کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
[quote='شهلا 1346' pid='363624' dateline='1372023461']
ما با قطر امدیم 900 دلار قطر تا نیویورک 14 ساعت
5 ساعت توقف در نیوریوک و انجام کارای مهاجرتی و 6 ساعت از نیویورک تا پورتلند از بقیه هم بپرسید

ممنون از اطلاعاتی که دادین
پاسخ
تشکر کنندگان: Nasimmmm ، زری وحدتی ، soli asali ، mohamadir ، r.bazargan ، golia
(2013-06-24 ساعت 08:20)Nasimmmm نوشته:  
(2013-06-24 ساعت 02:07)شهلا 1346 نوشته:  ما با قطر امدیم 900 دلار قطر تا نیویورک 14 ساعت
5 ساعت توقف در نیوریوک و انجام کارای مهاجرتی و 6 ساعت از نیویورک تا پورتلند از بقیه هم بپرسید

مرسی شهلا جون...

مقدار بار مجاز چقدر بود؟؟
صندلی های قطر ال سی دی هم داره؟؟
من همه اش فکر میکنم پسرم رو تو مسیر چطوری سر گرم کنم! تو پرواز 1 ساعته ایروان کلافه مون کرد... 14 ساعت فکرشم نمی تونم بکنم...

کسی در مورد klm یا امارات یا ترکیه میدونه؟

دو تا بسته 23 کیلویی بود به ما گفته بودند این فقط تا امریکا هست و وقتی پرواز امریکا را سوار بشین فقط 23 کیلو مجاز و برای بقیه باید اضافه بار بدین
ولی تو بلیط هر سه قسمتش نوشته بود ( منظورم پرواز ایران به قطر و قطر به نیویورک و نیویورک به پورتلند ) 2 بسته 23 کیلویی
و مشکلی هم برای اضافه بار نبود
بله ال سی داره
واقعا خسته کننده هست من که ده ساعتش را هر جور بود تحمل کردم ولی 4 ساعت آخر را با قرض خواب اور خوابیم
پاسخ
شهلا خانم جواب ما رو نمیدین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nasimmmm ، زری وحدتی ، afshinghwink ، soli asali ، mohamadir
(2013-06-27 ساعت 22:41)hny67 نوشته:  شهلا خانم جواب ما رو نمیدین؟ من قصد دارم پورتلند ساکن بشم اگه از الان حدودی مقدار هزینه ای که باید برای شروع با خودم بیارمو بدونم کمک بزرگی برام میشه با توجه به اینکه شما هم تازه رفتین و حدود قیمتا دستتونه، ممنونمSmile

سلام.
شما اگر میخوای پورتلند برین باید یکهفته قبل از رفتن این اطلاعات رو بگیرین شما تا ویزا بگیرین فکنم زمان زیادی ببره ...چون همین هفته قیمت مسکن در امریکا چند درصد افزایش پیدا کرده وبازار الان داغ شده ..[/color][/size]
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، زری وحدتی ، soli asali ، mohamadir ، pari pariaaa ، moony
(2013-06-28 ساعت 20:13)abbas41 نوشته:  
(2013-06-27 ساعت 22:41)hny67 نوشته:  شهلا خانم جواب ما رو نمیدین؟ من قصد دارم پورتلند ساکن بشم اگه از الان حدودی مقدار هزینه ای که باید برای شروع با خودم بیارمو بدونم کمک بزرگی برام میشه با توجه به اینکه شما هم تازه رفتین و حدود قیمتا دستتونه، ممنونمSmile

سلام.
شما اگر میخوای پورتلند برین باید یکهفته قبل از رفتن این اطلاعات رو بگیرین شما تا ویزا بگیرین فکنم زمان زیادی ببره ...چون همین هفته قیمت مسکن در آمریکا چند درصد افزایش پیدا کرده وبازار الان داغ شده ..[/color][/size]

آها مرسی حرف شما درسته اصن ریز نمیشم
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، soli asali ، mohamadir
(2013-06-26 ساعت 14:11)alisarvareharchiabi نوشته:  حداقل 1500 دلار / ماهی 3000 دلار.

منظورتون از 3000 دلار برای کار سه نفره یا یک نفر
چون اینجا بیشتر از هفته ای 40 ساعت کار نمیدن و تازه اگر 40 ساعت را هم بدن
در ضمن اگر میتونید و اشنا دارید تو پیدا کردن کار کمکمون کنید
متشکرم
پاسخ
معذرت میخوام چند روزی وقت نکردم به سایت سر بزنم و وقتی هم میام بیشتر پیام خصوصی ها را میخونم و جواب میدم امروز سری زدم ببینم کسی پورتلند نیامده ما که از تنهایی دق کردیم
برای یک خانواده سه نفره 1500 حداقل هزینه هست نمیدونم زبانتون در چه سطحی هست ولی اگر خوب باشه زیاد بیکار نمی مونید البته به سطح توقع شما هم بستگی داره و همینطور شانس
اینجا و همه جای امریکا ساعتی 9 دلار حداقل دستمزد هست 40 ساعت در هفته بهتون کار میدین ولی وقتی کار نباشه میگن فردا نیاین .
کارای فنی کوچک بیشتر اینجوریه البته دوستم که تو تکزاس هست گفت کارخانه هم همینطوره تا جنس نباشه یا کار نباشه تعطیل میکنه و 40 ساعتشون پر نمیشه
فکر یکماه دپازیت خونه یکماه اجاره جلو و اجاره ماه اول را بکنید
اگر اجاره 900 باشه فقط موقع اجاره 2700 تا لازم دارید
برای اپلای کردن خونه از ما نفری 45 دلار گرفتند که برگشت نمیشه ( حق بنگاهی خودمون ) بعضی جاها میگن از اجاره کم میکنند.
ماهی 50 دلار برای یک خط تلفن اگر تی موبایل خانوادگی را انتخاب کنید نفر بعدی 30 دلار و سه نفر بعدی هر نفر 10 دلار اگر دوست یا اشنا دارید زیر مجموعه اون بشید براتون مناسب تر در میاد البته 0 5 دلار هم دپازیت میگیرند برای هر خط
و اگر رو گوشی که از ایران اوردید خط را راه اندازی کنند 10 دلار اضافه میشه . و اگر گوشی بخرید هزینه اون را هم در نظر بگیرید.
باضافه 165 دلار برای هر نفر بابت گرین کارت و ماهی 100 دلار هزینه ایاب و ذهاب بکنید و هزینه خرید وسایل و ماشین و ببینید همون اول چقدر هزینه دارید
ماههای بعد 1500 کافیه
در ضمن کتاب راهنمایی و رانندگی را از الان بخونید که اینجا وقت صرف خوندن کتاب نکنید چون اول که بیاید خیلی کار دارید و اگر ماشین بخرید بدون گواهینامه نمیتونید استفاده کنید
30 دلار اینترنت و باز 50 دلار هم اینجا دپازیت میگیرند
7 دلار تلویزیون برای 70 کانال
80 دلار برق حدودا
خونه یک خوابه حداقل 650 دلار دو خوابه حداقل 750 دلار
30 دلار اب
5 دلار فکر کنم فاضلاب
ما خونه دو خوابه گرفتیم و موبایل و اینترنت و .... خلاصه 1000 دلار سر راست میدیم
حدود 500 دلار هم هزینه غذاست
پاسخ
اگر با کسی هم خونه بشی و اجاره نصف بشه خیلی بهتره
در ضمن تو این سایت از الان میتونی بگردی و هم خونه پیدا کنی چون اینجوری دپازیت و ..... را نداری
این سایت برای خرید اجناس دست دوم اجناس مجانی و کاریابی و اجاره و..... در تمام امریکا استفاده میشه
craigslist.com
اگر سرج کنی اجاره آپارتمان در پورتلند تمام سایتهای اجاره خونه هم می بینی و اجاره ها تو دست میاد
ادرس خونه را بزن تو گوگل مپ و بعد با ادمک کنار نقشه برو خیابانش را هم نگاه کن ببیند خوشت میاد یا نه
اگر اینکار را من بلد بودم
از تو گوگل تو همه شهر های امریکا یک دوری میزدم و اینقدر زحمت مهاجرت بخودم نمیدادم
البته مشکل من نبودم اینترنت کم سرعت ایران هم بود .

حالا شما کی قراره بیای؟
پاسخ
بله ممنون دیده بودم این سایتو ولی فک نمیکردم انقد راحت بشه این کارا رو انجام داد
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، soli asali ، mohamadir
(2013-06-29 ساعت 21:21)hny67 نوشته:  من جواب همه سوالامو کامل از همون سایت گرفتم بازم ممنونSmile
اجاره ماشین ماهی 100 دلار به بالا هست سانتا مدل 2012 دیدیم ماهی 120 دلار حتما باید سه ساله اجاره کنید و تا یک حدود مشخص استفاده کنید همون اجاره ماهیانه و اگر بیشتر از اون بشه بابت هر مایل چند سنتی میگیرند بیمه ماشین با شماست و هزینه کلیه تعمیرات ماشین با کمپانی اصطلاحا میگن لیس کردن ماشین
ماشین ها کوچک هم هست 40 دلار میدید عضو سایتش میشد و هر بار با کردیت در ماشین باز میکنید استفاده میکنید و هر موقع نیازی نداشتین دوباره کارت میکشید و پارکش میکنید من اجاره اش را نمیدونم ولی تو سایتش میتونید بخونید .
در ضمن اگر بلیط اتوبوس که روزی 5 دلار هست براتون گران در میاد از ایستگاه مکس بلیط بگیرید و همین بلیط را به راننده اتوبوس نشون بدید درسته ما تو دو ماه اخیر روزی 15 دلار سه تا بلیط اتوبوس تمام روز میگرفتیم تازه فهمیدیم بلیط مکس ارزونتره و برای اتوبوس هم میشه استفاده کرد قیمتشو براتون بگم
30 دلار دانش اموز 26 دلار سیتزن و 100 دلار بزرگسال برای سی روز
7 روزه 15 روزه و یکماه خلاصه همه مدلش را داره
و 2 ساعته هم یک دلار
پاسخ
این شهر علاوه بر قشنگی که داره امنیت زیادی هم داره و خانوادگی هست و خیلی خیلی مردم مهربان و با محبتی داره و خیلی به کمک کردن به غریبه ها اهمیت میدین
ما دیروز اخر وقت ساعت کاری بانک رفتیم بانک کارت پسرم گم شده بود حساب را مسدود کنیم
گفتند از صبح تا بحال کل حساب خالی شده تو فروشگاههای متعدد خرید کرده بودند و 100 دلار هم پسرمو بدهکار کرده بودند مثل اینکه بعضی از فروشگاهها اعتبار میدین و تا 100 دلار بیشتر از موجودیت بهت کالا میدین
کلی ناراحت شدیم فقط 1 دلار تو حسابش بود کارمند بانک زنگ زد شعبه خودمون و اعلام کرد کارت صبح سرقت شده و حدود 500 دلار خرید شده 111 دلار هم نقدی برداشتن
اینجا وقتی خرید میکنی یک ایکن داره که میپرسه دو برابر از حساب کم کنم اگر بله را بزنید مثلا 30 دلار خرید کردید 60 دلار از حسابتون کم میشه و 30 دلار نقدی دریافت میکنید
بنده خدا هم که فکر کنم به همه چیز وارد بود حساب با خرید و دریافت نقدی خالی کرده بود
با اینکه ساعت کار بانک تموم شده بود تا صورتجلسه را اماده نکردن که شد ساعت 6.5 تعطیل نکردن
تمام خریدهای بدون رمز کارت را در همون روز محاسبه کردن با نقدی به حسابمون برگردونند و یک کارت جدید صادر کردند و فقط از ما خواستند اگر بانک سارق را دستگیر کرد ما باهشون همکاری کنیم و شهادت بدیم که کارتمون در اون روز دزدیده شده البته چون رغم بی ارزشی هست بانک زحمت پیگیری را نمیده ولی اگر پیش امد ما باهشون همکاری کنیم.
اون موقع بود که خوشحال شدیم این رغم برای ما بی ارزش نبود پرسیدم چرا بانک پول را به ما پس میده گفت ..... البته فکر کنم 12 هزار دلار بیمه هستید و بانک پول را بشما میده و خودش از طریق وکیل اگر رغم با ارزشی باشه سارق را پیدا میکنه و خسارتشو میگیره
واقعا باید بهشون صد افرین گفت
خودم اوایلی که امدم انموقع همه پول هم تو حسابم بود حدود ساعت 9.5 شب بود رفتیم از عابر بانک پول برداشتیم و امدیم خونه دیدیم کارتم نیست فامیلمون گفت الان حساب را مسدود میکنم زنگ زد بانک و انموقع شب حساب را مسدود کرد فقط پرسیدند شما صاحب حسابید گفت نه گفتند خودشون صحبت کنند گفت انگلیسی نمیدونن گوشی را داد به من گفتند اسپل اسم و فامیلتون را بگید و بعد هم شماره تلفن و دوباره با فامیلمون صحبت کردند و گفتند حساب را مسدود کردیم فردا به بانک مراجعه کنند و با پرداخت 5 دلار کارت جدید بگیرند
من گفتم کسی که رمز کارتم را نمیدونست لازم نبود حساب را مسدود کنید گفت نه اینجا بدون رمز هم بعضی از فروشگاهها مثل وال مارت و فرد مایر و .. کالا میفروشن و برای همین بانک 24 ساعته پاسخگو شما هست
خلاصه حالا با گم شدن کارت پسرم و خرید توسط یابنده کارت این موضوع را تجربه اش کردم
همیشه شماره تماس بانک را رو گوشیتون داشته باشید و هر وقت کارتتون را گم میکنید همون لحظه تلفنی حساب را مسدود کنید
پاسخ
کار جنرال خوبه یا بده ؟
به این سوال به این شکلی که بیان کردم نمیشه جواب داد چون خوب و بدش به آدمش و به شرایط اون آدم بستگی داره. پس موضوع رو یه جور دیگه مطرح کنم :
مزایا و معایب کار جنرال چیه؟
از معایبش شروع می کنم.
اولین اشکالش اینه که جنراله! یعنی چون با سابقه کاری شما ارتباطی نداره براتون سابقه کاری مفید محسوب نمیشه.
اشکال دومش اینه که ممکنه سر از جاهایی در بیارید که کارش سنگین و یا خطرناک باشه که دراینصورت عواقبش رو خودتون بهتر می تونید حدس بزنید.
اشکال سومش در اعصاب خوردی ایه که براتون به همراه میاره. می رید سر کار یه نفر که به مراتب از نظر سواد و تجربه از شما پایین تره به شما میگه چی کار کنید چی کار نکنید و از اون بدتر به وضوح یک سری اشکالات کاری رو میبینید که نمی تونید اصلاحشون کنید (در واقع کاری از دستتون بر نمیاد) و اعصابتون رو میریزه به هم. بدتر از اون همکاراتون هستند که به هر حال از قشر کم سوادن و روی اعصابتون هستند.
اشکال چهارم حقوقشه که معمولا حداقله.
مزایاش چیه:
یه کم پول در میارید و کمتر از جیب می خورید تا کار مناسب پیدا کنید و یا ادامه تحصیل بدید ( و البته یا از اول یه درسی رو شروع کنید)
با محیط کاری اینجا آشنا میشید و می فهمید همون آدمی که بالا مثالشو زدم بدون اجازه رئیسش آب نمی خوره و اگه چیزی به نظرش اشتباه میاد به مافوقش گزارش میده و تصمیم سر خود نمی گیره شما هم یاد میگیرید که همینطوری عمل کنید سیستم اینجا اینطوریه.
احترام کاری رو تجربه می کنید که حرف اول رو توی کار می زنه چیزی که من توی ایران به ندرت و در ابعاد خیلی خیلی خیلی کوچیک دیدم.
کار تیمی به شیوه اینها رو یاد می گیرید این رو توی ایران امکان نداره تجربه کرده باشید. غیر ممکنه. وقتی بیاید اینجا منظورم رو متوجه میشید. حتی اگه توی بهترین شرکتهای ایرانی هم کار کرده باشید. حتی اگه توی بهترین شرکتهای خارجی که توی ایران بودن کار کرده باشید!!! چون اونا سیستمشون اروپاییه و هیچ شرکت آمر ی کا یی ای در ایران وجود نداره. توی سیستم اروپا یا ایران رئیس رئیسه و آبدارچی هم آبدارچیه. سلسله مراتب هم توی کار هست و هم توی نظر خواهی. اما اینجا سلسله مراتب توی کار هست ولی توی نظرخواهی به هیچ وجه! ممکنه مدیرعامل یه شرکت از یه آبدارچی (راستی من اینجا تا الان آبدارچی ندیدم فکر کنم اینجا این شغل وجود نداره!) در رابطه با فروش نظر بخواد فقط به خاطر اینکه بر حسب اتفاق توی اون لحظه که با معاونش درباره فروش صحبت می کرده اون آبدارچی داشته از اونجا رد می شده. فقط یه مثال می زنم که بهتر موضوع رو بگیرید . توی فروشگاههای زنجیره ای اینجا ، مسئول زباله ها رئیس فروشگاهه. نه اینکه بیاد وایسته اونجا تماشا کنه نه! آستینشو میزنه بالا به پرسنلی که سر ساعتهای تعیین شده آشغالارو از واحدهای مختلف میارن کمک میکنه که آشغالا رو خالی کنن. این کار رو بین سه تا پنج بار در روز انجام میده.
با نحوه بیان ملیتهای مختلف آشنا میشید. این از اون موارد خیلی جالبه. مثلا ما که ایرانی هستیم وقتی انگلیسی صحبت می کنیم تا حد خیلی زیاد ( بیش از 50 درصد) منطق جملاتمون از قوانین زبان فارسی تبعیت میکنن یعنی اینکه انکلیسی رو فارسی صحبت می کنیم.کسی که زبان مادریش انگلیسی است حرف مارو می فهمه شاید چندتا سوال بپرسه که کاملا متوجه بشه. با یه ایرانی اگه پیش بیاد که توی کلاس انگلیسی صحبت کنیم باز هم همدیگه رو می فهمیم چون منطق جملاتمون یکیه و البته اشتباهاتمون هم کم و بیش یکسانه. تمام ملیتها همینطورن.
مشکل وقتی ایجاد میشه که شمای ایرانی بخواید با یکی از اینا صحبت کنید: یه روس ، یه برزیلی که زبانش پرتقالیه، یه کلمبیایی که زبانش اسپانیاییه (و البته دامنه لغات بسیار وسیعتری نسبت به شما داره) ، با یه ایتالیایی و حتی با فرانسه زبانای کشورهایی که زبان دومشون فرانسه است مثل مراکشی ها ، الجزایری ها ،تونسی ها و یا هائیتینها . همه اینها مثل شما اشتباهات خاص خودشون رو از نطقه نظر لغوی، گرامری و ساختاری ( از لحاظ منطق جمله بندی) دارن.
مزایای مشروط:
این قسمت اونقدر اهمیت داشت که از دو قسمت مزایا و معایب جداش کردم.
شما اگه برای کار جنرال سر از کارخونه ای جایی در بیارید تمام معایب و مزایایی که گفتم رو داره ولی اگه جایی مثل یه فروشگاه زنجیره ای بتونید کار پیدا کنید یه سری مزایای دیگه هم داره:
اول اینکه توی یه فروشگاه با اقلام مختلف و اسامیشون آشنا میشید. در واقع دامنه لغاتتون وسیعتر میشه. این موضوع خیلی مهمتر از اونیه که فکرشو بکنید. اگه یه جایی باشید که کمی هم با مشتری سر و کار داشته باشید از هر کلاس زبانی براتون بهتر خواهد بود توی یه روز بیشتر از کلاس زبان لغت یاد میگیرید.
دوم اینکه می تونید توی همون فروشگاه بگردید ببینید که کجا کار مرتبطتر با رشته شما داره برید به صورت رایگان چند ساعتی کار کنید که تجربه براتون محسوب بشه. فروشگاهها برای کارمنداشون امکانات خاصی دارن یکیش اینکه وقتی یه شعبه دیگه نیرو می خواد اون رو چند هفته جلوتر توی بقیه فروشگاهها آگهی می کنن و اولویت با کارمندای اون فروشگاهه یعنی اگه دوره کار آموزی و یا کار مرتبط با رشتتون توی یه شعبه دیگه باشه خیلی راحتتر از یه کاندیدا از بیرون می تونید اون شغل رو بدست بیارید.
مزیت دیگه اینه که ساعت و شرایط استراحت فروشگاهها به مراتب بهتر از مراکز صنعتیه که خب خیلی اهمیت داره به خصوص اگه خود اون فروشگاه بخش غذای آماده داشته باشه که بتونید از همونجا بخرید.
ساعت کارتون بین بیست تا سی ساعت در هفته است که وقت آزاد زیادی براتون داره بدون اینکه خسته بشید یعنی اگه بخواید درس هم بخونید مشکلی براتون ایجاد نمیشه. در حالی که مراکز صنعتی عمدتا ازتون می خوان که به طور تمام وقت کار کنید.
مزیت دیگه همکارای شما هستند که شاید نیمی از اونها دانش آموز و دانشجو باشن. در نتیجه کمتر با آدمای کم سواد طرفید و اعصاب خوردی تقریبا نداره.
اگه نظر من رو بخواهیدکه مطمئنا یک نظر شخصیه (ملاک تصمیم گیری شما تجربیات شخصی و شرایط فردی شما خواهد بود)
از همون روز اول که وارد آمریکا میشید توی فروشگاهها دنبال کار بگردید. فارغ از تمام معایبی که داره بهش به عنوان یه دوره زبان آموزی نگاه کنید. اگه کاری پیدا کردید که دیدید خطرناکه یا به مزاجتون سازگار نیست خیلی راحت همون ساعت اول انصراف میدید و خودتون رو به ناراحتی، دردسر و خطر نمی اندازید. اگه خوب بود ادامه میدید تا کار مناسب پیدا کنید یا درستون تموم بشه.
====================================

این کامنت اونقدر خوب و ارزشمند بود که بهتر دیدم توی اصل پست بگذارمش و یه توضیحی هم درباره اون بدم:

کامنت:
همه مسائلی که گفتید درسته -و داشتن درآمد هم خیلی عالی هست ولی به نظر من اصلا دنبال کار جنرال رفتن اشتباهه -تمام تالاشتون رو بزارید برای زبان تا هر چه زودتر وارد دانشگاه با کالج بشید مهمترین چیز داشتن مدرک کانادایی هست برای جذب بازار کار در رشته خودتون-البته بعد از داشتن رابطه برای پیدا کردن کار.
ودرمورد فروشگاه خوبی دیگه هم داره که اون کارت تخفیف که بعد از شش ماه سابقه کار به شما میدن .
-----------------------------
یه توضیحی اضافه کنم که مطلب بهتر باز بشه:
در واقع یه سری پارادوکس وجود داره :
اگه بخواید زبانتون خوب بشه باید وارد دانشگاه بشید و .........اگه بخواید وارد دانشگاه بشید باید زبانتون خوب باشه!
اگه بخواید زبانتون خوب بشه باید وارد محیط کار بشید تا با دیگرون ارتباط برقرار کنید و از طریق صحبت کردم مداوم زبانتون رو تقویت کنید .................و اگه بخواید کار پیدا کنید باید زبانتون خوب باشه !
اگه بخواید زبانتون خوب بشه باید دوستای اینجایی پیدا کنید و در واقع شبکه اجتماعیتون رو گسترش بدید که بعدش کار پیدا کنید و ........اگه بخواید دوست پیدا کنید باید زبانتون خوب باشه!

و اما نکته ظریفش چیه؟ اینکه یادگیری زبان یک فرآیند یکطرفه و منزوی نیست یعنی نمیشه صرفا با کلاس رفتن و رادیو گوش کردن سطح زبان رو اونقدر بالا برد که هیچ مشکلی توی ارتباط نداشته باشید. زبان رو باید در کنار کلاسهای زبان به صورت خیلی جدی توی جامعه یاد گرفت چه دانشگاه چه کار و چه دوستان امریکایی یا انگلیسی زبان. در واقع همه این کارها باید باهم انجام بشه. مشکل اینه که ما وقتی میایم اینجا اونقدر درگیر مشکلات و هماهنگی با جامعه جدید میشیم ( در واقع گیج میشیم) که بعضی مواقع یه بخشهایی از کار جا می مونه. مثلا اونقدر درگیر کلاسای دانشگاه میشیم که یادمون میره باید زبان عوام رو هم بلد بود. اگه قراره برید سر کار و ده نفر کارگر رو سرپرستی کنید باید حرفشونو بفهمید باید حرف رئیستون رو هم بفهمید. توی دانشگاه سطح زبان آکادمیک خیلی سریع رشد می کنه ولی به هیچ وجه برای زندگی و کار توی جامعه کافی نیست. باید قاطی جامعه بشید. در واقع دلیل اینکه اینها مدارک و تجربه کاری مارو قبول نمی کنن و ما باید مدرک دانشگاهی خودشون رو داشته باشیم عمدتا به دلیل ضعف مدارک یا ضعف تجربه کاری ما نیست بلکه به علت ضعف زبان ماست و وقتی که مدرک از دانشگاه امریکایی میگیرید معنیش اینه که شما تا حد قابل قبولی زبانتون پیشرفت کرده که تونستید از پس درس خوندن بر بیاید.

به همین دلیله که من نگفتم برید به جای دانشگاه رفتن کار جنرال بکنید بلکه نوشتم کار جنرال توی چه محیطی مناسبه و اون رو تا موقعی ادامه بدید که یا کار مناسب پیدا کنید و یا مدرکی بگیرید . به موضوع به عنوان یه دوره زبان آموزی نگاه کنید
موفق باشید
پاسخ
شهلا خانم
ضمن تشکر از اطلاعات خوبی که در سایت میذارین،3 تا سوال دارم:
1- میشه درباره مدارس اونجا و سطح علمیشون اگه اطلاعاتی دارین بفرمایین؟ ما 2 تا دختر 5 و 8 ساله داریم
2- آیا در اونجا کار در رشته دامپروری پیدا میشه؟ کار همسر من دامپزشکیه
3- در مورد مساجد و مراکز مذهبی در اونجا اطلاعاتی دارین؟ مواد غذایی حلال پیدا میشه؟
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، زری وحدتی ، پدی ، soli asali ، mohamadir ، copol
(2013-07-06 ساعت 11:01)montazer59 نوشته:  شهلا خانم
1- میشه درباره مدارس اونجا و سطح علمیشون اگه اطلاعاتی دارین بفرمایین؟ ما 2 تا دختر 5 و 8 ساله داریم
3- در مورد مساجد و مراکز مذهبی در اونجا اطلاعاتی دارین؟ مواد غذایی حلال پیدا میشه؟

1- مدارس همه دولتی و مجانی و فکر نکنم مثل ایران تفاوت تو سطح علمی داشته باشن .
2- تو سایت های کاریابی چک کنید میدونم اینجا کار باغبانی و چمن زنی و خیلی رونق داره و بعضی شرکتها کنتراک خونه یا پارکها را زیبا سازی و ابیاری و چمن کاری و ..... انجام میدن و درامد خوبی دارن .
3-مسجد هست سوپر مارکت پارس و رز مارکت و رستوران ایرانی سالار هم کنارمونه و مواد غذایی ایرانی داره تو گوگل بزنید میتونید تبلغاتشون را ببینید .
نون سنگگ 4 دلار کشک 10 دلار برنج 10 کیلویی 25 دلار و قند حبه نیک کیلو 4 دلار و پای و ...
گوشت حلال از یک فروشگاه عرب به نام حلالیت میخریم
و مساجد برای پاکستانها و هندیها و عربها هم هست من تو ایران مسجد نمیرفتم و برای همین اینجا هم دنبالش نبودم
من تا میگم ایرانی میپرسن مسلم و مسکو تازه فهمیدم مسکو یعنی مسجد
پاسخ
(2013-07-08 ساعت 05:37)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-07-06 ساعت 11:01)montazer59 نوشته:  شهلا خانم

1- مدارس همه دولتی و مجانی و فکر نکنم مثل ایران تفاوت تو سطح علمی داشته باشن .
2- تو سایت های کاریابی چک کنید میدونم اینجا کار باغبانی و چمن زنی و خیلی رونق داره و بعضی شرکتها کنتراک خونه یا پارکها را زیبا سازی و ابیاری و چمن کاری و ..... انجام میدن و درامد خوبی دارن .
3-مسجد هست سوپر مارکت پارس و رز مارکت و رستوران ایرانی سالار هم کنارمونه و مواد غذایی ایرانی داره تو گوگل بزنید میتونید تبلغاتشون را ببینید .
نون سنگگ 4 دلار کشک 10 دلار برنج 10 کیلویی 25 دلار و قند حبه نیک کیلو 4 دلار و پای و ...
گوشت حلال از یک فروشگاه عرب به نام حلالیت میخریم
و مساجد برای پاکستانها و هندیها و عربها هم هست من تو ایران مسجد نمیرفتم و برای همین اینجا هم دنبالش نبودم
من تا میگم ایرانی میپرسن مسلم و مسکو تازه فهمیدم مسکو یعنی مسجد
برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارس به این صفحه مراجعه کنید
http://mohajersara.com/thread-1901-post-...#pid372277
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان