کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن فیلمسازها
سلام دوستان خوبم...ازتون سوال داشتم،کسی میدونه من برای فیلمسازی و کارگردانی که رشته درسی و کاری حال حاضرم در ایران هست چجوری میتونم موقعیت های شغلی در آمریکا را پیدا کنم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد ، S@eed ، haman ، nousai ، aghil ، msar ، aristotel
من هم همین سوال شما را دارم اگر به نتیجه رسیدی من را هم در جریان بزار من تدوینگر و برنامه ساز مستند هستم
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد ، pejikhan ، manila ، haman ، aghil ، msar
(2013-03-08 ساعت 13:39)pejikhan نوشته:  سلام دوستان خوبم...ازتون سوال داشتم،کسی میدونه من برای فیلمسازی و کارگردانی که رشته درسی و کاری حال حاضرم در ایران هست چجوری میتونم موقعیت های شغلی در آمریکا را پیدا کنم؟؟؟

درودبرشما . دوست گرامی خوشحالم از اینکه خلاصه یه همکار و هم رشته تو مهاجرسرا پیدا کردم . تا جایی که من تحقیق کردم در رشته مورد نظر بیشتر توشهر لس آنجلس کاربرد داره به سه دلیل : 1 - هالیوود 2 - شبکه های ماهواره ای 3 - وجود ایرانیهای بسیار زیاد . اگر خیلی حرفه ای باشیم میتونیم تو یکی از شرکتهای تابعه هالیوودی یا شرکتهای ماهواره ای کارپیدا کنیم یا اینکه بصورت مستقل یک بیزنس راه بندازیم یا حتی اگه مایل باشید در زمینه استودیوهای فیلم و عکس برای مجالس و ساخت کلیپهای عروسی و حتی تدوین فیلمهای عروسی فعالیت نمود.تادرودی دیگر بدرود .
پاسخ
تشکر کنندگان: pejikhan ، manila ، S@eed ، haman ، nousai ، aghil ، حاجی واشنگتن ، msar ، aristotel
کوهنورد جان شما خودت در این کار هستی
بیشتر برامون بگو
پاجی خان نظر شما چیه ؟
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد ، aghil ، msar
کوهنورد جان منم از آشناییت خوشحالم...هیچ اطلاعاتی از این شرکت های تابعه نداری؟؟؟؟ من فیلم کوتاه میسازم و در جشنواره های خارجی هم شرکت میکنم الآن 1 فیلم ساختم و دومیش را هم بعد عید میخواهم بسازم تا رزومه ام را پرتر کنم....میخواهم بدونم که چه کاری میتوانم بکنم و اینکه میانگین دستمزدها در رشته ما چند است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد ، aghil ، msar
(2013-03-10 ساعت 00:31)pejikhan نوشته:  کوهنورد جان منم از آشناییت خوشحالم...هیچ اطلاعاتی از این شرکت های تابعه نداری؟؟؟؟ من فیلم کوتاه میسازم و در جشنواره های خارجی هم شرکت میکنم الآن 1 فیلم ساختم و دومیش را هم بعد عید میخواهم بسازم تا رزومه ام را پرتر کنم....میخواهم بدونم که چه کاری میتوانم بکنم و اینکه میانگین دستمزدها در رشته ما چند است؟
درودبرشما دوست عزیز . تمام اطلاعاتی که دارم براساس تحقیقات یکی از دوستانم هست که ساکن کالیفرنیاست و جستجویی که خودم تو منابع مختلف دارم انجام میدم . من تصمیم به مهاجرت به اونجا رو دارم . البته ابتدا دارم دوماه دیگه به یکی از کشورهای دوروبر میرم بعد از اونجا به امریکا . نمیخوام ته دلت رو خالی کنم خانمم شغلش خیاطی هست و دوستم میگفت در آمد اون بیشتر از ما خواهد بود وپیشنهاد داد توی زیر مجموعه شغل خانمم و بااون کار کنم . ( میبینی تورو خدا فارغ التحصیل رشته فیلمسازیم به من میگه برو زیر مجموعه خیاطیSad )
پاسخ
تشکر کنندگان: manila ، pejikhan ، haman ، aghil ، msar ، aristotel
(2013-03-10 ساعت 09:32)کوهنورد نوشته:  
(2013-03-10 ساعت 00:31)pejikhan نوشته:  کوهنورد جان منم از آشناییت خوشحالم...هیچ اطلاعاتی از این شرکت های تابعه نداری؟؟؟؟ من فیلم کوتاه میسازم و در جشنواره های خارجی هم شرکت میکنم الآن 1 فیلم ساختم و دومیش را هم بعد عید میخواهم بسازم تا رزومه ام را پرتر کنم....میخواهم بدونم که چه کاری میتوانم بکنم و اینکه میانگین دستمزدها در رشته ما چند است؟
درودبرشما دوست عزیز . تمام اطلاعاتی که دارم براساس تحقیقات یکی از دوستانم هست که ساکن کالیفرنیاست و جستجویی که خودم تو منابع مختلف دارم انجام میدم . من تصمیم به مهاجرت به اونجا رو دارم . البته ابتدا دارم دوماه دیگه به یکی از کشورهای دوروبر میرم بعد از اونجا به آمریکا . نمیخوام ته دلت رو خالی کنم خانمم شغلش خیاطی هست و دوستم میگفت در آمد اون بیشتر از ما خواهد بود وپیشنهاد داد توی زیر مجموعه شغل خانمم و بااون کار کنم . ( میبینی تورو خدا فارغ التحصیل رشته فیلمسازیم به من میگه برو زیر مجموعه خیاطیSad )

فکر میکنم دوستتون یکم کم لطفی کرده نسبت به رشته ما...من تا جایی که میدونم این رشته جز پول ساز ترین رشته های کاری مخصوصا" در کالیفرنیاست!

من برای رشته خودم در سایت bankjobs.ca که برای کانادا هم هست برای شهر تورنتو دیدم که سالیانه بین 94000$ تا 104000$ دستمزد گذاشته بود!!حالا چطور تو کالیفرنیا و مخصوصا" جایی مثل هالیوود میگن کمه من نمیدونم!!!!؟
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد ، nooshshahnar ، naarestan ، haman ، nousai ، aghil ، حاجی واشنگتن ، msar ، aristotel
(2013-03-10 ساعت 17:55)pejikhan نوشته:  
(2013-03-10 ساعت 09:32)کوهنورد نوشته:  
درودبرشما دوست عزیز . تمام اطلاعاتی که دارم براساس تحقیقات یکی از دوستانم هست که ساکن کالیفرنیاست و جستجویی که خودم تو منابع مختلف دارم انجام میدم . من تصمیم به مهاجرت به اونجا رو دارم . البته ابتدا دارم دوماه دیگه به یکی از کشورهای دوروبر میرم بعد از اونجا به آمریکا . نمیخوام ته دلت رو خالی کنم خانمم شغلش خیاطی هست و دوستم میگفت در آمد اون بیشتر از ما خواهد بود وپیشنهاد داد توی زیر مجموعه شغل خانمم و بااون کار کنم . ( میبینی تورو خدا فارغ التحصیل رشته فیلمسازیم به من میگه برو زیر مجموعه خیاطیSad )

فکر میکنم دوستتون یکم کم لطفی کرده نسبت به رشته ما...من تا جایی که میدونم این رشته جز پول ساز ترین رشته های کاری مخصوصا" در کالیفرنیاست!

من برای رشته خودم در سایت bankjobs.ca که برای کانادا هم هست برای شهر تورنتو دیدم که سالیانه بین 94000$ تا 104000$ دستمزد گذاشته بود!!حالا چطور تو کالیفرنیا و مخصوصا" جایی مثل هالیوود میگن کمه من نمیدونم!!!!؟
درود برشما . آقا این که عالیه . ولی فکر نمیکنید این درآمد رویایی برای افراد خیلی حرفه ای باشه. میدونید دوست من اختلاف کلاس فیلمسازی اونجا با اینور وحشتناکه اغلب طالب فیلمهای تجاری و پول سازن تا فیلمهای کم خرج و سبک هندی که تواین سالها تو کشورمون رایج شده .
پاسخ
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، pejikhan ، S@eed ، haman ، Iman13 ، aghil ، msar ، aristotel
فکر میکنم افراد حرفه ای حداقل دستمزدشون در آمریکا سالی 1 میلیون لار باشه؟؟؟نه؟؟

در ثانی مگه ما کسانی که میخوایم بریم اونجا میخوایم فیلم آبگوشتی بسازیم؟؟
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد ، haman ، aghil ، msar
(2013-03-10 ساعت 23:44)pejikhan نوشته:  فکر میکنم افراد حرفه ای حداقل دستمزدشون در آمریکا سالی 1 میلیون لار باشه؟؟؟نه؟؟

در ثانی مگه ما کسانی که میخوایم بریم اونجا میخوایم فیلم آبگوشتی بسازیم؟؟
Smile
دوست عزیز آرزوی موفقیت براتون دارم . امیدوارم تمام ایرانیهای مقیم خارج سربلند باشند ونماینده های خوبی برای کشورمون.
پاسخ
تشکر کنندگان: pejikhan ، aghil ، msar
سلام به همه دوستان عزیز !

بنده هم یکجورایی با شما هم رشته هستم.
رشته اصلی و علاقه شدید من به "جلوه های ویژه بصری" هست و از سال 85 توی فیلم های داستانی و کوتاه زیادی همکاری داشتم.
با نرم افزارهای مخصوص این رشته (3DsMAX, Maya, After Effects, ZBrush, Boujou, Mocha, ...) هم کار کردم و هم تدریس کردم...

سال 88 تصمیم داشتم برای ادامه تحصیل و کار به سوئد مهاجرت کنم و بخاطر همین ادامه تحصیلم رو رها کردم و به خدمت مقدس(!) سربازی رفتم ولی اواسط خدمت خبر رسید که دانشگاه های سوئد پولی شدن و پلن مهاجرتم از هم پاشید! و تصمیم گرفتم ادامه تحصیلم رو توی همین ایران خودمون انجام بدم تا انشاالله بعداً برای کار و ویزای کاری اقدام کنم.
الان هم که در خدمت شما هستم ترم آخر کاردانی(!) رشته نرم افزار هستم و جویای کار در اروپا , آمریکا و کانادا ...
پاسخ
تشکر کنندگان: aghil ، msar ، aristotel
فیلمسازی و اینجورچیزا فقط وفقط اگه میخواین حرفه ای کار کنین باید برید هالیوود و اونجا دستمزدها با چیزهایی که دوستان گفتند قابل قیاس نیست البته اگه بتونید توی پروژه های حرفه ای شرکت کنید و آزاد کار کنید ...من خودم عاشق بازیگریم و شدیدا میخوام توی هالیوود درسش رو بخونم و کار کنم
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

پاسخ
تشکر کنندگان: S@eed ، haman ، nousai ، aghil ، msar
به نظر من باید واقع بین بود !
تا وقتی توی هالیوود افراد کار کشته و از همه مهمتر "بومی" وجود داره ، جایی برای ماها که توی فقر علمی و فرهنگی بزرگ شدیم نیست!
امیدوارم به کسی بر نخوره. حداقل خوده من میدونم با تمام تلاش شبانه روزی که برای یادگیری و بهتر کردن کارم کردم، ولی میدونم مثلاً با اونی که سابقه کار کردن توی گروه جلوه های ویژه فیلم Lord of the ring ُ داشته ، قابل مقایسه نیستم!
البته امید داشتن به پیشرفت خیلی خوبه ولی برای شروع باید به این فکر کنیم که از یه جای خیلی خیلی کوچیک شروع کنیم.

مثلاً پیشنهاد اون دوستمون (کوهنورد) خیلی خوب هست که یه جایی دور هم جمع بشیم و کارهای جشن رو انجام بدیم.
بعداً با بیشتر شدن تجربه و آشنائی با محیط، میتونیم آروم آروم برای کارهای بزرگتر حرکت کنیم...

من از همین الان آمادگیمو برای همکاری با جناب کوهنورد اعلام میکنم!
یکسری سوابق اندک هم در زمینه تصویر برداری و عکاسی پرتره دارم که میتونیم یکجائی قرار بزاریم و گپو گفتگویی بکنیم راجع بهش...
پاسخ
تشکر کنندگان: shamim ، pejikhan ، haman ، bijan9 ، aghil ، msar
(2013-03-16 ساعت 02:03)S@eed نوشته:  به نظر من باید واقع بین بود !
تا وقتی توی هالیوود افراد کار کشته و از همه مهمتر "بومی" وجود داره ، جایی برای ماها که توی فقر علمی و فرهنگی بزرگ شدیم نیست!
امیدوارم به کسی بر نخوره. حداقل خوده من میدونم با تمام تلاش شبانه روزی که برای یادگیری و بهتر کردن کارم کردم، ولی میدونم مثلاً با اونی که سابقه کار کردن توی گروه جلوه های ویژه فیلم Lord of the ring ُ داشته ، قابل مقایسه نیستم!
البته امید داشتن به پیشرفت خیلی خوبه ولی برای شروع باید به این فکر کنیم که از یه جای خیلی خیلی کوچیک شروع کنیم.

مثلاً پیشنهاد اون دوستمون (کوهنورد) خیلی خوب هست که یه جایی دور هم جمع بشیم و کارهای جشن رو انجام بدیم.
بعداً با بیشتر شدن تجربه و آشنائی با محیط، میتونیم آروم آروم برای کارهای بزرگتر حرکت کنیم...

من از همین الان آمادگیمو برای همکاری با جناب کوهنورد اعلام میکنم!
یکسری سوابق اندک هم در زمینه تصویر برداری و عکاسی پرتره دارم که میتونیم یکجائی قرار بزاریم و گپو گفتگویی بکنیم راجع بهش...

دوستان اول از همه چیز که سال نوی همگی شما مبارک!!

دوم اینکه من با شما کاملا" موافقم اندکی واقع بینی باعث میشه که مسیری درست را طی کنیم اما من میخواهم یک چیزی را هم بگم توی یکی دیگه از تاپیک ها یه آقایی یه همچین بحثی را راه انداخته بود..و میگفت که میخواهد بره آمریکا و اونجا کار فیلمسازی کنه!!

جالب اینجا بود که بعد از چند هفته از تاریخ شروع تاپیکش اون دوستمون هم رفت به آمریکا و هم در لوس آنجلس یه دفتر کوچیکه شخصی زده بود! اینا رو گفتم که بگم هدف داشتن و امیدوار بودن میتونه آدم را به همه جا برسونه...دیگه فکر به اینکه اونجا افراد خیلی حرفه اییند و یا بومی ها مهمترند فقط مارو دلسرد میکنه...

تا جایی که من میدونم افراد موفق مارکت ایرانی مثل داریوش خنجی،رضا بدیعی خدابیامرز، یا حتی همین بیژن طراح لباس های رییس جمهور آمریکا هرگز به غیر از هدفشون به چیز دیگری فکر نکردند و به همه چیز هم رسیدند..
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، S@eed ، haman ، nousai ، mah111 ، aghil ، حاجی واشنگتن ، bijan9 ، msar ، aristotel
چقدر خوبه که این تاپیک هست اینجــــا
Smile
ایول
2013AS84xx, Abu Dhabi, w2 June, ویزای یک‌ضرب, مدارک مصاحبه, csc, سفرنامه‌ی من
مراحل آمدن Green Card
پاسخ
تشکر کنندگان: haman ، aghil ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان