کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت آیداهو
bebin maskan nasbatan arzone vali vaziyat kare aslan khub nist unja dar linke zir mitoni nerkhe bikari ra check koni
http://www.google.com/publicdata/explore...try&idim=c
ountry:US&idim=state:ST1600000000000&ifdim=country&hl=en_US&dl=en_US&ind=false

man ham iman dar hastam mesle shoma aziz ama barkhi mogheh
dar yek jahaii masire pishraft kame agae dost dari shomare midam biya ba ham sohbat konim man dar austin texas hastam
پاسخ
تشکر کنندگان: اریوبرزن
kare kam emkan pishrat kam
پاسخ
تشکر کنندگان: اریوبرزن
(2014-07-13 ساعت 01:49)1zendegi نوشته:  kare kam emkan pishrat kam

سلام دوست عزیز
شما فرمودید در Twin Falls ساکن بودید . آیا تجربه دیگری از سایر شهر های ایداهو دارید یا خیر . با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
idaho kolan ye jore man boise raftam sharayet zendegi baraye kasi ke kheyli active kam yani manzoram pishrafte
kar kheyli kame masalan kasi ke tazeh miyad zaman kheyli moheme bayad chanbarabar talash kone ghanono yad begireh zabano dar
dar bekhoneh idaho kheyli sarde mardome khubi dareh sakete engar jonbojosh darash kame man nemidonam ahle kojaye irani
baraye man ke khob nabod shayad baraye shoma khub bashe nazarat ba ham motafavet ast
پاسخ
تشکر کنندگان: man.u65a ، اریوبرزن
(2014-07-14 ساعت 05:24)1zendegi نوشته:  idaho kolan ye jore man boise raftam sharayet zendegi baraye kasi ke kheyli active kam yani manzoram pishrafte
kar kheyli kame masalan kasi ke tazeh miyad zaman kheyli moheme bayad chanbarabar talash kone ghanono yad begireh zabano dar
dar bekhoneh idaho kheyli sarde mardome khubi dareh sakete engar jonbojosh darash kame man nemidonam ahle kojaye irani
baraye man ke khob nabod shayad baraye shoma khub bashe nazarat ba ham motafavet ast

اول ممنون از پاسختون
بالاخره تاپیک بررسی یک ایالت هستش دیگه دوست من ما باید از اطلاعات شما استفاده کنیم. الان شما که به تگزاس رفتید راضی هستید ؟ وضعیت نسبت به ایداهو بهتره ؟ و کلا یک بررسی بتونید بکنید این دو رو خیلی عالی می شود . باز هم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: اریوبرزن ، moqadam
be nazare ,man amadane man be austin yek tasmim dorost va aghelane bod . midoni man iraniha dar bazi az vaghtha tasmimgirihamon ba tars ast va tars bazi vaghtha jolye pishraft adamo migireh zendegi mahale mobareze ast nabayad tarsid haman jori ke goftam tarze tafakore adamha fargh dareh omidvaram har kari ke mikoni ba doa va ba fekr bashe
پاسخ
تشکر کنندگان: اریوبرزن ، eybaba
دوستانی که در ایداهو(بویزی)زندگی میکنند لطفا کمی درمورد این شهر کلاسهای زبان وشرایطوهزینه و حمل نقل عمومی بگن من دارم میام ولی هیچ اطلاعاتی ندارم مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: man.u65a
(2014-08-04 ساعت 18:55)ali1358 نوشته:  دوستانی که در ایداهو(بویزی)زندگی میکنند لطفا کمی درمورد این شهر کلاسهای زبان وشرایطوهزینه و حمل نقل عمومی بگن من دارم میام ولی هیچ اطلاعاتی ندارم مرسی

علی جان سلام / ایشالا رفتی بیا و اینجا یخورده اطلاعات بزار / متاسفانه در این کیس (آیداهو) یا کسی نیست یا اگه هم هست .........
پاسخ
تشکر کنندگان:
مثل اینکه دوستمون درست میگن که اینجا کسی نیست که جواب سوالاتمون بده من مهر ماه بویزی هستم هیچ اطلاعاتی هم ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوشی جان از شما هم خبری نیست!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-04 ساعت 18:55)ali1358 نوشته:  دوستانی که در ایداهو(بویزی)زندگی میکنند لطفا کمی درمورد این شهر کلاسهای زبان وشرایطوهزینه و حمل نقل عمومی بگن من دارم میام ولی هیچ اطلاعاتی ندارم مرسی

علی جان در خصوص کلاس زبان که فرمودین به این لینک زیر یک سر بزن
http://cwidaho.cc/programs-degrees/engli...nguage-esl
موفق باشید Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: man.u65a
irani dar idaho kame dar twin falls iranihaye mandaee bodan ziyad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-05 ساعت 22:16)سوشي نوشته:  
نقل قول:تنها شهر مطرح این ایالت Boise است ، بعد از سرچ در گوگل در می یابیم که هیچ چیز هیجان آوری در این شهر کوچک یافت نمیشه که بتونه افراد ماجراجو را جذب خودش کنه زیرا شهر کوچکیه و از لحاظ موقعیت حالت بن بست را داره اما نسبتاً هزینه ها پایینتره تابستونهای معتدل و زمستانهای سردی داره آمار جرم ناچیزه وجای آروم و ساکتی است از این بابت ممنکه برای خیلی ها کسالت آور و ملال آور باشه ، بقول دوستمون سیاه و مکزیکی و اسپنیش بیکار و ولگرد در خیابونهاش به چشم نمی خوره و علت اینکه هموطن عزیزمان تونسته در این شهر زود جا بیفته همین مسئله است.

دوست عزيز-boise تنها شهر مطرح در ايداهو نيست و با يك نگاه سطحي از طريق google map نمي توان نظر كلي در مورد اين ايالت داد و تر و خشك را با هم سوزاند-از انجا كه ميزان درامد در اين ايالت مشابه ايالت هاي ديگر است(انطوري كه دوستم ميگويد درامدش حدود1800$ در ماه است) و با توجه باينكه اين ايالت پذيراي جمع كثيري از مهاجران نبوده و تقريبا كارهاي ساده با اندكي جست و جو پيدا ميشود و ميزان ماليات و هزينه هاي اضافي يا كم است يا اصلا وجود ندارد پس زندگي در اين ايالت بمراتب از ساير ايالت ها بهتر خواهد بود مثلا براي بدست اوردن يه كار ساده در كاليفرنيا تقريبا با همين ميزان حقوق بايد خيلي تلاش كرد و وقت زيادي را صرف اين كار كرد تازه اگر بعد از پيدا كردن كار و مشغول شدن در ان امكان دارد چيني ها و مكزيكي ها و برادران بلاد اسلامي ان را از چنگ شما در اورند ماليات هم در كاليفرنيا سنگين است اجاره خانه هم حدااقل1200$(در ايداهو با 400$هم ميشود خانه پيدا كرد)-حال شما بياييد حداقل 1200$ از 1800$ كم كنيد ميبينيد كه چيزي ته جيبتان نمي ماند البته شما بعدا هزينه ماليات را كم كنيد.
منظور بنده از مثال فوق هم فقط كاليفرنيا نبود بلكه تمام ايالت هاي مشابه را شامل ميشود مثل ايلينوي نيويورك ماساچوست(درست است كه شايد كمي لوكس تر باشند اما بدي هايشان بيشتر از خوبي هايشان است و با زندگي در انها هميشه هشتمان گرو نهمان است)
هدف بنده از مطرح كردن موضوع ايالت ايداهو توجه به ايالاتي ست كه پذيراي ميزان كمتري مهاجر است و وضعيت كار و زندگي در انها خوب است.بنظر بنده جاهايي مثل كاليفرنيا تگزاس نيويورك ديگر ظرفيتشان پر است و زندگي در انها جذابيت خودش را از دست داده در همين انجمن دوستاني صحبت از بازگشت به ايران يا رفتن به استراليا بدليل عدم پيدا كردن كار در بعنوان نمونه لس انجلس دارند پيشنهاد بنده به اين دوستان ايالتهاي كمتر شناخته شده مثل ايداهو داكوتا مين و غيره است.
بنده اصرار دارم كه در امريكا كار براي همه هست و نبايد اين دوستان با ديدن وضعيت لس انجلس نظر قطعي در مورد كل امريكا بدهند اخه امريكا 50 ايالت است نه ۳ تا ايالت...شايد قسمت شما الاسكا باشد امتحانش مجانيست.
در سالهاي اخير ايالت هاي ديگر سرمايه گذاري خوبي انجام داده اند و روز به روز وضعيتشان بهتر ميشود مگه شما يادتان نيست كه در سال هاي نه چندان دور هر وقت نام تگزاس مي امد ناخود اگاه ياد بيابان برهوت مي افتاديم اما امروز تگزاس با سرمايه گذاري هاي خوب و حذف ماليات توجه ها را به خود جلب كرده و تا چند سال ديگر مثل كاليفرنيا ظرفيتش پر خواهد شد.

مرسی دوست خوبم خیلی عالی بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-05 ساعت 20:07)سوشی93 نوشته:  لطفا کمی درموردبیزینسهای کوچک وکارهای ساده دراین شهربنویسیدبه استثنا کشاورزی .همچنین حداقل حقوق ودرآمد.ازتجربه کاری خودتون ودوستتون که رضایت دارند البته اگرتمایل دارید.

باسلام
دوست عزیز مقصود از کارهای ساده:
نجاری-باغبانی-نگهبانی-پرستاری از کودکان و سالمندان-کار در مزاع عظیم سیب زمینی(که با مفهوم مزرعه سیب زمینی در ایران کاملا متفاوت است)-رانندگی-تورلیدری-صنعت ماهی و ابزیان-فست فود ها و رستوران ها-پمپ بنزین -کارهای خدمات ساختمانی و....
گفتید کشاورزی را نگویم این را بدانید کشاورزی و صنعت سیب زمینی جز لاینفک ایداهو میباشد که ساکنان به ان میبالند و با مفهوم انچه در ایران رایج است از زمین تا اسمان متفاوت چون بواسطه حضور تمام قد فناوری فوق پیشرفته ناممکن ها را ممکن ساخته و شاید صنعت سیب زمینی اینجا از صنعت حال حاضر هوا و فضای ایران پیشرفته تر باشد.
حداقل درامد معمولا از ۸ دلار به بالاست البته بسته به محل کار شما نیز میباشد.
این سایت رسمی ایالت در رابطه با کار را به شما توصیه میکنم.
business.idaho.gov
در مورد بیزینس های کوچک شخصی نیز توصیه بنده این است که در هنگام ورود به سراغ انها نروید چون ممکن است ضربه سختی بخورید.(بدلیل عدم تسلط کافی به زبان-نااشنایی با قوانین-عدم اشنایی با فرهنگ انجا وبسیاری مسائل دیگر....چون در آمریکا ممکن است بخاطر مساله ای هرچند ناچیز به نظر یک ایرانی به دادگاه احضار شوید)
درمورد تجربه خودم نیز با توجه باینکه بنده مدرک دانشگاهیی نداشتم(دانشجوی starدار هستم و اصولا مدارک ایران برای پیدا کردن کار بدرد نمی خورد و فقط برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شاید تا حدودی مناسب باشد)در ابتدا برای چند ماه کار ساده میکردم که در همان دو هفته اول ورود به کمک دوستی کار را یافتم کار پر زحمتی نبود و درامدش نیز برای من مجرد که با یک خانواده زندگی میکردم کافی و گاها اضافی بود(خانواده آمریکایی با اصالت هلندی نروژی که صد و پنجاه سال پیش به آمریکا امدند و هنوز هم اقوام انها در دو کشور مذکور زندگی میکنند که اتفاقا با اینکه از هم دورند اما روابط حسنه ای دارند)
پس از چند ماه که به زبان مسلط شدم و با توجه به تخصصی که در زمینه الکترونیک و مخابرات داشتم البته بدون مدرک مشغول کار نصب و تعمیر سیستم های مخابراتی در یک شرکت شخصی شدم البته بعد از گرفتن اقامت قانونی آمریکا که چند ماه بلا تکلیف بودم و هر ان ممکن بود دولت مرا با دست بند تحویل کشور ایران کند ......
دوستان میگویند اقامت و زندگی در آمریکا سخت است برای من که اینگونه نبوده حدااقل این دوستان وقتی به آمریکا میروند تکلیف اقامت و گرین کارتشان معلوم است نه مثل من که تا ۸ ماه بی تکلیف بودم(چون برای دریافت پناهن دگی هشت ماه عذاب کشیدم)
..................................
مطالب تکمیلی در این رابطه را به زودی مینویسم لطفا از سوالات پرمهرتان ما را بی نصیب نگذارید.....با سپاس سوشی

مرسی دوست خوبم خیلی عالی بود
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان