کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
باسلام
در خصوص آيتم 33: جاهایی که درس خوندین تا به امروز :
ابتدا دانشگاه بعد پيش دانشگاهي و بعد ديپلم دبيرستان مي بايست درج شود؟
مدارك پيش دانشگاهي و ديپلم را بايد از كجا بگيريم؟
جامانده از لاتاری
كيس نامبر : ***5 / ابوظبي / کلیرنس/ آپدیتها 1 و 3 و 4 و 29 آپریل٬ ۸ جولای،۱۱ اگوست(کیس اصلی)،۱۲ اگوست(کیس همراه)، ۱۸ آگوست، ۲۱ آگوست،۴ سپتامبر ،ویزا هرگز
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، ojee ، estanfordbineh ، afshinghwink ، farial
مدارس راهنمایی و ابتدایی هم در قسمت ۳۳ میخواد؟
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، ojee ، afshinghwink
(2013-05-04 ساعت 10:02)hamid.eng نوشته:  باسلام
در خصوص آيتم 33: جاهایی که درس خوندین تا به امروز :
ابتدا دانشگاه بعد پيش دانشگاهي و بعد ديپلم دبيرستان مي بايست درج شود؟
مدارك پيش دانشگاهي و ديپلم را بايد از كجا بگيريم؟
بله ، ابتدا آخرین مدرک درج کنید.
(2013-05-04 ساعت 11:24)الدورادو نوشته:  مدارس راهنمایی و ابتدایی هم در قسمت ۳۳ میخواد؟
بله درج کنید، اگر در فرم ها برای هر سئوالی جا نبود دو تا روش وجود داره
با استفاده از نرم افزار در فرم ها تغییر ایجاد کنید.
یا یک کاغذ A4 سفید بردارید و سئوالهای که جا نداره دنباله اش رو اونجا جواب بدین به فرم ها اضافه کنید. (فرقی نمی کنه که فرم ها رو با ایمیل بفرستین یا با پست سنتی) ، فقط دقیق رفرنس بدید، تمیر باشه و بالای تمام برگه ها هم شماره کیس نامبرتون رو بنویسید.CoolTongue
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
باسلام
من مدارك پيش دانشگاهي و ديپلم را تحويل دانشگاه داده ام و اينجور كه مدير مدرسه گفت دانشگاه اين مدارك رو به راحتي تحويل نميده!
اين موضوع صحت داره؟
جامانده از لاتاری
كيس نامبر : ***5 / ابوظبي / کلیرنس/ آپدیتها 1 و 3 و 4 و 29 آپریل٬ ۸ جولای،۱۱ اگوست(کیس اصلی)،۱۲ اگوست(کیس همراه)، ۱۸ آگوست، ۲۱ آگوست،۴ سپتامبر ،ویزا هرگز
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، ojee ، philter ، maryam_a ، afshinghwink
مرسی از اطلاعات خوبتون
یه سوال داشتم که اگه ما هنوز واسه انتخاب شهر تصمیم نگرفته باشیم توی فرم 230 چی باید بنویسیم؟ ایاn/a
البته منظورم اون قسمتی هست که نوشته محل زندگی در امریکا
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، کری ، estanfordbineh ، philter ، afshinghwink
(2013-05-02 ساعت 10:58)saeedhei نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 02:17)sadeghi897 نوشته:  نکته :
فرم ها و عکس مرحله اول رو می تونید با ایمیل هم برای KCC بفرستین ، خوبی ایمیل ، کم هزینه بودن یا بهتر بگم بی هزینه بودن ، سریع رسیدن دست شون می باشد، اگر فرم ها رو با ایمیل می فرستید، به نکات زیر دقت کنید.
اول : یک ایمیل اتوماتیک دریافت می کنید، اون رو بی خیال بشید و منتظر نامه بعدی توسط سفارت طی چند روز تا دو هفته بعد باشید که به شما اعلام کنه که نامه شما رسیده و مدارک کامل است
دوم : متن نامه رو طوری تنظیم کنید که خواننده ایمیل برای شما رسید تایید ایمیل را به صورت ایمیل برایتان ارسال کند.
سوم : جهت نکات امنیتی ترجیجا از جی میل استفاده کنید و این جی میل خود را در جای دیگری مورد استفاده قرار ندهید، تمام مکاتبات خود را نیز بعدا با سفارت از این طریق انجام دهید.
چهارم : اگر با فرستادن به صورت ایمیل مشکل دارید هیچ مسئله ای نیست و هیچ اجباری نیست می توانید از سرویس های مانند TNT یا DHL یا آرامکس استفاده کنید.
پنجم : تایید رسیدن فرم ها رو می تونید به صورت تلفنی هم بگیرید، البته برای این منظور صبر به خرج بدهید چون بعد از تحویل اولیه توسط KCC ، پرونده برای شما تشکیل می شوند که با توجه به تعداد، زمان بر است. برای ارسال ایمیلی هم می توانید توسط تلفن تایید بگیرید، من بعد از دریافت ایمیل تایید سفارت ، تلفنی هم تایید گرفتم.
من و افشین عزیز تا اونجایی که یادم میاد سال 2013 با ایمیل فرم ها رو فرستادیم همه چیز هم عالی پیش رفت. البته فکر می کنم دوستان دیگری هم بودن که با ایمیل فرستاده بودن ، حتما وقتی در مورد فرم ها یا مسائل دیگر سئوال می کنید، با اون عزیزان که همشون دوستان خوب من هستن آشنا می شوید.
شما یک خوش شانسی بزرگ آورده ای، بهتون تبریک می گم امیدوارم همواره موفق باشید.Smile
داشت یادم می رفت
این هم ایمیل و شماره تلفن KCC
Email : KCCDV@state.gov
606-526-7500
سلام با ایمیل
یعنی دو تا فرم رو تو کامپیوتر تایپ کنیم یا پرینت بگیریم با خودکار پر کنیم.
عکسو گفتن دو تا بفرستیم یعنی اسکن کنیم؟

سلام. من هم مين سوال رو دارم با خودكار بنويسيم يا بايد تايپ كنيم؟

(2013-05-05 ساعت 10:48)roz 777 نوشته:  مرسی از اطلاعات خوبتون
یه سوال داشتم که اگه ما هنوز واسه انتخاب شهر تصمیم نگرفته باشیم توی فرم 230 چی باید بنویسیم؟ ایاn/a
البته منظورم اون قسمتی هست که نوشته محل زندگی در آمریکا

من هم همين سوال رو دارم. در قسمت 10 پارت1 در فرم 230 حتما بايد آدرس بديم؟ چون هنوز نميدونيم كجا ميخواهيم زندگي كنيم..
تشکر کنندگان: bayat_r ، KIMIA2005 ، estanfordbineh ، HodHod Golestani ، philter ، maryam_a ، afshinghwink
(2013-05-05 ساعت 10:00)hamid.eng نوشته:  باسلام
من مدارك پيش دانشگاهي و ديپلم را تحويل دانشگاه داده ام و اينجور كه مدير مدرسه گفت دانشگاه اين مدارك رو به راحتي تحويل نميده!
اين موضوع صحت داره؟

بله. تا کارت پایان خدمت و یا معافی نداشته باشید مدرکتون رو نمیدند حالا نمیدونم با مذاکره و یا وثیقه به صورت موقت در اختیارتون میزارنش یا نه. از بچه هایی که دانشجو بودن و رفتن مصاحبه بپرس چکار کردن.Wink
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
تشکر کنندگان: ojee ، KIMIA2005 ، philter ، maryam_a ، afshinghwink
(2013-05-05 ساعت 11:49)hani.saray نوشته:  سلام. من هم مين سوال رو دارم با خودكار بنويسيم يا بايد تايپ كنيم؟

من هم همين سوال رو دارم. در قسمت 10 پارت1 در فرم 230 حتما بايد آدرس بديم؟ چون هنوز نميدونيم كجا ميخواهيم زندگي كنيم..
(2013-05-05 ساعت 10:48)roz 777 نوشته:  مرسی از اطلاعات خوبتون
البته منظورم اون قسمتی هست که نوشته محل زندگی در آمریکا
تایپ کن دوست من Smile شکلیتر و بهتر هست و خواناتر
سوال دومت رو نمی دونم , دوستی , آشنایی چیزی ندارید ؟
البته 10 رو می تونی N/A بذاری اما 11 رو که کارتتون اونجا فرستاده خواهد شد رو ترجیحا باید آدرسی بدید

(2013-05-05 ساعت 12:55)azadeh2014 نوشته:  سلام دوستان در قسمتی که باید اسم و فامیلمونو به فارسی بنویسیم من با نرم افزار NITRO PRO کار می کنم حروف فارسی رو جدا از همو از اخر به اول میاره لطفآ راهنمایی می کنید چکار کنم؟ تشکر

با نرم افزار adobe acrobat pro می تونی فارسی بنویسی
nitro فارسی رو پشتیبانی نمیکنه به درستی
تشکر کنندگان: azadeh2014 ، roz 777 ، KIMIA2005 ، estanfordbineh ، philter ، maryam_a ، afshinghwink
با سلام خدمت دوستان
شاید سوال عجیبی باشه ؟
کل فرم باید فارسی پرشه
و یافقط اسم و فامیل رو فارسی بنویسیم
ممنون از کمکهاتون
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، estanfordbineh ، maryam_a ، afshinghwink
(2013-05-05 ساعت 13:27)azadeh2014 نوشته:  دوستان شماره کیس نامبر بصورت دستی بالای صفحات نوشته بشه دیگه؟ درسته؟
به نظر من اگه تايپ بشه بهتره.راحترين راهش اينه كه اول تو ورد يل اكسل تايپ كني ببري بالاي بالا و سمت راست بعد يه كاغذ خالي بزاري و امتحان كني و بعد فرم ها رو بزاري تو پرينتر و تمام
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: azadeh2014 ، shimoda ، sadeghi897 ، KIMIA2005 ، estanfordbineh ، آنی ، philter ، maryam_a
(2013-05-05 ساعت 13:27)azadeh2014 نوشته:  دوستان شماره کیس نامبر بصورت دستی بالای صفحات نوشته بشه دیگه؟ درسته؟

میتونید دستی هم بنویسید مشکلی نداره اما اگه از برنام های آکروبات پیشرفته و یا نیترو استفاده میکنید میتونید یه Text box بالای صفحه ایجاد کنید و بعد تایپ کنید.
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
سلام
شماره 33 درفرم 230 میشه بفرماین در قسمت course of study چی باید بنویسم آخه بعضی ها میگن رشته ای که خوندم بعضی دیگر مدرک تحصیلی
و همچنین در قسمت degree or diploma
با تشکر
موفق باشید SmileSmile
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، maryam_a
(2013-05-05 ساعت 16:01)yoosef61 نوشته:  سلام
شماره 33 درفرم 230 میشه بفرماین در قسمت course of study چی باید بنویسم آخه بعضی ها میگن رشته ای که خوندم بعضی دیگر مدرک تحصیلی
و همچنین در قسمت degree or diploma
با تشکر

course of study نام رشته : مثلا : software engineering یا mathematics
degree or diploma مدرک گرفته شده : مثلا : High School / Pre-University / Bachelor / master ...
تشکر کنندگان: yoosef61 ، maryam_a ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
سلام به همگی
همسر من امسال لاتاری برنده شده با کیس نامبر 25xx
یکسری سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

۱- تو مدارک خواسته شده برای مصاحبه نوشته شده که فقط مدرک تحصیلی برنده لاتاری یا سابقه کاریش رو میخواد. لازم هست من هم مدارک رو ببرم یا نه ؟
۲- تو فرم ۲۳۰ سوالهای ۱۰ و ۱۱ برای آدرس جایی که قرار هست زندگی کنیم و گرین کارت ارسال میشه اگه نداشته باشیم باید N/A بزنیم یا حتما آدرس باید داشته باشیم ؟
۳- تو سوال ۳۳ باید موسسات خصوصی رو هم بنویسیم ؟

ممنون
تشکر کنندگان: maryam_a ، cpd ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
ترجمه ی فارسی فرم هایی رو که باید به KCC بفرستین در لینک های زیر گذاشتم،شاید به خیلی از سوالاتتون جواب داده بشه.
به خواسته ی بعضی از دوستان چون لینک فرم 122 باز نمیشد بصورت تصویر براتون گذاشتم.
http://uplod.ir/0cu67jpsz03v/formha.rar.htm
122(1)
122(2)
خدایا آخر نفهمیدم اینجایی که هستم تقدیر من است یا تقصیر من...

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان