کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2013-05-06 ساعت 13:35)Apple_of_paraise نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 12:17)mohammad69 نوشته:  [quote='Apple_of_paraise' pid='330314' dateline='1367825826']

با سلام
در مورد سربازی به نظر من پاس سفید را مطرح نکنید .شما میروید که انجا زندگی کنید پس لزومی ندارد که بگویید قصد برگشتن دارید.

پس چی کار کنیم؟ من نمی خوام یه مدلی برم که تا 40 سالگی نتوتنم برگردم. از طرفی مثه اینکه نداشتن پایان خدمت نقص پرونده حساب میشه....کمک لطفا
من فقط گفتم به افیسر نگویید .شما بعد از گرفتن ویزا میتوانید با پاس سفید برگردید
دبستان:primary school
راهنمایی:junior high school
دبیرستان:High school
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
تشکر کنندگان:
با سلام اقا موقع تایپ فارسی حروف رو جدا میزنه لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنیم متشکرم
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 19:41)shah.ram نوشته:  دوستان خواهش می کنم معادل فارسی اینها را بگید:
- دانشگاه جامع علمی کاربردی، دوره پودمانی
-پیش دانشگاهی
من اینها رو برای بخش 6b می خوام.
یه سوال هم دارم در بخش 6b گفته نام و آدرس اما در عنوان ستون اول جدول 6b فقط گفته نام. حالا باید نام ذکر بشه یا نام و آدرس باهم. ( راستی جای کافی هم برای نام و آدرس نیست )
با توجه به اینکه من لیسانس دارم می تونم بخش 7 رو خالی بذارم اما من می خوام پرش کنم. شغل من نقاشی ساختمان است. می خوام نظر شما رو بدونم نقاشی ساختمان چیزی است که بشه اونجا نوشت ( من تقریباً از جوانی این کار رو انجام داده ام و در واقع شغل اصلی من است )
درباره جدول employer منو راهنمایی کنید آخه تو کار نقاشی ساختمان هر دفه برای یکی کار می کنی.
راستی من یک سال هم در بخش IT یک بیمارستان مشغول کار بوده ام ( در حدود 6 سال پیش ) آیا اون رو هم ذکر کنم؟
سپاس

دوست عزیز، به نظر من سابقه کاری را بیخیال شین و از طریق مدرک تحصیلی اقدام کنین . اگه دقت کنین، نوشته اون کاری را که انجام میدین باید حداقل 2 سال آموزش دیده باشین . اونم آموزشی که مورد قبول آم ر یکا باشه . قطعاً شما چنین سابقه ای ندارین. پس ، از طریق تحصیلی اقدام کنین.

(2013-05-06 ساعت 20:04)puya2000100 نوشته:  با سلام اقا موقع تایپ فارسی حروف رو جدا میزنه لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنیم متشکرم

شما از نرم افزار Adobe Acrobat Pro v10 استفاده کنین . مشکلتون حل میشه . من خودم با دو سه تا نرم افزار دیگه کار کردم، جواب نگرفتم.
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: hushmandco ، ali_am76 ، Soap McTavish ، a.rahaa
من رفتم راهنماییهای دوستان امسال و پارسال رو در خصوص پر کردن این فرم خوندم.یک جایی برای کسایی مثل من که آخرین مدرکشون university degree هست ولی مثلا یکی دو ترم تا فارغ التحصیلی شون مونده،نوشته بود که توی قسمت to بنویسید present.منم همین کارو با هر نرم افزاری که بچه ها توصیه کرده بودن مثل nitro,Foxit یا Adobe Acrobat Pro انجام دادم منتها توی این قسمت فقط تاریخ می خوره.یعنی وقتی می نویسم present تایپ می شه ولی وقتی روی گزینه ی دیگه می رم می بینم به جای present تاریخ امروز به صورت خودکار جایگزین می شه!
می شه کمک کنید که چی کار الان باید بکنم؟
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 20:20)payam62 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 19:41)shah.ram نوشته:  دوستان خواهش می کنم معادل فارسی اینها را بگید:
-پیش دانشگاهی
یه سوال هم دارم در بخش 6b گفته نام و آدرس اما در عنوان ستون اول جدول 6b فقط گفته نام. حالا باید نام ذکر بشه یا نام و آدرس باهم. ( راستی جای کافی هم برای نام و آدرس نیست )
با توجه به اینکه من لیسانس دارم می تونم بخش 7 رو خالی بذارم اما من می خوام پرش کنم. شغل من نقاشی ساختمان است. می خوام نظر شما رو بدونم نقاشی ساختمان چیزی است که بشه اونجا نوشت ( من تقریباً از جوانی این کار رو انجام داده ام و در واقع شغل اصلی من است )
درباره جدول employer منو راهنمایی کنید آخه تو کار نقاشی ساختمان هر دفه برای یکی کار می کنی.
راستی من یک سال هم در بخش IT یک بیمارستان مشغول کار بوده ام ( در حدود 6 سال پیش ) آیا اون رو هم ذکر کنم؟
سپاس

دوست عزیز، به نظر من سابقه کاری را بیخیال شین و از طریق مدرک تحصیلی اقدام کنین . اگه دقت کنین، نوشته اون کاری را که انجام میدین باید حداقل 2 سال آموزش دیده باشین . اونم آموزشی که مورد قبول آم ر یکا باشه . قطعاً شما چنین سابقه ای ندارین. پس ، از طریق تحصیلی اقدام کنین.

(2013-05-06 ساعت 20:04)puya2000100 نوشته:  با سلام اقا موقع تایپ فارسی حروف رو جدا میزنه لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنیم متشکرم

شما از نرم افزار Adobe Acrobat Pro v10 استفاده کنین . مشکلتون حل میشه . من خودم با دو سه تا نرم افزار دیگه کار کردم، جواب نگرفتم.
پس در اینصورت من باید در فرم dsp-122 در بخش 7a گزینه no را تیک بزنم و بخشهای 7b و 7c را با کلمه N/A پر کنم.
به نظرتون مشکلی پیش نمی آد؟
شما خودتون اینکارو کردید؟
بعدشم اینکه پس نمی گن من چطوری هزینه های زندگیم رو تأمین می کنم و شغلم چیست؟ یا بخش 7 ربطی به این چیزا نداره؟
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 20:45)Lemony نوشته:  من رفتم راهنماییهای دوستان امسال و پارسال رو در خصوص پر کردن این فرم خوندم.یک جایی برای کسایی مثل من که آخرین مدرکشون university degree هست ولی مثلا یکی دو ترم تا فارغ التحصیلی شون مونده،نوشته بود که توی قسمت to بنویسید present.منم همین کارو با هر نرم افزاری که بچه ها توصیه کرده بودن مثل nitro,Foxit یا Adobe Acrobat Pro انجام دادم منتها توی این قسمت فقط تاریخ می خوره.یعنی وقتی می نویسم present تایپ می شه ولی وقتی روی گزینه ی دیگه می رم می بینم به جای present تاریخ امروز به صورت خودکار جایگزین می شه!

دوست عزیز ، شما باید مشخصات اون قسمت از فرم را تغییر بدین. اون قسمت از فرم برای نوشتن تاریخ تنظیم شده و شما باید اون قسمت رو تغییر بدین. کار ساده ای هست . اگه با ورد یا اکسل آشنایی داشته باشین، این کار رو خیلی راحت میتونین انجام بدین.

(2013-05-06 ساعت 21:14)shah.ram نوشته:  پس در اینصورت من باید در فرم dsp-122 در بخش 7a گزینه no را تیک بزنم و بخشهای 7b و 7c را با کلمه N/A پر کنم.
به نظرتون مشکلی پیش نمی آد؟
شما خودتون اینکارو کردید؟
بعدشم اینکه پس نمی گن من چطوری هزینه های زندگیم رو تأمین می کنم و شغلم چیست؟ یا بخش 7 ربطی به این چیزا نداره؟

دوست عزیز . شما منتظر باشین تا از مدیران و دوستان با تجربه راهنماییتون کنن . من اطلاع زیادی در این مورد شما ندارم. اصلاً هم عجله نکنین. وقت هست.
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: Lemony ، Soap McTavish ، philter ، estanfordbineh
دوستان من هنرستان رفتم،پیش دانشگاهی نرفتم

الانم دارم کاردانی علمی کاربردی میخونم(ترم 4)

باید تو قسمت مدرک تحصیلی چی بزنم؟
مرسی
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 20:45)Lemony نوشته:  من رفتم راهنماییهای دوستان امسال و پارسال رو در خصوص پر کردن این فرم خوندم.یک جایی برای کسایی مثل من که آخرین مدرکشون university degree هست ولی مثلا یکی دو ترم تا فارغ التحصیلی شون مونده،نوشته بود که توی قسمت to بنویسید present.منم همین کارو با هر نرم افزاری که بچه ها توصیه کرده بودن مثل nitro,Foxit یا Adobe Acrobat Pro انجام دادم منتها توی این قسمت فقط تاریخ می خوره.یعنی وقتی می نویسم present تایپ می شه ولی وقتی روی گزینه ی دیگه می رم می بینم به جای present تاریخ امروز به صورت خودکار جایگزین می شه!
عزیزم در قسمت to چیزی وارد نکن اگر هنوز دانشجویی. منتها تو فیلد سوم که degree میشه، بنویس still studying and will finish on در ادامه کلمه on ماه و سالی که قراره تمام کنی رو بنویس. من شرایط شما رو داشتم البته دانشجوی ارشد ترم آخر بودم و به این ترتیب عمل کردم و مشکلی هم نداشتم.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: Lemony ، ojee ، estanfordbineh ، philter
دوستان برای تغییر سفارت داخل همین فرم میشه اقدام کرد؟ اگه میشه من باید بنویسم Yerevan?
2009
2010-2011
2012-2013
2014
2015-Loading Plz wait
تشکر کنندگان:
-پیش دانشگاهی
سپاس
University of Applied Science and Technology دانشگاه جامع علمی کاربردی
pre-university پیش دانشگاهی
دوره پودمانی رو واقعا نمیدونم.

درقسمت 6b فقط نام رو بنویسی کافیه. در آخر نام یک خط تیره بذار و اسم شهر رو بنویس اگه خواستی من ننوشتم و مشکلی هم نبود. چون توی فرم ds230 محل هرکدوم رو نوشتی.
اگر هر کجا هم جای کافی نداشتی میتونی توی یک فرم جدا بنویسی و بنویسی 6b .continue# یعنی ادامه شماره 6b . و اون فرم اضافه رو با نام DS122-continue ذخیره کنی و پی دی اف کنی و پرینت کنی اگه خواستی.
در قسمت 7 اگر کار کردی که حتما کردی yes روبزن چون دقیقا برای افسر سوال پیش میاد که چیکاره ای. اونوقت شک و ظنش بیشتر میشه. واقعیت روبگو. در مورد شغل نقاشی ساختمان مینویسی House painter و نام کارفرما رو مینویسی self employed یعنی خویش فرما یعنی کار آزاد داری. در قسمت 7b هم تو این مایه ها توضیح میدی که 1- مردم باهات تماس میگیرن 2- تو میری کار رو میبینی و قیمت میدی 3- در صورت توافق رنگ رو تهیه میکنی و طیف رنگ مورد نظر مشتری رو اماده میکنی 4- رنگ آمیزی میکنی 5- اگر مورد رضایت مشتری بود کار رو تحویل میدی وپولت رو میگیری
از آی تی و این چیزا ننویس. هرچی مهمتر جلوه بدی کارت رو بیشتر گیر میدن. تعدد مکانهای کار کردن از اون مواردیه که پروسه کلیر شدن رو طولانی میکنه.
سفرنامه
تشکر کنندگان: shah.ram ، estanfordbineh ، philter ، آلیس-1980
(2013-05-06 ساعت 23:11)ali_am76 نوشته:  دوستان برای تغییر سفارت داخل همین فرم میشه اقدام کرد؟ اگه میشه من باید بنویسم Yerevan?
بله دوست عزیز درسته داخل این فرم جایی که اسم سفارت را پرسیده بنویسید Yerevan, Armenia.
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: ali_am76 ، Saeedv13
(2013-05-06 ساعت 23:20)el333 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 23:11)ali_am76 نوشته:  دوستان برای تغییر سفارت داخل همین فرم میشه اقدام کرد؟ اگه میشه من باید بنویسم Yerevan?
بله دوست عزیز درسته داخل این فرم جایی که اسم سفارت را پرسیده بنویسید Yerevan, Armenia.

ممنون دوست عزیز!
نیازی نیست ایمیلی بزنم برای تغییر سفارت از آنکارا به ایروان؟
2009
2010-2011
2012-2013
2014
2015-Loading Plz wait
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 23:24)ali_am76 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 23:20)el333 نوشته:  

ممنون دوست عزیز!
نیازی نیست ایمیلی بزنم برای تغییر سفارت از آنکارا به ایروان؟
خواهش میکنم .. ایمیل زدن واسه زمانیه که شما فرمها را فرستادی برای kcc و میخواهید که سفارتو عوض کنید ولی وقتی شما هنوز هیچ کاری نکردین نیازی به ایمیل نیست آنها به صورت پیش فرض برای همۀ ایرانیهای ساکن ایران سفارت را آنکارا در نظر میگرند ولی شما میتونید ابوظبی یا یروان را هم انتخاب کنید ..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: ali_am76 ، philter
سلام دوستان.
۱- برادر من کارشناسی ارشدش رو ناتمام گذاشته و دیگه پیگیری نکرده. آیا لازمه در این مورد چیزی بنویسه یا اصلا به روی خودش نیاره؟ براش مشکلی پیش نمیاد؟
۲- سابقه کارش تو ۳ تا شرکت بوده. حالا باید همه رو بنوسیه یا اونی که خیلی کم بوده (۵ ماه) رو لازم نیست؟
تشکر کنندگان: estanfordbineh ، philter
(2013-05-06 ساعت 23:41)r_yan_p نوشته:  سلام دوستان.
۱- برادر من کارشناسی ارشدش رو ناتمام گذاشته و دیگه پیگیری نکرده. آیا لازمه در این مورد چیزی بنویسه یا اصلا به روی خودش نیاره؟ براش مشکلی پیش نمیاد؟
۲- سابقه کارش تو ۳ تا شرکت بوده. حالا باید همه رو بنوسیه یا اونی که خیلی کم بوده (۵ ماه) رو لازم نیست؟
1- اگر ننویسه به نفعشه. به روی خودش نیاره به شرط اینکه از لحاظ زمانی بتونه توجیه کنه که توی اون بازه زمانی چیکار میکرده.
2- هرچه سابقه از جاهای کمتری باشه به نفعشه.
سفرنامه
تشکر کنندگان: r_yan_p ، philter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان