کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای گرفتن ویزای کانادا از آنکارا
با سلام به همگی
از آنجاییکه همین چند روز پیش ویزای مهاجرت را از سفارت کانادا در آنکارا گرفتم بد ندیدم تجربه خودم را با شما در میان بذارم:
شما برای گرفتن ویزا می توانید از چند راه اقدام کنید:
1) سپردن پاسپورتها به برخی شرکتها که این کار را برایتان می کنند (با یکی از آنها صحبت کردم به ازای پاسپورت اول 500 و به ازای پاسپورتهای بعدی 200 هزار تومان هزینه می گرفت)
2) گرفتن بلیط+هتل(با ترانسفر از فرودگاه به هتل و بالعکس) از آژانسها که 450 هزار تومان بابت هواپیما و 185 دلار بابت هتل می گیرند این گزینه برای آنهایی که خیلی نمی خواند دردسر بکشند گزینه خوبیه
3) اما راه اقتصادی تر اینکه از همین آژانسها بلیط را به صورت چارتر ایران ایر (یکشبه رفت و چهارشنبه برگشت) یا ماهان (دوشنبه رفت و پنجشنبه برگشت) به قیمت 450 هزار تومان بگیرید و هتل را خودتون رزرو کنید(برای این کار باید مشخصات یک کارت اعتباری بین المللی را وارد کنید این کار رامن با استفاده از سایت booking.com انجام دادم) برای سه شب هتل را 60 دلار هزینه کردم که همراه با صبحانه بود.
اکثر هتلها در فاصله نه چندان دوری از خیابان آتاترک قرار گرفته اند. این خیابان مثل ولی عصر تهران از جنوب تا شمال آنکارا کشیده شده است. در مرکز این خیابان میدان گزل آی(Kesely) و در بخش شمالی تر آن میدان اولوس(Ulus)قرار دارد. یک خط اتوبوس به شماره 413 کل این خیابان را طی کرده و روبروی سفارت کانادا ایستگاه دارد.
برای آمدن از فرودگاه به هتل سه راه دارید: استفاده از تاکسی (که بین 70-90 لیره برایتان هزینه دارد)، استفاده از اتوبوس (که در سایتی یک نفر خط 442 را معرفی کرده بود ولی من نتوانستم پیدا کنم) و یا استفاده از اتوبوس + مترو. از فرودگاه با اتوبوس فرودگاه به نام هواش(Havas) به ایستگاه مترو (10 لیره)به نام آشته (Asteh) برید و بعد با مترو به میدان گزل آی (3.5 لیره) و از آنجا با خط 413 به نزدیک هتلتان (2 لیره) بروید با این کار با 15.5 لیره به هتل می رسید. البته این روش، سختی خودش را دارد برخی قسمتهای مترو پله برقی ندارد و از خیابان آتاترک تا هتل را هم باید پیاده برید ولی فکر می کنم برای آقایانونی که تنها سفر می کنند و نمی خواند تاکسیها نقره داغشون کنند روش خوبی است. سفارت کانادا در بخش جنوبی آنکارا قرار دارد و هر دفعه که می خواید به آنجا برید با همین خط 413 که اتوبوسهاشم خیلی زیاد است با دو لیره به مقصد می رسید
من چون این روشها رو بلد نبودم شب اول و صبح روز اول کلی هزینه تاکسی دادم (از هتل به سفارت 20 لیره)
پیشنهاد آخر اینکه اگه علاقه داشتید حتما سری به شهر قونیه (Konya)برای زیارت آرامگاه مولوی بزنید هزینه رفت و برگشت با قطار سریع السیر آنکارا (با سرعت 250 کیلوتر در ساعت) 40 لیره است من ساعت 7 صبح چهارشبنه رفتم و با قطار 12:15 برگشتم
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Mehrdadvictor ، rayanmoli ، danial870627 ، usa lover ، ابی22 ، worldforex ، msar
سلام
من می خوام برای گرفتن ویزای ویزیتوری بصورت شخصی اقدام کنم.آیا راهی وجود داره که آنلاین فرم ها رو پر کنم و اسپانسرم از کریدیت کارت خودش (کانادا) پول ویزا رو پرداخت کنه؟ توی سایت دیدم که نوشته دفاتر سفارت خارج از کانادا رسید پول پرداختی از بانکهای داخل کانادا رو قبول ندارند.نمی دونم این مسئله در مورد creadit card چطوریه؟
از طرفی زمان رسیدگی به مدارک آنلاین خیلی کمتره و من به این زمان نیاز دارم.ضمنا اگه نمیشه آنلاین اقدام کرد آیا راهی داره که با هزینه کمتر خودم اقدام کنم و به آژانس نسپرم کارمو؟
لطفا اگه کسی می دونه راهنمایی کنه.
مچکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maryam.azad
(2013-04-09 ساعت 16:14)danial870627 نوشته:  سلام
من می خوام برای گرفتن ویزای ویزیتوری بصورت شخصی اقدام کنم.آیا راهی وجود داره که آنلاین فرم ها رو پر کنم و اسپانسرم از کریدیت کارت خودش (کانادا) پول ویزا رو پرداخت کنه؟ توی سایت دیدم که نوشته دفاتر سفارت خارج از کانادا رسید پول پرداختی از بانکهای داخل کانادا رو قبول ندارند.نمی دونم این مسئله در مورد creadit card چطوریه؟
از طرفی زمان رسیدگی به مدارک آنلاین خیلی کمتره و من به این زمان نیاز دارم.ضمنا اگه نمیشه آنلاین اقدام کرد آیا راهی داره که با هزینه کمتر خودم اقدام کنم و به آژانس نسپرم کارمو؟
مچکرم.

سلام.
می خواستم بدونم شما موفق شدید زودتر ویزا بگیرید از طریق آن لاین؟من هم شرایط شما رو دارم. و مبلغ را از طریق Credit Card میزبان کانادایی واریز کردم.ممنون میشم اگر مدت زمان پاسخ رو بهم بگید.
پاسخ
(2013-07-14 ساعت 12:06)بنفشه81 نوشته:  
مچکرم.

سلام.
می خواستم بدونم شما موفق شدید زودتر ویزا بگیرید از طریق آن لاین؟من هم شرایط شما رو دارم. و مبلغ را از طریق Credit Card میزبان کانادایی واریز کردم.ممنون میشم اگر مدت زمان پاسخ رو بهم بگید.

سلام
بله تونستم خودم آنلاین اپلای کنم و فی ویزا رو هم از طریق یه موسسه تو تهران با کریدیت پرداخت کردم. گرچه متاسفانه پرونده من ریجکت شد ولی طی 3 هفته جواب اومد.نمی دونم بعد این اعتصابات کارکنان سفارت ندیدم کسی سریع پاسخ مثبت گرفته یا کسی اعلام نمی کنه ولی جواب های منفی رو زود میدن انگار. امیدوارم جواب شما مثبت باشه.
پاسخ
(2013-07-14 ساعت 14:04)danial870627 نوشته:  
(2013-07-14 ساعت 12:06)بنفشه81 نوشته:  
مچکرم.

سلام.

سلام
بله تونستم خودم آنلاین اپلای کنم و فی ویزا رو هم از طریق یه موسسه تو تهران با کریدیت پرداخت کردم. گرچه متاسفانه پرونده من ریجکت شد ولی طی 3 هفته جواب اومد.نمی دونم بعد این اعتصابات کارکنان سفارت ندیدم کسی سریع پاسخ مثبت گرفته یا کسی اعلام نمی کنه ولی جواب های منفی رو زود میدن انگار. امیدوارم جواب شما مثبت باشه.

از پاسختون ممنونم
پاسخ
با سلام
من مدرک مهندسی کامپیوتر دارم .الان از یک کا لج پذیرش گرفتم . نزدیک به ١٣میلیون تومان توی حسابم گذاشتم .کافی هست ؟در ضمن که خواهرم انجا اقامت داره وخودش برا م پذیرش گرفته ...چجوری میتونم بابام رو اسپانسر خودم کنم ؟
راستی ,آیا خواهرم میتونه پول سفارت از کانادا بده
پاسخ
سلام دوستان من میخام‌واسه ویزای مولتی انلاین اقدام کنم نمونه فرم میخام و‌راهنمایی کسی میتونه ب من کمک کنه لطفا ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان