کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت آیداهو
انقلاب سيب زميني(2)
سيب زميني اولين بار توسط يك مبلغ پروتستان بنام Henry Harmon Spalding در ايداهو كاشته شد.
البته قبل از ان استعمارگران مورمون در ايداهو اين كار را كرده بودند كه با ورود جناب هنري جنگ مختصري صورت گرفته قسمتي از انها با هنري همراه شده و قسمت ديگر راهي داكوتا ميشوند..اما سيب زميني ايداهو بشكل امروزي را جناب هنري زحمت كشيدند.

Henry Harmon Spalding در سال 4-1803 در نيويورك متولد شده و پس از فراغت از تحصيل از Western Reserve Callege وارد Lane Theological Seminary شده و اينبار بدون اتمام دوره تحصيلي راهي بوستون ميشود(بوستون ان زمان محل تصميم گيري هاي مهم بوده و برو و بيايي داشت)در انجا نيز توسط ABCFM به عنوان مبلغ مذهب پروتستان ماموريت ميگيرد تا به منطقه سرخ پوستي ايداهو همراه همسرش Eliza Hart و تعدادي از دوستان نزديك برود.
وي براي جلوگيري از شكار حيوانات بدست سرخ پوست ها و يافتن يك جايگزين غذايي ايده كشت نوع خاصي از سيب زميني(سيب زميني حنايي)را ميدهد و پس از تلاش هاي فراوان موفق ميشود انرا به عنوان يك محصول استراتژيك از منطقه ايداهو معرفي كند.در اين زمان همسرش فوت ميكند و وي زير سرش بلند شده و اقدام به تجديد فراش با Rachel Smith Griffin ميكند اما خود او نيز پس از چند سال(1874ميلادي) نيز دعوت حق را لبيك گفته و به ملكوت اعلي ميرود.

(برخي از منابع دوره حيات وي را 1898-1839 ميدانند)

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، ASALI ، behzadb57 ، elima1980 ، soli asali ، hamidrezapir1 ، Adrian.sam
Question 
نقل قول:hasti-banoo
دوستان محترم ، گرچه مطالبی که در مورد محصولات کشاورزی و .. می گذارید مفید است ، اما هدف از ایجاد این تاپیک مانند سایر تاپیکهای مشابه برای دیگر شهرها، دادن اطلاعات مهاجرتی برای تازه مهاجرین است. لطفا سایر مطالب غیر مرتبط را در دیگر تاپیکها مانند از هر دری سخنی ، پست کنید.

هستي بانوي عزيز
از انجا كه بسياري از دوستان شايد تا حالا اسم Idaho State را نشنيده باشند لازم ميدانم ضمن بررسي راهها و موانع مهاجرت به اين ايالت اندك اطلاعاتي را درباره ان موشكافي نمايم...شايد توجه بيش از حد اين حقير به مسائل ديگر كم لطفي دوستان در زمينه پرسش و پاسخ و مشاركت در رابطه با موضوع مهاجرت به ايداهو باشد كه بنده سعي مي كنم با مطرح كردن مسائل نسبتا جذاب دوستان را جهت مهاجرت به اين ايالت ترغيب نمايم...مطمئنا گفتن ناگفته ها مطمئن ترين راه است مثلا همه ميدانند كه ايداهو قدرت بلامنازع صنعت سيب زميني ست اما وقتي سئوال شود چرا احتمالا كمتر كسي جواب ان را ميداند.
مطمئنا با مطرح كردن مسائل بيشتر در اينده نزديك شاهد رغبت دوستان به مشاركت در بحث هدفدار مهاجرت به ايداهو خواهيم بود.
خوشحال ميشوم اگر شما و دوستان ديگر سئوالات مهاجرتي خود در رابطه با ايداهو را مطرح كرده تا بيشتر مورد بحث قرار گيرد.......
با سپاس قلبي/سوشي
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، m88 ، soli asali ، iris ، golia ، copol ، dv2017
سلام دوست عزيز شما هنوز در Idaho هستيد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
كدام شهرش بهترين هستش براي بيزينس و زندگي خوانوادگي؟
پاسخ
آقای رافائل سوالاتتون بی جواب میمونه زحمت نکشید چون مدیر این تاپیک یعنی سوشی خانم رفته گل بچینه و 14 ماه است که به این انجمن سر نزده.اگه خبری ازش گرفتین سلام ما را برسونید بهش ایمیل بنویس شاید جواب بده ولی گویا آدرس ایمیل هم نداده متاسفانه مثل اینکه دیگه قصد نداره به این انجمن سر بزنه 14 ماه غیبت خودش یک عمره.انشالله که در صحت و سلامت بسر میبرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، soli asali
این جورایالتها وشهرهای دو مشگل اساسی دارندیکی اینکه به دلیل اینکه مهاجرکمی دارند احساسات نژادپرستی دربین اهالی آن نسبت به دیگرمناطق بیشترهست ودیگراینکه خلوتی وسکوت نبودمهاجرین متفاوت وحتی اندکی همزبان مشگلات روحی وتنهایی وحشتناکی ایجادمیکنندازهمه مهمتراینکه سردی وسرما هوااگربیش ازاندازه باشه خودش مزید برعلت هست.درست هست که وجودسیاهپوست واسپانیولیهاومکزیکیها گاها موردانتقادمهاجرین هست اما وجوداین افرادخود باعث این هست که شهروندان یک ایالت ویا شهرمعمولا پذیرای مهاجرین بوده اند واگرهم نبوده اند ناچارهستند که بپذیرندکه اون شهرمتعلق به طیف خاصی نیست ونوعی زندگی مسالمت آمیز تحمل کنند.هرچندکه آمریکا ازنظرنژادپرستی نسبت به کشورهای دیگه قوانین سخت گیرانه تری داره وافرادملزم به رعایت آن هستند اما بااین حال کم وبیش برخی ایالتها دیدمثبتی نسبت به مهاجرین ندارند.البته من درمورد این ایالت نمیتونم به قطع نظربدم ممکن هست که خلاف این صحبت من هم باشه اما بهترهست که بیشترتحقیق کردوبعدتصمیم گرفت
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: armina-2014 ، tabim4 ، soli asali ، khder ، lighter ، زری وحدتی ، Abdorrezaa ، golia ، copol ، dv2017
(2014-05-29 ساعت 01:50)tabim4 نوشته:  آقای رافائل سوالاتتون بی جواب میمونه زحمت نکشید چون مدیر این تاپیک یعنی سوشی خانم رفته گل بچینه و 14 ماه است که به این انجمن سر نزده.اگه خبری ازش گرفتین سلام ما را برسونید بهش ایمیل بنویس شاید جواب بده ولی گویا آدرس ایمیل هم نداده متاسفانه مثل اینکه دیگه قصد نداره به این انجمن سر بزنه 14 ماه غیبت خودش یک عمره.انشالله که در صحت و سلامت بسر میبرند.

یا سلام
اقا/خانم tabim4
بنده به دلیل هک شدن حساب کاربری و ایمیلم دیگر موفق به ورود به حسابم(سوشی/ایداهو سیر تا پیاز)نشدم و گر نه من هفته ای حداقل یکبار پیگیر انجمن هستم....از این پس میتوانید با نام سوشی 93 با من در ارتباط باشید تا اگر تونستم کمکی بکنم...ضمنا بنده خانم نیستم(یک جوان 28 ساله ایرانی و مجرد)
اینکه گفته بودید رفتم گل بچینم هم حق با شماست چون طبیعت الان ایداهو بهاری بهاریست در حالیکه دوستانم در اهواز دو ماهه که کولر ان هم از نوع گازی اتیش کردن باید اینجا باشی و ببینی......با سپاس سوشی 93 یا هما سوشی سابق ایداهو
پاسخ
تشکر کنندگان: armina-2014 ، elima1980 ، soli asali ، tabim4 ، shadi79 ، lighter ، زری وحدتی ، golia ، copol ، dv2017
(2014-05-29 ساعت 04:44)elima1980 نوشته:  این جورایالتها وشهرهای دو مشگل اساسی دارندیکی اینکه به دلیل اینکه مهاجرکمی دارند احساسات نژادپرستی دربین اهالی آن نسبت به دیگرمناطق بیشترهست ودیگراینکه خلوتی وسکوت نبودمهاجرین متفاوت وحتی اندکی همزبان مشگلات روحی وتنهایی وحشتناکی ایجادمیکنندازهمه مهمتراینکه سردی وسرما هوااگربیش ازاندازه باشه خودش مزید برعلت هست.درست هست که وجودسیاهپوست واسپانیولیهاومکزیکیها گاها موردانتقادمهاجرین هست اما وجوداین افرادخود باعث این هست که شهروندان یک ایالت ویا شهرمعمولا پذیرای مهاجرین بوده اند واگرهم نبوده اند ناچارهستند که بپذیرندکه اون شهرمتعلق به طیف خاصی نیست ونوعی زندگی مسالمت آمیز تحمل کنند.هرچندکه آمریکا ازنظرنژادپرستی نسبت به کشورهای دیگه قوانین سخت گیرانه تری داره وافرادملزم به رعایت آن هستند اما بااین حال کم وبیش برخی ایالتها دیدمثبتی نسبت به مهاجرین ندارند.البته من درمورد این ایالت نمیتونم به قطع نظربدم ممکن هست که خلاف این صحبت من هم باشه اما بهترهست که بیشترتحقیق کردوبعدتصمیم گرفت
با سلام
در مورد مساله نژاد پرستی بنده تا حالا چیزی ندیدم و نشنیدم اتفاقا مردم اینجا مثل مثل کشورهای اسکاندیناوی ارام نسبتا پولدار تحصیل کرده و همیشه سرشون تو لاک خودشونه...
سوشی 93 (سوشی سابق)
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، eybaba ، man.u65a ، lighter ، golia ، copol ، dv2017
(2014-05-28 ساعت 06:37)Raphael نوشته:  كدام شهرش بهترين هستش براي بيزينس و زندگي خوانوادگي؟
بهترین شهرها به نظرم به ترتیب:
بویز
ایداهو فالز
پوکاتلو
نامپا
...................................................................
با جرات میتوان گفت هر کدام از شهرهای بالا مناسب زندگی خانوادگی و کارهای نوپا یا همان بیزنس های کوچک است..البته انتظار این را نداشته باشید که در هفت روز هفته و 24 ساعت سبنه روز دیسکو و اینها بپا باشه مثل لاس وگاس...باور کنید اینجا سکو پرتاب شما به سوی موفقیت خواهد بود پس چند سال زندگی در انجا هم میتوانید به شهر های بزرگتر فکر کنید که البته تا ان موقع عاشق ان خواهید شد بطوریکه دل کندن از ان بسیار دشوار خواهد بود...
سوشی93
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، tabim4 ، hamidrezapir1 ، eybaba ، man.u65a ، lighter ، اریو ، golia
(2014-05-28 ساعت 06:34)Raphael نوشته:  سلام دوست عزيز شما هنوز در Idaho هستيد؟
بله کما بیش
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، tabim4
(2014-06-03 ساعت 13:02)سوشی93 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 06:37)Raphael نوشته:  كدام شهرش بهترين هستش براي بيزينس و زندگي خوانوادگي؟
بهترین شهرها به نظرم به ترتیب:
بویز
ایداهو فالز
پوکاتلو
نامپا
...................................................................
با جرات میتوان گفت هر کدام از شهرهای بالا مناسب زندگی خانوادگی و کارهای نوپا یا همان بیزنس های کوچک است..البته انتظار این را نداشته باشید که در هفت روز هفته و 24 ساعت سبنه روز دیسکو و اینها بپا باشه مثل لاس وگاس...باور کنید اینجا سکو پرتاب شما به سوی موفقیت خواهد بود پس چند سال زندگی در انجا هم میتوانید به شهر های بزرگتر فکر کنید که البته تا ان موقع عاشق ان خواهید شد بطوریکه دل کندن از ان بسیار دشوار خواهد بود...
سوشی93
لطفا کمی درموردبیزینسهای کوچک وکارهای ساده دراین شهربنویسیدبه استثنا کشاورزی .همچنین حداقل حقوق ودرآمد.ازتجربه کاری خودتون ودوستتون که رضایت دارند البته اگرتمایل دارید.
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، tabim4 ، khder ، زری وحدتی ، Abdorrezaa
لطفا کمی درموردبیزینسهای کوچک وکارهای ساده دراین شهربنویسیدبه استثنا کشاورزی .همچنین حداقل حقوق ودرآمد.ازتجربه کاری خودتون ودوستتون که رضایت دارند البته اگرتمایل دارید.

باسلام
دوست عزیز مقصود از کارهای ساده:
نجاری-باغبانی-نگهبانی-پرستاری از کودکان و سالمندان-کار در مزاع عظیم سیب زمینی(که با مفهوم مزرعه سیب زمینی در ایران کاملا متفاوت است)-رانندگی-تورلیدری-صنعت ماهی و ابزیان-فست فود ها و رستوران ها-پمپ بنزین -کارهای خدمات ساختمانی و....
گفتید کشاورزی را نگویم این را بدانید کشاورزی و صنعت سیب زمینی جز لاینفک ایداهو میباشد که ساکنان به ان میبالند و با مفهوم انچه در ایران رایج است از زمین تا اسمان متفاوت چون بواسطه حضور تمام قد فناوری فوق پیشرفته ناممکن ها را ممکن ساخته و شاید صنعت سیب زمینی اینجا از صنعت حال حاضر هوا و فضای ایران پیشرفته تر باشد.
حداقل درامد معمولا از 8 دلار به بالاست البته بسته به محل کار شما نیز میباشد.
این سایت رسمی ایالت در رابطه با کار را به شما توصیه میکنم.
business.idaho.gov
در مورد بیزینس های کوچک شخصی نیز توصیه بنده این است که در هنگام ورود به سراغ انها نروید چون ممکن است ضربه سختی بخورید.(بدلیل عدم تسلط کافی به زبان-نااشنایی با قوانین-عدم اشنایی با فرهنگ انجا وبسیاری مسائل دیگر....چون در امریکا ممکن است بخاطر مساله ای هرچند ناچیز به نظر یک ایرانی به دادگاه احضار شوید)
درمورد تجربه خودم نیز با توجه باینکه بنده مدرک دانشگاهیی نداشتم(دانشجوی starدار هستم و اصولا مدارک ایران برای پیدا کردن کار بدرد نمی خورد و فقط برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شاید تا حدودی مناسب باشد)در ابتدا برای چند ماه کار ساده میکردم که در همان دو هفته اول ورود به کمک دوستی کار را یافتم کار پر زحمتی نبود و درامدش نیز برای من مجرد که با یک خانواده زندگی میکردم کافی و گاها اضافی بود(خانواده امریکایی با اصالت هلندی نروژی که صد و پنجاه سال پیش به امریکا امدند و هنوز هم اقوام انها در دو کشور مذکور زندگی میکنند که اتفاقا با اینکه از هم دورند اما روابط حسنه ای دارند)
پس از چند ماه که به زبان مسلط شدم و با توجه به تخصصی که در زمینه الکترونیک و مخابرات داشتم البته بدون مدرک مشغول کار نصب و تعمیر سیستم های مخابراتی در یک شرکت شخصی شدم البته بعد از گرفتن اقامت قانونی امریکا که چند ماه بلا تکلیف بودم و هر ان ممکن بود دولت مرا با دست بند تحویل کشور ایران کند ......
دوستان میگویند اقامت و زندگی در امریکا سخت است برای من که اینگونه نبوده حدااقل این دوستان وقتی به امریکا میروند تکلیف اقامت و گرین کارتشان معلوم است نه مثل من که تا 8 ماه بی تکلیف بودم(چون برای دریافت پناهن دگی هشت ماه عذاب کشیدم)
..................................
مطالب تکمیلی در این رابطه را به زودی مینویسم لطفا از سوالات پرمهرتان ما را بی نصیب نگذارید.....با سپاس سوشی
پاسخ
تشکر کنندگان: elima1980 ، joybar ، tabim4 ، soli asali ، khder ، eybaba ، lighter ، iris ، سوین ، زری وحدتی ، meri2400 ، copol ، dv2017
(2014-06-05 ساعت 20:07)سوشی93 نوشته:  لطفا کمی درموردبیزینسهای کوچک وکارهای ساده دراین شهربنویسیدبه استثنا کشاورزی .همچنین حداقل حقوق ودرآمد.ازتجربه کاری خودتون ودوستتون که رضایت دارند البته اگرتمایل دارید.

باسلام
دوست عزیز مقصود از کارهای ساده:
نجاری-باغبانی-نگهبانی-پرستاری از کودکان و سالمندان-کار در مزاع عظیم سیب زمینی(که با مفهوم مزرعه سیب زمینی در ایران کاملا متفاوت است)-رانندگی-تورلیدری-صنعت ماهی و ابزیان-فست فود ها و رستوران ها-پمپ بنزین -کارهای خدمات ساختمانی و....
گفتید کشاورزی را نگویم این را بدانید کشاورزی و صنعت سیب زمینی جز لاینفک ایداهو میباشد که ساکنان به ان میبالند و با مفهوم انچه در ایران رایج است از زمین تا اسمان متفاوت چون بواسطه حضور تمام قد فناوری فوق پیشرفته ناممکن ها را ممکن ساخته و شاید صنعت سیب زمینی اینجا از صنعت حال حاضر هوا و فضای ایران پیشرفته تر باشد.
حداقل درامد معمولا از 8 دلار به بالاست البته بسته به محل کار شما نیز میباشد.
این سایت رسمی ایالت در رابطه با کار را به شما توصیه میکنم.
business.idaho.gov
در مورد بیزینس های کوچک شخصی نیز توصیه بنده این است که در هنگام ورود به سراغ انها نروید چون ممکن است ضربه سختی بخورید.(بدلیل عدم تسلط کافی به زبان-نااشنایی با قوانین-عدم اشنایی با فرهنگ انجا وبسیاری مسائل دیگر....چون در آمریکا ممکن است بخاطر مساله ای هرچند ناچیز به نظر یک ایرانی به دادگاه احضار شوید)
درمورد تجربه خودم نیز با توجه باینکه بنده مدرک دانشگاهیی نداشتم(دانشجوی starدار هستم و اصولا مدارک ایران برای پیدا کردن کار بدرد نمی خورد و فقط برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شاید تا حدودی مناسب باشد)در ابتدا برای چند ماه کار ساده میکردم که در همان دو هفته اول ورود به کمک دوستی کار را یافتم کار پر زحمتی نبود و درامدش نیز برای من مجرد که با یک خانواده زندگی میکردم کافی و گاها اضافی بود(خانواده آمریکایی با اصالت هلندی نروژی که صد و پنجاه سال پیش به آمریکا امدند و هنوز هم اقوام انها در دو کشور مذکور زندگی میکنند که اتفاقا با اینکه از هم دورند اما روابط حسنه ای دارند)
پس از چند ماه که به زبان مسلط شدم و با توجه به تخصصی که در زمینه الکترونیک و مخابرات داشتم البته بدون مدرک مشغول کار نصب و تعمیر سیستم های مخابراتی در یک شرکت شخصی شدم البته بعد از گرفتن اقامت قانونی آمریکا که چند ماه بلا تکلیف بودم و هر ان ممکن بود دولت مرا با دست بند تحویل کشور ایران کند ......
دوستان میگویند اقامت و زندگی در آمریکا سخت است برای من که اینگونه نبوده حدااقل این دوستان وقتی به آمریکا میروند تکلیف اقامت و گرین کارتشان معلوم است نه مثل من که تا 8 ماه بی تکلیف بودم(چون برای دریافت پناهن دگی هشت ماه عذاب کشیدم)
..................................
مطالب تکمیلی در این رابطه را به زودی مینویسم لطفا از سوالات پرمهرتان ما را بی نصیب نگذارید.....با سپاس سوشی
خیلی ممنون .البته کشاورزی شغل بسیارمهم ومحترمی هست من دلیل اینکه گفتم به استثناکشاورزی چون دیدم که اطلاعات کافی دراین موردکشاورزی وپرورش سیب زمینی نوشتیدومن علاقمندشدم که اطلاعاتی درموردسایرمشاغل این ایالت بدونم .
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، soli asali ، khder ، زری وحدتی
سلام دوست عزيز،ممنون كه وقت گذاشتيد، من يه جواري در مورد اقامت شكل شرايط شما هستم،با اين تفاوت كه بنده متاهل و داراي ١ پسر ٨ ساله و يكي هم تو راه داريم،١٠ماه هستش كه تو شهر ونچورا كاليفرنيا هستم و از اينجا به خاطر گراني و موجود ايراني هاي عزيز متنفر شدم، از انجا كه كسي رو نداشتم اينجا امدم، در هر صورت ما تا ٢ هفته بعد اجازه كار ميگيريم و بايد منتظر مصاحبه باشيم، پول ها تمام شده اند و من به فكر ايالات ديگر بخصوص ايداهو،اورگان،سياتل هستم ، چون ميخوام يه جاي ارزونتر و امنتر با اينده بهتر باشم و بچه هامون رو تو محيط خوب بزرگ كنيم، حالا به نظر شما ميشه ايداهو رو با توجه به گفته هام انتخاب كنم يا از چاله به چاه افتادنه؟ ايا فكر كنيد ميشه انجا از بودن در امريكا لذت برد(من كه تو اين كاليفرنيا ديوانه شدم از بيكاري،البته اجازه كار نداشتم)؟
پاسخ
من و همسرم هر دو ليسانس كامپيوتر سال ١٣٨٢ هستيم و چيز زيادي بلد نيستيم،با اينكه شاگرد اول هاي دانشگاه بوديم،چون زود ازدواج كرديم مجبور تو ايران زديم تو بيزينس و تونستيم نفسي بكشيم و حالا تو اين چند ما كلي از پس انداز خرج شده،فكر ميكني بتونيم كاري انجا بگيريم چون تخصص واقعي نداريم جز مدرك ليسانس با سابقه كار الكي،و البته سابقه بيزينس؟؟؟؟؟متشكر و ببخشيد از پراكندگي جملات چون ديگه أعصاب نمونده.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان