کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مکان یابی با استفاده از Google Earth و GPS بهمراه نقشه های آنکارا ، ...
مقدمه
چند سال پیش با یک گروه فرانسوی کار داشتم . اشتیاق داشتند که قلعه الموت را ببینند. تصمیم گرفتم یکروز وقت بگذارم و آنها را به قلعه الموت ببرم. وقتی گفتم که در فلان تاریخ وقت دارم که باهم به قلعه الموت برویم بسیار خوشحال شدند.صبح زود سر ساعتی که قرار گذاشته بودم همگیشان حاضر و آماده منتظر بودند. با اینکه سرموقع رسیدم اما میشد حدس زد که آنها خیلی زودتر به سر قرار آمده بودند. بگذریم از این موضوعات خوش قولی و سرزمان بودن و همینطور از تبعات انجام دادن و ندادن آن.برم سر اصل مطلب. اولا وقتی راه افتادیم متوجه شدم که مسیر را بخوبی میشناسند و حتی یکسری اطلاعات جنبی هم در طول مسیر دارند. پرسیدم این اطلاعات را از کجا آوردید . گفتند از سفارت گرفتیم. دوما چند نفر آنها از همان ابتدا مسیر شروع کردند به نوشتن و سوال کردن از من . پرسیدم چکار میکنید. گفتند اطلاعات قبلی را تکمیل میکنیم و بعد در سفارت میگذاریم تا دیگران بتوانند از آن استفاده کنند.
از دید من یک موضوع فرهنگی از دستورات مسئولان نشات نگرفته است . و یا حتی منتج از انتظار برای اینکه همه یا اکثریتی قائل به آن باشند نیز نشده است. از دید من نکات کوچک فرهنگی از یکسری افراد آگاه شروع شده است و بصورت یک موج به دیگر افراد و طبقات جامعه رسوخ کرده است و چنانچه منطبق بر اصول درست باشد ، ماندگار و بالنده شده و با دیگر موضوعات فرهنگی ممزوج شده و در کلان تمدن یک ملت را آشکار میکند.
حس مسئولیت پذیری در قبال خودم ، دیگران و حتی کل کائنات یک موضوع فرهنگی است که خود سبب بالندگی فرهنگ و تمدن و در نهایت رفاه یک جامعه میشود.منتظر کسی نباید شد . بدنبال دستور حکومتی نباید بود. با داد و بیداد بوجود نمیاید. با غرولند کردن به دیگران و توقع داشتن از دیگران شکل نمیگیرد. بقول خارجیها just do it . خودمون شروع میکنیم . از خودمون شروع میکنیم . بدون هیچ انتظاری ازکسی یا کسانی.
ازاین بحث فلسفی هم بگذریم بریم سر اصل قضیه.
بچه های سالهای گذشته همگی برای مصاحبه به کشورهای ترکیه و امارات سفر کردند دوستان امسالی هم علاوه براین کشورها به ارمنستان هم سفر داشتند و امکان دارد که سالهای آینده عده ای هم به ترکمنستان و یا دیگر کشورها سفر کنند. خوشبختانه این حس مسئولیت پذیری در قبال دیگران در اکثریت قریب به اتفاق این دوستان گذشته و حال وجود داشت که نتیجه آن سفرنامه هائی شد که همگی ما و بعدیها از آن استفاده زیادی برده و خواهند برد. عده ای هم مبادرت به تهیه نقشه از آن کشور نمودند و محلهای مهم را برروی نقشه مارک کردند .این نقشه ها همگی پراکنده در تاپیکهای مختلف است . تعدادی دارای اطلاعات ناقص و تعدادی دارای اطلاعات یکجور و یکسان.سفرنامه ها از زاویه دید افراد نوشته میشود که میتواند متنوع باشد.اما در نقشه ها که محل جائی عوض نمیشود .
بیائیم ما بچه های 2013 بدعت جدیدی بگذاریم
هرکدام که نقشه ای تهیه کردیم باهم در اینجا به اشتراک بگذاریم . نقشه ها را تکمیل کنیم و تکمیل شده آنرا نگهداری کنیم. منظورم این است که دیگر برخلاف همه کارهائی که قبلا میکردیم اینبار کاری کنیم که دوباره بقیه دوستانمان که هنوز به مصاحبه نرفته اند و برندگان سالهای آتی...مجددا چرخ را از اول اختراع نکنیم.
اگر مایل هستید شما میتوانید
لینک فایلتان را در این تاپیک بگذارید تا اطلاعات شما و دیگران را با هم یکی کنیم.
اگر امکان آپلود ندارید به من پیغام خصوصی بزنید تا پس از گرفتن فایل و آپلود فایل بنام خودتان در این تاپیک قرار دهم
اگر مکان خاصی را میشناسید که در نقشه ها منعکس نشده است ، آدرس آنرا در همین تاپیک بنویسید تا در نقشه مربوطه قرار گیرد.

این کار باعث میگردد تا کلیه اطلاعات یکجا و متمرکز جمع آوری شده و بعدها توسط دیگران تکمیل و تکمیل تر شده تا روزی که دیگر هیچکدام از دوستان برنده لاتاری نیازی به جمع آوری مجدد این اطلاعات نداشته و با فراغ بال و آسودگی از پیدا کردن محلی ، به دیگر کشورها سفر کنند .
اطلاعات شما میتواند شامل محل سفارت ، محل هتلها ، محل مطب دکترهای مورد قبول سفارت ، مسیر متروها ، محل های تفریحی و خرید ، محلهای تبدیل ارز و....هراطلاع دیگر که نیاز یک مهاجر میباشد ، باشد.
امیدوارم روزی در این تاپیک نقشه های شهرهای مقصد را هم ببینیم.
متشکرم که وقت گذاشتید و خواندید.
کیس نامبر 2013xxx همراه - 11 ژانویه کلیر
سفرنامه
مکان یابی با استفاده از google earth و gps
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، masih sh ، amir82 ، shimoda ، afs ، iman63ir ، usa lover ، mdna ، Soap McTavish ، j-e ، hamedhamed ، lingni ، maahtab ، kasrafo ، msar
چراغ اول را خودم روشن میکنم
مصاحبه من در آنکارا بود. اول بدنبال محل سفارت بودم و بعد دکتر مربوطه. سفرنامه دوستان را خواندم تا این محل ها را پیدا کنم و همینطور از وضعیت هتلها آشنا بشوم. وقتی کیفیت و قیمت هتلها آشنا شدم چندتا از آنهارا با توجه به وضعیت مادی خودم انتخاب کردم. حالا باید هتلی پیدا میکردم که هم رفت و آمدم به مرکز شهر راحت باشد و هم به سفارت و دکتر. متوسل به نقشه هائی شدم که قبلا تهیه شده بود و دراین فروم قرار داده شده بود. با توجه به این نقشه ها و آدرسهائی که پیدا کرده بودم شروع کردم برروی گوگل ارت محلها را پیاده کردن. ناگفته نماند که پایه نقشه آنکارائی را که من تهیه کردم از دوستان عزیز مثل ali dv 2013 و afshin گرفته شده است. کار این دوستان خیلی کامل و خوب بود و باعث شد من سریعا با شهر آنکارا و موقعیت جاهائیکه کار داشتم آشنا بشوم و خیلی راحت هتلم را براساس لیست هتلهائی که انتخاب کرده بودم ، پیدا کنم. بدنبال مترو شهر گشتم و در یک سایت پیدا کردم و در نهایت وارد نقشه خودم کردم. این نقشه برای من خوب بود . اما نمیتوان گفت که کامل است و نیاز به تکمیل شدن ندارد. نه - حتما باید روی نقشه توسط دیگران کار شود و جاهای مفید دیگر برروی آن مارک شود. و هرروز بهتر از دیروز بشود.
این از نقشه آنکارا که با استفاده از اطلاعات دیگر دوستان تکمیل شده است.
لطفا شما هم تکمیلترش کنید.متشکر
نقشه آنکارا تحت گوگل ارث
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، shimoda ، amir82 ، Saeedv13 ، afs ، iman63ir ، amiz.abdollah ، usa lover ، Mamadreza ، hamedhamed ، r91 ، kasrafo ، msar
خوب روشن کردن چراغ بعدی هم مثل اینکه با خودمهBig Grin
از مطالعه سفرنامه های خوب دوستانی که در ارمنستان مصاحبه داشتند تونستم اطلاعات مختصر و شاید مفید را در یک نقشه جمع کنم.
امیدوارم که بعدها تکمیل شود
نقشه ارمنستان تحت گوگل ارث
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، Saeedv13 ، amir82 ، afs ، masih sh ، kasrafo ، msar
.... با سه چراغ روشن Cool
اینهم نقشه امارات که با استفاده از سفرنامه های دوستان عزیز 2013 تهیه شده است.
ناقص است . نیاز به تکمیل دارد. اما در همینقدر هم مفید است.
یادآوری کنم که مصاحبه خودم در آنکارا بود به همین دلیل شاید اطلاعات نقشه آنکارا بیشتر از این دو نقشه اخیر است.
به امید تکمیل شدن هر سه نقشه در امسال و سالهای آتی
نقشه امارات تحت گوگل ارث
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir82 ، shimoda ، afs ، masih sh ، hamedhamed ، kasrafo ، msar
گوگل ارث با سه جی پی اس تبادل اطلاعات میکند garmin,Magellan,wintec .
نوع ارتباط هم فقط import هست . یعنی فقط میتوانید اطلاعات دستگاه را به گوگل ارت انتقال دهید.
بعضی از دستگاهها به مانند گارمین دارای نرم افزار کامپیوتری هستند. نرم افزارهای گارمین بنام map source, base camp هستند. که بیس کمپ آخرین نرم افزار گارمین میباشد. شما میتوانید تمام امکانات نقشه ای و نه ناوبری را در این نرم افزار داشته باشید. محلها را مارک کنید، تراکها و روتها را بکشید.پس از انجام کارها میتوانید اطلاعات را با دستور send to به دستگاه بفرستید.همچنین میتوانید اطلاعات دستگاه را به نرم افزار بفرستید با دستور receive from و یکسری ادیت انجام داده و ذخیره کنید و یا مجددا به دستگاه بفرستید.
پس تا اینجا مشکلی برای تبادل اطلاعات نداریم. از دستگاه حرکت رفت و برگشتی به نرم افزار-اگر داشته باشد- مقدور هست و همچنین از دستگاه تحت شرایط بالا ، به گوگل ارت هم امکان پذیر هست .فقط میماند انتقال اطلاعات از گوگل ارت به دستگاه.
چنانچه دستگاه دارای نرم افزار باشد این کار امکان پذیر است . بدین صورت که اطلاعات را در یک فایل kml و یا حتی kmz ذخیره کرده سپس با یک نرم افزار جنبی دیگر مثل gpsbabel فایل را تبدیل به فرمت مثلا gdb که مختص mapsource است ، کرده و پس از آن فایل تبدیل شده را در نرم افزار باز کرده و در انتها اطلاعات را به دستگاه منقل نمائیم.
برنامه gpsbabel یک برنامه تبدیل فرمت برای کلیه برنامه های نقشه ای و ناوبری است . کار با آن راحت بوده و دسترسی برای دانلود آزاد هم امکان پذیر است.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Saeedv13 ، afs ، shimoda ، masih sh ، kasrafo ، ojee ، msar
قصه ای که در این تاپیک شروع کردم به سر رسید اما تاپیک هنوز به خونه ش نرسید.

بعدها فهمیدم که چرا آخر قصه ها کلاغه به خونه ش نمیرسید. آخه خونه کلاغه خیلی دور بود . خونه ش تو رویاهاش بود مثل خود قصه.

این تاپیک هم رویائی داره ، یک رویای شیرین ،رویائی دور ، رویای نرسیدن به انتها.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Saeedv13 ، sayeh_m ، afs ، shimoda ، mdna ، ، masih sh ، hamedhamed ، kasrafo ، ojee ، msar
mhpz عزیز
قبل از پرسیدن سئوالاتم لازم هست از تاپیک مفیدی که درست کردی تشکر کنم. واقعاً جای خالی همچین موضوعی در مهاجرسرا احساس می شد و شما هم یادگار خوبی از خودت به جا گذاشتی.
اما پرسش ها:
1- من یک گوشی htc hd mini دارم که سیستم عاملش ویندوز موبایل ورژن 5.2.23103 هست. امکان نصب Google Earth روش هست؟ اگر آره از کجا نسخه مخصوص موبایلش رو دانلود کنم؟
2- اگر Google Earth روش نصب بشه در حالت آفلاین بدون وصل شدن به اینترنت و سیمکارت میشه ازش استفاده کرد یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، mhpz ، masih sh ، ojee ، msar
(2013-02-07 ساعت 20:11)Saeedv13 نوشته:  mhpz عزیز
قبل از پرسیدن سئوالاتم لازم هست از تاپیک مفیدی که درست کردی تشکر کنم. واقعاً جای خالی همچین موضوعی در مهاجرسرا احساس می شد و شما هم یادگار خوبی از خودت به جا گذاشتی.
اما پرسش ها:
1- من یک گوشی htc hd mini دارم که سیستم عاملش ویندوز موبایل ورژن 5.2.23103 هست. امکان نصب Google Earth روش هست؟ اگر آره از کجا نسخه مخصوص موبایلش رو دانلود کنم؟
2- اگر Google Earth روش نصب بشه در حالت آفلاین بدون وصل شدن به اینترنت و سیمکارت میشه ازش استفاده کرد یا نه؟
من خیلی با ویندوز فون و ویندوز موبایل آشنا نیستم، ولی در کل فکر کنم متاسفانه برنامه گیر آوردن براش سخت باشه. (به نسبت android و ios).

مطمئنین روی خود گوشی Google Maps رو ندارین؟ اگر برای نقشه خونی میخواین همون کار میکنه...اگر هم واقعا مثل google earth دید ماهواره میخواین کافیه view رو در برنامه google maps به satellite تغییر بدین. من همینجوری یه سرچ کردم "google maps for windows mobile" و فکر کنم بشه پیداش کرد، ولی حواستون باشه که به ورژن ویندوز گوشی بخوره...

آفلاین کار کردنش رو هم نمیدونم در نسخه های قدیمی منظور شده باشه. ولی به هر حال اگر برای آنکارا میخواین شاید به مشکل بخورین (آخر پست قبلیم نوشتم) اجازه ذخیره نقشه از فضای کشور ترکیه داده نمیشه، حداقل در اندروید که اینجوریه...

یه کار دیگه هم میتونین بکنین: یه پرس و جویی بکنین شاید بشه سیستم عامل گوشی رو عوض کنین! من خیلی وارد نیستم تو این قضایا، ولی یکی از دوستانم سیستم عامل HTC HD2 رو عوض کرد از ویندوز موبایل به اندروید...اگر بشه دستتون بازتره برای پیدا کردن و نصب نرم افزار...ولی خب، من چون اطلاعاتی در مورد روش اجرا و عواقب احتمالی این کار رو برای گوشی نمیدونم خیلی توصیه اش نمیکنم Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، shimoda ، mhpz ، masih sh ، Soap McTavish ، hamedhamed ، kasrafo ، ojee ، msar
(2013-02-07 ساعت 20:11)Saeedv13 نوشته:  mhpz عزیز
اما پرسش ها:
سلام سعید جان
من قبلا یک موبایل ویندوز داشتم.اکسپریا وان. اگرموبایلت gps داشته باشد،حتما یک برنامه map در موبایلت هست که برگرفته از google map هست و این نیز برگرفته از google earth میباشد . میدانی که گوگل ارت سه بعدی هست و درحالت دو بعدی همان گوگل مپ هست. و ضمنا این برنامه آفلاین میباشد. خود گوگل ارت بدلیل سه بعدی بودن دیتای زیادی دانلود میکند که زیاد برای موبایل با هزینه های انتقال دیتا مناسب نیست. ضمنا آفلاین بودن آن در حالت عادی بستگی به cash و مقدار زوم آن در حالت آنلاین قبلی دارد. آفلاین این برنامه را در سیستمهای اندروید دیدم که جالب بود. اما برای ویندوز فعلا نمیدانم.
حال اینها دیگر مهم نیستند. در ایران کما بیش شرکتهایی هستند که این نقشه ها را با اطلاعات بومی ایران درست کرده اند و با قیمت نازلی میفروشند. وقتی یکی از این برنامه هارا تهیه میکنید به اطلاعات مختلفی ازقبیل محلهای پمپ بنزین ، عابر بانک ، رستوران و از این قبیل اطلاعات میتوانید دسترسی داشته باشید.این شرکتها نقشه های دیگر کشورها را هم میفروشند. مثل ترکیه و آ م ر ی ک ا که همین هفته پیش من برای دستگاه جی پی اس خودم خریدم.
در آخر. توصیه میکنم یک دستگاه جی پی اس خودروئی تهیه کن. با توجه به نا آشنا بودن جایی که میروی و با توجه به اینکه اتومبیلی لازم است بخری ، این دستگاه را راحت میتوانی نصب کنی و استفاده کنی.در رابطه با مدل و برند اگر خواستی پیغام خصوصی بده مفصل برایت شرح میدهم. اینجا مقررات اجازه توضیح نمیدهد. میدانی که مدیران....Big Grin
دیگه در آخر آخر. میگردم ببینم برنامه آفلاینی هست برای موبایل ویندوز یا نه . لینکش را اگر پیدا کردم اینجا میگذارم.
سفر خوبی داشته باشی. اگر لپ تاپ با خودت به آنکارا میبری نقشه آنکارا را در گوگل ارت ذخیره کن. هرجا که میخواهی بروی قبل از رفتن، در گوگل ارت آنرا ببین و حرکت کن.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Saeedv13 ، masih sh ، hamedhamed ، ojee ، msar
برای گوگل مپ آفلاین برروی موبایل ویندوز این سایت را ببینید.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، shimoda ، Saeedv13 ، masih sh ، Soap McTavish ، msar
(2013-02-08 ساعت 10:13)mhpz نوشته:  ... اگرموبایلت gps داشته باشد،حتما یک برنامه map در موبایلت هست که برگرفته از google map هست و این نیز برگرفته از google earth میباشد .
...توصیه میکنم یک دستگاه جی پی اس خودروئی تهیه کن...در رابطه با مدل و برند اگر خواستی پیغام خصوصی بده مفصل برایت شرح میدهم. اینجا مقررات اجازه توضیح نمیدهد. میدانی که مدیران....Big Grin
مهران
گوشی من یک نرم افزار GPS داره تحت عنوان: Oziexplorer. نقشه ی چند تا شهر ایران توش هست ولی آنکارا نه. تو سایتش رفتم. به نظرم کار استرالیایی هاست. باهاش یه کمی کار کردم ولی زیاد دقیق به نظر نمیاد و امکانات محدودی هم دارهSad.
وقتی به کسی اجازه صحبت از برند نمیدن که شائبه ی تبلیغ برای فروش و سود بیشتر و منفعت کاربر مربوطه در بین باشه. مثلاً شما نماینده فروش یک محصول یا یک شرکت خدماتی باشی و بیای در موردش صحبت کنی. وگرنه این که چند تا برند و مدل رو با هم مقایسه کنی کسی معترض نمیشه جانم. بعد هم عمو سعید اینجاست. شما موارد رو بگو تا همه استفاده کنن. اگر من به این نتیجه رسیدم که تو نمایندگی گارمین تو ایران رو داری!!!! خودم پست هاتو ویرایش می کنمWink.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، masih sh ، mhpz ، hamedhamed ، ojee ، msar
(2013-02-08 ساعت 13:59)Saeedv13 نوشته:  
(2013-02-08 ساعت 10:13)mhpz نوشته:  ... اگرموبایلت gps داشته باشد،حتما یک برنامه map در موبایلت هست که برگرفته از google map هست و این نیز برگرفته از google earth میباشد .
...توصیه میکنم یک دستگاه جی پی اس خودروئی تهیه کن...در رابطه با مدل و برند اگر خواستی پیغام خصوصی بده مفصل برایت شرح میدهم. اینجا مقررات اجازه توضیح نمیدهد. میدانی که مدیران....Big Grin
مهران
........ تو نمایندگی گارمین تو ایران رو داری!!!! خودم پست هاتو ویرایش می کنمWink.
Big GrinBig GrinBig Grin
دمت گرم سعید جان...خیلی باحال بود. آره دست فهمیدی خودم عشق گارمین هستم.
بروی چشم. حتما یک مقایسه را اینجا انجام میدهم.کمی بهم وقت بدهید چون تا چند ساعت دیگر عازم هستم .
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، shimoda ، amir82 ، hamedhamed ، ojee ، msar
mhpz عزیز
دوست گرامی من زمانی که برای مصاحبه به ترکیه رفتم تازه فهمیدم که چقدر یک دستگاه GPS میتونه کار راه بنداز باشه. شما که زحمت کشیده اید و این تاپیک را راه انداخته اید بد نیست تعدادی از دستگاه های GPS موجود در بازار ایران را هم مورد بررسی قرا دهید و به ما معرفی کنید.
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، shimoda ، mhpz ، hamedhamed ، Saeedv13 ، kasrafo ، ojee ، msar
(2013-02-22 ساعت 18:21)mohammad fazli نوشته:  mhpz عزیز
دوست گرامی من زمانی که برای مصاحبه به ترکیه رفتم تازه فهمیدم که چقدر یک دستگاه GPS میتونه کار راه بنداز باشه. شما که زحمت کشیده اید و این تاپیک را راه انداخته اید بد نیست تعدادی از دستگاه های GPS موجود در بازار ایران را هم مورد بررسی قرا دهید و به ما معرفی کنید.
سلام دوست عزیز
قولش را به عمو سعید عزیز دادم
فقط کمی فعلا گرفتار در بلاد غربت هستم. حتما بررسی خواهم کرد.
همینقدر بگویم که اینجا هم اکثرا از گارمین استفاده میکنند. لااقل اطرافیان من که تقریبا همگی مجهز به جی پی اس هستند تماما گارمین دارند.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، hamedhamed ، shimoda ، Saeedv13 ، Soap McTavish ، kasrafo ، ojee ، msar
سلام دوستان عزيز - ببخشيد من اين تاپيك رو الان ديدم و الا سريعتر اين پست رو منتقل ميكرد.
نقشه ايروان كه به صورت PDF توي سايت بود رو بريدمش (البته مركز شهر كه بيشتر نيازه) و به صورت 8 تا فايل قابل پرينت در اومد
ميتونيد با پرينت گرفتن فايل ها و چسبوندنشون به هم ازش استفاده كنين.
اميدوارم مفيد واقع بشه

لينك با كيفيت متوسط و حجم پايين / لينك با كيفيت خوب و حجم بالا
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، shimoda ، mdna ، mhpz ، iman63ir ، Saeedv13 ، ASALI ، Soap McTavish ، maahtab ، kasrafo ، ojee ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان