کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سرویسهای پستی و روش ارسال فرمهای سری اول به KCC
(2013-05-05 ساعت 22:06)shah.ram نوشته:  می دونی shimoda یِ عزیز.
من هم می دونم email راه بی هزینه و سریعی است اما یه چیزایی این وسط هست که منو نگران می کنه. وقتی با بسته پستی می فرستی تو چند تا فرم داری که چاپ شده و 2 قطعه عکس که با مشخصات خواسته شده گرفتی و داخل پاکت گذاشتی. همه چی همونجوری هست که گفته شده اما وقتی می خوای با ای میل بفرستی این نگرانی هست که تصویر فرم ها که با اسکنر درست کردی و به pdf تبدیل کردی و یا عکس دیجیتالی که وارد فرم کردی آیا اندازه درستی دار یا نمی دونم عمق رنگ، حجم فایل و از این دست چیزها بطور صحیح انجام شده. کسی هم نیست که اینهارو تأیید کنه چون نمی تونی این فرمها رو با کسی به اشتراک بگذاری.
این راه فرستادن من گیج کرده.

دوست عزیز
شما می تونید از بچه های اینجا کسانی که قبلا این کار رو انجام دادن راهنمایی بگیرید
و خوبیه مساله اینه که می تونید قابل قبول بودن فرمها رو با ایمیل ازشون بپرسید
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: khab
ببخشيد شايد سوالم تكراري باشه اما ميخواستم بدونم عكس ها رو به فايل pdf فرمها attach كنم يا نه جدا همراه فرمها به صورت jpg بفرستم؟
تشکر کنندگان: Lemony ، kage.omid
میشه فرمهارو هم پست کرد وهم ایمیل کرد؟؟؟؟
Big GrinBig Grin
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 02:55)hedipes نوشته:  میشه فرمهارو هم پست کرد وهم ایمیل کرد؟؟؟؟

سلام دوست گلم ... بهتره که قبل از پرسیدن یک سوال تاپیک های دیگه رو مطالعه بفرمایید ....
ترجیحا یا پست کنید یا ایمیل ... ( به توصیه دوستان )
پیشنهاد بچه ها این هست که اول ایمیل کنید و اگر نرسید و مسئله ای پیش اومد پست کنید. الا ایحال اکثر دوستان ایمیل رو پیشنهاد کردند.

شاد و موفق باشید.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، Dr.Fox
(2013-05-02 ساعت 11:55)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 11:51)mahsa201 نوشته:  سلام من امسال برنده شدم ميخواستم بدونم فرها رو بايد ازطريق پست فرستاد يا ميشه ميل هم كرد؟و يه سوال ديگه من خواهرم كه امريكاست نتونستيم براش از ايران بسته پستي بفرستيم و از دبي فرستاديم حالا اگه از طريق پست بايد بفرستيم از ايران ميشه يا اينكه بايد از دبي بفرسم؟

میتونید ایمیل هم بکنید.
توی امضای بنده روی کلمه ایمیل کلیک کنید و اطلاعات کامل رو بخونید.

این امضای شما کجاست؟ میشه لینک ای میل رو بذارید من شرایطشو بخونم؟ زنگ زدم پستDHL میگه ما تحریم هستیم ضمانتی نیست پاکتتون برسه ولی خوبی پست اینه قابل پی گیریه ولی ایمیل هم میشه پیگیری کرد که میرسه یا نه؟ خواهش میکنم هر کس اطلاعاتی داره راهنمایی کنه
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 09:20)ali3875 نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 11:55)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 11:51)mahsa201 نوشته:  سلام من امسال برنده شدم ميخواستم بدونم فرها رو بايد ازطريق پست فرستاد يا ميشه ميل هم كرد؟و يه سوال ديگه من خواهرم كه امريكاست نتونستيم براش از ايران بسته پستي بفرستيم و از دبي فرستاديم حالا اگه از طريق پست بايد بفرستيم از ايران ميشه يا اينكه بايد از دبي بفرسم؟

میتونید ایمیل هم بکنید.
توی امضای بنده روی کلمه ایمیل کلیک کنید و اطلاعات کامل رو بخونید.

این امضای شما کجاست؟ میشه لینک ای میل رو بذارید من شرایطشو بخونم؟ زنگ زدم پستDHL میگه ما تحریم هستیم ضمانتی نیست پاکتتون برسه ولی خوبی پست اینه قابل پی گیریه ولی ایمیل هم میشه پیگیری کرد که میرسه یا نه؟ خواهش میکنم هر کس اطلاعاتی داره راهنمایی کنه

اينطور كه دوستان قديمي تر گفتن وقتي ايميل به KCC ميفرستين در تاييد رسيدش يك ايميل خودكار مياد براتون...
تشکر کنندگان: amir82
(2013-05-04 ساعت 23:47)payman115 نوشته:  دوستان عزیز من هم که دارم الان با نامزدم(برنده لاتری) عقد می کنم هم با ایمیل بفرستم بهتر یا پست کنم؟

شما عقدتو انجام بده ، بعد با خیال راحت بشینین و فرم ها رو پر کنین . همه چیز رو هم دقیق بنویسین. مثل تاریخ عقد و ... و از فرم 230 هم دو تا پر بشه . برنده اصلی و همراه . بعد با خیال راحت ، از طریق ایمیل/پست دستی ارسال کنین. ضمناً از مراسم عقد و لباس عروس و اینا ، عکس داشته باشین . چون باید به آفیسر نشون بدین عکس ها رو

(2013-05-05 ساعت 15:45)rayan.rahpou نوشته:  سلام به همه
من زنگ زدم دی اچ ال میگه تا یک ماه طول میکشه تا به دست کنتاکی برسه و 150 هزارتومن هم هزینه اش میشه .
شما ها با چی ارسال میکنید ؟
مرسی

از طریق ایمیل ارسال کنین : kccdv@state.gov . من و تنی چند از دوستان 2013 با ایمیل ارسال کردیم و به مشکلی نخوردیم.

(2013-05-06 ساعت 02:04)mahsa201 نوشته:  ببخشيد شايد سوالم تكراري باشه اما ميخواستم بدونم عكس ها رو به فايل pdf فرمها attach كنم يا نه جدا همراه فرمها به صورت jpg بفرستم؟

به صورت جدا و با فرمت jpg به ایمیل ارسالیتون ضمیمه کنین.
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: maryam_a ، Lemony ، Soap McTavish ، shimoda ، amir82
چه تاپیک خوبی.مرسی از همگی من خیلی از جوابامو گرفتم.Smile
ای کاش یه متنی هم می نوشتید که همراه ایمیلمون بفرستیم مبنی بر اینکه kcc وقتی فرمها دستشون رسید و ایرادی نداشت بهمون جواب بده!می دونم خواسته ی زیادیه ها!ولی خودم دقیقا نمی دونم چی بنویسم!ممنونم
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
تشکر کنندگان: payam62 ، ojee
(2013-05-05 ساعت 22:06)shah.ram نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 20:17)shimoda نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 20:10)ghafari88 نوشته:  
من زنگ زدم دی اچ ال میگه تا یک ماه طول میکشه تا به دست کنتاکی برسه و 150 هزارتومن هم هزینه اش میشه .
مرسی

ولی من با دی اچ ال که صحبت کردم گفتن 130 هزار تومان میشه هزینه اش و اگر اونجا بسته رو باز نکنن پنج روزه می رسه. اگر هم باز کنن که بالطبع بیشتر طول می کشه. Shy

دوستان بازم پیشنهاد می کنم بی دردسر بدون باز شدن بسته بی هزینه و مطمئن, با ایمیل بفرستید
از ما گفتن بود
به ما هم گفتن ما گوش نکردیم الان پشیمونیمSad
می دونی shimoda یِ عزیز.
من هم می دونم email راه بی هزینه و سریعی است اما یه چیزایی این وسط هست که منو نگران می کنه. وقتی با بسته پستی می فرستی تو چند تا فرم داری که چاپ شده و 2 قطعه عکس که با مشخصات خواسته شده گرفتی و داخل پاکت گذاشتی. همه چی همونجوری هست که گفته شده اما وقتی می خوای با ای میل بفرستی این نگرانی هست که تصویر فرم ها که با اسکنر درست کردی و به pdf تبدیل کردی و یا عکس دیجیتالی که وارد فرم کردی آیا اندازه درستی دار یا نمی دونم عمق رنگ، حجم فایل و از این دست چیزها بطور صحیح انجام شده. کسی هم نیست که اینهارو تأیید کنه چون نمی تونی این فرمها رو با کسی به اشتراک بگذاری.
این راه فرستادن من گیج کرده.

دوست عزيز واقعا حيف نيست اين همه اطلاعات تو اين سايت وجود داره آخرش شما ميگيد يذره نگرانم!!!!
دوست عزيز بهترين راه استفاده از ايميل هست هم سريع تره هم شما ميتوني پيگيري كني فرم ها رسيده آيا مشكلي نداره و احيانا اگر ايرادي بود مجددا براشون بفرستي
در ضمن چه نيازي به اسكن داريد. وقتي خود فايل pdf قابل edit هست و ازو اون مهمتر بنده در امضام آموزش استفاده از نرم افزار adobe acrobat را گذاشتم كه خيلي راحت شما هم ميتوني عكس خودتون را داخل فايل بياريد ، فارسي تايپ كنيد ، از امضاتون اسكن بگيريد و مجددا به عنوان عكس وارد فايل كنيد و ...
من خودم همين كارو كردم و خيلي راحت فايل هام را فرستادم.
***** شما اين كارها را قدم به قدم انجام بده *****
1- برو عكاسي عكس بگير و فايل JPEG عكس را هم بگير
2- آموزش "ویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat " موجود در امضاي بنده را دانلود كن و بخون
3- نرم افزار adobe acrobat full را نصب كن
4- فرم هاتو مطابق آموزش پر كن
5- از فرم هاي پر كرده پرينت بگير و با يك نفر ديگر به صورت دقيق اطلاعاتت را دوباره چك كن
6- بعد از اطمينان از صحت اطلاعات آنها را ايميل كن
7- در مورد ايميل بگم
الف - فايل ها به صورت جداجدا attach كن منظورم اينه كه همه را zip نكن بعد بفرست
ب - در attach ايميل شما بايد اين موارد وجود داشته باشد
1- فرم DS-230
2- فرم DSP-122
3- نامه قبولي
4- فايل عكست
موفق باشي

(2013-05-06 ساعت 13:39)Lemony نوشته:  چه تاپیک خوبی.مرسی از همگی من خیلی از جوابامو گرفتم.Smile
ای کاش یه متنی هم می نوشتید که همراه ایمیلمون بفرستیم مبنی بر اینکه kcc وقتی فرمها دستشون رسید و ایرادی نداشت بهمون جواب بده!می دونم خواسته ی زیادیه ها!ولی خودم دقیقا نمی دونم چی بنویسم!ممنونم
Case Number: 2014AS0000XXXX
Name : full name
Birth Day: mm-dd-yyyy
=========================
Dear Sir / Madam
I am a DV 2014 winner from Iran with case number 2014AS0000XXXX. Please find my documents including: 2 filled forms (DS-230 & DSP-122) and necessary documents (photos and status check) in the attached files.
I have sent my documents just via this email; Please let me know if it's acceptable. In addition, Please let me know if there is any problem in my documents (especially my photos) until I can revise it as soon as possible.

Thank you so much.
Sincerely Yours,
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
اگه بخواهیم مدارکو میل کنیم چه جوری باید فرم رو امضا کنیم
تشکر کنندگان: kamranh
(2013-05-06 ساعت 16:32)aseman abi نوشته:  اگه بخواهیم مدارکو میل کنیم چه جوری باید فرم رو امضا کنیم
دوستان
چرا حاضر نیستید حتی یک کامنت بالاتر را بخونید!!!
من تو کامنت بالا عرض کردم شما کافیست از امضاتون اسکن بگیرید و با آموزشی که بنده در امضام آوردم اونو بیاری تو فایل pdf مورد نظرت.
دوستان ازتون خیلی گله دارم. بنده و بسیاری دیگر از برندگان لاتاری 2013 از همان ابتدای کار برای شما سنگ تمام گذاشتیم و هر سوالی داشتید بدون هیچ گونه منتی کامل براتون توضیح دادیم ولی آدم ناراحت میشه بعضی کامنتهای چند خظی از بچه های 2013 را میبینه که حتی یک تشکر در پاش نیست!!!!. حداقل اگر سوال میکنید و کسی جوابتون را میدهد یک دکمه تشکر زیر هر کامنت هست اونو کلیک کنید که رعایت ادب را کرده باشید (این حرفم کلی بود و روی سخنم با aseman abi نبود)
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
(2013-05-06 ساعت 18:40)mohammad fazli نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 16:32)aseman abi نوشته:  اگه بخواهیم مدارکو میل کنیم چه جوری باید فرم رو امضا کنیم
دوستان
من تو کامنت بالا عرض کردم شما کافیست از امضاتون اسکن بگیرید و با آموزشی که بنده در امضام آوردم اونو بیاری تو فایل pdf مورد نظرت.
دوستان ازتون خیلی گله دارم. بنده و بسیاری دیگر از برندگان لاتاری 2013 از همان ابتدای کار برای شما سنگ تمام گذاشتیم و هر سوالی داشتید بدون هیچ گونه منتی کامل براتون توضیح دادیم ولی آدم ناراحت میشه بعضی کامنتهای چند خظی از بچه های 2013 را میبینه که حتی یک تشکر در پاش نیست!!!!. حداقل اگر سوال میکنید و کسی جوابتون را میدهد یک دکمه تشکر زیر هر کامنت هست اونو کلیک کنید که رعایت ادب را کرده باشید (این حرفم کلی بود و روی سخنم با aseman abi نبود)
من مطمئن هستم، آقا محمد، که همه از بابت کمکهات از تو سپاسگذارند فقط مشغله ذهنی اونها باعث میشه فراموش کنند.
من راهنمای شما رو دانلود کردم و البته نسخه کامل adobe acrobat 11.0.2 را هم دانلود و نصب کردم اما نسخه من در menu bar فقط گزینه های file edit view window و help داره و مثل اون چیزی نیست که شما راهنماش رو گذاشتی و هر چی گشتم نتونستم چیز دیگه ای به menu bar اضافه کنم.
خواهش می کنم راهنمایی کنید ( البته اگر می شود سریع )
تشکر کنندگان: payam62 ، Soap McTavish ، igolriz ، kian kian ، exxedus ، aroni
(2013-05-06 ساعت 19:21)shah.ram نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 18:40)mohammad fazli نوشته:  
دوستان
من مطمئن هستم، آقا محمد، که همه از بابت کمکهات از تو سپاسگذارند فقط مشغله ذهنی اونها باعث میشه فراموش کنند.
من راهنمای شما رو دانلود کردم و البته نسخه کامل adobe acrobat 11.0.2 را هم دانلود و نصب کردم اما نسخه من در menu bar فقط گزینه های file edit view window و help داره و مثل اون چیزی نیست که شما راهنماش رو گذاشتی و هر چی گشتم نتونستم چیز دیگه ای به menu bar اضافه کنم.
خواهش می کنم راهنمایی کنید ( البته اگر می شود سریع )

دوست عزیز، یه ترتیب زیر عمل کنین:
اول برین view ، بعد مارد قسمت Tools بشین و گزینه Forms را انبخاب کنین. حالا تو سمت راست مانیتور قسمت جدیدی ایجاد شده و شما قادر به ایجاد تغییرات در فرم ها هستین.
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: amir82 ، Soap McTavish ، aghaghia ، mamandiana ، remarya ، Dr.Fox
(2013-05-06 ساعت 19:57)m_yek نوشته:  
مرسی

salam dost aziz man ba dhl dadam 75000 toman shod goft 5 ta 7 rooz ayande mirese

سلام دوست عزیز . لطفاً قوانین سایت را رعایت کنید . ارسال ها به زبان فارسی باید باشد.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، Soap McTavish ، aghaghia
راستی دوستان فرم dsp-122 قابل ویرایش نیست و اونی که در سایت به عنوان قابل ویرایش گذاشته شده برای سال گذشته است تاریخ در اون 01/31/2013 است در حالی که در فرمی که من چند روز پیش دانلود کردم تاریخ 03/31/2013 است و من فکر می کنم نباید فرم قابل ویرایش رو پر کرد ممکن است بعداً مشکل پیش بیاد.
پس هنوز راه حلی برای جا نشدن نام و آدرس مراکز آموزشی رو که باید در بخش 6b ذکر کنیم پیدا نشده؟! ( البته میشه پرینت کنیم و پس از تکمیل دوباره اسکن کنیم که من خودم این روش رو دوست ندارم )
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان