کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک سابقه کار
سلام به دوستان گل و مدیران عزیز

یک سوالی دارم که امیدوارم کسانی که تجربه داشته اند یا اطلاع کافی در این مورد دارند پاسخ بدن.

من میخوام بدونم مدارکی که به عنوان سابقه کار ارائه میشه دقیقا چی هست؟ (به طور خاص برای کانادا و به طور کلی برای هر کشور دیگه ای مثل استرالیا و یا انگلیس)

-این سابقه کار یعنی از شرکتی که کار میکردیم یک نامه بگیریم و اون رو ترجمه کنیم و به عنوان مدرک ارسال کنیم؟

-یا اینکه از اداره بیمه سوابق بیمه رو بگیریم و اون رو ترجمه کرده و به عنوان مدرکی دال بر سابقه کار ارسال کنیم؟

لطفا کسانی که برای کانادا (یا استرالیا یا انگلیس) اقدام کرده اند لطف کنن و توضیح بدن که چگونه مدارکی به عنوان سابقه کار ارسال کردند و این در کجا مشخص شده که سابقه کار باید به چه صورتی باشه.

یادم میاد در همین فروم خوندم شخصی برای کانادا اپلای کرده بود و به عنوان جعل مدارک از ورود اون شخص تا 10 سال جلوگیری میشه.
این سوابق چطور استعلام میشه !

یا یه جای دیگه خوندم که مثلا برای استرالیا سوابق کار حتما باید با بیمه باشه تا مورد قبول واقع بشه.

اگر دوستانی که اطلاعات یا تجربه این کار رو دارند لطف کنند و در این مورد توضیح بدن خیلی خیلی ممنون میشم Shy
یا اگر لینکی وجود داره که این موارد به صورت دقیق و مفصل در اون توضیح داده شده (برای هر کشوری, مهم نیست) اون رو ذکر کنید.

با تشکر فراوان و آرزوی شادی برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ParsTrader ، mhsenpc ، hameddjj ، taherifar ، barvos ، msar
|-:
یه سوال , که بیشتر از سوال مطرح شده در پست اول ذهنم رو مشغول کرده اینه که چطور این تاپیک 77 بار مشاهده شده ولی هیچ کسی پاسخی نداده!
تقریبا مطمئن هستم که کسانی در بین این افراد بوده اند که تجربه اقدام به مهاجرت و ارسال مدارک مرتبط رو داشته اند, ولی نمیدونم چراکسی حاظر نشده چند کلمه در این مورد بنویسه.

واقعا نمیدونم چرا. البته میدونم که اینجا یک فرومه و نباید انتظار بیش از حد داشت که حتما کسی اطلاعاتشو در اختیار همه بذاره. ولی میدونیم که این روحیه کمک کردن و پاسخ دادن در فروم به چشم میخوره.
شاید مشکل در سوالی هست که پرسیدم؟ یا نحوه پرسیدن؟
یا سوال ارزش اطلاعاتی زیادی برای بقیه نداره؟ (هرچند که روزانه به پستهایی بر میخورم که از بیخ و بن سوال بدون منطقی هستند یا پاسخ اون صد ها بار در فروم داده شده یا سوال کلا بیمورده ولی باز هم ده ها نفر به اونها پاسخ میدن)

بحث گلگی با طلبکاری نیست هااا Tongue فقط اینکه کسی این سوال رو بی پاسخ بذاره برخلاف انتظارم بود.

به هر حال پاسخ رو به دست میارم و در اینجا هم اعلام میکنم که شاید برای کسی مفید باشه.
ولی دریافت پاسخ و کمک از همین فروم و کسانی که تجربه این کار رو داشتن میتونست (میتونه) دلگرم کننده تر باشه.

شاد باشیدShy
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، storagemeter ، SadMan ، mhsenpc ، hameddjj ، taherifar ، barvos ، msar
(2013-01-22 ساعت 15:32)ice_lucky نوشته:  |-:
یه سوال , که بیشتر از سوال مطرح شده در پست اول ذهنم رو مشغول کرده اینه که چطور این تاپیک 77 بار مشاهده شده ولی هیچ کسی پاسخی نداده!
تقریبا مطمئن هستم که کسانی در بین این افراد بوده اند که تجربه اقدام به مهاجرت و ارسال مدارک مرتبط رو داشته اند, ولی نمیدونم چراکسی حاظر نشده چند کلمه در این مورد بنویسه.

واقعا نمیدونم چرا. البته میدونم که اینجا یک فرومه و نباید انتظار بیش از حد داشت که حتما کسی اطلاعاتشو در اختیار همه بذاره. ولی میدونیم که این روحیه کمک کردن و پاسخ دادن در فروم به چشم میخوره.
شاید مشکل در سوالی هست که پرسیدم؟ یا نحوه پرسیدن؟
یا سوال ارزش اطلاعاتی زیادی برای بقیه نداره؟ (هرچند که روزانه به پستهایی بر میخورم که از بیخ و بن سوال بدون منطقی هستند یا پاسخ اون صد ها بار در فروم داده شده یا سوال کلا بیمورده ولی باز هم ده ها نفر به اونها پاسخ میدن)

بحث گلگی با طلبکاری نیست هااا Tongue فقط اینکه کسی این سوال رو بی پاسخ بذاره برخلاف انتظارم بود.

به هر حال پاسخ رو به دست میارم و در اینجا هم اعلام میکنم که شاید برای کسی مفید باشه.
ولی دریافت پاسخ و کمک از همین فروم و کسانی که تجربه این کار رو داشتن میتونست (میتونه) دلگرم کننده تر باشه.

شاد باشیدShy

دوست گرامی سلام

با عرض معذرت خدمتتون عرض کنم متاسفانه لحنتون اصلا دوستانه نبود .جواب ندادن دلایل مختلفی میتونه داشته باشه .در هر حال من تجربه خودم در مورد سابقه کار استرالیا رو خدمتتون عرض میکنم.
در فرم سابقه کار که در سربرگ رسمی شرکت نوشته میشه قید میشه فرد مورد نظر از این تاریخ نا این تاریخ در این شرکت با این نوع وضعیت استخدامی و با این عنوان شغلی و تحت این سمت مشغول به کار بوده و (بخشی از) شرح وظایفش درج میشه.در ضمن ارایه فیش حقوقی / حکم کارگزینی هم لازمه.

حتما حتما باید سوابق بیمه ضمیمه باشه و بدون اون اصلا حساب نمیشه.از طرف سفارت هم به صورت رندوم سوابق کار چک میشه.

لینک مورد نظر جهت سوابق کاری برای مهاجرت به استرالیا:

http://www.immi.gov.au/allforms/booklets/1119.pdf
(صفحه 21)

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ahmad_z ، storagemeter ، Seattle2015 ، LightMoon ، batis2010 ، mhsenpc ، taherifar ، barvos ، msar ، DOOK
کاش دوستان در این مورد بیشتر اپتجربیات و اصلاعاتشونو ارائه بدن و یا اگه تاپیک دیگه ای در این خصوص هست میشه به من معرفی کنید
ممنون از همگی
پاسخ
تشکر کنندگان: hameddjj ، taherifar ، msar
برای خود کانادا چطور؟ سوابق بیمه حتما لازمه؟
کیس نامبر: *** | تاریخ رویت قبولی: ... | تعداد افراد کیس: ۲نفر | ارسال فرمهای اولیه: ... | سفارت: ... | کارنت: ... | نامه دوم: ... | مصاحبه: ...
پاسخ
تشکر کنندگان: worldforex ، mhsenpc ، hameddjj ، taherifar ، msar
من که برا کانادا اقدام کردم سه بار آپ دیت سابقه کار خواستن که دو بار نامه با سربرگ شرکتی که کار می کردم رو با قید تاریخ شروع کار دادم ترجمه کردم و فرستادم و بار آخر سوابق بیمه منو خواستن که اونو دادم ترجمه و با اصلش فرستادم.
پاسخ
تشکر کنندگان: worldforex ، hameddjj ، taherifar ، msar
سلام به همه
من تو مهندسی کامپیوتر تازه از دانشگاه پیام نور (که همه می دونین کلاس درست و حسابی نداره) فارغ التحصیل شدم.
تو زمان دانشجوییم و حتی قبل از اون جمعا 4 سال سابقه کار بدون بیمه دارم. به این صورت که تو دو تا آموزشگاه تدریس داشتم و برام گواهی نوشتن که فلان مدت اونجا بودم. می تونم روی این 4 سال به عنوان کار نیمه وقت حساب کنم؟
این سوال رو درمورد استرالیا پرسیدم و دوستان جواب منفی دادن، در مورد کانادا چی؟
پاسخ
دوستان یعنی هیچ کس نمی دونه واسه کانادا سابقه کار حتما بیمه می خواد یا نه؟
من یه بنده خدایی رو دورادور می شناسم که با سابقه ی بدون بیمه رفت، یعنی شرکت براش گواهی داد. البته مطمعن نیستم که از جای دیگه بیمه داشت یا نه.
آموزشگاه هایی که من کار می کردم مالکشون شخص حقوقیه، یعنی دار واقع شرکت هستند. از این شرکت ها من هر نامه ای که لازم باشه می تونم بگیرم، ولی بیمه ندارم. این میتونه سابقه کار باشه برام؟
پاسخ
سلام خدمت همگی
چون تاریخ این صفحه خیلی وقت که آپدیت نشده نمی خواستم جواب بدم ولی دیدم هنوز باز دید داره خب به هرحال
برای کانادا که من می دونم برای اکثر شهرها سابقه بیمه ای مهم هستش و تکیه روی سابقه با بیمه دارند سابقه های بدون بیمه رو می تونید برای کار پاره وقت استفاده کنید و این هم بدلیل جعل و صدور سابقه های بی محتوایی بوده از جانب دوستان ایرانی ارسال شده
یکی از دوستان پرسید چطور استعلام می کنن قبلا که کاردارشون این جا بود از هر چند پرونده یکی رو انتخاب می کردن و در شهر های نزدیک تهران و تهران چک شون می کردن و لی حالا که کسی نیست فقط سابقه بیمه مهمه البته برای ما ایرانی ها هیچ کاری سخت نیست ولی اگر بفهمن نه 10 سال بلکه برای همیشه اعتبارتون رو از دست می دید مطمئن باشید
پاسخ
سلام.سابقه کار ایران رو کانادا قبول داره؟
پاسخ
سلام دوستان من میخوام برای فدرال اقدام کنم سنم 23 هست ....یک ماه دیگه اعزام برای خدمت دارم ...لیسانس برق دارم ........سوال من این هست که تا اونجای که من میدونم برای فدرال فاکتور های مهم سابقه کار و ielts ... هست.....هدف من این هست که در زمان انجام خدمت سابقه کار رو هم جور کنم ....من قبلا در رشته خودم یعنی برق سابقه کار داشتم ..در برق ساختمان ...اما کار فرمای شرکتی نداشتم و صرفا سابقه کار تجربی دارم ...حالا سوال من اینه که اگر من یه اشنا در شرکتی برقی پیدا کنم در حین خدمت میتونه واسم سابقه کار با بیمه رد کنه ؟ یا نه در واقع مثلا بگه این اقا از این تاریخ یعنی زمان حال در این شرکت کار کرده تایه سال بر فرض ....

سلام دوستان من میخوام برای فدرال اقدام کنم سنم 23 هست ....یک ماه دیگه اعزام برای خدمت دارم ...لیسانس برق دارم ........سوال من این هست که تا اونجای که من میدونم برای فدرال فاکتور های مهم سابقه کار و ielts ... هست.....هدف من این هست که در زمان انجام خدمت سابقه کار رو هم جور کنم ....من قبلا در رشته خودم یعنی برق سابقه کار داشتم ..در برق ساختمان ...اما کار فرمای شرکتی نداشتم و صرفا سابقه کار تجربی دارم ...حالا سوال من اینه که اگر من یه اشنا در شرکتی برقی پیدا کنم در حین خدمت میتونه واسم سابقه کار با بیمه رد کنه ؟ یا نه در واقع مثلا بگه این اقا از این تاریخ یعنی زمان حال در این شرکت کار کرده تایه سال بر فرض ....

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
سلام دوستان

من و همسرم مدارکمون رو 2013 برای کبک فرستادیم . فقط به ما یک فایل نامبر دادن و بعدش هم هیچ خبری تا الان نشده. به نظرتون باید چی کار کنیم تا بفهمیم پروندمون در چه وضعیتیه؟
مدرک من شیمی
مدرک همسرم اقتصاد

ممنون
Case No.: 2015-51XX - ارسال فرم 260: 19 می 2014 -نفرات کیس: 2
تاریخ کارنت: 24 مارچ 2015 تاریخ مصاحبه: 11 می 2015 - سفارت: ایروان - نتیجه: AP-
خودم و همسرم: شغل دولتی-همسرم: سربازی ارتش
آپدیت ها: 11-13-14-19 می و 2 جون (آپ سفارت)- آپدیت کلیرنس 20 جولای
کلیرنس:21 جولای Rolleyes - دریافت ویزا:28 جولای

پاسخ
دوستان سلام من ۱۳ ماه سابقه کاربدون بیمه دارم که دران مدت در نوشتن یک کتاب همکاری کردم(اسم من در مقدمه هست ). از طرف دیگر به طور هم زمان( البته دو ماه بعدازاز تاریخ شروع کاراول بود)از طرف یک شرکت با یک عنوان دیگه(غیر مرتبط با رشته ) برام بیمه رد می کرد. حالا به نظرتون این بیمه غیر مرتبط را بفرستم و براشون توضیح بدم زمان اپدیت یا نه
پاسخ
دوستان سلام
یکی از دوستانم برای کانادا از طریق کبک اقدام کرده.مصاحبه هم رفته است.بعد از مصاحبه مدرک زبان و مدارک کار ازش خواستند ،براشون ارسال کرده.حالا نامه ای از اداره دارایی می خو اهند.آیا کسی هست که اطلاع از چنین نامه داشته باشه و بتونه یک نمونه از ان را از طریق ایمیل یا همین تاپیک برای من ارسال کنه؟اگر بتونید کمک کنید ممنون میشم چون زمانش رو به اتمام هست.با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

سابقه کار من در یک شرکت، ۲۶ ماه است.
در ۱۴ ماه اول بیمه من از شرکت همسایه رد شد و بعد از ثبت شرکتی که در آن مشغول بودم، ۱۲ ماه بعد از همان شرکت طرف قراردادم رد شد.

سوال من:
۱. باید دو عدد گواهی مختلف از هر دو شرکت بگیریم و یک فرد (رییس ام) امضا کند؟ (تنها تاریخ شروع و پایان گواهی، سربرگ و مهر فرق داشته باشد؟)
۲. اگر مورد ۱ را انجام دهم مشکلی پیش نمیاید که هر دو نفر که نامه را امضا کرده است، یک نفر هست؟ اگر از من قرارداد خواستند مشکل پیش نمیاید؟

۳. اگر نامه را تنها از شرکت طرف قراردادم بگیرم، با توجه به نیاز به ترجمه و مهر دادگستری که روزنامه رسمی را نیز می‌خواهد مشکلی پیش نماید؟ زیرا شرکت به من گواهی را از تاریخی داده است که ۱۴ ماه بعد تازه خود ثبت شده است!؟

البته امکان گرفتن دو عدد نامه از دو شرکت را احتمالا نداشته باشم! در این صورت چه کار باید کنم؟

بی‌نهایت متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان