کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
سلام

یه سوال! برای خریدن ماشین آیا نیازی هست که ما SSN دریافت کرده باشیم؟!
یه سوال دیگه! همسر من، وقتی ایران بودیم رفت و گواهینامه رانندگیش رو بین المللی کرد، آیا این گواهینامه برای رانندگی (تا زمانی که ما SSN رو دریافت کنیم) کافیه؟!
بازم سوال! آیا نکته ای هست که شما می دونین و فکر می کنین دونستنش برای ما هم مفیده! Big Grin
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mojtaba_k ، ali234 ، سمانه777 ، taherifar
برای خرید ماشین نیازی به SSN نیست. ما که ندادیم.
به نظر من داشتن گواهینامه بین المللی حتی در صورت داشتن گواهینامه کالیفرنیا هم بد نیست. (به دلایل متعدد!)
پاسخ
راستی با همون گواهینامه بین المللی میتونید ماشین بخرید.ماکه خریدیم شد. ولی بیمه ماشین یه 10-15 دلاری گرونتر از وقتیه که شما گواهینامه آمریکایی دارید. ولی بعدش که گواهینامه دار شدید دیگه همون مبلغ کمتره رو برای بیمه میدید. پس برید راحت ماشینتون رو بخرید و منتظر گذشتن از هفت خوان dmvنباشید!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
شما همون از هواپیما که پیاده میشین اگه بدونین چه ماشینی میخواین، میتونین با یه کارت شناسایی عکس دار که میتونه گواهینامه بین المللیتون باشه برین و ماشین رو بخرین و اسماگ چک بگیرین و بیمه بخرین و پلاک بگیرین و خوش و خرم تو خیابونا دنبال پرنده و چرنده کنین! و تا موقعی که معلوم نشده که " گریب" ( همون غریب در تلفظ بخصوص) هستید کسی کاری به کارتون نداره.

تو خیلی از ایالتها هم گواهینامه بین المللی تا یکی دو ماهی میتونه دل پلیس ها رو به رحم بیاره ( در صورتیکه تابلو بازی در آرین و کار به آجان و آجان کشی برسه)
پاسخ
خرید اتومبیل

در آمریکا طیف بسیار وسیعی از اتومبیل وجود دارد، اما اتومبیل‌های تویوتا (Toyota) و هوندا (Honda) از محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند. از جمله دلایل اصلی این مساله می‌توان به قیمت نسبتاً پایین، دوام زیاد، قیمت کم قطعات یدکی و کمی مصرف بنزین (نه در تمام مدل‌ها) اشاره کرد. به همین دلیل توصیه می‌شود که ترجیحاً تویوتا یا هوندا خریداری نمایید. از بین انواع مختلف مدل‌های این اتومبیل‌ها مدل Corolla از تویوتا و Civic از هوندا در بین دانشجویان طرفدار بیشتری دارند. هر دو این اتومبیل‌ها کم مصرف و کم هزینه هستند و فروش آن‌ها در آینده نیز ساده‌تر خواهد بود. همچنین توصیه می‌شود که ترجیحا مدل‌های دنده اتوماتیک را خریداری نمایید، زیرا مدل‌های دنده‌ای در آمریکا کم طرفدارند و فروش اتومبیل برای شما در آینده مشکل خواهد بود.
صرف نظر از این که از چه کسی اتومبیل را خریداری می‌کنید، توصیه می‌شود که VIN اتومبیل را گرفته و پیشینه اتومبیل را قبل از خرید ببینید. VIN یا Vehicle Identification Number شماره‌ی منحصر بفردی است که تمام اتومبیل‌های موجود در ایالات متحده دارند و از طریق آن می‌توانید به پیشینه اتومبیل دسترسی پیدا کنید. وب‌سایت‌هایی مثل carfax با دریافت مبلغی حدود ۳۰ دلار به شما اجازه می‌دهند تا برای مدت معینی (معمولا حدود یک ماه) تعداد نامحدودی VIN را وارد نموده و پیشینه‌ی اتومبیل‌ها را استخراج نمایید. دیدن پیشینه‌ی اتومبیل هم برای اطمینان از تصادفی نبودن اتومبیل و هم برای اطمینان از نداشتن مشکلات عمده‌ی مکانیکی مفید است. اتومبیل‌های قدیمی‌تر از ۵ سال، باید معاینه‌ی فنی شوند که در آن میزان آلایندگی اتومبیل اندازه گیری می‌شود. چنانچه اتومبیلی به دفعات امتحان آلایندگی را رد کرده باشد، به احتمال زیاد دچار مشکل عمده‌ی مکانیکی موتور است. بدیهی است که خرید چنین اتومبیلی توصیه نمی‌شود. علاوه بر بررسی VIN، توصیه می‌شود که اتومبیل را قبل از خرید به مکانیک نشان دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. به خاطر داشته باشید که تعمیرات اتومبیل بسیار پرهزینه است. در نتیجه تا آنجا که ممکن است اتومبیل سالم‌تر و جدیدتری بخرید. خرید اتومبیل‌های قدیمی گرچه در ابتدا احتیاج به صرف هزینه‌ی زیادی ندارد، اما هزینه‌های تعمیر در دراز مدت به هزینه‌ی خرید و دردسر تعمیرات خواهد چربید.
اتومبیل را می‌توانید از اشخاص و همچنین از فروشگاه‌های اتومبیل خریداری نمایید. معمولاً قیمت فروشگاه‌های اتومبیل بین ٪۲۰ تا ٪۵۰ از فروشندگان شخصی بالاتر است. در نتیجه خرید اتومبیل از اشخاص معمولاً به صرفه‌تر است، اما فروشندگان اتومبیل ممکن است خدمات بیشتر و ضمانت‌هایی در مورد اتومبیل به شما بدهند که گاهی مفید واقع می‌شود. جهت گرفتن قیمت تخمینی اتومبیل سری به وب‌سایت Kelly Blue Book بزنید و شرایط اتومبیل را وارد نمایید و قیمت پیشنهادی این وب‌سایت را ببینید. قیمت‌های این وب‌سایت معمولاً بالاتر از قیمت بازار است و معمولاً باید بتوانید اتومبیل را چیزی در حدود حداقل ۱۰٪ زیر قیمت این وب‌سایت خریداری نمایید.
بسیاری از بانک‌ها و همچنین بعضی از فروشگاه‌های اتومبیل به شما وام خرید اتومبیل با بهره نسبتاً کم می‌دهند. گرفتن وام می‌تواند به شما کمک کند تا اتومبیل جدیدتر یا حتی اتومبیل نو خریداری نمایید، اما به دلیل نداشتن پیشینه‌ی اعتباری ممکن است در ماه‌های اول ورود به آمریکا امکان گرفتن وام را نداشته باشید.
پس از خرید اتومبیل نوبت به دریافت بیمه می‌رسد. داشتن سابقه‌ی رانندگی تأثیر بسزایی در کم کردن هزینه‌ی ماهیانه بیمه اتومبیل دارد. بعضی از نمایندگی‌های بیمه سابقه رانندگی شما در ایران را می‌پذیرند و هزینه‌ی ماهیانه شما را کاهش می‌دهند. برای انتقال سابقه رانندگی اصل و ترجمه‌ی رسمی گواهینامه (نه گواهینامه‌ی بین‌المللی) خود را همراه خود بیاورید و به نمایندگی بیمه ارائه دهید.

منبع: ApplyAbroad.com
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
سلام
من تازه وارد آمریکا شدم، میتونم بگم حدود یک تا یک ماه و نیم.
از دوستان میخوام که اگر براشون مقدور هست، به من کمک کنن و بهم راهنمایی بدن که باید چه کنم! میخوام گواهینامه بگیرم اما نه میدونم باید چه کنم و نه کجا برم. تمام کامنت های دوستان رو خوندم، خیلی اطلاعات خوبیه، از همه ممنون، به خاطر همینم ازتون کمک میخوام! لطفا.
در ضمن من زبانم اصلا در سطح قابل قبولی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mojtaba_k ، taherifar
(2010-07-28 ساعت 01:05)aarasb نوشته:  سلام
من تازه وارد آمریکا شدم، میتونم بگم حدود یک تا یک ماه و نیم.
از دوستان میخوام که اگر براشون مقدور هست، به من کمک کنن و بهم راهنمایی بدن که باید چه کنم! میخوام گواهینامه بگیرم اما نه میدونم باید چه کنم و نه کجا برم. تمام کامنت های دوستان رو خوندم، خیلی اطلاعات خوبیه، از همه ممنون، به خاطر همینم ازتون کمک میخوام! لطفا.
در ضمن من زبانم اصلا در سطح قابل قبولی نیست.

دوست گرامی
موضوع " گواهینامه رانندگی" رو جستجو کنید تاپیکهای مفیدی تو سایت پیدا میکنید و جواب درستی از تجربیات بچه ها پیدا میکنید.
البته ایالتی که میخواهید گواهینامه بگیرید هم مهم است ولی در کل پیرو یه قانون هستند.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
اطلاعات جامع تو قسمت های دیگه از سایت آماده فقط اینو یادتون باشه که قوانین هر ایالت کمی باهم فرق داره و باید از اون اطلاع داشته باشید ...

دوستانی که مساله پول زیاد براشون مهم نیست خواستم به معرفی یه ماشین بپردازم در محدوده 30 هزار دلار :
و اونم چیزی نیست جز audi A4
این ماشین از ظهر زیبا و هندلینگ و شتاب بسیار بالایی برخورداره و جزو راحترین ماشین ها برای رانندگی بحساب میاد ... مدل 2010 دنده اتوماتش جزو زیبا ترین ماشین های جهان با آسانترین رانندگی و ارتباط با سرنشین بحساب میاد و میتونه برای شما خاطرات خوبی از رانندگی رو بهمراه داشته باشه !

اطلاعات بیشتر رو میتونید از این سایت بگیرید : http://usnews.rankingsandreviews.com/cars-trucks/
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، babak2010 ، maaref ، taherifar
سلام دوستان با $۴۰۰۰ می‌شه یه تویوتای ۲،۳ سال کار کردهٔ خوب خرید؟
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، mirman ، taherifar
(2010-07-30 ساعت 09:46)sib 24 نوشته:  سلام دوستان با $۴۰۰۰ می‌شه یه تویوتای ۲،۳ سال کار کردهٔ خوب خرید؟

اگه منظورتون تویوتا کمری هستش خیر! من با اینکه اونجا نبودم اما اونقدر سایت خرید خودرو بالا پایین کردم به طور قطع میگم خیر! حتی تصادفی هم نمیشه!
تویوتاهای ارزونتر هم حتی 3 سال کارکرده اش این قیمت نیست. مثل یاریس.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، maaref ، taherifar
دوست عزیزم sib 24

من الان داشتم سایتهارو میگشتم خودروی 2 سال کارکرده (خوب) تو این قیمت معمولاً پیدا نمیشه ! شاید باید از سال ماشین بزنید یا به قیمت اضافه کنید ... در کل این رو مد نظر قرار بدید که تعمیرات میتونه خیلی هزینه بر باشه پس در انتخاب خودتون کاملاً دقت کنید ...
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، maaref ، MPU ، امیر مهاجر ، mojtaba_k ، taherifar ، ho_tasha
سلام و تشکر.راستش من خیلی‌ در رابطه با ماشین اطلاعات ندارم.و همین روزها هم باید ماشین بخرم.ممنون میشم راهنماییم کنید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2010-07-30 ساعت 09:46)sib 24 نوشته:  سلام دوستان با $۴۰۰۰ می‌شه یه تویوتای ۲،۳ سال کار کردهٔ خوب خرید؟
با 4000 تا نهایتا میتونید یه کمری مدل 99 یا 2000 بخرید
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، امیر مهاجر ، mojtaba_k ، taherifar
سیب 24 عزیز سلام
اول اینو بت بگم که ماشینهایی با دنده اتومات تو سالهای اول مشکل ساز نیستن ولی به مرور زمان برات مشکل ساز میشن پس اگه قصد خرید ماشین دست دو رو داری دستی بخر ... البته قیمت اتومات ها هم بیشتره و بازار خرید ماشین دستی ضعیف تره برای همین میتونی با قیمت پایین تری بگیری ...

اینجور که بچه ها میگن هزینه تعمیرات خیلی بالاست پس اینو در نظر بگیر که شاید یه ماشین چهار هزار دلاری بگیری و بعد مجبور شی همونقدر خرجش کنی !

ماشین های ژاپنی سعی میکنن برای بدست گرفتن بازار کشورهای آمریکایی قطعاتشون رو ارزونتر بدن و این مورد باعث پایین آوردن هزینه ای تعمیرات این ماشینا میشه ! حالا تو مصرف سوخت کمتر و استحلاک کمترم باهاش جمع کن تا ببینی چقدر مقرون بصرفه هستش ...

چون من هیچ جای دنیا سعی به گرفتن ماشین دست دو نمیکنم (بخاطر ضرر هایی که کردم) قیمت چند تا ماشین ارزون قیمت تو مایه های 8 تا 14 هزار دلار و البته صفر کیلومتر رو برات مینویسم باز تصمیم با تو ...

Nissan Versa تو مایه های 9 تا
Chevrolet Aveo تو مایه های 11تا
Hyundai Accent تو مایه های 8 تا
Honda Civic تو مایه های 12 تا
Toyota Yaris تو مایه های 11 تا

اینا ماشینهای تقریباً ارزون محسوب میشن و البته مدل های 2010 هستن اگه بخوای 2 سال کار کرده اینهارو بگیری باید یه چیز دی حدود 60% قیمت نو رو کنار بزاری تا بتونی یه بی دردو سرشو بگیری ...

در مجموع بگم اگه میخوای شر نشه این موضوع یه 7000 تایی کنار بزار اگه نه مشکلی نداریو کلاً مکانیکیت خوبه مثل داداش من میتونی یه 2000 تاییشم بخری البته باید هفته ای 1 بار موتور بیاری پایین ...

این قیمت هام هم از سایت http://usnews.rankingsandreviews.com/cars-trucks بود که معمولاً از بازار یه درصدی گرون تر میده ... راستی تو همین سایت ماشین های دست دو رو هم میتونی پیدا کنی ...

یه چیز یادم رفت به مقدار مایلی که یه ماشین رفته توجه کن که سعی کن زیر 40 تا باشه ... هر مایل 1.6 کیلومتره Big Grin
اگه ماشین زیاد دست به دست شده باشه یعنی اینکه مشکل داره پس ببین چند بار دست به دست شده و مدت زمانشونو نگاه کن ... خلافی ماشینم بگیر Big Grin
پاسخ
ما که اولش کردیت درست و حسابی نداریم که بتونیم ماشین رو فایننس کنیم. اما اگر کسی بخواد هم امضا(Cosigner) بشه این امکان وجود داره؟ وضعیت مالیات هم امضا چطور میشه؟ یعنی مالیات بر دارایی اش زیاد میشه یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar ، ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان