کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
دوستان در مورد سابقه کاری ، من توی یه بیمارستان دولتی شاغل هستم و قراردادم با دانشگاه علوم پزشکی هست .
به نظرتون توی فرم بنویسم این رو یا قسمتای مربوط به اون رو خالی بذارم ؟
نوشتنش بهتره یا ننوشتن !؟؟؟
نمیخوام کلیرنس بخورم ، سربازی هم معاف شدم .

---------------------

یه سوال دیگه ، سابقه کارم حدود 4 سال هست ، کارم تخصصی هست ، ولی از کجا بفهمم شامل قانون 2 سال نیاز به آموزش میشه یا نه ؟
اصلاً اون فیلد که شغل های با نیاز به آموزش رو نوشته پر کنم یا نه ؟
کیس نامبر : 7400
سفارت ارمنستان
سربازی معاف
مصاحبه هفته دوم جولای
برگه آبی
آپدیت ها : فردا و پس فردای مصاحبه - 2 سپتامبر
تشکر کنندگان:
(2013-06-14 ساعت 13:15)moein_sg نوشته:  دوستان در مورد سابقه کاری ، من توی یه بیمارستان دولتی شاغل هستم و قراردادم با دانشگاه علوم پزشکی هست .

---------------------

یه سوال دیگه ، سابقه کارم حدود 4 سال هست ، کارم تخصصی هست ، ولی از کجا بفهمم شامل قانون 2 سال نیاز به آموزش میشه یا نه ؟
سلام
اول اینجا رو بخونید.
بعدش عنوان شغلیتون رو دقیق پیدا کنید و ببینید که SVP اون از 7 بیشتر هست یا نه.
نظر اکثر دوستان اینه که اگر تحصیلات دانشگاهی دارید ننویسید که کارتون تخصصی هست چون ممکته پروسه FBI check رو طولانی کنه.
کیس همسرم: ازدواجی/فایل کردن Dec 2020/سفارت ابوظبی/تایید NVC در Feb 2022/منتظر نامه دعوت مصاحبه
کیس خودم: 2014ASXXXXXX/سفارت:Abu Dhabi/رویت: 12 May/ارسال فرمهاباایمیل:July 14/دریافت تائید:July 19/کارنت:9Jan2014/نامه دوم:17Jan2014/آپدیت سیس:25 Feb/مصاحبه:1st  Week March/ویزا:دوروزبعدازمصاحبه/مقصد:San Jose/ورود به آمریکا:31July2014/تعداد: 1 نفر Big Grinسفرنامه اندکی صبرسحرنزدیک است
تشکر کنندگان: moein_sg ، زری وحدتی ، stoner
(2013-06-14 ساعت 14:45)philter نوشته:  
(2013-06-14 ساعت 13:15)moein_sg نوشته:  دوستان در مورد سابقه کاری ، من توی یه بیمارستان دولتی شاغل هستم و قراردادم با دانشگاه علوم پزشکی هست .

---------------------

سلام
اول اینجا رو بخونید.
نظر اکثر دوستان اینه که اگر تحصیلات دانشگاهی دارید ننویسید که کارتون تخصصی هست چون ممکته پروسه FBI check رو طولانی کنه.

اونجا رو دیدم ، شغل دقیق من رو نداره ، و شغل های مشابه بین 6 تا 8 هستن .

پس توی فرم 122 قسمت 7 رو no انتخاب کنم ولی در فرو 230 سوابق کاریمو بنویسم ؟
کیس نامبر : 7400
سفارت ارمنستان
سربازی معاف
مصاحبه هفته دوم جولای
برگه آبی
آپدیت ها : فردا و پس فردای مصاحبه - 2 سپتامبر
تشکر کنندگان: stoner
با سلام
من تازه متوجه شدم که برنده لاتاری 2014 شده ام و امیدوارم ظرف مدت 3 روز فرم های را پر کرده و پست کنم. با توجه به اینکه شنیده ام در صورتی که دیر اقدام کنیم ممکن است ظرفیت تکمیل گردد آیا شما تصور می کنید من شانسم را از دست داده ام و یا اینکه امیدی است ؟ Sad
سوال من در مورد پر کردن فرم DSP-122 مربوط به قسمت 6 و 7 می باشد ... اگر با لیسانس بخواهم اقدام کنم و تجربه کاری ام را در نظر نگیرم به نظر می آید که مساله ای ندارد اما اینکه در فرم بعدی ملزم به وارد کردن سوابق کاری ام می شوم آیا این مغایرت به حساب می آید و یا اینکه به این صورت تلقی می شود که با مدرک تحصیلی ام اقدام کرده ام اما سابقه کاری هم دارم.
ممنون
شماره کیس: 2014AS000012xx
تاریخ رویت قبولی: 10/June
کنسولگری:ANKARA
2014AS12xx -آنکارا - مشاهده قبولی June 4- ارسال مدارک June 23 - تاریخ مصاحبه هفته سوم دسامبر - نفرات کیس:2
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، philter
(2013-06-14 ساعت 17:44)moein_sg نوشته:  
(2013-06-14 ساعت 14:45)philter نوشته:  سلام
اول اینجا رو بخونید.

اونجا رو دیدم ، شغل دقیق من رو نداره ، و شغل های مشابه بین 6 تا 8 هستن .

پس توی فرم 122 قسمت 7 رو no انتخاب کنم ولی در فرو 230 سوابق کاریمو بنویسم ؟
بله دقیقا همین کارو بکنید. در فرم 122 بخش 7 رو no بزنیدو بخش 230 سوابق کاری رو بیان کنید.

(2013-06-14 ساعت 18:30)poopak16 نوشته:  با سلام
من تازه متوجه شدم که برنده لاتاری 2014 شده ام و امیدوارم ظرف مدت 3 روز فرم های را پر کرده و پست کنم. با توجه به اینکه شنیده ام در صورتی که دیر اقدام کنیم ممکن است ظرفیت تکمیل گردد آیا شما تصور می کنید من شانسم را از دست داده ام و یا اینکه امیدی است ؟ Sad
سوال من در مورد پر کردن فرم DSP-122 مربوط به قسمت 6 و 7 می باشد ... اگر با لیسانس بخواهم اقدام کنم و تجربه کاری ام را در نظر نگیرم به نظر می آید که مساله ای ندارد اما اینکه در فرم بعدی ملزم به وارد کردن سوابق کاری ام می شوم آیا این مغایرت به حساب می آید و یا اینکه به این صورت تلقی می شود که با مدرک تحصیلی ام اقدام کرده ام اما سابقه کاری هم دارم.
ممنون
در ابتدا تبریک میگم.
اول از همه کلی خوشحالی کنید
خیر این حرفی که به شما گفتن اصلا درست نیست.
کسانی رو داشتیم تو 2012 که بعد یک سال فهمیده بودند قبول شدن و با ارسال مدارک الان ویزا گرفتن.برای همه هم ویزا هست.مخصوصا با کیس نامبر شما... بعد با دقت تمام صفحات مربوط به پر کردن فرم ها را در مهاجر سرا بخواید.
با دقت و با حوصله فرم ها رو پر کنید و بفرستید. مهم این است که اشتباهی نداشته باشید و نیاز به مکاتبه بیشتر با kcc نباشد. چون شما به احتمال زیاد جزو اولین گروه های کارنتی خواهید بود و در پاییز ( به احتمال زیاد و بر اساس روند سال گذشته ) به مصاحبه دعوت خواهید شد .
در مورد سوالتون.بله کاملا درست است در بخش 7 فرم 122 بزنید no چون دارید با تحصیلات اقدام میکنید و در فرم 230 سوابق کاری را بنوسید.
این نه تنها مغایرت نیست بلکه حقیقت گویی نیز هست.تقریبا 97 % بچه ها همین کارو کردن .بخونید متوجه میشوید.
موفق باشید
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: poopak16 ، moein_sg ، 5ina
(2013-06-14 ساعت 18:30)poopak16 نوشته:  با سلام
ممنون
این رو یادم رفت اضافه کنم که با توجه به کیس نامبرتان هرچه زود تر فرم ها رو ارسال کنید بهتره ! یعنی نشینید بگید حالا این دوستمون گفت وقت داریم بی خیال امروز نمیرسم فردا نمیرسم یا پس فردا مهمونی دعوتم یا پس اون فردا کلاس دارم !!!!!!!!!!!
هر چه سریع تر بهتر! اما با دقت و حوصله و اطلاعات فراوان( یعنی یه چند روز مهاجر سرا رو بترکونید بعد فرم ها رو پر کنید)
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: poopak16 ، moein_sg ، philter ، 5ina
دوست عزیز , ممنون از راهنمایی ارزشندتون ... شماره کیس را موردی که ندارد با دست گوشه بالایی و راست هردو صفحه 122 وارد کنم؟
عکس ها با سایز 5در5 نیاز به پشت نویسی شماره کیس و نام دارد یا خیر؟ در مورد همسرم عکس های ایشان رو هم تحت شماره کیس خودم پشت نویسی کنم ؟ ولی با نام و فامیل خودش ؟
من روش پست تی ان تی را انتخاب کرده ام . به امید خدا به نظر می رسه این در تکمیل این فرم 122 مشکلی نیست . به پیشنهاد شما مهاجرسرا را می ترکونم و فرم 230 را هم از بخش مربوط به خودش مطالعه می کنم .
ممنون
2014AS12xx -آنکارا - مشاهده قبولی June 4- ارسال مدارک June 23 - تاریخ مصاحبه هفته سوم دسامبر - نفرات کیس:2
تشکر کنندگان:
(2013-06-14 ساعت 19:18)poopak16 نوشته:  دوست عزیز , ممنون از راهنمایی ارزشندتون ... شماره کیس را موردی که ندارد با دست گوشه بالایی و راست هردو صفحه 122 وارد کنم؟
عکس ها با سایز 5در5 نیاز به پشت نویسی شماره کیس و نام دارد یا خیر؟ در مورد همسرم عکس های ایشان رو هم تحت شماره کیس خودم پشت نویسی کنم ؟ ولی با نام و فامیل خودش ؟
من روش پست تی ان تی را انتخاب کرده ام . به امید خدا به نظر می رسه این در تکمیل این فرم 122 مشکلی نیست . به پیشنهاد شما مهاجرسرا را می ترکونم و فرم 230 را هم از بخش مربوط به خودش مطالعه می کنم .
ممنون

خیر مشکلی نیست میتونید دستی کیس نامبر رو وارد کنید.. ولی از نرم افزار نیترو 8 استفاده کنی کارت رو خیلی راحتتر میکنه
دوست عزیز ایمیل کنید خیلی راحتتر هستش و هزینه ای رو هم نداره چرا پست ؟؟
پشت نویسی عکسها :
کیس نامبر
نام و نام خانوادگی
تاریخ و محل تولد
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: poopak16 ، 5ina
(2013-06-14 ساعت 19:18)poopak16 نوشته:  دوست عزیز , ممنون از راهنمایی ارزشندتون ... شماره کیس را موردی که ندارد با دست گوشه بالایی و راست هردو صفحه 122 وارد کنم؟
ممنون

سلام
یه تبریک مخصوص به خاطر کیس نامبر پائین که دارین.
هر دو فرم رو نیاز هست که بالای تمامی صفحاتشون کیس نامبر رو بنویسید.
اگه یه مقدار وقت بذارید میتونید با Adobe Acrobat Pro یا Nitro PDF فرمها رو خییییلی تمیز و مرتب پر کنید، عکس ها رو بچسبونید، امضا بزنید و در نهایت اسکن فرمها رو ایمیل کنید که هم سریعتر میرسه و هم هزینه ای نداره.
کیس همسرم: ازدواجی/فایل کردن Dec 2020/سفارت ابوظبی/تایید NVC در Feb 2022/منتظر نامه دعوت مصاحبه
کیس خودم: 2014ASXXXXXX/سفارت:Abu Dhabi/رویت: 12 May/ارسال فرمهاباایمیل:July 14/دریافت تائید:July 19/کارنت:9Jan2014/نامه دوم:17Jan2014/آپدیت سیس:25 Feb/مصاحبه:1st  Week March/ویزا:دوروزبعدازمصاحبه/مقصد:San Jose/ورود به آمریکا:31July2014/تعداد: 1 نفر Big Grinسفرنامه اندکی صبرسحرنزدیک است
تشکر کنندگان: poopak16 ، 5ina
دوستان عزیز ممنون از تبریک و پاسخ .
فرمایش شما در مورد ایمیل کردن صحیح است اما من که ترسو هستم و خیلی مقرراتی , قرم ها و عکس های پشت نویسی شده را پست می کنم!
در قسمت 7c کافیست اگر کل ردیف اول را N/A بزنم؟
امضا هم که علی رغم تفاوت صورت کلی امضا ما ایرانی ها با امریکایی ها, من همان امضای پاسپورت و عقدنامه که عین هم است رو خواهم کرد, امیدوارم مشکلی پیش نیاید.
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-06-14 ساعت 20:28)poopak16 نوشته:  دوستان عزیز ممنون از تبریک و پاسخ .
فرمایش شما در مورد ایمیل کردن صحیح است اما من که ترسو هستم و خیلی مقرراتی , قرم ها و عکس های پشت نویسی شده را پست می کنم!
در قسمت 7c کافیست اگر کل ردیف اول را N/A بزنم؟
امضا هم که علی رغم تفاوت صورت کلی امضا ما ایرانی ها با آمریکایی ها, من همان امضای پاسپورت و عقدنامه که عین هم است رو خواهم کرد, امیدوارم مشکلی پیش نیاید.

دوست عزیز صلاح مملکت خویش خسروان دانند..
همه رو n/a بزنید..

در مورد امضا هم مشکلی نیست..
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: philter ، poopak16
مدرسه ابتدای ام را سه بار عوض کردم موردی که ندارد اگر در فرم 122 در مقابل عنوان و تاریخ ورود و خروج از مدرسه , به عنوان DEGREE صرفا" ELEMENTARY SCHOOL را قرار بدهم و ننویسم که کلاس چندم .
این از اون سوال های احمقانه بود!
تشکر کنندگان: HodHod Golestani
(2013-06-15 ساعت 11:20)poopak16 نوشته:  مدرسه ابتدای ام را سه بار عوض کردم موردی که ندارد اگر در فرم 122 در مقابل عنوان و تاریخ ورود و خروج از مدرسه , به عنوان DEGREE صرفا" ELEMENTARY SCHOOL را قرار بدهم و ننویسم که کلاس چندم .
این از اون سوال های احمقانه بود!

نه دوست من احتیاجی نیست همه رو بنویسی ... هر چند من به خاطر وسواسم نوشتم. ولی فقط کافیه جایی رو که تموم کردی اون دوره رو بنویسی
تشکر کنندگان: poopak16
ازتون خواهش میکنم یکی کمک کنه داره دیر میشه....

من تو قسمت 6a چه گزینه ای رو باید بزنم?
من دانشجو کارشناسیم و تا زمان مصاحبه درسم تموم نمیشه...
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان:
دوستان این فرمی رو که توی این تاپیک واسه دانلود گذاشتید تاریخ انقضایی که در بالا سمت راست قید شده 03/31/2013 هست، اشکالی نداره از این فرم استفاده بشه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان