کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
mahan نوشته: . اخیرا بانکهای آمریکا شروع کردن به فرستادن نامه هایی به بعضی از مشتریهاشون که قوانین جدید را بر اساس تحریمهای اخیر علیه ایران گوشزد می کنن. نتیجه ی تحریمهای جدید که بانکها را هدف قرار داده این هست که مشتریان بانکهای آمریکایی نمی تونن هیچگونه نقل و انتقل پول به ایران و برعکس انجام بدن. از این دست نامه ها دست کم دو موردش را من دیدم که نزدیکان ما در اینجا دریافت کردن. بنابراین پیش از انجم هرگونه نقل و انتقال پول حتما از شرایط قانونی آن نوع نقل و انتقال آگاه باشید و بعد اقدام کنید.

ده هزار دلار برای شروع یه زندگی جدید رقم کمی است. سوال اساسی اینجاست که چطور می شه پول به آمریکا فرستاد یا بالعکس. با توجه به تحریم بانکهای دولتی ایران از چه طریقی مثلا خانواده من می تونن از ایران برام پول بفرستند ؟
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
سلام. آیا میشه با گواهی بین المللی ایران اینجا ماشین خرید؟ شما lease کردید؟
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
گزارشی از consumerreports.com در سایت یاهو اتو در مورد بهترین و بدترین خودروهای شخصی دست دوم:
و راهنمایی برای خرید خودروی دست دوم:
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
فقط میخواهم نکته ای را بهتون بگم که اگر قصد مهاجرت به امریکا را دارید شاید به دردتان بخورد. میدانید برای چه ماشین دست دوم اینجا اینقدر فراوان و ارزونه؟مطمئنا نمیدونید چون من هم وقتی به امریکا اومدم نمیدونستم. اینجا مکانیکی و هندلینگ ماشین خیلی گرونه. اگر ماشین شما وسط اتوبان خراب بشه باید 700 دلار پول بدبد تا آن را به یک جای امن یدک بکشند. اگر مثلا واشر سرسیلند بخواهید عوض کنید 3000 دلار فقط دستمزد کارگر میشود در صورتی که ممکنه شما ماشین را 2000 دلار خریده باشید. خلاصه بعد از مدت کوتاهی به این نتیجه میرسید که ماشین خیلی قدیمی بدرد نمیخورد. البته مجبور هم نیستید ماشین نو بگیرید بلکه میتوانید ماشین دو یا سه سال پیش را با قیمت و اقساط مناسب بگیرید تا لااقل خیالتان راحت باشد.حتی اگر مکانیک هم باشید اینجا نمیتوانید مثل ایران ماشین را بزنید کنار و شروع به تعمیر آن کنید.
پاسخ
سایت زیر بهترین خودروهای دست دوم رو در رده های مختلف (سدان، اس یو وی، ...) معرفی کرده:
http://autos.yahoo.com/consumerreports/a..._cars.html

تو سایت زیر هم خودروهای قابل اطمینان دست دوم رو بسته به قیمتشون دسته بندی کرده، مثلاً اینکه با 6000 تا 8000 دلار چه مدل خودرویی می تونید بخرید که منبع خیلی خوبیه. می تونید خودرو رو از لینک اولی انتخاب کنید و بعد ببینید تو لینک دوم با توجه به بودجه تون چه مدلی از اون رو می تونید بخرید:

http://www.consumerreports.org/cro/cars/.../overview/
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
البته حواستون باشه که باید پول مالیات و رجیستر کردن را هم به ماشینی که میخرید اضافه کنید. این مبلغ بستگی به قیمت ماشین داره. مثلا اگر ماشین 10 تایی میخرید باید حدود 2 تا هم بابت مالیات و رجیستر بدهید. البته بعضی فروشنده ها قیمت ماشین را کمتر مینویسند تا شما کمتر مالیاتشو بدهید و تخفیفشون را اینطوری میدهند!!
هر ساله dmv هم 200 دلار بابت رجیستر سالیانه میگیرد.
یک جایی بنام auction است که ماشین ها را می آورند و به قیمت ارزونتر از بازار میفروشند. البته فقط دیلر ها میتونند بروند و خرید کنند. حالا اگه دیلرشیپ آشنا داشته باشید، میتونید از طریق او ماشین خوب و سالم و ارزونی پیدا کنید. من از طریق یکی از همین ها و آن لاین ماشینم را خریدم. خوبی این سازمان اینه که کارشناس هاشون اول ماشین را میبینند و تمام مشخصان ماشین را حتی اینکه کجا احیانا تصادف و یا... را داشته با عکس توی سایت می آورند با 1 قیمت پایه و سر یک ساعتی به اصطلاح همون آن لاین و یا حضوری به حراج میگذارند. حالا هر کی قیمت بالا تر گفت ماشین مال او میشه.
لاتاری 2008
پاسخ
پگاه عزیز خوب آدرس سایت را بنویسید ما هم ببینیم. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز .
سوالی داشتم از آرش عزیز یا هر کدام از دوستان که اطلاعاتی در این مورد دارند .
میخواستم در مورد اینکه بازار بی ام دبلیو و مرسدس در اونجا به چه صورت هست و کدامیک محبوبیت بیشتری را دارد و کدام یک در نهایت بهتر هست ؟
و همچنین میخواستم بدونم خرید مثلا یک بی ام دبلیو که 60 هزار دلار هست با کردیت کارد به چه صورت انجام میگیرید .
(منظورم از نوع اقساط بندی بانکی هست)
در ضمن آرش جان شما اونجا ماشینتون چیه در حال حاضر؟
با سپاس فراوان .
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، taherifar
نوید جان. اینجا ماشینهای بنز و بی ام دابلیو جزو ماشینهای معمولی هستند و خیلی هم گران نیستند. ولی بخاطر کیفیت بی ام دابلیو بازار آن بهتر است. البته همچنان تویوتا و ماشینهای ژاپنی بالاترین فروش را در امریکا دارند.
من اول که گواهینامه ام را گرفتم یک تویوتای rav4 مدل 98 گرفتم حدود 5 هزار دلار ولی بعد از یکسال که کار بهتر گرفتم آن ماشین را که چند بار خراب شده بود فروختم و یک بی ام دابلیوی اکس تری خریدم. البته نو نبود و 17 هزار مایل کار کرده بود و من آن را از نمایندگیش خریدم بیست و هفت هزار دلار. خوبیش اینه که تا صد هزار مایل گارانتی کامل دارد و الان تازه پنجاه هزار تا کار کرده.
اینجا به بنز و بی ام دابلیو میگویند بیمر و تعداد اندکی از امریکاییهای رد نک از آن و البته صاحبان آنها خوششان نمیاید
نوید جان, اینجا برای خرید ماشین از کردیت کارت استفاده نمیکنی بلکه بسته به میزان امتیاز کردیتت بهت وام ماشین میدهند من تونستم از خود کمپانی بی ام دابلیو با بهره 1.9 وام بگیرم که تقریبا بی سابقه است و فقط در یک مقطعی که وضع بیزینس امریکا خیلی خراب بود چنین وامی میدادند که مردم را تشویق به خریدن کنند. الان متوسط بهره برای کردیت خوب بین 3.9 تا 4.5 است.
ماشین قبلی من را 4 هزار دلار از من گرفتند و من هم شش هزار دلار دیگه دادم. و 17 هزار دلار بقیه رو هم حدود ماهی 300 دلار میدم.
پاسخ
آرش جون پس توی آمریکا خود کمپانی ماشین کارکرده هم میفروشه؟
ماشینهای هایبریدی متوسط چند هستند؟

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، ho_tasha
آره. در واقع به این ماشینها میگویند pre-owned و مثل ماشین نو میمونه. ماشین هایبریدی هم حدود 22 تا 28 است ولی بدیش اینه که باید برای تحویل ماشین نو بین شش ماه تا یکسان منتظر بمونید. من قبل از بی ام دابلیو میخواستم کمری هایبرید بگیرم ولی گفتند باید بروی توی لیست انتظار و ممکن است هشت ماه دیگه نوبتت بشه.
پاسخ
آرش جان
آیا خرید ماشینهای pre owned بسته به کردیت می تونه بدون پیش پرداخت باشه چون تو سایتش نوشته بود بدون پیش پرداخته و آیا این نوع وام و خرید فقط شامل نمایندگی میشه و مثلا اگه شما از ebay خرید کنی نمی تونی با وام بخری؟
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، PEYMAN2010 ، امیر مهاجر ، mojtaba_k ، سمانه777 ، taherifar
چرا متریکس جان. شما میتوانید بدون پیش پرداخت هم بخرید ولی هرچه وامتان بیشتر شود پرداخت ماهیانه هم بالاتر میرود. در ضمن شما از هرجایی میتوانید ماشین بخرید و اگر اعتبار کافی داشته باشید با سند و یا تایتل آن هر بانکی به شما وام میدهد. و یک ساعت هم بیشتر کار ندارد.
پاسخ
اگه رمزشو پیدا کردم، می گذارمBig Grin
لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar
آیا می توان موتور سیکلت خرید همان حساسیت خرید ماشین رو داره .من ترجیح میدم قبل از خرید ماشین یک موتور بخرم
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، hamed_gh ، farzad24 ، maaref ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان