کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن بازنشستگان
سلام

نمی دونم تاپیکی برای بازنشستگی در امریکا در سایت هست یا نه، کلی هم سرچ کردم ولی ندیدم. مطالب و پست های پراکنده ای هست ولی به صورت مجتمع نیست.

امروز یه خیر جدید در یاهو دیدم و با توجه به اینکه برای مهاجرانی که قصد اقامت دائم در امریکا را دارند مسئله بازنشستگی و قوانین پیچیده آن چالشی بسیار مهم براشون محسوب میشه ، به محض دیدن این مطلب تصمیم گرفتم اون رو رو سایت منتقل کنم و بقیه دوستان هم بخونن و از لینک های مفیدی که توش ارائه شده مطالب رو برداشت کنیم و در طول زمان اینجا برای کمک به همدیگه قرار بدیم.

لینک قوانین جدید در یاهو

لینک های بسیار مفید در مورد امور مالی و مخصوصا بازنشستگی در حالات 15 ساله و 30 ساله و ریز مطالب :

لینک ریز قوانین و مطالب مهم مفید

لطفا به بخش Retirement مراجعه بفرمائید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، mirman ، frozen mind ، laili ، الهه سابق ، hasti_banoo ، soheilbadami ، masih sh ، nora ، ASALI ، abdolreza ، romance33 ، msar
اگر منظور بازنشتگی با اتکا به صندوق دولت (فدرال) یا سوشال سکیوریتی باشه چند راس مهم داره (از نظر قوانین تامین اجتماعی در امریکا ) که شامل پرداخت- سن بازنشستگی - مدیکر و غیره هست که بهترین منبع اون سایت خود اداره اس اس ای هست و اطلاعات بروزی رو در خودش داره : http://www.ssa.gov/pgm/retirement.htm
بازنشستگی میتونه همزمان با اتکا به صندوقهای مکمل یا همون 401 کی هم بشه که شرکتها به صورت گروهی برای کارمندانشون بصورت داوطلب ایجاد میکنن یا حتی صندوقهایی هم هست که افراد رو به صورت فردی قبول میکنن.ریسک این نوع صندوقها نسبتا زیاد هست و بر خلاف صندوق متکی بر فدرال زیر مجموعه قوانین ورشکستگی بخش خصوصی قرار میگیرن و به صورت صندوقهای مشاع عمل میکنند که توی انواع مارکتها کار برد دارد.
بسیاری از این صندوقهای بازنشستگی بعد از سال 2007 ورشکسته اعلام شدن و پول بسیاری از اعضا هم از بین رفت لذا در انتخاب این صندوقها باید دقت کافی کرد.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، ParsTrader ، Blaze ، nora ، الهه سابق ، Saeedv13 ، el333 ، romance33 ، qeshmi ، msar ، behjan ، aristotel
بچه ها من کلا هنوز نفهمیدم که سیستم بازنشستگی آمریکا چطوره؟ کسی که اونجا مثلا 30 سال کار کنه و مالیات بده، آیا مثل ایران بهش حقوق بازنشستگی میدن یا سیستمش فرق داره؟
بعد حالا کسی که سیتیزن شده و بالای 65 سال هم داره ولی کار نکرده یا تکس نداده، تکلیفش چی میشه؟
کسی که تازه چندساله سیتیزن شده و الان 65 سالو رد کرده چی؟ حقوقی میگیره از دولت؟
کسی که سالهاست سیتیزنه ولی توی آمریکا زندگی نمیکنه چی؟ بعد از 65 سال چیزی بهش تعلق میگیره؟
ببخشید که سوالام زیاد شد ولی واقعا برام مهمه. لطفا اگه میدونید جواب بدید. مرسی
یکی از آشناهای ما که چندسال پیش از طریق گرین کارت رفتن و حالا سیتیزنن و بالا 65 سال دارن، ولی از وقتی سیتیزن شدن ایران زندگی میکنن و کلا هیچ وقت هم اونجا کار نکرده، حالا میگه من ماهی 800 دلار از دولت آمریکا پول میگیرم چون سیتیزنم و بالای 65!!!!! من به هیچ وجه باور نکردم و فکر میکنم ایشون الکی میگه. آمریکا و چنین خدماتی به مردمش؟!!!!! بعیده
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Blaze ، romance33 ، msar
عزیزم من فقط جواب سؤال اولت رو میدونم. پدر همسر من بازنشسته شده بود و حقوق میگرفت الانم که فوت شده به همسرش حقوق میدن
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، romance33 ، msar
خدا رحمتشون کنه. اونجا حدودا چند سال کار کرده بودن؟ حقوق بازنشستگی رو دولت میده یا صندوق های خصوصی؟ خبر نداری؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، romance33 ، msar
فکر میکنم 20 سالی کار کرد.. فکر میکنم دولت میده. میپرسم دقیق بهت میگم عزیزم
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، romance33 ، msar
(2013-01-25 ساعت 18:03)الهه سابق نوشته:  بچه ها من کلا هنوز نفهمیدم که سیستم بازنشستگی آمریکا چطوره؟ کسی که اونجا مثلا 30 سال کار کنه و مالیات بده، آیا مثل ایران بهش حقوق بازنشستگی میدن یا سیستمش فرق داره؟
بعد حالا کسی که سیتیزن شده و بالای 65 سال هم داره ولی کار نکرده یا تکس نداده، تکلیفش چی میشه؟
کسی که سالهاست سیتیزنه ولی توی آمریکا زندگی نمیکنه چی؟ بعد از 65 سال چیزی بهش تعلق میگیره؟
یکی از آشناهای ما که چندسال پیش از طریق گرین کارت رفتن و حالا سیتیزنن و بالا 65 سال دارن، ولی از وقتی سیتیزن شدن ایران زندگی میکنن و کلا هیچ وقت هم اونجا کار نکرده، حالا میگه من ماهی 800 دلار از دولت آمریکا پول میگیرم چون سیتیزنم و بالای 65!!!!! من به هیچ وجه باور نکردم و فکر میکنم ایشون الکی میگه. آمریکا و چنین خدماتی به مردمش؟!!!!! بعیده

امیدوارم که این لینک ها بتونن پاسخی بدن به سوالاتت ، همش به زبان انگلیسی هست . فقط کافیست که هر لینک را که دوست داری کپی و در گوگل جستجو کنی.

retirement benefits definition
retirement benefits calculator
retirement benefits act
post retirement benefits
retirement benefits for central govt employees
retirement benefits for employees
retirement calculator
retirement benefits authority
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، abdolreza ، romance33 ، msar
اگه كسي مثلا 20 سال ايران كار كرده باشه و بعد مهاجرت كنه به آمريكا و حدود 10 سال هم آمريكا كار كنه آيا ميتونه در آمريكا بازنشسته بشه؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان میشه در مورد این سوالات لطفا راهنمایی کنید. ممنون میشم

(2013-01-25 ساعت 18:03)الهه سابق نوشته:  بچه ها من کلا هنوز نفهمیدم که سیستم بازنشستگی آمریکا چطوره؟ کسی که اونجا مثلا 30 سال کار کنه و مالیات بده، آیا مثل ایران بهش حقوق بازنشستگی میدن یا سیستمش فرق داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خواستم بدونم با گرین کارت و سن شصت و پنج سال بدون سابقه کار در امریکا هم میشه تقاضای بازنشتگی کرد در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-24 ساعت 16:01)omid2014 نوشته:  سلام دوستان خواستم بدونم با گرین کارت و سن شصت و پنج سال بدون سابقه کار در آمریکا هم میشه تقاضای بازنشتگی کرد در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

سلام من میدونم که ایالت کالیفرنیا قانونی داره به نام capi که به افراد بالای ۶۵سال که گرین کارت دارند و بیشتر از یکماه ساکن کالیفرنیا باشند، حقوق میده مبلغ ۸۸۰ دلار، البته به شرط زندگی در این ایالت، شوهر من هم شامل این قانون شده، البته الان که ایرانیم قطع شده، شما میتونید به اداره سوشیال مراجعه کنید و تقاضای capi کنید موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، aristotel
(2016-02-25 ساعت 00:10)behjat نوشته:  
(2016-02-24 ساعت 16:01)omid2014 نوشته:  سلام دوستان خواستم بدونم با گرین کارت و سن شصت و پنج سال بدون سابقه کار در آمریکا هم میشه تقاضای بازنشتگی کرد در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

سلام من میدونم که ایالت کالیفرنیا قانونی داره به نام capi که به افراد بالای ۶۵سال که گرین کارت دارند و بیشتر از یکماه ساکن کالیفرنیا باشند، حقوق میده مبلغ ۸۸۰ دلار، البته به شرط زندگی در این ایالت، شوهر من هم شامل این قانون شده، البته الان که ایرانیم قطع شده، شما میتونید به اداره سوشیال مراجعه کنید و تقاضای capi کنید موفق باشید
با سلام و عرض ادب خیلی متشکر از راهنمایی شما ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat
(2016-02-25 ساعت 00:10)behjat نوشته:  

سلام دوست عزیز. پدر من هم دقیقا همه این شرایط رو داره و بهمون گفتن که مستقیم به اداره سوشال مراجعه نکنیم و حتما از طریق وکلا (ایرانی) اقدام کنیم. چون ممکنه چیزی رو اشتباه بگیم اونجا و این شانس رو دیگه از دست بدیم.
من که خودم علاقه ای به کار با وکیل ندارم. می خواستم بدونم آیا شما شخصا و مستقیم از اداره سوشال اقدام کردین یا همراه وکیل این کار رو انجام دادین؟
ممنون می شم از کمکتون
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ما خودمون شخصا به اداره سوشیال مرکزی نزدیک downtownمراجعه کردیم و تقاضای کاپی کردیم با کارت سوشیال و گرین کارت و مدرک سکونت بیش از یکماه در ایالت کالیفرنیا سریع برقرار شد ، الان که دوباره به لس آنجلس برگشتیم منتظریم بعداز یکماه دوباره بریم دنبالش، البته این قانون بازنشستگی نیست و برای چند سال اجرا میشه بعد قطع میشه موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان