کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پنجاه غذای مورد علاقه امریکایها و کدامشون ایرانی تره
سلام دوستان یکم کار بردش تا این لیست و مناسب کنم برای انجمن کلی بینشون نوشته داشتش با توجه به اینکه اگر قبل از رفتن به امریکا با مهمترین بخش زندگی یعنی غذا که از نون شبم واجب تره اشنا بشیم و بدونیم وقتی میریم رستوران چی سفارش بدیم و توضیحات لازم و بدونیم که چه چیزهایی داخل این غذا ها هستش شاید حساسیت داشته باشیم یا از طعمش خوشمون نیادش چون خیلی با طبع ایرانی متفاوت باشه برای همین از دوستان گلم که در امریکا زندگی میکنند خواهش میکنم تشیف بیارن و اونایی که بیشتر خوششون میاد و یا نزدکانشون خوششون میاد و بیشتر میل میکنند و مواد داخلش و قیمتها و غیره را بهمون بگن تا در چند ماه اول ورود در اولین ظهر امریکایی دچار دردسر نشیم و گلاب برتون اخرش نشه با تشکر
کلیه لیست زیر از سایت شی ان سی گرفته شده
در ضمن خاطراه ای هم از خرید غذاتون که بدرد بخور باشه برای یک مهاجر گرسنه بفرمایین با تشکر

50.Key lime pie
49. Tater tots
48. San Francisco sourdough bread
47. Cobb salad
46. Pot roast
45. Twinkies
44. Jerky
Shy 43. Fajitas
42. Banana split
41. Cornbread
40. GORP
39. Jambalaya
38. Biscuits ’n’ gravy
37. Smithfield ham
Shy 36. Chicken fried steak
35. Wild Alaska salmon
34. California roll
Shy 33. Meatloaf
32. Grits
31. Macaroni and cheese
30. Maryland crabcakes
29. Potato chips
28. Cioppino
27. Fortune cookies
26. Peanut butter sandwich
25. Baked beans
24. Popcorn
23. Fried chicken and waffles
22. New England clam chowder
21. New Mexican flat enchiladas
20. S’mores
19. Lobster rolls
18. Buffalo wings
17. Indian frybread
Shy 16. Barbecue ribs
15. BLT
14. Apple pie
13. Frito pie
12. Po’ boy
11. Green chili stew
10. Chocolate-chip cookies
9. Blueberry cobbler
Shy8. Delmonico’s steak
Shy7. Chicago-style pizza
6. Nachos
5. Philly cheese steak
4. Hot dogs
3. Reuben sandwich
2. Cheeseburger
1. Thanksgiving dinner
[font=Arial]
آنجا که پیشتر از تو محکوم گشته صدایت بهترین سخن سکوت است
[/font]
Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، ASALI ، سمانه777 ، mitme ، پروا ، Danoosh ، taherifar ، kasrafo ، msar ، alirezanz ، algh90 ، ostokhan
اقا این لیستت اکثرا غذا نیستن بیشترش خوراکی و اسنک و دسر و اینهاست و اکثر منوی غذایی توش نیست ولی غیر از شماره های7-8- 16-33-36-43 (البته اینها هم هر کدوم انواع و اقسام داره و کلی داستان) دیگه بقیه اش رو فراموش کن ! در کل هم غذا های بیرون اینجا هم مثل همه دنیا زیاد با کیفیت و بهداشتی نیستن. بزرگترین مشکل سلامتی مردم اینجا همین به اصطلاح خودشون جانک فود هست که شامل 90 درصد غذاهای اماده است. غذای خوب هم هست ها ولی خوب روی نفری بالای 20 دلار روش حساب کن !
در ضمن 1 تاپیک خوب راجع غذا و چگونگی طبخ و اینها توی همین مهاجر سرا هست که اگر پیداش کردی مطالب خوبی داره و میتونی یکچیزایی برای خودتون درست کنین و درگیر جانک فود بیرون کمتر بشید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، amir82 ، ParsTrader ، sadeghi897 ، Amin1357 ، taherifar ، msar ، alirezanz
شما هر چی اینجا بخوای سفارش بدی حتی از پیتزا ساده ، کلیه مواد بکار رفته داخلشو برات لیست می کنن. خیلی از اسمها رو حتی شاید نشه تلفظ کرد ولی شما با توجه به دستورش و مواد بکار رفته بخوبی می تونی حدس بزنی غذا چه شکلی چه جوری برای سرو میاد.

خلاصه لیستو فراموش کن !
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، soheilbadami ، Amin1357 ، mitme ، taherifar ، msar ، alirezanz ، ostokhan
soheilbadami
آره این و منبعش هشتش میگه بیشتر مصرف میشن و مردم آمریکا بیشتر اینها را مصرف میکنند با تشکر از شما اون شماره ها را که فرمودید مارک دار کردم خوشحال میشم شما و دوستان به این لیست اسم غذاها را اضافه کنید و انچه را که بیشتر ازش لذت میبرین و در بازار قابل خریدن تر است معرفی بفرمایین متوجه هستم در مورد بهداشت غذای بیرون من خودم به خاطر خوردن ماهی تازه در شمال سه روز مسمومیت سنگین داشتم ولی خوب گاهی نمیشه کاریش کرد مخصوصا در هتل بدون جازه آشپزی و وسایلش خوب سخته بیشتر برای یک تا سه ماه اول این مشکل در مهاجرت هستش بعد یواش یواش حل میشه و شناخت به وجود میادش مثلا الان بزرگترین مشکل من اینه که نزدیکترین نون سنکگی و لواشی به سندیگو و سبزی فروشی ایرانی که بدون سبزی قرمه سبزی چیه و آماده داشته باشه کجاست و اسمش چیه و یکی از اهداف بزرگم در زندگی پیدا کردن اینهاست تا بتونم مدال طلا را در خانه بدست بیارم میدونید که ایم مسائل ذز دیگه خوب

Blaze
متوجه هستم که عنوان میشه جدیدا هم ایران هم مینویسن بعضی جاها ولی خوب ترکیبش اگر نخورده باشی کاری از پیش نمیبره زیاد مثلا آب و رب و روغن و گوشت و سیب زمینی میتونین الان چندین شکل غذا با اینها بیاد بیارین و طعمش حدودا میادش در ذهنتون ولی از اونجایی که مشکل زبان داریم و اسم سبزیجات و مواد بکار فته را ممکن به خوبی ندونیم همشو خوب ترجیحا بهتر از دوستای ایرانیمون که قبلا میل کردن بپرسیم البته از زندهاشون که چه غذاهایی میل کردن که الان هنوز زنده هستن و سالم و بهتر باید و نباید خوردن و رعایت کنیم و اینجاست که آشنایی دوستان کمک بسیار زیادی به مهاجرین میکنه دوستان لطفا غذاهای عمومی که قابل خریده به لیست بالا اضافه بفرمایید

در ضمن هرچی آشپزخونه و سبزی فروشی ایرانی و مراکز خرید مواد غذایی نزدیک به سندیگو میشناسین مخصوصا نون سنجک و باقی مواد ایرانی نام ببرین و آدرس بدین یک دنیا ازتون ممنونم
[font=Arial]
آنجا که پیشتر از تو محکوم گشته صدایت بهترین سخن سکوت است
[/font]
Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، alirezanz ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان