کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
راهنمای فایننسینگ (تامین مالی) ماشین نو و دست دوم

بیشتر خریداران خودرو برای خرید خودرو نو با حدود قیمت ۲۰ هزار دلار و خودرو دست دوم با قیمت حدود ۹۵۰۰ دلار نیاز به فایننسینگ یا لیزینگ دارند. در بعضی از موارد خریداران از «وام مستقیم» (direct lending) استفاده می‌کنند تا یک وام را به طور مستقیم از یک شرکت مالی اعتباری یا بانک بگیرند. در روش وام مستقیم خریدار تعهد می‌کند مبلغ وام دریافتی بعلاوه یک مبلغ اضافی توافقی را طی یک مدت مشخص بپردازد. بعد از اینکه خریدار با مبلغ خوردو اعلام شده از طرف بنگاه یا فروشنده موافقت کرد خریدار از محل وام مستقیم مبلغ خودرو را به فروشنده پرداخت می‌کند. خریداران ممکن است وام را از طریق اینترنت گرفته باشند.

معمول ترین نوع فایننسینگ خودرو «فایننسینگ نمایندگی» (dealership financing) است. در این روش فروشنده و خریدار وارد قرارداری می‌شوند که خریدار تعهد می‌کند مبلغ خوردو بعلاوه یک مبلغ اضافی توافق شده را طی مدت مشخصی به فروشنده بدهند. فروشنده ممکن است قرارداد را حفظ کند اما معمولاً آن را به یک بانک یا موسسه مالی و اعتباری که اقساط را دریافت می‌کنند می‌فروشد.

پیشنهادهای فایننسینگ فروشندگان برای خریداران خودرو:
۱- فروشندگان خودرو و خدمات فایننسینگ را در یک جا ارائه می‌دهند. (Convenience)
۲- فروشندگان ارتباط متنوعی با انواع بانکها و موسسات مالی و اعتباری دارند و به خریدار پیشنهادهای زیادی برای محل فایننسینگ دارند. (Multiple financing relationships)
۳- گاهی مواقع فروشندگان ممکن است برنامه‌هایی با پشتیبانی تولید کننده یا شرایطی با سود کم به خریداران پیشنهاد بدهند(Special programs)
قبل از اینکه پیش فروشنده بروید این کار ها را انجام دهید:
۱- از گزارش اعتبار بانکی خود یک کپی بگیرید و به دقت آن را بررسی کنید. اشتباهات و نکات منفی می‌تواند روی قدرت خرید شما تاثیر بگذارد.
۲- نیازهای خود را برای خردید خودرو شناسایی کنید.
۳- منابع اینترنتی و راهنماهای خرید خودرو را مطالعه کنید.
۴- درصد‌های بانکها و موسسات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید.

هنگام تقاضا برای فایننسینگ چه رخ می‌دهد؟
بیشتر فروشندگان یک بخش فایننس و بیمه دارند که امکان خرید یک مرحله‌ای را برای خریداران فراهم می‌کنند. مدیر بخش فایننس و بیمه از شما خواهد خواست که درخواست فایننسینگ را کامل کنید. اطلاعاتی که در اینجا از شما خواسته خواد شد ممکن است شامل: نام شما٬ شماره تامین اجتماعی(SSN)٬ تاریخ تولد٬ آدرس جاری و آدرسهای قبلی شما و مدت سکونت شما در آنجا٬‌ کارفرمای جاری و کارفرماهای پیشین شما و مدت استخدام شما در آنجا٬ منبع درآمد٬ درآمد ماهانه کلی و اطلاعات مالی در حساب اعتباری جاری شما.
فروشنده یک کپی از گزارش حساب اعتباری شما تهیه خواهد کرد که شامل اطلاعاتی در مورد تعهدات اعتباری جاری و قبلی شما٬ رکورد پرداخت‌های شما و اطلاعاتی در رکورد های عمومی (مثل اطلاعاتی که در دعاوی حقوقی از شما موجود است و...) است. برای هر حساب گزارش حساب شماره حساب شما٬ نوع و تعهدات حساب شما٬ محدوده اعتبار شما٬ پرداخت‌ها و بالانس‌های اخیر شما را نشان می‌دهد

در مورد هم امضا (Co Signer)
شما ممکنه اجازه داشته باشید که یک هم امضا داشته باشید. هم امضا قرارداد را همراه با شما امضا می‌کند به این معنی که هرگونه کمبود در اعتبارات شما را جبران کند. هم امضا همانند امضا کننده باید گزارش حساب بانکی خود و باقی مدارک لازم را با خود بیاورد.

این نوشته ترجمه نا کاملی از مقاله زیر است:
New and Used Car Financing Guide

اگر ترجمه من ایراد دارد و ناقص است عذرخواهی می‌کنم.
پاسخ
راجع به لیزینگ هم اگر میشه یکی توضیح بده.
قراردادهایی که بعد از لیزینگ اجازه تملک ماشین رو میدن چطوره؟
راجع به مزایا و معایبش اگر کسی اطالاعاتی داره بنویسه.
با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar ، ho_tasha
سلام دوستان.امروز چندتا ماشین دیدم هنوز انتخاب نکردم.می‌خوام بازم برم ببینم.

۱:هوندا سیویک ۱۹۹۱=>۲۱۲ مایل کار کرده=>قیمت ۲۱۰۰$

۲:تویوتا کمری ۱۹۹۵=>۲۴۲ مایل کار کرده=>قیمت ۲۲۰۰ $

۳:هوندا سیویک ۱۹۹۹=>۱۳۸ مایل کار کرده=>قیمت ۳۵۰۰ $

به نظرتون بین این ۳تا کدوم بهتره؟؟حالا بازم میرم مدل‌های دیگرو میبینم.ولی‌ هر ۳تاشون ترو تمیز بودن

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: fairwall ، balot ، behzadb57 ، maaref ، taherifar
برای دوستانی که مثل من در کالیفرنیا میخواهند امتحان رانندگی بدهند و ماشین بگیرند، تجربهء خودم رو میگم.
این که اصلاً در ماشین خریدن نبایدعجله کرد. اگر صبر داشته باشید و پشتکار خوبی هم نشان دهید، و البته شانس هم کمی چاشنی آن باشد( که معمولاً اگر صبر کنید، شانس خودش می آید)، میتوانید یک ماشین به قولِ معروف شکار، پیدا کنید. من حدود یک ماه بی ماشینی کشیدم و تمام وفت هم دنبالش بودم، بالاخره یک پونتیاک 2005 با 50 هزار مایل کارکرد و سند اول تونستم پیدا کنم که از یک کره ای خریدم.(مالک بود نه دلال. ضمناً ماشین مالِ خانمش بود و وقتی پرسیدم چرامیخواد بفروشش، گفت که چون عادت داره که مثل خیلی از آمریکائیها، فقط تا وقتی که ماشین تحت گارانتی هست سوارش بشه) به قیمت کمتر از 6000 دلار. ماشینش هم فوق العاده تمیز و سالم است.فق موتورش 6 سیلندرهست و یک مقدار مصرف بنزینش بالاست. اما خوب، لوکس وراحت و پر قدرت. ما که راضی هستیم.

2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
چقدر سوت و کوره اینجا!!!!
جدیدا کسی تجربه خرید ماشین نداشته ؟ دوستانی که دنبال خرید بودن چیزی پیدا کردن ؟ Smile
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
با عرض سلام
دوستان کسی میدونه قیمت تویوتا کمری چنده؟
با تشکرSmile 
پاسخ
(2011-04-11 ساعت 23:18)عباس حدادی نوشته:  با عرض سلام
دوستان کسی میدونه قیمت تویوتا کمری چنده؟
با تشکرSmile 

از 10000 دلار به بالا
الهی به ما آن ده که آن به .
پاسخ
تشکر کنندگان: عباس حدادی ، mojtaba_k ، taherifar
الان به خاطره زلزله چند ماه پیش ژاپن قیمت ماشین‌های ژاپنی ۱۰ -۱۵ درصد گرون شده طبق تجربه سعی‌ کنید اول کار ماشین ژاپنی بخرید چون معمولان خیلی‌ کم خراب میشن و لوزمشون هم ارزونتره ، در ضمن چون تو آمریکا مسافتها خیلی‌ زیاده معمولان ماشینها سالی‌ حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار مایل راه می‌رن یعنی‌ مثلا یه ماشین مدل ۲۰۰۴ بین ۹۰ تا ۱۴۰ هزار مایل راه رفته و اگه ازش خوب استفاده شده باشه تا ۲۰۰۰۰۰ مایل مشکلی‌ براش پیش نمیاد (البته ماشینهای ژاپنی) به هر حال اگه کسی‌ کمکی‌ خواست من در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، behzadb57 ، frozen mind ، gadfly ، OverLord ، MPU ، mojtaba_k ، amir0_0amir ، taherifar ، ho_tasha
سلام دوستان

راستیتش من مدتی هستش که دنبال ماشین هستم، و honda civicبرگزیدم بخاطر اقتصادی بودن و ژاپنی بودنش.

والا همه مارو میترسونن که دست ۲ خریدن ریسک زیاد داره و بهتره نو بخری و خیالتم راحت تر هست. خلاصه نمی‌دونم چی‌ کار کنم و از طرفی‌ هم می‌خوام هزینه کمتر کنم ولی‌ خوب اگه خدای نکرده ماشین دسته ۲ بد به تور آدم بخوره کلی‌ هزینه داره.

نظره دوستان چی‌ هست؟ چه کاری کنم بهتر و مقرون بصرف هست؟

ممنونم
پاسخ
(2012-05-21 ساعت 18:49)masih sh نوشته:  سلام دوستان
اگه من بخوام یه ماشین لوکس با قیمت حدودی 70/000 دلار بخرم اقساط اش ماهیانه چقدر است؟
پیش پرداخت اجباری هست؟چقدر پیش پرداخت میخوان؟ میدونم به خیلی چیزا بستگی داره ولی خواهشا حدود رو به من بگید.
مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییی
اول این که این کار اشتباه است و من آن را توصیه نمی کنم. دوم این که حتما باید اعتبار بانکی شما خیلی خوب باشد ولی اگر همه این چیزها را داشتید.
با اعتبار بانکی حدود هشتصد.(چهار یا پنج سال خوش حسابی مطلق) باید حدود پنج هزار دلار پول پیش بدهید و ماهی هزار دلار هم پرداخت کنید.

با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mavarfan ، ronmony ، MPU ، mojtaba_k ، سمانه777 ، taherifar ، ho_tasha
(2012-05-21 ساعت 21:19)masih sh نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 20:52)rs232 نوشته:  
اگه من بخوام یه ماشین لوکس با قیمت حدودی 70/000 دلار بخرم اقساط اش ماهیانه چقدر است؟
پیش پرداخت اجباری هست؟چقدر پیش پرداخت میخوان؟ میدونم به خیلی چیزا بستگی داره ولی خواهشا حدود رو به من بگید.
اول این که این کار اشتباه است و من آن را توصیه نمی کنم. دوم این که حتما باید اعتبار بانکی شما خیلی خوب باشد ولی اگر همه این چیزها را داشتید.
با اعتبار بانکی حدود هشتصد.(چهار یا پنج سال خوش حسابی مطلق) باید حدود پنج هزار دلار پول پیش بدهید و ماهی هزار دلار هم پرداخت کنید.
راستش داشتن یه ماشین خوب برامون عقده شده.
و آیا این اعتبار بانکی معادل شاهد در ایران هست؟مثلا ما برای یه وام باید چند تا شاهد داشته باشیم.تازه هر کسی هم به عنوان شاعد قبول ندارند.
بله کاملا بی ربط است. یعنی اعتبار بانکی یک فرمول محاسباتی است که توسط سه کمپانی اصلی انجام می شود. فکر کنم در یک تاپیک در مورد آن یک چیزهایی نوشته ام. عقده هم قابل درک است چون خودم هم چنین وضعی را داشتم و دارم ولی به هرحال باز هم توصیه نمی کنم.

(2012-05-21 ساعت 21:28)zaherbin نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 21:19)masih sh نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 20:52)rs232 نوشته:  
راستش داشتن یه ماشین خوب برامون عقده شده.
و آیا این اعتبار بانکی معادل شاهد در ایران هست؟مثلا ما برای یه وام باید چند تا شاهد داشته باشیم.تازه هر کسی هم به عنوان شاعد قبول ندارند.
عقده؟!
اینجا میلیون شی مصرفی وجود دارد بنا نمیشود چون من ایران دوست داشتم بخرم شاید انتهای برآورده کردن میلم رنت ماشین و یک سفر چند روزه باشد.
من بعد دو سال ماشین خریدم حتی اعتبار خوبی داشتم .
ای دوستانی که میآید آمریکا بدانید چند سال اول یعنی ریسک صفر صفر.
موافقم آدم باید راه های ارزانتری را برای فرو خواباندن عقده های خودپیدا کند. البته اگر پول زیاد باشد و غم نباشد چرا که نه. ولی مهم این است که تا قبل از چهار یا پنج سال اگر هم می خواهید ماشین گران بخرید آن را به صورت قسطی نخرید چون سود بسیار زیادی را برای آن محاسبه می کنند.

با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، hoda2012 ، masih sh ، mavarfan ، Hediyeh ، ronmony ، MPU ، mojtaba_k ، سمانه777 ، taherifar
(2012-05-21 ساعت 23:02)masih sh نوشته:  آرش جان کمپانی مثل هیوندا برای خودرو های قسطی خودش حداکثر 3.9% سود میگیره که خیلی خوبه.توی ایران سود ها خیلی خیلی بیش تر است.
بله ولی این وام کردیت اسکور بالای 750 می خواهد و این یعنی اینکه شما لااقل چهارسال گردش مالی خوب بدون کوچکترین خطا داشته باشید. مثل این است که بگویید دانشگاه برکلی کمک تحصیلی عالی با تمام امکانات در اختیار دانشجو می گذارد پس بدویم برویم آنجا درس بخوانیم. ولی این برای من و شما در شرایط فعلی نیست و مال کسانی است که در حال حاضر واجد شرایط ورود به یکی از بهترین دانشگاه های دنیا هستند. یعنی یک چیزی در حد معدل لیسانس 20 از دانشگاه صنعت شریف یا رتبه دو رقمی کنکور.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، golesang ، masih sh ، mavarfan ، frozen mind ، armanbala ، Hediyeh ، saied-k ، mml ، OverLord ، ronmony ، MPU ، mojtaba_k ، سمانه777 ، taherifar
(2008-10-23 ساعت 16:44)mre نوشته:  سلام
من ان شاء الله وقتی رفتم آمریکا ، دنبال یه ماشین ارزان قیمت هستم با ویژگی های زیر :

1- حداقل ( Minimum) مصرف سوخت
2- هزینه نگهداری ، قطعات و تعمیرات پایین
3- صفر کیلومتر
4- ترجیحا دنده اتوماتیک
5- در ضمن کمپانی سازنده ماشین اصلا برام مهم نیست. معمولا ماشین های جمع و جور قیمت مناسبی دارند. حالا مال هر کمپانی باشه فرقی نداره
با این اوصاف شما چه ماشینی را پیشنهاد می کنید ؟

TOYOTA COROLLA
پاسخ
سلام

در سایت www.cars.com شما می توانید با تعیین محل اقامتتون ؛ گزینه های موجود رو در فاصله خاصی از خودتون مشاهده کنید.

فکر می کنم برای یک ایرانی که تازه وارد امریکا شده پیدا کردن یک خودرو دست دوم حدود 3 تا 4 هزار دلاری میتونه کار راه انداز باشه . البته روی سخنم با کسانی است که پول چرب و چیلی نمی برند و با یک سرمایه اندک ناچارند هم خانه تهیه کنند هم ماشین و هم هزینه های چند ماه اول رو بدن . برای این جور دوستان ماشین هایی یافت میشه که قیمت های مناسبی دارند مثل ریو خودمون ، هوندا سیویک ، تویوتا کرولا و ... که مصرف کم و استلاک کمی دارند.
در ضمن اگر خودرو Certified Used هم پیدا کنید دیگه بهتر . یعنی خودرویی که دست دومه ولی هنوز گارانتی داره.

من حدود یک سال پیش در این سایت یک هیوندا سوناتا در محدوده دالاس دیدم با قیمت 4هزار دلار و به یکی از بچه های مهاجر سرا پیشنهاد دام و ایشون حضوری رفته بود و دیده بود و خیلی خوشش اومده بود . بعد از بالا پایین کردن به قیمت 3700 دلار خریده بود مدل 2007 و سالم . اون موقع با دلار 1100 تومانی می شد : 4 میلیون و هفتاد هزار تومان ! قیمت یک گلگیرش و دو تا چراغ عقبش تو ایران همیشه سر فراز ..!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، teoden ، golesang ، rs232 ، hoda2012 ، mavarfan ، mml ، مانترا ، ali234 ، amir0_0amir ، mahakk ، سمانه777 ، taherifar ، ho_tasha
سلام دوستان من عشق ماشین هستم و می‌خوام بین ۲۰۰ تا ۴۰۰هزار دلار واسه ماشین بذارم!! می‌خواستم نظر بقیه چیه؟ من چه ماشینی بخرم فراری یا لامبورگینی اونتدر=Aventador؟ یا ماشین دیگه ئ‌‌ توصیه می‌کنن دوستان ؟ شاید دوستان بگن که خوب نیست گذاشتن همچنین پولی روی ماشین اما من از نظر مالی هیچ مشکلی‌ ندارم خدارو شکر و عشق ماشین هستم، منتظر جواب دوستان هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان