریه را به شما برمیگردانند

سلام
ممنون بابت راهنمایی های دوستان
فقط میخواستم صحبت های شهلا خانم را کمی اصلاح کنم
هزینه کالج ترمی حدود 60 دلاره و البته تا ترم 5 و ترم های بالاتر حدود 400 دلار میشه.
شما برای گذراندن واحد درسی باید امتحان ریاضی هم بدید و تنها گذراندن 4 ترم زبان ملاک نیست.بلکه باید ترم 6 به بالا باشی.
با ثبت نام در سایتی که گفتید شهریه به شما بازگردانده نمیشود و شما میتونید بدین صورت از کمک های مالی استفاده کنید
کمک مالی هم به کسانی داده میشود که حداقل یک سال در این ایالت حضور داشته باشند. البته این با instate فرق داره. مثلا برای ترم 6 کالج حدود 1200 دلار باید بدید و اگر قبض برق رو نشون بدید که نشان بده خونه گرفتید مبلغ به 400 دلار کاهش پیدا میکنه.
کلاس های goodwill هم خیلی مناسب نیست. البته از هیچی بهتره.
با تشکر فراوان از همه دوستان
2012AS63xxx
ورود به آمریکا: 22nov 2012 ایالت اورگان شهر پرتلند
پرواز:KLM
پاسخ
دوستان میتونم بپرسم از پروازهایی که به پرتلند داشتین کدوم از همه بهتر بوده؟ از لحاظ راحتی پرواز.. مدت زمان سفر.. مقدار بار مجاز و ...
کیس نامبر:**88/نفر3/ ایروان /کارنت: 10Apr /مصاحبه: 12 جون/کلیرنس برگه آبی/ کلیر 8 آگوست - 57 روز/دریافت ویزا 14 آگوستCool

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، soli asali ، zohre02 ، pari pariaaa ، moony ، msar
ما با قطر امدیم 900 دلار قطر تا نیویورک 14 ساعت
5 ساعت توقف در نیوریوک و انجام کارای مهاجرتی و 6 ساعت از نیویورک تا پورتلند از بقیه هم بپرسید

نقل قول :
- همه شما دوستان وقتی میرید به آمریکا، به احتمال زیاد از بسیاری از حق و حقوقات خود آگاه نیستید. حق هم دارید چون این واژه یعنی حق من در اینجا کمی خنده داره. اما دوستان در اونجا در ازای مسئولیت هایی که دارید مزایایی هم برای شما در نظر گرفته شده که باید از آنها باخبر باشید و پیگیری کنید تا به امید خدا این مزایا به ما هم تعلق بگیرد. در سایتی که معرفی میکنم شما تا جایی که امکان دارد به سوال هایی که پرسیده میشود درست جواب میدهید و در پایان کلیه مزایایی که با توجه به پاسخ شما و همچنین محل سکونت شما به شما و خانواده تعلق میگیرد لیست شده و شما میتوانید به تفکیک انها را مطالعه نمایید. فرض کنید اگر به شما بیمه رایگان تعلق گرفت توضیح داده که حالا از کجا و چگونه میتوانید برای این بیمه درخواست بدهید. فقط از دوستان خواهش میکنم کسانی که توانستند از هر کدام از این امکانات استفاده کنند با جزئیات بیشتر برای دیگران هم شرح دهند تا همه سهیم باشیم. این رو همیشه با خودتون بگید: اگه من کسی رو راهنمایی کنم، روزی هم کسی من رو راهنمایی خواهد کرد
http://www.benefits.gov/
- یه جور بیمه هس که واسه اونایی که درآمد دارن ولی درآمدشون خیلی نیس. اینو آقای اوباما فک کنم تصویب کرده که واسه بچه‌هاس (تا 19 سال) و مهاجرام میتونن اقدام کنن واسش (یه جور برنامه سلامت واسه بچه‌ها که فک کنم میشه CHDP )
حالا دیگه ما هم که پولمون داره تموم میشه، میتونیم بدون حساب‌سازی و اینا بریم اقدام کنیم واسش
http://www.dhcs.ca.gov/services/chdp/Pages/default.aspx
چندین روز پیش گفتم که برای فرزند یک ساله خود بیمه گرفتیم و کاملا رایگان بود. به همان اداره مراجعه کردیم و برای کمک های دولتی در بخش های مختلف درخواست دادیم. فرمی حدود 15 صفحه پر کردیم و طرف گفت 10 روز دیگه برای مصاحبه بیایید. سر موقع برای مصاحبه حاضر شدیم. به طرف گفتم ما دو ماهی هست در خدمت شماییم. اما هنوز کاری پیدا نکردم. دیگه هم پولی در بساط ندارم. البته این مطالب رو در فرم ها هم ذکر کردم و حساب بانکی هم مبلغ ناچیزی داشت. خلاصه به طرف گفتیم چه کاری میتونه برای ما انجام بده. طرف گفت برای بچه بیمه کامل داریم. برای شما تنها بیمه اورژانسی هست و اگر 5 سال اینجا بودید بعدا بیمه میشدید. برای فرزند کوچکتان هم ماهی 200 دلار بن غذا میدهیم که باید غذا بخرید. چون شما 3 نفر هستید مبلغ 500 دلار هم ماهیانه به شما میدهیم که در کارتی که ما داد ریخته میشود و هر ماه میتوانیم این پول را از کارت خارج کنیم و برای هزینه های مختلف مصرف نماییم. گفتم برای کار هم میتونید کمکی بکنید؟ قرار دیگری گذاشت تا در آن روز رزومه من رو تکمیل کنند و ببینند اگر لازم هست برایم دوره ای بگذارند تا به قول خودشون اپدیت بشیم و ببینند کجا میتوانند برای ما کاری روبراه کنند. خلاصه کلی کمک کردند. خلاصه برای دوستانی که تازه اومدند میتونه موثر باشه. البته ما در ایالت اورگان هستیم. شما ها که در ایالت های دیگر هستید حتما نام موسسه فرق داره. شما جهت FOOD STAMP سرچ کنید و به اداره مربوطه بروید. بقیه کارها رو خودشون انجام میدهند.
از انجایی که ما هنوز کاری پیدا نکردیم و همانطور که قبلا هم گفتم مقداری پول به صورت ماهیانه از دولت میگیریم تا به امید خدا کار پیدا بشه. در این خصوص قبلا توضیح دادم. اما امروز دوباره به همان اداره رجوع کردم تا در مورد پیدا کردن کار به من کمک کنند. گفتند سعی میکنیم برایت کاری پیدا کنیم و تا زمانی که کار پیدا نکردی ماهی 100 دلار به شما میدیم جهت هزینه بنزین و یا اتوبوس تا بتوانی دنبال کار باشی.
پاسخ
(2013-06-24 ساعت 02:07)شهلا 1346 نوشته:  ما با قطر امدیم 900 دلار قطر تا نیویورک 14 ساعت
5 ساعت توقف در نیوریوک و انجام کارای مهاجرتی و 6 ساعت از نیویورک تا پورتلند از بقیه هم بپرسید

مرسی شهلا جون...

مقدار بار مجاز چقدر بود؟؟
صندلی های قطر ال سی دی هم داره؟؟
من همه اش فکر میکنم پسرم رو تو مسیر چطوری سر گرم کنم! تو پرواز 1 ساعته ایروان کلافه مون کرد... 14 ساعت فکرشم نمی تونم بکنم...

کسی در مورد klm یا امارات یا ترکیه میدونه؟
کیس نامبر:**88/نفر3/ ایروان /کارنت: 10Apr /مصاحبه: 12 جون/کلیرنس برگه آبی/ کلیر 8 آگوست - 57 روز/دریافت ویزا 14 آگوستCool

پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، soli asali ، mohamadir ، pari pariaaa ، msar
(2013-06-24 ساعت 08:20)Nasimmmm نوشته:  
(2013-06-24 ساعت 02:07)شهلا 1346 نوشته:  ما با قطر امدیم 900 دلار قطر تا نیویورک 14 ساعت

مرسی شهلا جون...

مقدار بار مجاز چقدر بود؟؟
صندلی های قطر ال سی دی هم داره؟؟
من همه اش فکر میکنم پسرم رو تو مسیر چطوری سر گرم کنم! تو پرواز 1 ساعته ایروان کلافه مون کرد... 14 ساعت فکرشم نمی تونم بکنم...

کسی در مورد klm یا امارات یا ترکیه میدونه؟

سلام.
باقطریه برید خوبه LCD داره برای بچه ها سرگرمی داره مهماندارهای خوبی داره .ضمنا ساعت خواب خودتون با پرواز تنظیم کنید تا درهنگام پرواز اذیت نشید
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، battosai ، Nasimmmm ، hushmandco ، afshinghwink ، soli asali ، pari pariaaa ، amin arefi ، msar ، copol
(2013-06-24 ساعت 18:17)alisarvareharchiabi نوشته:  برای پدر . این بلیط رو گرفتم

تهران - کویت

کویت - آمستردام . 1 استاپ دمام عربستان (کوتاهه)

آمستردام - پورتلند .
با هواپیمایی کویت سفر خوبی داره (تجربه شده) فقط دمام کمی تایم سفر زیاد میکنه

راستی دوستی که با قطر میخواهند سفر کنند کدام فرودگاهش را استاب دارند؟
alb
jfk
lga
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Nasimmmm ، زری وحدتی ، soli asali ، mohamadir ، msar
میتونین بهم بگین توی پورتلند حداقل هزینه برای یه زندگی 3 نفره چقدره؟
و یه حقوق مناسب تقریبا ماهی چند دلاره؟

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، hushmandco ، زری وحدتی ، soli asali ، mohamadir ، moony ، Abdorrezaa ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان